Ziekte" Karpov irriteert Timman Saturnus gaat moeilijk seizoen tegemoet Advocaat kiest voor FC Utrecht lortuitslagen Donar ronde verder Van der Schans op dreef in Boekelo Met uw krant naar de wintersport en naar Wenen v i2 DRT LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 OKTOBER 1982 PAGINA 13 en treinstel voor supporters? ijAAG Geef voetbalsupporters een eigen treinstel, waar- jjzelf de verantwoordelijkheid dragen. Dat is kort gezegd "suggestie van de VVD-kamerleden De Beer. Koning en jie in schriftelijke vragen verwijzen naar een Engels voor- ■De Britse Spoorwegen stellen aan supportersverenigingen Britse voetbalclubs een eigen treinstel ter beschikking, die [der verantwoordelijkheid van de vereniging. De drie ka- fen hebben minister Zeevalking (Verkeer) gevraagd dit sy- pok voor ons land te overwegen als blijkt dat de resultaten jt Britse systeem gunstig zijn. Het PPR-kamerlid Lankhorst 1 minister Zeevalking (Verkeer) informatie over het on-* van de spoorwegrecherche naar de handelwijze van d^ Jst, die op 25 september jongstleden een treinstel ontkop- Inet daarin een aantal baldadige voetbal-supporters van FC Lankhorst vraagt zich af. of de reden voor dit onderzoek tend gelegen is in het feit dat NS-personeel zich aan de ver licht dient te houden. Volgens Lankhorst kan deze ver licht niet meer van kracht zijn op het moment dat een ft door reizigers wordt vernield dan wel het verloop van de 'dt verhinderd. Brazilië in volleybal finale BUENOS AIRES De finale van het toernooi om het we reldkampioenschap volleybal voor heren gaat tussen Brazilië en de Sovjet-Unie. Brazilië bereikte gis teravond als eerste niet-Europese land de eindstrijd door Ja pan met 3-0 te ver slaan. De Sovjet-Unie toonde zich, even eens in drie sets, sterker dan gastland Argentinië. Wilborts en Schapers in kwartfinales KAPELLE Eric Wilborts en Michiel Schapers hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het internationale satelliettoernooi in het Zeeuwse plaatsje Kapelle. Wilborts, die woensdag reeds won van de Amerikaan Dan Saltz, zegevierde gisteren in de tweede ronde over Robert Green, eveneens een Amerikaan: 2—6, 6—4, 7—6. Michiel Schapers, die herstellend is van de ziekte van Pfeiffer en der tien uur per etmaal slaapt, drong door tot de laatste acht via een zege op de Engelsman John Whiteford: 6—3, 6—1. Er deden zich nogal wat verrassingen voor in de tweede ronde van dit satelliettoernooi. De als eerste geplaatste Amerikaan Bruce Fox- worth verloor van de Brit Jeromy Bates: 36, 6—1, 57. Ook Junie Chatman, de Amerikaanse win naar van het laatste satelliettoernooi, vloog er in Kapelle snel uit. Chatman was kansloos tegen de Zweed Hakan Ekwall: 57, 46. Bridgers toch kans op brons BIARRITZ Het eerste en tweede team van de Verenigde Staten, Frankrijk en Spanje hebben zich geplaatst voor de halve finales van de strijd om het WK Bridge voor viertallen in Biarritz. Bij de drie teams, die woensdagavond al bekend wa ren, voegde zich gisteren Amerika 2 als winnaar van het zeer ingenieuze herkansingssysteem. In de halve finales speelt Amerika 1 tegen Amerika 2 en Frankrijk tegen Spanje. De herkansing kent nog een bijzonder aspect. Alle uitgeschakelde teams spelen door tot de finale begint. De win naar van deze competitie wint het -brons, de ver liezende halve finalisten leggen beslag op de vier de en vijfde plaats. De nummers zes en volgend komen weer uit de herkansing. Hans Kreijns- Hans Vergoed, André Mulder-Leo van de Brom hebben nog steeds uitzicht op het brons. Via over winningen met 56-4 en 45-15 op Frankrijk 2 en 3 bereikten zij de zesde plaats in het klassement. Er zijn nog zeven ronden te gaan. Bregman krijgt slechts boete DUISBURG Kees Bregman is er bij zijn club MSV Duisburg genadig vanaf gekomen. De Nederlander, die een ploeggenoot op de neus had geslagen, kreeg van de clubleiding een boete van 1100 gulden en een „laatste"-waarschuwing. De 34-jarige reserve-doelman van Borussia Dortmund is bij een vriend schappelijke wedstrijd van zijn club tegen Alemannia Aken zwaar gewond geraakt. Zoals later bleek had Bertram bij een botsing met de aanvaller Helmut Rombach in de vierde minuut van de wedstrijd een schedelbreuk opgelopen. Bertram speelde nog dertien minuten door voordat zijn trainer Feldkamp en de ploegarts, van Alemannia, Heinze, hem van het veld haalden. Bertram werd naar de neuro-chirurgische afdeling van het zie kenhuis in Aken overgebracht. Hij zal zeker drie maanden niet kunnen spelen. Real Madrid mag Johnny Metgod van AZ '67 dankbaar zijn. In de eerste wedstrijd om de zogenaamde Super Cup, een duel tussen de Spaanse landskampioen en de beker houder, zegevierde Real op eigen terrein met 1-0 over kam pioen Real Sociedad. Metgod was de maker van het doelpunt. Hij deed dat één minuut voor rust. In het Bernabeu-stadion waren 50.000 toeschouwers. [JRG Schaken was gisteren van secondair be- het zesde internationale schaaktoernooi van De aandacht werd beheerst door het merk- ;|ige gedrag van Anatoli Karpov. De wereldkam- jmeldde zich voor de tiende en voorlaatste ronde vroeg een dag uitstel voor zijn partij tegen poot Valeri Smyslov. Wedstrijdleider Constant t ging op die suggestie in en Karpov verscheen, fc de speelzaal. Tot irritatie van Jan Timman, die i een steek liet vallen en tegen John Nunn, niet kwam dan remise. Door dat resultaat heeft Kar ante uitzichten op zijn vierde toernooizege in Til- 'Vinst tegen Smislov maakt hem tot een zekere Bij remise behoudt hij zijn halve punt voor- iding van Karpov in de fase van het toernooi jraagtekens op. Een op j» getrokken verstands- jezorgde de Moskoviet koorts, die woensdag •cte invloed was op zijn |en Browne. Na die par- jerde hij in zoverre op, Itot diep in de nacht in lel achter de flipperkast De ochtend erna vroeg l hij uitstel. Hoewel de (reglementen voor dat een dergelijk verzoek uitsluitend gehono reerd mag worden als het ver gezeld gaat van een doktersat test, ging de oud-student medi cijnen Orbaan op eigen waar neming af. Karpov heeft voor al de schijn tegen omdat me nigeen zich herinnert, wat zich drie jaar geleden rond de wereldkampioen afspeelde. Toen stond deze bij het ingaan van de slotronde een half punt voor op zijn landgenoot Roma- nisjin. In de laatste ronde kwam hij voor zijn partij tegen Smyslov drie kwartier te laat. Als excuus droeg hij aan dat een wandeling uit de hand ge lopen was. De min of meer psychologische oorlogsvoering miste zijn uitwerking niet. Smyslov was uit zijn even wicht gebracht en verloor kansloos, waardoor Karpov eindwinnaar werd. Timman ergerde zich gisteren dusdanig, dat hij tegen Nunn niet de grootse vorm demonstreerde, die hij eerder tegen Torre en Hiibner etaleerde. Met wit zet te de Amsterdamse grootmees ter de konings-indische partij wel ambitieus op. Hij vond echter niet het juiste antwoord op het pionoffer van de Brit, dat zwart voldoende compen satie op de damevleugel bracht. Herhaling van zetten resulteerde tenslotte na de twintigste zet van wit in remi se. Door deze deling van het punt lijkt het slot van het toer nooi op een anti-climax uit te lopen. Alleen de bezetting van de tweede plaats kan voor eni ge spanning zorgen. Die ont knoping werd in de hand ge werkt door Genna Sosonko. De tegenstander van Timman op de slotdag (morgen) ver sloeg met zwart Lajos Portisch en kwam daardoor op een half punt achterstand op Timman. In een dame-indische partij of ferde Sosonko al vroeg een pion, waardoor hij een ruime ontwikkelingsvoorsprong ver wierf. Op de vijftiende zet ver galoppeerde de Hongaar zich danig. Gastgrootmeester Lom- bardy vergeleek Portisch van af dat moment met een bokser die constant neergaat, maar weigert op te geven. Op de vierenveertigste zet diende So sonko de knock out toe. Ulf Andersson komt eveneens nog in aanmerking voor de tweede plaats. De frêle Zweed speelde met zwart tegen Hübner de kortste remise van dit toer nooi: twaalf zetten. Hij kwam daardoor op gelijke hoogte met Sosonko op de derde plaats. In de laatste séance heeft Anders son wit tegen Karpov. Jan Timman zal in tegen stelling tot Karpov niet deelnemen aan het lustrum- Hoogovenstoernooi, dat begin januari in Wijk aan Zee wordt gehouden. De Amsterdammer vindt het niet in zijn wed strijdschema passen. Na Til burg, de schaakolympiade en de zeskamp tegen Kortsjnoj komt Timman in februari pas weer in actie in Spanje (Lina res, categorie 15). In de vijfde ronde van het in ternationale schaaktoernooi in Novisad (Joe) kwam John van der Wiel niet verder dan een puntdeling. De Leidenaar re miseerde ditmaal met de Roe meen Florin Gheorgiu. Van der Wiel neemt met een score van 2,5 punten uit vijf partijen de gedeelde vierde plaats in. De grootmeesters Ribli (Hon) en Kutajica (Joe) hebben de leiding met 3,5 punten. Zettenverloop De partij uit de tiende ronde tussen Timman en Nunn had het volgende verloop: Wit: Timman, zwart: Nunn. 1. c2-c4 pg8-f6; 2. Pbl-c3 g7-g6; 3. e2- e4 d7-d6; 4. d2-d4 Lf8-g7, 5. f2-f3 0-0;' 6. Lcl-e3 Pb8-c6; 7. Pgl-e2 a7-a6; 8. Ddl-d2 Ta8-b8; 9. h2-h4 h7-5; 10. 0-0- 0 b7-b5; 11. Pe2-f4 Lc8-d7; 12. c4xb5 a6xb5; 13. Pc3xb5 e7-e5; 14. d4xe5 Pc6xe5; 15. Pb5-c3 Dd8-c8; 16. b2-b3 Tf8-e8; 17. Pf4-d3 Pe5-c6; 18. Pd3-f4 Pc6-e5; 19. Pf4-d3 Pe5-c6; 20. pd3-f4 Jan Timman (links) op weg naar remise tegen de Engelsman John Nunn. nche Cardinals |UIS Na twee wed- van de World Series, is de stand tussen St. drieijlardinals en Milwaukee weer gelijk. Na een fiederlaag (10-0) in de confrontatie wist St. njas-je tweede wedstrijd met n erVinnen. Doorslaggevend vert achtste inning, toen nterlkee-werper Pete Ladd veel^ vier wijd een vrije het eerste honk Jïoestaan, hetgeen het 'ClSfount voor St Louis in- [Op dat moment was de 1*4. Tdinals kwamen tot ze- bnkslagen, de Brewers Milwaukee leidde na (lings met 4-2, maar kon prsprong niet vasthou- fewers 012010000 honkslagen 1 fout. St. CardinalsO 0200201x inonkslagen 0 fout. Tilburg sn partij negende ronde: 5en>—Petrosjan (Sov) 1/2— onde: Hübnèr (WDI>—An- (Zwe) 1/2—1/2; Karpov myslov (Sov) uitgesteld; Pe- iov)Browne (VSt) afg.; Tor- Larsen (Den) 1—0; Portisch osonko (Ned) 0—1; Timman lunn (Eng) 1/2—1/2. Karpov 6 1/2 punt. en 1 uit- 2. Timman 6 1/2; 3/4. An- en Sosonko 6; 5. Smyslov 5 lesteld; 6/7. Browne en Pe- 1/2 en 1 afg.; 8. Nunn 4 1/2; übner. Portisch en Torre 4; 2 1/2. eze lie- de be [Boekelo klassement na dressuur. 1. ffeney (WDI) Farewell 50.00 2. Eugenlusz Kaczorowski al 51.00; 3. Artur Bober (Pol) Wout-Jan van der Schans gro 51.60; 5. Jenny Straw- Sparrow Hawk 52.40; 6. Lu- een (GBr) Shannogh 53.40; May (GBr) Penny Thorn Petra Wilhelms (WDI) Morel- 9. Emma de Haan (GBr) The en Viktor Dejev (Sov) Kaba- 80. Kjen overige Nederlanders: ie Jurgens met Sallant K. Eddy Stibbe Automn Heath Geert Nijboer Drakenburg Rob Brink Golden B. 66.00; Jda van Loo Emerald 69.00; Voskens Magie 80.80. no Ruperez (Spa) 193 km in gem. 37.862 km/u). 2. Pascal i) op 11 sec., 3. Michael Wil- op 51 sec., 4. Fons de Wolf 5. Sean Kelly (Ier) z.t., 6. Ro- eruti (Ita) z.t.. 7. Emmanuel (Ha) z.t., 8. Jean-Luc van den (Bel) z.t., 9. Stefan Mutter 10. Luciano Rabottini (Ita) Theo de Rooy (Ned) op 51 Ferdi van den Haute (Belg). Haghedooren (Belg). 23. Pe len (Ned) allen z.t als De sybal in Argentinië i Buenos Aires: Sovjet lentinië 3-0 (15-7. 15-10. 15- ilië-Japan 3-0 (15-7. 15-13. Om de plaatsen 5 t/m 8 in Polen-China 3-1 (10-15. 15- 15-12); Bulgarije-Zuid Korea 12. 15-6, 15-8). Om de plaat- 12 in Mendoza: Cuba-Oost 3-0(15-3. 15-4. 15-8); Tsje- taklje-Canada 3-0 (16-14, 16- Om de plaatsen 13 t/m 16 marca: Italië-Roemenië 3-2 15-9. 4-15. 10-15, 18-16); Ver- ilaten-Frankrijk 3-0 (15-6. 15- Om de plaatsen 17 t/m 20 •o: Mexico-Irak 3-0 (15-2, 15- Finland-Venezuela 3-1 (16- '6-15, 15-10). Om de plaat- t/m 24 In Buenos Aires: Au- 3-1 (13-15, 15-10, 15-3. Uneslë-Llbië 3-1 (15-11. 14- 15-6). Buff Kirkland van landskampioen Donar wordt bij het scoren ge hinderd door Fahrbach (links) en Bryn van de Noorse Europa- Cuptegenstander Amerud. Rob van Essen kijkt toe. GRONINGEN De Groningse basketbalclub Donar heeft zich zonder moeite geplaatst voor de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. Gisteravond werd voor 400 toeschouwers het Noorse Amerud met 116-67 verslagen. Bij rust was de stand reeds 54-31 voor de Groningers, die de uitwed-, strijd in Noorwegen al met 106-56 hadden gewonnen. Coach Bill Sheridan liet zijn Amerikanen de meeste tijd op de bank om zijn jeugdspelers een kans te geven. Topscorers waren: Donar: De Vries 19, Houttuin 19, Moore 16, Van Essen 14, Faber 14 en Kir- klan 11. Amerud: Fahrbach 26, Hobbesland 16 en Bryn 11. In de tweede ronde (4 en 11 november) speelt Donar tegen Maccabi uit Tel Aviv. BOEKELO Van de zesendertig combinaties, die gis teren in de ring kwamen voor de dressuur tijdens de openingsdag van de twaalfde internationale military van Boekelo, maakte de Westduitser Frank Offeney met Farewell op de jury het meeste indruk. Zijn proef werd met vijftig minpunten gehonoreerd, goed voor de voorlopige eerste plaats in het klassement, dat vrijdag verder gestalte krijgt wanneer de overgebleven vijfen dertig combinaties in actie komen. Offeney ondervond de meeste concurrentie van twee nagenoeg gelijkwaardige Polen en een jonge Nederlander, Eugeniusz Kac zorowski met Gajal scoorde 51.00 minuspunten, zestiende min der dan zijn landgenoot Arthur Bober met bemol, die in de tus senstand de gedeelde derde positie bezet. Opmerkelijk goed was de dressuurproef van Wout-Jan van der Schans. De jonge Bar nevelder, die bij het jongste wereldkampioenschap in Luhmhlen de finish niet haalde, legde met Allegro een puik examen af, dat met hetzelfde totaal werd beloond als Bober. Achter Van der Schans nestelden zich drie Engelse amazones. Europees jeugd kampioene Jenny Strawson werd na de eerste dag als vijfde ge rangschikt, wereldkampioene Lucinda Green kwam op de zesde plaats en Nikola May op de zevende. Ronde van Piemont voor Ruperez OLEGGIO CASTELLO De Spanjaard Faustino Ruperez heeft gisteren de Ronde van Piemont, een Italiaanse semi- klassieker over 193 kilometer gewonnen. De winnaar, van de Ronde van Spanje van vo rig jaar ontsnapte vijftig kilo meter voor het einde uit het peloton en kwam met voor- w_ sprong aan de eindstreep. Hij_ Van het seizoen, de Ronde van werd de eerste Spanjaard op Lombardije van morgen. de erelijst van deze wedstrijd. Een groep van twintig renners maakte vergeefs jacht op hem. De Fransman Pascal Jules, een ploeggenoot van Bernard Hinault, won de sprint voor de tweede plaats. De ronde van Piemont was de generale repe titie voor de laatste klassieker LEIDEN Het eerste he ren handbalteam van Olga Saturnus gaat mor gen verzwakt de competi tie in. De selectie is smal ler geworden door het wegvallen van John van Smirren en Hans Zwaan en bovendien zal Saturnus het twee wedstrijden zon der Hans Blansjaar moe-, ten stellen. Hij zit een schorsing uit. Het ontbreken van deze spe lers en het feit dat de Leidse ploeg vorig jaar ternauwer nood de degradatie kon ont lopen, rechtvaardigt de ver onderstelling dat Saturnus een moeilijk seizoen in de tweede divisie tegemoet gaat. Anders ligt het met de even eens op dat niveau uitko mende dames van OASE. De ploeg uit Oud Ade steunt op een brede selectie en hoopt dankzij een mixture van er varen- en jeugdige speelsters een rol van betekenis te kun nen spelen. De dames van MMO starten zonder preten ties aan het nieuwe seizoen, maar hebben wel degelijk kansen op een hoge positie. Ook al zijn de vooruitzichten niet bepaald rooskleurig, Olga Saturnus coach Henk Verwey weigert bij voorbaat bij de pakken neer te gaan zitten. „We komen dit sei zoen in een andere poule uit. Met uitzondering van Niloc, AHC en Monnickendam on bekende tegenstanders en dus lijkt er nog van alles mo gelijk. We kunnen gelukkig over onze doelman Rob Spie kerman beschikken. Hij loopt op het moment stage in Heerlen, maar kan meetrai- nen bij Sittardia en komt zondags „over" voor de wedstrijden". Saturnus-spe- ler Wim van Leeuwen is ronduit optimistisch. „De veldperiode hebben we goed afgewerkt en ook de oefen wedstrijden in de zaal vond ik het team goed draaien. Als we met volledige concentra tie aan de komende wedstrij den beginnen, dan zullen we als een trein spelen". Net als Saturnus is OASE overgeplaatst naar de paral lelklasse. Daarin treffen de Oudader dames tegenstan ders als Slotervaart en VZV. De ploeg van OASE echter gaat versterkt de competitie in. Er is veel jeugd ingepast en trainer/coach Frank Bon te kan putten uit een selectie van 16 speelsters. De coach over zijn jeugdige team: „We zijn sterker, dan vorig jaar. Toen werden we vierde. Een kampioenschap? Het zou een grote verrassing zijn". Aan voerster Helma van der Geest waagt zich niet aan een prognose. „De grote vraag is hoe de jonge speel sters zich houden. Of het klikt tussen de debutanten en gevestigde orde. Zoiets kan bepalend zijn in cruciale wedstrijden". Derde divisie De dames van het Hoogma- dese MMO starten zonder pretenties, maar coach Karei Caron ziet zijn ploeg wel als een gevaarlijke outsider. In Hoogmade staat zo kan worden opgetekend uit de mond van onder meer aan voerster José Elsgeest het plezier in het spel voorop. Ook routinier Leida Vink denkt er zo over: „Onze ver eniging is maar klein. Het eerste team bestaat uit 10 speelsters. Ik zie ons nou niet direct in de ere- of eerste di visie spelen, maar misschien zit er dit jaar wel een kampi oenschap in. Op het veld hebben we het in ieder geval goed gedaan en van de te genstanders in de zaal kan alleen Westlandia een echt sterke tegenstandster wor den genoemd. Er zijn dus mogelijkheden". Ook Zijl/LGB in halve finale bekerstrijd LEIDEN Evenals AZC heeft de Zijl/LGB zich ge plaatst voor de halve fina le waterpolo voor de na tionale beker. De Leide- naren versloegen gister avond het Y eenvoudig met 12-3. Waarschijnlijk wordt de finale van de bekerstrijd een streekder- by. De Alphenaren ont moeten immers DZV dat verrassend de Robben uit schakelde en de Zijl/LGB komt uit tegen Polar Be- ars. In beide gevallen te genstanders die op papier zwakker zijn. Voor beide vereniging liggen wedstrijden in internationaal verband derhalve binnen handbereik. Want als de landskampioen tevens de be ker behaalt, wordt de nummer twee van de beker afgevaar digd voor de strijd om de Eu ropacup. De wedstrijd van De Zijl/LGB van gisteravond had een regel matig verloop. Voor het eerst speelde de ploeg met de her stelde Martin Vreeburg. Twee maal wist de Zijl/LGB met een man minder te scoren. De setstanden waren 3-0, 6-0 10-2 en 12-3. Voor de Leidse ploeg scoorden Alex van Belkum (4x), Stan van Belkum (3x), Albert Spijker, Jacob Spijker. Jan Jaap Korevaar en Ron Koster. Tips voor Duindigt WASSENAAR Rainier Gal lant is zondagmiddag favoriet in het stayerskampioenschap van Nederland op de Wasse- naarse baan Duindigt. In twee maanden tijd verdiende de "Ij zeren Hein" van eigenaar, fok ker, trainer en rijder Huug van Dijk (Pijnacker) een klei ne vijftig duizend gulden. Zo wel morgen als zondag zijn er rennen en draverijen op Duin digt. Beide dagen is de eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor morgen luiden. WISSEKERKEPRIJS Vincent Ulan- dia. Viva Cede en Victoria B. HOEDEKENSKERKEPRIJS Ureck Eberhof. Udam Lerona en Ulbert. AAGTEKERKEPRIJS: Venn van Echten, Trixy Lobell en Tara. GRIJPSKERKEPRIJS: Sheila Fortu- na, Tinker en Pollux. DARIUSPRIJS: Boxberger Cadko, Dutch Abbot en Star Issue DARIUSPRIJS(tweede afdeling): Sa- gitta Rocket. Boxberger Cadko. KOUDEKERKEPRIJS: Une Jeanm- ne. Trudy Hollandia en Reine de Pomme. MIDDELBURGPRIJS: The Import Laren, Tydi Flower en Pasisjah ARNEMUIDENPRIJS Kemp Hano ver. Titana P en Robbv Performer. SEROOSKERKEPRIJS: Upper Fre- jo, Selene en Topper Berkum. GIPSY D'HUDSONPRIJS. Urchin Melodie. Undinia en Vonny B FLAMINGO SIXPRIJS: Vaarwel Fortuna. Victress Flower en Volo Ra- TRÓOSTPRIJS: Gigi, Farina en Bar- bee. PARTICLEPRIJS: Royal Ballet. High Wave en Redress RAINIER GALLANTPRIJS: Tine Windspiel, Udo Buitenzorg en Seher- ARIEPRIJS: United Dynamic, Rock Express en Toscan Fortuna. NUTTERT NORTONPRIJS: Thor Volo, Top WAy en Sonia Demon. OVATIOPRIJS. Umberto K. Udo Rotary en Time Nimble. MONTAUBANPRIJS: Romeo Raap horst, Habet Raaphorst en Samt und Seide. STAYERSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Ovatio, Rainier Gal lant en Star van Epse. KEES VERKERKPRIJS Ulaan. Useful Prince en Star Parade. Sportwereld GRONINGEN B en W van FC Groningen hebben beslo ten de exploitatiesubsidie aan FC Groningen te beëindigen. In plaats daarvan krijgt de Groninger voetbalclub het ko- rpend seizoen een schuldsane- ringsbijdrage van 154.000 gul den, dat jaarlijks met 50.000 gulden wordt verminderd. Dit houdt verband met de AGO- shirtreclame, die FC Gronin gen jaarlijks drie ton oplevert. DEN HAAG Voor de West- duitse lotto (8) werden de vol gende winnende getallen ge trokken: 7 - 11 - 14 - 16 - 21 - 30 -37. Het reservegetal is 38. DEN HAAG Rob Henne- veld uit Maassluis en Laurens van As uit Leiden zijn opgeno men in de Nederlangdse judo ploeg die van 29 oktober tot 1 november in Roemenië deel neemt aan de Europese kampi oenschappen voor de jeugd. DUSSELDORP De vier Poolse handbalsters die de af gelopen zomer na een wed strijd in Nederland besloten in het westen te blijven, hebben zich nu definitief bij Westduit- se clutp aangemeld. DEN HAAG Dick Advocaat gaat spelen voor FC Utrecht De 35-jarige Hagenaar bereik te gisteravond een akkoord over een contract voor twee seizoenen. Met de huidige club van Advocaat, de Belgische tweedeklasser Berchem Sport, kwam FC Utrecht lot monde ling tot overeenstemming wat betreft de hoogte van de af koopsom. Advocaat stond daar nog onder contract. Advocaat werd ook fel be geerd door FC Den Haag Doordat de eerste-divisieclub hem een één-jarig contract had aangeboden, koos hij voor een langere verbintenis met FC Utrecht. Het ligt in de lijn van de verwachting, dat hij niet zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. maar op 24 oktober in de thuisontmoeting tegen Helmond Sport zijn de buut zal maken voor FC Utrecht. PSV kan vanaf 15 november beschikken over de 19-jarige Deense jeugdinternational Jan Hemtze Larsen. Larsen speelt voor Kastrup. waar hij giste ren tot overeenstemming kwam met PSV-manager Kees Ploegsma. Larsen heeft in De nemarken slechts tweede divi sie gespeeld. Daarom wordt hij niet meteen in het eerste elftal van PSV ingezet. ADVERTENTIE ■S-SIJTHOFF PERS REIZEN Het najaar is nauwelijks aangebroken, maar we denken al weer volop aan de wintersport. Wij hebben bijtijds maatre gelen getroffen, opdat u nu reeds een .week wintersport kunt boeken in Oostenrijk in de maanden december, janu ari, februari of maart. De reizen, per luxe touringcar van Maaskant, vertrekken bij voldoende belangstelling op de donderdagen 16, 23 en 30 december en daarna elke zaterdag van 8 januari tot en met 5 maart. De kerst- en nieuwjaarsreizen kosten, evenals de trips van' 5 en 12 februari, 475 p.p. op basis van een tweepersoons kamer met faciliteiten en halfpension. De overige winter- sportweken kosten 435 p.p. Een skipakket (huur van ski's, schoenen, gebruik van liften en lessen) kost 210 p p Het reisdoel is het Inntal, waar het verblijf is in hotel Wald- hoff in Terfens, bij Kolsass-Weer. De busreis wordt in één dag gemaakt, vertrek uit Den Haag/Rotterdam 's ochtends om 6 uur/6.30 uur, aankomst Waldhoff omstreeks acht uur 's avonds. Minimum aantal deelnemers 40. Wenen De zaterdagen 23 en 30 oktober vertrekken wij per luxe touringcar naar Wenen, voor een reis van een week. Het verblijf is in het driesterren-hotel Wien West in het Wiener- wald, alle kamers met douche en toilet. De heen- en terug reis duren twee dagen, onderweg wordt overnacht. Op het programma staan een aantal excursies, ook is er gelegen heid om te winkelen. De prijs: ƒ525 p.p. op basis van een tweepersoonskamer met volpension. Inbegrepen: de overnachtingen op de heen- en terugreis, excursies. Minimum aantal deelnemers: 40. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190696 en 190 698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13