eids korfbal dimt uit dal Geen hoofdrollen voor „Leidse" teams in interregionale zaalvoetbalcompetitie ?^im Bosch favoriet in Ronde van Zoeterwoude Indeling Onder redactie van Gert Jan Onvlee Glas Amper is de rubriek weer opgestart of de eerste verschrij ving is daar. Nou ja, verschrijving? Wij dachten toch zeker te weten dat RCL'er Koos Haneveld bij zijn afscheid een keurig horloge had ontvangen, werden in die gedachte ge steund door het feit dat mede-afscheidnemer Thijs Bruna wel degelijk een dergelijk polsapparaat had ontvangen. Maar, Koos dus niet. Bloemen akkoord, een tweede bier glas mét inscriptie, tot daar aan toe, maar geen polshorloge. Waarmee we dus direct zijn bij de werkelijke reden waar om bebaarde Haneveld de stoute voetbalschoenen weer heeft aangetrokken: hij is gewoon alsnog op zoek gegaan naar dat polshorloge. Eerder zal hij geen afscheid meer nemen... Roeien Op vier oktober zal er weer worden geroeid. De Rijn aan de Lêidse Apothekersdijk zal dan. in het kader van de feestelijke drie-oktoberviering, het décor vormen voor de nu al bijna traditionele, door de Leidse Courant georgani seerde. roeiwedstrijden, waarbij gezelligheid en luim het al bij voorbaat eenvoudig winnen van de echte winnaars die roeien om te winnen. Wilt u ook met uw clubje de boot in? Bel 071-893193 en het komt gegarandeerd voor elkaar. Bezieling ..Wat bezielt Alphense Boys? Tot voor kort een klein clubje in de Leidse ..onderbondnu florerend tweedeklasser in de KNVB. Zondag 19 september de eerste thuiswedstrijd tegen het Haagse Lenig en Snel. Dinsdag 28 september komt eredivisieclub Feyenoord weer op bezoek... Tot zover de uitnodiging die het bestuur van Alphense Boys ons deze week deed toekomen. En of we binnenkort onder het genot van een drankje en een hapje eens komen informeren wat Alphense Boys nu precies bezielt. Omdat wij zeer benieuwd zijn met welke bezieling Alphen se Boys nu door het voetbal wereldje stapt, zullen wij van zelfsprekend aan die uitnodiging gehoor geven. Om later in deze rubriek met het antwoord te kunnen ko- Veld Goed. wij mogen dan in onze voorbeschouwing van de veldhandbalcompetitie hebben gesproken over een „surro gaat" voor het zaalgebeuren. Natuurlijk: we hebben het gehad over al die landelijke top- teams die niet op het veld actief zijn. En akkoord: zelfs hebben wij handballers (en -sters) be handeld, die de veldcompetitie gebruiken als opwarmrond- je voor de overdekte wedstrijdenreeks. Maar dat Plantenhoek Foreholte slechts met de derde keus in de tweede divisie zou verschijnen (om met 3-15 te worden afgedroogd door Snelwiek), dat hadden wij zelfs niet verwacht. Desondanks, onze excuses daarvoor Start Zoals elders op deze pagina ongetwijfeld duidelijk wordt, gaan de diverse korfbalcompetities dit weekeinde- van start. Reden voor de redactie van Hutspo(r)t om ook maar weer van start te gaan met de aflevering van korfbalfoto van de maand. Eén oude natuurlijk, nieuw competitiema teriaal is nog niet voorhanden. In actie dit keer: Joke Stou ten van De Algemene en Joke van Rood (De Danaïden) Slechts oog voor de korfbalbal. En zo hoort het ook. Toch? Oog voor de bal. Opmerkelijk De oefencampagne van de amateurvoetbalclubs is bijna ten einde. Na weken van experimenteren kunnen de diverse trainers hun conclusies trekken. De tijd van uitproberen is voorbij, het grote werk gaat beginnen. Nu zijn er mensen, die bij al dat experimenteren vraagtekens zetten. ..Wat heeft het nou voor zin om iemand die vorig jaar in het der de zat. nu in het eerste op te stellenvraagt men zich maar al te vaak af. Het antwoord op die vraag moeten wij schuldig blijven Wel weten wij, dat er soms opmerkelijke zaken aan het licht kunnen komen. Wat bijvoorbeeld te denken van de oefenwedstrijd Delft-SVLV, waaraan de Voorschotense équipe met slechts tien spelers begon. Een handicap? Nee hoor. Na een half uur spelen leidde de Voorschotense ploeg al met 2-0. Op dat moment viel echter Rob Lam boo geblesseerd üit. En toen waren er negen. Een bezwaar? Wel nee: De voorsprong werd simpel verdedigd en uiteindelijk won SVLV zelfs met 4-0. LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1982 PAGINA 11 (tERWOUDE In kader van de Zoeter- ïdse feestweek staat •gen een sterk bezette voorJerronc*e voor ama" hy :s op het programma, coers, die om 15.00 uur start gaat, zal worden :den op het „oudste" parkoers (Sehenkelweg, Zuidbuurtseweg, Watertje, Dorpsstraat, Dr. Kort- mannstraat) in Zoeter woude. Pim Bosch uit Gorinchem is in de amateurronde van Zoeter woude over tachtig kilometer een der grootste kanshebbers op de overwinning. Een even tuele zege die Bosch ongetwij feld niet cadeau zal krijgen, gezien het feit dat bijvoorbeeld ook Lucien Gödde, Henk Ha vik, Peter Pieters, Gerrit Rat- terman, Nap Hage en Jules Bruessing zich onder de hon derd deelnemers bevinden. Van de streekrenners mag van Axel Hermans en Ron Kok het nodige worden verwacht. Voorts zullen Swift-renners Reinier Hoogkamer. John Kuyvenhoven en Paul Kooij- man aan de start verschijnen. Henny van der Maat is de eni ge Zoeterwoudenaar die in het veld een plaatsje heeft gevon den. Het juniorenveld (die wed strijd start om 13.30 uur) telt onder meer nieuwelingenkam pioen Raymond Ales in haar gelederen. Zoeterwoude is hierin aanzienlijk sterker ver tegenwoordigd. Hans en René Bos. Frans Cortenbach en Hans Kok zullen de plaatselij ke eer trachten hoog te hou den. Voor beide „echte" wedstrij den. zal om 12.15 uur een Bur gerronde worden gehouden. Ook tijdens deze koers zal via de verkoop van het program maboek een loterij worden ge houden, waarbij onder ande ren vrijkaarten voor de zes daagse van Rotterdam te „ver dienen" zijn. DEN Er zit weer lelijk perspectief in de Ise korfballerij. De notie van De Danaï- naar de overgangs- se geeft Leiden weer t op de nationale korf- op. Daarnaast moet Fides Pacta in staat [den geacht dit te ha- wellicht al dit sei- ns" n. Ondanks de degra- |e van Pernix, bleef aantal landelijk spe- n de ploegen gelijk. Zui- or kwartier promoveerde (lelijk, in laatste instan- t <nog) net niet( gevolgd ir TOP. Na jaren van Val lijkt het dal dan lelijk gepasseerd. Stag en de ontwikkelingen seizoen niet, doordat utanten zich niet nde weten te houden, ligt de weg open naar nieuwe succesperiode het Leidse topkorf- nederlaag van De Danai- tegen Rohda maakte in een einde aan een periode zes jaar hoofdklasser- p. Ook voor de Leidse balgemeenschap werd een itijdperk afgesloten. De- laties volgden elkaar op: in [Fides Pacta uit de over 's- en Zuiderkwartier uit iromotieklasse, in '78 Per- uit de promotieklasse en lotte in '79 De Danaïden uit de overgangsklasse, len, met twee „top" clubs e promotieklasse, was niet [er de derde korfbalstad Nederland zoals in het be- van de zeventiger jaren, r een echt probleemge- Matty Baart en Wim van twee cursisten aan de oe- neestercursus van het wijdden er zelfs een )tie aan. Op trainingsge- de Leidse regio jaren er, ook op ploegen uit de ncie. Hoewel het onder- nauwelijks bekend werd de verenigingen, kwamen eerste signalen van herstel hel na het uitkomen ervan. I de komst van Ron Ek en b Steelink begonnen de uwe korfbalontwikkelingen r de sijpelen. Voorverdedi- J als voorloper van het col- fcef verdedigen en het ge- Ik van specifieke aanval- lemen als tactisch wapen vonden ingang en hadden re sultaat. Deze vernieuwingen zullen dit seizoen zeker door zetten, zeker bij Pernix, waar Jasper Engel Nico Steelink op volgde. Maar ook fervente te genstanders van de door bondscoach Ben Crum geënta meerde tactische groei van de korfbalsport, zoals Fides Pacta coach Gerard Bos, zullen wel gedwongen worden door te genstanders tot inventieve spelaanpassingen. Na een lan ge slaap wordt de Leidse korf- baltop zo wakker geschud. Of er een nieuwe korfbalreus op staat? Collectief Het twaalftal waarmee Ron Ek debuteert in de overgangs klasse is nauwelijks vergelijk baar met het De Danaïden van vorig seizoen. Een half team verdween, na Bea Schra- ma en Jeanet Smit ook Trudy Nap, Yvonne Peters, Ruud Visscher en Hennie Devilee, maar de Haagse coach zit niet bij de pakken neer. „We heb ben zeker kwaliteit ingele verd", erkent hij, „maar ieder een is nu overtuigd van de noodzaak van spelwijziging en collectief korfballen eist juist die volledige medewerking. Aan tafel tijdens voorbespre kingen weet de ploeg nu al hoe het moet worden gespeeld. Alleen onder de druk van de wedstrijd worden dingen nog wel eens vergeten". Wat Ron Ek nu vraagt is tijd, om de ontwikkelingen in de uitslagen tot uitdrukking te brengen. Hetgeen in de oefen campagne echter nog maar nauwelijks lukte, ondanks een door Ek opgemerkte stijgende lijn. „Het allerbelangrijkste is dat we twee of drie nederla gen kunnen incasseren en die ontwikkeling in het spel blij ven voortzetten, niet terugval len. Alleen dan hebben we een kans om in de overgangsklasse te blijven". Ambities „Als je hogerop wilt komen moeten jullie harder lopen. Ik wil dit jaar wel meer dan een plek in de middenmoot". De stem van Gerard Bos schalt over het trainingsveld, echo's galmen na. Van Fides Pacta wordt dit jaar wat verwacht. „Wij werken aan een kampi oenschap. Ik ben tenslotte een man van de prestaties. Maar ik lijfd) en de neven Alfons en Wil Groenendijk, die op maandagen niet zullen kun nen spelen. Het Rijnsburgse team dat. maandag tegen De Rozet aantreedt, zal uiteinde lijk dan ook maar weinig ver schillen met de formatie van vorig jaar. Een plek net boven de rode streep zal als minder aantrekkelijk uitgangspunt voor dit jaar dienen. Ook de selectie van interregio nale debutant Van der Plas BMW verschilt nauwelijks met die van vorig jaar. Voor sponsor Cees van der Plas ove rigens geen reden om pessi mistisch aan het seizoen te be ginnen. Sterker nog. „We heb ben een team dat interregio naal wel degelijk goed mee kan doen. Persoonlijk zou ik bijzonder verbaasd zijn als we niet onder de absolute top zou den eindigen. Een uitspraak die onder meer door de ge broeders Jan en Peter Hoge- woning, Ron van der Kolk, Gert Zwaan, Huug Aandewiel en Martin van der Plas zal moeten worden waargemaakt. Indeling veld korfbalcompe titie seizoen 1982-1983 Overgangsklasse B Dalto, De Danaïden, DTV, HKC, LDO, Rapiditas, Steeds Hooger, Wordt Kwiek. Promotieklasse C Achilles, Blauw Wit '51, Fides Pacta, PSV, Rust Roest, Tioba, Trekvogels, Zuiderkwartier. Zuid West I B Albatros, Animo, GKV, Per nix, Snel, Swift (M), TOP. Zuid West II A ADO, Fiks, Kinderdijk, Kwiek (R), Merwede, NIO, Ons Eiland, Stormvogels. Zuid West II B De Algemene, De Bermen, Crescendo, Eureka. HSV, Quick, Ten Donck, Terheijden. Zuid West III D Avanti, Fluks, De Jodan Boys, Tempo, Thor, Veloci- tas. Vriendenschaar (B), Wei devogels. ga niet zeggen dat we het ook halen. Dat is onzin, het is van zoveel dingen afhankelijk". De omstandigheden voor Fides Pacta zijn dit seizoen wel ide aal. Een forse versterking van buiten, Bea Schrama, Jeanet Smit en Marjolein Zaagman- Verbeek (ex-Velocitas) ver hoogde de strijdlijst. Ook de samenstelling van de promo tieklasse C biedt mogelijkhe den. Fides Pacta zal er met Blauw Wit'51, PSV en Trek vogels de bovenste vier plaat sen verdelen. Het resterende viertal, waar onder ook debutanten Zuider kwartier, zal strijd moeten voeren om het lijfsbehoud. „We zijn al eens kansloos uit de promotieklasse gedegra deerd" stelt coach Hen Zierik- zee vast. „Ik hoop dat we ons nu langer kunnen handhaven. De eerste wedstrijden tegen Trekvogels, Blauw Wit'51 en Fides Pacta zullen erg belang rijk worden. Er moeten dan al punten gehaald worden, want anders wordt het steeds moei lijker". Voor de twee ontstane vacatu res, Toos van Dam stopte en Jeanet van Waerden verhuis de. heeft Zierikzee drie kandi dates: Connie Hermsen, Edith Hillebrand en de van De Da- Jasper Engel, met zijn Pernix een van de favorieten in de eerste klasse. naïden overgekomen Linda Neuteboom. Opnieuw Na de, inmiddels al weer der de, degradatie naar de eerste klasse moet Pernix weer op nieuw beginnen. Na eenjarige optredens van Karei Ver schoor en Nico Steelink, waar in het team voortdurend van samenstelling wisselde, moet Jasper Engel nu een aanzet tot continuïteit geven. De keuze is in ieder geval beduidend rui mer door de overkomst van Carla van Evert (Velocitas), Caro Verhagen (Rust Roest) en Erica Velders, René Kooien en Fred van Dijk (KNS), hoewel Peter Kuipers wegens werk zaamheden op zaterdag af moest haken. „Het team is nog niet samengesteld", meldt En gel. „De aanloop is wat moei zaam geweest. Vorige week maandag was de eerste trai ningsavond en ik heb de spe lers nog maar een of twee keer zien spelen. Er zal nog wel ge wijzigd worden". Ondanks de wat gebrekkige voorbereiding is Pernix toch wel een van de favorieten voor het kampioen schap. Het zoveelste. TOP, dat vorig seizoen de be slissingswedstrijd om de titel verloor, zou zeker ook tot de kanshebbers gerekend moeten worden. Coach Ruud van der Horst rekent er, gezien het grote aantal nieuwe gezichten in ploeg, echter niet op. Anne ke en Wim Kerkum vertrok ken en Wilma Kuhn, Bert Staal en Gerko Westerbeek stopten, en routineverlies dat nog enigszins word gecompen seerd door het weer beschik baar zijn van Ineke Wester beek en Jacqueline Winter- Westerbeek. Daarnaast debu teerden Peter Winter en jeugdspelers Gerco Langelaan en Peter Tiggelman. „Het wordt weer een overgangsjaar; het vorig seizoen hebben we dames doorgeschoven, ditmaal heren. Loopt alles naar wens dan zullen we op tijd veilig staan. Het herenzestal is te jong voor de strijd om de hoog ste plaatsen. Maar we worden wel steeds sterker", voegt Ruud van Horst er ietwat drei gend aan toe. Programma voor de Leidse regio: Zaterdag (aanvang 16.00 uur): Ons EilandStormvogels. Brahmslaan. FluksAvanti; Gem. Sportpark. Ve locitasWeidevogels, de Bloemerd: Tempo—Vriendenschaar (B). Zegers- Zondag (aanvang 14.00 uur): Fides PactaPSV. Zoeterwoudsesingel. LEIDEN Het ziet er naar uit dat er voor de Leidse teams in de ko mende week startende in terregionale zaalvoetbal competitie geen hoofdrol len zijn weggelegd. Deed „Leiden" in eerdere jaar gangen via het Lisser Go- dyla (later Juffermans, nu FC Lisse de Engel), Koos- jardin (nu Vonk) en - vo rig seizoen nog - De Te- gelhandel nog meer dan leuk aan de top mee, voor de komende jaargang moet worden gevreesd dat het allemaal „wat min der" zal zijn. De Tegel- handel diende in de trans ferperiode veel kwaliteit in te leveren, Glasbergen de Best zal ook nu te wis selvallig blijken en debu tant Van der Plas zal het eerste seizoen meer als ge- wenningsjaar moeten zien, hoewel de verwachtingen in Katwijk toch hoog ge spannen zijn. Alleen de Lisser zaalvoetbal-acht zou wel eens tegen de top kunnen aanleunen. Voor De Tegelhandel zit zo n topplaats er op papier niet in. Coach Hennie van Putten zag de complete ploeg uit elkaar vallen. Bennie de Roo en Jan van der Reyden kozen (op Dordts aandringen) voor Dis trictskampioen Ceverbo, An- dré Pracht en Frans Sjardijn stopten met zaalvoetbal op hoog niveau en John Jansen vertrok ook al (naar EKL). Nieuwkomers Daan Kooimans en Leo Wetselaar (Van der Leek), Ronald van der Pot (EKL), John van de Wetering, Hennie Koet en Hans Konings zullen nu met oudgedienden Wim van As en Wim Oppelaar moeten trachten zich redelijk op interregionaal niveau te presenteren. FC Lisse De Engel werkte vorig jaar een wel heel erg matig seizoen af. De Lisser se lectie maakte qua voetbal en instelling duidelijk dat het al lemaal niet zo nodig hoefde en het resultaat was er naar. De kampioen van een seizoen eer der, stelde zich pas twee wed strijddagen voor het einde echt veilig. Dit seizoen moet dat dus anders en coach Cees van der Zwet trok om dat doel te bereiken twee spelers van THB-Boys aan: doelverdediger Bart de Bruin en Peter Schalk. Met routiniers als Theo Gody- la en Frans van der Laan en incidenteel inzetbare krachten als Hennie Zoet, Jan van Sloo- ten en Harry van der Zwet mag van De Engel dit jaar dus in ieder geval weer wat meer worden verwacht. Het Rijnsburgse Glasbergen de Best kampte in de aanloop periode naar het nieuwe zaal seizoen, zoals gebruikelijk, weer met de nodige proble men. Dit keer werden die vooral veroorzaakt door de tweeling Paul en Marcel van der Blom (in eerste instantie als nieuwe spelers van Rijns burgse Boys bij voorbaat inge- rt Zwaan, routinier van het Van der Pias-team dat ko- ind seizoen In de Interregionale competitie debuteert.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11