deconstructie van kruispunt =tinder duur dan verwacht Sportief aanbod. Pastoor Saulenn verlaat Matthiasparochie Warmond Bewoners bepleiten verkeersmaatregelen in Juffermansstraat Sou/tont Vee afslachten of gierkelder bouwen .ESTERSHUIS VALT ONDER SLOPERSHANDEN Sassenheïmse najaarsfeesten STOMPWIJKSE VARKENSHOUDERS VOOR DE KEUS: Scherpe controle op „Dodenweg' LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 PAGINA 7 ezingen vielen Ier uit rinj k (WIJK Noordwijk lm 36.000,- uit de pot voorziene uitgaven na- de meerdere kosten -Boera verkiezingen te dek- lar 'ed^nvankelijk hac| men biina z^000;: leraarsr1 geven om 'eden provinciale staten en eenteraad te kunnen De organisatie blijkt te zijn uitgevallen, p beide verkiezingen I op 39.000,-. De kos- de kamerverkiezingen iezichti daar als onverwachte bij. „De Witte School" behoudt naam NOORDWIJK De oudercommissie en schoolteams hebben zich gebogen over de vraag hoe de openbare school, na de inte gratie van het kleuter- en lageronderwijs, moet gaan heten. Er is een enquête onder de ouders gehouden en daarbij zijn verschil lende suggesties naar voren gekomen. De school staat reeds van af de bouw in de dertiger jaren alom bekend als de witte school met het rieten dak. Juist dit laatste is een markant herkennings punt, omdat de openbare school aan de Van Panhuysstraat wel licht de enige school in Nederland is, die is voorzien van een dergelijke dakbedekking. Het gebouw is een schepping van wij len C. van Vliet in de jaren dertig en daarna gemeentearchitect en directeur van gemeentewerken in Noordwijk. De meeste ou ders bleken de voorkeur te geven aan de reeds in de volksmond bestaande naam „De Witte School". Andere ideeën waren: „De Witte Hof" en „De Witte". Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor aan de openbare basisschool officieel de naam „De Witte School" toe te kennen. Zes woonwagens aan Frekeweg LEIDSCHENDAM Aan de Leidschen- damse Frekeweg moe ten zes woonwagen standplaatsen komen. De gemeente Leid- schendam en de pro vincie zijn dit deze week overeengeko men. Slechts enkele details moeten nog worden besproken. Om de woonwagens te kunnen plaatsen, gaan ambtenaren van de gemeente nu het be stemmingsplan van dit. gebied veranderen. Bazaar Katwijkse bejaarden KATWIJK Burgemeester mr. C. A. Bos heeft gistermid dag een door de beide Kat wijkse bejaardenbonden geor ganiseerde bazaar officieel ge opend. In drie dagen tijd zul len de bonden erin moeten sla gen om een bedrag van 50.000 gulden bijeen te krijgen. Dit bedrag is bestemd voor de in richting van het nieuwe voor zieningencentrum voor bejaar den dat in januari van het vol gend jaar geopend zal worden. De bazaar, die wordt gehouden in de voormalige bibliotheek Voorstraat 57, is vandaag en morgen nog voor het publiek toegankelijk. Steeds Vooruit jubileert WARMOND De Warmond- se tafeltennisvereniging Steeds Vooruit herdenkt komende zondag het 35-jarig bestaan. Tussen 10.00 en 16.00 uur zul len de Warmondse tafeltennis kampioenschappen gehouden worden in de sportzaal Klim Op aan de Endepoellaan. Alle leden van Steeds Vooruit maar ook veel oud-leden w.o. Nora Bakker-Broxterman zullen het batje naar beste vermogen hanteren. Het wordt dus niet alleen een sportieve bijeen komst maar tegelijkertijd een reünie, 's Avonds is er een feestavond voor alle leden en oud-leden. Kommunikatie Warmond beslist over opheffing WARMOND Bestuur en leden van Kommunikatie Warmond ko men maandagavond opnieuw bij een om te spreken over het al dan niet voortzetten van de vereni ging. Inmiddels heeft het bestuur dan gesproken met het college van b en w over de extra bijdrage aan 't Meerpunt waar Kommuni katie Warmond een ruimte huurt. De resultaten van dat gesprek (wat vanavond plaats vindt) zul len met de leden besproken wor den en daarna zal de beslissing vallen of de vereniging kan blij ven voortbestaan, wellicht met een ander bestuur. Inmiddels is er onder de leden een handtekenin- genaktie gehouden waaruit is ge bleken dat het overgrote deel van de leden voor het voortbestaan van de vereniging kiest en de eis van 5.000,- extra, van de ge meente onredelijk vindt. Op 27 september kan iedereen in 't Meerpunt meedenken en praten over een oplossing voor de finan ciële problemen of het stoppen van de vereniging na ruim tien jaar. |)WIJK Burge wethouders I de gemeenteraad een krediet van. te voteren voor Instructie van het Zeestraat-Lijn- j-Nieuwe Zeeweg ^eteringkade. Deze fc is een belangrijk punt, zowel in de Juidverbinding als voor de oost-westroute van Noordwijk-Binnen. Vandaar dat een vernieu wing van dit punt reeds aan de orde kwam bij de vaststelling van het bus routeplan en het ver keersplan voor de kern van het dorp. Om de gewenste verbeterin gen tot stand te kunnen brengen, moet de voormalige meesterswoning Zeestraat 38 worden gesloopt. De Duin rand Apotheek op de hoek Lijnbaanweg-Nieuwe Zee weg, die eveneens in de weg stond, is al verdwenen en op enige afstand herbouwd. Bij de vaststelling van het re constructieplan is rekening gehouden met de voorlopige handhaving van de vroegere Sint Jeroenschool. Ook de fraaie kastanjebomen op het schoolplein zullen gespaard blijven. Bij het uitdokteren van de plannen is er in bestuurlijke kring nogal wat gehakketak geweest over een alternatief plan, waarbij het meesters- huis gespaard zou kunnen blijven. Dit plan zou echter niet de goedkeuring krijgen van het ministerie en daar door zou de gemeente de kans op subsidie verspelen. De rijksbijdrage wordt ge raamd op circa 175.000. Het pand Zeestraat 38, eens de veste van befaamde opvoe ders als H. G. de Boer, Sister mans en Wintels, gaat der halve tegen de grond. Uileindelijk zit er in de ver betering van het kruispunt ook nog een meevaller. In de meerjarenbegroting was voor de realisering van dit werk f 350.000,- uitgetrokken. Dankzij de subsidie van het rijk blijkt men met iets meer dan 250.000,- toe te kunnen komen. f§MOND In het leinde van 2 en 3 ok- neemt pastoor pi Saulenn afscheid 1de St-Matthiasparo- Jn Warmond. Pastoor Inn is op 1 juli van jar 65 jaar geworden parom verlaat hij de jrie om in een ge il „burgerhuis" in de jfe wijk Lommerlust een welverdiende Je gaan genieten. J>r Saulenn kwam in kis pastoor naar War- en daarmee ging een ïkoesterde wens voor |n vervulling. Om nog i het dorp van zijn se- lietijd als pastoor terug ïen, dat vond pastoor hn een mooi ideaal, lat dat ideaal echter ïzenlijkt kon worden de pastoor veel werk |t. Het priesterambt zat 1 „Saulenns" een beetje ifamilie: twee ooms van Itoor waren priester en a; vader van de pastoor j aanvankelijk priester in. Omdat de grootva- pastoor Saulenn overleed moest de feropleiding plaats ma- foor de zorg voor het Tebedrijf. Vader Sau- jrad in het huwelijk en irden 7 kinderen gebo- faarvan de pastoor de i jongste was. 'room bezoeken aan de „heerooms" werd bij ige Saulenrj de belang- Ig voor de priesterstu- |ewekt. Op 12-jarige leeftijd vertrok hij voor 7 jaar naar het kleinseminai- rie Hageveld en vervolgens naar het groot-seminairie in Warmond. In 1943 werd pastoor Saulenn priester ge wijd en daarna werkte hij achtereenvolgens in de Beemster, Castricum, Den Haag (Schildersbuurt), Rot terdam en Voorburg. In 1974 hernieuwde hij daarna als pastoor de kennismaking met Warmond. Hij vond het dorp wel veranderd terug. Niet alle veranderingen ble ken verbeteringen maar toch helde de weegschaal naar de positieve kant over. Met veel van die verande ringen is pastoor Saulenn erg gelukkig zoals met de grotere betrokkenheid van meer mensen bij het kerk gebeuren middels parochie bestuur, parochievergade ring, commissies en dergelij ke. Ook het gebruik van de Nederlandse taal in de Kerk noemt de pastoor een posi tieve verandering. Betrokkenheid Pastoor Saulenn hoopt dat Pastoor Saulenn. die betrokkenheid, met name ook onder de jeugd, nog zal groeien en hij blijft dat ook met belangstelling volgen in Warmond en daarbuiten. De pastoor heeft niet gekozen voor een groots afscheid omdat hij wonend in Warmond zijn vroegere parochianen nog vaak hoopt te ontmoeten, zij het dan als „rustend pastoor". Bij dat rustend moet men overigens niet te veel aan rustig zitten denken. De pastoor heeft voor de toekomst allerlei plannen zoals het bezoeken van kerkgebouwen en kerk diensten in andere gemeen ten en het zich verdiepen in de historie van Warmond en omgeving. Na de vieringen op 2 en 3 oktober worden de parochianen in de gelegen heid gesteld persoonlijk af scheid te nemen van pastoor Saulenn als herder van de St-Matthiasparochie. De feestelijke aankleding zoals die bij een dergelijke ge beurtenis gebruikelijk is wordt opgeschoven naar de zomer van 1983 als pastoor Saulenn zijn veertigjarig priesteijubileum herdenkt. NZH-buschauffeurs zijn potige kerels. Dat bleek gisteren tijdens de Sasen- helmse najaarsfeesten. Onder grote publieke be langstelling trokken de busschauffeur harder dan wie dan ook en versloegen teams van Adest Musica (2e) en de rugby'ers The Bassets (3e). Het touwtrek ken was een van de hoog tepunten van de drie da gen durende feestelijkhe den. Woensdag begon het al met viswedstrijden. In de diverse categorieën werden eerste prijzen be haald door Ben Lamboo, Leon van Leeuwen en Jan Vos. De autopuzzelrit werd gewonnen door het duo J. Pit en W. Zandbergen. OEGSTGEEST De be woners van de Juffer mansstraat hebben een brief, voorzien van 91 handtekeningen, gestuurd naar B. en W. met het verzoek verkeersmaatre gelen in de straat te tref fen. Zij vinden het voor barig dat de gemeente geen extra voorzieningen in de straat wil treffen. In het kader van de Oegst- geester verkeersplannen is enige maanden geleden de Emmalaan ter hoogte van de Terweeweg bij wijze van proef met een hek afgeslo ten. Dit om het sluipverkeer tussen Warmonderweg en Rhijngeesterstraatweg, dwars door de gemeente, onmoge lijk te maken. De afsluiting, die door sommige omwonen den omschreven wordt als „het vermaledijde hek", had in het begin tot gevolg dat veel verkeer een uitweg zocht door de nabijgelegen Juffermansstraat. Maar na een periode van gewenning is dit, zo wijzen tellingen uit, minder geworden. Om nu echter maar géén ex tra voorzieningen in ge noemde straat te treffen, zo als de gemeente zich voor neemt, vinden de bewoners voorbarig. „De onveilige ver keerssituatie voor de school gaande kinderen van de Ter- weeschool (die al bestond vóór de afsluiting) is blijven bestaan. Uw tellingen wijzen niet uit wat voor soort ver keer de Juffermansstraat passeert en met welke snel heid", zo laat men het college in de brief weten. Nu de proefperiode van af sluiting van de Emmalaan ten einde loopt hebben de Juffermansstraatbewoners gelijk gereageerd. Ze vragen om het aanbrengen van ver keersdrempels io en rond de Juffermansstraat en het plaatsen van waarschuwings borden met het opschrift „School" aan beide zijden van de straat en op de kruis punten met de zijstraten. Verder vragen de bewoners om het instellen van een verbod voor doorgaand vrachtverkeer in genoemde straten en een eerdere en be tere aanduiding dat door gaand verkeer via de Emma laan onmogelijk is. incies ;n meer sting heffen ËAAG De pro- f zullen in de toe- meer financiële krijgen om hun jlijke taken te kun- jrvullen. Het is de hg dat de provin- helft méér aan fiale belastingen gaan innen. feers zullen daarvan liet de dupe worde- j de rijksbelastingen levenredig bedrag zui pen verminderd, t minister Rood (Bin- Zaken) de Tweede loorgesteld in een wij- In de Wet Reorganisa- pnlands Bestuur. Vol- liieuwste plannen krij- provincies over enige 1 uit de motorrij- lasting (de zogeheten lie opcenten) en mo- Wvens meer geld gaan |voor het verstrekken wijzen en andere vor- i dienstverlening. Tot loeten de provincies 11 leent van hun budget jzorgen door middel Jnnen van provinciale n leges. Dat de toekomst 25 pro- I die manier zullen de volgens de minister brden in het besteden geld. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur (op zater dag van 14.00 en 16.00 uur) telefoonnr. 190888 en uw krant wordt dezelfde avond nabezorgd. Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven^ van een nieuwe abonnee. Betaald wordt (Z per maand (met automatische afschrijving) IZ per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. Li STOMPWIJK De ge broeders Van der Voort, veehouders in Stompwijk, zullen binnenkort waar schijnlijk moeten kiezen tussen het bouwen van een gierkelder en het af slachten van 133 varkens. Het gemeentebestuur van Leidschendam heeft ze begin augustus geschreven, dat de voorwaarden waaronder in september 1979 een Hinder wetvergunning is verleend niet zijn nageleefd. De opslag van mest zou in een gierkel der of silo moeten geschie den en anders zou binnen een maand een dwangsom van 400 gulden per dag wor den gevorderd om die voor waarden na te komen. De heren Van der Voort hebben daarna via advocaat Schreurs van de Land- en Tuinbouw Bond bij de Raad van State schorsing van dit gebod gevraagd. Dit verzoek werd gisteren voor dr. G. H. Veringa, lid van de Raad van State, toegelicht in het ge bouw aan het Plein in Den Haag. De LTB-advocaat zei dat de door Leidschendam gestelde termijn in elk geval te kort zou zijn om orde op zaken te stellen. Verder was hij van mening dat de vloeibare mest blijvend via de sloot zou kunnen worden afgevoerd, omdat deze op de tekening van de vergunning voor kwam. De sloot wordt al honderd jaar voor dit doel gebruikt en er zijn nooit klachten over geweest, aldus mr. Schreurs. Burgemeester en wethouders van Leid schendam spreken over bo dem- of grondvervuiling maar de sloot slibt gewoon dicht en elders in Nederland wordt nog veelvuldig van deze afvoer gebruik gemaakt zonder dat de gemeentebe sturen zich daarmee bemoei en. In een circulaire van hef ministerie van Milieuzaken en Volksgezondheid zou een dergelijke opslag toelaatbaar worden geacht, mits op vijf tig meter van de woonbebou wing. Advocaat Schreurs zei niet te begrijpen, waarom met deze zaak zo'n haast moet worden gemaakt, te meer daar de veehouders hierdoor op korte termijn 133 varkens zouden moeten af slachten. Als belangen moe ten worden afgewogen zou de balans ten gunste van de gebroeders Van der Voort moeten doorslaan. Als de Raad van State het besluit niet zou schorsen, vroeg hij in laatste instantie ruim gele genheid de varkens af te kunnen mesten waarmee en kele maanden zouden zijn gemoeid. Sluiting ALPHEN De verkeers- groep der rijkspolitie van het district Den Haag zal vanaf 1 oktober het ver keer op de provinciale weg 7 tussen Alphen en Leimuiden zeer scherp gaan controleren. Er zal met name worden gelet op het dragen van de veilig heidsgordels en de snelheid, die met radar zal worden ge controleerd. gij overtredingen zal direct een proces-verbaal worden opgemaakt. De maat regelen zijn volgens de com mandant van de verkeers- groep, adjudant Van der Plas noodzakelijk in verband met het grote aantal ongelukken op de provinciale weg, die in de volksmond „Dodenweg" heet. Door de controle hoopt de rijkspolitie het aantal onge vallen terug te dringen. Namens het gemeentebe stuur van Leidschendam zei de heer Vreeburg dat, liever dan gehele of gedeeltelijke sluiting van het bedrijf, ge bruik was maakt van de sinds kort geboden mogelijk heid van het eisen van een dwangsom. De veehouders zouden in een onderhoud met de wethouder, oktober vorig jaar, hebben toegezegd dat binnen enkele maanden alles in orde zou zijn maar dat is, op enkele onderdelen na, niet gebeurd. De inspec teur van de volksgezondheid zou hebben gezegd, dat mes tuitloop naar sloten, vooral op korte afstand van wonin gen, aan stringente voor waarden zijn gebonden. Op de vraag van dr. Veringa wat de veehouders nu eigen lijk willen, een gierkelder bouwen of de varkens af slachten, kwam geen ant woord. LTB-advocaat Schreurs zei dat „gezien de richtlijnen van de minister' de sloot wordt aangehouden. „Dat bespaart veel kosten van de bouw van een gier kelder". De heer Van Els- hout van Leidschendams openbare werken zei nog dal het Hoogheemraadschap Rijnland, na genomen water monsters, wel degelijk klach ten had gedeponeerd. In de circulaire van de minister wordt gedacht aan een put maar niet aan een sloot die naar ander water voert. Vee houder Van der Voort kwam zelf ook nog even aan het woord om te zeggen, dat Rijnland had gezegd dat alles „prima" was. De Raad van State zal waarschijnlijk bin nen een week uitspraak over een eventuele schorsing doen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7