Cupsfeer geeft Haarlem impuls i van Kleton Grote klasse sportuitslagen Eric Gerets ziet rood Göteborg mist Nilsson Nederlaag handbaldames Cantu bevestigt favorietenrol Uittocht Engelse clubs in toernooi om UEFA Cup SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 PAGINA p(" Luut Dooper driemaal succesvol op Duindigt WASSENAAR Luut Dooper kwam gister middag niet voor niets met ziin dravers naar Duindigt. De noordeling boekte maar liefst drie overwinningen. Zijn eerste succes kwam tot stand met de tweejarige Workmaid Voor- ne in de Troostdraverij, een koers voor paar den die afgelopen zondag niet startgerechtigd waren in de klassieke produktendraverij. Met de merrie nam Dooper na de start de kop en stond deze over de 1600 meter niet meer af. Nog geen half uur later was het weer raak voor Dooper. Nu sloeg hij in de eindstrijd toe met Ulaan en kon daarbij Tinker met Siem Hartman nog net voorblijven. De derde zege boekte hij tenslotte met de outsider Olex Kandia in de Enkhuizenprijs voor Terry N en Time Nimble. Bij elkaar nam hij zo'n 8500 gulden aan prijzengeld mee naar huis. Sean Kelly snelst in Ster der Beloften TOULOUSE - De eerste etappe van de Ster der Beloften is gewonnen door de Ier Sean Kelly. Hij legde de 175 km van Agen naar Toulouse af in 4 uur 28 minuten en 9 seconden. De Ier was in de eindsprint de snelste van een kopgroep van 23 renners. De Fransman Marc Gomez werd tweede en Joop Zoetemelk derde. Deze laatste werd door de leider van het algemeen klassement Jean-Luc Vandenbroucke aangemerkt als de gevaarlijkste concurrent voor de eindzege. Johan Lammerts krijgt van ploegleider Peter Post nog één kans zich als profwielrenner te bewijzen. Lammerts heeft momenteel een proefcontract en wist bij zijn eerste optre den, in de Ronde van Catalonie, niet te overtuigen. Post neemt hem mee naar de najaarsklassieker de Ronde van Lombardije, waarmee zaterdag 16 oktober het seizoen offi cieel wordt besloten. De formatie van Post voor het volgend seizoen is nog niet geheel rond. De Westduitser Gregor Braun wordt hoogstwaarschijnlijk niet door Post ingelijfd. Besprekingen over contracten moeten nog worden gevoerd met Henk Lubberding en Johan Lammerts. Sponsor voor Cambuur LEEUWAR DEN SC Cambuur speelt vanaf het komende weekeinde met reclame voor de verze keringsmaat schappij OBF- Leven op de voetbalshirts. De sponsor be taalt de club 65.000 gulden. RODEN Het Nederlands damesteam heeft gisteravond tot enkele minuten voor tijd de illusie gekoesterd Noorwegen als» beste Westeuropese handbalnatie te kunnen onttronen. Na een zwakke eerste helft, die resulteerde in een achterstand van 10- 7, raakten de Oranje-speelsters dermate geïnspireerd dat zij twee minuten voor het einde met 17-16 leidden. Tweemaal bal verlies leidde echter tot evenzovele Noorse doelpunten, waar mee de hegemonie van de Scandinavische gasten op het nip pertje behouden bleef: 17-18. De wedstrijd was voor Nederland een voorbereiding op het B-wereldkampioenschap in Polen, terwijl de Noorse dames bezig zijn met de aanloop naar de A- groep in Hongarije. De absolute uitblinkster aan Nederlandse zijde was doelvrouwe Carla ten Velde (Swift Arnhem), die on der meer twee strafworpen hield. De doelpunten voor het team van bondscoach Jan Kecskemethy werden gescoord door Han- nie de Kok (5), Cecile Leenen (5), Esther Hageman (3), Carla Kleintjes (3) en Saskia Vriends. Beide ploegen komen van avond in Leeuwarden opnieuw tegen elkaar in actie. Gerrie Kleton (rechts) deelt In de vreugde van Haarlem, dat toch wel verrassend de tweede ronde bereikte. Links Piet Keur, die Kleton verving en ook scoorde. 99 99 GENT Met nog tien minuten te gaan in de zinderende ont moeting tussen AA Gent en Haarlem moest Gerrie Kleton het veld verlaten. Trainer Hans van Doorneveld achtte een wissel met de pinch-hitter Piet Keur - die ook inderdaad de bevrijden de gelijkmaker zou scoren - verantwoord, omdat hij zag dat Kle ton, die net het tweede doelpunt had geproduceerd, totaal leeg was. „Wat Gerrie Kleton heeft gedaan, was grote klasse", zou een dol-enthousiaste Van Doorneveld direct na afloop beweren. „Tachtig minuten hard werken en dan je helemaal leegknok- ken. Dat is een opdracht voor een voetballer" Kleton, die ooit als een aankomend talent bij Ajax gold, maar het in de bloeiperiode toch niet helemaal kon maken, was zelf uiterst tevreden met zijn prestatie. De man, die zich als de diri gent van de Noordhollandse ploeg ontpopte en twee weken eer der in Haarlem al een treffer op zijn naam schreef: „Ik dacht dat ik goed heb gespeeld. Ik heb zo veel mogelijk getracht hun spel te ontregelen en vooral ook gepoogd zelf de lijnen in het veld neer te zetten". „Toen we met 1-0 voorkwamen dacht ik niet dat AA Gent nog drie doelpunten zou kunnen maken. We hadden immers ook op een snelle goal gegokt. Dat het toch nog zo vreemd verliep, lag volgens mij vooral aan Aad Koudijzer. Hij speelde een goede wedstrijd. Na die 2-1, kwamen wij er weer in. Ik dacht: we staan weer gelijk en laten we nu maar eens laten zien dat we de beste zijn". De rust kwam voor Haarlem precies op tijd. „Na de pauze zag je toch dat we ons weer herstelden", zei Kleton, die voordat hij MVV voor Haarlem verruilde bij het Belgische Beerschot speelde. „Die derde treffer van hen bracht ons eigenlijk niet uit ons spel. We raakten niet in paniek en dat was duidelijk te zien aan ons tweede doelpunt. Dat was een goed opgezette aanval en een uitgespeelde mogelijkheid", oordeelde de lange spelverdeler over zijn eigen doelpunt. Amper Welke ploeg Haarlem in de tweede ronde ontmoet, interesseerde Kleton amper. „Ik ben blij dat we in de volgende ronde zitten. Voor mij hoeft het echt niet een topploeg te zijn. Een Bulgaarse club? Maakt mij niet uit. Het mag ook Valencia zijn, maar het moet niet. Bij onze thuiswedstrijd was het stadion niet uitver kocht, maar ik denk dat dét in de volgende Europa Cupwed strijd niet gebeurt. De mensen zullen nu toch echt wel warm Jopen voor het spel van Haarlem Tot nog toe deed Haarlem het in de competitie nog niet al te best. Kleton: „Ik denk dat zo'n cupwedstrijd bij velen nog te veel meespeelt. We zijn er eigenlijk constant mee bezig geweest. We zijn inderdaad nog niet zo ver dat we dit soort duels zo maar opzij kunnen zetten. Dat is een kwestie van routine. Ik hoop echter, dat we uit deze wedstrijd - want écht, dit was Europa Cupvoetbal - moed kunnen putten. Want laten we niet vergeten, dat Haarlem goed voetbal kan spelen. Verdedigend zijn we mis schien niet zo sterk, maar het aanvallende spel overwint toch meestal. Dat hebben we vandaag toch maar bewezen". Gerrie Kleton dook na zijn opgewekte betoog met zijn breed la chende ploeggenoten tevreden onder de douche. Hans van Door neveld was trots op zijn jongens. Die, na de goed verlopen com petitie van vorig jaar, dit seizoen opnieuw voor een stuntje wil len gaan zorgen. En dat geldt niet in de laatste plaats voor Ger rie Kleton. DENNIS MULKENS GENT Haarlem heeft de droomwereld van AA Gent doen instorten. In een heerlijke ambiance heeft de in de Nederland se competitie momenteel sukkelende formatie van trainer Hans van Doorne veld het vooraf zo opti mistische Gent uit het toernooi om de UEFA Cup gestoten. Na de thuis wedstrijd met 2-1 te heb ben gewonnen bereikte Haarlem gisteren in Gent een gelijkspel van 3-3 in een wedstrijd die alles bood wat Europees beker duel behoort te bieden. De ploeg van trainer Hans van Doorneveld had zich geen be ter begin kunnen wensen in Gent. Al in de tweede minuut kende Haarlem de weelde van een voorsprong, die werd ge realiseerd door een kopbal van de bij een hoekschop van Wim Balm geheel vrijgelaten Joop Böckling. Zoals de wedstrijd zich daarna aanvankelijk ont wikkelde, leek Haarlem zich al als gekwalificeerd voor de tweede ronde te kunnen wa nen. De bezoekers hadden im mers alles onder controle en drie doelpunten scoren leek voor AA Gent een onmogelij ke opgave. Dat zou het zeker zijn geweest als Haarlem zich massaal had teruggetrokken voor het doel van Edward Metgod. Het pleit voor de ploeg van Hans van Doorne veld, dat dit middel niet werd aangegrepen. Wèl werd gepro beerd de buitenspelval toe te passen, maar dat bleek riskant en nauwelijks uitvoerbaar. De risico's ondervond Haarlem daarvan al snel aan den lijve toen Keith Masefield bleef „hangen" en achtereenvolgens Koudijzer en Cordiez gevaar lijk voor Metgod opdoken. Toen Koudijzer voortdurend Haarlems laatste man Martin Haar opzocht bleek het toepas sen van de buitenspelval prak tisch onmogelijk. Schapendonk na een onge vaarlijk lijkende voorberei ding van Hubert Cordiez was er een gevolg van. Trouwens, de anders zo betrouwbare doelman Metgod ging hierbij evenmin vrijuit. Ademp; Verwarring Het schiep ook regelmatig ver warring in de verdediging van de bezoekers, hetgeen ook niet zonder gevolgen zou blijven. Bij elk luchtdeul dook Koudij zer onverwacht van achter zijn tegenstander op en kwam daardoor bijna elke keer als winnaar uit de bus. Dank zij de kopkracht van de lange Ne derlander kwam AA Gent met Hanssens als aangever ook weldra langszij. Haarlem raak te de greep op het duel kwijt, te meer daar Haar niet kon opschuiven naar het midden veld, want door Koudijzer was hij met handen en voeten ge bonden aan het eigen straf schopgebied. Slechts bij vrije trappen kon hij zich melden bij de vuurlinie. Organisatorisch klopte er in die fase an de Haarlemse ver dediging niet veel. Het tweede Gentse doelpunt van Cees auze De rust kwam Van Doorne veld goed uit. De Haarlemse trainer gebruikte de adempau ze om de zaken op een rijtje te zetten. Er bleek na rust een heilzame werking van uit te gaan. Haarlem slaagde er in met speldeprikken van Leys- ner, Böckling, Van Leen en Balm de Gentse afweer aan het wankelen te brengen. Het was daarom des te verwonder lijker, dat de eerste de beste tegenaanval van de thuisclub uitmondde in 3-1. Op aange ven van Criel kon Koudijzer - mede doordat Metgod té laat uitliep - scoren. Alle Haarlem se illusies leken verdwenen. Mentaal was de ploeg van Van Doorneveld echter niet aange slagen. Kleton, die zich al in een vroeg stadium had aange diend als dé strateeg en uit blinker bij Haarlem, hield de bal vaak rustig vast tot er per spectief biedende afspeelmoge- lijkheden waren. Dat zou dé kracht van Haarlem blijken. Een 1-2-combinatie, die Kle ton aanging met Böckling, re sulteerde immers in de tweede Haarlemse treffer, die genoeg zou zijn voor kwalificatie. Beide ploegen kwamen in de resterende 20 minuten onder hoogspanning te staan. Alle fraaiheid maakte plaats voor gehaaste acties en de meest vreemde capriolen. Het ene moment moest Verkaik een inzet van Koudijzer over de lat koppen, het andere moment kwam Haarlem via de voor Kleton ingevallen Piet Keur zo waar op gelijke hoogte. Een actie, waarmee de toen al ei genlijk vaststaande kwalifica tie voor de tweede ronde werd onderstreept. Een opgeluchte Van Doorneveld: „Zo'n succes hadden wij net nodig na die teleurstellingen in de Neder landse competitie. Daarin kun nen wij ons nu weer zodanig opwerken, dat het daarin ook weer goed zal gaan". De enige dissonant van het turbulente duel was de onnodige botsing, die de onevenwichtige Edward Metgod veroorzaakte met René Mucher. De Gentse vleu gelspits werd bewusteloos weggedragen en naar een zie kenhuis vervoerd. FRANS LEERMAKERS AA Gent-Haarlem 3-3 (2-1): 2. Böc kling 0-1; 22. Koudijzer 1-1; 29. Scha pendonk 2-1; 58. Koudijzer 3-1; 67. Kleton 3-2; 88. Keur 3-3; Scheids rechter: Orakangas (Fin); toeschou wers: 16.000. AA Gent: Laurijssen; Hanssens, Criel, Van Goethem (Lecloux), Busk; Quipor (Braem), Koudijzer, Mucher, Rombauts; Schapendonk, Cordiez. Haarlem: Metgod; Masefield, Huyg, Haar, Leysner; Nijholt, Balm, Ver kaik, Kleton (Keur); Böckling, Van Leen. Aad Koudijzer (midden) maakt zijn en Gents eerste doelpunt. Doelman Edward Metgod Is geslagen. DEN BOSCH Cantu heeft momenteel de beste papieren het basketbaltoernooi om de Jonesbeker te winnen. De Europese be kerhouder bevestigde gisteravond de favorietenrol door naaste concurrent Maccabi Tel Aviv met 76-73 te kloppen. De Italianen herhaalden daarmee de prestatie van enige maanden geleden, toen zij in een duel met de Israëlische titelhouder de voornaam ste Europese beker veroverden. Bij rust van de wedstrijd in Den Bosch stond Cantu met 45-37 voor. Dat de derde wedstrijddag van het toernooi werd bijgewoond door tweeduizend kijkers was te danken aan de sterk geredu ceerde toegangsprijzen. Met name de geringe belangstelling dinsdag in het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam (500 toeschou wers) had de organisatoren schrik aangejaagd. Voor het verdere verloop van het toernooi kunnen zij nu wel rekenen op volle zalen, maar in ieder geval ook op een verlies van ongeveer 100.000 gulden. Den Bosch behaalde op de derde dag van het officieuze wereld kampioenschap voor clubteams zijn eerste overwinning. Leiden werd met 71-64 (ruststand 37-34) verslagen. David Lawrence was bij Den Bosch goed voor 20 punten. Schotvaardigste man bij Leiden was Rudy Williams met 22 punten. Scores Den Bosch: David Lawrence 20, Mitchell Plaat 14, Tom Barker 12, Jos Kui pers 7, Dan Cramer, Jelle Esveldt en Jan Dekker 6. Leiden: Rudy Williams 22, Randy Wiel 12, Robert Miller 10, Emil^ Ha- gens 8. Roland van den Bergh 6. Ron Richel 4. Paardesport Koersen Duindigt: EERSTE KOERS (2040 meter): 1. Valley Foge (S.A. Hartman) kilome- tertijd 1.22,3; 2. Ufo Bloemlust; 3. Utah Walkyr. Toto: winn 2,10; pl 3,80, 1.90, 4,50; kopp 6,60; trio 71,10. Niet gestart: (no. 5) Vagebond, (no. 6) Un Bon Vivant, (no. 14) Usta Z. TWEEDE KOERS (2600 meter): 1. Vuno W (H.W. Langeweg) 1.24,6; 2. Usefull Rose; 3. Vigoni. Toto: winn 2,80; pl 1,60, 1,70; kopp 5,00; trio 148,40. DERDE KOERS (2120 meter): 1. Ta basco du Bois (J. de Leeeuw jr.) 1.21,8; 2. Viviana; 3. Vemke Buiten zorg. Toto: winn 2,80; pl 1,60, 1,70; kopp J 2,80; trio 16,60. Niet ge start: (no. 4) Upper Sister, (no. 6) Unity Laren. VIERDE KOERS (1800 meter): 1. Sa- vel (H.J. van de Kraats) 1.56,1; 2. Royal King; 3. Songs Pride. Toto: winn 8,90; pl 3,30, 1.30; kopp 6,40; trio 181,20. VIJFDE KOERS (2040 meter): 1. Tempo Oliver (J.J. Glimmerveen) 1.20,8; 2. Rock Express; 3. Timbre. Toto: winn 3,60; pl 1,40, 1,70, 1,10; kopp 21,40; trio 156,80. ZESDE KOERS (1609 meter): 1 start: (no. 5) Paulienke Kid, (no. 13) Tromp Bestevaer. ZEVENDE KOERS (2000 meter): 1. Sagitta Rocket (M. van Gisteren) 2.09,0; 2. Boxberger Cadko; 3.Happy Raaphorst. Toto: winn 3,10; pl 3,10, 2,70; kopp 5,20; trio 22,30. Niet gestart (no. 5) Roquebrune, (no. 6) Oliver. ACHTSTE KOERS (1600 meter): 1. Workmaid Voorne (L. Dooper) 1.19,0; 2. Worthy Boy Laren; 3. Werwel Nora. Toto: winn 2,50; pl 2,90, 1,50, 2,00; kopp 5,30; trio 57,90. NEGENDE KOERS (2040 meter): 1. Tinker; 3. n 1.70; pl Uden, (no. 9) Rob Alkestis. TIENDE KOERS (2040 meter): 1. Olex Kandia (L. Dooper) 1.20.2; 2. Terry N; 3. Time Nimble. Toto: winn 3,80; pl 1,50, 1,60; kopp 4,60; trio 32.40. Niet gestart: (no. 7) Rem brandt. ELFDE KOERS (2040 meter): 1. Up start Signal (J.W. Hoejenbos) 1.25,0; 2. Vorstin Boszorg; 3. Uncle Glim. Toto: winn 33,20; pl 4,20, 1,70, 1,70; kopp 52,90; trio 304,10. Niet gestart: (no. 3) Vesta Fortuna, (no. 5) pe: 1. Sean Kelly (Ier) 4.28.08; 2. Mare Gomez (Fra) z.t. 3. Joop Zoetemelk (Ned) z.t; 4. Jean-Luc Vandenbrouc ke (Bel) z.t.; 5. Stephen Roche (Ier) z.t.; 13. Jo Maas (Ned) z.t.; vervolj denbroucke (Bel) 4.34.34; 2. Joop Zoe temelk (Ned) op 1 seconde; 3. Ferdi van den Haute (Bel) op 6 seconden; 4. Laurent Fignon (Fra) op 7 seconden; 5. Stephen Roche (Ier) op 8 seconden; 11. Jo Maas (Ned) op 18 seconden; 27. Maarten Ducrot (Ned) op 4.50; 31. Frits van Bindsbergen (Ned) op 4.534; 2. Hans Daams (Ned) op 4.58; 55. Theo Peeters (Ned) op 5.06; 65. Ad van der Poel (Ned) op 5.10; 68. Toine Poels (Ned) op 5.14 GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Somber perspectief SV Aarlanderveen AARLANDERVEEN Sportvereniging Aarlander veen kent sombere tijden, zo bleek tijdens de jaarvergade ring. Het ledenbestand loopt dermate terug, dat de club slechts 9 elftallen overhoudt. Voorts wordt de SV Aarlan derveen geconfronteerd met stijgende kosten. Dit omdat de gemeente Alphen aan den Rijn bezuinigt op het onderhoud van het sportcomplex, terwijl de huur ervan steeds hoger wordt. Naast alle sombere ge luiden viel er ook wat positiefs te melden. Voorzitter Van Eg- mond kondigde aan dat Aar landerveen met shirtreclame gaat spelen en tevens de orga nisatie van het kampioenschap van Alphen op zich heeft ge nomen. De poule's van dit toernooi worden gespeeld op dinsdag 24 mei te Alphen, de wedstrijden om plaats 1 t/m 6 worden op zaterdag 28 mei ge speeld in Aarlanderveen. DEN HAAG Eric Ge rets zal de verrichtingen van Standard Luik in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen vanaf de tribunes moeten volgen. De aanvoerder van het Bel gisch nationale elftal, die het WK in Spanje voortijdig moest verlaten wegens een hersenschudding na een bot sing met de eigen doelman Jean-Marie Pfaff, werd gis teravond in de return tegen Raba Eto Györ uit het veld gestuurd. In de 57e minuut ontving Gerets van de Griekse scheidsrechter Tso- koladis een rode kaart we gens ruw spel. Standard Luik, dat de eerste ontmoe ting met ruime cijfers (5-0) had gewonnen, kon zich in Hongarije een nederlaag van 3-0 permitteren om toch een ronde verder te komen. Twee clubs, CSKA Sofia en Dynamo Boekarest, hadden gisteravond een verlenging nodig om de volgende ronde te bereiken. CSKA schakel de in het extra half uur AS Monaco uit. Na 180 minuten voetbal was er in de twee wedstrijden niet gescoord. Het eerste van de twee Bul gaarse doelpunten kwam in de elfde minuut van de ver lenging tot stand toen Zdravkov een strafschop mocht nemen. Daarmee was het duel in feite beslist. Dy namo Boekarest dankte de plaatsing in de volgende ronde aan Talnar, die in de Eric Gerets hangt een schor sing van de UEFA boven het;' hoofd. vierde minuut van de lenging doel trof, nadai hoda in de eerste helft rnetl twee treffers de achterstand,! die Dukla Praag in de eerste wedstrijd had opgelopen, had weggewerkt. Het duel tussen de kampio nen van West-Duitsland! (Hamburger SV) en Oost-| -Duitsland (Dynamo Berlin! werd uiteindelijk i voordeel van eerstgenoemde! club beslist. De formatie varf trianer Ernst Happel zege vierde met 2-0 door treffen van Hartwig en Hrubesch Ook hier een rode kaart Dynamo beëindigde de wed strijd met slechts tien speler omdat Geyer in de 88e mi nuut van het veld stuurd. DEN HAAG Als eers te van de drie clubs, die met een Europese beker in hun bezit aan een nieuw seizoen Europee^ bekervoetbal begonnen, is IFK Göteborg gister avond in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars uitgeschakeld^ Ujpest Dosza stootte de vorig jaar nog zo trotse winnaar van de UEFA Cup uit de strijd. De Scandinavische kansen waren al niet zo best door het schamele gelijkspel (1-1) twee weken geleden op eigen veld. De Hongaren wonnen de return in Boeda pest met 3-1 door treffers van de internationals Kiss (2x) en Töroësik. Dat de Zweden door het vertrek van spits Torbjörn Nilsson (naar het Westduitse FC Kaiserslautern) in aanval lend opzicht waren ver zwakt, bleek uit de krachte loosheid van de aanvalslinie van IFK die weinig gevaar voor het Hongaarse doel stichtte. De poging van Swansea om het elf jaar oude record van Chelsea (de meeste doelpun ten in één ronde van een Europees bekertoernooi) te breken, liep tegen Sliema Wanderers op niets uit. Stuj verdedigend hoefde de be kerhouder van Malta slecht vijf treffers toe te staan. Op merkelijk was het doelpun van John Toshack die zich zelf, als manager van ploeg, weer eens een kansj gaf om actief in het veld be zig te zijn. Swansea's totaa kwam daarmee op 17-0 ove beide wedstrijden. Het re cord van Chelsea staat 21-0, behaald tegen Jeuness Hautcharage uit Luxemburgp^ Feest werd er gevierd o£." Cyprus waar bekerhouder Barcelona, zonder de geblesp-" seerde sterren Schuster eri l Maradona, door Apollon Lil massol op 1-1 werd gehouM den. Niet dat de CyprioteïY na de nederlaag van 8-0 ir Spanje hadden verwacht te winnen, maar de 11.000 toe' schouwers vierden het gelij£)|? ke spel als een overwinning^ Real Madrid had weini? moeite de tweede ronde trcn bereiken. De uitwedstrijd tetrui gen het Roemeense Baiteri Maire was op 0-0 geëindigdt. Het gevaar van uitschake^( ling dreigde even toen Mare in de 12e minuut me 1-0 voor kwam. Real zettM^ die achterstand daarna ech&t. ter vlot om in een zege vaÜe 5-2, waarbij John Metgod dtha vijfde Spaanse treffer voo: 4. zijn rekening nam. DEN HAAG Twee van de drie deelnemen de Italiaanse clubs zijn in de eerste ronde van het UEFA-bekertoer- nooi overeind gebleven. Het trio, dat de wereld kampioen voetbal in het grootste Europese be kertoernooi represen teert, had taaie tegen standers. AS Napoli dankte het startbewijs voor de tweede ronde aan de treffer, die de club van Ruud Krol twee weken geleden in Tiflis tegen Dynamo maakte. Dal Fiume zorgde gisteravond na een uur ten aanschouwe van 70.000 kijkers voor het enige doelpunt. AS Roma had in de thuis wedstrijd tegen Ipswich Town een stevig fundament gelegd. De marge van drie doelpunten was net iets te veel voor de Engelsen, die met 3-1 wonnen. De enige Italiaanse vertegenwoordi ger die niet verder kwam [la\ gen >d ang trd Dnc P' was Fiorentina. University o tea Craiova ging weliswai^ door een doelpunt van Arr^- tognoni (uit een strafschop j ten onder, maar de Ro« meense overwinning van 3f was daarmee niet goed g( v maakt. p® In de tweede ronde van h(ee toernooi zullen geen Engel^d clubs aantreden. Naast Ipj wich werden ook Arsen^ Manchester United en Sou* hampton geëlimineerd, senal werd op eigen terreP met 5-2 door Spartak I" kou weggeveegd. De gangspositie van de Londfl naren (verlies met 3-2 Moskou) scheen zo aardijy Aan de uitschakeling Manchester United teg«2-2 Valencia gingen bijna nal.vft Engelse traditie woeste tafc®; reien vooraf. Vijftig suppose ters waren ruim voor het bfer gin van het voetbalduel |ers een bar bij een vechtparl"13 betrokken geraakt waardc&J zeven van hen in een ziL 1 kenhuis te Valencia moesteen: worden opgenomen. 39 Bri ten werden gearresteerfj13 Southampton strandde j- IFK Norrköping dat na 4-ugj 2-2 in Engeland ditmaal oh nieuw een gelijkspel behai10,11 de: 0-0. L4 foy-1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12