Rake persoonsvormen in „Aanstelleritis gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 PA( Vrees voor Italiaanse toestanden bij Nederlandse tv HILVERSUM NCRV-voorzitter drs. Th. Jansen vreest overheersing van de commercie als het onlangs verschenen mediarapport van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) op alle punten zal worden gevolgd. Hij koos op de gisteren gehouden winter-perscon- ferentie van zijn omroep onverbloemd de zijde van drs. H. van Stiphout. Deze maakt deel uit van de WRR. maar voor zag genoemd rapport van een minder heidsstandpunt, dat de NCRV op tal van punten aanspreekt. Met name bracht de heer Jansen ter sprake, dat de lokale tv met inkomsten uit reclame gefinancierd zou moeten worden volgens het WRR- rapport. Landelijke reclame zal niet wor den toegelaten. Alleen plaatselijke mid denstanders zouden hierop ruimte kunnen krijgen. De heer Jansen deelt de mening van de heer Van Stiphout, dat dit een vol komen naïef voorstel is. Wat zijn plaatse lijke adverteerders? De warme bakker op de hoek? Jawel, maar ook de grootwinkel bedrijven met een paar filialen in de buurt, de grote slijter met een paar gefi nancierde winkels in de wijk en het we reldconcern, dat een dealer of vestiging in dezelfde stad heeft. Gevaar dreigt van nog meer kanten. Het adverteren op die loka le zenders moet aantrekkelijk gemaakt worden. Daarvoor zullen regionale tv-sta- tions ook de wereld afstropen op zoek naar veel bekeken produkties. In Italië kunnen wij leren hoe een keten van re gionale zenders populaire programma's wegkapen voor de neus van de landelijke omroep. Naar de mening van de heer Jan sen zullen het de politieke organen moe ten zijn, die in het woud van nieuwe ont wikkelingen inhoudelijk de weg zullen moeten wijzen. De politiek kan deze zaak niet op zijn beloop laten. Dat zou ons nog wel eens lelijk kunnen opbreken, aldus de heer Jansen. Net als in het WRR-rapport moet vastgesteld worden, dat het omroep bestel momenteel al aanzienlijk is uitge hold. De NCRV-voorzitter ging ook in op de kritiek, dat omroepen als de NCRV, de KRO en de VARA er alleen maar op uit zouden zijn hun eigen positie veilig te stel len. Hij noemt dat maar ten dele waar. De media, pers en tv, spelen een rol in deze democratische samenleving. Deze mag niet ondergeschikt worden gemaakt aan de belangen van de commercie, aldus de heer Jansen. Uitbreiding IKON op Teletekst HILVERSUM Dezer dagen heeft de IKON zijn activiteiten uitgebreid met dagelijkse nieuwsvoorzieningen via Teletekst in samenwerking met de NOS. De IKON, die bij de verdeling van de Teletekstpagina's de beschikking had gekregen over twee pagina's, heeft één daarvan ingebracht in het nieuws- magazine van Teletekst. Dit magazine wordt verzorgd door de Teletekstredactie van de NOS. Eén IKON-pagina staat nu in de omroeprubriek en één in de nieuwsrubriek. Op deze laatste pagina voorziet de IKON de NOS van nieuws uit de sfeer van de kerken. De kerkelijke omroep heeft daarvoor een afzonderlijke redactie in het leven geroepen. Om organi satorische redenen is deze Teletekst-nieuwsredactie van de IKON in Rotterdam gevestigd. Het door de IKON te leveren nieuws zal zich niet beperken tot de kerken die hun zendtijd door de IKON laten verzorgen. Men wil wel het hele kerke lijke terrein, ook internationaal, trachten te bestrijken. Daar bij wordt er naar gestreefd de journalistieke gebruiken om trent onafhankelijkheid en scheiding van nieuws, achter grond en commentaar nauwkeurig in acht te nemen. T>!> HILVERSUM De naam van Ine Schenkkan heeft een zeer vertrouwde klank in de Nederlandse filmwereld. Al jaren is zij verantwoordelijk voor de montage van een opval lende reeks korte en lan ge speelfilms en docu mentaires. Erkenning verkreeg zij bij de Nederlandse filmdagen in sep tember vorig jaar, toen zij de „Old Delft"-prijs in ontvangst mocht nemen voor „de beste cutter van Nederland". Na ja renlang haar creatieve kwali teiten aan anderen dienstbaar te hebben gemaakt, wilde zij zelf iets schrijven en regisse ren. Zij kreeg de gelegenheid en maakte de film „Aanstelle- ritis" die de NOS woensdag avond op Ned. I om 20.15 uur uitzendt. Dat Ine Schenkkan ruime er varing heeft met montage, is onmiddellijk merkbaar; haar film zit degelijk in elkaar, er is geen scène te veel of te weinig, te lang of te kort in verwerkt waardoor bijna een te veel aan handeling en dramatiek is be reikt. Door de vaart die „Aan- stelleritis" kenmerkt, zal de kijker er soms moeite mee hebben welke rol de verschei dene acteurs hebben. Met name geldt dit voor twee van de hoofdrolspelers, Joost en Tine (Adriaan Olree en Geert de Jong), resp. zoon en schoon dochter die met elkaar en met de rest van de familie over hoop liggen. Niet goed duide lijk wordt gemaakt waarom. Het doet er niet veel toe. Ine Schenkkan heeft een aantal goede acteurs verzameld die aan hun rol fraai gestalte ge ven en gezamenlijk tot een goede weergave komen van een sfeerverhaal vol emotie en tegenstrijdigheden, dat zij zelf heeft geschreven. Verhaal Centrale figuur is pa (Hans Veerman) die zojuist uit het ziekenhuis is ontslagen en moeite heeft met zijn verplich te bedrust. Hij wordt boven dien op de huid gezeten door de alles en iedereen betutte lende ma (Karin Haage) die precies weet wat goed voor hem zou zijn. Het is de dag waarop pa en ma het 40-jarig huwelijksfeest vieren, met alle gedruis vandien. Wat ma niet zint, "dat deugt niet. En' de operatie van pa kan nooit veel hebben voorge steld; hij was zo snel weer uit het ziekenhuis dat zijn geklaag wel moet neerkomen op aan- stelleritis. De man wordt op geen enkele manier serieus ge nomen. Alleen schoondochter Tine, de ongewenste figuur op deze feestdag, heeft begrip voor de man voor wie zij een doos ver boden sigaren heeft en een fles verboden jonge klare. Tine is degeen die het overlijden van pa meemaakt, terwijl de rest van de familie opgetogen naar buiten is gerend om de aan komst van een stoet majorettes gade te slaan. Buiten woedt het feest, binnen sluit Tine de ogen van pa, overleden aan zijn operatie en de drukte. Wel heel erg cynisch is het mo ment waarop de majorettes borden in de hoogte steken waarop „lang zal pa leven" te lezen valt, terwijl de man zo juist is overleden. Wel geeft Ine Schenkkan hiermee vol maakt ondubbelzinnig aan hoe mensen langs elkaar heen kunnen leven. De nogal wrange kijk van de filmmaakster op het traditio nele familiegebeuren bereikt Hans Veerman als pa en Geert de Jong als Tine in „Aanstelleritis". een hoogtepunt wanneer de feeststemming in één klap is omgeslagen in diepe treurnis. Vooral ma heeft het zwaar: wat moet zij met de immense taart waarvan slechts één stukje is genomen; waar moet zij heen met slaatjes en hartige hapjes en de hele feesttafel waar niemand meer trek in heeft? Niet het overlijden van haar man neemt haar in be slag, maar haar zorgen over de bederfelijkheid van al die feestelijke lekkernijen. De kijker kan Bram van der Vlugt nog even meemaken die eerder naam maakte als dr. Finlay en ook nu optreedt als de huisarts die de overlijden- sacte komt tekenen. Dokter Bram zal het pand niet eerder verlaten voor hij plastic zak ken vol taart en andere lek kernijen heeft aangepakt. Tussen alle bedrijven door vechten Tine en Joost een ru zie uit, die door Tine lijkt te worden gewonnen. Ine Schenkkan heeft kennelijk twee soorten vrouwen willen typeren: de betuttelende huis vrouw die aan alle kanten vol doet aan het traditionele rol lenpatroon (ma) en de heden daagse jonge vrouw Tine die heel goed op eigen benen kan staan, niet vertroetelt, maar precies daar te hulp schiet waar dat noodzakelijk is. Die persoonsvormen komen fraai tot Uitdrukking. FRITS BROMBERG Met zijn socratische vraagstelling, bedacht door Hans Mierlo die deel uitmaakte van het team van het VARA programma „De achterkant van het gelijk", vervolgde] teravond Marcel van Dam bij herhaling de juristen minnaars van Vrouwe Justitia, gezien de blinddoek' blinde liefde. Na de dokters de vorige keer nu ee tieve ingreep in het recht. Voor de tweede keer d we de handhavers van de wet terugzagen als recidivi» handhavers van de wet die terugvielen in hun oude I net als Marcel van Dam trouwens, veel uitzonderlijke vallen, weinig echte praktijk. Die socratische manier van vragen stamt nog uit de se |p naries als didactisch middel ter beoefening van de the gie, met name ter bestudering van de dogmatiek. Me ir daar al lang van afgestapt, bij gebrek aan gerichte vragevi en vanwege de soms zotte conclusies. In werkelijkhei win' die leermethodiek veel ouder. De wijsgeer Socrates be »or er eeuwen voor Christus al mee. Socratische vragen 1 eeu' ben niets te maken met strikvragen om iemand uit ngei tent te lokken of hem zoals gisteravond ergens op te v len gen. Socratisch vragen is stap voor stap zoeken niet r out de waarheid achter de dingen, maar naar de waarheid de dingen, de innerlijke waarde. Socrates stelde - en was juist het socratische in hem- niet aan anderen de in c gen, maar legde die aan zichzelf voor. Heel anders dus len gisteravond. Hij gaf ook zelf de antwoorden. Ook dat w gisteravond niet direct op. Omdat hij dit allemaal har witt pratend deed, verzamelde hij leerlingen om zich heen, li' der wie Plato, die het gehoorde belangrijk genoeg vond s vast te leggen in schrift. Socrates zag dat nut niet zo lam ide: Naar zijn opvatting dient iedereen zichzelf voortdur nii vragen te stellen. Een ander doet in dat opzicht eigen eert overbodig werk. Dit laatste was Marcel van Dam gis a avond niet direct aan te zien. Wat Socrates wel deed, na zijn eigen antwoord op zijn vraag bij zijn toehoort tien informeren of zij met de juistheid van het antwoord rou' stemden. Van daar uit ging hij verder met de volgen. C vraag. Daarbij voortdurend filosofisch aan zichzelf twi ,iaa lend, geheel in afwijking van wat gisteravond opviel Marcel Socrates. Hier kwam nog bij, dat de regie hei v regelde, dat bij voortduring de rug van Marcel zichtten was. Dit kwam dus neer op de achterkant van van Da rea der Socrates ambiëerde ook geen hoge functies. Hij was va ker, geen doe-mens. Van Dam heeft laten weten, datilcj0 nieuwe „Achterkanten" gaat maken als de PvdA niet ii'ec regering komt, dus als hij geen minister wordt. Daar pe staat van Dam aan de heel andere kant van het gelijk |en Socrates, die ook leerde vragen te stellen rond de onb !r zuchtigheid van machtshebbers en ambtsvervuilers, functieverknochtheid. De gewetens van die mensen wakker schuddend ha 1 Socrates zich de haat van de overheden op zijn hals. eer< werd veroordeeld tot de gifbeker. En ledigde die in fill d fisclie gelatenheid ad fundum. Tot op de bodem. Zo ^e wilden de juristen gisteravond niet gaan in hun over*' gingen van misdaad en straf. Dat pleit voor hun hum in houding. Maar zou van Dam die beker ad fundum lee] 1de dronken hebben? Dat is de enige echte socratische vra Teveel Britse pop op regionale radiozer :pt HILVERSUM Vice-voorzitter drs. M. Dijkstra van diest vindt, dat Radio Oost te veel engelstalige popmuziek ui w 1 „Ze kunnen zich wat dat betreft heel best meten met Hil\ uig 3", zo zei drs. Dijkstra op de vergadering van het NOS-b liet De vice-voorzitter van de NOS wil, wat dit betreft, geen »ez< uiten op Radio Oost en het personeel daarvan. „Ik kan r en, vinden in het systeem, dat Radio Oost de uitzendingen v mg versum 3 moet onderbreken. Vanuit die situatie kan voorstellen, dat Radio Oost haar muziek afstemt op die v versum 3. Als deze regionale omroep over zo'n anderh; over een eigen zender beschikt, zal Radio Oost haar r getwijfeld meer afstemmen op de regio". Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 EO 19.00 19.15 21.00 NOS 21.37 21.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Met: Ralp Waite, Mi chael Learned, Richard Thomas, Mary McDo- nough e.a. De weduwe Verdie Grand ontmoet de rondreizende Harley Foster met zijn zoontje en zij raken onmiddellijk bevriend met elkaar. Evolutie via de ruimte? Gesprek van Willem Glashouwer met prof. dr. A.E. Wilder Smith over het onlangs ver schenen boek „Evolu tion from space" van de bekende astronoom Sir Frederik Hoyle. Hoyle publiceerde het boek samen met de boed dhist N.C. Wickrama- singhe. 's Werelds grootste vis- fuik. Documentaire over de Golf van Californie. Tijdsein. Actualiteiten. Journaal. Den Haag vandaag. Ka binetsformatie. 1882 Igor Stravinski 1982. Concertuitvoering van Le Sacre du Prin- temps door het Rotter damse Philharmonisch Orkest o.l.v. de Engelse dirigent Simon Rattle. Eerste van drie uitvoe ringen in het kader van Strawinsky's geboorte honderd jaar geleden. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor Joegoslavische en Italiaanse gastarbeiders. 18.3(5 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Amerikaanse jeugdse rie. Met: Tom Wopat. John Schneider, Cathe rine Bach, Denver Pyle e.a. Een stel aantrekke lijke jongedames heb ben Hazzard County als hun werkterrein uitge zocht. Ze stelen alles wat aan auto's los en vast zit. 22.00 22.05 Journaal. Dallas. Zelfs Miss Ellie heeft haar geduld met J.R. verloren. Zijn strijd om het bezit van zijn zoontje John Ross wordt met alle middelen gestreden. Inmiddels tracht Bobby een kind te adopteren; Pamela's emotionele stabiliteit gaat dermate achteruit, dat medische hulp ge boden lijkt. Televizier magazine. Acutaliteitenrubriek, waarin aandacht wordt besteed aan het nieuw ste deel van „Het Ko ninkrijk der Nederlan den in de Tweede Oor log" van dr. Lou de Jong. De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- terman. De Graaf van Monte Cristo. Amerikaanse avonturenfilm van David Greene naar het be roemde boek van Alexandre Dumas (1975). Met: Richard Chamberlain, Trevor Howard, Louis Jordan, Donald Pleasance, Tony Curtis en Kate Nelligan. Edmound Dantes, een jong koopvaardij-officier wordt van een samen zwering samen met de verbannen Napoleon beschuldigd en gevan gen gezet in het beruch te kasteel d'lf. Een me- degevange vertelt hem over een schat op het eiland Monte Cristo. Ed mound weet te ontsnap pen, vindt de schat en vestigt zich als Graaf van Monte Cristo in Pa rijs. Daar zint hij op wraak tegen zijn vroe gere verraders. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 De vissers van Moorhövd. Se rie. Afl.: Rooftocht. 18.30 De andro-jager. Serie. Afl.: Het meisje met de choco-ogen. 19.00 Plezier me! Ahrló. „Drie tur ven hoog". 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het schijngezin. Serie. Afl.: De ellende van opa. 20.00 Journaal. 20.15 Een avond met Georg Tho- malla. Duitse klucht. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Met een overdonderen de meerderheid wordt Bobby Ewing tot senator gekozen. Donna Culver en Ray Krebbs treden in het huwelijk. 22.30 Achtergrondinformatie. 23,00 Kijkkast. Programma in het te ken van de „Mostra Internazionale del Cinema", die van 28 augustus tot 8 septenber in Venetie werd gehou den. 00.00 Journaal. Jutta Lampe, Jessica Früh en Gudrun Gabriël vervullen de rol van zusters in de Duitse speelfilm "Schwes- tern". BRT II, 20.15 uur. Vanavond zendt de BRT een muzikaal program ma uit over het moeilijke leven van Jacques Brei en de weerslag van dat leven in zijn teksten. BRT. I, 20.15 uur. DUITSLAND 2 18.20 De snelste muis van Mexico. Tekenfilmserie met Speedy Gonzales. 19.00 Journaal. 19.30 These three. Amerikaanse dramatische film van William Wyler (1936). Met: Miriam Hopkins', Merle Obereon, Joel McCrea e.a. Twee lera ressen, Marthe Dobie en Karen Wreight zijn allebei verliefd op Joe, een jonge arts. Alles verloopt naar wens. totdat een oude tante van Mar the en een boosaardige studente zich er mee gaan bemoeien. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Atoomenergie - nee, dank ul Atomenergie - ja, alstublieft! Repor tage over de houding van de bevol king in diverse Europese landen ten opzichte van het vredelievend gebruik van atoomenergie. 22.05 Vijf over tien. Thema: Buiten landers in Duitsland. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Telecollege ter introductie. Wiskunde. 19.00 Vor Ort. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap. De laatste woningen. Documentaire over een bejaardentehuis. 21.00 Klimbim. 21.45 Monitor in het kruisvuur. 22.30 Vrouwenstudie. Gesprek met de sexuologe en schrijfster Charlotte Wolff. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 De avonturen van Peter Selie. Tekenfilmserie voor kinderen. 18.05 Er was een... de mens. Teken filmserie van Albert Barille over de geschiedenis van de mensheid. Zes entwintigste en llaatste afl.: Er was eens de aarde... en morgen? 18.30 Charlie Chaplin. De kampioen. 18.45 Take it easy. (Open School). Cursus Engels voor beginners, deel 1. 19.10 Oh boy. Muzikale programma- serie van Paul Smith met popsongs uit de jaren 50 en 60. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en lotto-uitsla- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Óp ban den moet je kunnen rekenen 20.15 De regenwegen van Brei. Sa menvatting van een programma, dat reeds op 28 december 1980 werd uit gezonden. Niet alleen brengt Jacques Brei zelf een aantal chansons ten ge hore, maar ook zingen o.a. Liesbeth List, Raymond van het Groenewoud en Margriet Eshuis zijn liedjes in het Nederlands. 21.25 Boren in de Noordzee. Pro gramma van de Dienst Wetenschap pen in de serie „Kijk mensen", onder regie van Huib Duyster. In deze docu mentaire wordt aandacht besteed, aan de veiligheid van de boor-plat- forms, de werk- en leefomstandighe den van de arbeiders en de toekom stige technische ontwikkelingen. 22.25 Journaal. Vooraf: Toto-win- BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Bart Peeters presen teert popmuziek en wetenschap in een programma. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20 15 Zusters. Duitse psychologische film van Margaretha von Trotta (1979). Met: Jutta Lampe, Jessica Fruh, Gudrun Gabriël en Konstantin Wecker. De film gaat over de haat- -liefdeband van twee zusters, die ver schillende karakters en belangen hebben. 21.45-22.45 In naam van de firma. Driedelige Amerikaanse documentai re van Allan Francovitch over de praktijken van de CIA. Eerste deel: BELGIE FRANS 1 14.00-17.00 Schooltelevisie. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18 15 Cine-vacances. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19 30 Journaal en toto-berichten. 19.55 Vieilles casseroles et bonnes recettes. Kookrubriek. 20.10 Les sentiers du monde. Grie kenland. 21.15 La poupee sanglante. Tv-serie in zes delen naar de roman van Gaston Leroux. Met: Jean-Paul Zeh- nacker. Yolande Folliot, Sacha Pitoeff e.a. Vijfde afl.: In het huis van Corbil- leres hebben Jacques Quentin en M. Gaillard sporen gevonden van de aanwezigheid van Gabriel-Benedict en Christine. 22.10 Des hommes et la musique. Gesprek met Raymond Rossius, di recteur van de Koninklijke Opera. 22.55 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Roger and Co. 17.35 Playaway. 18.00 John Craven's newsround. 18.10 Animal magic. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.50 Angels. Serie. 20 15 The last ot the summer wine. Car and garter 20.45 In at the deep end. Female impersonater. 21.35 Taxi. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Barry Norman: Los Angeles. Documentaire. 23.15 Scruples. Amerikaanse serie. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Nyoka and the Tigerman. Monster Clutch 19 00 Korte film. 19.15 Journaal. 19.20 The horse soldiers. Ameri kaanse oorlogsfilm van John Ford (1959). Met. John Wayne, William Holden. Constance Towers e.a. 21.20 100 great paintings. '21.30 Top gear 82. 22.00 The art visitor. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS 15.30 Mickey and Donald. Tekenfilm van Walt Disney. 16.15-17.10 De prachtige walvis, Een special van National Geographic over de walvis. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Een avond met Georg Tho- malla. Herhaling. 11.35 Mozaïek. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 De heilige berg. Documentaire over een expeditie naar de Ama Da- blam, een der moeilijkste bergen van het Khumbu-gebied, ten zuidwesten van de Mount Everest. 17.00 Alpha 5. Spelprogramma met de computer voor kinderen. 17.25 He, let op. Reisreportages voor kinderen. 17.50 Journaal. 18 00 Nils Holger88ons fantastische reis. Sprookjesserie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Basis van het kolonialisme. Serie programma's over invloeden en gevolgen van het kolonialisme. Afl Ontdekkers en veroveraars in Latljns- -Amerika. 16.35 De verloren eilanden. Avontu- renserie voor de jeugd. Afl.: De be vrijding van Jason. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek' 08 10-11.20 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.30-15.30 Schooltelevisie. 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 King Rollo. Kinderprogramma. 14.50-15.00 Bric-a-brac. Kinderpro gramma. 16.20 Top gear. 16.55 Play school. 17.20 Roger and Co. 17.35 Think of a number. 18.00 John Craven's newsround. HILVERSUM 1 18.06 (AVRO) Radiojournaal?' Maak er maar ee Toppers van toen - 19.02 Fraig' uit operettes en musicals - de Egmont en Hoorne-show ren Sportpanorama - 23.03 (N( het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.32 (KRO) Babyion - mentaire St. Maarten - 17.35 U- teiten - 18.10 Documentairefao 18.20 Politieke uitzending - manistisch verbond - 19.00 (kehi gaven op het gebied van litui turgische muziek - 19.20 over de kerk in de samen5 20.03 Israëlisch nieuwjaar Spoorzoeken in het achterliullt de KRO - 20.30 Spectakel - 2 en leac - 22.40 De taak en invl de wetenschapsbeoefening i onze samenleving - 23.00 Zii 8e2 fyiek - 23.40 Kunst en vergisi er 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor de kinderen. 17.30 De Kat. Jeugdserie van Lode de Groof onder regie van Bert Struys. Met: Rik Andries. Jeanine Schever- nels. Diana Delhem, Domien de Gruy- ENGELAND BBC 2 07.40-12.00 Schooltelevisie. 13.30 Education. 13.55-14.20 Continuing education. Radio vandaagter op h of- HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits (VARA) Popdonder - 21.02iw dogs. HILVERSUM 4 f'g 17.00 Overname Hilversum 2 itoi (TROS) Muziek van Respigl l -Saens, Tsiaikovsky en Strauss - 22.30 Eddy Christi rj' Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.0 >ell licht - 5.02 Truck - 7.02 (V< r goeiemorgen - 9.03 Muziek werkt - 10.02 Kletskop (VPRO) Berichten uit de derdi j; - 11.03 Een serie-programma/ Over opstandige mensen - 13 s h ingelichte kringen - 13.35 (E( ;rif terkrant - 14.35 Bijbels pers de 15.03 Open huis - 15.30 R, 1fi 1 =1 I irht pn uilyirht - 17 (ld r Hel HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradk De reactie-telefoon - 8.40 Co vr tenmformatie - 9.05 Gymnas de vrouw - 9.15 De werkbai%ew Teleac - 10 03 Hoor haar - jodenvervolging in de Twe< reldoorlog - 11.33 In gespretf® Reactie-telefoon - 13.50 agenda - 14.00 Oude scha lat door De Merels - 14.20 De pier - 14.50 Kinderen een 15.32 Leef-tijd genoeg - 16.3 Ja> actualiteit -> 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8 !tr< plu - 10.34 Muziek, zang zaa voor nu. heden en thans - 12 ej slag - 13 30 Weeshuls van 14.34 K-rock - 16.34 Nieuwsf132 HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende 7.10 Preludium - 8.05 Platen ffic 8.45 Gloria RV 589 (Vivaldi jj Pastoraal-muzikaal bezoek - De Mannheimers (XIV), B) On werken van Balakirew t witsj - 12.00 Werken van Handel, Mozart. Rossini. Schumann en Laurischkus Het grote werk: missen vai (III) - 14.00 Kerkconcert - kamermuziek van Mozart (45" 1 In kleine bezetting - 16.00 M« I eigen tijd voor 2 piano's - H jt rama-woensdag - 17.00 Of] Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op 1 elk heel uur. 24 uur per daal11 versum 2 op elk half uur van tot 17.30 uur, voorts om 7.I kir 13.00. 18 00. 20.00. 22,30 »t uur. Op Hilversum 3 op f" van 7.00 tot 24.00 uur en om 7.00, 8.00 en 13.00 ui k.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2