„De moeder van Da vid S in alle ellende op NCR V-tv „Zevensprong"dertien keer spannend en sprookjesachtig RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 PAGINAL „Moet je dan eerst ver slaafd zijn om hier in huis aandacht te krijgen?" „Een verslaafde broer is erg, maar ouders die daar aan kapot gaan is nog veel erger". Deze twee zinnen dialoog die worden gezegd door Juliët, Davids jongere zus je, geven weer waarover het gaat in het boek en het tv-spel „De moeder van David S". De schrijfster Yvonne Keuls schreef haar erva ringen met een drugver slaafde en met het gezin, waarin dit leed speelt, in een boek, dat breed óp- zien baarde. Yvonne Keuls zelf ging met NCRV-regisseur Ruud Keers in zee om er een tv- versie van te maken, die vanavond op tv komt, Ned. II om 20.28 uur. h In de rol van de moeder staat Anne Wil Blankers. Haar zoon David wordt gespeeld door Le opold Witte. Deze jongen stelt door zijn verslaving steeds ho- gere eisen aan zijn omgeving, vooral ook financiële. De moe der gaat heel ver in haar hulp, zo ver dat zij zelf vreest er aan ten gronde te zullen gaan. Pas dan geeft zij de moed op moe der. d.w.z. persoonlijke ver zorgster en begeleidster van David te zijn. een jongen die niet gered wil worden. Zij ont dekt dan ook, dat zij door de zorg voor David de overige ge- zinsleden' te kort doet, met name dochter Juliët. Dit uit de werkelijkheid geno men verhaal speelt in een ge- 21n, ergens in Nederland. Va der is architect; moeder heeft aanleg voor tekenen en schil deren, maar is er nooit echt mee doorgegaan; dan dochter Juliët die nog op school zit en David, rond de 16 jaar. Als het verhaal begint is Da vid al enige tijd aan de drugs. Hij zit vast in het patroon van steeds weer beloven er mee op te houden, maar zoals altijd zal het bij beloftes blijven. De ervaringen tijdens een lsd- trip en zijn aansluitend ver blijf in een inrichting lijken bij David een verandering teweeg te brengen. Dat geeft de ou ders nieuwe hoop en doet ze direct plannen voor de toe komst maken. Maar wil David wel echt naar de Emiliehoeve om af te kic ken of alleen maar om weg te zijn uit die inrichting, waaruit hij niet kan ontsnappen? Als David dan ook voortijdig de Emiliehoeve verlaat en niet terug wil begint het afschuwe lijke ping-pobg-spel tussen hoop en wanhoop, tussen moe der en zoon opnieuw en dreigt het gezinsleven weer de dupe te worden. De vader, Simon, heeft-zich na vele gesprekken met zijn psychiater gedeelte lijk afgeschermd. Hij lijkt de chaos die David bij de gezins leden veroorzaakt beter aan te kunnen dan zijn vrouw. Zij trapt'er iedere keer weer in, gelooft Davids beloftes en sjouwt hem achterna met etenswaren, planten, schone was en kattevoer. En voorzo ver zij daarin nog te kort schiet, gapt David het geld uit huis. Ze lijkt nooit iets te leren, nóch van haar vriendin Gerrie (..Je bent een aanfluiting voor alle ouders van drugverslaaf den") die in Bennie ook een drugverslaafde zoon heeft, nóch van Kees de hulpverle ner („Laat het hem zelf uitzoe ken. jij kunt hem niet genezen, je bent zelf ziek") nóch van haar eigen dochter Juliët. die alles haarscherp en nuchter beeommentariëert, maar er zelf veel van te 'lijden heeft, terwijl zij het in haar persoon lijk leven ook zo gemakkelijk niet heeft. In de loop der j^ren (eigenlijk .wordt in de film een periode van zo'n twee jaar weergege ven) leert de moeder hoe moeilijk dit juist vocy een mo- der is afstand te nemen van David. Op een gegeven mo ment is ze zover dat ze tegen Gerrie en haar man Tom (die hun zoon Bennie hebben ver loren) kan zeggen: „Ouders die er onder doorgaan maken het schuldgevoel van een kind nóg groter en dat leidt alleen maar tot nóg meer drugs. Alleen door hun kind los te laten kunnen ouders zichzelf redden en dat kan weer positief wer ken op het kind". Daartoe gestimuleerd door Kees. de hulpverlener, nemen Simon en zijn vrouw en ook Gerrie deel aan oudergroepen. Ouders met soortgelijke erva ringen Hebben daar door er over te praten de gelegenheid elkaar te helpen. Langzamerhand komt er rust bij de moeder en in het gezin. Hoewel David iedere keer weer alles overhoop kan gooi en en de kans er inzit dat ze weer terugvalt, heeft de moe der duidelijk haar grenzen be paald en is ze minder kwets baar geworden. De trap in haar buik die ze kort na een operatie aan de blindedarm van David kreeg, was het breekpunt. Toen besefte ze dat ze niet meer moest proberen in te spelen op David en dat ze zelf weer wilde leven. Ze weet en aanvaardt dat Da vid steeds beloftes zal blijven doen om af te kicken en het steeds \yeer zal laten afweten. Daarop kan zij haar leven niet richten. Zo kan ze ook Davids vriendin. Marleen, wijzen op de fouten in haar houding tot David. Dezelfde fouten die ze zelf ook maakte. Ook Marleen, beséft hierdoor dat ze haar ei- jgen leven niet door David moet laten beheersen. David die ondanks alles van de moeder toch de geliefde zoon blijft. In pijn gebaard. In nog meer pijn grootgebracht. HILVERSUM De neus van Karst van der Meulen om precies de juiste boe ken te vinden die zich voor verfilming lenen, is in de loop der jaren wel héél fijn geslepen. „De Zevensprong" van Tonke Dragt heeft alles in zich om de jeugd - ouderen evengoed - dertien keer in spanning te houden. De NCRV zendt deze Zeven sprong in dertien delen uit, te beginnen vanavond en daarna elke donderdag t/m 23 december, steeds om 19.25 uur op Ned. II. Met dank aan Karst, die het boek van Tonke Dragt op film overschreef, met behoud van alle elemen ten die de schrijfster er had ingelegd: spanning, wonderlijke zaken als schijn en wezen en vleug- jës poëzie. De muziek van Tonny Eyk past er won derwel bij. Het verhaal dat de Haagse schrijfster op 285 bladzijden vastlegde heeft spanning en vaart; geheimzinnige gebeur tenissen haken haarfijn in el kaar en worden omzichtig uit gewerkt. Het zijn kinderen die- het verhaal dragen, géleid door hun onderwijzer die wel iswaar moe is en studeert voor nóg een acte, maar ook tijd vindt voor de uitwerking van een avontuur dat hem tegen zijn zin wordt opgelegd. Karst van der Meulen, die al jaren met kinderen werkt, vond bovendien passende ac teurs. Met name Peter Bos als meester Frans (de Rode) bleek een uitstekende vondst, de free-lance acteur straalt ge heimzinnigheid uit en, als het. moet, vertrouwen. Als onder wijzer zou hij, gezien zijn aan deel in de serie, een heel pret tige zijn geweest. Meester Frans, die door de kleur van zijn haar „de Rode" wordt genoemd, staat, bekend om zijn fantastische zelfver- zonnen verhalen. Moe van het studeren heeft hij geen zin een verhaal, maar het ontglipt hem dat hij een brief verwacht van een onbekende afzender. Die brief komt, ondertekend met Gr.. Gr..., tijdens een felle onweersbui, als antwoord op een brief die meester Frans niet heeft geschreven. Frans de Rode wordt verwacht en- zal per rijtuig worden opge haald. Hij heeft er geen zin in, maar zijn leerlingen vragen hem mee te doen en dat wordt het begin van een raadselach tig avontuur. Frans de Rode weet niet, dat een hebzuchtige graaf uit is op een schat die door kinderen moet worden gevonden en dat zeven mensen een samenzwe ring tegen deze graaf hebben aangespannen. Hij is de zeven de man in het complot, zonder het te weten. Maar hij moet wel meedoen als hij de privé- onderwijzer wordt van het neefje van de graaf. De zeven samenzweerders wil len dat het neefje Geert-Jan, een weesjongen die in een zaamheid leeft in het grote Trappenhuis van zijn oom Graaf Grisenstein. de schat krijgt. Maar om bij die schat te komen, (noet aan een aantal voorwaarden zijn voldaan, die in geheimzinnige taal zijn ver- Groenmouw zal de spreuken spreken, Groenoog zal de sleutel vin- Groenhaar zal de draak ver- Geheet Het is Tonke Dragt gegeven om met wiskundige precisie poëtische gegevens tot een compact geheel te smeden; Karst van der Meulen toont zich met deze serie opnieuw een meester in de vertaalkunst tot film. Elke aflevering vormt een afgerond geheel, dat niet temin vraagt om een vervolg. De camera levert passende beelden: soms sprookjesachtig teer. soms uitbundig en zonnig en altijd met behoud van de vonkjes gevoel voor humor van de schrijfster. Hoofdrolspeler is ook een zwarte kat, Iwan de Ver schrikkelijke, in het dagelijks leven luisterend naar de naam Helix. Om deze kat tot daden aan te sporen moest tijdens de verfilming wèl worden ge werkt met zalm en makreel. Tonke Dragt: „Let er maar eens op, dat spiegels in de serie steeds een evenbeeld weerge ven van wat men verwacht te zien. Alleen Iwan blijft zich zelf; een kat is immers te per soonlijk om een evenbeeld te hebben Hoewel de sfeer van het boek ;leii (an uitmuntend is getroffen en h ll verhaal logisch in scène is g'°f zet, vraagt de serie toch vooif^j durend de volle abndacht de kijker. Tonke Dragt maa zelden van die heel gemakk lijke grapjes. Ze strooit m dubbele bodems, raadsels geheimzinnigheden. Nu ze magiër Thomtidom (Cor v;ë I Rijn) wel. dat er geheimen zi die om een oplossing vrage en dat gebeurt ook steeds deze serie, maar het is wel oio letten geblazen. Aan Joost Prinsen als de grin mige koetsier Jan Toerelo| heeft Van der Meulen et heel goede en Ferd Hug> speelt een schitterend kil Graaf Grisenstein. Alleen Ki ty Jansen als tante Willemi speelt een te nadrukkeliji huisvrouw. De kinderen, a komstig van de openbare lag re school uit Markvelde spek in deze serie, alsof ze dgelij voor de camera staan. Kar van der Meulen: „Dat was het begin bepaald niet Maar na een tijdje gingen ze in het verhaal op, dat ze h glazen cameraoog vergaten De muziek van Tönny Ej zorgt ten slotte voor het ach- ste mirakel. FRITS BROMBER-E In De Zevensprong Peter Bos als meester Frans van der Steg, Czeslaw de Wijs als Geert-Ja Grisenstein en in het midden de kat Iwan de Verschrikkelijke. Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 TROS 19.00 NOS •21.37 21.55 i Herfst- en wintermode 1982-1983. Voor de tweede maal dit jaar het Duitse programma 'Neues vom Kleider- markt', waarin Antonia Hilkes de nieuwe herfst- en wintermode presen teert. 1-17.25 Sons and daugh ters. Tweede deel van de nieuwe familieserie, die donderdagmiddags op het scherm komt. Met: Pat McDonald, Ro- wena Wallace. Brian Blain, lan Rawlings e.a. Afl.: John en Angela, een tweeling die bij de geboorte werd geschei den, treffen elkaar on der toevallige omstan digheden. I Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Eerste hulp bij onge lukken. Tekenfilmpje van Walt Disney. Op volle toeren. Chiel Montagne presenteert vocalisten en groepen van eigen bodem. Dr. Renz Co (Een ge val voor twee). Duitse politieserie. Met; Gunter Strack, Claus Theo Gartner e.a. Afl.: Her- bert Schlichting bescha digt 's nachts bij het parkeren een andere auto. Terwijl hij zijn naam op de beschadig de auto achterlaat, ver dwijnt het meisje, dat hij in zijn auto meenam. Aktua tv special. The ma: Het individueel be roepsonderwijs, dat een sombere toekomst te gemoet gaat als de mid denschool doorgaat. Jaap Jongbloed, de sa mensteller, volgt een paar IBO-leerlingen. Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. Avontuur aan de wilde kust. Een nieuwe histo rische documentaire se rie van Jan Bosdriesz over de geschiedenis van Suriname. Eerste afl.: Tot het jaar 1700. Eeuwen leidden de Indi anen in Suriname een rustig bestaan totdat de Spanjaarden er landen op zoek naar goud. Als er niet genoeg blijkt te zijn vertrekken ze weer. De eerste permanente blanke kolonisten zijn Engelse tabaksplanters en Joodse suikerboe- ren. Bij de Tweede En gelse oorlog in 1667 wekt het rijke plantage- gebied de begeerte op van de zeevarende natie van Zeeland. Na een oorlog met de Indianen zijn de Zeeuwen ge dwongen het land te verkopen aan Amster dam, de Westindische Compagnie en de fami lie van Aerssen van Sommelsdijck, een schatrijke adellijke ge slacht. Aan de serie werd meegewerkt door de historici P. Emmer, mevr. Silvia de Groot, J. Siwpersad en H. Lamur en de socioloog R. van Lier. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Studio sport extra. Re portages van het Inter nationaal Basketbal- toernooi en Europa-cup voetbal. Az '67 Lime rick en FC Porto Fc Utrecht. 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.35 18.50 NCRV 18.57 Paspoort. Informatie voor Turkse gastarbei ders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Zo moeder, zo dochter. Familiespelletje o.l.v. Gerard van den Berg. De zevensprong. Der tiendelige tv-serie van Karst van der Meulen naar het gelijknamige boek van Tonke Dragt. Met: Peter Bos, Kitty Janssen, Joost Prinsen, Martijn Nieuwerf en Je- anique de Ridder. Zie verhaal elders op deze pagina. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 NOS 23.25 23.35 De moeder van David S. Tv-film van Ruud Keers naar het gelijkna mige Boek van Yvonne Keuls. Met: Anne-Wil Blankers, Leopold Wit te. Jules Hamel, Odette Nabbe e.a. Zie verhaal elders op deze pagina. Rondom tien. Discus sieprogramma n.a.v. van de hiervoor uitge zonden film 'De moeder van David S.' Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 Uta Ranke-Heinemann. 17.00 De avonturen van Tom Sawy er en Huckleberry Finn. Jeugdserie 17.25 De oude doos. Charlie Chaplin in 'Van de regen in de drup' 17.40 De oude molen. Tekenfilm 17.50 Journaal. 18.00 Twee is een paar. 19.00 Impressies van de Philippij- nen. Tussen aardbeving en taifoen 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het schijngezin. Serie. Afl Het kruis van verdienste. 20.00 Journaal. Aansluitend: Ver- keerstips. 20.18 Slag op 3lag. Discussiepro gramma. 21.30 Muziekwinkel. Met o.a. Cliff Richard. Ricchi e Poveri, Altered Ima ges, Kool The Gang e.a. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De eenhoorn. Duitse tv-film van Martin Walser, onder regie van Peter Patzak (1980). Met; Peter Vo gel. Gila von Weitershausen, Miriam Spoerri a Korte inhoud: De een hoorn staat symbool voor de innerlij ke onrust die de held van het verhaal hoop naar de andere verwachting drijft. 00.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.04 De heren van de zeven zeeën. Tv-serie van Folco Ouillvci over de oceaan als levensruimte 16.35 Altijd ergernis met pop. Pro gramma voor lolbroeken. 17.00 Journaal. 17 08 Tele-illustratie. 17.50 Drie is een teveel. Dertiendeli ge serie Met: Herbert Herrmann, Thomas Frltsch en Jutta Speidel. 19.00 Journaal. 19.30 Dalli dalli. Spel en plezier met Hans Rosenthal. Speciale gasten: Un dine von Medvey en Dieter Hallervor- den. Muziek door de groep van Jo- chen Brauer. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Dank u, het gaat goed met me. Rechtstreekse uitzending rond het thema; alleen leven Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17 00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de nrJia. 18.30 Tv-cursus economische geo- 19.00 De jeugd onderzoekt. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Film op donderdag. The na ked kiss. Amerikaanse speelfilm van Samuel Fuller (1964). Met: Constance Towers, Anthony Eisley en Michael 21.40 Familieberaad. Beelden uit de wereld van de jongeren. Filmreporta ge van Inge Bonninghausen over jon geren en hun vrije tijd 22.25 Achter de krantekoppen. De Serefs, de Konuralps en wij. Filmre portage over twee buitenlandse fami lies in West-Duitsland. 23 10 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilm voor de kinderen. 18.05 Logans vlucht. Amerikaanse SF-serie voor de jeugd. Met: Gregory Harison, Heather Menzies. Donald Moffat, Randy Powell e.a. Derde afl.: Logan, Jessica en Rem zijn in de ruï nes van een door de atoomramp ver woeste stad. 18-55 Verdere avonturen .van Oliver Twist. Engelse jeugdserie Met: Da niel Murray. John Fowler, John Fran- klyn-Robbins, June Watson e.a. Ze vende afl.: Oliver wordt opnieuw door Monks gepakt, die hem laat aanwer ven als kajuithulp op een Oost-lndie- -vaarder 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Politieke tribune. De PVV 20.15 Cinemanie. Filmkwis, gepre senteerd door Michel Follet. 21.00 Panorama. Actualiteiten 22.05 Het Valkenest. Amerikaanse serie over Californische wijnbouwersi Met: Jane Wyman, Robert Foxworth, Susan Sullivan, Margaret Ladd e.a. Vijftiende afl.: De Gioberti's geven een feestje. Ook Emma komt opda gen. Als Chase haar alleen wil spre ken. weet Julia daar handig een stok je voor te steken 22.50 Sporttribune. 23.20 Journaal. BELGIE BRT 2 Scène uit de serie „Dr. Renz Co", met Günter Strack (I) als dr. Renz, vanavond op Ned. I om 20.00 uur. jaar. Thema: Grootouders. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Politieke tribune. De PVV. 20.15-23 00 Idomeneo. Opera van Wolfgang Amadeus Mozart, recht streeks vanuit de Koninlijke Munt schouwburg te Brussel. Met: Stuart Burows, Robert Tear. Isobel Bucha nan, Christiane Eda-Pierre, Alexander Oliver, Zeger Vandersteene en Piet Bruninx. (Simultaan in stereo via BRT BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen, 18.15 La boite aux images.'Kinder programma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19 00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Namen, Luxemburg en Waals- -Brabant. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Autant savoir. Consumenten rubriek: Oud leven, beter leven. 20.20 Je vais craquer. Franse kome die van Francois Leterrier (1979) naar het stripverhaal 'La course du Rat' van Lauzier. Met: Christian Clavier, Nathalie Baye, Anemone. Marc Porel en Eddy Mitchell. Korte inhoud: Jero me Ozendron is tien jaar gehuwd, heeft drie kinderen, een charmante vrouw en een behoorlijke baan. De ontmoeting met een vroegere vriend brengt hem volkomen van de wijs. 21.45 Le caroussel aux images. Filmprogramma van Selim Sasson. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 La pensee socialiste. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-23.00 Idomeneo. Opera van Mozart, rechtstreeks vanuit de Konin lijke Muntschouwburg te Brussel. ENGELAND BBC 1 16.20 On puzzle trail. 16.35 Huckleberry Finn. Serie. 17 00 John Craven's newsround. 17 05 Blue Peter. 17.35 Kinderfilmpje. 17.40 Journaal. 18.00 Nationwide. 19.00 Tomorrows world. 19.25 Top of the pops. 20.05 Wildlife on one. Documentaire 20.30 Sink or swin 21 00 Journaal. 21.25 Claire. Serie. 22.15 Police. Serie. 23.03 Journaal. 23.05 St.lvel ice gala. 23.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.10 Social sciences. 17 40 Charlie Brovm. 18.05 Fighter pilot. 18.55 Adventure world. 19.25 Tekenfilmpje. 19.35 Journaal. 19.40 Futures. Serie over Groot-Brit- 20.30 Fred. Uit het leven en werk van Fred Dibnah. 21.00 Kelly Monteith. 21.30 My music. Spel rond muzikale 21.55 The associates. Serie. 22.20 Jack High. 22.50 Newsnight. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-10.10 Telebord. Friesland-A- merika. 10.30-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 16.00-17.15 Showroom-bis. Samen vatting van de opvallendste- ontmoe tingen, die Jan Fillekers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer-in het afgelopen seizoen hadden met opmerkelijke landgenoten. NEDERLAND 2 r doven en slecht- DUITSLAND 1 10 03 Slag op slag. 11.15 Ray Connif. 12.00 Um8chau. 12/10 Kenteken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Prentenboek-carriere. Portret van een groot- industrieel. 17 05 Alles klaar?! Jeügdprogram- 17.50 Journaal. 18.00 WWF-club. Gevarieerd jonge renprogramma DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 Videotex!. 15 40 Videotext. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Truckbonbons. Calimero en de valsemunters 16.15 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meesterscenes met Stan en Ollie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Hallo Spencer BELGIE BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor kinderen. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-17.00 Schooltelevisie. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 06.40-12.03 Schooltelevisie en cur sussen. 12.30 Journaal. 13.00 Commonwealth Games. Bris- 13.25 Pebble Mill. 13.45 Bod. Kinderprogramma. 14.02 Scene. 14.35-15 00 A good job with pros pects. Serie over beroepen. 15.55 Play school. 16.30 On puzzle trail. 16.45 Jigsaw. 17.10 The treasure houses. Britse musea. 17.35 Kinderfilmpje. 17,40 Journaal. 18.00 Nationwide. Regionaal nieuws. ENGELAND BBC 2 06 40-11.25 Schooltelevisie en cur- 12.25-12.30 Labour party conferen- 17.10 Arts. 17.35 Weekend outlook. 17.40 It's that man again. Engelse komedie van Walter Forde (1942). Met; Tommy Handley, Jack Train,, Greta Gynt e.a. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Het Goudenregen I semble - 16.30 Voor de kleuter! 16.40 Rozegeur en prikkeldraad 18,06 Hier en nu - 19.02 Leger f Heilskwartier - 19.17 De wereld z Gods lof - 20.03 Vierkant voor listening muziek - 21.02 Op de v toer: over hobbies enz - 22.02 Splj en muziek - 22.55 Eerlijk gezegf 23.05 (NOS) Met het oog op n HILVERSUM 2 - 16.10 (AVRO) De Slag bij Nieu|j poort - 17.36 Radiojournaal - Politieke partijen - 18.30 IKON-pl gramma - 19.00 Moderne medii'a 19.20 Over levens- en wereldr schouwingen - 19.20 Lichte gramij foonmuziek - 20.03 Klassiek r programma - 21.15 Gedichtenji gramma - 21 30 Teleac - 22.40 Kil en cultuur - 23.00 Jazz spectrij North Sea Jazz Festival 1982. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - (TROS) De Engelse popmuziek i jaren '50 en '60: Cliff Richard and Shadows (5) - 20.02 Soul- show - 22.02 Sesjun - 23.02 Ree popwerk. HILVERSUM 4 - 16.00 Jazz - 17.00 Overname Hilwëli sum 2 - 20.00 (VARA) Kamermuzk van Bela Bartok - 21.10 Avondc eert - 21.35 Een gesprek met sd6l dergraficus Jan Montyn - 22.00 Arj, liefde (luisterspel) - 22.52 Uit 'Le C nival des Animaux' van Saint Saeil Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Laat op - 1.02 mandsland - 6.02 Van 6ssen wakker - 9.03 Mensen en medelto kers - 9.25 De vensterbank Adres onbekend - 11.50 Pastoor Raadschelders - 12.03 De van het begin tot nu met Hans f Willigenburg - 14.03 The complér 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdi^ Vpro - 9.05 Gymnastiek vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 fe press-Vpro - 10.33 Onderzoek i de democratische verhoudingefo 11.03 Schoolradio - 11.33 (TRK Week in week uit - 12.20 Agrarn 12.35 Actualiteiten - 13.10 Inkijkp' Inbar - 13.33 (NOS) Meer over n - 14.33 Teleac - 15.03 Spiegel [i België - 15.32 Het gesprek - dag - 16.32 ConsumenteninformalTJ 17.00 Journalistenforum (VOO) Info-magazine HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitm - 10.03 Muziek motief - 10.45 Mu£ en informatie voor Spaanse werk' mers - 11.03 (NCRV) Pop non 12.15 (VOO) Veronica tussen c dag - 14 03 De tipparade en landse hitlijsten - 15.20 Popjourni 15.30 De Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (NOS) Vroeg klassiek - Muziek uit de Middeleeuwen t naissance - 9.30 Volksmuziek e -westerse klassieke muziek - Vrijdagmorgenconcert - 11.00 (Vtë* Muziek voor miljoenen - 12.08 l" meesterwerk: Concertgebouw Oriel o.l.v. Bernard Haltink speelt Symfih nr. 5 van Tsjaikovsky - 13.05 (NL Nederlands muziekmagazlne - 1* Onder de groene linde - 15 (VPRO) Muziek-op-vier: compoffl the radio - 17.00 Overname HilD NIEUWSBERICHTEN L Nieuwsuitzendingen zijn op Hilverï-, 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op£ versum 2 op elk half uur van 7.30H tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8ja 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 2t, uur. Op Hilversum 3 op elk heel F" van 7.00 tot 24 00 uur en Hllversuf om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. p

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2