ASE erplettert 25-8 Eerste punt voor Zuiderkwartier cylla weer met beide benen op de grond ollectief ^iks geeft e doorslag Meeuwen sterke winnaar in Spijkenisse EPORTTRIBUNE I LE1DSE COURANT MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 PAGINA 17 DIOK geflatteerd Castricum LEIDEN De tweede compe titiewedstrijd van DIOK tegen Castricum RC was ook bepaald niet om over naar huis te schrijven. De overwinning (64) van de Leidenaars is zelfs geflatteerd te noemen omdat zij de gehele wedstrijd ternauwernood een vuist kon den maken. Het pas naar de ereklasse ge promoveerde Castricum, dat vorige week nog Den Haag klopte, kwam verrassend voor de dag met goed aanvallend spel. Met lange passes in de diepte werd de DIOK ploeg maar al te vaak op de eigen helft teruggedrongen. Ondanks hardnekkig verdedi gen van Berendsen en Vrijen- hoek moest de Kikkerpolder- brigade zwichten voor de ope ningstreffer van Castricum. In de dertigste minuut drukte Jan Heinen de try na een line- out op de slechts drie meter van de Leidse doellijn. (04). De conversie werd niet benut omdat de speler die de bal door de palen wilde schieten halverwege zijn aanloop weer terugliep, waarna de snel uit de verdediging komende Dick Altink het ovaal greep en weer in het spel bracht. Een goede kans op een grotere voorsprong ging dus dom ver loren voor de Noordhollan ders. Beide teams misten enige malen goede scoringskansen door onnauwkeurig schieten. Eerst in de twaalfde minuut van de tweede helft wist Ab Huisman DIOK naderbij te brengen met een goed gerichte strafschop: 34. Aan beide kanten werd veel te vaak getracht met de bal te lo pen om terreinwinst te boe ken, maar hier was door het lage tempo totaal geen sprake van. Geen moment gaf deze wedstrijd de indruk op erek lasseniveau gespeeld te wor den, hoe gretig Castricum ook wilde. Drie minuten voor tijd wist Ab Huisman, nadat zijn broer Ri chard wegens trappen naar een tegenstander was heenge zonden, alsnog DIOK op winst te zetten. Recht voor de palen knalde hij van grote afstand toch nog raak 64. LEIDEN Nog in de al lerlaatste seconden ont glipte Zuiderkwartier de winst op Blauw Wit '51. Het 1010 gelijkspel be tekende evenwel het eers te winstpunt voor de in de promotieklasse debuteren de ploeg. De twee overige Leidse toppers bleven de twee competitieweekeinde zonder punten. De Danaï den was volstrekt kans loos tegen Dalto (715), terwijl Fides Pacta zich verslikte in Tjoba (810). In de eerste klasse reken de Pernix af met debutant Swift (M) (118) en ver loop TOP even fors (11 6) van Albatros. Het verschil in de eindstand il lustreerde het verschil in klas se. De topper uit de overgangs klasse Dalto had het eigenlijk alleen in de beginfase even echt te stellen met debutant De Danaïden. Na 12 snelde de ploeg uit Driebergen echter weg naar een 26 ruststand. De ploeg van coach Ron Ek trachtte de schade middels voorverdedigen wel enigszins te beperken, maar de alsnog geboden ruimte werd grif ge bruikt. Het ruimtegebrek van de Leidse aanvallers was der mate slecht, dat er veelvuldig balverlies werd geleden, het geen de eigen verdediging on der nog grotere druk plaatste. Vijftien maal capituleerde deze, waartegen de Leidse ze ven treffers, van Hans van der Leek (2), Monique Slingerland, Nicolien Bergwerf, Ingrid van Haren, Cees Christiaanse en Jo Korenhof, tamelijk schril afstaken. De kansen keerden snel in de slotfase van Zuiderkwar tierBlauw Wit '51. De resul terende spanning redde de wedstrijd, die in de tweede helft leek dood te bloeden toen Zuiderkwartier een inzinking doormaakte en een voor rust opgebouwde 63 voorsprong weggaf. De Dordtenaren wa ren na een kwartier op gelijke hoogte (77), maar omdat de genadeslag uitbleef kwam de ploeg van Hen Zierikzee er weer bovenop. Drie minuten na de treffer van de debuta- tente werd de stand al weer gelijk getrokken, waarna BW vanaf de stip ook nog eens een riant zicht op 910 kreeg. Een misser betekende nieuwe hoop bij het Leidse publiek, in de allerlaatste minuut nog eens extra gevoed door een treffer van Els van Lunteren. Direkt na de uitworp volgde er nog een twintigste goal, goed voor de 1010 puntenverdeling. De overige Leidse treffers waren van Joep van Dam (3), Carla Akse, Dick Derksen, Wil dé Wit, Theo van Leeuwen en Dirk Jan de Kreek. Hoewel coach Gerard Bos geen enkele verklaring kon bedenken loog het feit er niet om. Fides Pacta had twee dure punten verspeeld aan Tjoba, een ploeg die daartoe niet in staat werd geacht. De Zeeuwen hadden echter moed geput uit het feit dat de Leidse ploeg zich niet had kunnen losrukken. Treffers van Robin Sommeling, Henny Piket en Marjolein Zaagman werden alle beantwoord en nog voor rust had Tjoba het initiatief overgenomen (53). De in haalrace die volgde werd al snel verloren, al was er na 9 5 nog even een opleving van Henny Piket, goed voor 97. Het bleef bij 108, waarbij de overige goals op naam kwa men van Janneke Verlind, Pa tricia Gottmer en Ronald van de Velde. Even moest Pernix wennen aan het trage, breed opgezette spel van Swift. De 13 ach terstand was echter bij rust al opgehaald (43), waarna er doorgelopen werd naar 63. Voor het Leidse aandeel in de 117 eindscore tekenden Jan neke Mulder (3), Geerten Breedveld (2), Kees Brokaar (2), Kees Hortensius (2), René Kooien en de ingevallen Peter Al in de eerste twintig minu ten verloor TOP de aanslui ting met Albatros, dat geraffi neerder omsprong met het vele balbezit. Na de rust ging het duel gelijk op, maar de marge van vier treffers (62) was teveel: 116. Gerco Lan- gelaan (2), Peter Tiggelman (2), José van der Berg en Anne van der Zaag scoorden voor de Sassenheimers. Na een gelijkopgaand duel te gen Quick bleef De Algemene steken bij een 910 achter stand. Wim en Ruud van Vliet (beiden driemaal), Jannie van Iterson en Martin Filippo scoorden, maar daar bleef het bij voor de ploeg van coach Jan Sjardijn. De binnen een minuut opgelo pen 20 achterstand op Ter- heijden bleef tot een kwartier na rust gehandhaafd. Crescen do kwam nog wel op 33 maar verloor in de slotfase als nog met 43. Ria Baak, Anita Alberts en Alphons Cornelisse tekenden voor de Leidse te gentreffers. Debutant Fluks verraste ten tweede male door Weidevogels op individuele klasse te klop pen. Via een 33 ruststand werd het 67 met een win nende goal van Nel Hordijk. Ada van der Meulen (2). Nel Hordijk, Aad van der Harst, Aad van Drongelen en Tjaard Sijpkes scoorden de eerste zes goals. Een in het eerste kwartier door Vriendenschaar (B) volle dig overdonderd Velocitas (50) had de resterende tijd hard nodig om tenminste een punt in de wacht te slepen. Door goals van Ybo Schutte (3), Jan Scheffers (2), invalster Annet van Leeuwen (2), Beate Franso en Jan Willem Reu- genbrink werd het via een 7 4 ruststand nog 99. Ondanks een inzinking, die een 02 voorsprong deed ver dwijnen won Tempo knap van De Jodan Boys. Via een 32 ruststand werd het 35 met goals van Bert Jan van Weeren (3). Ernst van Hooi donk en Tom de Vries. óom:ptitie is voor de eredivi- voordflis uit de regio Leiden Onverdeeld succes gewor- piaatsZowel bij Scylla als bij '^Ji verloren de heren, ter- dames aan de positieve SwmJ^an de score bleven. ivallendst is de 06 ne- van Scylla tegen impioen De Veluwe. De i die Scylla een goede P^aoenskans toedachten teder geval direkt [met beide benen op de grond, evenals de Scyllanen zelf. Hans Lingen, Patrick Swier en Sjoerd Meyer gaven zesmaal wel goed verweer maar kwamen niet aan scoren toe. In de openingspartïj bleek Lingen nog niet, terug te zijn op zijn oude niveau. Door een slimme opstelling van de Apeldoorners speelde Henk van Spanje, de nationaal kam pioen, al direkt tegen Swier. Doordat Henk, de jongste broer, sterker bleek was Swier direkt mentaal aangeslagen. Meyer had hierna met meer koelbloedigheid, normaal het belangrijkste element in zijn spel, de achterstand kunnen verkleinen via Ron van Span je. De drie broers waren nu niet meer te stoppen. Zij had den met hun spel met hoge ri sico factor teveel zelfvertrou wen gekregen. Vorig jaar is het hun vaker overkomen dat ze of met 60 wonnen of wel met 06 verloren. En ook nu werd het 60. Bettine Vriesekoop maakte zich tegen Tempo Team volle dig waar. Maar omdat Ronald Rijsdorp niet van de partij was, en het nu voor Avanti verbruid heeft zo lijkt het kreeg de hattrick van Vrie sekoop te weinig steun. Het was wel een demonstratie van het karakter van de Europese kampioene. Samen met inval ler Peter Turk won zij ook nog' het dubbel, maar zowel Turk als Robert de Groot was niet in staat het vijfde punt te ver zorgen. Avanti bleef dus op 46 steken. Houden de Ha- zerswoudenaren zich nu aan de uitspraak dat ze Rijsoord voor gezien houden na zijn zo veelste periode van niet weten of hij wel wil spelen, dan kan het wel eens moeilijk worden om te handhaven. Het is zeer de vraag of Vriesekoop elke keer ongeslagen blijft en of De Groot en één van de invallers haar dan bovendien nog vol doende kunnen steunen. Be sluit men toch weer dat Rijs dorp mee mag doen, vooropge steld natuurlijk dat hij dat zelf wil, ziet het er anders uit. Dan is Avanti een gevaarlijke out sider. Zo moeilijk het voor de heren was om te scoren, zo gemakke lijk ging het bij de dames. Scylla had geen kind aan Hoonhorst: 62. Marjan Kan tebeen maakte een opvallend goede rentree. Weliswaar ver loor zij nogal onnodig van Veldmaat, maar na een afwe zigheid van een paar jaar is een zege op Pasie toch wel knap te noemen. Marianne van der Vliet en Stephien van Gennip hadden er totaal geen moeite mee om de overige vijf punten te verzamelen. Ook Avanti had niet veel pro blemen, minder in ieder geval dan de 64-uitslag doet ver moeden. Een hattrick van El len Bakker, twee maal José Bakker (verlies met 2220 in de derde game van Heieen Hop) plus het dubbel waren genoeg. Marijke Olsthoorn kwam niet aan scoren toe te gen het jeugdige trio van Tem po Team, dat al met al geen slecht debuut in de eredivisie maakte tegen al even jeugdige trio uit Hazerswoude. >N Dit weekein- erden op landelijk ni- onder ideale Bodbal weersomstan- eden, twee regio-der- verspeeld. In de eers visie troffen de dames )iaa» OASE en HVS elkaar, ijl in de tweede divi- 2oiflantenhoek Foreholte bezoek kwam bij u<*P- OASE was duide- te sterk voor de i» pwijkse reserves, ze len met 258. Ook oogmade werd stevig *haald. MMO stuurde öorhoutse combinatie -inormaal het tweede Bkanerde team, met een verlies naar huis te- De vrijdag getrouw- Connie van Goozen- iest was met zes doel lozen één van de schot- ;e dames. De he- 4 van Olga Saturnus «Jen niet op te treden 'Z !e landelijke tweede ja! 'e- is$ leek in de beginfase af Jvenen op een magistrale n (61 'inning. In nog geen tien 3P Mten stond het 5—0 door munten van Roos van der Poel (2x), Josao Zoetemelk, Lidia van der Poel en Gerda Hogeboom. HVS gaf toen ook gelijk de mandekking op Hei- ma Stichter op, want het ge vaar kwam. overal vandaan. De Alkemadese dames druk ten echter niet door. Gelukkig eigenlijk, want doordat OASE in de verdediging ging experi menteren kwam er ruimte voor de Stompwijkse dames, waardoor HVS ook tot doel punten kon komen. Op dit ni veau echter komt dit team, dat gedurende de gehele wedstrijd geprobeerd heeft te spelen, techniek en inzicht tekort om de gaten in de verdediging op te zoeken en ze af te straffen. Dit toch blijven proberen van HVS en de speelsheid waar OASE op overging maakte de wedstrijd leuk om te zien. Ge rust werd met 134. Na de pauze hetzelfde beeld. OASE ging in de verdediging steeds over op een ander systeem waarbij de '5-1 Zweeds' vooral succesvol was, omdat hierdoor regelmatig een break-out ont stond, die veelal ook een doel punt opleverde. Stompwijkse keepster Tineke van Santen heeft overigens vele doelpun ten verijdeld door uitstekende reddingen. Bij OASE hebben alle veldspeelsters (=tien) ge scoord terwijl bij HVS Margo van Groningen vier treffers voor haar rekening nam. Bij MMO was de motivatie niet erg groot, vooral in de eerste helft deed men tegen Planten- hoek Foreholte erg rustig aan. Bij MMO ontbraken Rieki Brunt, amandelenoperatie, en Jose van Elsgeest, rugblessure. Bij de veldwisseling was de stand 94 voor MMO. Onder aanvoering van trainer-coach Karei Caron gingen de Hoog- madese dames serieuzer te werk. Foreholte scoorde nog maar twee maal, terwijl MMO veertien maal het doel wisten te vinden. De eindstand werd zodoende bepaald op 236. De Hoogmadese doelpuntenmaak- sters waren Helma Voelwater en Connie van Goozen-Els- geest (6x), Leiny Vink (4x), Elly van Leeuwen en Gerrie van der Meer (3x) en Cora van der Meer (lx). De dames van Olga Saturnus inden gisteren hun eerste ver lies. Dit terwijl ze in de eerste helft een gewonnen partij le ken te spelen. Hoewel deze helft gekenmerkt werd door regelmatig balverlies aan bei de zijden, trok Saturnus toch het spel naar haar toe, en kon zelfs weglopen naar 53. ODIS bleek echter een erva ren tegenstander met een be tere conditie en beter gevoel voor het spel. Vlak voor rust maakte ODIS nog 54. Na de Lidia van der Poel scoort namens OASE. De HVS-dames bleken, zoals verwacht, veel te zwak in deze derby. veldwisseling kwamen de Leidse dames nog op 64, maar van toen af aan domi neerden de dames uit De Lier volledig het duel. ODIS won verdiend met 69. Olympia speelde tegen SOS een grim mige en rommelige partij. De Wassenaarse dames kwamen niet in hun spel, mede omdat SOS regelmatig afklemde, wat nauwelijks bestraft werd door de scheidsrechter. Gerust werd met 6—6 en in de slotfa se van de tweede helft maakte SOS 99 via een pingel. Dit bleef de eindstand. HVV speelde tegen CWP in Den Haag op gras. Tegen deze altijd moeilijke tegenstander werd met 75 verloren. Bij rust was de stand 42. Heren HVV had dit weekeinde vrijaf en kon kijken wat de partij CWPPlantenhoek Foreholte zou gaan opleveren. Alle drie zijn kampioenskandidaten, hoewel HVV vorige week al gewonnen had van Foreholte. Dit keer leken de Voorhoutse heren vrij eenvoudig tot een overwinning te komen. Via 03 en 15 gingen zij de rust in met een 36 voorsprong. Hoe anders pakte dit uit. Fore holte heeft duidelijk gebrek aan ervaring, ze kan nog niet, als HVV en CWP dat beter doen, optreden als een hecht team. Argumenten als spelen op gras en gladde bal gaan niet op omdat beide partijen hier mee te maken hebben. Om kort te gaan; tot aan 1010 kon Foreholte het nog het aan bolwerken, maar door snelle breaks(!) van CWP werd het Voorhoutse team kapot ge speeld CWP won verdiend met 1412. Olympia speelde tegen het tweede van Plantenhoek Fo reholte en won in een regel matige snelle wedstrijd met 256. In de tweede helft werd wat gas teruggenomen (er werd gewisseld bij een stand van 174). Verdedigend zat Olympia goed in elkaar MMO haalde twee punten door te winnen van de reserves van EHC. Door nonchalance en wat pech kwam EHC na rust (MMO leidde met 82) enigs zins terug, maar zonder ooit serieus gevaarlijk te worden. De Hoogmadese heren won nen met 13 tegen 9 Gerard Elsgeest had met 5 treffers de hoogste score. PETER WAALWIJK ;cht. d hei JN Karei Teeuwen e voosinds lange tijd weer Blit en overwinning. In het jm van Spijkenisse was betwist de sterkste. Di- ordei jloegjes van Swift en De weedi streek reden de ploe- "inenl rit De Zilveren Molen ndam. Beide verenigin- enlanaren niet bijzonder suc- oorsc verd KfH Teeuwen (De Zilk) reed ig in de zware koers te aisse in zijn eentje naar opgroep van 22 man, hij met thuisrijder Griep, Den Kartog en Bouw man ontsnapte. Tijdens de laatste ronde sloeg hij nog maals zijn slag, en kwam hij solerend als winnaar over de streep. Axel Hermans reed die dag eveneens bijzonder sterk. In een zeer sterk veld ontsnapte hij met Gerrit Solleveld, Ge rard Schipper en Jules Brues- sing. Twee lekke banden wier pen de pechvolle Katwijker echter terug tot de 22e plaats. Bij de junioren eindigden Ger- tjan Zwaan, Richard Ippel, Jan Hendrik Lagerweij en John Eradus respectievelijk op de 12e, 13e, 14e en 18e stek. Eén dag later kwam Ron Kok (Rijnsaterwoude) goed voor de dag in Berkel-Enschot, waar hij op moest boksen tegen de "Gazelle-slag" (Van Poppel, Elshof) die ploeggenoot en thuisrijder Nico Verhoeven in een zetel naar de winst toe trachtte te rijden. Kok ont snapte enkele ronden voor 't einde uit een kopgroep van elf. man, maar werd pal voor de streep teruggepakt door de Gazelles en door alle mede vluchters gepasseerd. Pim lpun irdaj st va ocht'EN Het was niet ithoudingsvermogen, de collectiviteit van die de doorslag gaf. Ons Eiland na rust illend vastliep voor Oegstgeester korf, Fiks de bal langer adnval. Halverwege tartt^eede helft resulteer- met aten verw >t via twee goals van netsch in een beslis- voorsprong van punten (6-4), welke sterende minuten in- ileef6-8. conditieslag was Ons d-Fiks zeker. Vooral k de pauze, toen de "<}-& en nauwelijks voor rn,"jjr onderdeden. Aan- met meerdere ;ansen waren zeld- door het vele bal- ïs bij het afvangen. Het spel golfde dus heen en weer door het midden vak, hetgeen veel energie vroeg. De strijd om dit vak bleef echter onbeslist. Gescoord werd er voor rust wel, vier maal aan beide zijden en dat vooral uit dode momenten. Teke ning in de strijd kwam er pas in de tweede helft, ge start in de tweede opstel ling na de 4-4. Vijfentwin tig minuten bleef de strijd nog open voordat Ab Knetsch de bal voor de tweede maal in de Ons Ei- landkorf deponeerde. Al die tijd ontbrak het de verdediging. Na de vak wisseling bij 4-6 bleef de bal nog langduriger circu leren in de aanval van de Frank Berendes-twaalf, resulterend in een fraaie doorbraak van Reinette de Mooy. De spanning was hierna ook direct gebro ken. Fiks verdedigde de voorsprong met succes en ook zonder problemen. Huib Hasselbach (2), Julia Arnoldus, Coby Deege naars, Hans van de Mee berg jr. en Rob Hassel bach scoorden voor de thuisploeg; Ab Knetsch Ons Eiland-aanvallers aan (3), Diederik van Veen (2), overleg en verspeelden de Reinetta de Mooy, Dirk 'ORf; solistisch optredende Wim Nijenhuis en Patrick Ver- ra herhaaldelijk de bal aan een felle Oegstgeester Jan Elzenga en Robert van der Kraan voor de Oegstgeestenaren Bram van Gent Bosch van Markthof-Union won voor Verhoeven, Piet de Groot (Hazerswoude) werd vierde. De tijdrit voor ploegen te Zaandam, het Zilveren Molen Toernooi, werd voor de diver se ploegjes van De Bollen streek en Swift geen succes. De amateurploeg van De Bol lenstreek (Teeuwen, Schal- kers, Van der Niet, Steekers en Tanis) startte met vijf man in plaats van zes, en eindigde als twaalfde. De juniorenploeg van Swift bleef steken op de veertiende plaats, de liefheb bers/veteranenploeg werd 27e. De tweede rit van de Rijn/Bol- lenstreek-competitie werd bij de amateurs een overwinnig voor Stolwijk (Excelsior), die medevluchters Bert Zaal (Exc.) en Ruud Dobbelaar (Swift) in de spurt klopte. Joris Zandber gen (Swift) behield de leiding in het algemeen klassement. Edward Wijsman (Swift) won bij de junioren voor clubgeno ten Hans Kok en Hans Bos. Cees van Deuren (Avanti) was eerste liefhebber, Harry v.d Horst eerste veteraan. Ab Knetsch van Fiks in balbezit. Rob Hasselbach en Ma deion Martens van Ons Eiland verrichten storend werk.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17