inieke accommodatie Sportief Zoeterwoude krijgt m Ria Visser bejubeld n Zoeterwoude Fikse boete geëist voor veroorzaken dodelijk ongeval Sportief ;or ■b Vrouw geschept Jonge Alphenaar onderscheiden BE8QIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 PAGINA 7 TERWOUDE Voor sportief Zoeterwoude is het en dubbel feest. Voor de vele honderden sporters ït dorp rijk is, zal niet zo zeer het slotfeest van de veek centraal staan, maar veeleer het officiële ?nt waarop burgemeester A. Houdijk de opening :ht van het sport- en recreatiecentrum „De Kla- 1". Om technische redenen is die officiële hande- rerweven in de slotmanifestatie van de festivitei- ie Zoeterwoude negen dagen achtereen in de ban gehouden vanwege de opening van de provincia- g 17. Desalniettemin is het een uitermate belang- noment want tot heden waren de sporters die die- te beschikken over een overdekte accommodatie ïéél magertjes bedeeld. ngang van de volgende behoort het woekeren Ie ruimte tot het verle- Zoeterwoude-dorp be- dan over een unieke ac- odatie waar de binnen- rs alle gelegenheid krij- ch sportief te ontplooien. Javerhal" is in het bij- uniek te noemen om- ehalve de sporthal van meter een aparte accom- tie is gerealiseerd voor de innissers terwijl jonge- reniging KPJ eveneens dak heeft gevonden in implex. De Zoeterwoudse r - of hij nu wedstrijd- of puur recreatiesport luit - krijgt legio moge- eien. naanwas behoefte aan overdekte uimte is, mag wel blij- it het feit dat de dit jaar ichte badmintonclub „Shuttlewoude" al enkele hon derden leden telt; SJZ een af deling zaalvoetbal in het leven heeft geroepen; een handbal vereniging definitief van de grond gaat komen, maar ook andere zoals de tafeltennisver eniging, de gymnastiekvereni ging SJZ, de volleybalafdeling van de KPJ - om er maar en kele te noemen - krijgen aan zienlijk meer mogelijkheden. Tevens zal de lagere school jeugd gymnastiekles in „De Klaverhal" krijgen. Werkgroep Realisatie van het sport- en re creatiecentrum heeft in snel tempo plaatsgevonden. Iets meer dan vier jaar geleden ontstond het idee -om een sporthal in Zoeterwoude te bouwen. Op 8 november van dat jaar werd een eerste hoor zitting gehouden in Don Bosco met vele verenigingen en toen pas werd echt duidelijk hoe hoog de accommodatienood werkelijk was. Op 24 januari 1979 ging de Werkgroep Ak- kommodaties Dorp officieel aan het werk. Al een jaar later kwam het eerste rapport in de openbaarheid en in mei 1980 voteerde de gemeenteraad een voorbereidingskrediet van 15.000,-. Inmiddels hadden de muziekverenigingen drum band VIOS en de Sint Jans fanfare de krachten gebundeld met als doel gebouw 't Cen trum aan de Schenkelweg te behouden terwijl de KPJ haal bare mogelijkheden zag een ei gen onderkomen te verwezen lijken binnen het sportcen trum. Feitelijk waren de vere nigingen op 23 april 1981 al uit de prolemen want toen ging de gemeenteraad, onder luid applaus van de overvolle pu blieke tribune, akkoord met de votering van een krediet van 2.875.000,- voor de bouw-van een sporthal plus tafeltennis- hal en een ontmoetingsruimte voor de KPJ. Vanaf dat mo ment werd het hard werken voor het bestuur van de „Stichting Sport- pn Recreatie centrum De Klaverhal". Op 11 februari 1982 - dt!is precies ze ven maanden voor de officiële opening - werd de eerste paal geslagen terwijl op 9 juli het hoogste punt werd bereikt. Hoewel nog met man en macht wordt gewerkt aan de totale afronding wordt toch morgenavond de opening ver richt. De laatste hand wordt gelegd aan de Zoeterwoudse „Klaverhal" TUNE VRIESEKOOP SPONSORLOOP irl w d| LFj jRSWOUDE De Europese tafeltenniskampioene ie Vriesekoop is een van de prominenten die vrijdag 17 mber om zeven uur van start gaan tijdens de sponsor- lie in Hazerswoudedorp wordt gehouden. Met de orga- e van dit evenement wil tafeltennisvereniging Avanti ipotheekschuld van 280.000,- te verkleinen. Bettine »koop is trouwens niet de enige Hazerswoudse sport- ie aan de loop door het dorp meedoet. Ook haar dorps- it Tom Okker, een tenniscrack in zijn nadagen, heeft :egd dat hij zal meedoen. Uit Hazerswoude komen ook ;e-afstandlopers Wim Huis, Jan en Henk Versteegen, lichte-muziekminnaars beter bekend als de Shoes, buiten" hebben hun medewerking beloofd: de schaat- jster Ria Visser, de Leidse tafeltennisster Sandra de de redacteur van AVRO's Sportpanorama Jos Kuyer vanti's trainer/coach Gerard Bakker (uit Leiden). Ted le Meer, eindredacteur van de radio-editie van Avro's panorama, verzorgt het commentaar tijdens de loop. Minister Van der Stee in Leiderdorp LEIDERDORP Minister mr. A.P.J.M.M. van der Stee opent zaterdag 18 september het nieuwe restaurant „Elc- kerlyc" aan de Hoofdstraat 14. Burge meester M. A. van der Have zal hierbij de helpende hand bieden. In het pand was tot voor kort de bistro d'Ouwe Kerck ge vestigd. Hans en Michel Verheij en Mari anne en Vincent Molkenboer zijn enkele maanden geleden gestapt met herinrich ting van het restaurant dat een geheel ander aanzien heeft gekregen. Zij hebben uit Frankrijk een kok aangetrokken die voor de nodige culinaire hoogtepunten zal zorg dragen. De openingsreceptie is tussen vijf en negen uur. Van zondag 19 september is restaurant „Elckerlyc" voor het publiek geopend. Zanggroep Kameleon jubileert HAZERSWOUDE/KOUDEKERK AAN DE RIJN De zanggroep „Kameleon" uit Hazerswoude viert dit jaar het twintigjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt zaterdag 23 oktober een concert gege ven in „Het Anker" met medeweking van de Man- nersangverrein Bischhausen uit de gemeente Bisc- hhausen. Dit mannenkoor is reeds enkele malen eer der te gast geweest bij de „Kameleon" en oogstte met zijn optredens veel succes. Op 22 oktober treden de koren 's avonds gezamenlijk op in het bejaardencen trum „Rhijndael" in Hazerswoude. In het kader van de jubileumviering staan nog twee evenementen op stapel. Dinsdagavond 14 september om acht uur geeft het koor de „Kameleon" een open-lucht con cert op de trappen* van „Het Anker". Zaterdag 18 september is de zanggroep met een informatiestand aanwezig op de verenigingsdag in „de Ridderhof" in Koudekerk aan de Rijn. De koorleden verzorgen daar ook een kort optreden. Eerste Goltfusz- concert SASSENHEIM Het eerste Goltfusz-concert heeft vrijdag 24 september in de Nederlands her vormde kerk aan de Hoofdstraat plaats. Medewer king wordt verleend door het William Byrd-en- semble uit Leiden, onder leiding van Nico v.d. Meel. Het orgel zal worden bespeeld door Rijk Jansen uit Voorschoten, die dit jaar het diploma Uitvoerend Musicus behaalde aan het Sweelinck- conservatorium in Amsterdam. Het winterpro- gramma ziet er aantrekkelijk uit. In december is er weer een kooroptreden, in november treedt er een ensemble op, en in januari is er een solo-con cert van de wereldvermaarde Gustav Leonhardt, terwijl in oktober en februari solisten hun mede werking verlenen. Alle concerten worden de laat ste vrijdagavond van de maand vanaf kwart over acht gegeven. Vrouw rijdt door rood WOUBRUGGE Een 69-jarige inwoon-- ster van Woubrugge is gistermorgen zwaar gewond geraakt op de kruising Herenweg (provinciale weg 7) en Kruisweg (tertiaire weg 20). De vrouw reed in de richting van Ter Aar vanuit Woubrugge. Zij werd ver-, moedelijk verblind door de laagstaande zon en zag over het hoofd dat het verkeerslicht op rood stond. Daardoor kwam zij in bot sing met twee andere auto's die uit de rich-' ting Alphen kwamen en groen licht had den. Alle drie de auto's raakten van de weg. Een 29-jarige bestuurster uit Leimui- den sloeg daarbij nog over de kop, maar bleef ongedeerd, evenals de 20-jarige Al- phenaar die met haar in dezelfde richting reed. De vrouw uit Woubrugge is ernstig gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De drie auto's werden totaal vernield. Samenstelling raadscommissies Koudekerk JETERWOUDE De be- indè schaatsster Ria Visser ïrd gisteravond in Zoeter- oude de heldin van de 'ond tijdens de rolschaats- edstrijden. Zij zegevierde in vierkamp met Arie Ra- nsbergen, Wim den Eisen r i Wim Ólsthoorn en na- urlijk was de Zoeterwoudse I'volking uitgelopen om Ria isser in actie te kunnen en. nssen alle bedrijven door Ireed ook de schooljeugd op s rolschaatsen om de hoog- fe eer. Immers, de prijzen ferden uitgereikt door Ria en dan wil iedereen er een schepje bovenop Eerder op de avond er een judodemonstratie terwijl uiteraard de ouderen van net dorp ook niet zijn vergeten. Zij genoten van een leuke rondrit die eindig de bij Heineken waar nog een glaasje „fris" werd ge nuttigd. De activiteiten stonden tradi tiegetrouw allemaal in het te ken van de feestelijkheden rond de opening van de pro vinciale weg 17. Gisteroch tend bekeken ruim 100 oude ren vanuit de touringcars Zoeterwoude eens van de an dere kant en de „oudjes" ge noten er zichtbaar van. 's Middags werd nog een ron drit gemaakt en toen waren er bijna 100 belangstellenden die „alle" plekjes van het dorp bezochten en tot slot gastvrij werden ontvangen bij Heineken. De bussen wa ren beschikbaar gesteld door Lubbe b.v. Om half zeven werd een judodemonstratie verzorgd door sportschool Schreuder nabij de Dorps straat. Onder het toeziend oog van vele tientallen be langstellenden werden de kneepjes van de judosport ge demonstreerd. Leerzaam en erg aantrekkelijk. Het klap stuk werd evenwel gevormd door de rolschaatswedstrijden van de „IJsclub Zoeterwou de". Tientallen jongens en meisjes wilden - naast hun aktiviteiten op kunst- en na tuurijs nu wel eens schitteren op de rolschaatsen. Het was opmerkelijk hoe handig en vooral ook snel de jeugd zich over de Dr. Kortmannstraat voortbewoog. Het meest beju beld werd echter Ria Visser. Zij behoort al enkele jaren tot de vaderlandse top en daar wilde de Zoeterwoudse bevolking wel eens goed voor gaan zitten. Allereerst klopte zij Wim Ólsthoorn om ver volgens - na vier ritten - Arie Ravensbergen achter zich te laten. De winnares werd luid bejubeld door de naar schat ting 800 toeschouwers. De uitslagen: Kleuters: 1. Corinne van Bohemen; 2. Wendy van Klink; 3. Taco IJsselmuiden. Meisjes klas 1 en 2: 1. Sonja Brand; 2. Kirsten van der Ploeg; 3. Renate Versluijs. Meisjes klas 3 en 4: 1. Mianca Ver hagen; 2. Esmee van der Ploeg; 3. Margriet Datuma. Jongens klas 3 en 4: 1. Theo Hanegraaf; 2. Patrick den Eisen; 3. Patrick van der Ploeg. Meisjes klas 5 en 6: 1. Geeske Vo gelaar; 2. Mirjam van der Kolk; 3. Miqaih van der Werff. Jongens klas 5 en 6: 1. Michiel Blommers; 2. Wouter Steijn; 3. Edwin Veldhuij- zen. Meisjes 13-14-15: 1. Ellen van der Geest; 2. Caroline van der Ham. Jongens 13-14-15: 1. Edwin van Goozen; 2. Danny van Gent; 3. Francesco van Goozen. Senioren: 1. Ria Visser 2. Arie Ravensbergen; 3. Wim Ólsthoorn; 4. Wim den Eisen. AARLANDERVEEN Een 65-jarige inwoonster van Aar- landerveen is gisteren zwaar gewond geraakt bij een aanrij ding op het Noordeinde. De vrouw had haar auto voor haar huis aan de overkant van de weg in de berm gepar keerd. Bij het oversteken zag ze een naderende auto over het hoofd. De bestuurder daar van, eveneens een inwoner van Aarlanderveen kon haar niet meer ontwijken. De vrouw werd geschept en be landde in een sloot, waar ze door de Aarlandervener on middellijk weer uit werd ge haald. Het zwaar gewonde slachtoffer werd aanvankelijk overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord in Alphen, later ge zien de ernst der verwondin gen naar het Academisch Zie kenhuis Leiden. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De officier van ustitie bij de Haagse recht- >ank heeft tegen een 32-jarige nwoner van Alphen aan den lijn 2.500 gulden boete en een aar intrekking van het rijbe wijs geëist. De man stond te recht wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeval door schuld. In de avond van 13 fe bruari van dit jaar kwam de Alphenaar op de provinciale weg 7 in Rijnsaterwoude op de voor hem linker weghelft te recht. Hierdoor ontstond een frontale botsing met een te genligger. De bestuurster van die auto, mevrouw P. Betje werd hierbij dermate gewond, dat zij korte tijd later aan de gevolgen overleed. Verdachte ontkende dat hij op de linker weghelft was gekomen, omdat hij een voor hem rijdende auto wilde inhalen. Volgens hem was zijn auto in een slip ge raakt en bij het remmen op de andere weghelft gekomen. De Alphenaar liep bij het on geluk een bekkenfractuur op, dat nog steeds niet geheel is genezen. Met dat laatste wilde de officier wel rekening hou den. Hij eiste derhalve geen gevangenisstraf. De verdedi ger vond de getuigenverkla ringen nogal onduidelijk. De mogelijkheid bestaat dat het slachtoffer op de weghelft voor verdachte terecht is ge komen en dat dat de oorzaak van het gebeurde is geweest. De rechtbank wijst 23 septem- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Na onderling over leg tussen de fracties CDA, PvdA en VVD zijn deze week tijdens de eerste raads vergadering in de nieuwe sa menstelling de belangrijkste raadscommissies geformeerd. De indeling is als volgt: raads commissie openbare werken en planologie: G. van Bostelen, M.J.S. Vorenkamp-v.d. Wes- teringh, J. Wondergem.- Raadscommissie welzijnsza- ken: H.H. Didden, R.D.A. Pati- wael, Z.J. Romeijn-Sennema. Raadscommissie personele, be stuurlijke en algemene zaken: G.R. Huson-Ridderbos, L.P.H. Schrier, J.C. van der Vlugt. Commissie bezwaar- en be roepschriften: J.C. van der Vlugt, J. Wondergem, L.P.H. Schrier. Zoals bekend koos de raad mr. T. Stoffelsma met zes tegen vijf stemmen als voorzitter van deze laatste commissie. Voornaamste reden hiervan was diens onafhankelijke op stelling ten aanzien van welke politieke partij dan ook. Dat zelfde kon uiteraard niet ge zegd worden van mr. Th. O. Vreugdenhil, voormalige frac tievoorzitter van het CDA, die door zijn partij voor deze func tie was voorgedragen. Verder vertegenwoordigt mevrouw Z.J. Romeijn-Sennema de raad in de Werkgroep Welzijns planning (WWP); J.C. van der Vlugt in de Streekmuziek- school Rijnakkoord; Stichting voor bejaardenzorg in de ge meenten Koudekerk A/d Rijn en Hazerswoude te Koudekerk a/d Rijn R. Dorrepaal en de Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening Midden Rijnland komt voor rekening van mevrouw G.R. Huson- Ridderbos. Geadviseerd wordt mevrouw Z.J. Romeijn-Senne ma en de heer R.D.A. Patiwael te benoemen in de Stichting Vrijetijdscentrum de Ridder hof. Visser te midden van de zes jongste prijswinnaars. PEUTER VAN DE VERDRINKINGSDOOD GERED Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. ALPHEN AAN DEN RIJN De 13-jarige Arjan van der Laan uit Alphen aan den Rijn kreeg gisteren van het bestuur van het Carne gie Heldenfonds een vierkleurenballpoint. Deze ballpoint, die hem voor moedig gedrag was toegekend, werd door burgemeester M. Paats overhandigd. Arjan heeft 12 april 1981 de ruim driejarige Dennis Johannes Kemp uit Hazerswoude het leven gered. Het verhaal van Ar jan over deze moedige daad is kort en krachtig. „Nou, ik was bij mijn neefje in Hazerswoude Rijndijk en wij wilden met mijn vader voetballen gaan kijken. Omdat we een stuk weg af wilden snijden besloten we door de „bouw" te fietsen. Daar zag ik de sloot en er lag een kind in. Mijn vader dacht dat het geen kind maar een eend was. Ik wilde toch even kijken. Daarom reed ik naar de sloot en zag toen dat er \tfel een klein kind in het water lag. Ik gooide mijn fiets op de grond en ik dook het waterkin zodat ik het kind kon pakken. Mijn vader kwam ook naar de sloot en pakte het kind aan zodat ik weer aan de kant kon kruipen. Toen hebben we dat jkind aan de ouders teruggegeven". Burgemeester Paats vond het een groot genoegen deze ball point te overhandigen. Voor het eerst in acht jaar werd een Alphenaar voor moedig gedrag onderscheiden. En dat het pm zo'n jonge inwoner gaat, is al helemaal een unicum. Adres Postcode/Plaats Betaald wordt D per maand (met automatische afschrijving) (Z per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. v ij i^eiaexi. «^£cid&e(3oma/nt

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7