os Koemans blijft drie Van der Capellens de baas uick Boys overklast Roodenburg Jompetitieploegen Holland en AAV'36 naar de finale Teeuwen vierde in Waarderpolder MAANDAG 23 AUGUSTUS 1982 PAGINA 13 jax besluit met verlies DEN Het cricketteam van Ajax, dat vorige k met een overwinning op Rood en Wit 2 de lis in de overgangsklasse voor weer een jaar ig stelde, moest gisteren tegen datzelfde team, de laatste wedstrijd van het seizoen, wel met nederlaag genoegen nemen. eerst battende Ajax verloor al spoedig het wic- van Van Langevelde. Via Danny Eldering (28), y Fifield (25) en vooral Johan Gordinou (60), Ajax op weg naar een sterk herstel. In plaats rvan volgde evenwel een forse inzinking die de lenaars voor 169 aan de kant bracht. Een nog lijk hoog totaal, dat echter voor het op revan- beluste Rood en Wit niet hoog genoeg bleek. r het verlies van zes wickets werd de 172 en de bereikt. Ton Eldering bowlde 3 voor 41, Johan tenP*nou voor en Frits de Jongh 1 voor 25. LEIDEN Wielrenner Ka- rel Teeuwen uit de Zilk kon zich gisteren in Haarlem weer eens helemaal uitle ven. De sterke renner be ëindigde een bijzonder zwa re wedstrijd op het indus trieterrein Waarderpolder op de vierde plaats. In Haarlem viel de beslissing- al na vijf ronden toen 11 man, waaronder Teeuwen. uit het pe loton ontsnapten. De keiharde wind liet op het open parcours duidelijke sporen na. Vijf man moesten vooraan lossen, terwijl het peloton na verloop van tijd slechts zo'n 15 man telde, waar van diverse renners meerdere malen gedubbeld zouden wor den. Uit de kopgroep sprongen in de finale Bruessing en Dom peling weg, waarop Teeuwen achter Marco van der Hulst naar de 4e stek sprintte. Hans Stee kers (Noordwijkerhout) werd 14e, Jan Zwaan 18e. Zaterdag vond in Pijnacker eveneens een zware wedstrijd plaats. Hier zorgden de thuisrij- dende broers Peter, die winnaar werd, en Jan Hogervorst, goed voor de 2e plaats, voor een hoog tempo, dat slechts door weinigen bijgebeend kon worden. Niet meer dan 15 man reden de wed strijd uit. Katwijker Axel Her mans werd 8e, Ron Kok (Rijnsa- terwoude) bezette de 11e plaats. Ron Kok eindigde gisteren in het Belgische Melsele rond de 15e plaats. De jury. die Neder landers wel vaker niet ziet. klas seerde hem echter niet. Swiftju- nior Richard Ippel reed zaterdag verdienstelijk in de klassieker Oldekerk-Niekerk. De 17-jarige renner uit Leiden bevond zich in een ontsnapping met 13 man, waaruit 4 man ontsnapten. Daar op moest hij even lossen, maar met 6 man vond hij opnieuw de aansluiting In de sprint om de 5e plaats werd Ippel daarop 6e, goed voor de 10e plek. In Gouda reed liefhebber Hendrik Kool uit Rijnsburg gisteren een goede wedstrijd. In de eindspurt van een 5-mans kopgroepje gooide een overslaande ketting echter roet in het eten, waardoor er niet meer dan de 5e plaats inzat achter winnaar Lambo uit Utrecht. De Danaïden nog niet op niveau LEIDEN De Danaïden zal de resterende twee weken voor de seizoenstart hard nodig hebben om het vereiste overgangsklasse niveau te bereiken. Fides Pacta, een klasse lager uitkomend, klopte De Danaïden gisteren tijdens de jaarlijkse tweekamp met 8-4. Fiks won zaterdag het eigen jubileumtoernooi, DSV bleek bij Velocitas de sterkste ei Zuiderkwartier schreef het toernooi van De Algemene op haar naam. Zonder de gestopten Trudy Nap, Yvonne Peters. Henny Devilee en Ruud Visscher heeft De Danaïden duidelijk aan aanvalks- kracht ingeboet. De vier wel gerealiseerde treffers bleken giste ren in ieder geval te weinig tegen het op een zege beluste Fides Pacta. Bij de fusieclub scoorde Bea Schrama driemaal tegen haar oude vereniging. Fiks bleef ongeslagen op het eigen jubileumtoernooi. De niet complete Engelse landskampioen Vultrix en het in de districts competitie uitkomende Fluks werden tweemaal geklopt. Het or ganiserende Velocitas moest in Leiderdorp genoegen nemen met een tweede plek. DSV uit Bussum werd ongeslagen winnaar van het hoofdtoernooi. ?teke [DEN Voorschote- r Jos Koemans is win- geworden van het «bistoernooi van Leidse it. Hij ontmoette vanaf ^kwartfinale de gehele Van der Capellens en f ze alle drie de baas. man van der Capellen im er totaal niet aan te (6-2, 6-2), maar vooral ek bood in de halve de cjdstrijd prima tegen- rikai id. halvi iet k jongste Van der Capellen de enige die Jos Koemans set afhandig maakte. Hij 1de een slim slice spelletje vaak fraaie dropshots, zijn opponent de eerste f 3 nog niet doorheen sloeg. 1111 weede en derde reeks luk- i it wel: 3-6, 6-2, 6-1. Arnold der Capellen hanteerde in I inale een tegenovergestel- aktiek. Hij bestreed Koe met topspin forehands s regelmatig de netposi- Dit resulteerde in een ui- fraaie partij, die uiteinde- lorh resulteerde in winst s Koemans: 6-4, 6-2. /an der Capellen bleek lijk de revelatie van In de tweede hij Marinus Broos- een ronde verder geconcentreerd spe- k Bouman in drie sets en in de halve finale betrekkelijk weinig met Bob van Over- De finalisten in het damesenkelspel B van het tennistoernooi van Leidse Hout, winna res Annette van der Mey (links) en Petra Wessels. Arnold van der Capellen speelde een zeer sterk toernooi, maar sneuvelde in de finale tegen Jos Koemans. beeke: 6-1, 6-4. Het damesenkelspel B leverde twee verrassende finalisten op: Petra Wessels, die geïnvesteer de trainingstijd zag renderen en in deze vorm een plaats voor de Match-Masters zou hebben verdiend, en Annette van der Mey, die als vierde ge plaatst tot de eindstrijd door drong. Petra Wessels bereikte de finale via twee driesets overwinningen, de eerste op Marijke Guyt en nummer twee op Nancy Toole. Annette van der Mey kwam zover dankzij winst op Jacqueline van Wijk in de halve finale: 6- 2, 6-U. De eerste plaats ging der Capellen-brothers. Her- naar Annette van der Mey, die man en Freek bleven in twee op eigen park Petra Wessels sets Dick Bouman en Frits ruim voor bleef: 6-4, 6-2. Luijk voor: 7-6, 7-5. Het herendubbelspel B leverde De herenenkelspel C finale wèl winst op voor twee Van was een OLTC aangelegen heid. Mare Mellema en Olav ten Bosch streden om de eerste plek. Mare Mellema bleek goed overweg te kunnen met de tie-break, hij won de eerste set op die smalle basis, leverde de tweede reeks ruim in en besloot de derde set zoals de eerste; met winst in de tie-bre ak: 7-6, 0-6, 7-6. Bij de dames boekte Margot van Overloop van De Munnik toernooizege nummer drie. Een halve fina lezege op Patricia Lafay in drie sets voegde zij daar een overwinning op Ellen Winkel, die haar eerste finale van het seizoen speelde, aan toe: 6-2, 2- 6. 6-4. Bij de veteranen greep Joly Drok de hoofdprijs dankzij een overwinning op Truus Tön- jann: 6-3, 7-6. Bij de heren bleek Piet van Paridon weer eens de sterkste, hij bleef Henk ten Bosch in drie sets voor: 6-3, 6-7, 6-2. In de dub belspelen was Frank Bonte de grote man, hij pakte met Ton Grimbergen de dubbelspeltitel en was met W. Westerhout de sterkste in de mixed. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen Leidse Hout HEB: Jos Koemans - Arnold van der Capellen: 6-4. 6-2; DEB: Annette van der Mey - Petra Wessels 6-2. 6-4; HDB: Herman van der Capellcn- Freek van der Capellen - Dick Bou man /Frits Luyck 7-6. 7-5; HEC: Mare Mellema - Olav ten Bosch 7-6. 0-6. 7- 6; DEC: Margot van Overloop - Ellen Winkel 6-2. 2-6. 6-4; HDC: Piet Par- levliet/Piet van Duivenvoorden - Jan van Duijn/Hans Coemans 6-3. 6- 3; GDC: Jan Kuyvenhoven/Simono den Hollander Barbara Luyck/Rob van Wijngaarden; HEVet; Piet van Paridon - Henk ten Bosch 6-3. 6-7. 6- 2; DE Vet; Joly Drok - Truus Tonjann 6-3. 7-6; HDVet Frank Bonte/Ton Grimbergen - Langeveld/Everts 6-2. 6-3; GDVet: W. Wcsterhout/F Bonte - Truus Tönjann/Jan den Boeft 3-6, 7-5. 6-3. Spelmoment uit het oefentreffen dat SJC met 4-2 van UDO won. bij Verburch. Bij rust keek de Noordwijkerhoutse ploeg al te gen een 2-0 achterstand aan. In het tweede bedrijf kon het sterk spelende VVSB daar slechts één goal tegenover stel len. DOCOS haalde flink uit tegen Moordrecht. Het werd 6- 2, na een 5-0 stand bij rust. Veor de Leidse ploeg scoorden Hans Hillenaar, Ton van Hou ten, Sjaak Rietbergen (2x), Sjaak van Leeuwen en Ed Dubbeldeman. Het,Wassenaar- se Blauw Zwart moest in de finale van het door Wilhelmus georganiseerde toernooi het onderspit delven tegen DHC. De 0-1 nederlaag kon echter eervol worden genoemd. NSV'46 is winnaar geworden van het geslaagde toernooi van Concordia Hillegom. De Noordense ploeg won de finale via strafschoppen van Bloe- mendaal. Concordia zelf werd vierde. Het door vakantiegan gers verzwakte Bernardus won met 1-0 van Warmunda. De enige treffer kwam op naam van Peter de Groot. SJC versloeg'UDO in matige wed strijd. Het 4-2 voor de Noord- wijkers. Halverwege was het 2-1, dankzij twee goals van SJC'er Joop van der Zalm en een tegentreffer van Jan van der Zalm. In het tweede be drijf tilde Peter Marijnen de stand naar 3-1, waarna Wil- bert Witteman tegenscoorde. SJC'er Jan van der Zalm be paalde de uitslag vervolgens op 4-2 voor de thuisploeg. Al phen verloor in de finale van het eigen Rijnstreekbekertoer nooi met 2-0 van het Amster damse AFC. De zondagvier deklasser bereikte de eind strijd door een 3-1 overwin ning op Woerden. Rini van Elk. Mart van Elk en Tom de Jong waren de doelpuntenma kers in die partij. voortreffelijk doen in haar oe fenserie. Dit weekeinde werd Roodenburg naar een verdien de 7-1 nederlaag gespeeld. In de eerste helft liepen de Kat- wijkers uit naar een 4-0 voor sprong door doelpunten van Frank van der Kley (twee). Mart van der Plas en Huug Aandewiel. Ronald Jansen scoorde toen tegen. Na de pau ze deden Huug Aandewiel, Cees van Rooyen en Mart van der Plas Quick Boys op 7-1 eindigen. Katwijk was tegen Loosduinen in de eerste helft wat beter. Al heel spoedig bracht Jan van Duyn de Kat- wijkers aan de leiding. Na de doelwisseling viel Katwijk dermate sterk terug dat de 1-0 overwinning nauwelijks ver diend te noemen was. KRV zaterdag was tegen Aarlander- veen steeds de sterkere. Jaap Hoek en Gijs Ouwehand brachten dat voor rust door middel van doelpunten tot uit drukking. Na de pauze bepaal de Rolf Mulder de eindstand op 3-0. SIZO en Oegstgeest deden weinig voor elkaar on der, maar de Hillegommers maakten beter gebruik van de geboden kansen. Na vijf minu ten zette Peter Bol SIZO op voorsprong. Kort na aanvang van de tweede helft bracht Frank Hogewoning Oegstgeest weer op gelijke hoogte. Peter Bol bracht SIZO evenwel toch nog de 2-1 zege. Woubrugge won van zaterdagderdeklasser SVPTT. Na rust boog Wou brugge via twee treffers van Leo van de Wetering een 1-0 achterstand volledig om: 2-1. Woubrugge legde mede door die zege beslag op de Piet Semmeling bokaal, een aan een reeks nederlaagwedstrij den verbonden trofee. Sv Voorschoten kwam zaterdag uit tegen SVLV. De thuisploeg kwam spoedig op voorsprong, maar Piet Douwes scoorde te gen voor SVLV. Na rust wa ren de gasten wat sterker en trokken dankzij een treffer van Mart van der Valk de zege naar zich toe. Ter Leede en Die Haghe werkten een ta melijk mat duel af. Voor rust waren er geen kansen en dus ook geen doelpunten. Na de pauze werd het spel iets beter. Chris Papjes zette Die Haghe op voorsprong, waarna Hennie Zoet alsnog een gelijkspel be werkstelligde. Hillegom zege vierde met 3-1 over Wils kracht. De gelijkopgaande eerste rondgang werd dubbel- blank afgesloten. Na rust gaf Hillegom de toon aan en liep via Paul Lubbe, Wim van Roode en Peter van der Berg uit naar 3-0. Wouters scoorde nog tegen. ROAC kan terug kijken op een geslaagd toer nooi. Gisteren streden de orga niserende vereniging en Lug- dunum om de derde en vierde plaats. Tot de rust bleef het 0- 0, maar door twee treffers van Jaap Schilthuijzen won Lug- dunum met 0-2. De finale ging tussen Alphense Boys en Lis- se. Door een treffer van Jan van Rijn trokken de Alphena- ren met 1-0 aan het langste eind. SJZ behaalde een ruime 3-0 zege op Floreant. Theo Op dam en Cor van Tongeren scoorden voor rust. Na de doelwisseling was het weer Opdam die de derde treffer op z'n naam bracht. Randstad Sport was zeer matig op dreef tegen Quick Steps. Bij rust ke ken de Voorschotenaren tegen een 1-0 achterstand aan. Na rust liep die op tot 3-0, alvo rens Jules Perel kon tegensco- ren. Alphia en Meerburg werkten een vrij pover duel af. De Zoeterwoudenaren wa ren wel sterker, zonder even wel te imponeren. Werner Pi- lanen scoorde vlak voor tijd de winnende Meerburgtreffer. Foreholte scoorde er tegen WH duchtig op los, te weten zeven maal. Bij rust was het nog slechts 1-0. John van Dijk (drie maal), Piet Ruygrok (twee maal). Theo van Kam pen en Fred Arroyo hadden het vizier op scherp staan. Teijlingen deelde met RKDES: 1-1. Voor rust kwam RKDES aan de leiding door toedoen van Dick van der Voort. Na rust kwam de Sas- senheimse ploeg wat terug en zag Peter van Rijn de gelijk maker scoren. Daar het SVLV tegen Nicolaas Boys aan scherpte ontbrak, bleef de sco re steken op 2-0. Piet Douwes en Mart van der Valk waren de enigen die kans zagen om te scoren. LFC werkte een prima toernooi af bij het Delft- se DHL. De kanaries legden beslag op een gedeelde tweede plaats. Slechts één van de vijf partijen die tegen DHL werd verloren. De tweede plaats werd veroverd door een 3-1 overwinning op het Zoe- termeerse DSO. Voor. LFC scoorden Nico van As (2x) en Cees de Roode. VVSB verloor Er werd dit vanzelfspre- weer zeer druk ge- door de voetbal- uit de Leidse regio. (met 7-1 van winnend), Boys (9-2 op SVOW), Alphia winst op Rijnstreek) DOPOS (6-2 tegen scoorden er name lustig op los. zaterdagteam van Lisse in de uitwedstrijd tegen verdienstelijk Voor de pauze via Rob een 0-1 voorsprong. eerste kwartier van de de helft domineerde Spa- lurg en kwam terug tot 2- ïb Suttorp bracht de gast- >e toch nog de halve t: 2-2. ARC en Rijns- [se Boys waren zaterdag e vrij matig op dreef. De strijd leek na 90 minuten »g spectaculair voetbal ook in een terechte 0-0 de- te eindigen. Twee rninu- jvoor tijd bezorgde Wilco Leeuwen ARC op wat ge- Sge wijze toch nog de 1-0 RCL was tegen GDS de 'ere ploeg. Voor rust lit Pierre van Gemerden leiderdorpers aan de lei- Na de thee kwam GDS op gelijke hoogte. Dick der Bijl zette RCL ander- op voorsprong, maar we derom kon GDS deze nivelle ren: 2-2. SVOW kwam er te gen Hazerswoudse Boys niet aan te pas. De 9-2 einduitslag zei meer over de zwakte van de Oude Weteringse ploeg dan de kracht van Hazerswoude. De negen kwamen op naam van Jan Platteel (vier), Gert Jan Groen (twee), Sjaak van Dorp, Chiel Kampman en Kees van Tol. Voor SVOW scoorden Ton van Zuijlen en Dick Balkenende. Dankzij een betere conditie kon Alphia te gen Rijnstreek uitlopen naar een ruime 7-1 overwinning. Na een 2-0 ruststand viel de gastequipe in de tweede helft steeds verder terug. Voor Apl- hia scoorden René Noorlander, Piet Lagerwey, Leo Aartman, Wil van Klaveren. Theo Noor lander. Hoewel Leiden nog niet op de top van haar kun nen speelde behaalde men toch een verdiende 2-1 zege op SCW. Voor rust liepen de Lei- denaars uit naar een 2-0 voor sprong door treffers va'n Maar ten Onvlee en Kees van der Linden. Na de spelhervatting kwam SCW tot 2-1 terug. Noordwijk ontving op eigen veld het tweede team van Feyenoord. Voor rust waren de Rotterdammers wel iets be ter, maar de zeekanters hiel den goed stand. Na de pauze kreeg Noordwijk zelfs de beste kansen op de zege. Tien minu ten voor tijd deed John Marijt die overwinning inderdaad in Noordwiikse handen belanden: 1-0. Quick Boys blijft het DEN De ploegen AAV'36 en AV Hol- zijn dit seizoen zeer Kvol in de competitie. AV Holland hebben leren en de dames zich aatst voor de finale, telfde geldt voor de in van AAV. De heren De Spartaan hand- :den zich zeer gemak- in de hoofdklasse, was mede te danken de uitstekende presta- van kogelslingeraar van Noort, die op de Ie competitiedag met 59.20 meter slechts vijftien centimeter van het natio nale record verwijderd bleef. Door blessures, afschrijvingen en het voortijdig uitvallen van steeple-loper Wim Cozijn kon de herenploeg van De Spar taan in Den Haag geen toppo sitie veroveren. Wel vielen de Lissenaren op door enkele zeer goede individuele presta ties. Absolute topper was Peter van Noort met 59.20 meter met de slingerkogel. De nationale kampioen bleef daarmee slechts vijftien centimeter ver wijderd van het Nederlandse record. Kees Toussain weerde zich sterk met 11.0 en 22.2 op de sprintnummers. Theo Dijk stra liep hier 11.3 en 22.7. John van Loon scoorde een hoog puntentotaal met 15.0 op de 110 meter horden en 6.57 ver. Ad van Doorn nam twee hor dennummers voor zijn reke ning. De 110 meter ging in 15.2 en de 400 meter in 56.7. Op deze laatste afstand was Aad Kortekaas met 56.1 iets snel ler. Een goed gemiddelde werd op de 800 meter gelopen door Martien van Rijsssel (1.56.6) en Paul Stratthof (1.57.6). Piet Waning had voor de vijf kilo meter 15.07.5 nodig. Peter Blokker kwam op de 400 me ter na 51.8 over de eindstreep, waarna hij 13.00 meter sprong met het hink-stap-springen. De dames van De Spartaan kwamen op de derde vrijwilli ge competitiedag niet meer aan de start, waarmee degra datie uit de hoofdklasse een feit wercL In Leiden plaatsten de heren- teams van AAV en AV Hol land zich voor de finale van de eerste klasse. Beste Holland atleet was Nico van Noort met 13.95 meter met de kogel en 48.76 meter met de discus bei de geod voor een eerste posi tie. Een eerste plaats was er ook voor Mark van Vliet met 4.60 met-er met de polsstok. Jek Persoons liep met 1.55.7 een sterke 800 meter. Kees Riemens wierp 54.70 meter met de speer. Sterk was ook het lopen van de junior Jan Jansen, die zich met 4.01.1 op de 1500 meter goed weerde. Theo van der Veer liep op de 5000 meter 15.25.8. De 400 me ter was goed bezet met Michel Moll (50.8) en Frans Blom (51.3). voor Ed van Gemeren 9.28.1. Adrie Harteveld was onge naakbaar op de 5000 meter: 15.03.5. Jos Bosman wierp ten slotte de speer 55.90 meter ver. Paul Boere bleef met 51.12 niet ver bij hem achter. Bij het verspringen was AAV verte genwoordigd door John Nie- meijer (6.46) en Rudy van Mourik (6.20). Ger Egberts liep de 400 meter in 51.5. Ook de atleten van AAV'36 De dames van AAV stelden op eisten enkele eerste plaatsen de derde dag in de eerste klas- op. Zo sprong John Niemeijer se enigzins teleur en moeten 2.05 hoog. Rudy van Mourik nu afwachten of de prestaties deed hier met 1.95 niet veel van de eerste twee wedstrijden voor onder. De 3000 meter steeple chase werd een prooi voldoende zijn voor een finale plaats. In Leiden was alleen het speerwerpen met 38.06 voor Ingrid Zuidervliet en 37.50 voor Kim Nieuwland echt goed verzorgd. Ingrid Zuidervliet kwam ook met de discus tot een respectabele af stand 35.58. De dames van Holland hebben zich in de tweede klasse op grond van de resultaten op de eerste twee dagen wel zeker voor de finale geplaatst. De dames van De Bataven kwamen net iets te kort. Femmy Jansen wierp hier 29.62 met de discus en 10.55 met de kogel. Tineke de Groot sprong 1.60 meter hoog. Maries Hunck liep 13.0 op de 100 en 62.5 op de 400 meter. Thea Kouwenhoven had voor de kortste afstand 13.1 nodig. Bij het speerwerpen kwamen Ria van Dijk en Hella van de Graaf tot 29.32 en 29.02. De heren van De Bataven kwamen in Hoorn redelijk voor de dag. Vreemd genoeg waren nu de technische num mers beter verzorgd dan de loopnummers. Zo wierp Ed de Vos 53.24 met de speer en 36.40 met de discus. Gerrit Verdoes stootte 11.72 met de kogel en wierp 46.22 met de speer. Kees van Klink en Hans Righolt namen de 5000 meter voor hun rekening met 15.298 en 15.428. Gert Veld huizen liep de 400 meter in 52.8.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13