„Israëlische officieren eisen vertrek van Sharon" fieidócScHmi/ni HET GEHEIM VAN DE VIA GRADOLI earresteerde kolonels beraamden coup met Tejero Duizenden daklozen in Zuid-Libanon wachten op tenten Fluwelen Spaanse handschoen Proces Moro sleept zich voort inaIUTTENLAND LEIDSE COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 1982 PAGINA 7 Veer onbekende mdcrzecër in Lweedse wateren jTOCKHOLM Zweedse harinevaartuigen hebben het jfgelopen weekeinde zonder jesultaat gezocht naar een on- andenekende duikboot in de wate- metert bij de Zweedse oostkust, 1, ter-jaar 's lands meest geheime al ditnarinebasis is gevestigd. De t pre-pekactie werd uitgevoerd in |e omgeving van de honder- ver-jen kleine eilandjes in de imemtostzee bij Stockholm, waar aanselfc Zweedse marine de laatste r dekken militaire manoeuvres repu-«houden heeft. Met diepte- is getracht de onder- e fei-eeër naar de oppervlakte te nietj Japanner niet toerekeningsvatbaar PARIJS De Japanse student Issei Sagawa, die juni verleden jaar de Leidse studente Renee Hartevelt in Parijs vermoord en gedeeltelijk opgegeten heeft, zal zeer vermoedelijk niet te recht staan. Een commissie van psychiaters, die Sagawa aan langdurige onderzoeken onderwor pen heeft, is namelijk tot de conclusie gekomen, dat de Japanner niet toerekeningsvatbaar is of in elk geval op het ogenblik van zijn misdaad in een toestand van verstandsverbijstering ver keerde. De psychiaters zijn tot de eensluidende gevolgtrekking gekomen, dat Sagawa abnor maal is, hetgeen door via de rechter-commissa- ris in Japan vergaarde gegevens bevestigd schijnt te worden. De raadslieden van de nabe staanden hebben geprobeerd via een contra analyse aan te tonen dat Sagawa pervers is en dus wel berecht kan worden. Schadevergoeding van 78 miljoen na medische fout NEW YORK Eeri vijfjarig Amerikaans meisje krijgt een schadevergoeding van ongeveer 78 miljoen gulden, omdat zij als gevolg van een verkeerde medi sche diagnose ernstig hersen- en ander letsel heeft opgelopen. Vol gens haar advocaat gaat het om het hoogste bedrag dat tot dusver in de Verenigde Staten in een dergelijk geval is toegewezen. In het proces bleek dat artsen een beginnende hersenvliesontste king niet als zodanig hadden on derkend. Het meisje liep als ge volg van de foute diagnose her senletsel op, waardoor zij nu blind is en niet kan lopen. „Berg Kernafval in de ruimte op" PARIJS Landen die met het probleem van atoomafval kampen, zouden moeten overwegen of hun kernafval niet in de ruimte kan worden opgeborgen, nu het publiek niet tevreden is met de gebruike lijke manier van opslag op aarde. Aldus, een rapport van Amerikaanse geleerden, dat is ingediend op het congres van de In ternationale Ruimtevaartfederatie. Het rapport komt tot de slotsom dat het risico van opslag in de ruimte vrij laag is, al heeft men met talrijke onzekerheden te maken. Voorgesteld wordt sterk radio-ac tief afval in een baan tussen de aarde en Venus op te slaan. Het terugvallen van het afval naar de aarde en botsingen met meteorieten zijn potentiële gevaren, maar de kansen daarop worden erg klein ge acht. Negen doden bij ongelukken met ballons ALBUQUERQUE Bij een onge luk tijdens het internationale festi val voor ballonvaarders in Albu querque in de staat New Mexico zijn gisteren vier mensen omgeko men en drie gewond. Bij een ander ongeluk met een ballon kwamen zondag in de staat Zuid-Carolina twee mannen om het leven en werd een persoon levensgevaarlijk gewond. Het ongeluk in Zuid-Ca rolina gebeurde toen de ballon elektriciteitsdraden raakte. In Al buquerque ging een van de hon derden ballonnen die opstegen bij het festival in vlammen op. Van de negen mensen aan boord over leefden slechts twee het ongeluk ongedeerd. olitiemanneri inpsecteren de wapens, die in de schuil- laats van de Rode Brigades werden aangetroffen. seider Rode Brigades aangehouden Iking IAPELS De Napolitaanse leider van de terreurorganisatie ge- [ode Brigades, Vittorio Bolognesi, is zaterdag in Napels gearres- Ty- eerd. Hij wordt beschuldigd van de moord op het hoofd van de laatselijke politie en andere functionarissen. Dat heeft de poli- e in Napels bekendgemaakt. De 32-jarige Bolognesi werd ge- akt toen de politie een inval deed in drie centra van de Rode irigades. Er werden nog vijf anderen gearresteerd. Behalve de ijf arrestanten nam de politie ook nog een grote hoeveelheid wapens mee naar het bureau. vijj en van de voorpagina) auto-jïADRID De operatie ^er"ad de codenaam „Cer naar de schrijver an de klassieker „Don _«__iuichote". Ze zou ge- npleëgd moeten worden op de dag voor de verkiezin gen, die in Spanjes zeven iar oude democratie offi- ieel geldt als de „dag om ft te denken". De cam- lagnes zijn afgesloten en le kiezers worden geacht en dag rustig te overden- en wat ze de volgende ag gaan stemmen. Vol- ens de plannen had het iteindelijk tot een alge- iene militaire opstand loeten komen op ver killende plaatsen ver- preïd over het hele land. kt inlichtingendienst die tele- 10ns afluisterde en pret ande niet openbaar gemaakte iethodes te werk ging, stelde ast dat er contacten beston- fen met Tejero en luitenant- jeneraal Milans del Bosch die éiden gevangenisstraffen van trtig jaar uitritten voor hun 0ok zou indeel ,n de coup van vorig Jv0£ de aankoc ar. Een van de broers Crespo uspinero zou regelmatig be teken aan de twee hebben af- èlegd. Milans del Bosch en te- Javier Solana, een leidende so- ro konden in hun gevangenis cialist legde de schuld van het was niet verbaasd over het nieuws. Het bewees volgens hem dat de militairen nog steeds samenzweren tegen de democratie. De christen-demo cratische premier Leopoldo Calvo Sotelo riep zaterdagmid dag het kabinet bijeen om te beslissen over tegenmaatrege len. Koning Juan Carlos keer de direct na het nieuws uit het noorden van Spanje terug naac Madrid. Politieke waarnemers in Ma drid zeiden dat het nieuws schadelijk kon zijn voor de so cialisten. Ook zal de PSOE zich nog wel eens bedenken voor ze al haar plannen met leger uitvoert. De PSOE wil een reorganisatie doorvoeren, waarbij de militairen zich meer zullen moeten richten op de verdediging van het land, in plaats van zich zorgen te maken over de politiek. Zo zou een groot aantal kazernes uit de steden moeten worden ver plaatst naar grensgebieden. De socialisten willen ook een refe rendum over Spanjes .lidmaat schap van de NAVO, omdat ze vinden dat de christen-demo cratische regering het lidmaat schap ruim een half jaar onde mocratisch door het parlement contract voor de aankoop van Amen-' kaanse gevechtsvliegtuigen moeten worden bevroren. fijelijk iedereen ontvangen. tilans del Bosch is zondag- liddag naar Sevilla overge- racht om te voorkomen dat itact kan onderhouden samenzweerders. Ook wordt ieder contact met litenwereld onthouden s de andere putschisten vangen zitten. Politici rden geschokt op het i, de verkiezingscam- igne ging zondag evenwel tor. Felipe Gonzalez, de lei- x van de PSOE verklaarde: Ir is niet één officier die kan ggen dat hij de wil van het Ik vertolkt". De militairen oeten bedenken dat ze van ït belastinggeld van de bur- irs leven, zo zei hij. De com- unistische leider Santiago arrillo, een veteraan uit de irgeroorlog van 1936-1939, nieuwe komplot bij de rege rende christen-democraten (UCD): Deze zouden veel van de schuldigen aan de staats greep van 23 febuari niet heb ben gestraft en anderen veel te licht. Tejero die zich tot de held van ultra-rechts Spanje ontwikkelde verklaarde zater dag nog in een vraaggesprek dat als de socialisten de ver kiezingen zouden winnen het leger moest ingrijpen. Vèel of ficieren in Spanje's notoir con servatieve leger zien in een verkiezingsoverwinning van de socialisten een persoonlijke nederlaag die de overwinning in de burgeroorlog onder graaft. Na de Spaanse burger oorlog, waarin generaal Fran co een overwinning behaalde op de socialisten en communis ten waren hun partijen verbo den. £OHL WIL OFFERS VOOR JERSTEL VAN DE ECONOMIE ONN Helmut Kohl, de nieuwe bondskanselier, heeft giste- in in een vraaggesprek voor de Westduitse televisie offers van et Westduitse volk gevraagd om het land terug te brengen op e weg naar economisch herstel. Hij zei voorts dat zijn christen- emocratisch-liberale nauwere banden wil aanknopen met de [esterse bondgenoten. ohl zei dat zijn land de verdragen met de Oosteuropese landen )u naleven. Hij hoopte op besprekingen met de Oostduitse lei- er ISrich Honecker. Kohl vond dat zijn land nieuwe economi se impulsen nodig had die gecombineerd moesten worden met ffers om daarmee de overheidsuitgaven onder controle te bren- en. Deze offers moeten in gelijke mate door alle lagen van het olk worden gebracht. Kohls regering wil het overheidstekort p de begroting terugrengen tot 38,5 miljard gulden, maar enke- 5 economen hebben verklaard dat het tekort wel kan oplopen >t 45 miljard mark. Over de buitenlanders in de Bondsrepu- liek zei Kohl dat er naar gestreefd moet worden het aantal lurken in zijn land er zijn er momenteel 1,5 miljoen te lep.erken door hen over te halen naar hun land terug te keren. TEL AVIV De groeien de verwijdering tussen de Israëlische legertop en mi nister van defensie Ariel Sharon is gisteren voor het eerst breed uitgeme ten in de Israëlische me dia. Het bericht van de Londense Sunday Times over een geheime samen komst van ruim honderd hoge officieren, die het af treden van Sharon zouden Rijke wapenoogst in Beiroet BEIROET Een team van Amerikaanse explosievendes- kundigen heeft in Beiroet 150 verschillende soorten wapens en munitie uit in totaal vijftien landen gevonden: de VS, de Sovjet-Unie, China, Frankrijk, Italië, Joegoslavië, Tsjechoslo- wakije, Hongarije, Groot-Brit- tannië, Egypte, Polen, België, West-Duitsland en Nederland. Er werd zelfs een projectiel gevonden uit de tijd van de Eerste Wereldoorlog. Het aan tal blindgangers en andere niet tot explosie gekomen bommen, granaten en mijnen loopt in de duizenden, waar van nog maar een klein deel is teruggevonden. De politie van Beiroet heeft de inwoners ge waarschuwd zich niet te bege ven in delen van de stad, die nog niet zijn „schoongemaakt". hebben geëist, is welis waar officieel tegenge sproken, maar de staatsra dio meldde wel dat de be velhebbers op een bijeen komst scherpe kritiek hebben geuit op Sharon. De generaals vrezen dat Sha ron bezig is de blaam voor de bloedbaden in de Palestijnse kampen in Beiroet naar het le ger te schuiven, om zo de rege ring vrij te pleiten. Volgens de staatsradio is de legerleiding in de afgelopen negen dagen twee maal bijeen geweest om lucht te geven aan haar frus traties. Op de eerste bijeen komst, waar de beschuldigin gen over het afschuiven van verantwoordelijkheid werden geuit, was Sharon niet aanwe zig. Afgelopen dinsdag ont bood Sharon de hoge officie ren om hun klachten te verne men. Dat draaide uit op een emotionele ontmoeting, die tot diep in de nacht voortduurde, al was de kritiek op de minis ter tijdens deze zitting milder, aldus de radio. De Sunday Ti mes had melding gemaakt van „taferelen die op muiterij be gonnen te lijken", maar die versie is volgens een leger- woordvoerder „volslagen on juist". De afgelopen week heeft de Israëlische censuur verhinderd dat bijzonderheden over het ongenoegen binnen de legerleiding in de Israëli sche pers werden gepubli ceerd. Sharon zelf heeft niet in het openbaar gereageerd op de kritiek vanuit het leger. Vol gens waarnemers is het voor het eerst in de Israëlische ge schiedenis dat diepgaande me ningsverschillen tussen de mi nister van defensie en hoge of ficieren zo onverhuld in de openbaarheid komen. In Libanon is bekendgewor- den dat het Libanese leger de afgelopen dagen honderden bewoners van het vluchtelin genkamp Bourj al-Baranjeh heeft opgepakt en wegge voerd. Volgens de autoriteiten gaat het om mensen met valse paspooorten en nagemaakte Libanese identiteitsbewijzen. De zoekacties zouden niet spe ciaal tegen Palestijnen zijn ge richt, maar tegen alle mensen die illegaal in het land verblij ven. Volgens waarnemers zijn de arrestaties ook bedoeld als intimidatie, in de hoop dat de Palestijnen naar ander delen van het land vertrekken. Op Zweedse t.v. wordt te zwaar gedronken STOCKHOLM Op de Zweedse televisie wordt teveel sterke drank gedronken. Om de veertien minuten moeten de kijkers toezien hoe acteurs elkaar toedrinken. Eenvijfde deel van de zendtijd bestaat uit scènes waarin het glas geheven wordt en er zit geen sinaasappelsap in. Dit is geconstateerd door media- -onderzoekster Lilian Nowak, die daarvoor naar veertien van de populairste Zweedse en buitenlandse televisieseries gekeken heeft die in de lente van 1980 op de twee kanalen van „Sveriges Television" zijn uitgezonden. In het totaal van 16 uur en 30 mi nuten onderzochte zendtijd tekende mevrouw Nowak 125 drinkscènes op. Maar in zes gevallen werd een aangeboden glas afgeslagen. Ook werd nauwelijks aandacht besteed aan de eco nomische en sociale gevolgen die alcoholgebruik kunnen heb ben. „Integendeel: alcohol wordt gepresenteerd als iets heel nor maals en vanzelfsprekends", staat in haar rapport. SIDON In het zuiden van Libanon wachten on geveer 35.000 dakloze Pa lestijnen tussen het puin van hun huizen met angst op de komst van het re genseizoen, dat half okto ber moet beginnen. Zij verloren bijna vier maan den geleden hun onderko men bij de Israëlische in vasie in Libanon èn tot nu toe is er weinig voor hen gedaan. Zo biedt het kamp Ain el Hel- wéh bij de kustplaats Sidon de aanblik van een maanland schap. Vrijwel alle woningen zijn vernield, de elektriciteit is afgesneden en de meeste wa terleidingen zijn gesprongen. Enkele „gelukkigen" hebben hun -huis teruggevonden, maar vaak is de woning dan gedeel telijk ingestort. Bij de ingang van het kamp hebben de vluchtelingen hu tjes gebouwd van plaatijzer dat uit de puinhopen is opgevist. Ook hebben Palestijnen on derdak gezocht in de scholen van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNWRA. Daar zijn de omstan digheden niet veel beter. Moe ders zitten met hun kinderen opgepropt in de klaslokalen. Ook de scholen zijn getroffen door de Israëlische bombarde menten en bieden dan ook niet altijd bescherming tegen In het kamp zijn nauwelijks mannen te zien. Volgens een vluchteling is het merendeel van de mannen gearresteerd door de Israëliërs. Diegenen die zijn achtergebleven durven het kamp niet te verlaten. De Israëliërs hebben voor de win ter tenten beloofd, maar er is nog geen tent in Ain el Hel- weh aangekomen, omdat Is raël de tenten wil neerzetten, maar de UNWRA daarover niet wil en mag beslissen. Deze week heeft de belangrijkste vertegenwoordiger van de UNWRA, Olof Rydbeck, een gesprek gehad met de Libane se minister van buitenlandse zaken Fouad Boutros. Zij von den geen oplossing. Israël, Li banon en de UNWRA bemoei en zich met de huisvesting van de dakloze Palestijnen, maar tot nu toe met weinig resul taat. Israël weigert duurzaam herstel van de woningen en wil dat de vluchtelingen in tenten worden ondergebracht. In nog geen twee jaar tijd hebben Spaanse militairen tot drie maal toe een poging ondernomen om het Spaanse demo cratische bewind omver te werpen. Ditmaal leek de poging beter voorbereid dan in februari en december vorig jaar. Dat het zover kon komen, moet geweten worden aan de cen trum-regering van premier Calvo Sotelo. De machtsbasis van de kleine elite van hoge militairen is de laatste jaren sterk ingekrompen evenals hun aanhang bij de van politiek afkerige Spanjaarden, hun machtsmiddelen zijn daarentegen onevenredig groot gebleven. De in de afgelopen maanden sterk verzwakte centrum-regering van premier Calvo Sotelo heeft uit vrees deze militaire elite tegen zich in het harnas te jagen haar met fluwelen handschoen aange pakt. De opstandige militairen konden in het openbaar hun provocaties aan het adres van de democratisch gekozen poli tici gewoon voort»etten en samen met de reeds veroordeelde coupplegers Tejero en Milans del Bosch een nieuwe, beter ge organiseerde couppoging in elkaar zetten. Het streven van de huidige regering om de Spaanse militairen meer op Europa te oriënteren door aansluiting te zoeken bij de NAVO blijkt nog lang niet het gewenste effect te hebben gehad. HOE somber de ontwikkelingen voor de nabije toekomst er voor staan, wordt begrijpelijk wanneer men weet dat de gro te alliantiepartij van oprichter en oud-premier Suarez, die als enige politieke macht in staat geacht kon worden de scherpe polarisatie uit het Francotijdperk te overwinnen, thans onder leiding van Calvo Sotelo aan verdeeldheid ten onder dreigt te gaan. In het machtsvacuüm dat daardoor is ontstaan sprin gen nu de aan eer en vaderland verknochte militairen. De Spanjaarden die het falen van de alliantiepartij zouden wil len veroordelen door een keuze te maken voor de socialisten, zou noodlottig genoeg de polarisatie in het politieke Spaanse leven bevestigen. Er zou dan na de verkiezingen een situatie kunnen ontstaan die overeenkomsten vertoont met het Spanje aan de vooravond van de burgeroorlog uit 1936. NAVO-landen proberen geschillen te overbruggen VAL DAVIDDe ministers van buitenlandse zaken van de zestien NAVO-landen hebben dit weekeinde in een afgelegen wintersportcentrum, Val David, ten noorden van de Canadese stad Montreal, de eerste stappen willen zetten op weg naar her stel van de goede verhoudingen tussen West-Europa en de Vere nigde Staten. Bij de gedachtenwisseling over de doelstellingen van het NAVO-blok en het Warschaupact is niet alleen de kwestie van de kruisraketten, maar ook de toekomst van de conferentie over Europese veiligheid en samenwerking in Madrid ter sprake ge komen en het Amerikaans-Westeuropese geschil over de Sibe- risch-Europese gasleiding. Premier Van Agt verklaarde na afloop dat het geschil over de pijpleiding niet snel kon worden bijgelegd, maar dat er wel overeenstemming bestond over het feit dat de oplossing gezocht worden in een bestudering van de toekomstige energiebehoeften van de Westeuropese landen en de afhankelijkheid die daardoor zou kunnen ontstaan. De Amerikaanse minister Schultz drong erop aan dat in afwachting van de studies behoedzaamheid zou moeten worden betracht bij het afsluiten van gascontracten met de Sovjet-Unie. Volgens de deelnemers was het nadrukkelijk niet de bedoeling een mislukking te verhullen door het aankon digen van studies. Het was de eerste maal dat de ministers van buitenlandse zaken op volstrekt informele wijze overleg voer den. (Van onze correspondent Cees Manders) ROME Het proces tegen de 64 terroristen die in 1978 be trokken zijn geweest bij de ontvoering van en de moord op Aldo Moro, sleept zich in het Romeinse worstelpaleis voort, zonder acht te slaan op de tijd. Maandenlange verho ren van verdachten, deskundi gen en getuigen hebben een waarheid aan het licht ge bracht van politieke samen zweringen, occulte krachten, ongelofelijke blunders van de politie, en terroristische per fectie, alles geconcentreerd op de meelijwekkende en vol strekt weerloze figuur van de ontvoerde staatsman Moro. Aldo Moro werd op 16 maart 1978 door de Rode Brigades in Rome ontvoerd, en op 9 mei daaropvolgend ontzield aange troffen in de kofferbak van een gestolen auto. In die 53 da gen van zijn gevangenschap ging Italië door de moeilijkste periode sinds de Duitse bezet ting. Moro was niet de eerste politicus de beste. De oude staatsman was het brein van zijn christen-democratische partij, en dus van het gehele Italiaanse politieke systeem. Om dat leven te redden had de staat heel wat over, maar niet alles, zoals uit het verloop van het proces tegen zijn moordenaars duidelijk wordt. Had men Moro kunnen red den? Uit de verhoren van de afgelo pen weken blijkt dat enkele individuele politici best tot een 'deal' met de ontvoerders van Moro bereid waren, zoals be- De verdachten in het proces-Moro zitten In de rechtszaal in grote kooien, die zwaar door de politie worden bewaakt. west Rome en bij hem is de politie metterdaad aan de deur geweest, zelfs twee dagen na de ontvoering, op 18 maart dus. Die ochtend van de 18de maart meldden zich vijf poli tieagenten aan de deur, maar er was niemand thuis. Althans de bewoner ir. Borghii, alias Mario Moretti, deed niet open. H(?e de politie ertoe kwam bij Borghi aan te bellen, is een mysterie. In de buurt werd niet naar Moro gezocht, en geen enkele flatbewoner had iets bijzonders opgemerkt. Toch ging de politie regelrecht naar het huis van Borghi-Mo- retti. Onbegrijpelijk. Maar nog onbegrijpelijker is dat de agen ten genoegen namen met de gesloten Voordeur en simpel weg vertrokken toen Borghi niet opendeed. Hadden ze vol gehouden, dan zouden ze on getwijfeld Moretti hebben ge vonden en via hem wat dich ter in de buurt van de Via Montalcini zijn gekomen. Mo to's leven zou dan gered kun nen zijn. middeling voor het verkrijgen van gratie van enkele terroris tische kopstukken. Maar de •staat, de autoriteiten, Moro's eigen christen-democratische regering, verzette zich, en wenste Moro te offeren aan de Italiaanse rechtsstaat. Raadsels Het eenvoudige handwerk van de politie zou, zo blijkt uitgevoerd dan in feite is. ge beurd. Moro's „gevangenis" was niet zo onvindbaar als die zuidwesten van Rome, be waakt door vier, vijf onopval lende burgers. Bij deze flat is Spiritisme zoals de autoriteiten toen be weerden. De politie is er zelfs heel vlakbij geweest, en dat zij niet tot de gevangen Moro wist door te dringen, is een van de grote raadsels van het proces. Het geheim van de Via Grado- li wordt het in het Italiaanse pers al genoemd, meer kans hebben gehad mits Moro zat gevangen in een flat beter, serieuzer en grondiger in de Via Montalcini, in het befaamde speld in de hooiberg, de politie die in die dagen heel Rome afschuimde met huis zoekingen en straatcontroles nooit in de buurt gekomen. Maar de terrorist die de hele ontvoering van Moro had ge organiseerd en in feite de lei der was van de bende die de staatsman gevangen hield, Ma rio Moretti, woonde in een flat aan de Via Gradoli, in noord- Ondertussen werd alles ge daan om Moro's gevangenis op te sporen. Zelfs spiritistische seances worden eraan gewijd. Uit een van deze plechtighe den komt de naam Gradoli voort, maar alleen deze vage aanduiding. De Romeinse poli tie komt in actie, en troepen worden afgestuurd op het dorp Gradoli, ten noordoosten van Rome. Uiteraard zonder resul taat. Moro's vrouw Nora spoort de politie aan ook eens naar een Via Gradoli in Rome te zoeken. Maar de politie zegt dat die straat in Rome niet be staat. Intussen schrijft een van de bewoners van de flat aan de Via Gradoli de politie een brief, waarin hij zegt dat er 's nachts in het gebouw morse seinen te horen zijn. De politie verroert zich niet. Op 18 april waarschuwt de be woner van de flat onder die van ir. Borghi in Via Gradoli de brandweer omdat er een lekkage is in de flat boven hem. De brandweer dringt de flat van Borghi binnen, en be landt in een schuilplaats van de Rode Brigades. Borghi is natuurlijk al lang gevlogen, en met hem de kans Moro op te sporen. Nu na vier jaar blijkt dat de politie zelfs vóór de ontvoe ring van Moro al wist dat deze flat in de Via Gradoli een schuilplaats voor terroristen was. Maar het antwoord op de vraag waarom vóór de ontvoe ring, en zeker er na, niet daad krachtiger en zorgvuldiger is opgetreden is nog niet gege ven. Boze stemmen beweren dat de politie op gezag van enkele po litieke krachten belet werd in te grijpen: de lastpost Moro was weg en moest dat blijven. Maar anderen zeggen dat de politie faalde wegens incompe tentie en gebrek aan plichtsbe sef. Het verdere verloop van hef proces zal hierover meer uitsluitsel geven. Maar nu is al zeker dat de grote verdachten in dit proces niet die 64 Rode Brigadisten zijn, maar de auto riteiten, de politie, de Italiaan se politiek.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7