lbanese monarchisten oerden landing uit op kust m m Scherpe kritiek Duitse socialisten op nieuwe coalitie HP deQ}bENE Conventionele wapens Bedreigender dan kernwapen wedloop mei huiVIet uw krant naar e wintersport, enen of Floriade Duizend Israëlische militairen willen niet naar Libanon Rome trilde op zijn grondvesten m DE TIJD Buitenland LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 PAGINA 7 kame uurtoabour voorstander 171-12 onzijdige ontwapening 1st bij (Van onze correspondent Roger Simons) NDEN Labourleider Michael Foot (69) is de ;te Britse politieke voorman te worden, die met partij zal vechten voor eenzijdige kernontwape- )r' v0<g. Het Labourcongres in Blackpool is daar giste- mee akkoord gegaan. Hoewel de Britten pas in voorjaar van 1984 opnieuw naar de stembus ge- 9GVr. i pen worden, verwachten veel politieke waarne- rs al nieuwe parlementaire verkiezingen in de fst van 1983, Labour wil in de schoot van de VO aan eenzijdige kernontwapening doen. Als )ot-Brittannië onder een nieuw socialistisch be- [r^ id komt, zal het alle Britse en Amerikaanse kern- es op zijn grondgebied sluiten en zijn defensiebe- ting op het peil brengen van dat van andere steuropese landen, dié zelf ook geen kernmo- idheden zijn. Poolse leiders willen Solidariteit afschaffen WARSCHAU De Poolse autoriteiten willen het vrije vakverbond Solidariteit voorzichtig wegwerken door de juridische basis te leggen voor nieuwe vakbonden. Solidariteti is momenteel slechts „opgeschort", op grond van de noodtoestand. Het is echter nog wel een rechtspersoon. Via het aan nemen van een wetsontwerp op de vakbonden willen de Poolse leiders Solidariteit af schaffen. Dit wetsontwerp zal op de eerstkomende vol tallige zitting van het parle ment aan de orde komen. „Kleine Beer" overleden ARLINGTON Het laatste opperhoofd van de indianen stam Oglala, Kleine Beer, is in Arlington in Texas begraven. Kleine Beer was afgelopen weekeinde aan een hartaanval bezweken. Met zijn dood, hij had geen zoons, stierf een ge slacht uit, dat beroemde Sioux- opperhoofden als Sitting bull en Crazy Horse heeft voortge bracht. Kleine Beer, die in de indianenstad Wounded Knee werd geboren, had zich aan de moderne Amerikaanse maat schappij aangepast. Hij diende twintig jaar in het Amerikaan se leger. VERZET TEGEN SANCTIES GASLEIDING NEEMT TOE IN VS WASHINGTON Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gisteren met een uiterst kleine meerderheid een wetsontwerp Verworpen waarin wordt voorgesteld de sancties op te heffen tegen firma's die meebouwen aan de aanleg van de Siberisch-Westeuropese gaspijpleiding. In plaats daarvan nam het Huis een wet aan waarin eveneens de afschaffing wordt voorgesteld maar gekoppeld wordt aan ontbindende voorwaarden. Het standpunt van de Verenigde Staten inzake de aard gasleiding van Siberië naar West-Europa blijft onveranderd hard, maar het verzet er tegen neemt sterk toe omdat ook Ame rikaanse bedrijven ernstige terugslag on dervinden van het verbod op medewer king aan de pijpleiding. Aanslag op trein in West-Duitsland GIESSEN Op een goedé- rentrein van de Westduitse spoorwegen is gisteren een aanslag gepleegd bij Giessen in de deelstaat Hessen. Volgens de politie ontplofte er een springlading op het traject Giessen-Grossenbuseck op het moment dat een goederentrein passeerde. De springlading is van afstand tot ontploffing gebracht. Aan de locomotief en de wagons ontstond geen noemenswaar dige schade. Niemand raakte gewond. De achtergronden van de aanslag zijn nog onbe kend. 5t max) t ng ïn. Kdl 55120f garant RIJS De Albanese troonpretendent, Leka I, heeft Moon*eren tegenover het dagblad France-Soir verklaard de mislukte landing in Albanië van afgelopen zon- is uitgevoerd door een groep monarchisten. Leka, jen pi van de verdreven Albanese koning Zog, zei te- Hstander van de operatie te zijn geweest en zou er van hebben gehoord toen de actie al had plaatsge lden, aldus France-Soir. puit Tirana is na de officiële bekendmaking van begin deze _fek niets meer vernomen over de landing. Albanië had toen jn dat na vijf uur strijd met succes een "Operatie Varkens baai" was verijdeld. Daarbij werd volgens Tirana „een bende ontsnapte Albanese misdadigers, onder leiding van Xhevdet Moestafa, volledig geliquideerd". Met ontsnapte misdadigers ple gen de Albanese autoritetien gewoonlijk Albanezen aan te dui den, die na de communistische machtsovername in 1946 naar het buitenland zijn geëmigreerd. Tegenover France-Soir ..heeft Leka bevestigd dat de 45-jarige Moestafa aan het hoofd stond van een commando-eenheid van het anti-communistische „bevrijdingsleger" van Albanië, dat is opgericht door in ballingschap levendé Albanezen. Even voordat de landinsgoperatie plaatsvond, ontving Leka een negatief ad vies over de actie, aldus het Franse dagblad. De plannen voor de operatie waren zelfmoord, zo vertelde Leka en „daarom vroegen wij Moestafa om uitstel van de landingsoperatie". Albanese diplomaten in Wenen zeiden gisteren dat Moestafa al verschillende acties tegen de Albanese leider Hoxha had geleid in samenwerking met andere 'emigranten en buitenlandse vei ligheidsdiensten. Het is op zich niet verwonderlijk dat Albanië geen verdere gege vens heeft verstrekt over de operatie van afgelopen zondag, om dat dit soort zaken zich in dat land doorgaans in het diepste ge- heijn afspelen. Het feit dat Tirana officieel melding heeft ge maakt van de mislukte landing, wordt nu al gezien als een be wijs dat er iets gaande is Albanië. Een westerse diplomaat liet weten, dat „er iets borrelt in Albanië en dat er onzekereheid en spanning heerst". 3ËF1STITUUT VOOR STRATEGISCHE STUDIES: Jraa instraa DEN Volgens het gezaghebbende Internationale insti- VHS it voor Strategische Studies (IISS) in Londen wordt de inter- tweejionale veiligheid in de jaren tachtig eerder bedreigd door de r Snemende verfijning en verspreiding van conventionele, niet- mstraa^leaire, wapens dan door een oorlog met kernraketten. Het ituut verwijst daarbij in zijn vanmorgen uitgegeven jaarrap- len T °P ^et l'ental oorlogen die momenteel in de wereld gaande 3 Be,t IISS meent dat een tot Europa beperkte kernoorlog niet uit- 33.00.Jrbaar is. „Integendeel, zelfs de geringste uitwisseling van oorpkoppen in Europa zou in alle waarschijnlijkheid snel escale- 'ns aal tot strategisch nucleair niveau. Ten aanzien van de conven- lele bewapening meldt het instituut dat de balans in de afge- jen twintig jaar gestadig in het voordeel van de Sovjet-Unie is brgeslagen en dat de NAVO in die periode haar technologi- le voorsprong is kwijtgeraakt. f IISS meldt verder dat de Verenigde Staten momenteel over l Eeduizend kernkoppen meer beschikken dan de Sovjet-Unie, ar dit laatste land beschikt weer over krachtigere ladingen en ne mcjjt jn Europa een groot numeriek overwicht op de westerse 31] jjdkrachten. Het rapport weerlegt de opvatting dat de VS op gebied van de strategische kernbewapening de mindere zijn fccSI de Sovjet-Unie, maar het waarschuwt dat de nucleaire ba- I b in Europa steeds verder in het nadeel van het Westen door- it als gevolg van de plaatsing van nieuwe SS-raketten. iS"SIJTHOFF PERS REIZEN Dllectie, »t najaar is nauwelijks aangebroken maar we denken al er volop aan de wintersport. Wij hebben bijtijds maat- I )gelen getroffen, opdat u nu reeds een week wintersport lint boeken in Oostenrijk in de maanden december, ja- 8 Ljuarï, februari of maart. De reizen, per luxe touringcar senna&n MaaS|<antt vertrekken de donderdagen 16, 23 en 30 van Bcember en daarna, bij voldoende belangstelling, elke iterdag, van 8 januari tot en met 5 maart. kerst- en nieuwjaarsreizen kosten, evenals de trips |n 5 en 12 februari, ƒ475 p.p. op basis van een tweeper- ionskamer met half pension. De overige wintersportwe- in kosten 435 p.p. Een skipakket (huur van ski's, 'loenen, gebruik van liften en lessen) kost ƒ210 p.p. it reisdoel is het Inntal, waar in Terfens, bij Kolsass- (eer, wordt verbleven in Hotel Waldhof. Alle kamers ibben douche en toilet. De busreis wordt in één dag ge- aakt, vertrek uit Den Haag/Rotterdam 's ochtends om 6 ir/6.30 uur, aankomst Waldhof omstreeks acht uur 's a- nds. @inimum aantal deelnemers: 40. enen zaterdag vanaf 16 oktober, gedurende de maanden :tober en november, vertrekken wij per luxe touringcar lar Wenen, voor een reis van een week. Het verblijf is in 1 drie-sterrenhotel Wien West in het Wienerwald, alle O vodmers met douche en toilet. Heen- en terugreis duren »ee dagen, onderweg wordt overnacht, e prijs: 525 p.p. op basis van een tweepersoonskamer it volpension. Vele excursies inbegrepen, evenals over gingen heen- en terugreis. Inimum aantal deelnemers: 40. Loriade i laatste dagtrip naar de Floriade! Zondag 3 oktober izoeken wij de Floriade voor de laatste keer. Vertrek 9 kr uit Den Haag, 9.30 uur uit Rotterdam en 10 uur uit buda. Onderweg koffie met gebak. Na het bezoek aan i Floriade diner in Treslong in Hillegom. i prijs: ƒ49 p.p. Inbegrepen koffie met gebak, toegang ft Floriade en diner in Treslong, iinimum-aantal deelnemers: 40. Jichtingen en boekingen: (Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met l/rljdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-19.06.96 Sn 19.06.98. Vie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde üren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). De afgetreden FDP-secre- taris Gunther Verheugen BONN Het sociaal-de mocratische minderheids kabinet van bondskanse lier Helmut Schmidt heeft gisteren op zijn naar alle waarschijnlijkheid laatste vergadering scherpe kri tiek geleverd op de soci aal-economische politiek die de nieuwe coalitie van christen-democraten en li beralen voorstelt. Zij be stempelden dit program ma, dat volgens hen aller lei dingen bevat die vroe ger heftig door de opposi tie werden bestreden als een „terug naar de ellebo gen-maatschappij". Vandaag aan de vooravond van de stemming in het parle ment over de zogenaamde construktieve motie van wan trouwen die Helmut Kohl aan de macht moet brengen, heeft een grote demonstratie in Bonn plaats gevonden onder het motto „tegen de terugkeer naar het primitief kapitalis- georganiseerd door de jeugdor- '5 Helmut Schmidt het ganisaties van SPD en FDP, programma van de CDU en FDP betitelde. De betoging is Helmut Schmidt gisteren aan het begin van zijn laatste kabinetsvergadering diverse ondernemingsraden van grote bedrijven en door milieuorganisaties. Inmiddels klinken steeds meer stemmen op die betwijfelen of het staatsrechtelijk wel moge lijk om in het voorjaar ver vroegde verkiezingen te hou den, zoals de partijen van de nieuwe regering hebben be loofd. Deskundigen zijn van mening dat de grondwet iets dergelijks niet toestaat. De SPD, die onmiddelijk nieuwe verkiezingen had willen hou den nadat de regering uiteen was gevallen, verdenkt Kohl en Genscher nu ervan, met deze belofte de kiezers te wil len misleiden. De secretaris-generaal van de liberale FDP, Gunther Ver heugen, de jarenlange vertrou weling van partijleider Gen scher, is gisteren afgetreden uit protest tegen de beslissing van zijn partij om samen xte 'gaan regeren met CDU en CSU. TEL AVIV BEIROET Duizend Israëlische mili tairen hebben gisteren een verzoekschrift inge diend bij het ministerie van defensie om geen dienst te doen in Libanon. De lijst met namen van sojdaten officieren werd overhandigd door de be weging „Er Is Een grens". Deze beweging wordt ge vormd door soldaten die uit Libanon zijn terugge keerd en die zich de Israë lische terugtrekking uit dat land eisen. President Reagan heeft gister avond verklaard dat de 1.200 Amerikaanse mariniers van de internationale vredesmacht slechts voor een beperkte pe riode in Libanon zullen blij ven. Die periode is zolang als de Libanese regering noodza kelijk vindt, aldus Reagan. Gisteren landde een eerste contingent van 200 mariniers op de kust van Beiroet. Tijdens een persconferentie eerder op de dag had de Ame rikaanse president de indruk gewekt, dat de militairen in Libanon moesten blijven tot dat totdat de Israëlische en de Syrische troepen zich uit dat land hadden teruggetrokken. In de VS was de vrees ont staan dat dit een heel lange Amerikaanse aanwezigheid zou betekenen, die tot een nieuw Vietnam zou kunnen leiden. Reagans optimisme over een beperkt Amerikaans verblijf in Libanon wordt niet gedeeld door politieke weaarnemers in Washington. Zo wordt er op gewezen dat de Israëlische ambassadeur in de VS, Arens, heeft laten weten dat Israël zijn troepen niet uit Libanon terugtrekt zolang zich nog PLO-strijders in het noorden van het land bevinden. In Washington werd gisteren be kend gemaakt dat een aantal Palestijnse commando's en lei ders, die een maand geleden uit Beiroet waren geëva cueerd, zijn teruggekeerd naar Noord-Libanon. Volgens Was hington zijn nu 7.000 Palestijn se guerrillastrijders en 30.000 Syrische militairen op Liba nees grondgebied gestatio neerd. Nu de Israëlërs West-Beiroet grotendeels hebben verlaten lijkt het normale leven heel geleidelijk weer terug te ke ren. De Groene Lijn, de grens tussen Oost- en West-Beiroet, wordt opogeheven. Voor het eerst sinds 1975 zal de Libane se hoofdstad dan weer een ge heel vormen. Ook het vlieg veld van Beiroet is weer open gesteld voor luchtverkeer. Martinair Holland heeft van ochtend als een van eerste luchtvaartmaatschappijen hulpgoederen afgeleverd op de internationale luchthaven. In opdracht van het Rode Kruis te Genèvj? is 16 ton medica menten overgevlogen naar Beiroet. (Van onze correspondent Cees Manders) ROME Om elf uur en elf minuten voor twee gistermid dag trilde Rome op zijn grondvesten bij zijn eerste aardbe ving sinds die. van november 1980. die in het zuiden vail het land zoveel slachtoffers maakte. Een aardschok van 3.9 op de schaal van Richter heeft wei- nig gevolgen, maar voor degene die voor de eerste keer zo 'n aardbeving meemaakt, is het een vreemde gewaarwording. Het is net alsof het hele flatgebouw even wordt opgetild en vervolgens met onzachte hand op zijn plaats wordt terugge zet. Ruiten trillen, muren deinen, de boekenkast schuift, en de marmeren platen op de vloer knarsen tegen elkaar. De beving duurde hooguit vijf seconden, maar omdat zij onaan gekondigd komt en verdwijnt, lijkt het wel enkele minuten. Buren snellen lijkbleek de gang op en roepen elkaar toe bij de stevigste muren steun te zoeken, odidat een aardbeving nooit alleen komt. De aardbeving wordt inderdaad gevolgd door twee andere, vijf en elf minuten later, maar daar heb ben alleen de meetinstrumenten van het Romeinse metereo- logische instituut notitie van kunnen nemen, zo blijkt later. De schade in Rome is beperkt gebleven tot enkele scheuren in muren en een vlug onderdrukte paniekreactie bij enkele mensen, die hals over kop de straat op vluchtten. De brand weer en politie werden overladen met telefoontjes, zoals ge bruikelijk bij dit soort gelegenheden. De aardbeving had haar epicentrum in de bergen ten oosten van de stad. maar ook vandaar zijn geen ernstige gevallen van schade gemeld. Elsevier heeft gepeild hoe Ne derland over Israël denkt. „Nog slechts eenderde van het Nederlandse volk heeft veel sympathie voor Israëli's. Bij CDA- en VVD-stemmers is de afname van sympathie sinds juni het sterkst, respectievelijk 10 procent en 7 procent. Negen en twintig procent van het Ne derlandse volk heeft veel sym pathie voor de Palestijnen". Bij de kabinetsinformatie deze conclusie: „Zowel sociaal-eco nomisch als op het gebied van vrede en veiligheid is Van Ke- menade niet verder gekomen dan het berijden van oude so cialistische stokpaardjes. Door het dit keer kordate optreden van Lubbers loopt het CDA er niet achteraan. De informatie Van Kemenade zal snel verge ten zijn". Een spottend hoofd artikel in het blad over het verlof voor militairen om oor bellen te mogen dragen. „Ge ruchten dat Jan Soldaat ook toestemming zal krijgen schoe nen met hoge hakken te dra gen, zijn volstrekt uit de lucht gegrepen". Voorts een be schouwing over „Hilversum als cryptogram" ofwel het nieuwe radioseizoen. „Een werkelijk overzichtelijke radio wordt nog altijd in de weg ge staan door de tientallen mini- omroepjes. die hun levensbe schouwelijke deuntjes in het omroeporkest mee willen bla zen. Dat de luistercijfers voor die mini-omroepjes vaak de sastreus zijn, interesseert ken nelijk te weinig mensen". De Nederlandse astronaut Wubbo Ockels is niet erg teleurgesteld over het feit, dat hij voor de komende ruimtevlucht is overgeslagen. Natuurlijk is het jammer, maar ik ben geen pilotentype. Ik ben in de eers te plaats wetenschapper". In de Haagse Post deze me ning over het optreden van Is raël in Libanon: „Als een Is raëlische officier verantwoor delijkheid draagt voor de moorden in de kampen, ver mindert dat dan de verant woordelijkheid van Arafat voor soortgelijke moorden op een andere categorie van men sen? Misdaad blijft misdaad". Aandacht ook voor de moge lijkheden van deeltijdwerk voor leerkrachten. „Het lijkt tijd te worden dat de overheid zich wat meer machtsmidde len verschaft om toename van het aantal part-timers te stu ren in plaats van af te smeken. Krachtdadig optreden vanuit Den Haag lijkt de enige ma nier om te zorgen, dat de werkgelegenheid in het basis onderwijs minder op een Griekse tragedie laat lijken dan nü het geval is". Het om slagartikel gaat over de jongste generatie jongeren ofwel de post-moderne generatie. „Het begrip leuk lijkt het sleutel woord te zijn. Leuk werk, leu ke vrienden, leuke drankjes. Met het verdwijnen van een perspectief op de toekomst, komt het accent steeds meer op het nu te liggen. Als er geen morgen is, moet vandaag worden gecultiveerd. Dingen doe je zolang je ze leuk vindt". Een reportage tenslotte over de samenzwering tegen de Twentse bouwondernemer Christiaan Dekker. „Het lijkt of al die rechtbanken en tuchtraden op elkaar zitten te wachten. Het blijft een angst wekkende zaak, dat verschil lende accountantskantoren el kaar keihard blijven dekken en dat je er zoveel voor moet doen om daar een wig tussen te drijven". Vrij Nederland beschrijft hoe het kruisrakettenakkoord tus sen VVD en CDA dank zij een brillant liberaal plan in begin sel klaar is. „Alle verhalen die al tijden in de Haagse wandel gangen circuleren over Neder landse laksheid, lijken iedere grond te missen. Integendeel: alles wijst erop en dat is niet zozeer een militair alswel een politiek feit dat Neder land met betrekking tot het plaatsen van de nieuwe raket ten precies op schema zit. Alle voorbereidingen vinden tot nogtoe exact op tijd plaats". Een grote reportage voorts over jongens-prostitutie. „Ook de morele normverschuivin gen in de maatschappij ver warren en frustreren de poli tie. Rechercheurs herinneren zich dat ze een jongetje van 12 jaar naar de moeder terug brachten. Het jongetje had niet willen voldoen aan de verlan gens van een prostituant. De moeder was. stomverbaasd: hij had het nog wel zo beloofd". Elders zegt hoofdredacteur Tamminga van het christelijk dagblad Trouw: „Het is zo dat Trouw he CDA houdt aan zijn eigen beginselen. En als het CDA zich daar niet aan houdt, omdat ze een coalitie zijn aan gegaan met de VVD, dan zijn wij niet geroepen om die dwa ling te volgen. We kunnen niet meepraten terwille van de klandizie. Sorry, maar daar le nen wij ons niet voor". Een in terview tenslotte met Nouchka van Brakel over haar film Van de koele meren des doods. „Niks kwaads over de filmhui zen, maar je maakt toch nooit een film voor drie-en-een-hal ve persoon?" In De Tijd een kritisch artikel over het voorstel van de chris telijke werkgevers om ontslag procedures te vergemakkelij ken. „De vakbonden moeten een grotere betrokkenheid ei sen in het ondernemingsge- beuren. En de ontslagprocedu re als wisselgeld. Half om half door werknemers en aandeel houders samengestelde raden van commissarissen, dat is een veel grotere bescherming voor de werknemers". Aandacht ook voor het dreigende over schot aan medische specialis ten. „De oplossing moet .ge zocht worden in vermindering van inkomsten van de specia listen en daarmee gepaard gaande vermindering van het aantal werkuren. Daardoor ontstaat ruimte voor nieuwko mers. Maar de patiënten ne men dat niet. Die krijgen dan elke twee dagen een andere specialist aan hun bed. Dat kan niet. Er zal een aanzienlij ke mentaliteitsverandering nodig zijn". De jonge concert meester Jaap van Zweden van het Concertgebouworkest zegt in een interview: „Je moet de dingen goed doen, of je nou bakker, violist of inbreker bent. Je leven gaat voorbij als je loopt te lanterfanten en als je denkt: dat komt later wel, straks. Wat nou straks. Straks ben je dood". Ook verder veel aandacht voor muziek in het blad, alsmede een speciale bij lage met de memoires van de voormalige Amerikaanse pre sident Jimmy Carter De Groene Amsterdammer stelt vast: „Lichtpunt bij het mislukken van de flirt tussen CDA en PvdA is, dat de socia listen geen politieke kleer scheuren hebben opgelopen. Niets in de geest van: een beetje ontkoppelen, of: de plaatsing een beetje actief voorbereiden. Niets let de PvdA nu om straks een krach tige - en hopelijk ook fantasie rijke -oppositie te gaan voe ren". Het dubbelartikel gaat over misstanden bij het begra feniswezen. Een ex-werkne mer: „Ik heb er niets op tegen dat mensen geld verdienen, dat mag van mij echt. Maar de manier waarop dat bij dat uit vaartcentrum gebeurde, deug de niet. De boel werd er. plat weg uitgedrukt, belazerd" Somberheid in het blad over Libanon. „Nog steeds gaan Is raëlische militairen door met het verrichten van huiszoekin gen en het arresteren van Pa lestijnen en linkse Libanezen Wat het lot van deze mensen zal zijn wanneer Israël zich deze week uit Beiroet terug trekt, is nog volstrekt onduide lijk". Hervormd Nederland noemt het „bijzonder ernstig dat op grond van oneigenlijke argu menten betreffende de kruis raketten de totstandkoming van een kabinet in Nederland dat een nog enigszins verlichte crisispolitiek zou kunnen voe ren, is verijdeld. Waarbij dan bovendien een laatste kans op afremming van de wapenwed loop uit handen wordt gege ven" Bij het overhaast kappen van Amelisweerd de waar schuwing: „Dit zijn streken die niet passen bij een te respecte ren overheid. De schade die op zo'n manier aan het vertrou wen in de rechtsstaat wordt toegebracht, is nog groter dan die het bos heeft geleden" Het omslagartikel ziet het finan ciële wereldsysteem op instor ten staan. „Een echte wereld crisis, beginnend met het bankroet gaan van nationale staten, zou wel eens binnen twee jaar werkelijkheid kun nen worden". Joop Doderer, alias Swiebertie, zegt in een interview: „Televisie heeft te genwoordig een totaal andere functie dan tien jaar geleden. Het is geen amusementsappa raat meer. Je hebt nu een op voedkundig systeem in de hoek van je kamer staan, 25 forums, 30.000 Teleac-cursus- L

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7