aan uitbreiding toe "iieuwe „Flora" nu ritiek op nieuwe opzet adscommissies in Katwijk Sportief Voorhout huldigt Peter van Dijk ■S"Ceid6sSoimuit rdaad W oningbouw- plannen wellicht niet haalbaar door bezuinigingen" Prinses Margriet start aetie Unicef wenskaarten hten over flats Curielaan Postcode/Plaats. Betaald wordt i_ per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een softtennisset naar Naam- Postcode/Plaats_ Telefoon. Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. j Naam. Verschil- jem^cties hebben in ergadering ver- Spa^oeite te hebben èrugbrengen van ,dej commissies van ;bbek bijstand. Door 2toijvan B en W om der tgelid in principe 9tejcommissie te la- ïn vatten is het aan- kld tot zes. Met t CDA en D'66 èrg gelukkig met ikorrjel. Zij zijn slechts e gegaan met de liss&p dat deze nieu- we werkwiize na een jaar geëvalueerd zal worden. Wanneer dan de behoefte bestaat om het aantal raadscommissies alsnog uit te breiden is daar vol gens burgemeester mr. C.A. Bos niets op tegen. In de nieuwe zittingsperiode van de raad is besloten om het takenpakket van de verschil lende raadscommissies samen te laten vallen met de porte feuilles van de collegeleden. Elk lid van B en W zit één commissie voor waarin zijn complete takenpakket aan de orde kan komen. In de prak tijk betekent dit dus een ver mindering van het aantal raadscommissies. Aangezien men er bij de samenstelling van deze raadscommissies nog steeds van uitgaat dat elk raadslid in minimaal twee commissies vertegenwoordigd is, zal het aantal leden van en kele raadscommissies toene men. Daarnaast zal de verga dertijd per raadscommissie vermoedelijk langer zijn, om dat er meer zaken aan de orde komen. Na éen Opmerking van de heer Van Mierlo in die rich ting ontkende burgemeester Bos dat er in de komende ja ren bezuinigd zal worden op de invloed van burgers in de raadscommissievergaderingen. „Er is geen sprake van dat om bezuinigingsredenen minder adviseurs of burgerleden aan de raadscommissies zullen worden toegevoegd. Op in spraak mag geen cent bezui nigd worden." Burgemeester Bos zegde gisteravond toe bin nen drie maanden met een in spraakverordening te komen. Ook noemde hij de wens van het college om de raadscom missievergadering zoveel mo gelijk in kantoortijd te laten plaatsvinden niet nadelig voor de burgers. „Minder bezoek dan we in de afgelopen acht jaar in de avonduren gehad hebben kan bijna niet." De heer Bos noemde de nieuwe opzet van de commissieverga dering een poging om te ko men tot een gestroomlijnder werkwijze waarbij voorkomen wordt dat een aantal commis sies elkaar overlappen. Daar naast spelen wel degelijk ook de financiën een rol. Zonder veel moeite werden gisteravond de verschillende commissies ingedeeld. Alleen de leden van de comissie Wel zijn konden gisteravond niet worden benoemd. Het college beraadt zich nog over de toe komstige opzet van deze com missie en de rol van de bur gers daarin. INDAM Door id van de overbu- xavond om kwart s/wij twee Hagenaars bij i in Leidschendam iad betrapt. De jon- i achttien jaar oud, ji woning aan de binnengedrongen. hebben aangebeld, door middel van F door de brieven- lordeur. Zij stonden k/b^n stereo installatie len toen de politie terdaad betrapte. De Sren gewaarschuwd trburen, die de hele hadden gadegesla- s/fin^oners van het huis iet moment van de buren op visite. De zijn na verhoor in- s/wlj fietser over tijndijk J— Een 19-jarige r uit Hazerswoude fond licht gewond ödat hij met hoge p de kruising Hoge k Maasstraat uit de !g. De jongeman ;d door een motor- e Leidse politie, ïgent betrapte de op het Levendaal let een snelheid van tachtig kilometer fomfietser negeerde i(^en en gaf gas. Hij trottoirs zodat vóet- a*g moesten springer ge lijf te redden. Op njndiik reed de jon- "telijk op de ver helft. zodat tegen- moesten wijken. Maasstraat in wil- ging het fout. De loog uit de bocht gen de achterkan- geparkeerde au- tand. De bromfiet- aafwonden en ont- Peter van Dijk op het erepodium met rechts zijn moeder en Ger van de Nieuwedljk en links burgemeester Van de Wouw. VOORHOUT Na een ware triomftocht door het dorp in een open koets getrokken door twee prachtige zwarte paarden is nationaal motorkampioen Honda 400 N, Peter van Dijk, gisteravond gehuldigd. Dit gebeurde tijdens de lampionoptocht, een onderdeel van de Oran jefeesten die deze week in Voorhout worden gehouden. Burgemeester M. Th. v.d. Wouw reikte de bekende Voorhouter een rood-wit-blauwe sjerp uit bedrukt met gouden letters. Bloe men waren er voor hem, zijn moeder, mevrouw Van Dijk en de trouwe mechanicien van de coureur, Ger v.d. Nieuwedijk. Hon derden Voorhouters brachten de veelbelovende coureur een da verende ovatie. Daarna genoot men van een uitstekende show van zes muziekkorpsen uit de regio De 24-jarige Peter van Dijk stelde op 5 september tijdens de Na tionale Motorraces op Zandvoort zijn Nederlands kampioen schap veilig door voor de vijfde keer eerste te worden en daar mee de oude rot in het vak, Kees Bouwmeester uit Oude Wete ring als kampioen te onttronen. Bouwmeester was al drie jaar ongeslagen kampioen in deze tourklasse. van de Leidse Courant VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1982 PAGINA 7 WAARSCHUWING GEDEPUTEERDE BORGMAN: VOORHOUT De woningbouw in de Leidse agglo meratie en de Bollenstreek zoals deze is vastgelegd in het streekplan Zuid-Holland West is een beetje op losse schroeven komen te staan. Gezien de bezuinigingen bij het ministerie van Volkshuisvesting zullen er in het grote gebied Zuid-Holland West de komende jaren en kele duizenden woningen minder per jaar worden ge bouwd. „In een periode van vijf jaar, de streekplanpe riode, kan dat flink aantikken", stelde gedeputeerde J. Borgman gisteravond tijdens een voorlichtingsavond over het streekplan in Voorhout. De nieu* van „Flora" na de al weer van over- neerzetruim- kopersruim- De leden 24 septem- aan de plan geven. Tot nu zij deze gewei- eerst de eerste half zien. Deze cij- eveneens 24 '9 op tafel komen, re zil t ir wil er geên hal bijbouwen. Dit zou ongeveer 6,3 miljoen gulden gaan kos ten. Om uit de ruimteproble^ men te komen, is het bestuur van plan op de huidige neer- zethal een verdiepingsvloer te maken. De kosten van deze vloer worden geraamd op 3,7 miljoen gulden. Verwacht wordt dat met deze investe ring het veilingpercentage met 0,1 zal stijgen. Kopersruimte Ook de open kopersruimte is te klein. Elke week komen er nieuwe kopers bij. Was men er bij de opzet van de nieuwbouw vanuit gegaan dagelijks een aantal van 90 tot 100 kopers een plaats te moeten bieden. na verscheidene tellingen op alle dagen van de week kwam men ongeveer gemiddeld uit op een overpercentage van 55 Er is zelfs een wachtlijst voor 3400 m2 boxruimte. Met deze investering is een bedrag van 4.900.000,- gemoeid. Naar verwachting zal met deze investering het veilingpercen tage met 0,15 toenemen. Door deze twee investeringen zullen ook de veilingkosten hoger worden en wel met 6,3 Tijdens een speciaal over deze kwestie belegde persconferentie stelde voorzit ter Vianen dat veel kwekers hier wel problemen mee zou den hebben, maar dat zij ook moeten begrijpen dat de groei mogelijkheden van Flora niet gestagneerd mogen worden. „Willen wij kopers blijven trekken, dan is uitbreiding noodzakelijk", aldus de voor zitter van net veilingbestuur. Positieve cijfers De veilingcijfers over het eers te half jaar van 1982 zijn zeer positief. Alhoewel veiling Flo ra over het eerste halve jaar een verlies geleden heeft van 1,3 miljoen heeft ze toch van de vier grootste veilingen in Nederland een meeromzet ge haald van 11,57%. Over het geheel gerekend zit er een prijsverbetering in van 7 Dit jaar ziet het bestuur nog geen kans om met een sluiten de begroting te komen, terwijl men over 1983 aan een verlies denkt van 850.000,-. Voor 1985 is een winst geraamd van 1.500.000,- voor 1986 van f 2.500.000,-. Het hele cijferlijstje van het bestuur opgesteld heeft voor zijn investeringen staat of valt wel met de verkoop van het oude Floraterrein voor 1 janu ari 1983. Met het doen van in vesteringen wil het bestuur wel wachten totdat de oude veiling is verkocht, alhoewel dat ook weer niet te lang mag gaan duren, omdat anders het beleid in gevaar komt. Amstel- veste is nog steeds als adspi- rant-koper in de markt maar er hebben zich meer belang stellenden gemeld, aldus voor zitter Vianen. Service De service staat bij de veiling in een hoog vaandel. Het feit dat hieraan 0,44 van de om zet betaald moet worden ziet het bestuur niet als de grootste belemmering. De kwekers kunnen dag en nacht aanvoe ren, ze kunnen telefonisch naar de prijzen informeren en ze kunnen hun bloemen ge koeld aanvoeren. Dit alles heeft er toe geleid, dat steeds meer kopers zich voor Flora zijn gaan interesseren, omdat de bloemen langer houdbaar zijn. Kwekers sparen met deze voorzieningen weer geld uit bij hunzelf. Volgens dat plan zal in de periode van 1990 tot 2000 toch al een tekort van 5.000 woningen in de Leidse agglomeratie ontstaan. Voor het gebied van de Bollenstreek geldt echter dat de ge meentelijke bestemmingsplannen voldoende ruimte bieden voor opvang van de eigen natuurlijke bevolkingsgroei. Overigens is in de Bollenstreek de woningbouw de afgelopen periode. 1975 tot 1980, met 21 procent, ofwel 900 woningen achtergebleven mede omdat de bevolkingsgroei is blijven steken. Door de bezui nigingen als gevolg van de teruglopende economie is het echter de vraag of die plannen wel haalbaar zijn. Het ministerie laat elk jaar steeds minder gesubsidieerde woningen bouwen. Een ander punt is de werkgelegenheid. Vooral de afgelopen twee jaar hebben volgens Borgman uitgewezen dat in de Bollen streek de nadruk niet moet liggen op de industrie, waarbij de werkgelegenheid duidelijk terugloopt, maar op de agrarische sector. „Met name de tuinbouw heeft de werkgelegenheid weten te behouden, terwijl dat juist de bedoeling was bij de industrie", aldus Borgman, geschat wordt dat tot 1990 nog een 5.000 arbeids plaatsen in deze sector moeten worden gevonden. In de Bollen streek bestaat geen behoefte aan extra bedrijfsterreinen, terwijl in de Leidse agglomeratie ruimte moet worden gevonden voor 147 tot 190 hectare. Prinses Margriet koopt de eerste set wenskaarten bij de Unicef-stand in Duinrell ABE ■N/REGIO LEIDSE COURANT IOTEN Bewoners van flats aan de Curielaan hebben •klaagd over de gebreken die hun woningen vertonen. Tij- vergadering van de raadscommissie openbare werken en ie zaken kwam deze kwestie ter sprake. Het VVD-raadslid Van der Kloes vroeg zich af of huurders van gemeentewo- Öjd eerst zelf aan de bel moeten trekken voordat noodzake- J peningen worden getroffen. jr J- van Leeuwen (PvdA) verklaarde dat de brief van de unsluit op eerder gevoerd overleg. De flatwoningen aan de zijn samen met het gezondheidscentrum gebouwd. Daarom -jp prbeeld een centrale verwarmingsvoorziening. Deze functio- uc (er zeer slecht Thans wordt zo spoedig mogelijk getracht de ,een zelfstandige voorziening te geven. Voorts zijn er plan- )0 eengezinswoningen in eigendom bij de gemeente te gaan ,Ons Tolhuisgeopend LEIDSCHENDAM Burgemeester W. F. de Vreeze heeft gistermiddag aan De Horre in Leidschendam-zuid het nieuwe wijkcentrum „Ons Tolhuis" geopend. Rondom de feestelij ke opening van het wijkgebouw, dat bijna 550.000 gulden heeft gekost, is een groot aan tal activiteiten op touw gezet met vanmiddag een oberrace en prestatielopen en vanavond een feestavond met optreden van „The Mix tures". Verder morgen fietstochten waarvoor het aloude pontje over de Vliet bij De Knip in ere wordt hersteld en in de loop van de week klaverjas- en bridgedrives, een filmavond met André van Duin en tenslotte a.s. zaterdag een theaterproject met medewerking van de groep „De Witte Olifant" uit Den Haag. Ge ïmproviseerd toneel dat 's middags wordt op gezet en 's avonds wordt uitgevoerd. Voormalig Nieuw Nijvelt weer open WASSENAAR Voormalig Nieuw Nijevelt, nu Tent genaamd, opent haar deuren weer na enkele maanden gesloten te zijn geweest. Hoewel er nog steeds een flink medewerkerstekort is, ziet beroepskracht Aad Smits de toekomst zonning tegemoet. Op de bezoekersvergadering gis teravond, werd de basis gelegd voor een vernieuwd bestuur en mede werkersbestand. Ook is er gepraat over een nieuw programma. Het jongerencentrum is in de loop der jaren nogal omstreden geweest. Overmatig drugsgebruik en een drankprobleem maakten het centrum dat in de loop der jaren wel vijf keer van naam veranderde niet erg populair onder de ouderen van Wassenaar. Ook het aantal onderko mens is niet op de vingers van een hand te tellen. De behuizingen varieerden van een atoomvrije schuilkelder tot het voormalige politie bureau waar De Tent nu in zit. Toch zijn er niet alleen negatieve dingen gebeurd. Zo organiseerden de jongeren een paar jaar geleden een bazar en het voor Wassenaar legendarische „Firehouse-festival" in de brandweerkazerne. Vanaf deze week is De Tent iedere vrijdagavond van negen uur tot half twee 's nachts open. De eerste popgroep treedt volgende week vrijdag op en heet W.A.T. (voorheen Bleistift) WASSENAAR Prinses Margriet gaf gistermiddag in het Wassenaarse recre atiecentrum Duinrell het startsein voor de Najaars Wenskaarten Actie van de Unicef. De opbrengst van de actie gaat naar een' groot aantal projecten in 111 Derde Wereldlanden waar voor een goede wa tervoorziening wordt ge zorgd. Vorig jaar bracht de kaartenactie 5,8 mil joen gulden op. Er zijn toen 4,2 miljoen kaarten verkocht. Door een eerste set kaarten bij de Unicefstand in het recrea tiepark te kopen, opende prin ses Margriet de actie. Ondanks dat er geen ruchtbaarheid was gegeven aan de opening door de prinses, stonden toch enke le honderden personen haar op te wachten. Meer dan 2000 vrijwilligers gaan vanaf van daag door het hele land probe ren de kaarten die in setjes van tien verkrijgbaar zijn, aan de man te brengen. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, werd vlak na de Tweede Wereld oorlog in Europa opgericht om de door de oorlog ontheemde kinderen hulp te bieden. Toen de nood na enige tijd was gele nigd. verplaatste het werkter rein van de organisatie zich naar de Derde Wereld. Unicef koos nu voor het thema Water omdat dit de vloeistof is waar alle leven op de aarde om draait. Een complete soltball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7