Slechte start van Leiden Van der Plas alleen aan kop Van der Tak lijdt nederlaag DIOK onderuit >cH Steef Douw voortreffelijk Eerste verlies voor FV Snoekie Gouden Helm voor Nielsen z.r s voor Tip Duindigt sportuitslagen SPORT LEIDSE COURANT Greg Meyer wint marathon Chicago CHICAGO De Amerikaan Greg Meyer heeft de zesde editie van de marathon van Chicago gewonnen. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af in een nieuw parkoersre cord van 2 uur, 10 minuten en 59 seconden. De eerste tien aankomenden bleven allen on der het oude record, dat op 2.14,00 stond. De Keniaan Jo seph Nzau werd tweede in 2.11,10. Bij de dames ging de zege naar de Amerikaanse Nancy Conz. die ook een nieuw record vestigde. In to taal kwamen er in Chicago ruim 6000 deelnemers aan de start Aja.\ C naar De Valkeniers RIJSWIJK Het C- team van Ajax speelt vanavond een oefen wedstrijd tegen de Val keniers. De aanvang van het duel, dat wordt gespeeld aan de Lange Kleyweg in Rijswijk, is 19.00 uur. Ajax ver blijft. ter gelegenheid van de voorbereiding op het Europa Cup duel met Celtic, deze dagen in een hotel te Kijkduin, en traint op het veld van Kranen burg. Voorzitter van LENS stopt DEN HAAG Voorzitter Cees Fortman van LENS stapt binnenkort op. Hij blijft tot de algemene ledenvergadering van eind november nog aan. maar stelt dan zijn functie ter beschikking. Er is nog geen opvolger voor Fortman, die twee jaar geleden Siem de Bruin opvolgde. Fortman, in het dagelijks leven rayon-in specteur bij een verzekeringsmaatschap pij, heeft wegens persoonlijke redenen be dankt. Hij kan het voorzitterschap niet meer combineren met andere zaken. „Dat is de enige reden", aldus de praeses, „ik vertrek dan ook in de beste verstandhou ding". KATWIJK AAN ZEE FV Snoekie heeft gisteravond in de interregionale zaalvoetbalcompetitie zijn eerste ne derlaag geleden bij het nog puntloze Glasbergen de Best. De Hagenaars, die hun eerste twee duels in winst hadden omgezet, verloren in Katwijk aan Zee met 6-5. Het was een wedstrijd met een zeer spannend scoreverloop. Rob Ouwehand opende namens FV Snoekie de score, maar de gastheren beantwoordden dit nog voor rust met twee treffers. Na de rust kregen de gasten weer hoop, toen Ton de Leeuw tweemaal achtereen doelpuntte. Bij de stand 3-3 liep FV Snoekie twee onnodige twee-minuten- straffen op. waardoor Glasbergen de Best de gelegenheid kreeg een voorsprong van 6-4 te nemen. Karei Ooster- baan zorgde nog voor 6-5, maar verder kwam FV Snoe kie. dat in doelman Nico Groot zijn uitblinker had, niet. DEN HAAG Henk van der Tak heeft gisteravond in een overvolle sporthal de Houtzagerij in zijn ze vende profpartij een te leurstellende nederlaag moeten lijden tegen John van Elteren. Van der Tak kon in het zes ronden du rende duel niet écht over tuigen, en daarom moest hij zich ook wel vereni gingen met de punteno- verwinning van zijn Lim burgse opponent Voor de 24-jarige Henk van der Tak was het een nare er varing voor eigen publiek te moeten verliezen ..Ik had hier inderdaad graag willen win nen", meldde de sympathieke Hagenaar na afloop. „Mijn vo rige duel in de Houtzagerij was echter niet zo sterk en nu heb ben de mensen in ieder geval een aardige partij gezien. Dat maakt in ieder geval iets goed". Van der Tak, die zich in het dagelijks leven verdienstelijk maakt in een clubhuis in de Schilderswijk, was overigens nog niet helemaal overtuigd van zijn nederlaag. „Ik dacht eerlijk gezegd te hebben ge wonnen". bekent hij. „Van El- teren dacht dat ook. Ik heb al les op de video staan en ga de band maar eens op mijn ge mak afdraaien. Ik zal de zaak dan objectief beoordelen, want ik ben echt niet te beroerd mijn verlies toe te geven". Vooruitlopend op het bekijken van de video-beelden, meldde Henk van der Tak rechts in actie. de pupil van trainer Jan Ouds hoorn: „Ik merkte wel dat Van Elteren wat sneller was. Ik heb goed getraind, want ik had conditie genoeg. Maar ik moet toch meer op sneldheid gaan oefenen, dat heb ik van avond wel ondervonden". De Haagse zwaarwelter was inderdaad niet volledig opge wassen tegen het geweld van zijn opponent uit Stein, die zijn prof-debuut vierde. In de eers te twee ronden stond het duel bepaald niet op een hoog ni veau toen beide pugilisten nog de nodige voorzichtigheid be trachtten. In de derde omgang werd de confrontatie iets feller en kon Van Elteren, die over een langere reikwijdte be schikte, ook een paar keer goed doorkomen. Ook de res terende ronden gaven een licht overwicht voor Van Elte ren te zien, waardoor de jury eensluidend was in haar oor deel en Van der Tak als ver liezer aanwees. Aardig Verder had de nog jonge Haagse boksvereniging De Houtzagerij in de eigen hal nog een aantrekkelijk pro gramma bij de amateurs te bie den. De Haagse A-klasser Rob van Rijsinge kon het niet bol werken tegen de Nederlandse kampioen Piet Xhofleer. Van Rijsinge verdedigde zich in de eerste ronde nog dapper, maar moest in de tweede omgang tweemaal tegen het canvas na harde stoten op zijn lichaam. Trainer Harry Houwaart van Hoogenband gooide toen de handdoek in de ring. Interessant was verder het slotduel tussen Jozo Stefanac van de Houtzagerij en de Rot terdammer Wim Thijssen. Ste fanac is een nieuwe Joegosla vische aanwinst van de Hout zagerij, die voor het eerst in Nederland bokste. De Zuid- Europeaan won in zijn vader land 27 van de 32 partijen, maar moest gisteren toch di rect een nederlaag lijden. Wim Thijssen had er duidelijk zin in en verdedigde bekwaam bij linkse directe stoten van Ste fanac. De Rotterdamse A-klas- ser in het zwaarweltergewicht won echter op punten. Het pu bliek was het met de jury-uit slag van 2-1 overigens niet eens. DENNIS MULKENS Hennie Kroeze (midden) won de eerste heat. Links Steve Gresham, rechts Marcolm Holloway. AMSTERDAM Hans Nielsen heeft voor de der de maal een helm van gouden makelij in de wacht gesleept Evenals in 1979 (hij won toen zowel de gouden helm van Vee noord als van Amsterdam) was de 22-jarige Deen, die gast is bij het Engelse team van Birmingham en onlangs nog vijfde werd bij de Speedway wereldfi nale in Los Angeles, suc cesvol. Er moest overigens wel een extra heat aan te pas komen voordat Niel sen zich zeker wist van dit kostbare kleinood. De Nieuw-Zeelander Mitch Shirra, die zijn 24ste ver jaardag vierde, eindigde op de tweede plaats, ter wijl Nielsens landgenoot Bo Petersen (vorig jaar nog winnaar in Amster dam) nu als derde finish te. De sterrenheat leverde een overwinning op voor Petersen. De buitenlandse overheersing in de betonnen bak van Otto Roffel, die Olympisch Stadion heet, was totaal. Henk Steman, de beste Nederlander, kwam niet verder dan de elfde plaats. De andere speedwayen- de landgenoten, te weten Pe ter Seur, Wil Stroes en de re serves Leo Bathoorn en Koos Noordman kwamen er hele maal niet aan te pas. Hennie Kroeze had dat misschien wel gekund, ware het niet dat hij vroegtijdig het strijdtoneel moest verlaten. Een duim- breuk, opgelopen in zijn twee de optreden, noopte de zesvou dige Nederlandse kampioen, tot opgeven. En dat terwijl het voor Kroeze allemaal zo hoop vol was begonnen. De eerste heat leverde direct al drie punten op, maar de vreugde en opwinding die daardoor bezit van hem nam werd Kroeze fataal. In zijn tweede start, de achtste heat van de avond, verknalde de inwoner van Zenderen zijn kansen. Een volledig mislukte start wierp hem ver terug en in een poging het verloren ter rein snel terug te winnen for ceerde hij zich, nam teveel ri sico en klapte keihard tegen de schuttingen. Strompelend IAW-; terwpü verliet Kroeze de arena, maai keerde daar even later tocl weer in terug om van start ti gaan voor zijn volgende heaf Ook hierin ging het echtei mis. want Kroeze slaagde ei niet in zijn machine bij ver trek onder controle te houden Toen in het rennerskwartiei bovendien een gebroken duim werd geconstateerd was de te leurstelling bij Kroeze pleet Met zijn duim in het gips de hij na een bezoek in h* kenhuis later in het Olynr >isch Stadion terug. Ki jestreed overigens teveel co's te hebben genomen. „He bleef steken, daardooi klom de machine in de kettinjr en kon ik hem niet meer on der controle houden", aldute Kroeze. Op zondag 17 oktober wordt de gouden helm vat Veenoord, die zondag verre gende, opnieuw verreden. Da L staat sinds gisteravond vast Niet alle rijders die in Amster dam van de partij waren zul len er dan echter opnieuw bi zijn. De beide Denen Bó Peter Hans Nielsen ontbre ken in ieder geval. Bij de wed strijden in Amsterdam, die oj hoog peil stonden, waren 870( ||ers bezoekers. DEN HAAG In de vierde ronde van de voorronde- strijd om de KNBB-driebandenbeker heeft DOS 1 de ongeslagen status weten te handhaven. Het met twee matchpunten achterstand zeker niet ongevaarlijke LMO 2 werd met 5-3 terzijde geschoven. Steef Douw speelde een meer dan voortreffelijke partij tegen Stolk. Tot de helft van het duel ging het gelijk op, doch toen spurtte Douw weg met acht caramboles in vier beurten om in de 51e beurt ruim te winnen met 50-30. Ton Eggink blijkt voor DOS 1 een zeer bruikbare kracht. Regelmatig spelend gaf hij Van Loon geen schijn van kans: 25-45 in 65 beurten. Jan Lom- mers verloor met 45-41 van Boersma en zal die partij het liefst zo snel mogelijk vergeten; liefst 95 beurten duurde de marteling. De held van de avond werd Ruud Nieuwenburg, die op miracu leuze wijze met Overweel remiseerde en daardoor de totaalzege van DOS 1 veiligstelde. Overweel, die tien caramboles minder behoefde te maken dan de Haagse ereklasser, moest in de 64e beurt nog slechts één carambole scoren om winnaar te zijn. ter wijl Nieuwenburg nog acht punten bii elkaar moest tikken. Na 67 beurten had Ruud Nieuwenburg echter met series van zes en tweemaal één de eindstreep bereikt en slaagde de bedremmelde Overweel erin middels de gelukte nastoot nog tot remise te gera ken. Een onverwachte ontwikkeling en voor Den Haag uiterst plezierig. Ook DOS 2 kwam in actie en wel tegen Europees kampioen Weena De Jong en De Wilde vormen het hart van het sterke Rotterdamse team en dat maakten deze ereklassers ook in Den' Haag weer waar. De Wilde scoorde tegen Ter Hoek 60 carambo les in 35 beurten en Piet de Jong zette Lakwijk met 60-33 in 50 beurten aan de kant. Weena won de wedstrijd met 6-2. Kuypers scoort namens Den Bosch. Blue en Simpkins van het Amerikaanse team kunnen daar niets meer aan doen. DEN BOSCH De Ne derlandse vertegenwoor digers in het Jones-bas- ketbaltoernooi zijn slecht van start gegaan. Leiden verloor gisteravond in de eerste wedstrijd met 81-68 van Ferrocaril Oeste uit Argentinië en Den Bosch leed een nederlaag tegen de United States Armed Forces All Stars. Leiden kwam in de openings wedstrijd gewoon kwaliteit te kort. De Argentijnse opponent kende slechts een handvol slechte minuten, Leiden gros sierde erin. De Argentijnen, kampioen van Zuid-Amerika, veel gedisciplineerder en veel gevarieerder spelend dan de Leidenaren, liepen al in het begin van de strijd weg door de geweldige Amerikaan Bill Terry en de 2.11 meter lange Luis Gonzales. Het slecht schietende Leiden herstelde zich vooral door toedoen van Emil Hagens en Robert Miller. Na de rust (35-36) echter bleek duidelijk dat Leiden slechts bij vlagen het peil kan bereiken dat een toernooi om de we reldbeker voor clubteams vergt De ploeg viel zo nu en dan stil omdat Hagens als eni ge spelmaker niet de last van de hele ploeg kan dragen. De stilstand manifesteerde zich in slecht schieten, het ontbreken van een rebound en het mis sen van vrije worpen door Ro bert Miller. Ferrocarril, aange jaagd door Miguel Cortijo, Bill Terry en Hawthorne Wingo liep. te weinig belemmerd door de tegenstander, van 44-47 weg tot 49-63. Op dat moment, tien minuten voor tijd, wist Ferrocarril zich een even zekere als overtuigende winnaar. De eindstand werd bereikt op 68-81, het spelers- verlies met vijf persoonlijke fouten van Martin, Gonzales en Maretto kon daaraan niets veranderen. Den Bosch De Nederlaag van Den Bósch kon voor honderd procent op rekening worden geschreven van Den Bosch' Amerikaan Tom Barker, die in heel ande re sferen vertoefde dan op een basketbalveld. Coach Ton Boot moest zijn lichamèlijk en gees telijk volstrekt afwezige Ame rikaan, die vandaag te horen krijgt of hij wordt ontslagen, in de wedstrijd brengen nadat zowel Lawrence als Esveldt met vijf persoonlijke fouten van het veld waren verdwe nen. Boot probeerde nog aan de unieke plichtsverzaking van Barker te ontsnappen door bij vlagen met drie spel makers te spelen, door een zwaar beroep te doen op zijn lange Nederlandse mannen Esveldt en Kuipers en op Dave Lawrence. Deze speel wijze had echter geen succes. Voor Leiden scoorden: Miller 19, Hagens 14, Wiel 13, Kragt- wijk 12, Williams 8 en Van den Bergh 2. Voor Den Bosch waren succes vol: Plaat 22, Kuipers 20, La wrence 14, Cramer 13, Dekker 8 en Esveldt 4. !RD lohai WASSENAAR Twefsc] rennen en negen draverij!pra en staan er morgenmidj twe dag op het programmieitj( van de Wassenaarse baaneje Duindigt. De eerste starkjfei. is 14.00 uur. Onze tipt ze' erei woi iproi vt Vc •ep lie c voor deze meeting luiden SCHOORLPRIJS: Valle; Foge, Un Bon Vivant en Ur« Bakker. ALKMAARPRIJS: Veraw. du Bois, Udolino en Vuno W. SCHAGENPRIJS: Varianta Viviana en Vemke Buitenzorj DAXPRIJS: Royal King, Ro« ky en Savel. HOORNPRIJS: Timbre. Temf"co; po Olivier en Vicky Sypesjstel] teyn. pen. SCHAGERBRUGPRIJS: men Utahbon, Tino Noordlandia eiLj j Umienwil. DIVONNE LES BAINSPRIJ! Happy Raaphorst, Boxbergei Cadko en Fine Painting. TROOSTDRAVERIJPRIJS: Wanda Supreme. Workmaii Voorne en Wervelwind BERGENPRIJS: Ulaan, Rox; lana N en Trudy Hollandia. ENKHUIZENPRIJS: Rix Time Nimble en Terry N. SCHOORLPRIJS(Tweede deling): Vesta Fortuna, Voi stin Boszorg en Vicomte. Boksen Houtzagerij: Profpartij, zwaarweltergewicht: John vap Elteren (Stein) w.o.p. van Henk van der Tak (Den Haag). Amateurs: Jun C-klasse, bantam: Akkal (De Houtzagerij) w.o.p. van Mezzenga (De Amateur). Jun. B-klasse, veder: Vi- gliaroni (De Amateur) wint door op gave van Sydney (Avezaath); C-klas se. halfzwaar: De Snoo (Crooswijk) w:o.p. van Ceurts (De Amateur): A- klas.se. midden Kortram (Crooswijk) wop van Vos (Gons); N-klasse. half zwaar: Paffen (BSM) w.o.p. van Gin- sêk (De Houtzagerij); A-klasse, licht: Xhofleer (Doorenbosch) wint door r SC. van Van Rijsinge (Hoogenbond). Jun C-klasse. lichtweltér Suurbach (Crooswijk) w.op. van Velders (De Houtzagerij); Jun. C-klasse. zwaar welter: Noslin (De Houtzagerij) w.o.p. van Van der Spoel (Crooswijk); C- klasse. veder: Kappar (De Houtzage rij) wint door k o. van Gorree (DTS); C-klasse. midden; Sangrinario (Crooswijk) wint door opgave van Wouters (Dordrecht); A-klasse, zwaarwelter: Thijssen (Crooswijk) w.o.p. van Stefanac (De Houtzagerij). Sportwereld DEN HAAG Hans Böhm is in het internationale schaak toernooi van San Bernardino als tweede geëindigd. De Tsjech Hort won het evene- DEN HAAG DIOK is in de bikkelharde wed strijd tegen de vijftigjarige Haagse Rugby Club gena deloos met 26-3 tenonder gega&n. Al blijkt uit de eindstand anders, toch heeft het beter georgani seerde en met meer routi ne uitgeruste Den Haag het niet kado gekregen van de Leidenaars. Het toch al door blessures ver zwakte DIOK-team heeft vooral met zijn voorwaart- sen uitstekende line-out posities gehad, maar de geelblauwe driekwart lijn faalde volledig. Door twee penalty's van Ray mond van Rooyen en een try van Peter Overakker leidde HRC bij de rust met 10-3. Ab Huisman zorgde voor de te- gengoal. Na de rust nam de chaos in het spel erg toe en maakte DIOK verdedigend le gio fouten. Te veel, want zo wel Peter Overakker (2x) als Hans van Dam zorgden voor nog drie Haagse try's. Terwijl Van Rooyen met kicks op de palen de eindstand op 26-3 be paalde. Gedurende de tweede helft vielen achtereenvolgens Berendsen en Pley van DIOK wegens blessures uit. LSRG Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap stuurde het Rotter damse RRC met een 29-9 ne derlaag naar de Maasstad te rug. LSRG nam al gauw de leiding door Ernst Delfos die een penalty kick uitstekend tussen de palen plaatste; 3-0. In een gelijkopgaande strijd kwamen de Rotterdammers vlak voor de pauze nog op ge lijke hoogte. Doch in de twee de helft kregen de Leidse voorwaartsen steeds meer greep op hun opponenten. Door het ovaal snel rond te la^ ten gaan In het team, stelden zij Renardel, Verheul en De Brauw nog vijfmaal in de gele genheid de try's voor LSRG te drukken. Debutant Reinier Brouwer speelde als tweederij er een opvallende rol in deze pot en is zonder meer een aan winst voor het Studententeam te noemen. Ernst Delfos wist de conversies te verzilveren en zo LSRG aan een 29-9 over winning te helpen. Leidse Go-club houdt open avond LEIDEN De Leidse Go-club houdt donderdag een open avond in het Leids Vrijetijds centrum aan de Breestraat 66 in Leiden. Op deze avond, die om 20.00 uur van start gaat, zal tevens een begin worden ge maakt met een beginnerscur sus Go. LEIDEN In de interre gionale zaalvoetbalcompe titie heeft Van der Plas alleen de kop genomen door de Rotterdamse Stu denten met 3-4 terug te wijzen. De Rozet kwam tegen Ceverbo niet verder dan 2-2, terwijl Glasber gen De Best Snoekie naar een 6-5 nederlaag speelde en daarmee voor de eerste" zege tekende. De Tegel- handel behaalde een ver dienstelijke 0-0 deling te gen FC Torna. Neptunus en Grovo kwamen een 2-2 remise overeen. In de hoofdklasse won UVS met 5-2 van Bahlmann. Van der Plas kende tegen de Rotterdamse Studenten een slechte voorbereiding, want de Katwijkers verschenen pas vlak voor aanvang van het duel in de Alexanderhal. Die zaal bleek bovendien wat vloer en lucht betreft weinig geschikt voor zaalvoetbal. Van der Plas moest dan ook een 0-1 achterstand incasseren, maar Jan Hogewoning zette de gas ten nog voor rust langszij. Na de doel wisseling zorgde dezelf-^ de speler voor 1-2, waarna de Rotterdamse Studenten weer op gelijke hoogte kwamen. Die stand bleef lang gehandhaafd, doch daar maakte Gert Zwaan 7 minuten voor tijd een einde aan door twee keer op rij te scoren. In de laatste minuut bepaalden de Rotterdammers de eindstand op 3-4. De Tegelhandel zou vooraf te kenen voor een 0-0 deling met FC Torna, maar na afloop moesten de Leidenaars consta teren dat er meer in had geze ten. De Tegelhandel, door de nodige afvallers met Koos van Egmond in de gelederen, gaf de thuisploeg in de eerste helft goed partij, maar kansen over en weer bleven onbenut. Na de rust zat de Leidse équipe een tijd in de verdrukking, maar kwam daar ongeschon den doorheen. In de slotfase scoorde Sjardijn, maar aange zien hij en z'n opponent Chris Mattiatatiawan tegelijkertijd een overtreding begingen werd de treffer afgekeurd. Dat gebeurde vlak daarna weer, maar nu mocht Koos van Eg- mond vanwege een Toma- overtreding een penalty ne men. die hij echter miste. Glasbergen moest Snoekie in de openingsfase een 0-1 voor sprong toestaan, maar Anne Ouwersloot en Marcel van der Blom trokken nog voor rust de zaken recht. Ook na rust con toleerden de Rijnsburgers de wedstrijd, maar defensiefouten brachten hen vaak in gevaar. Zo leverden twee blunders van doelman Postma een 2-3 stand op, waarna Arie van Dijk voor 3-3 zorgde. Snoekie nam wederom de leidingeer C maar Anne Ouwersloot ent vt Henk Merbis (twee maal) zet een ten Glasbergen op een beslis] ik d sende 6-4 voorsprong. In dêf is' laatste minuut werd het nog 6ft Ri 5. in h In de hoofdklasse speelde hei techisch betere UVS Bahl mann naar een 5-2 nederlaagpond De Alphenaren waren dan wefals de mindere, ze troffen in difel ee duel toch een keer of zes hejiestu houtwerk. Voor rust had Maf één rio Faber het danig op z'n heu-het pen, want hij schoot de Leideflk h; naars naar een 3-0 voorsprongjan Frans Bahlmann bewerkstel] niet ligde voor de doelwisseling 3pg rr 1. In de tweede helft breiddeijbesti Leo Holl en Hans Verkuyleiihjk de stand uit naar 5-1, waarnid or Ton van der Laan nog tegenjg m< .scoorde. i

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12