an Raas op jacht aar tweede titel oah als erste in erde onde Afscheid van de amateuratleet ^sportuitslagen 'ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1982 PAGINA 13 laertens nog ïvindbaar pDWOOD De Belgische ploeg be- jsrenners voor het wereldkampioen- ip had gisteren in Goodwood moeten Icomen. Een gedeelte landde inder- p op Gatwick. Zes van de dertien, |êr wie titelverdediger Freddy Maer- I, ontbraken op het appel. Zijn ploeg- ler Lomme Driessens kon in Good- 1 ook geen enkele garantie geven of rtens zijn regenboogtrui wel zou ko- j verdedigen. ..Hij heeft de laatste jzo veel gekke dingen gedaan, dat ik look niet meer weet. Sinds dinsdag- I ik niets meer van hem vernomen". Fotograaf weer vrij GOODWOOD Dt Ne- derlandse sport-foto- graaf Cor Vos, die woensdag tijdens het we reldkampioenschap hon derd kilometer na een handgemeen met een En gelse politieman werd gearresteerd, werd gis termorgen weer vrijgela ten. De politierechter te Chichester legde hem een boete van vijftig pond (250 gulden) op. Bovendien moest hij 35 pond vergoeding voor de tolk betalen. Penningmeesters niet aansprakelijk DEN HAAG Kritiek vanuit met name de sportwereld op een in 1980 ingediend wetsontwerp, dat de aan sprakelijkheid van bestuurders van rechtspersonen regelt, heeft geleid tot een versoepeling van dit wetsontwerp. Die versoepeling is vervat in een nota van wijzigingen die door de drie be trokken ministers (justitie, sociale za ken en werkgelegenheid en financiën) met de memorie van antwoord naar de Tweede Kamer is gestuurd. Het betreffende wetsontwerp beoogt het misbruik van de rechtspersonen (bv's, stichtingen, verenigingen) te be strijden door onder bepaalde voor waarden de bestuurders van rechts personen persoonlijk aansprakelijk te stellen voor door de rechtspersoon verschuldigde, maar niet betaalde pre mies, bijdragen terzake van verplichte deelneming in bedrijfspensioenfond sen en loon- en omzetbelasting. Ook penningmeesters van verenigingen en stichtingen zijn volgens het ontwerp aansprakelijk. Hiertegen is veel verzet gerezen, met name vanuit de sportwe reld. Naar aanleiding van die kritiek wordt nu bij de nota van wijzigingen voorgesteld alle rechtspersonen die niet aan de heffing van vennoot schapsbelasting zijn onderworpen, van de regeling uit te sluiten. Deze bepa ling komt er op neer dat onder andere penningmeesters van sportverenigin gen en buurt- en clubhuizen over het algemeen niet aansprakelijk zijn. Schoenaker drie duels ZEIST Dick Schoenaker zal voor het Europa-Cupduel van Ajax tegen Celtic in Glasgow niet meer in actie komen. De Ajacied is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Bovendien werd Schoenaker een boete van 500 gulden opgelegd. Vo rige week woensdag kreeg hij in de wedstrijd tegen FC Groningen zijn derde gele kaart. Door de schorsing mist de 20-jarige interna tional de competitieduels tegen NAC, Excelsior en Sparta. Ben Rietveld van FC Utrecht moet vier wedstrijden aan de kant blijven. Rietveld ontving tijdens FC UtrechtPSV zijn derde gele kaart. Naast de schorsing werd hij beboet met 150 gulden. Duitser leidt na eerste dag LUHMÜHLEIN De 32-jarige Westduitser Martin Plewa heeft na het eerste deel van de dressuurproef tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen military in Luhmühlen de lei ding in het klassement. Met de 12-jarige Hannoveraan Little Lion liep Plewa slechts 40 strafpunten op. Daarmee was hij verreweg de beste van de 39 deelnemers, die op de eerste dag in actie kwamen. Europees kampioen Hansueli Schmutz uit Zwitserland kreeg met het paard Oran 46,2 straf punten. Naast vreugde om het succes van Plewa heerste er in het Westduitse kamp ook droefenis. Eén van de favorieten, de zeer ervaren Horst Karsten, besloot zich terug te trekken we gens een lichte blessure van zijn toppaard Takar. De Nederlandse deelnemers bleven gisteren nog buiten de dres- suurbak. waar ongeveer 4000 toeschouwers zich hadden verza meld. Wout-Jan van der Schans (met Harrock Hill), Simon de Jonge (Miracle) en Anchela Rohof (Resolution Bay) moeten van daag de eerste proeven van bekwaamheid afleggen. De Poolse ploeg zal het zonder supporters moeten doen. Dertig military-liefhebbers, die reis en hotel al hadden geboekt, ontvin gen van de Poolse autoriteiten geen uitreisvisum. [CHESTER Jan Is is op jacht. Hij wil de tweede keer in 1 al met zo veel triom- gelardeerde carrière eldkampioen worden, jliswaar staat de Zeeuw pijn streven niet alleen, ar de concurrentie it zich toch gewaar- luwd. Raas heeft meer i eens aangetoond een irst gevaarlijk heer- lap te zijn, wanneer hij wil bereiken. Dan - bij wijze van spre- - in dit geval zelfs berg hem te hoog. Ids hij door zijn rug- bal noodgedwongen de de France heeft ver- n, is er geen dag voor gegaan of hij is met zijn lachten bij de komende 1 in Goodwood. lleef er naar toe en ben bij- jder gemotiveerd. Mijn con- e is goed en het parcours is r mij geschikt. Ik moet dus jinen winnen". Hij haast i overigens wel te verkla- dat er natuurlijk veel pt gebeuren om ook inder- als eerste te eindigen. L koersverloop zal mede be- ind zijn of de klassiekerko- ning in de finale inderdaad zijn eigen plan zal kunnen trekken. Wanneer het tegenzit en een landgenoot door welke omstandigheden ook in een betere uitgangspositie ver keert, zal Raas zijn eigen be langen vergeten. „We rijden voor elkaar, maar ik heb goe de hoop er in de finale bij te zijn. Ik heb me optimaal voor bereid. Opzettelijk zelfs een aantal criteria niet gereden om toch maar voldoende rust te krijgen". Over de daardoor gemiste aan trekkelijke financiële startver goedingen maakt hij zich geen zorgen. Raas rekent als geen ander en weet dat een wereld titel zijn geld in de toekomst dubbel en dwars opbrengt. Dat heeft Valkenburg hem wel ge leerd, nadat hij daar voor de eerste keer in zijn loopbaan de regenboogtrui om de schou ders heeft laten glijden. Raas denkt nog vaak aan Val kenburg terug. „Ik had toen net "zo veel vertrouwen als nu. Ik ben in die drie jaar echter wel wat minder fel geworden, maar ik geloof niet dat dat eea bezwaar is. Als ik eenmaal aan de start sta, dan is alles weer hetzelfde. Dan wil ik gewoon winnen". Zon in water Hij kan overigens de zon best in het water zien schijnen. Ook als een andere Nederlan der wereldkampioen zou wor den, heeft hij er vrede ipee. Zelfs al zouden er financiële consequenties aan vastzitten voor de startvergoedingen in de verschillende rondjes om de kerk. „Kijk, de prijzen van Kuiper, Zoetemelk, Knete- mann en mij staan al min of meer vast. Alleen als bijvoor beeld Winnen of Van der Vel de zou zegevieren, dan heeft er een verschuiving plaats" Het zal hem er echter niet van weerhouden toch te blijven fietsen. Zelfs het door Peter Post opgegooide balletje dat de Zeeuw een goede opvolger als ploegleider zou zijn, heeft hem niet veel gedaan. Enig reken werk heeft Raas geleerd, dat hij als wielrenner de eerste ja ren beter aan zijn (financiële) trekken kan komen en derhal ve blijft hij koersen. „Als ik de zekerheid zou krijgen, dat ik bijvoorbeeld tien jaar lang een baan als ploegleider zou heb ben, dan wist ik het wel. Maar die zekerheid wordt niet gebo den". Zoals de zaken er thans voor staan, zal Goodwood dan ook beslist niet het laatste wereld kampioenschap zijn dat door hem wordt betwist. Hij be schouwt de titelstrijd in het graafschap Kent dan ook be slist niet als zijn laatste kans nog eens tot 's werelds sterkste te worden uitgeroepen. „Ik kan nog gemakkelijk drie a vier jaar mee". Aparte bekoring Hoewel hij elk jaar een of meer dikwijls indrukwekken de overwinningen in de klas siekers behaalt, erkent hij dat van de wereldtitelstrijd een aparte bekoring uitgaat. Dit jaar wel in het bijzonder, om dat meer dan ooit tevoren de belangen van de sponsor in het geding zijn. In eigen land wil TI-Raleigh maar al te graag het produkt promoten. Raas weet dat als geen ander, maar blijft nuchter. „Ik kan er toch niet harder door fietsen. Bovendien kan er zo veel ge beuren. De concurrentie is groot en er zijn veel onzekere factoren. Wat gaat Moser doen? Het is wél zijn laatste kampioenschap. Zal hij Saron- ni steunen of gaat hij voor ei gen kans? De Italianen hebben trouwens weer een sterke ploeg. Die kunnen net zoals wij in het begin iemand laten lopen. Ik zal ook Urs Freuler, Sean Kelly en Phil Anderson in de gaten moeten houden. En dan is er nog altijd Hinault. Er bestaan twijfels over zijn deelname, maar dat weten we bij de start pas echt zeker". De dopingrel waarbij de Fransman is betrokken - zoals bekend heeft hij met vier col lega's geweigerd na een crite- Jan Raas heeft zich speciaal voorbereid op de wereldtitelstrijd in Goodwood. rium op de controle te ver schijnen - heeft Raas echter wel de wenkbrauwen doen fronsen. Hij vindt het maar een rare situatie, maar stelt te vens vast dat bij dit soort aan gelegenheden regelmatig te veel fouten worden gemaakt. Wanneer over stimulerende middelen wordt gesproken is naam van Freddy Maertens valt, de Belgische wereldkam pioen, die sinds Praag vorig jaar niets meer heeft gewon nen en bijna geen wedstrijd heeft uitgereden. Ook Raas be grijpt er niets van. Wel conclu deert hij: „Wat er aan de hand is, weet ik ook niet. Eén ding staat wel vast. Hij is geen waardige regenboogtruidrager. Zijn optreden is geen reclame voor onze sport". Andere opvattingen Raas houdt er heel andere op vattingen over na, hoe hij zijn vak moet uitoefenen. Hij is de mening toegedaan dat er van een kampioen een stimuleren de werking voor de sport moet uitgaan. Maertens is voor hem trouwens ook geen aanwijzing dat het profwielrennen aan de top in verval is geraakt. „Inte gendeel zelfs. Het zal er ver moedelijk alleen toe leiden, dat er nog feller wordt gestre den. Je mag een wereldkampi oenschap ook niet vergelijken met een wedstrijd als de Tour de France. Kijk, als ik een goede ronderenner zou zijn. zou ik Hinault geen rust gun nen. Dan zou ik niet defensief rijden. Dat het toch is gebeurd heeft financiële redenen. Risi co's nemen is gevaarlijk. Als een aanval mislukt en een hoge positie verloren gaat, kost dat geld. De ronderenners koersen op zeker. Bij het we reldkampioenschap kan ik echter best aanvallend rijden. Als mijn aanval op de eerste plaats mislukt, is er niets aan de hand. Er wacht voor mij dan nog genoeg ander groot PETER VAN PUTTEN YORK De Frans- Yannick Noah heeft als eerste geplaatst ir de derde ronde van open Amerikaanse ten- ampioenschappen op ihing Meadow. Op het itrecourt van het in een vliegroute van Kenne- Airport gelegen tennis- iplex versloeg de num- ir negen van het sche de Amerikaan Brian ittfried met 63, 64 64. Gottfried heeft enlang tot de top-tien hoort, maar is dit sei- afgezakt naar de ste plaats. Zuidafrikaan Kevin Curren, had alleen in de tweede set enige problemen met de uit voering van zijn service-vol- leyspel. Gottfried was een slag verwijderd van een voor sprong van 53, maar stuitte juist toen op de onverzettelijke weerstand van de Fransman. De kans is groot dat Noah evenals de twee afgelopen ja ren doordringt tot de achtste finales. In de derde ronde komt hij uit tegen de tamelijk onbekende Eric Korita en bij winst in de vierde ronde tegen waarschijnlijk Kim Warwick, de Australiër die Jose-Luis Clerc uitschakelde. Voorts won de als zesde ge plaatste Gene Mayer in drie sets van de Zweed Stefan Si- monsson en Roscoe Tanner (16e) in vijf sets van Per Hjer- quist. Yannick Noah kwalificeerde zich gisteren als eerste voor de derde ronde van Flushing Meadow. Voor de enige Nederlandse deelneemster Betty Stöve was het toernooi snel ten einde. Ze verloor met 36 en 16 van de Italiaanse Barbara Rossi. De Australiër Mark Edmond- son, als dertiende geplaatst, werd in de tweede ronde door de Amerikaan Matt Doyle, 113e op de wereldranglijst, uit geschakeld: 16, 7—6 (8—6), 7—5 en 6—2. eontien Poots maar één set ;astig voor Maureen Meyer IIDEN Op de eerste re- tvrije dag van het tennis- ■rnooi van OLTC deden zich uwelijks verrassingen voor. het damesenkelspel B had Gpureen Meyer het maar één tig tegen het op vastheid erde spelletje van Me- Sportcomplex »an» Kikkerpolder: Te tx Zaterdag 4 sept. a.s. Aanvang 17.00 uur Bekerwedstrijd: co* u.V.S. 1-Hoordwijk 1 ten. i 112 (cl Leden en donateurs hebben ingevolge KNVB- reglementen voor deze itraatj wedstrijd, geen vrije 715-» toegang. renwijk-speelster Leontien Poots: 7-5, 6-1. Mariëlle Oort bereikte de kwartfinale dank zij een 6-1. 6-1 overwinning op Dekker. Ingrid Voskuil ver raste met een zege op de Hille- gomse Jannie Kaaien: 6-1, 3-6, 6-4 In het herendubbelspel B kwam het favoriete koppel Har Meyer/Philip van der Kwast zonder al te veel pro blemen een ronde verder. Ad van der Berg en Robbert-Jan van der Feen werden met 6-0, 7-6 aan de kant geschoven. In de B mixed was er één van de schaarse overwinningen dit seizoen voor het duo Teekens- /Blommendaal. Zij klopten moeizaam Rik Hins en zus Le ontien Poots: 4-6, 6-4, 6-4. In het herenenkelspel C zijn de eerste kwartfinalisten be kend. Jan van Duin kwam bij de laatste acht door een zege op Frans van Gerven, Rob Al- ting Siberg deed dat door Leo Links met een 6-1, 6-4 neder laag naar huis te sturen. Voor Rob Stam eindigde het toer nooi al twee rondes eerder, want hij ging tenonder tegen T. Matser: 6-4, 7-5. In C gingen twee geplaatste spelers een ronde verder. De favoriete Ans Vink had alle moeite tegen Marjolijn Gold- staub (4-6, 6-3, 6-3), de als vier de genoteerde Nolly Bennink zette Cock Schoutsen aan de kant: 6-2, 6-2. In het damesenkelspel D be reikten Trees van der Voort en H. Wenzel de halve eind strijd. Van der Voort won daartoe van W. Duivenvoorde (6-2, 6-4). Wenzel deed dat dankzij winst op A. van Vlo ten WILLEM SPIERDIJK INVOERING GELE KAART OVERWOGEN ATHENE In Rome werd een jaar geleden de liefde voor de sport" uit het woordenboek van de atletiek geschrapt. In Athene zal de amateur-at- leet-oude-stijl definitief ten grave worden gedra gen. Precies 70 jaar na de stichting van de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) zal de grootste sportbond ter we reld tijdens zijn 34e con gres vandaag en morgen in Athene de weg voor le gale betaling van atleten vrij maken. Concreet gaat het er in Athene om het principe-besluit van Rome 1981 over het amateur zijn in regels vast te leggen. De IAAF, die 168 aangesloten landen heeft, verving in Rome de definitie: „amateur is, dege ne die uit liefde voor de sport en tot ontspanning zonder ma teriële voordelen aan wedstrij den deelneemt" door de for mulering amateur is, degene die zich aan de regels van de IAAF houdt". In Athene zal de z.g. toelatingscommissie van de IAAF haar voorstellen op tafel leggen: de atleten mogen startgelden en geldprijzen ont vangen, die in een atleten* fonds gestort moeten worden. Dit atletenfonds zal door de nationale organisaties van het land van de atleet beheerd worden en na afloop van zijn carrière zal het geld aan de at leet worden uitgekeerd. In het atletenfonds moeten ook alle inkomsten worden gestort die een atleet via reclames krijgt. Het Internationale Olympische Comité (IOC) heeft voor de le gale betaling van sportlieden, wat in de atletiek met ingang van 1983 met zeer grote waar schijnlijk gaat gebeuren, tij dens het congres van 1981 in Baden-Baden de voorwaarden geschapen. Toen legde het IOC namelijk de verantwoor delijk voor de toelating van sportlieden tot de Olympische Spelen bij de internationale sportbonden. De regels van die internationale bonden behoe ven echter wel goedkeuring van het IOC. Volgens Willi Daume, de Westduitse voorzit ter van de toelatingscommissie van het IOC, is de IAAF op de goede weg. Wat de IAAF, één van de toonaangevende sport bonden in de wereld besluit, zal het IOC, waarschijnlijk tij dens het congres van 1983 in New Dehli goedkeuren. Op de agenda van het IAAF- -congres staat ook de aanvraag van Namibië om als lid te wor den toegelaten. Dit zal onge twijfeld tot discussies leiden, omdat Namibië onder bestuur staat van Zuid-Afrika, dat door de IAAF wegens zijn ras sendiscriminatie als lid ge schorst is. Ook zal het Russi sche voorstel de huidige stem- progedure, per land één stem te vervangen door een modus van 8,6.4,2 al naar gelang de belangrijkheid van het land. weer aan de orde komen. In Rome haalde dit voorstel het een jaar geleden ook al niet. Verder wil de IAAF tot de in stelling van de strijd om de wereldbeker marathon komen. De IAAF wil daarmee meer greep krijgen op de wegatle- tiek, die over de gehele wereld een geweldige vlucht heeft ge nomen. Verder komen nog twee technische voorstellen aan de orde: het plaatsen van twee windmeters op de 200 meter en de mogelijkheid om atleten, die in het stadion hulp krijgen van een trainer of coach, door juryleden een gele kaart te laten geven. LEIDEN UVS sloot gister avond werderom een oefen duel met succes af. Ditmaal werd RKAVV het slachtoffer. De Leidenaren versloegen hun gastheren met 4-0. Bij rust was het 2-0. De doelpunten kwa men op naam van Leen de Goey, Bert Jansen, Mario Fa- ber en Hans van Leeuwen. Winst was er ook voor Rand stad Sport. De Voorschotense ploeg versloeg Hillegersberg met 5-3. Henk van der Zwan (2x). Remi Richards, Marcel Rosier en Chris de Koning scoorden. Nieuwkoop kwam op eigen Weer zege voor UVS veld een gelijkspel overeen met Teyiingen. Halverwege stonden de Nieuwkopers nog op voorsprong, dankzij een doelpunt van Jan van der Bell. Na rust bracht Ferry Baak Teyiingen op gelijke hoogte SVLV won bij Delft. Het werd 4-0, na een 2-0 ruststand. Wim van Oranje (2x), Hans van Gils (strafschop) en Loek Helder waren de doelpuntenmakers. Nationaal toernooi bij Vivax OEGSTGEEST De Oegst- geester waterpolo- en zwem vereniging Vivax houdt ko mend weekeinde voor het eerst in haar geschiedenis een nationaal waterpolotoernooi. Het gebeuren vindt plaats in het „thuis-zwembad" Poel meer. Nadat wethouder Thorn de openingshandelingen voor het toernooi (zaterdag om 13.00 uur) heeft verricht, zullen vijf entwintig ploegen, verdeeld over vier klassen, om de hoofdprijzen gaan strijden. Rond 14.00 uur (zondag) zullen de finales worden gespeeld. Dit is het geheel nieuwe stadion in Athene waar vanaf komende maandag de Europese atletiekkampioenschap- pen worden gehouden. Tips voor Duindigt WASSENAAR Drie rennen en acht draverijen staan morgenmiddag op het programma van de Wasse- naarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. FRANKRIJKPRIJS: Urcy Rcgina, Valentina en Unita Ossewaard. ENGELANDPRIJS: Winston Haze laar, Waal Hazelaar Whisful Oost- ClilNGENDAALREN: Boxberger Oscar, Wouter Raaphorst en Boxber- ger Melody BELGIEPRIJS: Vitesse Fortuna. Violette Weber en Vesper J. OOSTENRIJKPRIJS: Vino Sypes- teyn. Varna Pluto en Tristan. SCEPTREPRIJS: Boxberger Beauty. Aiglon en Marmorera. IERLANDPRIJS: Ulaan Voorne, Ukkie en Special Rara. DENEMARKENPRIJS: Teetje Osse waard, Umberto K en Ustang N. KENTUCKYPRIJS: Simby. Lady Maxine en Roval Ballet. ZWEDENPRIJS Rainier Gallant. Trust Skoatter en Pijlsnel. DUITSLANDPRIJS Vonny Albo. Voqny B en Uutje Kapperserf. Sportwereld ZWOLLE PEC Zwolle ver sloeg in een oefenduel SC Zwolle (vierde klasse) met 7-0. NOTTINGHAM Notting ham Forest heeft Gary Birtles van Manchester United terug gekocht. Hij werd twee jaar geleden verkocht voor 1,3 mil joen pond en teruggehaald voor 300.000 pond. LONDEN Steve Ovett heeft definitief afgezien van deelne ming aan de Europese atle- tiekkampioenschappen in Athene wegens een kuitbeen blessure. Zijn landgenoot Gary Oakes gaat eveneens niet naar de EK. BIRMINGHAM Bud Broe ken gaat niet naar de Belgi sche voetbalclub Tongeren en blijft vooralsnog bij Birming ham City. TILBURG Feyenoord heeft de Deense spits Johnny Jacob- sen uitgeleend aan Willem II. Flushing Meadow herenenkelspel Connors (Vst) - Borowiak (Vst) 7-6, 6-2, 6-3; Harmon (Vst) -Gehring (Wdl) 4-6. 6-0, 7-5, 6-3; Sundstroem (Zwe) - Brawley (Vst) 6-1, 6-4, 6-3, McEnroe (Vst) - Gullikson (Vst) 7-6 (7-4), 6-4. 7-5; Mitchell (Vst) - Shiras (Vst) 7-5, 6-3, 6-2; Denton (Vst) -Le- conte (Fra) 7-6 (7-2). 4-6, 6-3, 6-4; Teltseher (Vst)Gufrein (Vst) 61, 75. 64; Tanner (Vst)Hjerquist (Zwe) 2—6, 6—1. 4—6, 6—4. 6—4; Moor (Vst)Walts (Vst) 6—7 <11— 13). 6—2, 6—3, 6—3; Davis (Vst)— Visser (Zaf) 6—4, 6—2, 1—6, 6—3: Gene Mayer (Vst)Simonsson (Zwe) 6—3, 61. 6—1. Tweede ronde; Noah (Fra)-Gottfried (Vst) 6-3, 6-3, 6-4; Korita (Vsl)-Gil- bert (Vst) 6-3, 6-2, 4-6, 6-2; Dickson (Vst)-Van "t Hof (Vst) 2-6, 6-4. 6-4. 1- 1. opgegeven door Van 't Hof; De Palmer (Vst)-Carter (Aus) 7-6 (7-4), 6-1; Van der Merwe (Zaf)-Ramirez (Mex) 6-2, 6-3. 5-7, 6-4; Doyle-Ed- mondson 1-6. 7-6, 7-5. 6-2; Wilander (Zwe)-Manson (Vst) 6-2, 7-6 (7-1), 6-1, Simonsson (Zwe)-Smith (Vst) 6-0, 7-6 (7-3), 6-3; Lutz (Vst)-Odizor (Nig) 6-1. 6-4, 5-7. 7-5; Van Patten (Vst)-Brunn- berg (Vst) 6-4. 6-7 (7-9), 6-1, 6-3. Heinz Gunthardt (Zwi)-Fromm (Vst) 6-4. 6-7 (7-9). 7-5. 7-6 (7-3). damesenkelspel; eerste ronde: Navra- tilova (Vst) - Dupont (Vst) 6-1, 6-1. Temesvari (Hon) - Tomanova (Tsj) 6- 4. 7-5: Fromholtz (Aus)-Piatek (Vst) 6-1. 7-6; Louie (Vst) - Amiaeh (Fra» 6-4, 6-0; Romanov (Roe) - Gompei (Vst) 2-6. 6-4. 1-1 Gompert trekt zici terug; Maleeva (Bul) - Jones (Gbr) 6 3, 0-1, Gadusek (Vst) - Neviasser (Vst) 6-1, 6-0; Vermaak (Zaf) - Lind- quist (Zwe) 6-3, 6-1; Schllig (Vst) Allen (Vst) 6-2, 6-4, Hallquist (Vst) Elredge (Vst) 7-6, 6-4; Garrison (Vstp Pazderova (Tsj) 7-6 (7-2), 6-2; Kohde (Wdl)-Blount (Vst) 6-2. 6-2; Budarova (Tsj)-Klilch (Vst) 6-3, 6-1; Rossi (Ita)- Stöve (Ned) 6-3, 6-1; Herr (Vst)-Ger- ken (Vst) 6-2, 6-0; Steinmetz (Vst)- Casale (Vst) 6-3, 6-3; Burgin (Vst)- Ohaco (Vst) 7-6 (7-2), 7-5; Crowe (Vst)-Margolin (Vst) 6-1, 6-1; Thomp son (Vst)-Brasher (Gbr) 6-1, 6-0. Tweede ronde Lloyd (Vst)-Henry (Vst) 6-1, 6-0; Mandiikova (Tsj)-Leo (Vst) 5-7. 6-3, 6-1; White (Vst)-Vanier (Fra) 6-1, 5-7. 6-3; Collins (Vst)-Lewis (Vst) 6-3, 3-6, 6-1; Yeargin (Vst)-Ca- sals (Vst) 6-3, 5-7, 6-2; Ludloff (Vst)- Desfor (Vst) 6-4, 6-4; Fairbanks (Zaf)- Potter (Vst) 6-4. 6-1; Madruga (Arg)- Bernstein (Vst) 7-5, 6-1; Latham (Vst)Forood (Vst) 6-3, 6-2; White (Vst)-Preyer (Vst) 6-3, 6-2; Moulton (Vsl)-Arraya (Per) 6-2. 6-2: Gilbert (Vst)-Pasquale (Zwi) 6-4, 7-5; Leand (Vst)-Bonder (Vst) 6-3. 2-6. 6-2; Pune (Eng)-Simmonds (Ita) 3-6, 6-3, 6-3, Nelson (Vst)-Mascarin (Vst) 4-6, 6-3, 6-2 Tsjechoslowaalu voetbal Dukla Praag-Spartak Praag 1-0; Bo hemians Praag-Lokomotiva Kosice 4- 0; ZVL Zilina-Tj Vitkovice 1-1; Spar- tak Trnava-Inter Bratislava 1-1; Ba- nik Ostrava-Sigma Olomouc 2-0; Slo- van Bratislava-RN Cheb 2-2; Tatram Presov-Plastic Nitra 2-1, Zbrojovka Brno-Slavia Praag 3-0. Stand na twee ronden: Ti Vitkovice 3 punten. ZVL Zilina 3. Bohemians Praag 3. Inter Bratislava 3. Zbrojovka Brno 2. Amateurwielrennen Delft; 1. René de Boer (Vlaardingen). 2. Peter Koppert (Poeldijk), 3. Wim van Montfoort (Lopik). 4 Barend Huveneers (Berkel). 5. L Janszen (Al phen aan de Rijn), 6. Peter Pieters (Zwanenburg), 7 Axel Hermans (Katwijk), 8 P de Groot (Hazerswou- de), 9 John Roozenburg (Rijswijk), lO.Peter Hogervorst (Pijnacker)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13