verdedigen herentitel Connors bewondert amateur 1 Achtmaal voor Lammertink Buitenlanders f avori|ST in Grote Prijs der Nederlanden HYS '80 leert veel van Litvinol SPORT LODSE COURANT. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 PAGINA 12 3R Ploeg Post nóg sterker DEN HAAG Na de transfers van Peter Winnen en Adri van Houwelingen zal ook Theo de Rooy deze week onderhandelingen voeren over een contract bij de ploeg van Peter Post. De ploegge noot van Winnen is daarmee de derde nieuwe coureur in de ploeg van Raas en Knetemann. De Rooy, de winnaar van onder andere de Ronde van West-Duitsland, kwam evenals Winnen op straat te staan, toen de sponsor van de Belgische forma tie van Walter Godefroot plotseling stopte. Win nen en Van Houwelingen hebben een mondelinge overeenkomst met Post voor volgend jaar. Bin nenkort zullen beide renners de contracten teke nen. De geldigheid van dergelijke contracten gaat evenwel pas na 1 oktober in. De komst van Win nen naar Raleigh heeft geen consequenties voor de positie van Johan van der Velde. Zowel Win nen als Van der Velde vertrekt volgend jaar in de Ronde van Frankrijk als kopman van de formatie. ACHTMAAL Het profcriteriumcircus kreeg gisteren een vervolg in Achtmaal, waar 5000 toeschouwers aanwezig waren. Zij zagen Twentenaar Jos Lammertink zegevie ren. Lammertink won de eindsprint van een kopgroep van vier renners voor Adrie van der Poel, Gerrie Knetemann en Peter Win nen. Hij legde de hinderd kilometer af in 2 uur 19 minuten en 20 seconden. De Span jaard Jose-Luis Laguia heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Catalonië. gewonnen. Laguia legde de 177 kilometer van Playa de Aro naar Ogassa af in 5 uur 7 minuten en 4 seconden. Johan van der Vel de, de kopman van de ploeg van Peter Post in Catalonië, werd derde in dezelfde tijd. De Zwitser Daniel Gisiger, die woensdag de pro loog won, behield de leiding in het algemeen klassement. De Oostduitser Andreas Peter- mann bracht de eerste etappe in de open Ronde van de Toekomst op zijn naam. De rit voerde van Divonne-les-Bains naar Bour- g-en-Bresse over 157 kilometer. Petermann won de sprint van een groep van 92 renners, onder wie vijf Nederlanders. Van dat vijftal klasseerde Ad van Peer zich als beste met de zevende plaats. In de algemene rangschik king behield de Oostduitser Uwe Raab de lei derstrui. Twee Poolse wielrenners, die deel namen aan de ronde van La Spezia voor ju nioren, zijn gisteren verdwenen in Italië. Marek Kamisk (17 jaar) en Swintecki Le- schec (18 jaar) vroegen aan de receptie van het hotel in Marinella di Sarzana hun pas poorten en gingen er vandoor. Kristalijn organiseert boksavond DEN HAAG Het boks- seizoen wordt maandag 13 september in Amicitia ge opend. De boksvereniging Kristalijn brengt dan weer een aantal aantrek kelijke partijen. Aanwe zig zijn onder andere de A-klassers Ronald Hiwat, Ronald Schrader, Ed Lange veld en Jim Bartes. Verder zijn er enkele B- partijen en ontmoetingen tussen C-klassers en ju nioren. Wassenaar wint honkbalprote°d WASSENAAR De protestcommis sie van de honkbalbond heeft giste ren het protest dat Wassenaar tegen scheidsrechter Ton Verbeten heeft aangespannen ten voordele van de tweedeklasser afgehandeld. In de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Euro Stars nam Verbeten een zeer dubieuze beslissing omtrent de schijn-regel waardoor een drie-honk- slag van Rob Bakker werd afge keurd. Bij winst zou Wassenaar kam pioen zijn van de tweede klasse B maar de Kerkehouters verloren met 6-3. Indien nodig zal deze wedstrijd wor den overgespeeld. Omdat opnieuw te spelen wedstrijden viermaal 24 uur van tevoren moeten worden kondigd, zal nu eerst een beslis wedstrijd tegen Tilburg moeten den afgewerkt. Deze ontmi vindt morgen om 14.30 uur plaa het neutrale terrein van Nado Rotterdam. Bij winst is Wass kampioen en zal naar de eerste promoveren. Bij verlies zal di moeting tegen Euro Stars n worden overgespeeld vanaf ht ment van protest. Als het laa geval is zal het restant van die strijd plaats hebben op het van Wassenaar. Er wordt dan nen in de tweede helft van de inning, twee uit en Rob BakkC( het derde honk bij een stand va in het voordeel van Euro Stars. PAU j drecc ra, i: kni iveir en v van ra z: gez 28- me tstfet VC efrvaar t«tj en b n, zi idb 4ring< joods WASSENAAR Zowel morgen als zondag zijn er nen en draverijen op de Wassenaarse baan Duin Zondag is weer een hooptepunt in de rensport dan de Grote Prijs der Nederlanden, een soort tegenh; van de Grote Prijs der Lage Landen bij de dravers, gen volbloeds uit vier landen komen aan de start, buitenlandse paarden die niet in Nederlandse trail zijn maken de meeste aanspraak op het totaalprij geld van 72.350,—, waarvan de helft voor de winn Het Duitse paard Ataxerxes en de winnaar van vorig jaar Ierse paard in Engels bezit Spin of A Coin, zullen waarschi de ren beheersen. De vijf paarden in Nederlandse training, mo, Miomo, Marmorera, Cocky Dundas en Lord Zara kr het erg zwaar. Alleen de laatste heeft met kampioensjockey J ry Cain een outsiders' kans. Morgen is de eerste start om uur en de bezoekers hebben dan gratis entree. Onze tips deze meeting luiden. n 1 ROMEPRIJS: Udam Lerona, Unita Ossewaard en Vagebond. NAPELSPRIJS(eerste afdeling): Wilster. Woudbloem J en Wendy Jearf NEARULAPRIJS: Don't Let Go, Star Issue en Go Go. NAPELSPRIJS: Willington. Winnie T en Wendy Brogan. BOLOGNAPRIJSftweede afdeling): Urana, Uden Upper Oldeson. NEARULAPRIJS: Sir Raaphorst, Our Jeremy en Madammeke. SAN SIROPRIJS: Unanieme, Top Bower. Toesjak. MERANOPRIJS: Ursa Major, Urlow Pluto en Titus van Echten. FLORENCEPRIJS: Ornantes Duke, Orly Norton en Padisjah. BOLOGNAPRIJS: Vitesse Fortuna, Tempo Olivier en Ulaciana du Boi^V Zondag is de eerste start om 13.00. Het programma bestaat dan uit drie ri en acht draverijen. Onze tips voor deze meeting luiden. FRIEDPRIJS: Urcy Regina, Unette Bosh en Uncle Glim. STUERMANNPRIJS: Volant Express. Victory van Epse en Vianke Zuidt gg GOOD BONDPRIJS: Circuit Judge, Simby en Lady Maxine. PARISEINPRIJS: Volanda Jonker. Urbanus en Up Road. NAR CISOPRIJS: Upper Frejo, Vlier du Bois en Together. GROTE PRIJS DER NEDERLANDEN: Ataxerxes. Spin of Cion, Shafte i outsider: Lord Zara. MCGREGORPRIJS: Udo Tonka, Uniek Maaldrift en Ted Olivi LORD MAIREPRIJS Udo QAuick, Siegfried Dakota en Sven Westlam GALCADORPRIJS: Roquebrune. La Fanqui en Prinses Asia. SPENCER GAYPRIJS: Rainier Gallant, Pijlsnel en Olympus. THE SAINTPRIJS: Spooky, Ustang N en Tom Westlaódia. NEW YORK De Ame rikaan Jimmy Connors heeft gisteren de halve fi nales bereikt van het toer nooi om de open Ameri kaanse tenniskampioen schappen op Flushing Me adow. De als tweede ge plaatste Amerikaan ver sloeg zijn landgenoot Rod ney Harmon in drie sets. De setstanden waren 6-1, 6-3, 6-4. McEnroe won, zij het in een moeizame vijfs etter die ruim drie en een half uur duurde, van zijn als zesde geplaatste land genoot Gene Mayer. De 30-jarige Connors wees zijn negen jaar jongere land genoot Rodney Harmon ge decideerd terug. Na afloop van de partij had Connors toch bewondering voor zijn tegenstander, die nog in het bezit is van de amateurstatus. Connors: „Harmon is groot en sterk en zijn opslag en aanvalsspel zijn uitstekend verzorgd. De cijfers doen wellicht vermoeden dat ik het niet moeilijk heb gehad, maar. dat lag anders. Het is voor mij een goede voorbe reiding op de volgende ronde geweest". Harmon deed eerder van zich spreken in de vierde ronde, toen hij de als achtste genoteerde Eliot Teltscher de weg versperde. Hij is de tweede kleurling, die ooit in de kwartfinales van de US open kwam. Alleen Arthur Ashe was daar eerder in ge slaagd. Ashe versloeg ooit Tom Okker in de finale in vijf enerverende sets. Harmon begon zwak tegen Connors. Wellicht speelden de zenuwen hierbij een rol. Hij won weliswaar de eerste game, maar moest de volgen de zes aan de Wimbledon- kampioen laten. Naarmate de partij vorderde begon Harmon, in dezelfde stad to= Drie broers Van Spanje TAFELTENNIS- COMPETITIE lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Harry Bronkhorst (op archieffoto) redde in Tsjecho-I wakije de eer voor HYS '80, dat met 11-1 van Liti verloor. LITVINOV HYS '80 heeft gisteravond aan den I ondervonden hoe sterk het ijshockey in de Tsjechol waakse top is. De senioren van Litvinov, de numi drie van één van de beste ijshockeylanden ter wer cenlc klopten de Haagse formatie met 11-1 (4-1, 4-0, 3-0), dat terwijl Litvinov zonder zijn drie internatioi Kadlec, Kokrment en Ruzicka uitkwam. Zij bevin zich momenteel bij de nationale ploeg, die vanavom Praag tegen de Sovjet-Unie speelt. De selectie van I zal live getuige zijn van deze topinterland. Hoewel HYS '80 het gisteren in de tweede wedstrijd tijdenj trainingskamp achter het ijzeren gordijn moest afleggen t de veel geroutineerdere en beter schaatsende tegenstanders men de gastheren aardig partij. Trainer-coach George Peterl sek was vooral blij te zien waaraan het bij zijn ploeg schort men deze onder druk staat. Er wordt dan verkrampt gespl de passes komen niet aan en de verdediging durft niet goedl te schuiven als ze in de aanval zijn. Daarbij speelde ook gisti de vermoeidheid weer een rol. Weliswaar was Litvinov ooll terug van een toernooi in Riga, maar het is dergelijke trips wend. HYS '80 hoopt op zijn beurt van de zware trip door 1 cho-Slowakije in de Nederlandse competitie de vruchten, plukken. Peternousek: „Wij zijn niet alleen naar Tsjecho-Slowakije gaan vanwege mijn contacten, maar vooral omdat je hier kvfc tatief goede tegenstanders krijgt die bovendien niet hard spr Je komt dus onder druk, zonder het risico van blessures". I HYS '80, waar Storimans en Bakker ieder een halve wedstrijt het doel stonden, toonde zich tegen Litvinov van zijn beste zj In het begin werd goed en geconcentreerd verdedigd en Hi Bronkhorst slaagde er zelfs in een opgelopen achterstand va| 0 te nivelleren. Hij kreeg de puck van Ted Meijer, terwijl# land Meijer doelman Kapoun afleidde. Met wat meer gelukF HYS wel verder kunnen reiken dan één treffer. L Met veel kunst- en vliegwerk werd geprobeerd het eigen I voor doorboring te behoeden. De Tsjechoslowaken scoorden t keer door onnodige fouten van de Hagenaars. Peternousek: T resultaat is niet belangrijk, alleen de ervaring. Mijn ploeg isl af zondag in een fase, dat het tot rust moet komen". Desondr heeft HYS vóór 22 september, wanneer in Eindhoven het e competitieduel tegen de Kemphanen wacht, aanstaande w< dag en donderdag nog een toernooi op De Uithof staan en F week later een toernooi in Den Bosch. Peternousek. „Ach.r moet voor de ploeg eigenlijk een normale inspanning beti nen". FRANS LEERMAK (Richmond) als Ashe gebo ren, Connors beter partij te geven. Hij slaagde er even wel niet in de service van „Jimbo" te doorbreken. In de tweede set had Connors aan één break voldoende om de tweede set te pakken: 6-3. De enige break die Harmon wist te forceren kwam te laat. Connors liep in de der de set uit naar 5-1. Op dat moment permitteerde hij zich een aantal slordigheids- foqten en Harmon kon te rugkomen tot 4-5. Daarop serveerde de Belleville Kid de partij uit: 6-4. Later op de dag plaatste ook Guillermo Vilas zich voor de halve finales. De Argentijn had weinig moeite met de Amerikaan Tom Gullikson: 6-2, 6-1, 6-3. DEN HAAG De nivellering heeft ook in de eredivisie tafel tennis toegeslagen! Wie de bezetting van de zes formaties, die zaterdag aan hun eerste competitiewed strijd beginnen, be kijkt, zal nauwelijks een potentiële titel kandidaat kunnen aanwijzen. Slechts één ding staat als een paal boven water: Tempo-Team zal zijn abonnement op de landstitel ditmaal niet kunnen verlengen. Daarvoor is de ploeg teveel verzwakt, nu van de oude gar de alleen nog de 33-jarige Bert van der Helm resteert. De Amsterdamse onderwijzer zal van zijn secondanten Fjodor Rademaker en Dick Polak niet al teveel steun mogen ver wachten. Maar ook bij de an dere teams valt niet direct een aanstaand kampioen aan te wijzen. Misschien Scylla, dat zich met de komst van Hans Lingen. de voormalige kop man van de gedegradeerde Korenbeurs, en Anne Vlieg (van 't Hooge Huys), danig heeft weten te versterken. Wanneer Patrick Swier zijn vorm van afgelopen seizoen weet te benaderen, zit er wel een kans in. Als vierde man is door de Leidenaren de wat wisselvallige Sjoerd Meijer aangemeld. De grootste concurrentie zul len de Sleutelstadbewoners waarschijnlijk te duchten heb ben van het zeer homogene De Veluwe. De titelverdediger treedt ondanks de oogblessure van Ron van Spanje, toch met alle drie broers Van Spanje (Henk, Jaap en Ron) aan. Ta melijk homogeen is ook het zwaar gesponsorde Nikon-Val- kenswaard, althans in de op stelling Bob Potton, Han Goot- zen en Eric Winnupst. Dit laatste tweetal is afkomstig van Tempo Team, maar Goot- zen maakte de overstap naar Brabant reeds vorig seizoen. Vierde man Theo van Gaste ren moet in dit gezelschap wat zwak worden geacht. Bij 't Hooge Huys zal men zich met Nico van Slobbe, Bert van V.l.n.r. Jaap, Henk en Ron van Spanje met de coach van De Veluwe, het team uit Apeldoorn dat vorig sei zoen de nationale tennistennistitel in de wacht sleepte. den Ham en René Hijne rede lijk op niveau kunnen hand haven. Voor Avanti zal dat heel Wat moeilijker worden. Bettine Vriesekoop staat in de basis, maar zal met haar ge dachten toch nog te veel met de affaire Bakker bezig zijn om optimaal te kunnen preste ren. Gerard Bakker moge dan als bondsdamescoach geschorst zijn, Avanti mag hij wel bij staan. De Hazerswoudse ploeg kan gelukkig ook weer over defensiespecialist Ronald Rijs- dorp beschikken, maar het spel van derde man Robert de Groot vertoonde in het afgelo pen seizoen nog geen eredivi sie-niveau. Haagse teams De standaardteams van de hoogst-spelende Haagse vere nigingen, die een week later pas van start gaan, Steeds Ho- ger/TSB en De Salamanders, komen beide in de derde divi sie uit, «een andere benaming voor de vroegere promotie hoofdklasse. Steeds Ho- ger/TSB zal zich in 3 B naar verwachting met routinier Jacques Kuipers, Michel Leen- ders en Richard Verbruggen, redelijk kunnen handhaven. Bij de Salamanders (3C) moet het voornamelijk komen van Hans Seitzinger. Van de zel den beschikbare Chinese Yu Zhenhua, die ook vorig sei zoen al voor deze Haagse club uitkwam, valt nog altijd niet te zeggen, hoe sterk hij eigenlijk kan spelen. Wim Rosbergen heeft vroeger al eens in,,.de hoofdklasse gespeeld, maar of dat niveau nog bereikbaar voor hem is, moet worden af gewacht. Sander de Kruyff heeft wat dat betreft zijn leef tijd mee. Verder heeft „Den Haag" nog één team in de vierde divisie: de reserves van het Rijswijkse Steeds Hoger (4E), waarvan Ronald Sjardijn en Eric Vastenburg waar schijnlijk de sterkste krachten zullen blijken. In de vijfde divisie zien we achtereenvolgens Oikos/Rui ter (5G), dat met Reijerse, v.d. Meer en Van Holsteyn zeker een homogeen-team genoemd kan worden. De reserves van de Wateringse club komen in 5L uit met Alleblas als kop man. VVV uit Leidschendam (Diebeis, Massaar en d'Anco- na) zal zich met enige moeite kunnen handhaven. Resten nog de „lagere" teams van De Salamanders. Het „tweede" met o.a. de penhouderende Jo hannes Chan en Peter Ange- vaere moet in 5P toch wel bij de kanshebbers voor promotie worden gerekend. Vooral als ook Rob van Wetten, die vorig seizoen niet speelde, weer op dreef is. Team 3 (5Ó) bestaat uit de spelers Jan van Wezel, Beny Boxelaar en Erik Ver- spiek. Voor het „vierde" (5M) komen uit: Philip Roosmalen, Erick Schreuder en Boudewijn Hendriks. Arnold Franken is wegens studieredenen als re serve opgegeven. Verder beschikt De Salaman ders nog over Peter Frank, maar deze sterke speler heeft zeer onlangs een knie-operatie ondergaan en het is twijfelach tig of hij een come-back maakt. In de teamlijsten van de lan delijke competitie zal men dit seizoen vergeefs naar de naam Wibats zoeken. Vorig seizoen is zowel het eerste dames- als het eerste herenteam naar de afdeling gedegradeerd. Het geen bijna een blamage kan worden genoemd voor de club die sedert 1937 (het oprich tingsjaar van ,,'t Plankje") vrijwel onafgebroken aan de top van het Nederlandse tafel tennis heeft meegedraaid; in die periode enkele landstitels behaalde (bij de dames) en o.a. een Nederlands kampioen in het herenenkelspel afleverde. De club ook die onder aanvoe ring van de deze zomer tijdens zijn vakantie overleden Cor Vos bekendheid verwierf met het Chesterfield mixed-team- toernooi. Dames Zomin als bij de heren valt ook bij de dames in de eredivi sie geen aanstaand kampioen aan te wijzen. Bij titelhouder Scylla kan Sandra de Kruiff niet meer als redster fungeren, aangezien deze speelster niet voor de damescompetitie is aangemeld (zoals bekend wil zij bij de heren spelen, maar de NTTB weigert dispensatie te verlenen). Met Maijan van Vliet, Sophie Vaalburg en Stephien van Gennip heeft de Leidse club echter heel wat routine in huis. Bij Tempo-Team staat oudge diende Sonja van Weelderen weer in de basis, maar of zij veel steun krijgt van Heieen Hop (van Iduna overgekomen) en de zusjes Van Veen moet worden afgewacht. Avanti kan wellicht nog het verst komen met Brigit Kooter, Jolanda Noordam en Marijke Olst- hoorn, maar aangezien de Ha zerswoudse ploeg nóg twee speelsters heeft aangemeld, moet worden verwacht dat de sterkste opstelling lang niet al tijd haalbaar is. Verder is To- renstad (Zutphen) als Mirjam Kloppenburg op dreef is, een gevaarlijke outsider. Van de twee Haagse clubs moet De Salamanders zich na de promotie in de tweede divi sie (A) gaan bewijzen, maar dat is Clazien Kooter, Marian van Laere en Christa Lübke wel toevertrouwd. Steeds Hoger/TSB komt zeker niet kansloos in de derde divi sie C uit met bekende namen als Mieke Bovenlander, Wilma Steur en Marijke Zwagerma(i. Jim Connors durfde zich in de derde set tegen Rodney Harmon wel enkele onorthodoxe slagen te permitteren.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12