I C Den Haag toont karakter Cambuur en Volendam maken geen fout FC TWENTE BEDWINGT FEYENOORD *5 ;i C Groningen paart AZ **67 JAC behoort tot wakke broeders Israël al succes Vijfde zege Roda JC PSV blijft schande bespaard LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1982 PAGINA 1? 'C Groningen 0-0 Senc J.Willem II 1-0 tofolle-FC Utrecht 1-1 ile-Feyenoord 1-1 Imond Sport 1-1 n wLuna S 3-1 "bei go Ahead Eaglaa 2-2 pele «riem 1-1 erm Telatar-SC Heracles 2-3 Volendam-Viteasa 2-0 SC Veendam-SVV 2-2 FC WV-Eindhoven 0-2 FC Den Haag-FC Den Bosch 2-1 DS '79-SC Cambuur 1-3 MVV-De Graafschap 1-0 SC Amersfoort-FC Wageningen 0-3 5 5 0 0 10 5 4 10 9 5 4 0 1 8 12- 5 2 12 5 5 2 12 5 5 2 0 3 4 5 12 2 4 5 12 2 4 5 113 3 5 113 3 5 113 3 5 0 2 3 2 5 0 14 1 SC Cambuur 5 4 1 Volendam 5 4 1 FC Den Haag 4 3 1 SVV 5 2 3 FC Wageningen 5 3 0 SC Heracles 5 3 0 OS '79 4 2 1 Vitesse 5 2 1 SC Veendam 4 12 De Graafschap 5 12 Eindhoven 5 2 0 SC Heerenveen 4 1 1 FC Den Bosch 5 11 MVV 5 1 1 SC Amersfoort 5 11 FC VVV 4 0 1 Telstar 5 0 1 0 9 13- 3 0 9 11- 3 0 7 14- 3 0 7 10- 6 2 6 11- 8 2 6 10- 9 15 7-7 2 5 7-6 Eredivisie: 1. Raeven (Roda JC) Koolhof (PSV) 3. Eriksen (Roda JC) Vanenburg (Ajax) Holverda (Sparta) 6. Houtman (Feyenoord) Strijbosch (Helmond Sport) Smeets (Fortuna S) Mölby (Ajax) Gozems (Willem II) Ten Cate (Go Ahead Eagles) Lerby (Ajax) Eerste divisie: 1. Rontberg (FC Den Haag) 2. Unaola (SC Heracles) Payne (SC Cambuur) Prijsvragen Toto: 3-1-3-3-3-3-2-3-1-2-1-1. Cijforspel: 441435. 3 1-3 3 2-12 1 2-10 1 5-12 Spiel 77: 9425140. scoorde weer en bracht i zes. DEN HAAG SC Cambuur, Volendam en FC Den Haag zijn in een heftige strijd ver wikkeld om de eerste periode- titel. Het trio heeft na vijf speeldagen in de eerste divisie een gelijk aantal verliespun- ten, zij het dat FC Den Haag slechts vier keer in actie kwam. Qua doelsaldo zijn de verschillen minimaal. Den Haag heeft plus 11, Cambuur plus 10 en Volendam plus 8. Geen van de drie ploegen maakten gisteravond een fout: SC Cambuur won in Dor drecht met 3-1 van DS '79, Vo lendam klopte Vitesse met 2-0 en FC Den Haag bleef met 3-1 FC Den Bosch de baas. Opvallend op de vijfde speel dag was de eerste zege van MVV, dat na 427 minuten hel eerste doelpunt (strafschop be nut door Bert van Marwijk) in de eerste divisie maakte en daaraan voldoende had voor de zege op mede-degradant De Graafschap. Een rode kaarl was er bij Veendam-SVV voor de Groninger Brouwer. Hi; kreeg van scheidsrechter Van der Niet tweemaal geel en kon daarom vertrekken. De karakteristieken van de wedstrijden in de eerste divisie zijn: Telstar-SC Heracles 2-3 (1-1): 29 Buma 1-0, 35. Van Staa 1-1, 65. Unao la 1-2, 69. Langhenkel 1-3, 88. Weij- ers 2-3. Scheidsrechter: Roelofsen: toeschouwers: 1000. Geel: Buma (Tel- Volendam-Vitesse 2-0 (1-0): 12. Hel ling 1-0, 56. W. Tol 2-0. Scheidsrech ter: Severein; toeschouwers: 4900. SC Veendam-SVV 2-2 (2-0): 9. R Metz 1-0, 29. McNulty 2-0, 48. Derekï 2-1, 68. Könemann 2-2. Scheidsrech ter: Van der Niet; toeschouwers: 1500 Rood (tweemaal geel): Brouwer (SC Veendam). FC VVV-Eindhoven 0-2 (<M): 27 Maas 0-1. 89. Reijnierse 0-2. Scheids rechter Boss; toeschouwers: 3500 Geel: Mostert (FC VVV). FC Den Haag-FC Den Bosch 2-1 (1-0): 29. Van der Horst 0-1, 49. Ront berg 1-1, 55. Rontberg 2-1. Scheids rechter: Bakker, toeschouwers: 5500. Geel: Van der Linden (FC Den Bosch). DS 79-SC Cambuur 1-3 (0-1): 39. Schouwenaar 0-1, 63. Bults 0-2, 69. Matena 1-2, 79. Payne 1-3. Scheids rechter: Mulder; toeschouwers: 5000. MVV-De Graafschap 1-0 ((H)): 67 Van Marwijk (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein; toe schouwers: 3900. Geel: Trentelman (De Graafschap). SC Amèrsfoort-FC Wageningen 0-3 (0-0): 57. Van der Berg (strafschop; 0-1, 70. Norry 0-2. 82. Mannen 0-3 Scheidsrechter: Verhoef; toeschou wers: 1000. Geel: Van 't Land. Norry (FC Wageningen), Van de Wijngaard (SC Amersfoort). No i HAAG Het ple- lat FC Den Haag mo- Tottï eel uitstraalt, bewijst net geldelijke aspect et betaalde voetbal wordt overgewaar- De spelers verdie- vrijwel allemaal een naai salaris en hoe- niet te rekenen op Tot< trijdpremies. Alles bij is FC Den Haag n u'ijoedkoop elftal, waar nanciën niet of nau- ks als prikkel dienen de voetballers. En rekend in die omge- bloeit er iets op, dat tot een voorzichtige keer van het succes 1. ifus) van de toeschou- Dat bezieling vaak betere basis is voor l5-4! k dan guldens, liet )en Haag gisteren nog zien tegen FC Den De Hagenaars |en (met 2-1) en dat opnieuw tot onge- vrolijke taferelen. O-'^als middelpunt Bram erg, maker van bei- ot|h. 0.2.' de treffers en tevens een onaantastbare konings- schutter in de eerste divi sie. Het nieuwe FC Den Haag voetbalt een beetje als een jon ge hond. Dat is meestal heel leuk, maar soms ook wel dege lijk riskant. De ploeg is zo vol goede bedoelingen, geniet ook zo duidelijk van het voetbal, dat de rust nog wel eens ont breekt. Tegen FC Den Bosch dreigde die eigenschap FC Den Haag op te breken. De Brabantse ploeg is hoofdzake lijk gebaseerd op routine en dat bleek genoeg om FC Den Haag voor zijn zwaarste klus in deze competitie te zetten. Vooral het eerste half uur ging er veel mis, was de afstand tussen de linies te groot en kwam het middenveld er nau welijks aan te pas. De schade bleef beperkt tot een doelpunt van Van der Horst. In de 26e minuut deed linksachter Ge rard vaa der Mark niet die paar stappen die nodig waren om de Bosschenaar buitenspel te zetten en toen kon ook doel man René van Antwerpen een Haagse achterstand niet meer verhinderen (0-1). Van der Hart greep onmiddel lijk in. Laatste man Guido Pen De gelijkmaker voor FC Den Haag. Bram Rontberg kopt de bal achter de doelman van FC Den Bosch, Hans van der Pluym. werd middelste middenvelder en Jan Renooy laatste man. Dat had direct wat meer be heersing tot gevolg en bijna fraaie afstandschoten. Verder zelfs nog een treffer, maar Pen zocht FC Den Haag vergeefs had weinig geluk bij enkele naar het middel om FC Den Bosch te bestrijden. De bezoe kers beheersten het duel met vooral een uitgekiende Kamps op het middenveld. Omdat vooral voorstopper Eef Mel- gers een goede avond had (en de sterke spits Schouwenaar uitsohakelde) en rechtsachter Edwin Purvis een snelle ont wikkeling toonde, kon FC Den Bosch met zijn overwicht wei nig doen. Ommekeer De rust bracht voor FC Den Haag de ommekeer. René van Delft („Ik mis toch nog wed strijdritme") was terecht ver vangen door Piet Groen. Die bondy zoals Van der Hart op- merlAe, zijn tegenstander veel meer aan zich. Bovendien kreeg Bram Rontberg op rechts meer bewegingsvrij heid. Maar het belangrijkste was, dat FC Den Haag veel karakter had meegenomen uit de kleedkamer. FC Den Bosch kwam er in het tweede gedeel te eigenlijk niet meer aan te pas. Met Karei Bouwens als het grote voorbeeld werd FC Den Bosch opgejaagd, sloten de Haagse linies beter aan en werd ook regelmatig de ach terlijn gehaald. Dat had in de 49e minuut al succes, toen Bouwens met een lobje Mark Wotte naar de rechter hoek- vlag stuurde. De middenvelder had uit die onmogelijke hoek (met een tegenstander voor zich) een schitterende voorzet in de benen, die Rontberg even zo fraai zwevend achter de uitblinkende doelman Van der Pluym in de kruising kop te (1-1). Die snelle gelijkmaker maakte van het daarvoor zo kalme FC Den Bosch ineens een panie kerige ploeg. De organisatie in de achterhoede was verdwe nen en tegelijkertijd begon FC Den Haag aan zijn vertrouwde aanvalsvoetbal via de opko mende middenvelders Wotte (rechts) en Groenendijk (links), de onvermoeibare en altijd aanspeelbare Bouwens en de goochelaar Rontberg. Onderdeel FC Den Bosch werd in die fase dol gespeeld en de winnende treffer was niets anders dan een logisch onderdeel van dat spelbeeld. Rontberg werd slim door Pen aangespeeld en de Delftenaar toonde zoveel be heersing, dat hij het juiste mo ment afwachtte om de bal in de verste hoek de krommen (2-1). Wotte kreeg even later van Rontberg de kans op de voortijdige beslissing, maar hij mikte via de vuisten van Van der Pluym tegen de paal. FC Den Bosch kon het gretige FC Den Haag niet meer bij houden. De conditoneel betere thuisclub toonde zich in die fase echter wederom té gretig en bleef jagen naar de derde treffer. Een moment van rust en noodzakelijke ontspanning was er daardoor niet, wat voor de Haagse verdediging nog veel ren- en vliegwerk tot ge volg had. De plezierige kant van die tekortkoming (en de positieve instelling van FC Den Bosch) was echter dat het publiek zich geen moment kon vervelen. DICK HOFLAND FC Den Haag-FC Den Bosch 2-1 (D 1): 26. Van der Horst 0-1, 49. Ront berg 1-1, 56. Rontberg 2-1. Scheids rechter: Bakker; toeschouwers; 5500. Geel: Van der Linden (FC Den Bosch). FC Den Haag: Van Antwerpen; Purvis, Pen, Melgers, Van der Mark; Wotte. Renooy, Groenendijk; Van Delft (Groen). Bouwens, Rontberg. FC Den Bosch: Van der Pluym; Van der Linden, Van der Steene. Breuer (Van Nielen), Aichorn; Van der Horst (De Jong), Kamps. Brands; Salm, Schouwenaar. Kusters. IKMAAR De nieuwe minimumloners van AZ '67 iben de ontmoeting met FC Groningen besloten een minimaal resultaat: 0-0. FC Groningen, dat 9;i sen de hoekstenen Hiddink en Waalderbos achter- 'alsmede Jans en McDonald voorin een breed en J'nipel opererend middenveld had geposteerd, dreigde leravond voortdurend, maar werd zelden echt ge- urairlijk. beste kansen waren nog voor Fokke Zwart. De 18-jarige k°l5, die bij AZ '67 kort geleden nog in het tweede elftal speel- raakte in de zevende minuut de paal en zéven minuten tijd kreeg de Groningse doelman Tukker nog net een 'd tegen de bal bij een hard schot van opnieuw Zwart. Het E; vrijwel de enige doelgerichte poging van beide kanten. 'nj,FC Groningen leefden de gebroeders Koeman en McDo- 1 hun sterke traptechniek uit op afstandsschoten, die geen iting hadden. Bij de gasten kwam het er vrijwel niet van de ruimte tussen beide spitsen Jans en McDonald effectief d opgevuld. De dreiging alleen al was voor AZ '67 reden de lediging te versterken waar dat maar mogelijk was. De naarders misten namelijk in achterste lijn zowel Hoven- 5.jnp als Jonker (beiden geblesseerd). Nu vertolkte Peter ^itz de rol van laatste man. Hij deed dat niet slecht, maar natuurlijk niet voorkomen dat AZ '67 op het middenveld le minderheid was. Doordat de Groningers niet werkelijk is op alles zetten, had dat geen fatale gevolgen. '67-FC Groningen 0-0. Scheids- 4 2 ler: Van der Laar; toeschouwers: 7400. Geel: Waalderbos (FC Gronin- '67: Treytel; Van der Meer, Eigenbröd (Filippo), Steinmann; Weysters, Anema, Tiktak; Talan, 34 Groningen: Tukker; De Haan, f link, Waalderbos, Keukens; Steenge (Halmingh). Van Dijk, R. Koeman, ja ioeman; Jans. MacDonald. La, 6-1 r 1EDA Haarlem kon teravond na negentig nuten chaotisch voet- in Breda uiteindelijk hand in eigen boezem ken. Weliswaar werd 1-1 een punt bij NAC ggesleept, de oogst was °dr[ enlijk te mager. Want hei arlem toonde in het tige duel, waarin het [eJe >itrale trio onder lei- ig van arbiter De Mun- in de malaise deelde, dubbelzinnig aan dat dit seizoen tot de M akke broeders in de *'Bdivisie behoort. iet kan de selectie van trai- Jo Jansen niet, ontzegd irden, maar dat wordt zel- gekoppeld aan goed voet bal. Bovendien kampte NAC ditmaal ook nog met blessu res. Janssen en Krijnen ont braken, waardoor Smits van het middenveld weggeplukt moest worden om de positie van laatste man te bezetten. Dat kwam het spel van NAC niet ten goede. Er viel nauwe lijks een lijn te ontdekken. Stuntelig werd gezocht naar openingen die maar niet ge vonden werden. Haarlem liet zich er evenwel door in slaap sussen. NAC-Haarlem 1-1 (0-1): 30. Böc- kling 0-1, 74. Kraay 1-1. Scheids rechter: De Munnik; toeschouwers: 5000. Geel: Haar (Haarlem). NAC: Von Seydlitz; De Kroon. Smits, Joore, Van der Dungen; Was- lander, De Schepper. Kraay, Kotta; Van der Laan, Van der Borgt. Haarlem: Metgod; Masefield, Haar,' Verkaik, Leysner; Nijholt, Balm, Van Leen; Keur, Kristiansen, Böc- kling (Van der Veldt). ENSCHEDE Feye noord heeft het eerste punt moeten prijsgeven. FC Twente, dat er van uitging dat het na de te leurstellende start van deze competitie niets meer te verliezen had te gen de tot gisteravond mede-koploper, toonde zoveel werklust dat het de Rotterdammers volle dig verdiend op 1-1 hield. Een score waarop interim-t rainer Ab Fafié niets wenste af te dingen; „FC Twente is achterin erg kwetsbaar en als we wat meer pressie hadden uitgeoefend, hadden we hier vrij gemakkelijk moeten kun nen winnen", sprak de ver vanger van de nog altijd af wezige Hans Kraay rustig. „De instelling liet echter te wensen over. We gaven FC Twente te veel ruimte om de aanval te kiezen. Zonder bal werd er slecht gelopen. Dat zal moeten veranderen". Daar waar Feyenoord speltechnisch een overwicht had, strandde het telkens op de inzet van de Ensched'ese ploeg, die zich geen nieuwe nederlaag kon permitteren om de onrust niet al te groot te laten worden. Uitgerekend tegen één van de titelkandidaten diende het herstel te worden aangekon- digd. FC Twente had daarvoor zelfs een beroep gedaan op Rohde, de Westduitser die een half jaar geen wedstrijd speelde omdat hij na een beenbreuk niet tot een nieuw akkoord kon komen. De blessures van spits Ashcroft en Sanchez- -Torres noopten de thuisclub tot het tot 1 januari inhuren van Rohde, die ondanks het ontbreken van wedstrijdritme met name in de eerste helft imponeerde. Hij stond ook aan de basis van de openings treffer. Zijn noeste arbeid werd door Bos benut om Pias mans te bereiken die de Twentse aanhang verblijdde met het eerste op eigen veld gescoorde doelpunt van deze competitie: 1-0. Het was jammer voor FC Twente dat uitgerekend de knap spelende Roord, die gis teren een éénjarig contract ondertekende, de basis legde voor de zes minuten voor de rust geproduceerde gelijkma ker. De ex-amateur leed bal verlies op het middenveld, hetgeen Valke aangreep om met een gave breedtepass Vermeulen te bereiken. Diens voorzet kopte Kaczor bij de eerstexpaal in. Feyenoord, dat Stafleu geel zag krijgen voor een forse charge op de later begrijpelijk wat terugvallende Rohde, bleek na de rust de domine rende ploeg. Maar het toonde te weinig elan en creativiteit om FC Twente werkelijk op zijn nummer te zetten. Omdat de gastheren zelf zoveel kracht gaven dat de scherpte gaandeweg uit het spel ver dween, ontstond na de rust een duel dat veel minder boeide dan er voor was ge beurd. FC Twente-Feyenoord 1-1 (1-1): 15 Piasmans 1-0, 39. Kaczor 1-1. Scheidsrechter: Keizer; toeschou wers: 10.000. Geel: Stafleu (Feye noord). FC Twente: Snelders; Koopman Rutten, Harleman, Van Gestel; Bir- kedal. Bos (Kila). Roord; Vreysen, Rohde. Piasmans (Bleuming). Feyenoord: Hiele; Troost, Stafleu Nielsen, Wijnstekers; Gullit^ Hoek- itra, Valke; Kaczor (Been), Hout man, Vermeulen (Van Hanegem). ZWOLLE Door een gelijkspel van 1-1 tegen FC Utrecht heeft PEC Zwolle gisteravond het eerste punt van dit sei zoen binnengehaald. De Zwollenaren, die al enige weken kampen met een zeer matige vorm, hadden deze week de zwarte piet toegespeeld aan trainer Bas Paauwe. Mogelijk in de verwachting dat na het op het eerste plan voeren van assistenttrai ner Rinus Israël zijn ef fect niet zou missen. De Utrechters troefden de gastheren op alle fronten af. Het doelpunt van Wouters was dan ook meer dan ver diend. Op een enkele slordig heid na kwam de Utrechtse defensie niet in de problemen en het wachten was nog slechts op de genadeslag voor PEC Zwolle. Altijd een ge vaarlijke zaak in voetbal, want op slag van rust kwam plotseling de gelijkmaker tot stand. Een kopbal van Van Moorst werd door doelman Stroomberg slordig verwerkt en Kamstra schoof de bal rus tig over de doellijn. PEC Zwolle-FC Utrecht 1-1 (1-1): 33. Wouters 0-1, 45. Kamstra 1-1. Scheidsrechter: Thomas; toeschou wers: 5000. PEC Zwolle: Raven; Scheve (Weg- gelaar), Drost, Kamstra, Van Moorst; Booy, Hendriksen, IJzerman; Rie- mens. Van Roon, Walstra (Pelleboer). FC Utrecht: Stroomberg (Van Ede); Verrips, Van den Akker, Duchati- nier, Flight; Wouters, Adelaar, Kruys; Van der Lem, Carbo, Van Ta- Vinnig duel tussen Peter van der Ven (Roda JC, links) en Arthur Hoyer (Willem II). KERKRADE Roda JC is nog steeds ongeslagen. Gisteravond pakte de ploeg uit Kerkrade voor de vijfde achtereenvolgende maal de volle winst. Ditmaal werd Willem II op een nederlaag (1-0) getracteerd, zij het dat de Tilburgse ploeg gelet op het wedstrijdbeeld minstens een gelijkspel had verdiend, De vijfde zege van, de Limburgse koploper kwam moeizaam tot stand, omdat Willem II geenszins de intentie had zich in te gra ven voor eigen doel. Evenals de thuisclub zochten de Braban ders de aanval. Willem II bezorgde Roda JC enkele benauwde momenten. Bij Roda JC speelde na een absentie van twee duels Martin van Geel en Leo Ehlen weer mee. Daar stond evenwel tegenover dat Marijnissen wegens een blessure langs de kant moest blijven. Tien minuten voor tijd besliste Raeven het duel toen hij doelman Verkerk van dichtbij kansloos liet: 1-0. Roda JC Willem II 1-0 ((H)): 80 Raeven 1-0. Scheidsrechter: Manuel; toeschouwers: 12.000. Geel: Gozems (Willem II). Roda JC: Smits; Van der Ven, L. Ehlen (KLein), Degens. Hanssen; Calderwood, Van Geel, Cremer, Hofman (R. Ehlen); Eriksen en Raeven Willem II: Verkerk; Braam, Krijgh, Huybregts, Bijnen; Soffers, Vaij de Ven, Hoyer; Gozems, Jacobsen (Donders), NelAnans (Bastiaansen), I NEC moet punt afstaan NIJMEGEN NEC heeft in de derde thuiswedstrijd van dit seizoen het eerste punt aan de bezoekende partij moeten afstaan. Helmond Sport, mei de meest gepasseerde verdedi ging van de eredivisie, kon zelfs vrij gemakkelijk de rust stand van 1-1 tot het einde toé bewaren. De formatie van trainer Pim van de Meent begon hoopge vend en als de Nijmeegse voorhoede wat attenter had gereageerd, was men reeds na een kwartier zeker geweest van de zege. Nu duurde het tot de 22e minuut voordat de sterke doelman Versfeld kon worden gepasseerd. De Groot scoorde na een voorzet van Aalbers. Drie minuten later verspeelde Visser een goede kans op een riante voor sprong. De door scheidsrech ter De Schepper toegekende strafschop - nadat De Groot door De Wert onderuit was gehaald - schoot de blonde aanvoerder meters naast. Hel mond Sport putte hieruit zo veel moed dat men weer de aanval ging zoeken. Dat re sulteerde in de 33e minuut zelfs in de gelijkmaker. Routi nier Lubse was de verant woordelijke man. NEC-IIclmond Sport 1-1 (1-1): 22 De Groot 1-0. 33. Lubse 1-1. Scheids rechter: De Schepper; toeschouwers: 3000. Geel: Janssen (NEC), Klaassen (Helmond Sport). NEC: Schellekens; Willemse (Grim) Visser. Wijnberg, Wanders; Aalbers (Guerin), Hubers, Vievermans, Heis per; Janssen, De Groot. Helmond Sport: Versfeld; Klasssen De Wert, Lacroix, Van de Ven; Cox, Edelbloedt (Meeuwsen), Strijbosch; Dijkstra (Cramer), Lubse, Van der Hooft. EINDHOVEN Ruim vijftig minuten balanceerde PSV gisteravond op het randje van een tweede nederlaag in de tweede thuiswedstrijd. Die schande tegen het in ae eredi visie debuterende Fortuna S bleef de Eindhovense ploeg tenslotte bespaard door een sterk begin in de tweede helft, maar de uiteindelijke zege van 3-1 op de fris spelen de Limburgers was toch alles behalve overtuigend en toon de nog eens aan, dat PSV te veel moeite heeft zwakkere tegenstanders direct op ach terstand te zetten. De sympathie ging dan ook uil naar de underdog, die kort voor de rust een voorsprong had genomen door de uitblin kende rechtsachter Maessen. Fortuna S durfde het offensie ve recept na de rust tegen de conditioneel sterkere Eindho- venaren niet te handhaven en de druk van PSV werd dan ook direct groter. Zes minuten na de hervatting had Rene van de Kerkhof met een sole succes en kon men al meteen rustiger ademhalen. Via tref fers van Brandts en Koolhol werden de gasten toch op af stand gezet. PSV-Fortuna S 3-1 (0-1): 41 Maes sen 0-1, 51. R. van de Kerkhof 1-1, 60. Brandts 2-1, 63. Koolhof (straf schop) 3-1. Scheidsrechter: Weerink; toeschouwers: 16,000. PSV: Doesburg; Van Aerle, Stevens Brandts. Wildschut; Lokhoff, W. van de Kerkhof (Van Berge Hene gouwen). Poortvliet; R. van de Kerkhof, Koolhof, Thoresen. Fortuna S: Hanssen; Maessen, Dek ker, Bux, Schrijnemakers (Van Well); Suvrijn, Koevermans, Van de Berg; Augustin (Zuidersma), Smeets, Ruys. Holverda redt Sparta ROTTERDAM Met veel moeite heeft Sparta op een bijna verlaten Spangen één punt overgehouden aan het midweekse treffen met Go Ahead Eagles. Een late treffer van Wout Hol verda, die evenals opponent Henk ten Cate tweemaal scoorde bracht Sparta vijf minuten voor tijd toch nog naast de gasten uit Deventer. Met dat gelijkspel kon de neutrale toeschouwer vrede hebben Immers, Go Ahead Eagles, met meer overleg spelend, was dui delijk sterker in de eerste 45 minuten. Sparta heerste na dc rust, maar miste de precisie in de aanval en speelde te onstui mig. Sparta-Go Ahead Eagles 2-2 (1-2): 17. Holverda 1-0. 18. Ten Cate 1-1, 28. Ten Cate 1-2, 85. Holverda 2-2 Scheidsrechter: Gans; toeschouwers: 2000. Geel: Lodeweges, Woudsma (G< Ahead Eagles). Sparta: Formannoy; Blind,. Andries- sen, Van Gaal, Van Tiggelen; Olde Riekerink (Van de Berg), George. Meijer Lengkeek, Heale. Holverda. Go Ahead Eagles: Van Engelen; Schrijver. Oude Wesselink, Lodeweges, Witbaard; Oostrom, Woudsma, Vos kamp; Schuurmans, Van Kooten, Bosveld.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17