Wraakactie op Waardeiland ieSiffl Leidato afgeladen met bezoekers Ministeriële aandacht jvoor Het Zonneveld Boeiend optreden Modern English ABONNEMENTENACTIE VAN MENKEN IJSHAL GROOT FIASCO Veel belangstelling voor jongdierententoonstelling na; r geb ierij Ein< il aa nvlo De Minister Reünie De huiswerkklassen „Leiden Noord" en „De Kooi" vie ren zaterdagavond 20 november hun tien-jarig bestaan met een reünie in 't Spoortje aan de Bernhardlaan 40. Voor de organisatie van het feest wordt nog een aantal vrijwilligers gezocht. Met een briefje naar Tij men Koet, Sumatrastraat 19 kan men zich aanmelden. Talencursussen Volksuniversiteit K&O heeft dit seizen een groot aantal ta lencursussen op het programma staan. De lange lijst ver meldt onder meer: Frans, Duits, Engels, Fins. Noors, Zweeds Joegoslavisch, Hebreeuws en Russisch. Informatie over de cursussen is onder nummer 141141 bij K&O te krij gen. Wegloophuis De stichting Wegloophuis Leiden zoekt vrijwilliggers. Het Wegloophuis wil jongeren, die van huis of uit een tehüis weglopen, tijdelijk onderdak bieden. Tijdens het verblijf in het Wegloophuis moeten de jongeren uitzoeken wat ze verder willen. Het Wegloophuis werkt alleen met vrijwilligers. Het is de bedoeling dat een vrijwilliger vijftien uur per week beschikbaar is. De stichting is ook op zoek naar meubilair. Inlichtin gen over de stichting zijn verkrijgbaar onder de tele foonnummers 120187, 131904 en 01719-13773. Lezing Het Rozekruisers Genootschap houdt morgen een lezing in het hotel Nieuw Minerva aan de Vrouwensteeg 11. De le zing begint om acht uur en is getiteld „De Leraren der Transfigura tie Suikerziekte Onder de titel „Diabetes en het oog, wat is dat eigen lijk?" houdt de afdeling oogheelkunde van het AZL morgenavond een voorlichtigsbijeenkomst over sui kerziekte. Er wordt ingegaan op de aard van oogafwij kingen, die bij langdurige suikerziekte kunnen optre den en de mogelijke behandelingen. De bijeenkomst begint om acht uur in de collegezaal van de afdeling oogheelkunde in gebouw 15 van het AZL. HPC wint Bolster trofee (Van onze nmedewerker) LEIDEN Het Leidse zwemseizoen ging gisteren van start met sprintwedstrijden om de de Bolster trofee. HPC uit Heemstede was veruit de sterkste deelnemende vereniging en mocht de ter- nagedachtenis van Zijl/LGB-zwemanimator Martin de Bolster ingestelde herdenkingswisselprijs mee naar huis nemen. De organiserende Zijl/LGB eindigde op de tweede plaats. Spijtig genoeg moest de Zijl/LGB door de concurrentie van een andere grote sprintwedstrijd, waar lucratieve vakantiereisjes te verdie nen waren, enkele WK-gangers in het deelnemersveld missen. Toch viel er nog genoeg te genieten in de Zijl. Een klasse apart waren René Correljé (Zijl/LGB) en Jolanda de Rover bij respec tievelijk de jongens onder 14 jaar en bij de dames. Beiden won nen alle onderdelen in hun categorie met grote overmacht. De belangrijkste uitslagen: 50-school, 0.12: 1 Edo den Boef (Zijl/LGB) 40.4.50-rug 0.14: I René Correljé (Zijl/LGB) 32.2.50- vrij jongens 0.12: 1 Leon Luyten (Zijl/LGB) 30.8.50-vlinder he ren: 1 Gerard de Kort (HPC) 26.6. Idem jongens 0.14: 1. René Correljé (Zijl/LGB) 29.0.50-school heren: 1 Hanslalau (Zijl/LGB) en Gerard de Kort (HPC) beiden 32.9.50-school jongens 0.14: 1. René Correljé (Zijl/LGB) 33.6.50-vrij heren 1 Leon Steenbrink (HPC) 24.9.50-vrij jongens 0.14: 1 René Correljé (Zijl/LGB) 27.8.50-school meisjes 0.12: 1. Mireille Correljé (Zijl/LGB) 39.3.50-rug dames: 1 Jolanda de Rover (DJK) 31.3.50-vlinder da mes: 1 Jolanda de Rover (DJK) 31.1.50-school dames: 1 Jolanda de Rover (DJK) 37.7. Totaal eindstand: 1 HPC. 2 Zijl/LGB. 3 DJK, 4 De Otters 5 De Hoogwerf, 6 AZC-Microlife. LEIDSE COURANT MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 PAGINA 3 LEIDEN De Engelse new- wave formatie Modern Eng lish is voor tien concerten in ons land. Zaterdagavond werd opgetreden in het Leids Vrije- tijds Centrum. De vijfmansfor matie, die voor de eerste keer in Nederland optreedt, wist het publiek in het goed gevul de LVC een uur lang te boei en. De groep is er na het maken van twee langspeelplaten, „Mesh and Lace" en „After the Snow", nog steeds niet in geslaagd in hun eigen mo derne Engeland" een voet aan de grond te krijgen. Dit vooral door de concurrentie van an dere Engelse popgroepen in het new-wave genre, die op dit moment zeer groot is. Met toernees door Europa en Ame rika hoopt „Modern English" meer bekendheid te krijgen. Het optreden in LVC stond voornamelijk in het teken van de laatste langspeelplaat „Af ter the Snow", die dan ook bij na in zijn geheel werd ge speeld. Rustige, makkelijk in het gehoor liggende nummers, waar het publiek vrij tam op reageerde. Aan het einde van het concert, bij het spelen van de wat snellere nummers van de eerste langspeelplaat, kwam daar verandering in en begon het hele publiek en thousiast op de klanken mee te swingen. De groep wist met een goede geluidsinstallatie en door de goede akoestiek van LVC, de nummers van de twee platen bijna perfect te spelen. Vooral het warme zanggeluid van Robby Gray kwam daardoor uitstekend tot zijn recht. Na dit optreden van „Modern English" kan dan ook worden gezegd, dat zij tot een van de betere new-wave acts van dit moment behoren. De modelbouwers trekken veel belangstelling. LEIDEN De Leidse Groenoordhallen hebben in deze dagen veel weg van een Arabische soek. Duizenden bezoekers persen zich door de nauwe straatjes die door de opstelling van 251 stands gevormd zijn. Elke vierkante centimeter, tot en met de galerijen aan toe, is benut ten behoeve van de 21ste Leidato Huishoudshow. De opgejaagde passant vindt alleen rust in één van de vele woonstands, waar hij zich eventueel in één royale fauteuil of driezitsbank kan laten neervallen. Dat wel met het risico dat een attente verkoper hem zal benaderen in de véronderstelling met een adspirant-koper te maken te hebben. De stands waar enige actie is, zoals die waarin demonstraties worden gegeven, trekken veel aandacht. Op die punten is er bij na geen doorkomen aan. Een grote modeltreinbaan van Fleisc- hmann trekt een eigen publiek van dromerige spoorliefhebbers, die eindeloos naar het rangeren van al die verschillende treinen kunnen kijken. Een uitgekookt vertrektijdenschema sluit bot singen tussen bijvoorbeeld een Sprinter en een bergtrein uit. Een soortgelijk publiek is te vinden bij de vijver van de Kenne- mer modelclub. waar radiografisch bestuurde modëlbotcn rond varen en bij de Goudse modelvliegclub, die het vliegend mate rieel wijselijk aan de grond houdt. De Leidato biedt voor elk wat wils. Het lijkt er soms op of de complete Haarlemmerstraat onderdak heeft gevonden binnen de Groenoordhallen. Wie een aantal meters aflegt, kan achtereen volgens in een wijnproeverij terechtkomen, verblind worden door de zonnebanken in de volgende stand, verzeild raken in een demonstratie van een geraffineerde huishoudelijke hulp of opgaan in de muzikale klanken van een klein concert op een elektronisch orgel. En zo zijn er talloze mogelijkheden, nog afge zien van het randgebeuren. De Leidato is nog tot en met 19 september open, dagelijks van een tot vijf uur en van zeven uur tot half elf, op zondag van elf tot vijf uur. t axichauffeur loopt klappen op 11' DEN Een Leidse taxichauffeur is zaterdagmiddag in de andstraat mishandeld door een passagier. De chauffeur liep «rondingen aan het gelaat op. De schade aan de taxi bestond enkele deuken, een gebroken ruit en een vernielde mobilo- a. De taxi had in een café aan de Lage Rijndijk de passagier ehaald. Nadat in de Calandstraat de ritprijs was betaalt, on- de passagier in woede. Hij richtte vernielingen in de auto en sloeg de chauffeur. Vervolgens nam hij de benen. Er is redelijk signalement van de man. BRAAK IN TABAKSWINKEL nqJDEN Uit een tabakswinkel in het winkelcentrum De Ko- 'jnolen in de Merenwijk is in de nacht van vrijdag op zater- voor een bedrag van 8500 gulden aan goederen en geld ge in. Het is de tweede keer deze maand, dat in de winkel werd .Ebroken. De vorige keer gebeurde dat in de nacht van 2 op 3 ember. Ook toen werd de voordeur opengebroken. ntee ..Til m hero LEIDEN De kans is groot dat het ijs in de Ton Menken Ijshal volgend jaar defi nitief plaats gaat maken voor een zaal- sportvloer. Het uiteindelijke resultaat van de abonnementenactie, die zaterdag afliep, is dat er nog geen 100 abonnementen zijn verkocht. Menken had 7000 abonnemen ten nodig om zijn ijshal dit jaar te kunnen exploiteren. De Westland Utrecht Hypo theekbank, de hypotheekgever van de de Ton Menken Ijshal gaat nu verder over de toekomst beslissen. De ongeveer 100 mensen die een abonnement hebben ge nomen, zullen waarschijnlijk nog wel kunnen schaatsen de komende winter. In de tweede week van oktober zal het ver moedelijk laatste schaatsseizoen van start gaan. Dat gebeurt dan niet meer onder verantwoordelijkheid van Ton Menken, maar onder verantwoordelijkheid van de bank. De gemeente Leiden wil de ijshal ombouwen tot sporthal en heeft inmiddels een bod van drie miljoen gulden op de hal gedaan. „Ik kan de gemeente geen onge lijk geven. Er is veel meer behoefte aan een sportaccommodatie dan aan een kunstijsbaan in Leiden, dat is mij onder hand wel pijnlijk genoeg gebleken", stelt Ton Menken. „Als ik het geld had zou ik zelf de hal laten ombouwen tot sporthal. De zaak is nu echter in andere handen ge legd. Ik blijf wel beschikbaar voor hulp en adviezen", aldus een teleurgestelde Ton Menken. Vandaag heeft wethouder Tesselaar een gesprek met vertegenwoordigers van de Westland Utrecht Hypotheekbank over de toekomst van de ijshal. i3 nacht van zaterdag op zondag in bezit hebben genomen. „Moe van het zoeken naar ka mers en uit protest tegen de leegstand in deze wijk, hebben we het recht in eigen hand ge nomen", stellen de krakers in een verklaring. Volgens de krakers staan de huizen al ruim twee jaar leeg. „Niet zo verwonderlijk bij een prijs van ruim twee en een halve ton". Volgens de krakers gaat het hiér om „a-sociale huizen, om dat het niet de woningen zijn waarop woningzoekende ge zinnen en jongeren zitten te wachten". De groep krakers heeft het pand nummer 14 vanmorgen ontruimd, nadat leden van Bouvier Bewaking Holland uit Katwijk twee bouviers in het pand had gelaten. „We konden er maar net op tijd uit komen zeggen", aldus de krakers. Volgens de krakers heeft de bewakingsdienst huisvrede breuk gepleegd door het pand binnen te gaan. Hierbij zou een tussendeur „opengeramd" zijn. Volgens een woordvoer der van de politie heeft de be wakingsdienst verklaard, dat de kraakactie vanmorgen vroeg is uitgevoerd. Personeel van deze firma zou gezien hebben, dat er mensen de wo ningen binnen gingen. Dat zou de reden voor de dienst zijn geweest om in te grijpen. Fietser ernstig gewond NOORDWIJKERHOUT Een 65-jarige inwoner uit Noordwijkerhout is zaterdag morgen rond acht uur ernstig gewond geraakt nadat hij was met zijn fiets was aangereden door een auto. De uit Breuke- len afkomstige automobilist reed op de 's Gravendamse- weg in de richting van Voor hout. De fietser kwam vanaf de Leeweg de 's Gravendam- seweg op. Hierbij verleende hij geen voorrang en werd ver volgens door de auto geschept. Met verwondingen aan de lin kerarm, het linkerbeen en het hoofd is de fietser overge bracht naar het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp. Oos JCIDEN De Leidse tuing- ma oep Het Zonneveld had afge- iteite °Pen zaterdag niemand min der dan minister Gardeniers - 9.: >ereid gevonden om het 40-ja- el ig jubileum op te luisteren, Mevrouw Gardeniers liet zich (ac aterdagmiddag eerst rondlei- i miten over het complex aan de vre Nachtegaallaan om vervolgens naast clubhuis Het Vogelnest prijzen uit te reiken van de 'hilhi teemschikwedstrijd voor de in J#ugd rp) *Er deden 62 kinderen mee aan D de wedstrijd. Bij de jeugd van 5 De1 ot I® jaar ging de eerste prijs ^^naar Marcel Brandt. Monique (piste Kruis werd winnares in de Dveqgroep van 11 tot 16 jaar. De winnaars kregen bekers van mevrouw Gardeniers uitge reikt, de overige deelnemers vaantjes. De open dag in het kader van het jubileum werd goed be zocht door honderden belang stellenden, die met name af komstig waren van de andere zes tuingroepen in Leiden. Het Zonneveld is, zoals veel andere turnverenigingen, ont staan in de oorlogsjaren door de instelling van de zogenaam de oorlogstuinen. Kleine stuk jes grond werden aan burgers in gebruik gegeven om voedsel te kweken ten behoeve van de hongerige bevolking. Het Zon neveld omvatte in de beginja ren 117 percelen. Na de oorlog liep de belangstelling voor het volkstuinieren terug en bleven er 57 percelen over. In de ja ren zestig nam de belangstel ling weer toe. Het voortbe staan van Het Zonneveld stond in die jaren op het spel vanwege de plannen voor het doortrekken van de Warmon- derweg. Uiteindelijk zou het complex in de Vogelwijk toch de bestemming volkstuin krij gen en kan er nu zorgeloos- worden getuinierd. Belangstel ling is er nu genoeg voor de volkstuinen, gezien de lange wachtlijsten die tegenwoordig worden gehanteerd. IIDEN De panden etta Jacobslaan 8, 10, m, b en 14 op het Waardei- |d zijn in het afgelopen ekeinde gekraakt. n kapitale panden zijn eigen- n van Westland Utrecht Project Ontwikkeling (WUPO) en van Wijnen Vastgoed B.V. De eigenaren van de wonin gen hebben van de politie ge ëist, dat onmiddellijk tot ont ruiming wordt overgegaan, maar de politie zag daar van morgen nog geen reden toe. De politie heeft vanmorgen een onderzoek naar de actie ingesteld, nadat de krakers om half negen hadden laten we ten, dat ze naar binnen waren gegaan. Bij dat onderzoek wordt uitgezocht hoelang de woningen al leeg staan, of er een bestemming voor is (zijn er woningen verkocht, heeft een aspirant koper er een op tie op) en wat de prijs is die de WUPO en Wijnen Vastgoed er voor vragen. Het zogenaamde driehoeksoverleg tussen com missaris, officier van justitie en burgemeester moet beslis sen over de rechtmatigheid van de kraakactie. Volgens de politie is wel al duidelijk, dat de prijs de afgelopen maanden gezakt is. Bouvier De krakers een groep van ongeveer twintig mensen zeggen, dat ze de panden in de met vier jeugdige prijswinnaars. In; 2IDEN De Leidse uimvee- en konijnen- ortvereniging (LPKV) :eft een succesvolle igdierententoonstelling hter de rug. Honderden langstellenden wisten :t afgelopen weekeinde weg naar het Vijf Ho- inhuis te vinden waar de ÏOntoonstelling werd ge- deria ,ucjen. - 15 Lj eel bezoekers toonden se- Th ïuze belangstelling en le- 33 E:n aangemoedigd om ook 1(^ea( n deze hobby te beginnen. Er deden ongeveer 250 die ren in circa 50 soorten mee aan de tentoonstelling. Be voegde keurmeesters gaven zaterdagavond een beoorde ling, die op een kaart werd vermeld en aan de kooien werd opgehangen. Ook had de vereniging voor beschrij vingen gezorgd van ras-ken merken, herkomst en eigen schappen van de dieren. Het gaat dan ook niet om door snee huisdieren. Er waren grote hoenders en dwerg- hoenders te zien in vele ras sen en kleuren, sierduiven in veel variëteiten, konijnen, van het kleine Pooltje tot en met de grote Vlaamse reus en de bij de jeugd erg popu laire cavia's. De keurmees ters riepen per hoofdras vijf absolute winnaars uit. De prijs voor de mooiste grote hoen ging naar de Brahma van de heer J. Hoogenboom uit Woubrugge. De mooiste dwerghoen was een Ant werpse baardkriel, in het be zit van het Leidse jeugdlid Mario van der Linden. De mooiste sierduif was een Voorburgse schildkropper, eigendom van C. de Geus uit Leiden. Het mooiste konijn, een zogenaamde Tan was ge fokt door de heer H. Vogele zang uit Leiden. De mooiste cavia tenslotte was afkomstig van de heer J. Noordervliet uit Leiden. mooiste grote hoen, een Brahma van de heer J. Hoogenboom uit Hoogmade. Een overzichtsfoto van de tentoonstelling.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3