De Klaverhal" doorstaat eerste vuurproef prima j Een goede zef la VEENSE KERMIS MET VELE ACTIVITEITEN REGIOtJOURlNAAl REGIOUOURINAAL rj" EcicLc (Sowuvnt DE KRANT. OMDATU NIET IEDERE DAG OPHET BINNENHOF KUNT ZUN. Grootse reünie familie Roosemalen in Woubrugge REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 PAGlfj^ Bromfietsdieven aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Zes jongens van 16. 17 en 18 jaar oud zijn dit weekeinde aangehouden op verdenking van het stelen en helen van bromfietsen. Twee van de jongens wonen in Ter Aar. de overige in Alphen. De politie trof bij huiszoeking restanten aan van zeven of acht bromfietsen van duurdere merken. Ook ontdekte men een grote hoeveelheid onder delen. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op zeker twintigduizend gulden, maar de politie acht het niet uitgesloten dat uit het onderzoek zal blijken dat de jongelui nog meer op hun kerfstok hebben. Fatale groet ROELOFARENDSDVEEN Bij een frontale botsing in Roelofarendsveen is zater dagnacht een 17-jarige jonge man ernstig gewond geraakt. De 17-jarige bromfietser reed op het Westeinde in de rich ting van Nieuwe Wetering. Door te groeten naar een be kende die hij voorbij reed, raakte hij op de linker weg helft en klapte op een auto, die werd bestuurd door een 26-jarige inwoner uit Rijpwe- tering. De bromfietser, die afkomstig was uit Roelofa rendsveen. werd met een ge broken enkel overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden. Pleidooi voor versnelde aanleg verkeerslichten Van Eysingabrug OEGSTGEEST Met name vanuit de Vereniging Haaswijk is aangedrongen op een versnelde realisering van de geplande verkeerslichteninstallatie nabij het kruis punt Kennedylaan/Irislaan/Van Eysinga brug te Oegstgeest. Burgemeester en wet houders van Oegstgeest hebben geen be zwaar tegen een versnelde aanleg. Deze maand krijgt de gemeenteraad het voorstel geld beschikbaar te stellen voor de aanleg van de installatie. De kosten worden ge raamd op 102.000 gulden. Wanneer de werkzaamheden starten, is afhankelijk van een besluit van de NZH waarmee wordt onderhandeld over het aanbrengen van zo genaamde busbeinvloedingsapparatuur. Celstraf voor dronken automobilist DEN HAAG/SASSENHEIM De Haagse rechtbank heeft een 21-jarige inwoner van Sassenheim veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voor waardelijk met proeftijd van twee jaar, en drie jaar intrekking van het rijbewijs. De man stond terecht wegens het veroorzaken van dood door schuld. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. Op 6 december van het vorig jaar reed verdachte met de door hem be stuurde auto op de Van Berech van Heemste- deweg in zijn woonplaats een 16-jarig meisje aan dat aan de gevolgen van de verwondingen overleed. Verdachte bleek onder invloed van drank te zijn met een alcoholpromillage van 2,15 in zijn bloed. Fietsertje gewond OEGSTGEEST Een 7- jarig fietsertje uit Oegst geest is gistermiddag ge wond geraakt bij een aan rijding op de Haarlemmer straatweg ter hoogte van de Poelgeestweg in Oegst geest. De jongen fietste met twee vriendjes en gaf geen voorrang aan een 17-jarige bromfietser uit Oegstgeest. Er ontstond een botsing waarbij beiden ten val kwamen. Het jongetje liep vermoedelijk een sleutel beenbreuk op en diverse kneuzingen. Hij is overge bracht naar het AZL. Frituurvet over peuter LEIDEN Een jongetje van 2,5 jaar is zondagmiddag ern stig gewond geraakt toen hij een pan met kokend frituur vet van het gasfornuis trok. De peuter liep daarbij ernstige brandwonden op. vermoede lijk tweedegraads. Het ongeval gebeurde om kwart voor vijf in een woning aan de Mila- nenhorst. De peuter is opgeno men in het Academisch Zie kenhuis Leiden Overleden AARLANDERVEEN De 75-jarige mevrouw M. Broek huizen uit Aarlanderveen is dit weekeinde overleden aan de gevolgen van een ongeval dat donderdag gebeurde in haar woonplaats. De vrouw was bij het oversteken van het Noordeinde geschept door een personenauto. Mishandeling in Merenwijk LEIDEN De 36-jarige bewoner van een woning aan de Weegbreetuin in de Leidse Merenwijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag mishandeld door een onbekende jongeman. De huiseigenaar liep on der meer een pijnlijk been op. Het tuinhek en een ruit van de voordeur wer den vernield. De huiseigenaar hoorde om half een 's nachts iemand aan de schutting van zijn tuin mor relen. Eerst riep hij wat uit het slaapkamerraam, maar toen het lawaai niet ophield, stapte de man naar buiten. Daar werd hij opgewacht door een lange jongeman, die hem met karateschoppen bestookte. Toen de man zijn woning in vluchtte en de voordeur sloot, schopte de onbekende het bo venste raam van de deur aan diggelen. De schoppende jon geman is nog spoorloos. Burgemeester Houdijk verricht de officiële opening. Majorettes in de Klaverhal. 1100 ZOETER WOUDEN AREN VIERDEN FEEST ZOETERWOUDE In een werkelijk schitteren de apotheose is zaterdag avond tijdens het slotfeest van de festiviteiten in het kader van de officiële in gebruikneming van de provinciale weg 17 het gloednieuwe sport- en re creatiecentrum „De Kla verhal" geopend. Met het aftellen van tien naar nul op het elektronische score bord werd deze officiële han deling verricht door burge meester A.J.M. Houdijk. Met een oorverdovend applaus on derstreepte sportief Zoeter- woude de vreugde rond het beschikbaar komen van een unieke accommodatie die naast een sporthal tevens een tafeltennishal en jeugdonder- komen voor de KPJ herbergt. Tot diep in de nacht vierden 1100 Zoeterwoudenaren meer mochten er niet in. En kele honderden moesten te-, leurgesteld huiswaarts keren uitbundig feest. Op passen de wijze werd de feestweek af gesloten terwijl eveneens op sfeervolle manier ,,De Klaver hal" de eerste vuurdoop door- Na de officiële opening zorgde drumband VIOS met het ma- jorettenpeleton voor een muzi kale show. Toen de stemming er al prima inzat, voerden nog enkele sprekers het woord die evenwel niet die aandacht kregen die zij verdienden. De ontwerper van de sporthal, ir. Louis Bosman, schetste in het kort de geschiedenis van spor tief Zoeterwoude dat „begon" met een voetbalveld voor SJZ achter de Dorpsstraat zonder kleedaccommodatie want daarvoor werd de werkplaats van schilder Van Gent ge bruikt en eindigt bij sport- en recreatiecentrum De Klaver hal met alle voorzieningen die aan een sportaccommodatie worden gesteld. Tot slot sprak Henry van Tey- lingen namens de toekomstige gebruikers en hij combineerde zijn gelukwensen met het aan bieden van een prikbord. Daarna barste het feest pas goed los. Op klanken van Yoda, de Rammeljetsers. The Sweetgood Dixie Stompers en als extra attraktie Nico Haak liet de Zoeterwoudse bevol king zich enkele uren geheel gaan. Open huis De laatste dag van de grootse feestweek in Zoeterwoude ging van start met open huis bij een kaasboerderij, veehou derij, tuinderij en boomkweke rij. Het bleek een goede zet om de bevolking eens nader ken nis te laten maken met bedrij ven in de agrarische sector. Tekst en uitleg van de families Paardekooper, Van der Salm, Van de Harg en Van der Valk verduidelijkten veel waardoor het voor de vele tientallen be langstellenden een waardevol bezoek werd. Muziek Vervolgens kon de bevolking een keuze maken uit een enorm aanbod van muzikale mogelijkheden. Een draaiorgel zorgde voor een „opwarmron de" door de dorpskern waarna drumband VIOS en de Sint Jans Fanfare als eerste de mu zikale mogelijkheden in Zoe terwoude lieten zien en horen De monumentale dorpskerk was het toneel van de wat meer rustige'muziek. Zoals bij alle activiteiten liet ook nu de Zoeterwoudse bevolking zich yan de goede kant zien. War me belangstelling was er voor achtereenvolgens de mandoli nevereniging, leerlingen van de stichting Muziekonderwijs, de blokfluitgroep, het zang koor „Zingt den Heere" en Suetana Mucica. Voor de po pliefhebbers was het Loethe- veld omgetoverd in een „mini- Kralingse Bos". Maar niet al leen de tieners genoten van het popgeweld. Ook veel oude ren lieten zich onder een heer lijk zonnetje het muzikale ge weld - al of niet gewild - tot zich komen. Het werd een pri ma sfeertje en met de zeer krachtige decibellen van Sister Ray, Hegt en The Shoes viel zeker niemand in slaap. De groepen zorgden enkele uren achtereen voor een muzikaal gehalte dat weliswaar nauwe lijks was te verstaan maar wel tot in de verre omstrek hoor baar. Het paste allemaal in het beeld van feestend Zoeterwou de. Zichtbaar genoten in het bijzonder de ouderen van het spektakel. Een bonte menge ling was het van alle leeftij den. Voor de dertigers en veertigers een stukje nostalgie tijdens het optreden van The WOUBRUGGE De bekende Woubrugse familie Roosema len hield een reünie. De her en der door het land versprei de leden van de familie togen gisteren naar het aan de Hei manswetering gelegen stam va derlijk huis. De familie Roosemalen is van oudsher betrokken bij het rondom Woubrugge alom te vinden water. Vele generaties Roosemalen werkten onder meer op scheepswerf „De Da geraad", die vorig jaar na ruim 150 jaar schepen vervaardigd te hebben, failliet ging. De Roosemalens woonden aan de Vrouw Geestweg. Het „ouwe zuie", zoals dat in de volks mond werd genoemd. Een maal per jaar trekt de hele fa milie naar oma en opa aan de Heimanswetering. Het feest wordt gevierd met een vis wedstrijd, die zich gisteren in de vroege ochtenduren af speelde. Een streng reglement staat er borg voor, dat alles eerlijk verloopt. Wout van Leersum getrouwd met Rita Roosemalen ging met de hoogste viseer strijken. Hij. ving in totaal 166.5 cm. vis. Zijn hoeveelheid vis werd door de overige familieleden met argusogen bekeken. Er werd gefluisterd, dat hij de avond voorafgaande aan het evenement „een voertje had gezet". De dichte mist, die gis terochtend de oevers van de Heimanswetering omhulde, bewaart echter het geheim van deze wondere visvangst. Na de wedstrijd zetten de vro lijkheden zich nog de gehele dag voort. Orchideeën De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw Plantkunde houdt woensdagavond in het Jeugd hu ïj1 aan de Julianalaan in Sassenheim een bijeenkom, PI Door de heer M.A.M. Paul zal een causerie met di worden gehouden over „Orchideeën kweken door amateur". Tevens zal door burgemeester Kret aan prijswinnaars van de tuinkeuringen, hun prijs word ui uitgereikt. De bijeenkomst begint om acht uur. ich i an Film voorstelling In Taberna aan de Julianalaan in Oestgeest wordt woei dagavond de klassieke James Bond film Dr. No. gedraa. James Bond krijgt in deze film de opdracht uit te zoek waarom op geheimzinnige wijze raketten - in Amerika lanceerd - uit hun baan raken. Het spoor leidt naar klein eiland in de buurt van Jamaica, waar de rest van spannende verhaal zich afspeelt. De hoofdrollen in Dr. worden vertolkt door Sean Connery en Ursula Andress. Gunaiha De vrouwen-praatgroep Gunaika houdt woensda avond in café De Hoek aan de Dorpsstraat in Koud kerk, een openbare plenaire vergadering. De activitt ten voor het komende winterseizoen zullen dan wc den besproken. Alle vrouwen zijn welkom. Gekneusde voel Tijdens behendigheidsproeven in Zoeterwoude met tract ren heeft zich gisteren een ongeluk voorgedaan mejuffrouw Coby van der Krogt een gekneusde voet o liep. Zif stond op de treeplank van de tractor van haar aa staande echtgenoot Jan Versteegen toen door onduidelijl oorzaak de tractor het wiel van een ander voertuig raak de. waarna Coby met de voet bekneld raakte. In het zieke huis bleek evenwel dat de gevolgen minder ernstig wart dan aanvankelijk gevreesd. Met een goed stevig verbat en een weekje rust moet het euvel volgens de dok tort l*t€ verholpen zijn. Da's maar goed ook want op 27 septemb frai hopen Jan Versteegen en Coby van der Krogt in het hi welijksbootje te stappen. in o Hi Judoka Jos Lotens, de technisch leider van de Hazerswoud /Kouderkerkse vereniging Yoshi, heeft sinds kort hoogste bevoegdheid om judoles te geven, behaald. A j hij officieel bondsleraar is, hoeft Yoshi niet meer o der auspiciën van andere (sportscholen) te function ren. Lotens moest tijdens zijn examen drie onderdek ten beste geven: lesgeven, theorie en eigen vaardighei 1Qjtp Wat dit laatste betreft: de eisen hiervoor heeft dezelft [p]j( eisen als die voor het examen derde dan judo gelden A t 0lt€ Cursusdemonstratie Het winterprogramma van de stichting Jeugd- en Jongt trel ren werk in Oegstgeest gaat deze week van start met ve kla; activiteiten. Vanavond wordt er in Taberna een cursusd monstratie gegeven. Vanaf half acht vindt er een present tie plaats van de cursus muzikaal theater, jazz-ballet, disc md dans en stijldansen. Verder kan men informatie krijgt A. over tekenen, etsen, zeefdrukken, kleding maken, elektn nica, fotografie enzovoorts. Ook personen die als vrijwill ger willen meewerken, zijn welkom. Morgen houdt SJJO kinderspelen in een grote tent op het terrein aan Irislaan van half vier tot half zes. Het is bedoeld voor <$kie: jeugd van 5 tot 12 jaar. Veestapel van goed gehalte k f op Zoeterwoudse jongveedag ZOETERWOUDE Een prima idee om de jaarlijkse „Jongi dag" in te passen in de feestelijkheden die Zoeterwoude week lang in de ban heeft gehouden. Daardoor kon de be king eens nader kennismaken met de keuring van vee; imn Zoeterwoude is nog altijd rijk aan boerderijen en is er trots nog immer „zo groen te zijn als gras". De „Jongveedag" \v daarom een groot succes. Enkele honderden personen kwaï een kijkje nemen en kregen daarvan beslist geen spijt. Tijdens de keuring wordt door de keurmeesters en de arb nadrukkelijk gelet op aspecten als de hoogtemaat, de kwalift; van de uier en de kwartier-verdeling (de verdeling van de s nen over de uier), de benen, de breedte van de muil en uitera waarvoor het vee is bestemd. Immers een melkkoe dient am eigenschappen te hebben dan vee voor de slachterij. Er was opkomst van zo'n 100 stuks vee, hetgeen bijzonder goed te i men is. De keurmeesters W. Eikelenboom en A. van Gent vens stamboek-inspekteur) en arbiter G. Rijpkema (hij kwam leen in actie als de meningen van de keurmeesters verdeeld ren) hadden het niet gemakkelijk. De uitslagen: Vaars met de beste uier: J.L.P. Versteegen. Ki. pioen vaars: 1. L.J.M. Onderwater; reserve: C.P. Duivenvoord e Kampioen pinken: 1. J.L.P. Versteegen; reserve: L.J.M. Ond water. Kampioen kalveren: 1. W.G.A. van Veen; reserve: T., Groenewegen. Beste bedrijfsgeheel vaarzen T J.N. Groenei gen. Beste bedrijfsgeheel pinken: W.G.A. van Veen. Beste drijfsgeheel kalveren: T.J.N. Groenewegen. Beste Sero-« veeslag: T.J.N. Groenewegen. d-1 ill id >TE ifan n da, Jni' laai j tore an'n be Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee a Adres Postcode/Plaats- Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een niini-damspel naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden ALKEMADE De Veen- se kermis nadert weer met rasse schreden. Aan staande donderdag, vrij dag en zaterdag is het zo ver. Dan wordt een geva rieerd feestprogramma voor jong en oud afge werkt. De festiviteiten beginnen don derdag 16 september in de na middag om half zeven met een fleurige optocht vanaf de Westmeerlaan, via Noordein de, Sotaweg, Middenweg, Rembrandt van Rijnsingel, Po pulierenstraat naar het Luna park op het parkeerterrein van voetbalvereniging D.O.S.R. Alle plaatselijke ver enigingen hebben hun mede werking toegezegd Muzikale medewerking wordt verleend door de muziekvere nigingen „Liefde voor Harmo nie" uit Roelofarendsveen, „Noméro" uit Rijpwetering, „Altesa" uit de Zilk en „Trou moet blijeken" uit Lisse. Om acht uur zullen „Liefde voor Harmonie" en „Trou moet blijeken" een grootse taptoe houden op de Noordhoek. Vrijdag worden de feestelijk heden voortgezet met een bal- lonnenoptocht vanaf tien uur Vanaf het grasveld achter het postkantoor worden de ballon nen opgelaten onder de feeste lijke klanken van een draaior gel en de blaaskapellen „De Aarebijeplukkers" en „De Sprotbuiken", 's Middags kun nen de kinderen meedoen aan een viswedstrijd (vertrek twee uur vanaf de Noordhoek) en aan behendigheidswedstrijden (om half drie op het trapveld aan de Leliestraat). Diezelfde middag is er vanaf twee uur een gezellige middag voor alle 65-plussers in de E.M.M.-vei linghallen. Medewerking ver lenen Guss Herlee en Gerard Heystee met „Tijd voor Gezel ligheid". De plaatselijke Boe- renkapel zorgt als vanouds voor de vrolijke muzikale no ten. Om half acht is het tijd voor de traditionele lampio noptochten muzikaal begeleid door de nieuwe Weteringse muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" en „Liefde voor Harmonie". Op de laatste dag, tevens het hoogtepunt van de Veense kermis, beginnen de activitei ten al om half negen met een prijshengelwedstrijd voor per sonen vanaf 16 jaar. Alleen met brood en kaas mag gevist worden. Om tien uur vertrekt het jaarlijkse kindercorso be geleid door muziekverenigin gen uit Roelofarendsveen, Nieuwe Wetering, de Zilk, Ha- zerswoude. Hoogmade en Sas senheim. Het kinderccrso ver trekt vanaf de Ignatiusschool via Noordeinde. Sotaweg, Mid denweg. Rembrandt van Rijn singel, Meerkreuk naar de Eu- ropaweg waar de stoet wordt ontbonden. Vanaf een uur kan de oeroude sport van het tonknuppelen beoefend worden op de oefen- hoek van voetbalvereniging D.O.S.R. Om twee uur kunnen de liefhebbers van het spriet- lopen (ouder dan 12 jaar) weer hun hart ophalen aan de Lan- geweg te Roelofarendsveen. Een roeiwedstrijd op de Poel aan de Noorderhemweg te Roelofarendsveen wordt ook om twee uur gehouden voor personen boven 16 jaar. Op datzelfde tijdstip is er een jeugdrevue met Henk Out ge naamd „Toeter 'ns" in de E.M.M.-veilinghallen. Dit vro lijke programma is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar en hun ouders. Tenslotte zal in de diverse plaatselijke horecabedrijven volop muziek geproduceerd en bier getapt worden. Wassenaar wint Vlietloop in Voorschoten VOORSCHOTEN Bram Wassenaar uit Voorschoten is gisteren de winnaar geworden de halve marathon, die door 289 mensen is gelopen tijdens de zevende Vlietloop. In tota werd aan de Vlietloop deelgenomen door ruim 900 mensen, die op de 2.5, 5. 10 en 21 ki hun beste beentje voortzetten. Vorig jaar waren er 550 deelnemers. Wassenaar verbetert overigens het record van Robert Strik met een minuut. De loper uit Voorschoten deed er tvi uur en 9 minuten over. Bij de dames ging Karin Kerkvliet uit Rijpwetering als eerste over streep. Op de foto geeft wethouder L.L. Marselis het startschot voor de halve marathon.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4