Prins Willem Alexanderbad viert 15-jarig bestaan REGIOUOURINAAL Een goede zef- la Evenementenmarkt voor Boven Volta brengt 50 mille op IE JSr Ccidóc Qoma/nt Cock van der Hulst wieler kampioen van Zoeterwoude Clubgebouw SV- Voorschoten officieelopen REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 23 AUGUSTUS 1982 PAGINjIN Afscheid pater Vulto LISSE Pater Vulto heeft gisteren tijdens een speciale eucha ristieviering afscheid genomen als pastor van de Mariaparochie. Na dertien jaar in Lisse te hebben gewerkt, vertrekt pater Vulto naar Nijmegen. Zijn werk in Lisse wordt overgenomen door pa ter Van Lent. Na afloop van de viering sprak mevrouw Joke Vermeulen van de parochieraad een afscheidswoord. Zij noemde als belangrijk ste eigenschap van de scheidende pastor diens persoonlijke con tact met de parochianen, waardoor hij een bindende figuur in de parochie was. Zij bood pater Vulto een fraai Delfts-blauw wand bord aan waarop de Mariakerk was afgebeeld. Na afloop werd bij het verlaten der kerk door de parochianen persoonlijk af scheid genomen van pater Vulto. Zaterdagavond was er een speciale jongerenviering ter gelegen heid van het vertrek van de pastor waarbij het jongerenkoor medewerking verleende, terwijl gistermorgen medewerking werd verleend door het koor „Cantate Domino" onder leiding van Jan Hoek dat zeer verdienstelijk de mis „Christus, het eeu wige Woord" van Jan Vermulst ten gehore bracht. Fietsers gewond NOORDWIJKER- HOUT Een man uit Noordwijk en een man uit Noordwijkerhout liepen vannacht hoofdletsel op bij een botsing. De beide he ren reden op de fiets over het fietspad langs Sancta Maria. Enkele meters voorbij de in gang botsten de heren, door onbekende re den, tegen elkaar. Ze zijn beiden met hoofd letsel naar het Acade misch ziekenhuis in Leiden overgebracht. Zwemmen voor Boven Volta WARMOND Ondanks het koude weer gin gen gisterochtend om 8.00 uur weer twee en thousiaste zwemmers te water om geld bijeen te brengen voor een door Warmond gesteund pro ject in Boven Volta. Gerard Slingerland en George Versluijs doken opgewekt in het zeer frisse water van de Leede om 7.5 km. samen te zwemmen voor de inrichting van een school in Dedougou. Om beurten mochten de zwemmers zich even van koffie e.d. voorzien in de begelei dende boot om daarna weer in het koude water te springen. Er werd gezwommen rond Kou- denhoorn en Zwanburg via de Leede, Groote Sloot, 't Joppe, de Laak, Sprietlaak en de Leede terug naar Park Groot Leerust. Er werd in een fors tempo gezwommen zodat de afstand van 7.5 km. in 2 uur en 56 min. kon worden afge legd. Het raden van de juiste zwemtijd bracht f 258.- in het laatje voor Boven Volta. Jongen aangereden KATWIJK Een 9- jarige Katwijkse jon gen is afgelopen vrij dag ernstig gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Karei Doormanlaan- /Jan van Brakel- straat. De jongen gaf geen voorrang aan een bestelauto, be stuurd door een 41-ja- rige inwoner van Katwijk. Hij is ver voerd naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. Borden tegen hondevuil HAZERSWOUDE De over- last aan hondepoep is ook in Hazerswoude geen onbekend gegeven. Jaren is hierover al gepraat in de commissie mili euhygiëne dat het nu maar eens afgelopen moet zijn met het bevuilen van andermans eigendommen. Geschreven wordt er ook over. Maar het baat allemaal erg weinig. Nieuw in de wijk Rhynen- burch-Oost, op de grens met de wijk Zonneveld, is dat er borden zijn geplaatst waarop de volgende teksten zijn aan gebracht: „U een hond? Wij geen stront!" en „Laat bij u achter de hond uit, niet hier." KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Prins Wil lem Alexanderbad viert deze week feest. Op 26 juni bestond het PWA- bad, zoals het in de wan deling wordt genoemd, vijftien jaar. Reden voor de Koudekerkse Zwem en Poloclub om in samen werking met chef-zwem meester H.B. v.d. Velde de nationale zwemvier- daagse, die vavavond voor de zevende maal van start gaat met diverse extra at tracties op te luisteren. Er zijn waterpolowedstrijden, demonstraties judo en/of karate door leden van ju dovereniging Yoshi en show en muziek door Kunst na Arbeid. Gedurende vier van de vijf avonden (één avond als reser ve) kunnen de deelnemers mi nimaal 500 meter per avond afleggen. Vanavond is het na de baantjes die door de deelne mers aan de avondvierdaagse worden getrokken, de beurt aan de waterpoloërs voor een demonstratie en morgenavond komt judovereniging Yoshi met demonstraties judo en ka rate. Woensdag is het feest voor de jeugd in het kader van het 15-jarig bestaan van de zwemclub. Er wordt een enorm springkasteel (tachtig vierkante meter) opgesteld bij het bad, waar de jeugd van twee tot zeven uur terecht kan. Donderdagavond is gere serveerd voor show en muziek door Kunst Na Arbeid. Vrij dagavond worden de medailles uitgereikt en wordt het festijn besloten met een barbecue en een Rad van Avontuur. Als het weer meewerkt zal tijdens deze dagen een hete-luchtbal- lon vanaf het zwembadterrein opstijgen. Enkele plaatselijke bedrijven hebben hiervoor ge tekend. De Koudekerkers zijn blij met hun zwembad. Ze hebben er indertijd ook nogal wat voor over gehad en daadwerkelijk de handen uit de mouwen moeten steken. Weinigen we ten misschien nog dat ergens .in het Oostenrijkse plaatsje Möllbrücke een duplicaat ligt van het PWA-bad, ontworpen door Ir. Mario Camaur. Een ontwerp dat door de gemeente Koudekerk kosteloos kon wor den overgenomen. Dit dank zij persoonlijke contacten van de toenmalige burgermeester Q. Waverijn, die in het plaatsje zijn vakantie had doorge bracht. Achtentwintig juni 1965 kregen de eerste voor zichtige plannen vorm en vroegen B en W de raad een voorbereidingskrediet van 5.000 gulden. De ongeveer 2500 inwoners van Koudekerk maakten kennis met de ge dachte over enige tijd wellicht in een eigen zwembad te kun nen zwemmen, iets wbt tot dan toe ter plaatse alleen maar mogelijk was in de, ook toen al. vervuilde Oude Rijn. Nauwelijks vier maanden later ontving burgemeester Wave rijn, tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van de ope ning van de winkelgalerij in Koudekerk, de eerste financië le bijdrage uit handen van de heer F. P. Geerlof namens de winkeliers. De plannen namen steeds vas tere vormen aan. Gekozen werd voor een terrein aan de Kerklaan. Hoewel hier de hoge grondwaterstand, vooral 's winters, bij de bouw een niet onbelangrijk probleem ople verde en verschillende aan vragen om subsidie door de provincie Zuid-Holland wer den geweigerd omdat het toe komstige bad geen regionale, recreatieve dan wel toeristi sche funktie zou hebben, was de bouw van het zwembad nauwelijks meer tegen te hou den. Ook niet door enige Kou dekerkers die financiële me dewerking weigerden omdat het bad ook op zondag (gedeel telijk) open zal zijn. Groen licht Halverwege 1966 vonden alle inwoners een kleurenfolder in de brievenbus met nadere in formatie. ,,'t Kan" stond er in vette letters voorop. Achterop prijkte een lange lijst van na men van prominente en be kende Koudekerkers waaron der burgemeester Q. Waverijn, huisarts H A. Blaauwendraad. raadslid R. Dorrepaal, geref. pred. ds. H. Makkinga, pastoor H.J.A.M. van der Ven, C.J. Zuijdwijk en P. Boom, hoofd chr. school De Rank. Zij vorm den het aanbevelingscomité voor het te bouwen zwembad waarvan iedereen nu middels een plattegrond-tekening kon kennisnemen. De in de folder aangekondigde huis-aan-huis- bliksemaktie, de eerste drie dagen van september, leverde het ongedachte bedrag van 35.000 gulden op. Toegezegde daadwerkelijke hulp, timme ren, graafwerkzaamheden, be- tonvlechten en zo meer be spaarde ook nog eens 27.100 gulden. Door leerlingen van de lagere scholen werd onder het motto „de jeugd zorgt voor zichzelf" een grote inzame lingsactie gehouden voor speelwerktuigen. Van de op brengst hiervan werden een trampoline en een glijbaan be kostigd. In oktober van dat jaar stelde de gemeenteraad een krediet beschikbaar van 300.000 gul den, zijnde de totale kosten, en kon de bouw beginnen. Hal verwege 1967 was het zwem bad voltooid. De toegangsprij zen werden vastgesteld. Een gezinsabonnement kostte 35.- (nu 108.75), een gewoon en treekaartje ƒ0.85 (nu 1.90 voor kinderen en 2.70 voor volwassenen). Op 9 mei vroeg de gemeente aan prinses Beatrix en prins Claus toestemming het bad te mogen noemen naar hun op 27 april geboren zoon Willem Alexander. In een brief, geda teerd op 5 juni 1967 van hun particulier sekretaris H. J. As- beek gaf het prinselijk paar te kennen hiertegen geen be zwaar te hebben De zesentwintigste van dezelf de maand werd uiteindelijk dan de officiële opening van het Prins Willem Alexander bad verricht door de commis saris van de koningin in Zuid- Holland. NOORDWIJK „Al moeten we in Noordwijk een stapje terug, dan niet over de Voltaanse rug", was één van de slogans die de ruim 45.000 bezoe kers van de vijfde Boven Volta Evenementenmarkt niet onberoerd heeft gela ten. Ruim 50.000 gulden werd er door hen binnen gebracht op een dag die, na een aarzelende start, voor de organisatoren toch een groot succes werd. Vrijdagnacht werd er nog met man en macht gewerkt om de vele kraampjes die door de harde wind waren omgewaaid weer op te bouwen en dezelfde weergoden dreigden ook zater dag roet in het eten te zullen gooien. Vooral in de middagu ren kwam echter de bezoe kersstroom op gang en werden er door de honderden kraam- houders goede zaken gedaan. De opbrengst van 50.000 gul den (een bedrag dat nog enigs zins kan stijgen) is in vergelij king met vorig jaar wel een klein stapje terug maar blijft niettemin toch nog ruim vol doende om de projecten in Bo ven Volta te blijven financie ren. Niet in de laatste plaats Het Rad van Avontuur met een jeugdige prijswinnaar. drag zal overmaken. Kwartjes en dubbeltjes Arno Bos, één van de organi satoren van de evenementen markt, was gisteren een tevre den mens. „De opbrengst is wat bij de verwachtingen ach tergebleven maar gezien de weersomstandigheden mogen We niet klagen. Je moet im mers niet vergeten dat die hal ve ton met kwartjes en dub beltjes bijeen geschraapt moe ten worden." Het unieke van de Boven Volta Evenementen markt was ook dit jaar weer de grote verscheidenheid van de deelnemers. Behalve de vrolijkheid van het rad van avontuur, de gezelligheid van de markt, de optredens van clowns, muziekgroepen en stuntteams werd in Noordwijk nergens het doel van de actie uit het oog verloren. Op de markt waren naast de kraampjes waarvan de op brengst direkt was bestemd voor Boven Volta ook een groot aantal plaatsen gereser veerd voor middenstanders. Zij leverde middels de betaling van een pittig standgeld even eens een bijdrage voor het goede doel. Geld werd er daar naast ook ingebracht door een groot aantal Noordwijkse vere nigingen terwijl ook de op brengst van al eerder gehou- den aktiviteiten als de kunst markt en de fietsvierdaagse bij het totaalbedrag kon worden gevoegd. Film Een filmploeg, onder leiding van regisseur Marcel Verstap pen, was zaterdag aanwezig om het verloop van de evene mentenmarkt vast te leggen. Het was dezelfde ploeg die in de maanden november en de cember naar Boven Volta zal afreizen voor de verfilming van de hulpprojekten die door de inwoners van de gemeente Noordwijk in dit land mogelijk zijn gemaakt. De film zal dui delijk moeten maken op welke manier een gemeente in staat is om zelfstandig ontwikke- lingsprojectjes op te zetten en te begeleiden. Ook voor volgend jaar is alweer een datum voor een zesde evenementen markt geprikt: een maand eerder dan dit jaar, op 16 juli. Vuurwerk Het laatste vuurwerk van dit seizoen op de Noordwijk se Koningin Wilhelmina Boulevard wordt morgen avond afgestoken. Aanvankelijk zou dit vuurwerk af gelopen dinsdag al te zien zijn. Toen moest het worden ^n' afgelast in verband met de slechte weersomstandighe den. Bij behoorlijk weer gaat de eerste vuurpijl nu morgen om tien uur 's avonds de lucht in. Leden vergadering De pluimvee- en konijnensportvereniging Lisse en omstre ken houdt morgen weer een ledenvergadering in het club huis van de postduivenvereniging „De Luchtklievers" aar de Gasstraat. Op de vergadering wordt onder meer de tt houden jongdierendag aan de orde gesteld. De bijeenkoms begint om acht uur. Etnische groeperingen De gemeente Alphen aan den Rijn houdt de komende weken vijf bijeenkomsten tijdens welke het toekom stige beleid met betrekking tot de verschillende ètni\ sche minderheden in de gemeente ter sprake worden gebracht. Gesproken zal worden aan de hand van eenl nota. die is opgesteld door de gemeentelijke coord in aê tor in zake het minderhedenbeleid. Behalve de eerstef bijeenkomst worden alle vergaderingen gehouden inl buurthuis Halfje Wit" aan de Van Brakelstraat 3. Zei beginnen alle om half acht. Achtereenvolgens wordL het beleid ten aanzien van Surinamers en Antilliancn (morgen in „De Thermen" aan de Cantharel). MolukvAl{ kers (woensdag 25 augustus), buitenlandse werkne- mers (zaterdag 28 augustus), vluchtelingen en woon-! wagenbewoners (dinsdag 31 augustus) en overige min-F0 derheidsgroeperingen in Alphen aan den Rijn (woensf dag 1 september) aan de orde gesteld. reed' Elske ter Veld Het Tweede Kamerlid voor de PvdA Elske ter spreekt morgenavond in De Sjelter in Leiderdorp. Zij zal het hebben over de sociaal-economische paragraaf van i PvdA-verkiezingsprogramma. De bijeenkomst begint negen uur. Aan de spreekbeurt gaat een openbare vergade ring van de afdeling Leiderdorp van de PvdA vooraf. A vonddriedaagse slag' den In Warmond wordt woensdag, donderdag en vrijdag weer een avonddriedaagse gehouden. De start is hij het Trefpunt aan de Herenweg, dagelijks tussen haif ze i ven en zeven uur. De kosten van deelname bedragen drie gulden voor lagere schooljeugd en vijf gulden mg voor ouderen. Voorverkoop van de declnemerskaartci heeft plaats aan het adres Herenweg 65. In de koste, zijn begrepen een herinneringsvaantje en een gratis lc voor de grote verloting, die wordt gehouden op de slo avond van de bazar van de Nederlands hervormdi LVE kerk in Warmond op zaterdag 6 november. :rm ng< Kindervoorstelling ?ng star wijt ven klaé Tijdens de zaterdagmiddag gehouden kindervoorstelling ii jo de Roelofarendsveense E.M.M. veilinghallen, waren vijf honderd kinderen van de partij. Dit grote aantal gaf de lei ding nauwelijks werk. want de kinderen keken uitermal ats geboeid naar het geboden variété-programma. De show be jd i stond uit alle mogelijke circusacts, waarbij de optreden >1 te van een vuurvreter en een messenwerper de hoogtepuntei peel vormden. Tot slot kregen alle kinderen een traktatie. iraat dt d Nieuwe predikant De hervormde gemeente Koudekerk aan den Rijn/Ha zerswoude-Rijndijk is sinds gisteren weer een predi kant Dominee A. L. Lapré, afkomstig uit Tilburg, zondagmiddag bevestigd door ds. R. Oort, predikant tt ami Alphen aan den Rijn in de wijkgemeente Oudshoorn i. /Ridderveld. De dienst werd gehouden in de Hervorm ®in de kerk. (Wa LVE orzitt ooft kiez Jeugdui twisseling De voetbaluitwisseling tussen de jeugd tearps van Hazers woudse Boys en Bernardus is gewonnen door de jonge spe oi Iers uit Hazerswoude-Dorp. In totaal zestien partijen wer den afgewerkt op de velden van de beide Hazerswoudst clubs. Vorig jaar, toen een soortgelijke uitwisseling vooi het eerst op touw werd gezet, triomfeerden de Boys even eens. dat weÉ "piede de f D JD o Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant als nieuwe abonnee Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar: Plaats/Postcode» Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. I mm mm 4 ZOETERWOUDE Nadat Cock van der Hulst na twee van de drie onderdelen van het Zoeterwouds wielerkampi oenschap al een ruime voor sprong had, heeft hij tijdens het criterium over 55 kilome ter nog verder afstand geno men van de concurrenten. Probleemloos won Van der Hulst het criterium door in de laatste ronde weg te lopen van de rest van het veld en met voorsprong te zegevieren. In de felle sprint om het zilveren en bronzen eremetaal pakte Theo van Leeuwen de tweede plaats waardoor hij tevens sterk klom in de algemene rangschikking. Nadat de wegwedstrijd vorige week wegens de regen geen doorgang kon vinden, zag het er ook gisteren nog even som ber uit. Rond twaalf uur pak ten zich dikke regenwolken samen boven het industrieter rein. Hoewel er wel regen viel waren de weergoden ditmaal de organisatie toch beter ge zind want het klaarde op en zelfs de zon kwam nog door. Toch zou de wedstrijd niet erg spectaculair worden. Door het pittige tempo de 55 kilome ter werd afgelegd in 1.22 uur en de strakke tegenwind op de „achterkant" van het par koers bleven serieuze vlucht pogingen uit. De favorieten spaarden zich voor de vijf puntensprints want daarmee waren flink wat punten te verdienen. De man die wel op de voorgrond trad maar later zijn inspanningen toch niet be loond zag, was Piet van Tey- lingen. Een poging met Nico van der Salm en Walter Koe ken was na één ronde al kans loos terwijl halfweg koers het trio Herman de Jong, Piet van Teylingen, Henk Oostdam het drie ronden volhield en een maximale voorsprong van 150 meter opbouwde. In de strijd om de premiepun- ten ging Theo van Leeuwen tweemaal als eerste over de fi nish en éénmaal als tweede. Cock van der Hulst deed het juist andersom met één eerste en twee tweede plaatsen. Ook Dennis van den Berg en Adrie van Diemen pakten diverse punten zodat uiteindelijk de eindklasseringen voor de plaatsen 2, 3 en 4 immers de eindzege voor Van der Hulst stond al vrijwel vast tenzij hij door pech getroffen zou wor den nog volop spanning brachten. Theo van Leeuwen zou in de eindsprint aan die spanning een einde maken door als tweede te eindigen, gevolgd door Jan Matze, Den nis van den Berg, Kees Jan maat, Wim Olsthoorn, Hennie van der Maat, Jan van der Geest, Wil Ooijendijk, Adrie van Diemen, Gerard Koek, Herman de Jong en Frans Cortenbach. De leidersprijs werd gewonnen door Bert van der Hulst vóór Nico van der Salm. Hierdoor werd de eind rangschikking bij de senioren als volgt 1. Cock van der Hulst 41 pun ten; 2. Theo van Leeuwen 32 punten; 3. Dennis van den Berg, 30 punten; 4. Adrie van Diemen 24,5 punten; 5. Jan Matze 20 punten; 6. Hennie van der Maat 19 punten; 7. Frans Cortenbach 15,5 punten; 8. Kees Janmaat 12,5 punten; 9. Bert van der Hulst 11,5 pun ten; 10. Peter Berg, Wim Olst hoorn en Jan van der Geest, allen 11 punten. De leidersprijs ging naart Bert van der Hulst die zeven maal als eerste de streep passeerde. Voorafgaand aan het criterium werd een „dikke banden race" gehouden. Twintig mensen kwamen hiervoor aan de start voor zes ronden. Jan van der Salm was de snelste senior en Marcel Koeken de beste ju nior. net m een r steu tbeer In drie maanden is een pieren voetbalvereniging worden tot een actieve ve t I niging met een eigen steifdeel clubgebouw, jeugdhuis kleedaccommodaties. De l Voorschoten presenter v J zich zaterdag tijdens (fe zeer druk bezochte rece en diverse wedstrijdbal de officiële opening wethouder L. Marselis, door het hijsen van de cl vlag deze handeling verrii te. De sportvereniging voortgekomen uit de zaCjJJJi! dagafdeling van Rands de Sport. Vanuit de verdrukkindha zoals zij het zelf plegen Uitk< noemen, hebben de leegde van de vereniging een po h t zelfwerkzaamheid aan de rst sl, gelegd, waar men de zij voor af kan nemen. De Douw. Voorschoten heeft gewn h. kerd met de beschikbare °Pkrj nanciële middelen. Zo st n in de kleedgelegenheden '8 oude kerkbanken van de I rardus Majellakerk uit Haag. Ze zijn onverwo baar, praktisch en boveni uiterst goedkoop. ittrel idpu U: da :d koop J eer 'ft te

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4