Pro ject „Ander Werk" voor Alphense werklozen o i>i REGI0(J0UR)NAAL Een goede ze^ Mgr. Bar bij jubilerende parochiekerk Hoogmade De grootste courgettes van Voorhout Feest voor De Bollenband Rakkers van Leiderdorp REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 1982 Bescheiden afscheid pastoor Saullenn WARMOND Pastoor Saulenn heeft dit weekeinde afscheid •genomen van de St.-Matthiasparochie. Op verzoek van de pas toor had dit afscheid plaats op heel bescheiden wijze. Na de viering van de H. Mis was er gelegenheid voor de paro-. chianen om de pastoor de hand te drukken en het viel daarbij op, dat de meesten geen woorden van afscheid spraken, maar de pastoor en zijn huishoudster het allerbeste toewensten in hun nieuwe woning in Warmond. De muziekvereniging St.-Matthias zorgde na de mis overigens voor „enige" ruchtbaarheid, want men bracht de scheidende pastoor in het kerkgebouw op volle sterkte een serenade. Pastoor Saullen blijft ook na zijn emeritaat in Warmond wonen en vond daarom een groots afscheid niet zo nodig. Bovendien viert hij volgend jaar zijn 40-jarig priesterschap, een betere gele genheid voor een gezellig feest. Hij wordt opgevolgd door pas toor Hoogervorst. Boete voor Noordwijkse kweker NOORDWIJK/DEN HAAG De poltierech- ter voor economische zaken heeft een directeur van een kwekerij in Noordwijk veroordeeld tot zeven maal 500 gulden boete. Reden hiervoor was, dat de man van juni tot en met september van het afgelopen jaar zeven buitenlandse ar beidskrachten in dienst had zonder de vereiste vergunningen. De kweker stelde voor de rechtbank, dat hij niet in staat was Nederlandse arbeidskrachten te vinden. De officier constateerde, dat de kwe ker wel had voldaan aan de sociale voorwaar den en een behoorlijk loon betaalde. Vandaar dat hij niet meer dan ƒ750 gulden boete per overtreding eiste. De rechter verminderde de boete omdat het de eerste maal was, dat de Noordwijker voor een dergelijk feit terecht stond. Kostelijke uitvoering Elckerlyc SASSENHEIM De toneelgroep Elckerlyc zorgde dit weekeinde voor een kostelijke uitvoering van het blijspel „Ik wil Moesjof spre ken". De elf acteurs, die in een mooi en rustig decor een uiterst onrustig spel met tal van persoonsverwisse lingen en complicaties over het voetlicht brachten, beheersten hun rollen voortreffelijk. Hoofdrolspe lers Cees in der Rieden, Leny Wil- lemse, Tinneke van Leeuwen en Annie Immerzeel verdienden de re gelmatige open doekjes ten volle. Na afloop was er een ovationeel ap plaus.De volgende uitvoerigen zijn op 10 en 12 oktober. Voorhout Radio uit de ether VOORHOUT De bekende radio-piraat „Voorhout Radio" is gistermiddag gegre pen. Ambtenaren van de radio-controledienst van de PTT en een aantal politieagenten deden om vier uur een inval. De complete zendinstallatie werd in beslag genomen. De piraat zond al gedu rende anderhalf jaar elke zondagmiddag Woonboot brandt uit RIJNSATER- WOUDE Door onbekende oor zaak is vannacht een woonboot in de Braassemer- meer in brand ge raakt. De brand werd door de eigenaar zelf ontdekt. De brandweer was snel ter plaatse en heeft het vuur ge blust. De boot is zeer zwaar be schadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN In de gemeente Alphen aan den Rijn gaat half oktober het project „Ander Werk" van start. Dit project heeft tot doel mensen, en met name jon geren, die langer dan een half jaar werkloos zijn vrijwilligerswerk te laten doen met behoud van uit kering. Ook arbeidsonge schikten kunnen aan dit project meedoen. Dit vrij willigerswerk zal uit vrije wil en vrije keuze worden gedaan bij instellingen zonder winstoogmerk. In het onder het Gewestelijke Arbeidsbureau Alphen aan den Rijn ressorterende gebied ontvangen momenteel ruim 4.500 mensen een uitkering. Op de normale arbeidsmarkt staan er voor hen slechts 110 vacatures ter beschikking. Omdat er geen aanwijzingen zijn, dat in deze situatie op korte termijn verbetering komt en omdat met name hel aantal werklozen onder jonge ren onrustbarend blijft stijgen, heeft het gemeentebestuur een „begeleidingscommissie" in het leven geroepen die hieraan iets zou kunnen doen. Door deze commissie, waarvan wethouder Van Leeuwen voorzitter is en waarin onder andere zitting hebben verte genwoordigers van het rijks consulentenbureau landelijk kontakt van zowel CRM als van Sociale Zaken, en verte genwoordigers van de ge meentelijke sociale dienst en het arbeidsbureau, is inmid dels een onderzoek gedaan naar verborgen werk bij 75 in stellingen in de niet-commer- ciële sfeer. Door 43 van -deze instellingen zonder winstoogmerk (hierbij moet gedacht worden aan club-, buurthuis- en jongeren werk, onderwijs, maatschappe lijke dienstverlening, gezond heidszorg) is tot nu toe op dit onderzoek enthousiast gerea geerd en dit heeft geresulteerd in een aanbod van 119 al fan niet volledige banen. Boven dien gaat het hierbij beslist niet om vervanging van be taald werk. Daartegenover staat de vraag naar dit soort werk. Uit een door het ar beidsbureau ingesteld onder zoek heeft 55 procent van de schoolverlaters te kennen ge geven vrijwilligerswerk met behoud van uitkering te wil len doen. Gezien bovenstaande gegevens lijkt het project „Ander Werk" grote kans van slagen te heb ben. Bij dit project staat de deelnemer, die meer dan een half jaar werkloos is, centraal. Deze werkloze kiest de hem- haar passende, door de bege leidingscommissie goedgekeur de, vacature uit de vrijwilli- gersvacaturebank. Voor deze „bank" wordt waarschijnlijk plaats ingeruimd op zowel het arbeidsbureau, als de Gemeen telijke Sociale Dienst en de af deling Sociaal-Culturele Za ken. Degene, die een vrijwilli ge baan heeft geaccepteerd, blijft echter wel gewoon be schikbaar voor de „normale" arbeidsmarkt. In het kader van dit project zullen ook nog informatieve avonden worden georgani seerd voor steeds een bepaalde groep mensen. De eerste bij eenkomst wordt 12 oktober ge houden voor een groepje van 92 schoolverlaters. HOOGMADE - De hulpbis schop van Rotterdam, mgr. drs F. Bar, heeft gisteren in de pa rochiekerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte een nieuw al taar en een altaarkruis gewijd. De bisschop kwam mede naar Hoogmade ter gelegenheid van het feit, dat men daar deze' week het vijftigjarig bestaan van het kerkgebouw viert. Beide nieuwe aanwinsten zijn werkstukken van parochianen van Hoogmade. Het altaar is van de hand van Sjaak van der Laan, het draagkruis werd vervaardigd door Nico van der Putten. Een nieuw altaar was al jaren lang een wens van de Hoog madese parochie. Het tot nu toe gebruikte dateert van 1965 en het is nooit de bedoeling geweest dat het een kleine twintig jaar zou dienst doen. Met de viering van de vijftig ste verjaardag van de kerk in het verschiet ging Van der Laan aan het werk. Als voor beeld nam hij een meubelstuk in het Rijksmuseum, waar een zogenaamde Toscaanse tafel tot een van de mooiste mu seumstukken behoort. De ma ten werden aangepast en zo ontstond een eiken altaartafel,1 die op negen zuilen rust. Nico van der Putten met het nieuwe kruis. Nico van der Putten werd en kele maanden geleden door pastoor F. Schoonebeek bena derd om een kruis te maken, bedoeld om bij kerkdiensten binnen gedragen te worden en gedurende de dienst in een standaard voor het altaar ge plaatst te worden. Van der Putten: „Er zijn ongeveer zes tig uren werk in gaan zitten. Ik begon een corpus uit was te maken, dat daarna in brons gegoten werd. Het overige ma teriaal bestaat uit messing en is verzilverd en vernikkeld". De 41-jarige Hoogmadenaar werkt al jarenlang als zilver smid bij Van Kempen Be geer in Voorschoten, waar hij zich bezighoudt met het ont werpen van zilveren ringen, oorhangers, miniaturen enz. Voordat hij zo'n vijftien jaar geleden in dienst trad bij Van Kempen Begeer werkte Van der Putten een aantal jaren in Bodegraven bij een atelier voor kerkelijke kunst. „Dit kruis is> het eerste stuk dat ik voor de Hoogmadese kerk heb gemaakt. Destijds in Bodegraven maakte ik kelken, cibories etc. Deze opdracht van pastoor Schoonebeek heb ik graag gedaan", zegt de be scheiden Hoogmadenaar. Kruis plus altaar vormen zo'n beetje de afsluiting van de re novatie van het Hoogmadese kerkgebouw. Alleen een nieuw orgel moet er nog ko men; het kerkbestuur gaf re centelijk het „groene licht" voor deze aanschaf. Grote, lange, kromme, dik ke en gekleurde courget tes waren afgelopen zater dag te zien bij tuincentrum „De Plantenhoek" aan de Loosterweg waar de prij zen werden uitgedeeld voor de grootste courget tes van Voorhout en om geving. De heer A. Erich, alge meen bedrijfsleider van dit centrum overhandigde de prijzen, die bestonden uit een verguld, een zilver kleurig en een bronzen beeldje. De winnares van de eerste prijs was de 11- jarige Carolien Went met een courgette van maar liefst 65 centimeter. Anouska Adriaens toonde trots haar courgette van 62 centimeter, waarmee zij de tweede prijs in de wacht sleepte. Voor Ellen Turen- hout was de derde prijs met 60 centimeter. De Voorhoutse muziekver eniging St.-Caecilia ont ving vrijdagavond de leden van de stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. Hoogtepunt was het optreden van de huisband van de stichting: naamsaanduiding moeten de Bollenband. Na het op- zorgen, treden ontving dirigent Wil Langeveld een dirigenten- Op de foto de standaard en voor de gro- aanbieding van de letters te trom waren er letters, ^00r mevr- R. Josten-Dijk- die voor een duidelijke stra van de stichting. Brand in postkantoor KATWIJK Het leek er za- terdagavond even op dat het postkantoor aan de Baljuw straat in Katwijk in brand stond. Er was sprake van grote rookontwikkeling. Toen de brandweer arriveerde bleek er alleen brand te zijn in een in gebouwde telefooncel. Jeugdi gen hadden de telefoonboeken in brand gestoken en de brand inmiddels weer zelf geblust. De telefooncel liep rookschade op. de telefoonboeken gingen verloren. De politie heeft geen arrestaties kunnen verrichten omdat de daders al waren ge vlogen. Twee gewonden bij aanrijding VOORSCHOTEN Bij een /aanrijding op de Wijngaarden laan zijn twee personen zater dagavond licht gewond ge raakt. Een 18-jarige inwoner van Voorschoten reed in de richting centrum toen hij in de bocht de macht over het stuur kwijt raakte. Hij miste een eerste tegenligger, maar botste wel op de tweede, een auto be stuurd door een 22-jarige mili tair uit Zoetermeer. Beide be stuurders raakten licht ge wond. Doorgereden na aanrijding VOORSCHOTEN Een 35- jarige man uit Den Haag is gis teravond in Leidschendam aangehouden nadat hij op het Albedaplantsoen in Voorscho ten tegen een geparkeerd staande auto was gereden. De man, die onder invloed ver keerde, is daarna doorgereden. Na een achtervolging kon de gemeentepolitie van Leid schendam de man aanhouden. De „Rakkers van Leiderdorp" hebben zaterdagmiddag bezft van hun fietscrossbaan genomen. De officiële ope ning van het schitterende in het sport- en recreatiepark „De Bloemerd" gelegen crosspark „Klein Nederland" door het college van B en W en de groepscommandant van de rijkspolitie had een sportief tintje. Initiatiefnemer en oprichter van de fietscrossclub Ronald Veeren gaf het startsein voor een onderlinge wedstrijd van de spor tief geklede magistraten die er een heus crossspektakel van maakten. Het talrijke publiek zag wethouder Meer burg als eerste de finish passeren, maar de CDA-voor- man werd door de als onpartijdig aangekondigde jury bestaande uit prins carnaval Ludovicus en prinses Co- rinne gediskwalificeerd. Winnaar werd zodoende burge meester Van der Have. Crossers van de FC „De Bollen streek" lieten daarna in een demonstratie zien welke halsbrekende toeren er op een crossfiets kunnen wor den gemaakt. Kleding maken De Stichting Jeugden Jongerenwerk Oegstgeest orga niseert voor jongeren van 16 tot 20 jaar een cursus kle ding maken. Onder leiding van Silvie Varrain kan bij voorbeeld kleding die uit de mode is worden gemoder niseerd, maar ook het ontwerpen en vervaardigen van nieuwe kleding behoort tot de mogelijkheden. Dat moet na een paar lessen al mogelijk zijn. Al vanaf de eerste avond wordt aan de vervaardiging van een com pleet kledingstuk gewerkt. De cursus omvat 20 dins dagavonden van zeven uur tot half negen. Kosten f110. Opgeven bij de SJJO, tel. 154773. Leden vergadering De Rabobank Lisse houdt dinsdag 5 oktober haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Deze vergadering, de 75e, wordt gehouden in De Beurs aan de Haven in Lisse en be gint om 20.00 uur. Op de agenda staat de vaststelling van de winst-en verliesrekening vermeld, de bestuursverkie zing, verkiezing van een lid voor de raad van toezicht en de rondvraag. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte van de vergadering, wordt door de heer J. Baron van Kno- belsdorff, die tot 1 oktober Dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Rijnland is, een toespraak gehouden. Wandkledenexpositie „Van lappenmand tot wandkleed". Onder dit motto ex poseren leerlingen van de kunstenares Lidy van der Spek met wandkleden in het Ontmoetingscentrum „het Anker" in Hazerswoude. De leerlingen hebben na een tiental lessen in wandkledentechniek een groot aantal producten gemaakt. Materialen zoals knopen, restjes wol en oude lappen zijn hierbij verwerkt tot ware kunstwerken. De expositie, die van 5 tot 30 okto ber is te bezichtigen, is van maandag tot en met vrij dag geopend van 19.00 tot 23.30 uur. Zaterdag van 16.00 tot 18.00 en van 20.00 tot 23.30 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.30 uur. Volleybal De jeugd van 9 tot en met 12 jaar kan vanaf woensdagmid dag gaan mini-volleyballen in Lisse. Enige weken geleden maakte de Volleybalvereniging Lisse bekend dat gestart zou worden met trainingen voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Inmiddels hebben ongeveer twintig jongens en meisjes drie weken lang kennis gemaakt met deze sport en zij zijn erg enthousiast. De trainingen worden gehouden op de wonesdagmiddagen tussen half twee en half drie in de gymzaal van de Peoleway aan de Ruishornlaan. Ieder kind, dat hiervoor belangstelling heeft, mag een kijkje ko men nemen. Marathon Man Sociëteit De Fuik van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest draait woensdagavond de film Mara thon Man met in de hoofdrollen Dustin Hoffman en Laurence Olivier. Het gaat in de film om de student Babe, die zijn vader wil rehabiliteren en een marathon wil lopen. Hij raakt daardoor betrokken bij een spio- nage-complot, dat hem bijna het leven kost. Aanvang acht uur, entree f3 voor leden, f5 voor niet-leden. Verslaving De Vereniging Interkruis Alkemade houdt morgen samen met het „Haags Drugvrij Programma" een informatiea vond over het begrip „Verslaving". Tien medewerkers van de afdelingen „Introduktie" en „Preventie" van het Haags Drugvrij Programma komen naar het gebouw van de MA VO Johannes XXIII aan de P. de Jongstraat in Roelof- arendsveen om te vertellen, vragen te beantwoorden en, te discussiëren- over verslaving in het algemeen. Hazerswoude herdacht Teresa van Avila HAZERSWOUDE Pater Godfried Claassen, pastor in de p__ rochie van de H. Bernardus en H. Michael te Hazerswoude/RijnE dijk/Koudekerk aan den Rijn, viert komende zondag met zijijgj familie zijn vijfentwintigjarig professiefeest. Dit werd trouwen! zondag jongstleden ook al herdacht tijdens de eucharistieviering^ in de kerk van de H. Bernardus in de buurtschap Groenendijk® De „boventoon" tijdens de dienst voerde echter het feit dat Tep resa van Avila, de stichteres van de orde der ongeschoeide karl mei, vierhonderd jaar geleden overleed. Ook stond men stil bf het gegeven dat de paters ongeschoeide karmelieten ruim honl derdvijfentwintig jaar in de Groenendijk en directe omgevini de pastorale zorg uitoefenen. Het döor pater ongeschoeide karl meiiet Claassen geboetseerde beeld van Teresa van Avila stonJ zondag te pronk in de Bernarduskerk. Komend weekeinde! wanneer tijdens de drie diensten in Het Anker het drievoudig! jubileum wordt herdacht. zal dat in deze lokaliteit het geval zijnf Daarna verhuist het beeld definitief naar de kerk van de H. Tel resa van Avila aan het Haagse Westeinde. Vandaag zijn alle lel den, vrouwen zowel als mannen, van de orde der Ongeschoeid! Karmel uit ons land in bijeenkomst samen in Smakt-VenraJ (Limburg). Ze vieren daar samen het feit dat hun stichters Teres.g' sa van Avila vier eeuwen geleden stierf. Mae Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant _als nieuwe Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. i§"£eidóe

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4