C Amersfoort in tegenaanval Griep decimeert damesturnploeg arpov ontzet door verlies üandbalcompetitie drie maanden til voor WK-voorbereiding Alsnog straf voor vader en zoon Kardolus Brady ondanks blessure erbij SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 PAGINA 13 jolen zeggen jfeltennisduel af JlANKFORT De landenwedstrijd Feitennis tussen West-Duitsland en len, die op 12 oktober in West-Ber- h zou worden gehouden, gaat niet lor. De Poolse tafeltennisbond wei- t om „algemeen bekende redenen", West-Berlijn te spelen. De organisa- heeft voorgesteld het treffen „in Kr andere plaats in de Bondsrepu- ek of in Polen af te werken." Op 21 ptember hadden de Polen deze wed- ijd voor de Europese competitie al bezegd. De Westduitse tafeltennis- nd heeft zich nu tot de voorzitter van Europese organisatie, de Hongaar katos, gewend. De Westduitsers wil- l dat het duel nu als gewonnen wordt schouwd. Rudy Koopmans: bij de beste tien Koopmans bij boks-toptien DEN HAAG De WBC (World Boxing Council), één van de twee overkoepelende boksorganisaties, heeft voor de Europese en Neder landse kampioen in het halfzwaar- gewicht Rudy Koopmans een tien de plaats ingeruimd op de lijst van uitdagers. Dit op grond van het feit dat Koopmans enkele malen achtereen uitdagers voor de Euro pese titel k.o. heeft geslagen. Voor Koopmans betekent het bereiken van de 'top-tien', dat hij nu ge rechtigd is een gevecht om de we reldtitel aan te gaan met de huidi ge WBC-kampioen Dwight Brax ton. Vijftienjarige zwarte band MAASTRICHT Yvonne Senff uit Maastricht is de jongste drager van de zwarte band karate. De vijftienja rige Havo-scholiere legde met goed gevolg het eerste danexamen van de Karatedobond af. Het examen stond onder leiding van de vroegere Euro pese kampioen Jan Kallenbach. Yvonne Senff beoefent de karate- sport pas drie jaar. Nooit eerder be haalde een jongen of meisje in Ne derland op deze jeugdige leeftijd de zwarte band. Van Unen toch naar Engeland VLAARDINGEN Marjolein van Unen zal zaterdag in Londen meedoen aan de strijd om de open Engelse judo- titels. Door een driedaags verblijf in een ziekenhuis was de deelneming van Van Unen onzeker geworden. De judo ka uit Vlaardingen moest vorige week worden opgenomen na een aanval van nierstenen. Vorige maand verscheen zij om dezelfde reden tijdens het toernooi om de Open Nederlandse kampioen schappen in Den Haag niet op de mat. Volgens Marjolein van Unen is aanvan kelijk een onjuiste diagnose gesteld. „Ik ben toen een beetje afgescheept. Ik ge loof nu dat ik er helemaal af ben". Marjolein van Unen: verkeerde diagnose Sportprijsvragen DEN HAAG De cijfers van de sportprijsvragen zijn: Lotto 39: le prijs: geen win naar; 2e: 1 x f 300.000.-; 3e: 138 x f 3.029.40; 4e 6.363 x f 65.70; 5e: 94.938 x f 5.-. Toto nr. 39: le prijs: 2 x f 25.577.30; 2e: 65 x f 524.60; 3e 706 x f 120.70. Toto-gelijk nr. 39: le prijs: 2 winnaars f 3.182.10; 2e: 3 x f 287.20; 3e: 95 x f 45.30; 4e: 1.547 x f 4.40. Cijferspel nr. 39: 6 cijfers goed: 1 winnaar; 5 goed: 3 winnaars; 4 goed: 17 win naars; 3 goed: 238 winnaars; 2 goed: 2.506 winnaars WERSFOORT De in lanciële nood verkeren- I eerste divisieclub SC nersfoort gaat in de te- naanval. De club, waar- n de bewindvoerder het lllissement heeft aange- aagd, spant nu zelf een rt geding aan tegen de ornaamste crediteuren. De vier schuldeisers, die be slag hebben laten leggen, zijn de bedrijfsvereniging, die nog een ton te vorderen heeft, de fiscus, die nog twee ton moet innen, de SC Wageningen voor f 30.000,- en oud-speler Marco Carbo voor f 40.000,-. Over deze laatste vordering heeft de arbitrage-commissie van de KNVB overigens nog geen uitspraak gedaan. SC Amersfoort stelt bij het kort geding, dat vanmiddag in Utrecht dient, dat de schuldei sers geen wezenlijk belang hebben bij de beslaglegging. Wanneer inmmers de club failliet gaat, zal de KNVB de gelden niet uitkeren en komt alleen de bodem-uitkering f 57.000,- beschikbaar. Wordt daarentegen het beslag opge heven, dan zou er volgens Amersfoort gerede kans be staan, dat het plaatselijk be drijfsleven zich garant stelt voor de totale schuld, die zo'n achtcneenhalve ton beloopt. Daarbij is een langlopende le ning van f 400.000.- waarop per jaar wordt afgeschreven, terwijl de overige f 450.000,- direct opvorderbaar is. Als een soort voorschot op die plannen heeft een bedrijf de spelerssa larissen van de komende twee weken gegarandeerd. De door de rechtbank aangestelde be windvoerder, mr. J.W.M. Po thof, kan zich met die ziens wijze verenigingen en steunt de vereniging in de poging de beslaglegging ongedaan te ma ken. Dat zou onze pogingen sponsors te vinden aanzienlijk vergemakkelijken", aldus ma nager/secretaris Joop Bakke- nes. Maar het is niet zo, dat bij een negatieve uitspraak het definitief met Amersfoort is afgelopen. We hebben nog al tijd hoop" SC Amersfoort wil blijven spelen, zoals afgelopen zondag tegen FC Den Haag. Daar toe heeft de bedreigde eerste-divisieclub een kort geding aangespannen. DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond heeft alsnog een straf opgelegd aan de 17-jarige Arwin Kardolus en diens vader de Zoeter- meerse maitre Kasper Kardolus. Het gaat om de door Kasper Kardolus verstrekte gegevens van de wedstrijd, die destijds in het Westduitse Wittlich werd ge schermd. Het bestuur van de KNAS vond dat gevens niet juist waren ingevuld en schorste Arwin kardolus op 4 juni van dit jaar voor een periode van één jaar. Deze straf werd veerien da gen later ongedaan gemaakt, waarbij een hoorzitting in het vooruitzicht werd gesteld. Deze vond plaats op 28 juli 1982 Daarbij werden getuigen gehoord. Volgens de KNAS kwam vast te staan, dat de oorspronkelijk genomen maatregelen juist zijn geweest. Het bestuur heeft er sindsdien ruim twee maanden over gedaan een nieuwe strafmaat te bepalen. Deze houdt in dat Arwin Kardolus voor negen maanden, waarvan zes voorwaar delijk, wordt uitgesloten van wedstrijden en evenementen in het binnenland en in dezelfde periode niet in aanmerking komt voor uitzending op bondskosten naar wedstrijden in het buiten land. Dit alles met een proeftijd van twee jaar. Kardolus sr., die de wedstrijdformulieren invulde, mag zich een jaar lang niet la ten zien bij wedstrijden van de KNAS. Bij gemis aan een tucht- commissie zijn de straffen uitgesproken door het bestuur van de KNAS. Beroep is mogelijk bij de commissie van beroep. ROTTERDAM Het laatste optreden van Leo- na Horvath als trainster van het Nederlandse da- mesturnen, wordt ge dwarsboomd door een massale griepaanval. yOQr de interland-wedstrijd op 9 oktober a.s. in de Alexanderhal te Rotter dam tegen haar landgeno ten, heeft de Hongaarse trainster slechts de be schikking over vijf turn sters. Dat zijn stuk voor stuk debu tantes: Carianne Berrevoets (14 jr. Delta Sport Zierikzee), Adri Verhoeff (15 jr, Sportclub Delfzijl), Ellen Dees (15 jr, Sportclub Delfzijl), Christa van Wijk (14 jr, ELS Lunte- ren) en Anita van Santen (15 jr,OKK Den Helder). Momen teel zijn ziek Therese Wil mink, Carola Eenkhoorn, Anja Nieman, Miriam van Cleef en Miriam Eygenhuizen. Leona Horvath en trainer Hans van Zetten hopen dat vóór zater dag aanstaande de koorts zoda nig is gedaald, dat zij nog twee turnsters kunnen opstellen teneinde met een compleet team aan de landenwedstrijd tegen Hongarije te beginnen. Het Hongaarse team voor deze jaarlijkse wedstrijd bestaat uit: Andrea Horaceck, Christiana Koeteless, Andrea Trajanoss, Tuende Zsilinski, Andrea Szobbo, Anarca Kozak en Rita Papp. Winst Nijmegen i Karpov. links op archiefopname tijdens zijn eerdere winstpartij tegen Hübner, leed een verrassend jLBURG Anatoli ïrpov is in Tilburg weer [edaald tot het rijk der dse schaakstervelin- n. Na een imponerende rt van drie uit drie leek 31-jarige wereldkam- >en al te vertoeven in ger sferen. In een embenemend duel met rtisch overzag hij een or de hand liggende ko- ïgszet waardoor een ardoffer verkeerd uit- kte. Is dit offer kan, kan alles bij schaken", riep de Amerikaan se gastgrootmeester en priester William Lombardy in vervoe ring. Het kon niet, want na 32 zetten moest Karpov ontzet opgeven. Niettemin bleef hij alleen bovenaan staan met drie punten. Browne en Tim- man speelden namelijk remise tegen respectievelijk Sosonko en Andersson, waardoor de af stand tot Karpov een half punt werd. Ook nestor Smyslov kwam op de gedeelde tweede plaats door een gedegen over winning op Nunn, de jongste grootmeester van het gezel schap. Van de remisepartijen was Andersson - Timman nog tam. In ieder geval had Timman in het aangenomen damegambiet weinig moeite minstens gelijk spel te krijgen. Beide spelers, goede bekenden van elkaar, toonden echter respect voor eikaars kwaliteiten en op de 26e zet bood Timman remise aan. Tenslotte valt er voor hem vandaag in de persoon van Karpov een harde noot te kraken. Het verloop van de parij Kar pov (Sov) -' Portisch (Hon) was: wit: Karpov, zwart: Por tisch; 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3. Pg8-f6; 3. Pf3xe5 d7-d6; 4. Pe5-f3 Pf6xe4; 5. d2-d4 d6-d5; 6. Lfl-d3 Lf8-e7; 7. 0-0 Pb8-c6; 8. Tfl-el Lc8-f5; 9. c2-c4 Pc6-b4; 10.Ld3-fl d5xc4; ll.Pbl-c3 Pe4-f6; 12.Lflxc4 0-0; 13. a2-a3 Pb4-c6; 14. d4-d5 Pc6-a5; 15.Lc4-a2 c7-c5; 16.Lcl-g5 Tf8-e8; 17.Ddl-a4 Lf5-d7; 18.Da4-c2 h7-h6; 19.Lg5-h4 Pf6xd5; 20.Pc3xd5 Le7xh4; 21.Telxe8 Ld7xe8; 22.Dc2-e4 Lh4-f6; 23.La2-bl Kg8-f8; 24.De4-h7 Dd8xd5; 25.Lbl-e4 Dd5-d6; 26.Dh7-h8 Kf8-e7; 27.Le4-c2 Pa5-c6; 28.Lc2-a4 Pc6-d4; 29.Pf3xd4 Lf6xd4; 30.Tal-el Ke7-f6; 31.Ló4xe8 Dd6-f4; 32.Tel-fl Df4-e5; Wit geeft het op.; DEN HAAG In de hoogste sse van de nationale ijshoc- keycompetitie won Nijmegen gisteren thuis met 9-3 van Eindhoven. De periodestanden ren 3-2 2-1 4-0. FC Groningen praat over nieuw stadion GRONINGEN FC Gronin- gen is informatieve besprekin gen begonnen met een bouw maatschappij over de bouw van een nieuw stadion. Het nieuwe stadion, dat 20.000 toe schouwers zou moeten herber gen, waarvan er 13.000 kun nen zitten, zal op een andere lokatie moeten komen dan het huidige. De Groningse eredivisieclub had aanvankelijk het plan het Oosterparkstadion, waar thans wordt gespeeld, uit te breiden. Daartoe waren echter geen mogelijkheden, waardoor con tact werd gezocht met een bouwmaatschappij om de mo gelijkheden voor de bouw van een nieuw stadion te onder zoeken. DUBLIN Ondanks een blessure is Liam Brddy opge nomen in de selectie voor het Ierse voetbalelftal, dat 13 oktober in Dublin tegen Malta speelt. Het resulaat van de wedstrijd geldt voor groep 7 van de voorronde voor het toernooi om het Europees kampioenschap. Overige landen in deze groep 2ijn IJsland,.Spanje en Nederland. „Ik geloof niet dat de blessure van Liam ernstig is", zei manager Eoin Hand gisteren, „maar ik wil hem in ieder geval spreken om te zien wat er mis is". Brady kwam het afgelopen weekeinde niet uit voor zijn club, de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Hand koos ook de geblesseerde aanvaller Tony Galvin, maar hij erkende dat er slechts een geringe kans bestaat dat deze speler van Tottenham Hotspur tijdig fit is. Galvin hield aan zijn inter nationale debuut, twee weken geleden in Rotterdam tegen Ne derland, een dijbeenblessure over. Malta heeft in groep 7 al met 2-1 gewonnen van IJsland, Ierland verloor met 2-1 van Neder land. HST Op een voor Ne- rlandse begrippen unie- wijze bereidt het natio- le zaalhandbalteam zich or op het toernooi om wereldkampioenschap or B-landen. j)e compe- ie van de eredivisie bij heren wordt drie aanden stilgelegd, elke aand neemt de Neder- odse selectie deel aan n toernooi, er zijn trai- ngsstages in Israel en vitserland. Jan Kecske- methy, de bondstrainer, wiens contractverlenging ondanks overeenstem ming met de bond niet ze ker is vanwege de hou ding van de Tsjechoslo- waakse sportautoriteiten, wil niets aan het toeval overlaten. Van 25 februari tot en met 6 maart 1983 moet in eigen land onder optimale condities een optimale prestatie worden ge leverd. „Toch beschouw ik dit niet als een Onsteuropese voorbereiding", zegt de Tsje- choslowaak. „We spelen veel wedstrijden, maar het aantal trainingen is beperkt". Nederland ontmoet in de eers te wedstrijden van het toer nooi waaraan twaalf landen meedoen achtereenvolgens Tsjechoslowakije, West-Duits- land en Frankrijk. „Twee vroegere wereldkampioenen op A-niveau (West-Duitsland en Tsjechoslowakije)", zei Kecskemethy gisteren tijdens een persconferentie in Zeist met enig ontzag. In de aanloop van krap vijf maanden heeft hij de beschikking over vijf tien handballers, die ook in fe bruari 1981 tijdens het wereld- titeltoernool in Frankrijk als tiende eindigden. Degradatie naar C-niveau was daarvan het gevolg, maar doordat Ne derland al als organisator van de B-titelstrijd was aangewe zen, bleef het NHV een optre den in de kleuterklas van het internationale handbal be spaard. Kecskemethy heeft zijn jonge selectie van destijds aangevuld met drie spelers: René de Bak ker, Bob Brouwenstein (beiden Quintus) en Jan Majoor (PSV) Het eerste station op weg naar naar de wereldtitelstrijd is het traditionele Hollandtoernooi, dat dit jaar overigens niet al te sterk bezet is. Tegenstanders van het A-team tijdens deze van 26 tot en met 30 oktober in het oosten van het land af te werken handbalvijfdaagse zijn nu Belgie, Frankrijk, Is rael, Italië en Nederland B, dat wordt gevormd het team van Jong Oranje. Het Hollandtoer nooi geldt als een generale re petitie voor het WK-toernooi, dat, 750.000 gulden gaat kosten, waarvan een ton nog te dek- Jap Kecskemethy kan zich met zijn handbalploeg opti- mail voorbereiden op het WK B-ianden volgend jaar in Sportwereld HELMOND Helmond Sport heeft gisteren op eigen terrein een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Belgische eersteklas ser Beerschot. De eindstand Was 4-4. Bij de rust leidde Hel mond Sport met 3-0 door doel punten van Cramer (2) en Lubse. Cramer scoorde in de tweede helft nog een keer. Voor Beerschot troffen Olivei- ra, Gzil, Van Poucke en Swin- nen doel. Er waren 1250 toe schouwers. HAMBURG Hamburger SV heeft de overgespeelde wed strijd in de eerste ronde van de Westduitse beker tegen MSV Duisburg met 5-0 gewon nen. Bij de rust leidde de Westduitse kampioen al met 4-0. KEULEN Bondscoach Jupp Derwall heeft de FC Koeln- -speler Pierre Littbarski niet in de selectie opgenomen voor de interland tegen Engeland, die volgende week woensdag op Wembley wordt gespeeld. Derwall achtte het beter, dat Littbarski deeluitmaakte van de juniorenploeg van West- -Duitsland, die dinsdag een kwalificatieduel voor het EK moet afwerken tegen de En gelse junioren. ALGIERS Nauwelijks vier maanden na de overwinning met 2-1 op West-Duitsland bij het WK in Spanje is het Alge rijnse voetbal in een ernstige crisis terechtgekomen. Hoofd rolspelers zijn de WK-helden Rabah Madjer, Chaabane Mer- zekane en Mahmoud Guendoz, die bij hun club Milaha Hus- sein-Dey een staking uitriepen om hogere lonen te bedingen. De Algerijnse voetbalbond re ageerde met een schorsing van drie maanden voor alle spelers en overweegt de club naar de tweede divisie terug te zetten. Voorlopig mag Milaha alleen met een reserveteam aan de competitie deelnemen. KEULEN Klaus Fischer van 1 FC Koeln heeft zijn in- terlandcarriere afgesloten. De 33-jarige speler stelt zich niet meer beschikbaar voor het Westduitse elftal., waarin hij 45 maal is opgetreden en waarvoor hij 32 doelpunten scoorde. Volgens Fischer zelf is hij beter in vorm dan ooit tevoren, maar wil hij het niet nogmaals beleven, dat hij aan de kant wordt gelaten, zoals bij het wereldkampioenschap in de wedstrijd tegen Enge land. Op mijn leeftijd laat je je niet zomaar belachelijk ma ken" TOKIO De strijd om we reldbeker voor voetbalclubs wordt voor de derde keer is successie gehouden in de Ja panse hoofdstad Tokio. Euro pa-Cuphouder Aston Villa treedt daar op 12 december aan tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse beker, die momenteel nog niet bekend is. NORRKOPING De twee spielers van de Engelse voet balclub Southampton, die op verdenking van verkrachting van een Zweedse verpleegster in Norrköping waren vastge houden. zijn gisteren vrijge sproken. Het zijn Mark Wright en Steve Moran

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13