AZ '67 armzalig IrC Utrecht kansloos Hans Kraay blijft toch wk spanje eist dode geen dispensatie sandra de kruijff INA IMPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 OKTOBER 1982 PAGINA 13 lolumbia I q il nu Lö ^K-voetbal bekenjl 1996 at duur ™i^l!lGOTA Alfonso Senior ^ergoei" voorgesteld het t-toernooi voetbal niet in raag oi!® maar >n 1996 in Colum- Er zal te houden. Senior, de dan is»rzitter van de Columbi- d^se voetbalbond en lid van 1 FIFA-bestuur, lanceerde idee nadat de binnen- idse steun voor een Mun- i in 1986 niet al te groot is )leken. Columbia kan het zich laat aanzien aan ^oor FIFA bete*e'ste verPhchtingen voor naai organiseren van een voldoen. Die en omvatten voorzienin- zoi5 °P het gebied van infra- weektictuur en communicatie- f te geiddelen. Senior erkende worded zijn land waarschijnlijk gebreke zal blijven. Twee spelers Southampton in arrest NORRKOEPING Twee spelers van de Engelse voetbalclub Southampton zijn woensdag, enkele uren na het UEFA Cup-duel tegen IFK Norrkoeping (0-0), gearresteerd. De niet bij naam genoemde spelers worden ver dacht van verkrachting. Hangende het onder zoek wenste de politie niet meer mededelingen te verschaffen. BELGRADO Het uitzetten van het tv-toestel, midden in een wedstrijd voor het wereld kampioenschap voetbal kan een uiterst gevaarlijke bezig heid zijn. Een gepensioneerde Joegoslavisch politie-agent raakte door het ingrijpen van zijn echtgenote zo opgewon den, dat hij haar ter plekke wurgde. De rechtbank van Skopje veroordeelde de man gisteren tot acht jaar gevange nisstraf. „Ik raak altijd zo op gewonden, als ik naar een voetbalwedstrijd kijk", zei de oud-politieman in zijn laatste woord. Vitesse verandert shirt reclame DEN HAAG Om- dat de importeur van het produkt waarvoor Vitesse shirtreclame maakt failliet is ge gaan, zal de Arnhem se eerste divisieclub een andere sponsor- naam op het shirt gaan dragen. Met in gaan van komende zondag zal Vitesse uitkomen met de naam van dezelfde sponsor als Excelsior. Borg terug ANTWERPEN Het rijkst gedoteerde tennis-evenement ter wereld, het toernooi der Europese kampioenen dat van 29 november tot 5 de cember in Antwerpen wordt gehouden, kan rekenen op de deelneming van een aantal wereldtoppers. Ook inge schreven heeft Björn Borg. Na een langdurige afwezig heid komt hij voor het eerst weer uit in een officieel toer nooi. Behalve Borg hebben de Amerikaan John McEn roe, de Tsjechoslowaak Ivan Lendl en Borgs landgenoot Mats Wilander hun mede werking toegezegd. Shamrock Rovers ronde verder DUBLIN Shamrock- Rovers uit Noord-Ier- land heeft gisteren in Dublin de tweede ronde bereikt van het toernooi om de UEFA-beker. Shamrock Rovers won in het tweede duel met 4-0 van Fram Reykja vik uit IJsland. De ka rakteristiek is: Sham rock Rovers (N-Ier) - Fram Reykjavik (IJs) 4-0 (1-0). O'Caroll 1-0, Buckley 2-0, Beglin 3-0, Gaynor 4-0. Toeschou wers: 1600. Groot verlies DZV HILVERSUM Wegens de Europa Cup-verplichtingen van HZC/De Robben van volgend weekeinde werd gisteravond het waterpolo-seizoen van de ereklasse eerder dan gepland geopend met het duel HZC De Robben-DZV Martens. Dit duel werd voor DZV een enorme te leurstelling. Binnen een paar minuten stond DZV met 3-0 achter en zag de achterstand re gelmatig oplopen. Het overwe gend Delftse publiek zag een zwak en rommelig DZV via de periodestanden 4-0, 8-0 en 14-1 uiteindelijk met 20-1 verliezen. Alleen Veldhuizen kon in de derde periode de Delfste eer nog redden. VOORBURG De kans dat Sandra de Kruijff in de nationale tafeltenniscompetitie in navolging van Bettine Vriesekoop bij de heren zal uitkomen is klein nu de sportcom- missie van de NTTB de bondsraadleden ad viseert de dispensatieregeling niet te versoe pelen. De sportcommissie is voorstander van een strikt gescheiden heren- en damescom petitie. Slechts in uitzonderlijke gevallen, bijvoorbeeld wanneer een speelster een plaats op de Europese ranglijst verovert, wil de sportcommissie met de hand over het hart strijken. Wel is de sportcommissie van oor deel dat voor speelsters zoals Sandra de Kruijff, die de laatste twee seizoenen in de damescompetitie door gebrek aan tegenstand ontbrak, naar alternatieven gezocht moet worden. or een' 0-8; p daan as Jonker (midden) scoort het enige doelpunt. Bijf gele kaarten en uitschakeling door porto FC Utrecht is gisteren in de UEFA Cup- a enfitmoeting met FC Porto kansloos ten onder gegaan. ,oo uur),jet maakte zich bovendien verschrikkelijk druk om 2 -^n hancjsbal van spits Sousa. In de 35e minuut plukte 'v '70 -s zwervende aanvaller van FC Porto de bal uit de nL'68MÈFht, verplaatste in één soepele beweging het leer se Boyslar zijn voet en gaf een voorzetje naar zijn medespeler zat- °:>omes, die moeiteloos 2-0 scoorde. De Britse scheids- Courtney keurde het doelpunt goed en wuifde trvolgens alle Utrechtse protesten weg met een gele 14-30|art voor aanvoerder Van der Lem. vere en toch geldige 2-0 puur op resultaat. De spelers had den lak aan het publiek door niets.anders te doen dan de bal in de ploeg te houden en rond te spelen. Na afloop van de slaapverwekkende vertoning kregen ze nog applaus ook van het gros van het publiek, dat een reis van driehonderd kilo meter naar de hoofdstad maakte. Porto is immers net als Utrecht disciplinair gestraft door de UEFA. Frustratie Porto combineerde er op los, viel nauwelijks aan en liet Ütrecht, hoe langer hoe meer gefrustreerd, draven. Het kwaliteitsverschil was te groot. Van de Utrechtse veldspelers haalden alleen Wouters, Kruijs en Van der Lem het niveau van hun tegenstanders. Met veel pijn en moeite veroverde Utrecht na de rust een veldo- verwicht. Er werd in die fase niet beter, maar wel iets har der gespeeld. Dat resulteerde in nog vier gele kaarten (Ver- rips, Du Chatinier, Tervoort en De Kruijk) voor de Utrech ters na Van der Lem voor de rust. De Portugees Eurico kreeg er ook een, maar een buitengewone harde wedstrijd was het geenszins. Courtney was ook geen thuisfluiter, hij was gewoon een even matig fluitist als de meeste Utrech ters voetballer. Na een kopbal van Romeu te gen de lat kon Van Tamelen de wedstrijd nieuw leven in blazen. Hij sprintte sneller dan Gabriel op een verre voorzet van Van der Lem. Gabriel stootte Van Tamelen uit ba lans. De gelegenheidsspits pro beerde toch nog te scoren, schoot tegen Amaral op en kreeg door de schotpoging ook geen strafschop meer. De Portugezen verknoeiden over de gehele wedstrijd ge zien meer en betere kansen. Ze vonden 2-0 echter wel ge noeg. Utrecht modderde moei zaam naar het verlossende '46 Utrecht, in de thuiswed- KFC '7i|ijd te Groningen al met 0-1. 'h de verliezende hand, was 9 Alk-|°s en verdrietig, maar kon Sport-|geen geval de uitschakeling het UEFA-bekertoernooi op r/11w3ren'n8° van Britse leids- Idunajm schuiven. De Nederland- Sleu- karakterploeg was zowel in foningen als in Lissabon vol- 00 uur), men kansloos. Porto heerste ROACj aiie fronten, op techniek, 0 uur) fbek, fysieke kracht en 9 Groérvloral balvaardigheid. In de m zo. -gderlandse competitie bluft WS zat.p Utrecht tegenstanders Jak af met pressievoetbal. De 'irtugezen verblikten of ver- ^oosden er niet van in Gro- ngen. „Thuis werden we jeurenblind getikt", zei trai- Han Berger van FC Ij-echt. „Dat zou hier ook ge- yrd zijn als we weer ons ei- in spel haddeh gespeeld. We pesten hoe dan ook een goe- organisatie handhaven en ar zien of we daar een eind ee konden komen", at eind was helemaal ner- ns. In het stadion van Benfi- begroetten zo'n 25.000 toe- houwers al in de achtste mi- het eerste doelpunt. Delman Van Ede stond veel Ver voor zijn doel en de ver- üigers voor hem lieten Costa ;t zo lang in de breedte drib- ilen tot hij een gaatje zag om te schieten. Costa scoorde et een even perfect als droog hot. ig geen minuut later kon outers de hoop op de tweede nde levend houden. De libe- kreeg een vrije kans na een mbinatie tussen Van Tame- n en Kruijs. In plaats van de il zo simpel mogelijk in de ije hoek te deponeren, wilde puters het mooi doen met de litenkant van zijn voet. Hij akte de bal niet goed voor si beoogde effect en het schot hg naast. Zo'n mooie kans lil Utrecht niet meer krijgen. C. Utrecht kon niet anders goede wil tonen. De Por- igese technici, als het nodig £S ook hard en gemeen, tbalden zeker na de onzui- De Britse scheidsrechter Courtney liet ook aan Wouters de gele kaart zien. einde. Met Van Breukelen en Van Veen gingen niet alleen twee uitstekende spelers naar elders, maar vooral twee per soonlijkheden. Berger: „Die twee hadden veel invloed in de groep. Zij hadden, nu we ook Monster misten, de ploeg wellicht met praten over het dode punt heen kunnen hel pen". FC Utrecht en Berger berust ten. Ze hadden verloren van. een elftal, dat hen totaal niet lag en bovendien veel beter was, zonder een topploeg te zijn. Utrecht was niet geschikt voor Europees voetbal. De lei ding was gedwongen spelers te latep gaan en zal dat ook na tionaal blijven merken. Plaat sing voor het volgende UEFA- -bekertoernooi wordt een hek sentoer. FC Porto (Por)-FC Utrecht (Ned) 2-0 (2-0). Scoreverloop: 8. Costa 1-0, 34. Gomes 2-0. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 30.000. Gele kaarten: Tervoort, Du Chatinier, Van der Lem, Verrips, De Kruijk (allen FC Utrecht) en Eurico (Porto). FC Porto: Amaral; Gabriel. Simoes (Teixeira), Eurico, Inaeio (Pacheco); Rodolfo, Frasco, Soessa, Romeu; Go- mes en Costa. FC Utrecht: Van Ede; Verrips (De Kruijk), Wouters, Du Chatinier. Flight; Tervoort, Van der Lem, Kruijs, Adelaar; Carbo en Van Tame len (Rietveld). ALKMAAR Er werd weliswaar gisteren in de Akmaarderhout vijf keer afgetrapt, maar slechts één keer nadat er een doelpunt was gevallen. De Portugese scheidsrechter Fer nandez Nazare wenste vanaf het prilste begin de puntjes op de i te zetten en liet AZ '67 na een zijns inziens foutieve aftrap driemaal aan de wedstrijd beginnen. Uitgerekend de derde keer dat de Alkmaarders de bal in het spel brachten werd het leer zelfs achterwaarts ge speeld, maar Nazare liet het er maar bij. Dit incidentje tijdens AZ '67- Limerick kon later worden* uitgelegd als een voorbode van wat een karikatuur zou worden van een Europa Cupduel. Het begon al met de entoura ge. Slechts iets meer dan vierduizend mensen hadden de moeite genomen kennis te nemen van de return van de Alkmaarders tegen de Ierse bekerwinnaar, die in het eerste duel de Noordholland se profs al weinig impone rend aan 1-1 had zien gera ken. Gisteravond werd het uiteindelijk 1-0 voor het nog niet zo lang geleden in de UEFA Cupfinale spelende team uit de Kaasstad, dat dit seizoen nog niet eerder zo'n gave demonstratie ten beste had gegeven van hoe een profclub kan verworden. Eén kwartier, het eerste, slechts kon AZ '67 enigszins gemotiveerd en geinspireerd op jacht gaan naar een mid del om de gunst van het Nooordhollandse publiek wat terug te verdienen en het aanzien van het Nederlandse voetbal als geheel nog enige kleur te geven. Toen die kor te periode geen rendement opleverde zakte de ploeg van trainer Hans Eykenbroek zo ver weg dat het een team een fletse blauwdruk werd van zichzelf. Bijna gênant Limerick, grotendeels be staande uit amateurs en een enkele semi-prof, kon gedis ciplineerd spelend zo een voudig de Alkmaarse acties ontregelen dat het bijna gê nant was om te zien. Met fi guren als verdediger Rijn- ders, die zelfs in een twee deklas amateurclub nog moeite zou hebben om zich staande te houden, midden velder Arntz, die zo graag een spelbepalende rol wil spelen nu Peters en Nygaard weg zijn maar voortdurend zijn verantwoordelijkheid ontloopt, en aanvaller Talan, die het na zijn bevlieging van enige weken geleden met zijn hattrick weer geheel laat afweten, ontpopte AZ '67 zich als een verzameling stumpers. Welke indruk nog werd versterkt doordat de ooit bewierookte Tol mede door zijn slopende liesblessu re geen schim is van vroeger, de bij Sparta gedijende Tik tak uit vorm is en verdediger Van der Meer als middenvel der nauwelijks rendeert. Slechts Hovenkamp en Jon ker, van wie de laatste giste ren zijn ijver en inzet be loond zag met de enige tre- fer, houden AZ '67 nog enigszins drijvend, maar de boot vertoont zo veel lekken dat verder zinken bijna on vermijdelijk is. Daar zal ook het aantrekken van de Deen Anders Sunstrup, die zelf in middels akkoord is met AZ '67, weinig aan veranderen. Voor de competitie begon schalde Eykenbroek rond dat AZ '67 heel anders, maar wel veel spectaculairder zou gaan spelen. Even leek het er op. In het Amsterdam- toernooi, waarin de Alk maarders op basis van een nauwelijks te overtreffen in zet inderdaad Ajax versloe gen, werd de indruk gewekt dat het misschien toch kon. Maar de meer dan voor de helft vernieuwde equipe lijkt nu al volledig opgebrand. Bovendien wordt de selectie van Eykenbroek geteisterd door blessures, waardoor al ternatieven nauwelijks voor handen zijn. Toontje lager Hans Eykenbroek zingt in middels al een behoorlijk toontje lager. Gisteren ge waagde hij van de hoop in de tweede ronde van het Euro pa Cuptoernooi een „kleint- je"te te krijgen. Inmiddels is bekend wie AZ '67 nu treft. Maar de uitlating van de trainer typeert wel de instel ling van het AZ van '82. Een bescheiden, armzalig ploegje, dat er zelfs geen eer meer in schept nog eenmaal in zijn bestaan tegen een gerepu teerde tegenstander uit te komen. Waar er nog iemand was die verwachtte dat de voormalige landskampioen het ondanks alle bezuini gingsoperaties van Klaas Mo lenaar nog enigszins zou red den moet nu toch wel van het tegendeel overtuigd zijn geraakt. FRANK WERKMAN AZ 67 - Limerick 1-0. (0-0). 74. Jon ker 1-0. Scheidsrechter Nazara (Por); toeschouwers: 4068. AZ 67: Treytel; Rijnders, Hoven- kamp, Eigenbrod, Steinmann; Arntz, Van der Meer. Jonker, Tiktak; Talan, Tol (Zwart). Limerick United: Power; Nolan, Storan, OMahony, Finucane; Murphy (Duggan), Nodwell, Walsh, Keane (Kennedy); Huimes; Dennehy. Hans Kraay: „De beste oplossing". ROTTERDAM Hans Kraay blijft voor lopig bij Feyenoord. De door hyperventi latie getroffen trainer zal, zoals de laatste weken gebruikelijk was, het coachen tij dens de wedstrijden overlaten aan zijn as sistent Ab Fafie en zich bezighouden met de veldtraining. Bestuurslid Aad van der Laan lichtte toe dat Feyenoord weinig mogelijkheden had voor een andere oplossing dan voortzetting van de huidige situatie. Kraay zal de trainingen door de week verzorgen, Fafie zit in het weekeinde op de bank. „Wij weten dat het niet ideaal is en wij zijn er ook van overtuigd dat deze taakverdeling in de voorliggende periode niet steeds optimaal heeft gewerkt. De hele zaak is gisteren met het bestuur, de spelers en de beide trainers volledig doorgesproken. Het lijkt dat bestaande plooitjes zijn gladgestreken en dat dit het enig haalbare resultaat is voor alle partijen", aldus Van der Laan. Hans Kraay bevestigde dat het de bedoeling is dat de taakverdeling tussen trainer-coach en assistent zal wor den bestendigd tot het-einde van het seizoen. „Er is fei telijk geen periode vastgelegd," voegde hij er aan toe. Gisteren is uitgebreid gesproken met de spelersgroep en met het bestuur. De wens van de spelers was op dezelf de voet door te gaan als in de voorgaande weken en zo heeft.het bestuur ook beslist. Omdat bij Feyenoord ook het woord van de spelers telt. Beste oplossing Kraay: „Mij lijkt het, gezien de omstandigheden, de bes te oplossing. Er zijn natuurlijk wel een paar kleine strubbelingen geweest, na de nederlaag bij Roda JC bij voorbeeld, maar die zijn veel groter overgekomen dan zij werkelijk waren. Tot dit moment is er eigenlijk geen aanleiding werkelijk ontevreden te zijn over de gevolg de werkwijze, dje tenslotte niet onsuccesvol is geweest. Er zijn clubs waar week-in-week-uit trainer-coach en assistent samen op dé bank zitten en die na acht wed strijden heel wat minder punten hebben verzameld dan wij.Ik geloof dat meer problemen vermoed worden dan er werkelijk zijn omdat de oplossing die Feyenoord heeft gevonden niet gebruikelijk is en in ieder geval nieuw voor Nederland". ADVERTENTIE bedrag koers rente aflossing verlenging inschrijving storting prospectus STAAT DER NEDERLANDEN 10% LENING 19821 PER 1886/1989 open bedrag (vaststelling na de inschrijving) de koers wordt op 4 oktober vóór beurs bekendgemaakt jaarlijks op 1 november in 4 jaarlijkse termijnen van 1 november 1986 af houders van deze lening hebben van 1 november 1985 tot 1 december 1985 het recht de lening om te zetten in een 10% lening 1985 met aflossing per 1989/1992 5 oktober a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 1 november 1982 kosteloos bij banken en commissionairs Vijf duels Sije Visser ZEIST De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Sije Visser voor vijf wed strijden geschorst. De spe ler van NEC kreeg boven dien een geldboete van 350 gulden opgelegd. Vis ser liep zaterdag in het duel met Ajax tegen zijn derde gele kaart aan. DS'79-speler Lems mag zes wedstrijden niet voor zijn club uitkomen. De straffen zijn: P. Visee (SC Amersfoort): vijf duels schorsing en een geld boete van 75 gulden; R. Dercks (SVV) drie duels en 100 gul den; M. Liesdek (Telstar) twee duels en 75 gulden; C. de Leeuw (Excelsior) twee duels en 250 gulden; J. Menting (Wageningen) twee duels en 150 gulden; S. Visser (NEC) vijf duels en 350 gulden; J. van den Wildenburg (Heerenveen) drie duels en 100 gulden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13