Onderwijs ontzien bij universitaire bezuinigingen' RENTE: PERFECT- SPAARGEKENINGEN Oud Rijnsburg koopt bijzondere pentekeningen Vredesweek Voorschoten Inspraak bij evaluatie streekplan REGI0U0UR1NAAI -- REGI0(J0UR)NAAI leidse spaarbank FEEST IN VALKENBURG REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 PAI Inspraakronde sociaal plan LISSE In december van het vorige jaar werd door de ge meenteraad van Lisse het startsein gegeven voor de planning en programmering van het sociaal-cultureel werk in Lisse. Naar aanleiding daarvan is een ontwerp-vierjarenplan opgesteld, als mede een ontwerpprogramma 1982. In het sociaal-cultureel plan voor de periode tot en met 1985 wordt in hoofdlijnen het in die periode te voeren beleid uiteengezet. In het plan van 1982 is op genomen door wie bepaalde activiteiten worden uitgevoerd en hoeveel subsidie voor die activiteiten door de gemeente is ge raamd. Beide stukken zullen gedurende de maand september voor een ieder ter inzage liggen ten gemeentehuize en schrifte lijk kan men bezwaar aantekenen tegen zaken waar men het niet mee eens is. Die bezwaren moeten worden gericht aan de gemeenteraad. Bovendien zal op donderdag 16 september een openbare bijeenkomst in de Pauluskerk worden gehouden, waarbij deze ontwerpen aan de orde gesteld worden. De bijeen komst begint om acht uur. Het ligt in de bedoeling dat de ge-, meenteraad het vierjarenplan en het jaarprogramma in de ver gadering van november aanstaande vaststelt, waarbij de raad te vens haar mening over de geuite bezwaren uit zal spreken. Leidschendam krijgt portret van koningin LEIDSCHENDAM Ter gelegenheid van de ope ning van een filiaal van de Nutsspaarbank in Leid schendam heeft burgemeester W. F. de Vreeze giste ren een geschilderd portret van koningin Beatrix, bestemd voor de raadzaal, gekregen. Het portret ge schilderd door mevrouw W. J. Sommers-Kennip- haas uit het Noordbrabantse Brimmelen werd na mens de Nutsspaarbank aangeboden door het hoofd technische dienst, C. W. Bruijns, juist deze week af getreden als raadslid van Gemeentebelangen. Dis trictsdirecteur A. v.d. Berg had de burgemeester en zijn echtgenote verwelkomd in het nieuwe pand aan het Damplein, het 88e filiaal in de Haagse regio, ont worpen door de Leidschendamse architect De Ruij- ter. Door het drukken op de knop van de terminal die de verbinding vormt met het hoofdkantoor stel de burgemeester De Vreeze het filiaal van de Nuts spaarbank in werking RIJNSBURG Het Genootschap Oud Rijnsburg mag twee bijzondere pentekeningen kopen. Het betreft hier twee originele, zogenaamde ge wassen. pentekeningen van J.A. Bolland uit 1834, voorstellende de situa tie van de Abdijk-ruïne voordat deze werd gesloopt. Deze pentekenin gen zijn van groot historisch belang, omdat men aan de hand daarvan heeft ontdekt, dat een deel van de Abdiik in gebruik is geweest als schuur en woning. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering werd het Genootschap Oud Rijnsburg veel lof toegezwaaid. Vorig jaar moest een bedrag voor het genootschap uit de gemeentelijke begroting geschrapt worden, dit jaar kan er wel een bedrag af. Wethouder Van der Meij zei dat het college blij was met de aankoop. De raad moet in no vember zelf maar aangeven of het nu beschikbaar gestelde bedrag (f 2200,—) eenmalig wordt verleend, of dat de raad bereid is jaarlijks dit bedrag aan het genootschap beschikbaar te stellen. LEIDSE STUDENTEN- BOND: LEIDEN Bij de bezui nigingen op de Leidse universiteit moet het on derwijs zoveel mogelijk ontzien worden. Dit om dat de invoering van de tweefasen-structuur toch al een aanslag betekent op het universitaire onder wijs. Dat schrijft de fractie van de Leidse Studenten- bond (LSb) in de Univer siteitsraad in een reactie op het universitair beleid in de periode 1982/1983. Volgens de LSb komt het on derwijs in de knel door de tweefasen-structuur, omdat een concurrentiestrijd tussen de studenten wordt ge creëerd en omdat de eerste fase een te beperkte inhoud zou hebben „om er een zin vol beroepsperspectief in te herkennen". „Zonder specia le aandacht voor het onder wijs zullen bezuinigingen bo venop de tweefasenstructuur onherstelbare schade aan het onderwijs toebrengen", aldus de LSb. Volgens de LSb moeten stu dieonderdelen als de Vrou wenstudies en Wetenschap en Samenleving blijven be staan. Er zou niet bezuinigd mogen worden op projecten, stages en vaardigheidstrai ningen. De bezuinigingen zouden de normen voor de toelating tot de tweede fase niet mogen verzwaren. „De universiteit mag niet ver worden tot een leerfabriek met louter hoorcolleges", stelt de LSb. Nieuwe studen tenstops zijn voor de bond onaanvaardbaar. Personeel De LSb zal een drastische te ruggang van het aantal stu dent-assistentschappen niet accepteren. Het personeel van de universiteit zou vol gens de LSb zo min mogelijk door gedwongen ontslagen getroffen mogen worden en met de studentenvoorzienin gen zou zo voorzichtig moge lijk omgesprongen moeten worden. De aangekondigde verhoging van het colleggeld met bijna 37 procent is voor de bond volstrekt onbe spreekbaar, te meer omdat er nog steeds geen sprake is van een verbetering van het stel sel van studiefinanciering. Druk bezochte kermis in Noordwijkerhout De Oranjefeesten 1982 In Noordwijkerhout zijn mede door het goede weer een enorm succes geworden. Vooral gisteren waren zo wel op het kermisterrein als bij de diverse evene menten veel personen op de been. De Oranjeloop (de 11e al weer) op dins dagavond en het tonknup- pelen en de wielerwedstrij den op woensdag waren reeds zeer geslaagde eve nementen. Gisteren wer den met groot enthousias me de programma-onder delen 'klootgooien', het spel zonder grenzen, tob betje steken en de motor cross afgewerkt. Niet al leen de deelname was groot, maar ook het aantal toeschouwers. Door dit feit groeide deze volksspelen uit tot een waar festijn. Het gehele feest door zorgde een constante stroom van mensen voor een drukke en vooral ook gezellige sfeer op het kermisterrein De Brink. Alleen rond tien uur op donderdagavond luwde de belangstelling, even op de kermis. Een zeer grote mensenmenigte bevond zich rond die tijd op de speelweide „De Boekhorst" voor het bij wonen van een groots af sluitend vuurwerk. Na dit vuurwerk werd nog één maal massaal het kermis terrein aangedaan. VOORSCHOTEN Van 17 tot en met 25 september wordt in Voorschoten een vredesweek gehouden met activiteiten voor jong en oud. Op vrijdag 17 september om vier uur 's middags start de week met een korte voorstel ling van het poppentheater op de Weekmarkt. „Die Ehe der Maria von Braun", een film van de onlangs overle- den regisseur Rainer Werner Fassbinder, wordt op maan dagavond 20 september van af half negen vertoond in het Greenway theater aan de Schoolstraat. Donderdag 23 september gaan de inwoners van Voor schoten in een optocht met fakkels naar de burgemees ter en bieden hem dan een petitie aan. De optocht start om half acht bij de gerefor meerde kerk in de School straat. Aan het einde van de week wordt er in het Cultureel Centrum aan de Prinses Ma- rijkelaan een vredesmanifes- tatie gehouden. Tijdens deze manifestatie, die om acht uur begint, is er een voorstelling van een poppentheater, een toneelstuk van Herman Hey- ermans en een fototentoon stelling over Amsterdam te zien. De vredesweekactiviteiten zijn georganiseerd door Am nesty International, de IKV- kern, het Voorschotense Poppentheater, Solidaridad en de Wereldwinkel. Voor inlichtingen: tel.01717-4619. VOORHOUT De streekcommissie wil er in de nabije toekomst voor zorgen, dat de bevolking van de Bollenstreek in spraak krijgt bij de evalu atie van het streekplan Zuid-Holland West. De nota's van dit plan, die in 1978 zijn vastgesteld door Provinciale Staten, staan ter discussie. Na vier jaar moet worden bekeken of de werkelijke ontwikke lingen wel in de pas lopen met die in het streekplan voorzien zijn. Ook wordt onderzocht of het plan voor de rest van de streekplanperiode (tot 1990) moet worden bijge steld. Ten slotte bekijkt men of het streekplan van toepassing kan zijn voor een langere termijn (tot 2000). De commissie wil dat bewo ners van de Bollenstreek in een werkgroep kunnen mee denken en meepraten over het toekomstige ruimtelijke beleid. In de periode van 27 september tot 26 november komen de groepen een maal per week bij elkaar. Op 16 september wordt er om acht uur een voorlichtingsbijeen komst gehouden in de r.k. Technische School aan de Leidsevaart in Voorhout. Gedeputeerde Borgman zal daar de inhoud van de nota's nader toelichten. Degenen die mee willen doen aan de inspraak, kun nen zich aanmelden op de voorlichtingsavond of bij het secretariaat van .de streek commissie aan de Verrijn Stuartlaan in Rijswijk, tel 070-997770. Brand weerdag De brandweer van Rijnsburg opent morgen de poor E in het kader van de Nationale Brandweerdag. iw half elf tot twee uur kan men in de garage aan Noordeinde terecht. Al het materieel is te bezichtig t er worden demonstraties gegeven en dia's en films i e r« toond. Voorlichtingsmateriaal is in ruime mate vc KEA handen. tij< arst Skan -filmh uis Als eerbewijs aan de te vroeg overleden actrice Ro Schneider opent het SKAN-filmhuis zondagavond J nieuwe seizoen met de film „La mort en direct". In d film, die om kwart over acht in vormingscentrum de Vc begint, spelen behalve Romy Schneider, Harvey Keitel Max von Sydow. Op 10 oktober herdenkt het filmhuis dood van de Rainer Werner Fassbinder. Tijdens die av< wordt een van zijn laatste succesfilms, „Lola"gedraaid, het samenstellen van het programma voor het kom ei seizoen hebben de medewerkers van het filmhuis Noordwijk rekening gehouden met de wensen van filmhuispubliek. Deze zijn duidelijk geworden door een Vlietloop Het startschot voor de zevende Vlietloop in Voorsc ten zal dit jaar op zondag vallen. Dan gaan bij sporthal De Vliethorst zo'n 600 deelnemers van st om het parcours af te leggen, dat ligt langs de Vliet1 de Korte Vliet. Het parcours bestaat uit verschillet afstanden namelijk van 2,5-5-10 en 21 kilometer. led deelnemer die meeloopt ontvangt na afloop een lei herinnering. Voor inlichtingen tel. 01717-6689. Koffieconcert De spits van de serie koffieconcerten in het seizoen li 1983 wordt op zondag afgebeten door vier docenten vai Streekmuziekschool in Alphen aan de Rijn. Het kwaï bestaat uit Marcel Baudet op piano, Frank Ex op viool, van Munster op altviool en Hanny de Jong op cello. Op programma staat een pianokwartet van Beethoven, dat reeds op 15-jarige leeftijd heeft geschreven en dat pas zijn dood werd gepubliceerd. Daarna een pianokwartet Schumann. De entreeprijs van het concert, dat om ach' uur begint, bedraagt 5,-. Kinderen tot 12 jaar hebben ^ren tis toegang en voor de hele kleintjes is een crèche aamisho zig. ijk« D uitg Theater Nu het theaterseizoen weer voor de deur staat, wil VVV Lisse het publiek zo goed mogelijk informeer over wat er in de Randstad op theatergebied gaat :ht, beuren. Elke maand zal daarom op het VVV-kant is aan de Grachtweg in Lisse weer een overzicht klaarl de gen, waarin alle programma's en voorstellingen t del: die maand zijn vermeld. Leden van de VVV Lisse k je r nen tegen betaling van de portokosten dit overzi elke maand toegestuurd krijgen. Bovendien krijgen voor twee personen per kaartje fl,50 korting op de spreekkosten. Hl gey Ruilbeurs De postzegelruilbeurs die tot nu toe elke tweede vrij j*üi van de maand in het Hervormd Verenigingsgebouw te scj°' zerswoude-dorp werd gehouden, is „verhuisd". Voort kan men in de kleine zaal van de gereformeerde kerk de Korenmolenlaan postzegels ruilen. Zwembad dicht jin f Het Koudekerkse Prins Willem Alexanderbad is zondag no gehele dag gesloten. Daarna zal nog drie dagen kuni\^e worden gezwommen. Woensdag 15 september gaat het voor dit seizoen definitief dicht. rwe] Vlaaienactie In de week van 13 t/m 17 september zal de derde enactie „Jeugd onder dak gehouden worden in Kou kerk en Hazerswoude/Rijndijk. De actie is bedo j* i voor de verbouwing en inrichting van het toekomst IV wijkcentrum van de hervormde gemeente in Kou kerk. De kerkvoogdij heeft hiertoe onlangs de voori fie lige openbare school aan de Dorpsstraat aangekoc rler De volgende week bestelde vlaaien kunnen vrijdag v£ september worden afgehaald in de Nederlands h en vormde kerk. Ook kunnen ze zaterdag de 25e wori Ruilbeurs len In het vrijetijdscentrum De Ridderhof in Koudekl du wordt vanavond weer een ruilbeurs gehouden. Vanaf sta ven uur kunnen verzamelaars hier met hun postzeg >ten munten, stickers enzovoort terecht. De toegangsprijs is i Qe|j gulden voor volwassenen en vijftig cent voor kinderen^ BURGERLIJKE /STAND SASSENHEIM - Geboren: Sem, zoon van H. van "t Hof en C. Bakker; zoon van G. Lubbersen en Y. Heljns; Marieke, dochter van C.L.N. Meet en S.A. Turenhout; Renè. zoon van P. Zwaan en M.M. van der HeidenJ Gehuwd: S.A.W.M. van Reisen en I.M van der Hulst; A. Vis en C.A.J.M. mij. Overleden: W.F. Brocks. ADVERTENT It DAGELIJKS 0P1RAAGBAAR 5% Minimum saldo: f 500,-. Dagelijks opvraagbaar tot f 5.000,- per maand. Hogere bedragen met één maand opzegging. DE DICHT BIJ HUISBANK. Onder een stralend zonnetje beleefde Valken burg gisteren de tweede dag van de jaarlijkse oran jefeesten. Het was gezellig druk op de kermis en bij de standjes rondom het feestterrein. Ook de volks spelen werden goed be zocht. Zestig personen na men deel aan het kuipje steken. Tevens was er veel belangstelling voor het touwtrekken en de stoe lendans met medewerking van de Valkenburgse Har monie. De kinderoptocht, die als motto „de Neder landse provincies" meek reeg. zorgde gistermorgen voor een vrolijk schouw spel Cursussen in Meerpun WARMOND De mende weken gaai weer verschillende sussen van start Meerpunt. Inlichti over de cursussen zi, krijgen bij ,,'t Hoekj de Pomp", Dorpsstrai tel 11109. Dinsdagmiddag staat 't 1 punt open voor iederee er graag even „uit" wi en nieuwe ideeën op doen voor een creatievefci by. Ook personen die willen vragen op het knutselen, kleien, schilderen of wat dan gewoon even lekker me deren bezig wil zijn, zijl harte welkom. Het komen en gaan is iedereen geheel vrij e kosten voor zo'n middafvi PI tober kan men op middag in 't Meerpun ten lan ceui just

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4