'80 door inst op Nijmegen nu echte Stars AZ '67 tevreden, Haarlem niet blij Sterk schaken Karpov OPKIKKERTJE VOOR LEIDEN uietballerlei Bustrips naar Berlijn, deVeluween Parijs ^SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 OKTOBER 1982 PAGINA 9 "Xolumbia 1986 vrijwel 'feeker van de baar BOGOTA Columbia zal de eindrond» van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986 liet organiseren. Deze nededeling stond gisteren in het Columbianse dagblad El Spec- -j ator. Het blad ontleent zijn bericht aan 'et rapport dat is opge- teld door de regeringscommissie die mest onderzoeken of het >s. and in staat is de eindronde met 24 lanen te organiseren. Mi ps! lister Arias weigerde de door het dagbid genoemde conclusie bevestigen. Hij stelde dat het resultaa van het onderzoek te- jèn het einde van deze maand zal wordn bekend gemaakt door iffesident Belisario Betancur. Aangeziende dreiging dat Colum- ifa niet als gastheer zou kunnen optredn al lang boven het ko rtende wereldlcampioenschapstoernooihing, heeft een aantal énden zich kandidaat gesteld, voor hetgeval Columbia zich te- iig zou trekken. Brazilië en Mexico hbben hun belangstelling jltoond en ook Canada en de Verénide Staten. De FIFA zal 'èrmoedelijk half november een uitspaak doen. Spelers Southampton worden voorgeleid NORRKOPING De twee spelers van Southampton, beschuldigd van verkrach ting van een Zweedse in Norrköping na de wedstrijd die de Engelse ploeg woensdag in Zweden speelde, zullen dinsdag worden voorgeleid. De politie van Norrköping wei gerde de namen van de spelers bekend te maken, maar Engelse dagbladen hebben fo- tos van aanvaller Steve Moran (21) en ver dediger Mark Wright gepubliceerd. Het tweetal heeft ontkend schuldig te zijn aan wat hen dinsdag ten laste zal worden ge legd. De met het onderzoek belaste inspec teur, Leif Natolid, maakte bekend ook nog graag een tweetal andere spelers te willen horen. Volgens de verklaringen van het slachtoffer was zij belaagd door een viertal spelers in een afgesloten hotelkamer. Goed vooruitzicht Frankrijk en VS AIX EN PROVENCE Frankrijk, tegen Nieuw Zeeland in Aix en Provence en de Ver enigde Staten, in Perth tegen Australië, hebben in de halve finales van de strijd om de Davis- -beker een vrijwel be slissende voorsprong van 2-0 genoden, door overwinningen in de eerste twee enkelspe len. itfTH Karpov streeft naar een toernooi-zege. TILBURG Anatoli Kar- pov blijkt van zins het in ternationale schaaktoer nooi in Tilburg voor de vierde keer op zijn naam te schrijven. Na twee ronden is de 31-jarige wereldkam pioen voorlopig de enige 'speler met een score van honderd procent. Karpov speelde tweemaal achter een met wit en won zowel tegen Hiibner als gisteren tegen Petrosjan een Caro Kann. Verder won een verliezer van de eerste ron de (Larsen) van een win naar (Nunn). Vier partijen werden afgebroken met stuk voor stuk remise als meest waarschijnlijke uit slag. De partij voor de tweede ronde tussen Karpov (wit) en Petrosjan (zwart) ver liep als volgt: 1. e2-e4;2. c7-c6;3. d2-d4;4. d7-d5;5. Pbl-d2;6. d5xe4;7. Pd2xe4;8. Pb8-d7;9. Lfl-c4;10. Pg8-f6;ll. Pe4-g5;12.e7-e6;13. Ddl-e2;14. Pd7-b6;15. Lc4-b3;16.h7-h6;17, Pg5-f3;18. a7-a519. a2-a320. a5-a4;21. Lb3-a2;22. c6-c5;23. c2-c3;24. Lc8-d7;25. Pf3-e5;26. c5xd4;27. c3xd4-.28. Lf8-e7;29. Pgl-f3;30 0-0:31. 0-0:32. Ld7-e8;33. Lcl-d2;34. Pb6-d5;35. Tfl-cl:36. Dd8-b6;37. La2-c4;38. Le8-c6.39. Tcl-el;40. Pd5-c7;41. Pe5xc6;42. b7xc6,43 Ld2-f4.44. Pc7-d5;45 Lf4-e5;46. Tf8-d8;47. Tal-dl;48. Le7-d6;49. Tdl-d2;50. Ld6xe5£l. d4xe5;52. Pf6-d7;53. g2-g3;54. Pd7-f8;55. Tel-dl;56. Td8-d7;57. De2-e4;58. Td7-b7;59. Td2-c2.60. Ta8-b8;61, Tdl-d2;62. Pd5-e7;63. Kgl-g2;64. Db6-a5;65. h2-h4;66. Tb7-d7;67. Lc4-e2;68. Td7-d5;69. Td2-d4;70. Td5xd4;71. De4xd4;72. Pe7-d5;73. Tc2xc6;74. Da5-a8;75. Tc6-c4;76. Da8-b7;77. Tc4-c2;78. Pd5-b6;79. Le2-b5;80. Pf8-g6;81. Dd4-d6;82. Db7-a8;83. Lb5-c6. Zwart geeft het op. pagi rrh&E 'EN HAAG De Haags gaaijshockeysupporters had- vatrfen het gisteravond op Te best naar hun zii. '80 had de allur? van -b^een topploeg, die ie^l- aanspraak gaa ma- eeiiken op een plaats lij de del play offs. Vissers Nijnegen met 8-5 is een jitste- ant| kende prestatie. De Hagnaars der niöchten dan slecht vai start zijft gegaan deze corroetitie met eén kleine hedirlaag, oidijdaarna werd met groo ver- ^jdjtoon van macht gèwonn»n van rpeeiDen Bosch. Amsterdam m gis- ?rdeiteren voor zo'n vijftimhon- imeijderd toeschouwers Nijrregen. 'i geiEn -dan te weten dat Amster- Jdém en Nijmegen samrn met ^JT^jburg en Heerenveer in de Vorige competitie het alleen "Voor het zeggen haddei. Van- avond staat de uitwedtrijd te- gen landskampioen"'eenstra H Flyers op het progranma. Een duel met mogelijkhelen voor Hagenaars als enminste gisteravond niet te vel van de lëonditie is gevraagd. De overwinning van HYS was gelijk de inleiding van een overeenkomst met sponsor Ni kon. Al wekenlang hing de sponsoring van deze firma in de lucht. Gisteren werden bei de partijen het met elkaar eens. Perschef Henk Kalkman van HYS '80: Het gaat om een behoorlijk bedrag. Het contrakt is geheel volgens de normen van de Nederlandse Sport Federatie voor een tijd van drie jaar. Voor hoeveel Nikon gaat sponsoren kunnen wij niet vertellen. Maar ik durf te zeggen dat Feyenoord het bedrag graag had willen hebben voor shirtreclame". Is het de bedoeling dat HYS '80 hu de ploeg gaat verster ken? ..Dat is een zaak van coach Peternousek. Het geld is er voor. Maar vooralsnog heeft Peternousek geen wensen. Hij heeft eeh goed team en wil daar mee doorgaan", aldus Henk Kalkman. HYS'80 gaat nu in de competi tie spelen onder de naam Ni- kón Stars. En Stars warén het gisteravond. Soms stonden de Hagenaars met twee man min der op het ijs, omdat er dan spelers in de strafbank verble ven en nóg wilde men niet voor Nijmegen zwichten. De nloeg vocht in De Uithof voor elke meter ijs en was onver- rhoeibaar. In tijden hadden de toeschouwers niet zo'n goede wedstrijd gezien. De mannen van coach Peternousek had den een ijzersterke conditie. Had de Haagse ploeg het door gaans moeilijk in de derde pe riode zich staande te houden, nu ging men dapper door en kon Nijmegen niet veel meer doen dan enkele keren be hoorlijk aan de noodrem trek ken. Maar de Friese scheids rechter Westra had de wed strijd uitstekend in de hand zodat buiten een enkel hand gemeen alles binnen de per ken kón blijven. De wedstrijd was nauwelijk toen HYS al tegen een achter stand aankeek. Maar de eerste periode werd afgesloten met de stand van 1-1. Binnen een minuut kwam HYS in de tweede periode op 2-1. Met een voorsprong van 4-2 begon men Phil McKenzie was één van de grote uitblinkers bij HYS. aan de laatste periode. Binnen tien minuten bouwde HYS een voorsprong op van 8-4. Daarna speelde de Haagse formatie met zijn tegenstander. Nijme gen speelde een verloren wed strijd en het publiek onder steunde de Haagse ploeg bij hun daden. Eindelijk was er weer sfeer in de Haagse schaatstempel van direkteur Hans Ktinz. Zal de tijd van een volle bak en van de wei nig parkeerplaatsen rond De Uithof weer terug komen? De Stars hebben nu mede door de sponsoring volop de mogelijk- Scoreverloop: 1.Frasen 0-1, 2.Sprox- ton 1-1. Tweede periode 1.Laarman 2-1, 11. Homberg 2-2. 16, McKenzie 3- 2. McKenzie 4-2. Derde periode: 1.Frasen 4-3, 3.Sproxton 5-3, 5.Morri son 6-3, 6.Fasen 6-4, 6.Blok 7-4, Meij er Ó-4, 19.Frasen. In Amsterdam verloor Tilburg Trappers met 8-5 van Amster dam. De tussenstanden waren hier: 5-1, 1-2, 2-2, Smoke Eaters verloren met 4-4 van Eagles uit Den Bosch. De tus senstanden: 2-1, 0-2, 2-2. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG Op ver zoek van AZ '67 en Haar lem heeft de Europese voetbalunie de wedstrij den voor de UEFA Cup tussen Haarlem en Spar- tak Moskou omgewisseld. Haarlem speelt op 20 ok tober in Moskou, waarna op 3 november de return in Haarlem volgt. Zowel Haarlem als AZ '67, dat het Italiaanse Inter Milan voor het toernooi om de Europa Cup 2 lootte, had in eerste instantie als eers^ te een thuiswedstrijd ge loot. Voorzitter Arie Ligthart van AZ '67 wilde in de tweede ron de van het Europese beker- voetbal een „kanjer". Trainer Hans Eijkenbroek hoopte op een „kleintje", zoals Water schei of BK Kopenhagen om in elk geval de kwartfinales van het toernooi voor beker winnaars te bereiken. Ligt hart, speciaal afgereisd naar Zürich, kreeg echter zijn zin. Tweevoudig Europacup-win naar Internazionale Milan kwam als tegenstander van AZ uit de champagnekoeler. Eijkenbroek herzag om pro motionele redenen Zijn me ning snel. „Ik.ben toch wel blij met Inter Milan. Voor het publiek is het een aansprekende tegenstan der, waartegen wij normaal gesproken geen overlevings kans hebben. Dat brengt ons echter in een positie die ik wel waardeer. Als Inter ons onder schat dan kunnen wij best wel Hans Eijkenbroek: „Ik verheug me op de twee duels". zijn eerste reactie. „Ik had lie ver een Franse of Spaanse club geloot. „Maar ja", ver volgde hij schouderophalend, „wij willen in de Europa Cup ervaring opdoen en in die planning past Moskou wel". Spartak Moskou, dat tien jaar geleden FC Den Haag in de eerste ronde van het Europa Cup 3 toernooi uitschakelde, wees in de jongste editie het Engelse Arsenal terug. Thuis werd met 3-2 gewonnen en woensdag werd Arsenal zelfs met 5-2 afgedroogd. eens een goed resultaat boeken tegen de Italiaanse WK-ster- ren. Ik heb nu al zin in de twee duels", aldus de Alk- maarse oefenmeester, die een uitverkocht huis in Alkmaar verwacht. „Wellicht moeten wij zelfs uitwijken naar Am sterdam", zei hij nog. De koppeling aan Spartak Moskou in de tweede ronde van het Uefa-bekertoernooi werd door trainer Hans van Doorneveldt van Haarlem be paald niet met gejuióh ont vangen. „Dit is voor ons na tuurlijk niet zo gunstig", was Kansloos achtte Van Doorne veldt zijn ploeg evenwel niet. „Het wordt verschrikkelijk moeilijk, maar als mijn spelers in Moskou dezelfde prestatie herhalen als afgelopen woens dagavond in Gent, hebben we naar mijn idee een kans". De lotingen verliepen als volgt: Europa Cup 1 Standard Luik (Bcl)-Juventus (ïta); Liverpool (Eng)-HJK Helsinki (Fin); Dinamo Boekarest (Roe)-Aston Villa (Eng); Real Sociedad (Spa)-Celtic (Sch); Hamburger SV (Wdl)-Olympl- akos Piraeus (Gri); Rapid Wien (Oos)-Widzew Lodz (Pol); CSKA So fia (Bul)-Sporting (Por); Nendori Ti rana (Alb)-Dynamo Kiev (Sov). Europa Cup 2 KB Kopenhagen (Dén)-Waterschèi (Bel): Rode Ster (Joe)-Barcelona (Spa); AZ '67 (Ned)-Internazionale (Ita); Aberdeen (Sch)-Léch Póxnan (Pol); Galatasaray Istanboe! (Tur>- Austria Wien (Oos); Swansea City (Eng)-Paris St. Germéin (Fra); Tot tenham Hotspur (Eng)-Bayerii Mün- chen (Wdl); Real Madrid (èpa)-Ujpest DoSza (Hon). UEFA Beker Lokeren (Bel)-Benfica (Por); Dundee United (Sch)-Viking Stavanger (Noo); Slask Wroclaw (Pol)-Servette Geneve (Zwi); Anderlecht (Bel)- FC Porto (Por); Haarlem (Ned)- Spartak Moskou (Sov); Valencia (Spa)-Banlk Ostrava (Tsj); St. Etienne (Fra)- Bo hemians Praag (Tsj); Werder Bremen (Wdl)-Brage (Zwe), AS Roma (Ita)- IFK Norrköping (Zwe); Hajduk Split (Joe)- Girondins Bordeaux (Fra); Glasogow Rangers (Sch)- AEK Athe ne (Gri) of 1. FC Köln (Wdl); Sham- brock Rovers (Ier)-Universitatea Craiova (Roe); FC Zürich (Zwj)-Fe- poli (Ita)-l. FC Kaiserslautérn (Wdl); Corvinul Huneodoara (Roe)-FK Sa rajevo (Joe). ROTTEEDAM - Leiden hééft giiteravord in het ~lportpal«is Ahoy' te Rot- :erdam :ijn eerste over- [winning behaald in het Ibasketbalbernooi om de [officieuze wereldbeker 'pór clubbams, de Jones- beker. D Leidse ploeg versloeg c Noordameri- kaanse deelnemer, de United States Armed For ces All Stars met 95-86 na een ruststand van 45-48. Cantu handhaafde zijn on geslagen positie gemakke lijk. ïn een eenzijdige wedstrijd werd Ferrocar- ril Oeste verslagen met 102-75 na een ruststand van 44-38. Leiden en de vrijwilligers van president Reagan hebben het elkaar op de vijfde speeldag niet al te lastig gemaakt. Beide ploegen behoren tot de kanslo zen in het toernooi en vooral Leiden had na de slechte re sultaten, drie nederlagen, dringend een opkikkertje no dig. De legerploeg legde de ge- frusteerde Leidenaren weinig in de weg. In een hardloop wedstrijd werd het accent op de aanval gelegd en het verde digende aspect verwaarloosd. In die speeltrant voelde Rudy Williams zich als een vis in het water. De nieuwe Amerikaan se forward, -vervanger van Wilson Washington, kan een aanwinst voor de ploeg van Theo Kinsbergen worden. Voor Leiden scoorden: Miller 17, Williams 25, Van den Bergh 4, Wiel 14, Hagens 14, Kragtwijk 13, Oosterhuis 4, en Richel 4. Stand: 1. Cantu 3 6 270-223; 2. Den Bosch 3 5 249-225; 3. Maccabi Tel Aviv 3 5 276-264; 4. Leiden 4 5 302-330; 5. Ferrocarril Oeste 4 5 321-367; USAFAS 3 4 270-279. Vroegee ster Celtic stapt z>lf op Bobby Mi-doch is na 2estièn maanden nanager te zijn ge weest varlMiddlesbrough op gestapt. (bder het bewind van de roegeré ster van Celtic defadeerdé de club van de vocmalige speler van FC Amstedam en FC Twen te, Heini )tto uit de eerste divisie. Iimiddels zijn de V.Boro's" latste in de tweede 7 divisie. Dt was voor Mur doch redeiom Op te stappen èn plaats t maken voor een andere oue bekende: Harold Shepherdsn. Deze is de oud- trainer vai het Engelse elf- Vandalsme schrikt sponsor af Crystal Pllace heeft zijn sponsor vespeeld door het gedrag vai supporters van het Engels elftal tijdens de 'interland tigen Denemarken in Kopenhagen. Na de ernsti ge rellèn in ie Deense hoofd stad wilde; de kandidaat- sponsor nietsmeer met voet- bal te mak*i hebben: De tweede-divisiclub uit Lon- "den, die al wrstelt met een schuld van ongveer vijf mil joen gulden, lopt door het afhaken van d sponsor een bedrag mis vai f 250.000. Voorzitter Noaós reageerde ■teleurgesteld: „V ij hebben zelf nog nooit ies te maken gehad met vanddisme. Het is Toch eigenlijk «ngelooflijk, dat een paar hersenloze rot- jongens, die ergens in Dene marken stampij maken, zo'n invloed kan hebben op ons reilen en zeilen". Politiekapel wijkt voor disc-jockey Arsenal zoekt nieuwe wegen om het publiek weer in gro ten getale naar de thuiswed strijden op Highbury te lok ken. De politiekapel, die al jaren de toeschouwers bezig houdt in afwachting van de komst van de elftallen, is binnenkort uitgeblazen. Ar senal, dat tot zo'n vijf jaar ge leden tussen de 35.000 tot 40.000 toeschouwers trok en zich nu tevreden moet stellen met nauwelijks 20.000, breekt met de traditie Om in navol ging van Tottenham Hotspur een disc-jockey een aantrek kelijk sfeer in het stadion te laten kweken. Het voorstel daartoe werd onlangs gedaan op een aandeelhoudersverga dering. Voorzitter Peter Hill- Wood vond het een uitste kend idee en gaf secretaris Ken Friar opdracht het voor stel onmiddellijk ten uitvoer te brengen. Valse start Dat Jtlrgen Vogt, de 33-jarige nieuwe voorzitter van Borus- sia Dortmund nog veel moet leren, heeft hij vorige week moeten ervaren. Vogt belde bondscoach Jupp Derwall, die met de nationale ploeg in Bobby Murdoch in betere dagen bij Celtic. München verbleef ter voor bereiding op de interland te gen België, op om ophelde ring te vragen over het feit, dat Borussia's doelman Eike Immel niet was geselecteerd. Derwall reageerde verbaasd: „Maar meneer Vogt toch. U weet toch wel, dat hij bij West-Duitsland onder de 21 jaar zit, dat voor de finale van het Europees kampioen schap in Sheffield tegen En geland speelt. Dan laat ik die jongen toch geen reserve zijn bij een vriendschappelijke in terland. Bovendien is uw club op de hoogte gesteld en hebben de kranten er bol van gestaan". Derwall hoorde niets meer aan de andere kant van de lijn. Vogt had van schaamte opgehangen. Verlenging op persconferen tie FC Nürnberg-Borussia Dort mund kende een opmerkelij ke verlenging op de perscon ferentie. Nadat FC Nürnberg met 3-2 had gewonnen, ver klaarde de verliezende trai ner, Kalli Feldkamp van russia Dortmund, dat zijn ploeg met de die avond maakte fouten doden tot ven had gewekt. Zijn collega Udó Klug reageerde woe dend, sloeg met de vuist op tafel en brulde; „Iedereen mag wat mij betreft beweren, dat wij uit de rimboe komen. Als wij verliezen, zijn wij er altijd zelf schuldig aan. Maar wanneer wij winnen, dan komt dat altijd door hulp van de tegenstander. Ik stel ge woon vast, dat wij hier ook kunnen voetballen". En dan zweeg Klug nog maar over het feit, dat de Niirberger Heek Borussia aan een doel punt had geholpen. Overi gens scoorde diezelfde speler nog tweemaal, maar dan voor FC Nürnberg. Siegmann heeft lef Norbert Siegmann kan lef niet worden ontzegd. Toen velen hem kwamen compli menteren met het feit, dat hij de Zweedse spits van FC Kaiserslautern, Torbjörn Nilsson, geen schijn van kans had gegeven, antwoordde de bikkelharde, meedogenloze verdediger van Werder Bre men: „Zo'n prestatie is het ook niet meer spitsen in be dwang te houden. De spitsen, voor wie ik bang ben, voet ballen al lang niet meer in de Bundesliga". i I zijn y ,r ;?f Michel Hidalgo: topamb tenaar en bondscoach. Hidalgo blijft tot 1984 Michel Hidalgo blijft in ieder geval tot en met het Europe se kampioenschap in 1984 bondscoach van Frankrijk. Hij combineert deze functie met die van technisch direc teur van het Franse voetbal. Met de benoeming in de laat ste functie is Hidalgo een topambtenaar geworden. Die baan ressorteert onder het Franse ministerie van sport en jeugd. Hidalgo heeft ver klaard in zijn nieuwe functie eerst eens de kat uit de boom te kijken. Pas daarna is hij eventueel bereid veranderin gen door te voeren. Sportwereld MONT-DE-MARSAN De Ier Sean Kelly heeft gisteren de derde etappe van de Stér der Beloften gewonnen. Jean- -Luc VandenBroucke behield zijn eerste plaats in het alge meen klassement. DEN HAAG De handbal vereniging Blauw Wit heeft zich zonder te spelen geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de IHF-beker. Te genstander Sporting Lissabon is uit het toernooi genomen omdat werd verzuimd de nodi ge gegevens door te geven. BRISBANE Gastland Au stralië is de Gemenebestspelen in Brisbane voortvarend be gonnen. Van de negen titels, die op de eerste dag vergeven werden, gingen er vijf naar de Australiërs, die verder ook nog tweemaal zilver en drie maal brons veroverden. HENGELO De wielrenner Jos Lammertink heeft een contract voor twee jaar bij de Italiaanse ploeg Benoto gete kend. BERLIJN Uitslagen West- duitse Bundesliga: Schalke- -Nürnberg 0-1; Borussia Mön- chen Gladbach-Eintracht Frankfurt 3-1; Hertha BSC-Bayer Leverkusen 3-3. sportuitslagen Davisbeker. Frankrijk-Nieuw Zeeland: 2-0 (nog niet klaar). Thierry Tulasne - Russell Simpson 6-3, 4-6. 7-5, 6-2. Yannick Noah - Chris Lewis 6-3, 6-1, 7-5. Australië - Verenigde Staten 0-2 (nog niet klaar). Peter McNamara - John McEnroe 4-6. 6-4. 2-6. 4-6. John Alexander - Gene Mayer 4-6, 6-3, 1-6, 2-6. die bruto f. 17.205,60 ont vangt; 3e prijs: 20, f. 1720,50. Cijferspel 38: Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf: 4. f. 10.000,00); vier: 23, f. 1000,00; drie: 247, f. 100,00; Twee: 2507, f. 10,00. Schaken: Internationaal toernooi Tilburg: Hübner (WD1) - Sosonko (Ned) afge broken; Larsen (Den) - Nunn (GBr) 1-0; Browne (VSt) - Timman afgebro ken; Smislov (Sov) - Portisch (Hon) afgebroken; Andersson (Zwe) - Torre (Phi) afgebroken; Karpov (Sov) - Pe trosjan (Sov) 1-0. Stand: 1. Karpov 2 pnt; 2. Browne en Timman 1 pnt 1 afgebroken partij; 4. Nunn en Larsen 1 pnt; 6. Anders son, Torre en Smislov 1/2 pnt 1 afg; 9. Petrosjan 1/2 pnt; 10. Hübner, Portisch en Sosonko 0 pnt 1 afg. Recordpoging van Olympia '48 slaagt DEN HAAG De dames-estafetteploeg van landskampioèh Olympia '48 is gisteravond geslaagd in haar poging het nationaal record op de 4 x 800 meter te verbeteren. Het oude record van 8.54,6 - dat ook op naam van de Haagse atletiekploeg stónd - werd gebracht naar 8.47.3. Verantwoordelijk voor de succesvolle actie waren Gerda Benders, Liliane Mandema, Margreet Ver beek en Elly. van Hulst. rJ-SIJTHOFF PERS REIZEN Berlijn Elke maandag, behalve 4 en 18 oktober, vertrekken wij per luxe touringcar voor een trip „door de Muur" naar Oost- en West-Berlijn. Terugkomst donderdagavond. De prijs: 295 p.p. op basis van een tweepersoonskamer in Hotel Igel in West-Berlijn. Inbegrepen: de reis, stadsbezichtigingen in West- en Oost-Berlijn, lunch in Oost-Berlijn, verblijf in Hotel Igel op basis van halfpension. De rondritten worden begeleid door gidsen. Minimum aantal deelnemers: 40. Veluwe Zondag 17 oktober hebben wij een dagtrip naar De Hoge Veluwe georganiseerd. De touringcar vertrekt om 8 uur uit Den Haag, 8.30 uur uit Rotterdam en 9.15 uur uit Gou da. Onderweg naar de Veluwe wordt koffie met gebak ge bruikt. Daarna gaat het naar Hoenderloo voor de koffieta fel. In het park De Hoge Veluwe wordt onder leiding van een gids het jachtslot St. Hubertus bezocht en het mu seum Kröller Müller. 's Avonds diner in De Engel in Hou ten. De prijs: 65 p.p. Inbegrepen: koffie met gebak, koffieta fel, toegang tot De Hoge Veluwe en het museum en af scheidsdiner. Minimum aantal deelnemers: 40. Parijs Ons weekeinde Parijs begint vrijdagochtend. Elke vrijdag vertrekt de touringcar naar motel Relais des Chartreux bij Parijs. De prijs: 225 p.p. op basis van een tweepersoonskamer met douche en toilet. Inbegrepen: de busreis, eenvoudige maaltijden op vrijdag- en zaterdagavond, ontbijt op zater dag en zondag, een voorstelling van de show Elysèe Montmartre, llchtjestour door Parijs, bezoeken aan het Louvre en aan Versailles met Nederlands sprekende gid sen. Minimum aantal deelnemers: 40. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-19.06.96 of 19.06.98. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging In Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9