Honkbalploeg snel op de knieën DE RENAUU9. HET TALENT MAAKT ZICH WAAR. Oost-Duitsland verslaat IJsland wél Van der Wiel breekt weer af „Hoe gaat het nou vender, na de verkiezingen?" HYS '8(J gelijk tegen Jong Litvano SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1982 PAGINj MOSKOU John van der Wiel heeft ook zijn partij voor de tweede ron de van het interzone schaaktoernooi in Moskou afgebroken, ditmaal met wit tegen de Zweed Ulf Andersson. De Leidenaar brak dinsdag in de eerste ronde het duel tegen de Cubaan Garcia af. Michael Tal is de enige, die na twee ronden een score van honderd procent heeft. Stand: 1. Tal 2 punten 2. Kasparov 1,5 3. Beljavski, Sax, Gheorghiu, Geiler, Quinteros en Velimirovic 1 9. Garcia en Rodriguez 0,5 en 1 afg. 11. Murey en Christiansen 0,5 13. van der Wiel en Andersson 2 afg. Raas wint in Friesland SURHUISTERVEEN Het eerste criterium voor wielerprofs in Friesland is geëindigd in een overwinning voor Jan Raas. De Zeeuw zegevierde voor ruim 20.000 toeschouwers in Surhuister- veen en boekte daarmee zijn zestiende seizoenzege. Raas legde de 100 kilometer af in 2 uur 22. minuten en 9 seconden. In de eindsprint versloeg hij Joop Zoetemelk en Heddie Nieuwdorp. REYKJAVIK Het Oostduitse voetbalelftal is er in tegenstelling tot Ne derland in Reykjavik wel in geslaagd een overwin ning te behalen op IJs land. Wel was de zege in het oefenduel erg krap: 1-0. Het doelpunt kwam in de 30e minuut van de voet van Streich. Er wa ren 3000 toeschouwers. In Kuopio heeft Polen met 3-2 gewonnen van gastheer Fin land. Bij de rust leidden de Po len reeds met 2-0. De wedstrijd werd gespeeld voor groep 2 van de voorronde in het toer nooi om het Europese kampi oenschap. Voor Polen waren Smolarek (16e minuut, straf schop), Dziekanowski (27) en Kupcewicz (73) de doelpunten makers. Pas in de slotfase kwam Finland sterk terug door treffers van Valvee (83) en Kousa (84). De ontmoeting werd bijgewoond door 3526 toeschouwers. In Boekarest won Roemenie zijn eerste wedstrijd in groep 5 tegen Zweden met 2-0. Halverwege was de stand 1-0. Progres Niedercorn heeft gis teren in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker met 1-0 gewonnen van Servette Genève. Het enige doelpunt kwam in de tweede helft op naam van Briegger. In het Luxemburgse plaatsje Nie dercorn waren 717 toeschou wers. ADVERTENTIE In het nieuwe Boek van de Maand „Politiek" wijzen Henk van Hoorn, Fred Ver bakei en Ton Planken ons de weg door het politieke doolhof. Op dezelfde heldere en onthullende wijze waarop zij dat voor Den Haag Vandaag hebben gedaan. Een amusant en leerzaam boek, 160 pagina's dik.Veel geestige illustraties en parle- mentaire fotografie. T/ m 25 september f 26,50. Daarna f 45.-. (Echter zolang de voorraad strekt) Spitz Kohn Kohn naar Hong Kong DEN HAAG Spitz Kohn is vandaag naar Hong Kong ver trokken. De Luxemburger wordt in het Verre Oosten trainer bij de vereniging Mor ning Star. Kohn was jarenlang in Nederland werkzaam. Hij was oefenmeester bij FC Twente en Go Ahead Eagles. Daarna was hij actief bij FC Brugge. SEOEL In het wereld kampioenschap honkbal in Seoel heeft Nederland de vierde wedstrijd, tegen Australië, met 6-2 verlo ren. Zuid-Korea en Japan bleven aan de leiding door overwinningen op respectievelijk Taiwan en Dominicaanse Republiek. Het Nederlands honkbalteam is er na het wonder tegen Ita lië niet in geslaagd, tegen Au stralië een forse achterstand goed te maken. Gisteren ver loor Nederland zijn vierde wedstrijd tijdens het wereld kampioenschap in Seoel met 6-2, na in de tweede inning reeds een beslissende achter stand van 0-5 te hebben opge lopen. Vijf punten in een slag beurt waren er dan nog wel niet zoveel als een dag eerder tegen Italië (acht in de derde inning), maar desondanks was het een zeer pijnlijke zaak zo vroeg in de wedstrijd. Evenals in de duels tegen Zuid-Korea en Italië bleek de startende werper over onvol doende controle te beschikken. Haitze de Vries kwam de eers te slagbeurt van de Australiërs met de hulp van zijn veld nog goed door, maar kon het in de tweede inning niet meer bol werken. Een driehonker van Tony Thompson was de start van een serie van zes honksla- gen, die goed was voor vijf punten. Voor Haitze de Vries betekende dat het einde van zijn eerste optreden in de na tionale ploeg in het buiten land. Hoofdcoach Jim Stoeckel zond Bart Volkerijk als ver vanger naar de heuvel. De 25-jarige Hagenaar was de eni ge Nederlandse werper, die het als starter tot nu toe in het toernooi goed deed. Hij begon tegen Panama, speelde ruim vijf innings, waarna Haage de zaak afmaakte. Ook als relief- -pitcher deed Volkerijk het goed. Hij maakte de zwakke tweede inning snel af en stond Australië in de volgende vier beurten slechts één run toe. Verdedigend zat het derhalve goed in elkaar, maar de aanval liet het goeddeels afweten. Ed die Tromp eindigde op twee- /uit/twee, Sidney flickinson op drie uit vier en Charles Ur- banus, tot en met de vierde speeldag de beste slagman van het toernooi (0.692), was in twee van zijn vier beurten suc cesvol, maar de hele produktie was onvoldoende om zoveel punten te scoren, dat er enige spanning in de wedstrijd kon komen. Hickinson werd in de vierde inning door Tromp bin- nengeslagen, maar een prima scoringskans in de volgende slagbeurt bleef onbenut. Whit field en Bos waren via vier wijd op de honken gekomen en dat leek gunstig met Hic kinson en Urbanus als volgen de slagmensen. Beiden werden echter uitgevangen. Er zou la- Honkballer Charles Urbanus (rechts) pakt de uitgestoken arm van Paul Smit (nr. 12). ter nog een puntje bijkomen (Urbanus via een klap van op nieuw Tromp), maar meer stond de uitstekende pitcher Greg Elkson, die de wedstrijd begon met drie keer drie slag, niet toe. Vandaag hebben alle ploegen een rustdag. Morgen gaat Nederland verder met de Details: NederlandO-O-O-l-O-O-O-l-O 2 AustraIieO-5-O-O-O-l-O-O-x 6 Werpers Nederland: Haitze de Vries (1 2/3 inning) 0-0-6-2, Bart Volkenjk (4 1/3) 1-1-3-0 en Eddie Tromp (2) 0-0-2-0. Australië: Greg Elkson (9) 5-4-7-0 Beste slagprestatiés: Australië: Mark feters U.750 (4-3) en Alan Wignall 0.667 (3-2). Nederland: Eddie Tromp 1.000 2-2), Sidney Hickinson 0.750 (4-3) en Charles Urbanus 0.500 (4-2). Stand: Zuid-Korea 3 overwinningen. 1 nederlaag 2. Japan 3-1; 3. Canada 3-2; 4. Vere nigde Stalen 3-2; Taiwan 2-2; Ne derland 2-2; 7. Italië 2-3; Panama 1-2; Dominicaanse Republiek 1-3; 10. Australië 1-3. laa f LITVANOV HYS heeft in de eerste strijd van zijn traininj Tsjecho-Slowakije een lijkspel behaald. Het w| gisteren tegen de juni( van Litvanov 4-4. De riodestanden waren 0-( 3, 2-1. De vermoeienis van het recente, zv toernooi in Essen, daarop een busreis vijftien uur naar Litva en drie dagen tween L daags trainen, speelder Haagse ijshockeyform parten. Het duel plaats in het Zimna- dion, dat ook hotelacc< ipj modatie biedt aan T '80. hal Trainer-coach George P( iet nousek verklaarde dat hi ver Essen een beter HYS gezien dan nu tegen de ju er) ren van de derde club c Tsjecho-Slowakije. „Geziei vermoeienissen vind ik dajn ploeg het toch aardig heeften daan", aldus Peternousek, f. met dezelfde ploeg wil de gaan als die van het afgelc;sp seizoen. Dat wil zeggen da vva leen de nieuwelingen woi be ingepast. De lijnen McKer et Morisson-Block en Brifcl horst-Roland en Ted Mi o< zijn derhalve in tact geble et de De van Groningen afkom; Brian Sprozton vormt een met Paul Temmerman en nold Trogh. De verdedigi lijnen waren Laarman- Gog, Mooiman-Jim vai Lee en Zoutenbier met weling Ron Witvoet, nousek zette gisteravond a gelmatig Edwin Roch en I nis Rijswijk (Tilburg Trapf D Sla ind Het duel was aanvank moeilijk, maar dank zij Storimans bleef het 0-0 ii ha maal geconfronteerd met achterstand, die echter Temmerman en Trogh v°m( teniet werd gedaan. Door treffer van Phil McKenzie HYS met een voorsprong 3-2 aan de derde periode ginnen. Hoewel Litvanov met drie spelers van het ee pj seniorenteam in de slo riode gelijkmaakte, HYS '80 toch winstide koesteren. Jim van der had vier minuten voor einde voor 3-4 gezorgd. Afgebeeld.de Renault 9 automaat De Renault 9 werd niet voor niets auto van het jaar 1982. Het Talent bewijst zich inde I normale benzine op 19,6 km bij 90 km/u konstant. Bovendien maakt hij zich ook waar door praktijk van alledag Ruimte voor 5 personen, uiterst komfortabel en zeer kompleet uitgerust j de bijzonder lage onderhoudskosten. De Renault 9 is met recht een goede investering i\ Spaarzaam met benzine. Zo verbruiken de TL en GTL met 5-versnellingsbak slechts 1 liter In vele uitvoeringen leverbaar waaronder'n automaat Ze staan voor u klaar. Net als wij. \y Renault adviseert «f ot I^ldöl^ ELAM B.V„ Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/143163/213341. Filiaal: Leideseweg 422, Voorschoten, Tel. 071-763854. De Renault 9 is er vanaf f 15.995,-. incl. B.T.W. Afleveringskosten f 383,-. Ook kunnen wij u uitgebreid informeren over een snelle en soepele financiering via Renault Credit Nederland. Wijzigingen voorbehouden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18