'C Lisse laat ansen liggen Oegstgeest uit vorm Huug Aandewiel leidt Quick Boys naar zege lCL krijgt te weinig tegen Noord wijk mmiA t&m S Rijnsburgse Boys klopt ook Heerjansdam Ter Leede mist routiniers LEIDSE COURANT IJK Tegen Nieuw •Jand liet Quick Boys grootse partii voetbal pch haalden de Katwij- en aanschouwen van DO toeschouwers een ri- 1 overwinning binnen, (lediging van de bezoe- rtoonde veel te veel hi- i feite had de uitslag inzienlijk ruimer uit vallen. Huug Aande el met drie treffers een idêel in de pas laat echt rijgende zege. tg oefende 'Quick Boys Iruk uit. Vooral diepte- pp het door Cees van MAANDAG 4 OKTOBER 1982 PAGINA 15 Rooyen, Mart van der Plas en Frank van der Kleij gevormde aanvalstrio stichtten direct ge vaar. Bij enige 'afrondende' steenharde uithalen van Johan Jonker en een fraaie actie van Mart van der Plas ontbrak echter de precisie om echt toe te slaan. Door een van de wei nig 'glanzende' combinaties (Quick Boys liet zien hieraan nog hard te moeten schaven) werd na een kwartier Frank van der Kleij vrijgespeeld bin nen het strafschopgebied. Van der Kleij werd vervolgens, niet eens zo hard maar ook niet volgens de regels, aange pakt en ging neer. Scheids rechter Bot twijfelde niet: pe nalty. Huug Aandewiel haalde daarbij niet feilloos uit, maar versloeg de naar de goede kant duikende Jan de Vos toch: 1-0. De weinig toelatende arbiter kreeg het nog zwaar, nu de hardheid wederzijds, maar vooral van de Nieuw Lekker- land-defensie, soms grote hoogten haalde. Na het slordig en erg zelfzuchtig om zeep helpen van kansen door Van der Kleij, was daar voor de nog weinig beproefde Katwij- kers plotseling de koude dou che. De Nieuw Lekkerland- verdediger Kees Smit kon eni ge malen ver oprukken en be diende na een van die acties de Sterk spelende spits Kees Koudstaal, die uit een moeilij ke hoek uiterst fraai intikte: 1- 1. Pal daarop werd Mart van der Plas voor Quick Boys de diepte in gestuurd. Zijn schot smoorde echter op het lichaam van de sterk uitkomende doel man De Vos. Dat was voorlo pig een laatste Katwijks wa penfeit. De Nieuw-Zuid ploeg sloeg ernstig aan het knoeien, al in de opbouw van het spel ging het vaak mis. Dankbaar accepteerde Nieuw Lekker- land de presentjes, maar wist er niet mee om te gaan. Met uitzondering van met name de drie jongens Koudstaal in de voorhoede, is het immers een tamelijk kwaliteitsarme ploeg. Na de pauze moest Quick Boys-doelman Theo Guyt (hij speelde sterk, verslapte niet) attent blijven, waardoor zijn ploeg nu toch kon gaan oogs ten. Met een bekeken pass door het midden bediende Gert Ouwersloot de zich in het centrum vrij lopende Cees van Rooyen. De armetierige bui- tenspelval van de ploeg van trainer Ton de Hoop rammel de weer eens en Van Rooyen. versloeg De Vos met een beke ken roflertje: 2-1. Huug Aan dewiel maakte aan alle twijfels een eind. Eerst knalde hij een vrije trap (rand strafschopge bied) doodleuk in, terwijl de Nieuw Lekkerland verdedi ging zich nog aan het organi seren was en derhalve volko men verrast werd: 3-1. In de slotminuten was het, met eni ge 'medewerking' van doel man De Vos, nogmaals raak. toen dezelfde Aandewiel hard, maar niet al te zuiver uithaal de en toch voor 4-1 mocht jui chen. LEJO BUCK Scoreverloop: 16. Aandewiel (penal ty) 1-0; 28. Kees Koudstaal 1-1; 56. Van Rooyen 2-1; 73. Aandewiel 3-1; 90. Aandewiel 4-1. Quick Boys. Guyt. Teun van der Plas. Anne Ouwersloot. Rienks. Van Delft, Aandewiel. Gert Ouwersloot, Jonker. Van der Kleij, Mart van der Plas, Van Rooyen. ERDORP Een sterk gespeelde eerste en een alles-of-niets-offensief gedurende Jatste kwartier van de derby met Noord hebben RCL zaterdag niet gebracht de ploeg toch eigenlijk recht op had: nwinst. Intig minuten durende ng aan Noordwijk-zij- 1 de bewoners van De rd aan de negatieve jn de score komen, een waarin ondanks alle e werklust geen veran- neer zou kornen. De 2- laag - de derde verlies- p rij in dit nog prille - kon opnieuw voor 5 gedeelte op het conto matige RCL-defensie geschreven. Met-name Keede doelpunt van 'ijk (kort na de hervat- i belangrijk feit gewor- id in die vorm nooit vallen. Hetgeen overi- ►t wegneemt dat ook de lorpse voorwaartsen na fan.de spannende con- wel degelijk de hand i bo.ezerp mochten stop- de eerste helft immers „vrije verdediger" Pe- ra en linkerspits Erik «selaar reèle mogelijk- bm de 1-0 score verder buwen en het tot op dat t zeer matig acterende iijk'definitief op verlies Het zeer gemotiveerde RCL startte bijzonder voortvarend tegen de Noordwijkse koplo per. De matige resuitaten van de afgelopen weken dienden met een flitsende revanche te worden goedgemaakt en al na vijf minuten zag het er naar uit dat de elf van oefenmees- ter Theo de Waard in die op dracht zou gaan slagen. Peter Siera, door het tweespitsen-sy- steem van Noord wijk zonder directe tegenstander en daar door van verdediger tot een soort extra-aanvaJler getrans formeerd. werd door Thijs Bruna in de diepte gestuurd en een enorme uithaal volgde. Noordwijk-doelman Dick Dortmundt reageerde zeker niet slecht, maar zag geen kans het leer vast te houden. Ben Heemskerk was vervol gens in de rebound de gehele Noordwijk-verdediging te snel af: 1-0. Het naar zichzelf zoe kende Noordwijk (in dat eers te part nog mét Jos Smits als bewaker van RCL-spelmaker Dick van der Bijl) bleef ook na die openingsgoal de mindere van de thuisclub, waarbij :v:-. Heemskerk is Noordwijk-doelman Dick Dortmundt en John Marijt te snel af. RCL leidt met 1-0. vooral opviel dat Noordwijks balbezit maar zelden in een re delijk aanvallende actie resul teerde. RCL daarentegen kwam nog wel regelmatig door. Erik van Doeselaar slaagde er evenwel niet in de bal na een pass-op-maat van Van der Bijl correct te contro leren, waardoor een vrije loop richting Dortmundt geen door gang vond en een harde kop bal van Siera na een voorzet van Van Dóeselaar kende ook al niet het beoogde effect. De eerste de beste mógelijkheid van Noordwijk vervolgens wel. De óp rechts ópgerukte Andries Wendt stuurde de bal richting eerste paal en Jos Smits was aanwezig om het leer in het RCL-doel te lopen. Een wat gelukkige gelijkma ker die kort na rust werd ge volgd door een echt fortuinlij ke tweede Noordwhk-treffer. Na een voorzet van Smits - die in het tweede part door een wissel met Timo Gerlof weer op zijn oude middenveldstek was gekomen - besloten doel man Peter van der Heijden en laatste man Cees Ruis tot een risicovol partijtje flipperen. Gerlof was attent aanwezig en zette de Leiderdorpse flipper kast op tilt: 1-2. Hoewel Noordwijks oefenmeester Piet Buter later stelde dat die twee de goal „toch wel zou zijn ge vallen", zag collega Theo de Waard deze treffer als het breekpunt in de partij. „Op die manier achterkomen, terwijl je in voorgaande wedstrijden ook al door verdedigende fouten de boot bent ingegaan, zoiets moet wel fataal doorwerken op een ploeg". Hoe het ook zij: Noordwijk had even vleugels, speelde opeens echt goed en werd daarvoor beloond. Nadat Klaas Vink al tweemaal koppend voor gevaar had gezorgd, was het in de 68ste minuut Timo Gerlof die de RCL-defensie inclusief de mistastende Peter van der Heijden in een lucht gevecht de baas bleef en scoor de: 1-3. Het pleit voor de Lei derdorpers dat de ploeg zich toch nog herstelde. Gesteund door een snel doeltreffend ant woord van Ben Heemskerk (fraai inkoppend- na een hoge voorzet van Thijs Bruna), be gon RCL aan een wanhopig slotoffensief. Een offensief dat vijf minuten voor tijd bijna nog in de verdiende gelijkma ker resulteerde. Van Doeselaar bleek na een dieptepass van Ruis echter te angstig om de vrije mogelijkheid voor Dort mundt te verzilveren. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloóp: 5 Heemskerk 1-0. 35 Smits 1-1, 47 Gerlof 1-2, 68 Gerlof 1- 3. 70 Heemskerk 2-3. RCL: Van der Heijden. Ruls. Siera. der Bijl, Van Doeselaar. Noordwijk: Dortmundt. Anton Ma rijt. Sluis, Van Beveren. Wendt. Smits. Bogers, John Marijt. Gerlof. Bakker (Hensbergen). Virtk (Van Duin). Pas in de twee- t maakte Be Fair in tij tegen FC Lisse jk, waarom het aan lat van de tweede B. Had de Wad- ense ploeg voor schts moeizaam de ike aanvalsgolven l Lisse kunnen pa- na de pauze kwam imiddels met 1-0 itaande Be Fair beter in de wed- jij die ontwikkeling ins geholpen door rugvallend FC Lis- 1 ontketend werd de lefensie met af en toe unistisch voetbal gebracht. De ver- itreffer viel zes voor het einde, ter Dick Siera had bepaald zijn dag niet met soms erg merk- beslissingen op de Lisse startte sterk aanvallend en kwam al in de zevende mi nuut doeltreffend door. Ruud Bröring dook het vrije cen trum in, toen Sjoerd Boot - hij had zichzelf diepgestuurd - zijn voorzet gaf. Met zijn be faamde hoofd kopte de ex- Noordwijker het leer hard in de verste hoek: 1-0. Van Be Fair kwam er geen antwoord, of het moesten de soms grove charges zijn. Pas in de 20e mi nuut zorgde oud-UVSer Nico Oosterlee voor het eerste ge vaar. Buitenkant schoen stuur de Oosterlee de bal richting Lisse-doel. Via goalie Nico Groeneweg en de paal ver dween de bal het veld weer in. Het spelbepalende Lisse had voor een ruimere marge moe ten zorgen in dat eerste part. Bröring, Jan van Slooten, Frans van der Laan waren niet koelbloedig genoeg meer. Langzaam maar gestaag groei den de zeker niet onaardig combinerende bezoekers. Vlak voor de rust moest Gert van Tol zelfs de bal van de lijn ha len, toen Kees Verbree de bal over Groeneweg lobde. Na de onderbreking was met name de organisatie op het Lisser middenveld minder goed geregeld. Veel balverlies van de thuisclub en een greti ger Be Fair deden de balans naar de andere zijde doorslaan. Siera zorgde bovendien voor onzekerheid bij de spelers met zijn vreemde besluiten. Slechts Be Fair profiteerde van de verwarring en zette Lisse steeds meer onder druk. De verdiende gelijkmaker kwam, zij het in de slotfase. De bal werd na een verre trap van ei gen helft door Verbree door- gekopt. De supersnelle aan voerder Wim Bron liep de hele Lisser verdediging eruit en knalde het leer via de vin gers van Groeneweg in het net: 1-1. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 7 Bröring 1-0, 84 Bron Tol, van Aanholt, Westgeest, Boot, Van der Laan (Arie Schalk), Peter Schalk, Suttorp, Bröring, Van Sloo ten (De Kooker). HEERJANSDAM Rijns burgse Boys handhaafde zich met Noordwijk aan kop van de eerste klasse. De Rijnsburgérs bleken te sterk voor Heerjans dam: 0-2. Alleen de eerste tien minuten verliepen niet al te vlot. Na die stroeve opening kregen de geelzwarten meer en meer vat op de tegenstan der. Arie van Dijk en Marcel van der Blom zorgden voor de treffers. De aanvangsperiode liet een Rijnsburgse Boys zien, dat nogal wat foutjes in defensief opzicht maakte. Na enige aan wijzingen van trainer Arie La gendijk kwam de lijn er weer in, waardoor Heerjansdam steeds verder terug werd ge drukt. Al na een goed kwar tier kwamen de bezoekers op voorsprong. Een dieptepass van Gé Perfors deed de bal bij Arie van Dijk belanden. Na zijn directe tegenstander op snelheid te hebben geklopt, kopte de middenvelder de bal over de thuisgoalie en was zelf ook nog eens ter plekke om het laatste tikje te geven: 0-1. Henk Merbis. Peter Hogewo- ning en Marcel van der Blom kregen vervolgens mogelijk heden op meer, maar slaagden er niet in de rustgevende 0-2 te realiseren. Heerjansdam keerde aanmer kelijk feller terug uit de kleed kamer. Het beoogde offensief kwam er echter niet vlekke loos uit, temeer omdat Rijns burgse Boys in goede doen was. Van der Blom werd in het strafschopgebied van de bal gezet, waarop scheidsrech ter Van Beek echter niet rea geerde. Hij floot overigens de hele wedstrijd niet sterk. Het hoge tempo vérgde vooral aan Heerjansdamzijde conditie. Toen Rob Gillissen (ingevallen voor Merbis) diep was aange speeld. leverde hij de bal in bij Van der Blom. De ex-Feiie- noorder haalde vanaf de 16- meterlijn hard uit en besliste met die knal de partij: 0-2. Rijnsburgse Bdvs: Van Voorbergen. Toet. Kuyt, Perfors. De Kroon. Jack Manuputty. Van Dijk, Jan Hogewo- nlng. Merbis (Gillissen). Van der Blom. Peter Hogewoning. LEIDEN In Vlaardingen speelde Katwijk tegen de club van die naam en had daar ei genlijk geen kind aan. Het slecht voetballende Vlaardin gen werd met 0-2 terechtgewe zen, terwijl de score nog veel hoger had kunnen uitvallen. Hoekse Boys en ARC waren aan elkaar gewaagd. De 0-0 uitslag gaf een juist beeld van de krachtsverhoudingen. Ook Ter Leede deelde. Bij MVV '27 werd tot tweemaal toe een voorsprong verspeeld. Vlaardingen-Katwijk 0-2 (0-2) Katwijk won de wedstrijd in de eerste 45 minuten. Jan van Duyn en Amerik van Duyven- voorde waren succesvol, nadat zij kansrijk voor het Vlaar- dingse hok waren verschenen. De op visite zijnde vereniging hield het kwaliteitsarme thuis- clubje goed onder druk. Het overwicht had zelfs meer doel punten kunnen opleveren. Ondanks de winnende goals blijft de ploeg echter moeilijk scoren. Peter van de Boon, Adrie Koelewijn en Mart van der Plas kregen de bal er niet meer voor de derde keer in. Hoekse Boys-ARC 0-0 (0-0) De elftallen waren aardig te gen elkaar opgewassen. Over en weer werden, zij het kleine, kansjes gecreëerd. De Alphe- naren hadden op voorsprong kunnen komen, als Rob Hey- tinga niet naast had geschoten. Hij soleerde knap door de Hoekse defensie maar was niet accuraat genoeg in de afwer king. René Lammers schoot de ba] bovendien via de keeper tegen de lat. In de laatste tien minuten stuiterde de bal na een ver schot ovér de laatste man. Jelle Koolstra was er goed bij en wipte de bal over de thuisdoelman heen. De scheidsrechter verbaasde ie dereen door het doelpunt we gens 'inkomen met gestrekt been' af te keuren. MVV '27-Ter Leede 2-2 (0-1) Hoewel Ter Leede en MVV '27 elkaar weinig toegaven, kende de Sassenheimse ploeg toch de beste mogelijkheden op de vol le winst. Elf minuten voor tijd was het echter Joop van Ber- kel die de thuisclub voor de tweede maal op gelijke hoogte bracht, met die treffer nog eens duidelijk makend dat Ter Leede zonder Nico van der Fange en Hans Bisschops te weinig ervaring heeft om ook op moeilijke momenten de rust in de ploeg te kunnen houden. Voor de hervatting had Nico Bakker Ter Leede op voor sprong gezet. Na de eerste ge lijkmaker van Van Berkel, was het Jan van Harskamp die de Sassenheimers nog in die zelfde minuut (de vijfde na rust) weer op winst zette. LEIDEN SIZO won de belangrijke wedstrijd bij Zandvoort'75 na een zin derende slotfase ternau wernood met 2-3. De Hil- legommers behielden daarmee de leiding in hun vierde klasse. Oegstgeest was geheel uit vorm en ging bij Rohda '76 ten on der met 2-0. Ook Koude kerk verloor. Het goed op dreef zijnde FC Maluku won met 3-1. Wou- brugge kwam 'thuis' tegen Zevenhoven niet verder dan een 0-0 remise. KRV deelde eveneens de punten met Jo- dan Boys. Hier werd door beide ploegen een keer ge scoord. DSVP en Hazers- woudse Boys deden erg on vriendelijk tegen elkaar. De wedstrijd werd een kwartier gestaakt, terwijl Dick Smit en Kees van Tol behoorlijk geblesseerd uitvielen. Zandvoort 'TS-SIZO 2-3 (1-2) Na een nerveuze start aan beide zijden hervond SIZO zich als eerste. Via Peter van Klaveren (buitenkant schoen) en Peter Bol (penal ty) werd een voorsprong van 0-2 bereikt. De ruststand zou 1-2 worden, omdat goalie Henk Keizer mistastte bij een hoge bal. Hij verloor zijn concentratie door tegen de paal te lopen. Uit de rebound van een kogel van Bol scoor de Gert Kardol 1-3. De strijd leek beslist, maar Zandvoort kwam terug in de 83e mi nuut. Door de aansluitings treffer ontstond nog een spannende slotperiode. Rohda 'Tó-Oegstgcest 2-0 (1-0) Oegstgeest kwam bepaald niet in het spel. Het leek als of de fut er volledig uit was. De lome tegenstand gaf de thuisclub de gelegenheid een duidelijk overwicht te pak ken. In de 40e minuut kwam Rohda via een kopbal op 1-0. Ton Werner en Sjoerd Teske kregen ieder nog een kleine kans. Het zou echter 2-0 wor den, in plaats van 1-1. FC Maluku-Koudekerk 3-1 (1-1) Koudekerk had een goede start en kwam via Albert Hakkebrak voor te staan. Na een half uur beoordeelde doelman Teun Vergunst een vrije trap verkeerd, waar door de Molukse spits zijn ploeg naast de Rijnéquipe kon brengen. Vanaf dat mo ment nam Maluku echter het initiatief over en liep met fraai uitgespeelde aanvallen Wöubrugge- Zevenhoven 0-0 (0-0) De partij was hard en slecht te noemen. Slechts in de aan vangsfase wist Woubrugge redelijk door te komen. René van der Kooy werd door Maarten Nooter aangespeeld, maar schoot slecht, terwijl de aanstormende Leo van de Laar werd gestuit door de keeper. Woubrugge kwam erg goed weg. toen de bal niet alleen over de goalie stuiterde, maar vlak voor de doellijn ook over de lat. KRV-Jodan Boys 1-1 (1-0) Een juiste verdeling van de punten, omdat ook de wed strijd in twee moten werd gehakt. De eerste helft werd aoor de thuisploeg opgeëist, waarin Gerard van Beelen KRV dan ook op voordeel zette. Na de pauze kwam Jo- dan Boys opzetten en scoor de, zij het vanuit een ver meende buitenspelpositie, te gen. Piet van Beelen, Kees Kuyt en Gerard van Beelen hadden de partij echter kun nen beslissen. DSVP-Hazerswoudse Boys 3-0 (0-0) De onder leiding van ex-FC Den Haagspeler Dick Advo caat staande thuisploeg ging erg agressief uit de startblok ken. Vele malen moest het spel worden onderbroken, vanwege blessures. Dick Smit viel uit met een forse enkelaandoening. Toen het publiek 'onbehoorlijk' rea geerde op de scheidsrechter werd in de 55e minuut het spel voor een kwartier, voor de broodnodige afkoeling, onderbroken. Er was toen al gescoord. Na de hervatting werd er nogmaals gedoel punt, terwijl Ed Harkes met een eigen treffer de eind stand op 3-0 liet afdrukken.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15