Wonen Roeiers zonder problemen in finale Baanrenners boeken vooruitgang ob Druppers evestigt vorm 01 Geen herbouw afgebrande tribune in Zuiderpark GEMEENTEPOLITIE LEIDEN 3vee part-time =iedewerk(st)ers re IG N IE 8 administratief medewerker m/v Oosterbosch blaakt van zelfvertrouwen B5S&» sportuitslagen MSV/Sedelaar—Hellas Gent 319® 3RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 PAGINA 7 i Engelen leleend Uiead ekdam r_ heeft fan Ton van voor één fan Go Ahead uitgeleend, ingelen zal za- bvond in Bre ien NAC het i de Eagles, eerste twee jtitiewedstrii- fcebben verlo- ]erdedigen. Goud voor Jongejans INNSBRUCK Edwin Jongejans heeft gisteren op de Europese jeugd kampioenschappen in Innsbruck de gouden medaille gewonnen bij het schoonspringen van de drie meter- -plank. De jeudige springer van De Randstad had een ruime voorsprong op de Rus Semenko, die als tweede eindigde. Jongejans verzamelde 537,66 punten, Semenko 502,20. De derde po sitie was voor de Italiaan Bertone met 468.48 punten. Op de tweede dag van de Europese ti telstrijd zwemmen, schoonspringen en kunstzwemmen legde Ilse Oegema uit Dedemsvaart op de 400 meter vrije slag beslag op de zilveren medaille en op de 200 meter vlinderslag was er brons voor Mixjan Van Aarsen van Zian/ Vitesse. Cuba niet naar WK honkbal HAARLEM De wereldtitelstrijd honkbal, die 4 september in de Zuid- koreaanse hoofdstad Seoul begint, zal het zonder titelverdediger Cuba moe ten stellen. Het organisatiecomité ontving dezer dagen de afmelding van de Cubanen, die verder geen re den hadden opgegeven. Vermoedelijk is de ploeg bang voor gezichtsverlies. Voor het eerst sinds lange tijd heeft Cuba namelijk geen absolute topploeg meer. Er blijven nu nog tien deelne mende landen over, omdat Columbia zich al eerder had teruggetrokken. Hierdoor wordt het toernooi, waar aan ook Nederland deelneemt, vier dagen ingekort en zal nu 14 septem ber eindigen. De Roode en Tolsma in UEFA-selectie DEN HAAG Ron de Roode en Marcel Tolsma van FC Den Haag 2 zijn geselecteerd voor het Neder lands UEFA-elftal (16-18 jaar). Het tweetal wordt op 8 september in Zeist verwacht voor een centrale training. Voor Alphons Groenen dijk, middenvelder in het eerste team van FC Den Haag, ligt hoogstwaarschijnlijk een uitnodi ging klaar voor het Olympisch elf tal. Coach Ger Blok heeft de Leide- naar nog niet officieel geselecteerd, maar zal dat binnenkort doen. FC Den Haag heeft inmiddels belang stelling getoond voor Feyenoorder Richard Budding. Maandag hebben beide partijen een eerste gesprek. Iscrya krijgt bekers terug ALKMAAR De Star-zeilklasse-organisatie (Iscy- ra) heeft gisteren op normale wijze de prijsuitrei king van de wereldtitelstrijd in Medemblik kunnen afwerken. De president van de Alkmaarse arron dissementsrechtbank vernietigde vrijdag in een kort geding het beslag op de bekers van de Iscrya. De inbeslagneming van de wisselprijzen voor het wereldkampioenschap was maandag gedaan op ver zoek van zeiler/bootontwerpen Boudewijn Bink horst en met toestemming van de rechter. De Spanjaarden Antonio Gorostegui en José Luis Doreste zijn de nieuwe wereldkampioenen zeilen in de Starklasse. De Nederlanders Kees Douze en Wil lem Nagel werden zesde. De Nederlanders Henk van Gent en Cees van Bla- del zijn in de internationale Balatonweek met hun 470-boot als negende geëindigd. Winnaar werd de Oostduitser Brietzke, voor zijn landgenoot Vater en de Pool Wroebel. JUT UUR /ader (links) komt snelheid te kort op de neter en wordt zesde. SSEL Rob Druppers bevestigde, twee dagen na- lij zich in Koblenz met zijn nieuwe Nederlandse d van 1.44,70 onder de beste 800-meterlopers van ereld had geschaard, opnieuw zijn vorm. De 20- Utrechter maakte gisteren ook in het Heyselsta- ter gelegenheid van de Ivo van Damme memori- in ijzersterke indruk voor 50.000 toeschouwers. iers, die voortdurend attent liep en zich snel voorin had eld, sloeg op 200 meter voor de streep toe. Hij nam de lei- n ging sterk door. Alleen Alberto Juantorena, de Olympi- lubbelkampioen op de 400 en 800 meter van Montreal wenste zich niet neer te leggen bij de macht van Drup- De bijna 30-jarige Cubaanse econoom vocht terug en pas- de Utrechter op veertig meter voor de finish. Druppers niet loslaten, maar kwam op de eindstreep toch nog een as tekort. Juantorena won in 1.45,65, Drupper finishte in precies de tijd, waarmee hij tot afgelopen woensdag hou- an het nationale record was. ins van Elly van Hulst om voor de Europese titelstrijd, die tot en met 12 september in Athene wordt gehouden, haar ale record op de 800 meter scherper te stellen, is niet in Hing gegaan. De drievoudige nationale kampioene, die vo- 'eek woensdag bij de internationale wedstrijden in Zürich ederlands record op de 1500 meter op 4.03,78 bracht, had it tijdens de zesde editie van de Ivo van Damme memorial e derde maal in haar carriere onder de twee minuten te wel de derde plaats in 2.01,17. Melinte won in 2L it is nog lang niet klaar voor Athene, waar hij inge- is voor de 400 meter horden. Pont kwam er gister- Brussel zelfs niet aan te pas. Hij had het vooral in de mditioneel erg moeilijk en eindigde als zesde in 51,17. Cis Vader kon niet imponeren. De Zeeuwse, ook al zeker kwam op de 100 meter als zesde en laatste over de nault toch naar WK JS Bernard Hinault drie ploeggenoten zul- ch deelnemen aan het Ikampioenschap op de ondanks hun menings- lil met de Franse natio- wiêler-autoriteiten. De ijkheid bestaat wel, dat len weigeren in de Fran se kleuren te rijden. Na een stormachtige vergadering, die tot ver in de nacht duurde, verklaarde Mare Madiot na mens de Franse wielren-unie dat de renners hun eerdere standpunt om niet in Engeland te rijden, hadden herzien. LUZERN Alle drie Ne derlandse boten die zich hadden gekwalificeerd voor de halve finales van de wereldkampioenschap pen roeien, hebben de eindstrijd bereikt. Giste ren kwalificeerden zich op de Rotsee bij Luzern Greet en Nicolette Helle mans voor de finale van de damesdubbeltwee. Sjoerd Hoekstra en Joost Adema plaatsten zich door een krappe zege bij de laatste zes tweeen zonder stuurman. Voorts bereik ten Paul Paulssen en Wil liam Appeldoorn de eind strijd van de lichte dub- beltweeën, die strijden om het FISA-kampioenschap. Van de negen boten, die de Koninklijke Neder landse Roeibond heeft in geschreven, komen er za terdag en zondag zes in de finales uit. Lang had het er alle schijn van, dat er voor Hoekstra en Adema geen problemen zou den zijn. Met Tsjecho-Slowa- kije en Spanje voerden zij het veld aan. Toen echter West- Hoekstra (links) en Adema realiseren zich, dat ze zich hebben geplaatst voor de finale ongestuurde twee. Duitsland op 500 meter van de finish aansluiting kreeg met het drietal moest één boot van het ontstane kwartet afvallen voor deelneming aan de finale. De verschillen waren miniem. Dank zij een tempoverhoging greep de Oranjeploeg de eerste plaats. Voor Greet en Nicolette Helle mans was er een duidelijke tweede plaats. Slechts in de beginfase moest de Hunze- -dubbeltwee strijden om Groot-Brittannië te verdrin gen van de derde plaats, die nog juist goed was voor deel neming aan de eindstrijd. Ook Paul Paulssen en William Appeldoorn stootten op weinig problemen. Zevenhonderd me ter lang bleef het veld geslo ten. Toen scheidden de Ameri kaanse titelhouder Paul Fuchs/William Belden, de Ne- reus-Orca dubbeltwee en de Noorse combinatie Lars Bjon- ners/Arild Baaheim zich af om de concurrentie geen kans meer te geven. DEN HAAG De vorig sei zoen afgebrande hoofdtribune in het Zuiderpark wordt voor lopig niet herbouwd. Dat was één van de belangrijkste con clusies die gisteren kon wor den getrokken uit een verga dering van de commissie van Jeugd, Sport en Recreatie (JSR) van de gemeente Den Haag, naar aanleiding van het voorstel van B en W voor de afbouw van de gemeentesubsi die aan FC Den Haag. Zoals bekend heeft B en W voorgesteld de directe subsidie aan de Haagse profvoetbalclub met directe ingang te beëindi gen. Daartoe was een regeling ontworpen, waardoor FC Den Haag onder meer de nog reste rende subsidie tot en met sei zoen '83-'84 ineens zou ont vangen. Voorts zou de ge- meente afzien van het haar toekomende geld van het Bud get Bewakings Instituut (BBI) en tevens een afbouwpremie van bijna vier ton aan. de prof club beschikbaar stellen. Alle partijen in de commissie JSR verklaarden zich akkoord met de door B en W voorge stelde regeling. Piet Vink, wethouder van JSR, stelde tij dens de commissievergadering voor om de loskoppeling van club en gemeente slechts te be spreken voor zover het de fi nanciële afwikkeling van de directe subsidie betrof. Alle overige gevolgen, zoals het om niet beschikbaarstellen van de accommodatie, het onderhoud van het stadion en de proble matiek rond het restaurant, zouden nog nader moeten worden besproken en inge vuld, aldus Vink. Waarmee de PvdA, VVD, D'66 en het CDA akkoord gingen. Bij de behandeling van dit agendapunt kwam in de com missie JSR ook nog het dezer dagen gedane voorstel van CDA'ers Halleen en Dijkhui zen aan de orde om het Zui derpark te „verplaatsen" naar het Houtrustcomplex en daar een nieuw stadion met toebe horen te bouwen. Wethouder Vink zegde toe dat hij deze mogelijkheid zou laten onder zoeken, maar dat hij grote vraagtekens zette achter de fi nanciering. het bureau Post- en Archiefzaken kunnen worden geplaatst: één medewerk(st)er voor 24 uur per week; deze zal worden belast met o.m. postbehandeling, zorg voor de tijdschriftencirculatie, het bij houden van het rappelsysteem, het bergen van bescheiden van eenvoudige aard. één medewerk(st)er voor 16 uur per week; deze zal worden belast met o.m. bodediensten, bediening van offset- en kopieerapparatuur, uit gifte van kantoorbenodigdheden. 'eist: >r functie A: Mulo/Mavo-4 diploma; goede typevaardigheid; enige administratieve ervaring. r functie B: tenminste het diploma LEAO of Mavo-4 of een op leiding van gelijkwaardig niveau; typevaardigheid; enig technisch inzicht. laris voor beide functies, afhankelijk van leeftijd, opleiding en er- CC ing tussen f 1.105,— en f 1.423,— per maand (bij 24 uur per ek) en tussen f 736,— en f 948,— per maand (bij 16 uur per dere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de chef van de leersdienst, de heer F.B.M. van Toor of diens vervanger, de ïr D. Visser, telefoon 071-149961 toestel 117 of toestel 147. iriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen zenden aan de Commis- is van politie, postbus 9101, 2300 PC Leiden. ,wen die belangstslling hebben vëor deze functie wordt me, Klem tocht te solliciteren. STICHTING VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN NOORDELIJK ZUID-HOLLAND Onze Stichting, die een aantal voorzieningen voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten beheert, zoekt voor haar Centraal Bureau, waar direktie, sekretariaat en administratie gehuisvest zijn een die na een inwerkperiode in staat moet zijn om zelfstandig een groot deel van de gedeeltelijk geautomatiseerde administratie te voeren. Opleidingsnivo: HAVO met Handelswetenschappen; - MEAO - het bezit van, of het studerend zijn voor, het praktijkdiploma strekt tot aanbeveling. Het salaris bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, minimaal f 2.101,94 en maximaal f 3.000,91. De C.A.O. Dagverblijven en Tehuizen voor Gehandicapten is van toepassing. Inlichtingen kunnen telefonisch worden ingewonnen bij de heer J.J.M. Cozijn, telefoon 071 155342. Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan de direkteur van de Stichting, de heer T.L.J. van Emmerik, Rijnsburgerweg 158, 2333 AJ LEIDEN. Hans Peterse informeert u graag over de adverteermogelijkheden in de bijlage 'wo die 16 september wordt verspreid. «070-190792 Judosucces Wilhelm SAO PAULO Tijdens de wereldtitelstrijd judo voor mi litairen heeft Willy Wilhelm succes gehad. Hij zegevierde in de categorie boven 95 kg. LEICESTER Het gaat beter met de Nederlandse amateurwielrenners op de baan. De dames van Oranje daarentegen zijn in de lift naar beneden gestapt. Deze conclusies openbaarden zich op de vijfde dag van de wereldkampioenschappen in Leicester, waar een war me zon de nat geregende piste snel deed opdrogen, zo dat de wedstrijden konden worden hervat. Het vervolg van de wedstrijdenreeks betekende voor Nederland veel uitschakelingen. Het kwartet ploegachtervolgers struikelde in de kwartfinales over Tsjecho-Slowakije. Petra de Bruin en Mieke Havik bleven hangen in de kwartfinales individuele ach tervolging dames. De amateurstayers bleven op hun wereldtop- niveau. Titelverdediger Matthe Pronk, Eric Geserick, Gaby Minneboo en debutant Pierre van de Eng reden in één ruk naar de finale. Vier Nederlanders in de eindstrijd met acht renners. Dat was nooit eerder vertoond. In zijn-eerste jaar als bondscoach van de KNWU werkte René Pijnen voornamelijk aan de ploegachtervolging. Dat deed hij met succes. Het doel, een plaats bij de beste acht landen in de wereld, werd bereikt. De hoop, een overwinning in de kwartfi nales op Tsjecho-Slowakije, was ijdel. Pieters, Van Egmond, Harren en Groen reden harder dan de Tsjechen, maar ze verlo ren omdat kwaliteit en kracht niet gelijk waren verdeeld. Na twee kilometer, waarin een seconde voorsprong werd opge bouwd, ontstond er een kortsluiting in de Nederlandse eenheid. De benen van Groen weigerden nog te reageren op de prikkels uit de hersenen. „Het was of mijn benen opgeblazen waren en uiteen spatten", verklaarde hij later. Op karakter kwam Groen nog een keer aan de leiding en haakte vervolgens af. Met dat bewijs van goede wil verdween de Nederlandse voorsprong. De Tsjechen bleven met zijn vieren bij elkaar tot de laatste meters en konden daardoor niet meer verliezen van de Nederlanders, bij wie Pieters en Van Egmond uitblonken en Harren iets min der was door allergie voor de droge lucht in zijn hotelkamer. Bondscoach Pijnen stelde: „We zijn bezig het gat met het Oost blok te dichten. Volgend jaar gaan we meedoen voor de medail les". In de finale van de ploegenachtervolging zegevierde de Sovjet-Unie over de Westduitsers. Het brons ging naar Oost- Duitsland, dat Tsjecho-Slowakije versloeg. De Canadees Gordon Singleton is wereldkampioen keirin ge worden. Hij versloeg in de eindsprint de tweevoudig titelhouder Danny Clark uit Australië. Het brons ging naar de Japanner Turu Kitamura. Na afloop regenden het protesten. De Canadees zou zich in de eindsprint afgezet hebben aan de Westduitser Kristen, die vierde werd. De jury wees alle protesten af. In de halve finales van het sprinttoernooi voor amateurs deed zich eveneens een incident voor. In de tweede rit tussen de Oostduit ser Hesslich en de Rus Goelasjvili dreigde Hesslich zijn tegen stander tegen de balustrade te rijden. De Rus voelde zich be dreigd en probeerde een kopstoot uit te delen. Hij miste zijn doel en Hesslich profiteerde onmiddellijk. In de finale verloor hij van titelverdediger Kopilov, al moest een finishfoto daarover uitsluitsel brengen. WEERT De flitsende sprint waarmee Benny van Brabant de tot ongeveer 120 kilometer ingekorte vierde etappe van de profronde van Nederland op zijn naam bracht, mocht verrassend worden genoemd, maar was beslist niet het be langrijkste feit van de dag. In de ochtenduren had Bert Oos terbosch namelijk in de 23 ki lometer lange tijdrit rond Zun- dert een nog veel opmerkelij ker overwinning behaald. De rossige specialist in de strijd tegen het uurwerk overtroefde niet alleen de grote Favoriet Gerrie Knetemann, maar reed DEOBJfCTIEVE -Duitsland 4.24.55; West-Duitsland 4.24.66 verslaat Tsjecho-Slowakijq 4.36.86. Finale. Sovjet-Unie 4.23,42 verslaat West-Duitsland 4.27,10. Om derde plaats: Oost-Duitsland 4.26,57 verslaat Tsjecho-Slowakije 4.27,92. Dames, achtervolging, kwartfinales; Rebec ca Twigg (Vst) 3.57.23 verslaat Nadejeda Ki- bardina (Sov) 3.59.30; Connie Carpenter (Vst) 3.55.62 verslaat Mand/ Jones (Gbr) 4.00.75 Amateurs, sprint, halve finales: Kopilov (Sov) verslaat Uibel (DDR): 10.31 - 10.72, Hesslich (DDR) verslaat Goelasjvili (Sov); 10.98 - 10.86(ANP). stayer e finale. (Wdl) 40 km in 35.35.23; 2. Pierre van de Eng (Ned)op 240 meter 3. Gaby Minneboo <Ned)op 320 meter. 4 Jan van Hoof (BeUop 1 ronde en 20 meter; 5. Felix Koller (Zwi)op 1 ronde en 260 me ter; 6. Roberto Dotti (ita)op 1 ronde en 270 meter; 7 Des Fretwell (Gbr)op 3 ronden en 160 meter. 8. Giorgio Gasparotto (lia)op 5 ronden en 170 n (Vst) 3.35,75. 3 Bon (Ken) 3.36,42, 4. Har bour (Vst) 3 36.77 3000 meter: 1 McLeod (Gbr) 7.51.29, 2 Ko- rir (Ken) 7.51,56, 3 Maminski (Pol) 7 51,59, 6 Cor Lambregts (Ned) 7.53.50. 7 Stijn Jas pers (Ned) 7,53,86 verspringen; 1. Myrricks (Vst) 8,20 meter. 2 Stekic (Jsl) 8.12. 5 Jeroen Bronwasser (Ncd) 7.57. hinkstapspringen: 1, Connor (Gbr) 16,64 meter, 2. Banks (Vst) 16,52, 3. Marlow (Vst) 16,49. 4. Peter van Leeuwen (Ned) 15,23. Dames: 100 meter 1. Jeannettc Bolden (Vst) 11.26 seconden, 2 Angela Taylor (Can) 11,28, 3. Dianne Williams (Vst) 11,31, 6. Els Vader (Ned) U,56(ANP). 200 meter: 1. Angela Taylor (Can) 22,83 se conden. 2. Florence Griffith (Vst) 22,87, 3. Grace Jackson (Jam) 23.37. 6. Els Vader (ned) 23.97. 800 meter: 1. Doine Melinte (Roe) 1.59,34, 2. Hildegard Ullrich (Odl) 1.59,74, 3. Elly van Hulst (Ned) 2.01,17 100 meter horden: 1. Stefanie Hightower (Vst) 12,87 seconden. 2 Candy young (Vst) 12.89. 3 Marjan Olieslager (Ned) 13.66. 1500 meter 1. Gabriella Dono llta) 4.08.24. 2 Monica Joyce (Ier) 4 10,23. 3. Brigitte Kraus (Wdl) 4.10.62, 12. Karin de Nijs (Ned) 4 21.29. 14. Tineke Kluft (Ned) 4 31.98, 15 Maike Penoons (Ned) 4.39.63. zelfs zo snel dat hij de oranje leiderstrui in ontvangst mocht nemen. In de rit in lijn die daarna volgde, probeerde de ploeg van Peter Post alles om de schade ongedaan te maken. Dat lukte echter niet. De DAF-equipe hield het tempo zo verschrikkelijk hoog. dat het peloton compleet de stra ten van Weert indaverde. Voor Oosterbosch een gunstige zaak want daardoor stegen zijn kansen om de Ronde op zijn erelijst bij te schrijven. On danks het feit dat vandaag nog een lastige rit door de Lim burgse heuvel wacht alsmede een ploegentijdrit. Een evene ment dat - zoals bekend - de mannen van Post als geen an der beheersen. Bert Oosterbosch die tijdens de Tour de France op negatieve wijze in het nieuws kwam door al na twee etappes uit te vallen, maakte zich nu geen Oosterbosch cs niet helemaal ongeschonden uit de strijd te voorschijn. Jan Raas werd tij dens de zogenaamde jubileum- sprint in Soerendonk tweede achter Jos Lammertink en pakte daardoor vijf seconden bonificatie. Door zijn derde plaats tijdens een sprint in Weert kwamen daar nog eens drie seconden bij, zodat hij toch acht seconden afknabbel de van zijn achterstand. Hij schoof daardoor meteen op naar een gedeelde tweede plaats met Adrie van Houwe- lingen in de voorlopige eind rangschikking. Raas onder streepte daarmee nog eens zijn goede vorm. Tijdens de tijdrit in Zundert had hij eveneens al een geweldige indruk achter gelaten. Zelfs al moest daar worden geconcludeerd dat Gerrie Knettemann niet in zijn beste vorm stak. Het werd duidelijk, dat Jan Raas klaar is voor de wereldkampioen schappen. PETER VAN PUTTEN Assurantiekantoor Dobbelmannduin BV (en meer In het bijzonder direkteur Koos van Eek) heeft toch al de naam een kei op sportgebied te zijn. Van tijd tot tijd bewijst men dat: door persoonlijke prestaties of door gewoon iets heel leuks op dit terrein te organiseren. Dit keer maakt hij het mogelijk, dat MSV/Sedelaar kan spelen tegen een van de topclubs uit België, kompleet met Internationals en twee Amerikanen vindt plaats vanmiddag, zaterdag 28 augustus, om 17.00 uur in de Northgohal in Noordwijk. Een gouden kans voor de belangstellende die normaliter naar Leiden moet gaan. De toegangsprijs is al betaald door uw verzekerings-expert: Assurantiekantoor Dobbelmannduin BV Molenstraat 2 - Noordwijk - 01719-10402

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7