FC Den Haag voldoet aan de verwachtingen T 'C Den Haag et af van 'riksen I- Duindigt niet in trek bij dravertrainers önnje ^Sikimitc! Theo de Rooy rondewinnaar door vechtlust Roeifederatie besluiteloos 'Kono aar |spanol (ii LEIDSE COURANT MAANDAG 23 AUGUSTUS 1962 PAGINA 11 DEN Liverpool heeft 2. De fdag voor de zesde keer in 74°.0 en jaar het 'Charity Shield' overd. De landskampioen i in het Wembley-stadion traditionele wedstrijd voor begin van het competitie oen tussen de landskampi- prij en de bekerwinnaar tegen lenham Hotspur met 1-0. een doelpunt van Ian -34-3 h in de 33e minuut leidde erpool bij de rust al met De ploeg is nu in het bezit drie van de vier trofeeën, in het Engelse voetbal te jienen zijn. Liverpool won nog de Leaguebeker. Ian Rush is op weg naar het enige doelpunt voor Liverpool. Steve Lundquist breekt wereldrecord 100 meter schoolslag MISSION VIEJO Steve Lundquist heeft de Ameri kaanse zwemkampioenschappen dit jaar tot de zijne ge maakt. De wereldkampioen op de 100 meter schoolslag was de enige die een aansprekende prestatie leverde met een wereldrecord op diezelfde afstand. Hij zwom harder dan ruim een maand geleden in Mission Viejo bij de se lectiewedstrijden voor de wereldkampioenschappen in Ecuador, toen hij de beste wereldtijd maakte met 1.02,62. Deze keer ging hij in 1.02,53 door het water. Tijdens de open Franse kampioenschappen in Mégève had Anne- marie Verstappen op de 100 meter vrije slag geen enkele moeite de andere deelneemsters achter zich te houden. De Brabantse finishte ontspannen zwemmend in 56,38 seconden. Op de 800 meter bleef Jolanda van der Meer de concurrentie eveneens ruim voor. De zwemster uit Delft legde de afstand af in van 8 minuten en 53,47 se conden. Het trio Verstappen, Van Staveren en Van der Meer haalde in Mégève een score van honderd procent. Schietbaan weggewaaid ZEVENBERGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Zevenbergen de mobiele schietbaan voor het Neder lands kampioenschap kruisboogschie- ten over 20 meter, dat gisteren zou worden gehouden door de stormachtige wind verwoest. De twee tenten, een waar de schutters uit moesten schieten en e e n waar de schijven staan opge steld, werden door de wind zo'n 70 me ter meegesleurd. De schade was van dien aard dat de nationale titelstrijd moest worden afgelast. Tevens kwam door de grote beschadigingen aan de enige accommodatie die de kruisboog- bond rijk is, het doorgaan van wedstrij den in september, waaronder inter lands tegen Belgie, in gevaar. Van den Berg weer aparte klasse HOORN Plankzeiler Step- han van den Berg toonde bij de Nederlandse titelstrijd in de open surfklasse op het IJssel- meer bij Hoorn zijn kwaliteit. De winnaar van de pre-Olym- pische regatta in Long Beach won afgelopen weekeinde het Nederlands kampioenschap bij de lichtgewichten. Van den Berg won vijf van de zeven manches. Marco Tellier werd tweede met elf punten achter stand. Bij de zwaargewichten werd Onno Tellier eerste met slechts drie punten voorsprong op John van der Starre. Bij de dames won Jolanda de Jong. Blessure Hinault valt mee PARIJS De blessure die Bernard Hinault in de tweede etappe van de Ronde van Limousin opliep blijkt mee te vallen. In eerste instantie dachten de behandelende art sen aan een breuk van de linkerenkel, later vreesde men voor gescheurde enkelbanden. Bij nader inzien heeft de viervoudige Tour de France-winnaar slechts schaafwon den aan zijn enkel en linkerarm aan de valpartij overge houden. „Het is minder ernstig dan ik vreesde", verklaarde de Breton zaterdag. Zijn ploegleider Cyrille Guimard beves tigde die opmerking: „Binnen twee a drie dagen kan Hi nault de training hervatten. Het is zelfs mogelijk dat hij op 27 augustus aan de start verschijnt van Parijs - Bour- ges". De kwestie-Callac, waar vijf renners onder wie Hi nault de dopingcontrole weigerden, is evenwel nog steeds niet opgelost. De vakbond van profwielrenners in Frank rijk (UNCP) heeft gezegd, dat geen enkele Franse profes sional aan de wereldkampioenschappen zal deelnemen, indien de straffen, opgelegd aan Hinault, Bernaudeau, Le Bigault, Clerc en Vallet, niet worden ingetrokken. IN HAAG Werner iksen komt niet naar Den Haag. Coördina- p4 Eddie Hartmann van L l Haagse club bekeek in telschap van penning- ïester Gerard Weber de lense spits zaterdag in ipenhagen tijdens een npetitiewedstrijd van ins club Bronshoj tegen edrikshavn. Daar bleek toch niet dusdanig te nnen imponeren, dat Den Haag hem wilde ïtracteren. Bovendien lelden de voor FC Den e e ag-begrippen pittige fi- ncïele verlangens van speler, die vorige week ^eséen Rijswijk op proef lelde en een dag later 'tartjor assistent-trainer Piet Zoete in eigen omge- n efcg werd geobserveerd) zijn huidige club hier cur een rol. De :kei e tr rtmann: „Naar aanleiding de bevindingen van De is Eriksen nog eens n. Hij speelde zaterdag Ier de voorhoede en kwam net goed tot zijn recht. Het aij duidelijk geworden, dat n zwak linkerbeen heeft ker «et zo sterk is in een kop- Hij heeft wel een goed nzicht, neemt een bal 1 aan en schermt deze goed de financiële kant van de betreft, verklaarde Hart- e. n in nog: „De Deense compe- t"3 begint het beslissende sta> m te naderen. De club van n heeft nog kans op pro- Het spreekt vanzelf, dat nshoj hem daardoor liever t kwijt wil en dus een pitti- n c vergoeding vraagt". Den Haag blijft overigens tijken naar een aanvaller de selectie in ieder geval te vullen. ijdsr RCELONA Thomas re: 4 Cono, de doelman van voetbalelftal van Ka- nd roen, heeft een con- s« ct getekend bij Espa- De Spaanse club be lde Canon Yaoende, de waarvoor N'Kono ruim een kwart nd«Ijoen gulden. n de ch Ribbeek, assistent van ip Derwall, coach van de -jJhl stduitse voetbalbond, haakt de Olympische Spelen in af. Dit als gevolg van het Udat hij het niet kan vin met de wijze van werken Derwall. Dit is tijdens het in Spanje overigens naar in toe aan het licht getre- Dietrich Weise, een ande- lach in dienst van de DFB, Sok van plan af te treden dezelfde redenen, is een kans, dat Ribbeek de 'ptduitse voetbalbond zelfs Ier verlaat. De Oostenrijk- oetbalbond zoekt nog altijd bondscoach. Ribbeek fdt met Helmut Johannsen, nenteel trainer van het tserse Sankt Gallen, ge- md als kandidaat, choslowakije heeft al een iwe bondscoach. Deze is ntisek Havranek, tot dus- assistent van dr. Jozef iglos, die na het echec op WK in Spanje onlangs zijn slag als coach heeft inge- nd. Venglos was in functie Hs 1978, in welk jaar hij de lige technisch directeur Sparta Praag Vaclav Je- opvolgde. 1-Heinz Förster van VfB ttgart is door de lezers van Westduits sportblad geko- tot de beste speler van het ^lopen seizoen. Voor dit feit inr d hij vrijdag voor de wed- bsfcd van zijn club tegen Bo- sia Dortmund in de bloe- gezet. '4 E f«"i oai Piet Groen (derde van rechts) brengt de stand op 3-1 na een solo door de verdediging van Vitesse. DEN HAAG De ken nismaking met de eerste divisie is voor v FC Den Haag geen onplezierige aangelegen'heid gewor den. De aanhang toonde zich immers uiterst tevre den over het met 3-1 ge wonnen thuisduel tegen Vitesse en de inhoud, die de ploeg van trainer Cor van der Hart aan het ge beuren had gegeven. FC Den Haag voldeed aan de verwachtingen, die tijdens de aanloop van de competitie wa ren gewekt, waarvan enthou siasme en inzet en af en toe leuke staaltjes techniek de be langrijkste kenmerken waren. Ondanks de bemoedigende oe fenperiode was Van der Hart toch niet geheel gerust over het Haagse debuut in de laag ste klasse van het Nederlandse profvoetbal. Een zeer naar wens verlopen openingsoffensief temperde de nervositeit van Van der Hart niet. Vanaf het moment, dat de Arnhemse spits Herman Gerdsen de bal aan het rollen had gebracht, werd Vitesse door de thuisclub opgejaagd. Een aanpak, die FC Den Haag weldra, zij het met een beetje „medewerking" van de Gel derse verdediging, een voor sprong van 2-0 opleverde. De periode hierna rechtvaardigde min of meer Van der Harts ongerustheid. Letterlijk en fi guurlijk viel zijn ploeg terug. Vitesse, dat door het failliet gaan van zijn sponsor ondanks andersluidende berichten zon der shirtreclame speelde, ope reerde overigens te traag in de opbouw om FC Den Haag werkelijk in moeilijkheden te brengen. Een lichte verslap ping van de concentratie in de Haagse afweerlinie impliceer de na een verre pass van Chris van der Akker wel in Vitesse's aansluiting gevende treffer van UEFA-international Bosz. Bij een tweede vergissing van FC Den Haags laatste lijn fun geerde doelman René van Antwerpen als redder in nood. Van der Hart puffend: „Onbe grijpelijk, dat er geen rust in ons spel kwam, toen we met 2- 0 voor stonden. Dan moet de ploeg toch de bal durven rond te spelen. Bovendien hadden wij met die voorsprong bereikt wat ons voor ogen stond". Behalve door de jacht in de vijandelijke afweerlinie be reikte FC Den Haag het (Arn hemse) doel, doordat het aan vallend voortdurend een nu merieke meerderheid bezat. Een gevolg van het feit, dat Vitesse 4-4-2 speelde. Linker spits Wim Meijers zwierf re gelmatig op het middenveld, waardoor zijn directe tegen strever Edwin Purvis aanvan kelijk wat liep te „zwemmen". Toen de onwennigheid een maal was verdwenen, schakel de de Haagse vleugelverdedi ger zich in bij werkzaamheden op het middenveld en de aan valsopbouw, hetgeen tot ge volg had, dat de linkerflank van de Arnhemse afweer re gelmatig mankracht te kort kwam. Geen wonder, dat daar de ba sis werd gelegd voor het ope ningsdoelpunt, dat Bram Ront- berg maakte op aangeven van Mark Wotte. Purvis was later de aangever van het tweede doelpunt, dat Rontberg kop pend realiseerde. De actie volgde overigens op een in drukwekkende solo van Karei Bouwens, wiens schot stijlvol- zou worden gekeerd door doel man Lloyd Doesburg. De kans op 3-0 werd FC Den Haag ont nomen door de zwak leidende scheidsrechter Van de Mun- nik. Floot hij voortdurend af bij het geringste lichamelijk contact, de wijze waarop Vites se's linkerverdediger Roel Smand de op een pass van de weer goed spelende Guido Pen doorbrekende Alphons Groe nendijk (minder opvallend dan doorgaans in de oefenpe riode) torpedeerde vond de ar biter echter geen strafschop waard. Na rust had FC Den Haag de zaken volledig onder controle. Zeker, na het doelpunt, waar mee Piet Groen op schitteren de wijze op 3-1 had gebracht. In een betrekkelijk kleine ruimte etaleerde de naar rechts uitgeweken linkerspits zijn knappe passeervermogen. Hij kreeg drie Arnhemmers op handen en voeten en na zijn doeltreffend schot in de korte hoek de Haagse aanhang op de banken. Met de score van 3-1 bracht FC Den Haag zijn superioriteit ten opzichte van Vitesse be scheiden tot uitdrukking. Rontberg, Groen en Wotte hadden mogelijkheden om de score veel meer reliëf te ge ven. Verder trof Bouwens nog de paal na een actie, waarbij hij zijn sterke punten (tech niek, snelheid, doorzettings vermogen) op gave wijze eta leerde. „Bouwens, dat was het verschil tussen FC Den Haag en Vitesse", erkende de Arn hemse trainer Leen Looyen. FRANS LEERMAKERS Scoreverloop: 3. Rontberg 1-0, 23. Rontberg 2-0, 35. Bosz 2-1, 60. Groen 3-1. Scheidsrechter: Van de Munnik. Toeschouwers: 4.500. FC Den Haag: Van Antwerpen; Purvis, Pen. Melgers. Van der Mark; Wotte. Renooy, Groenendijk (Dek ker); Rontberg. Bouwens, Groen (Prevo). Vitesse: Doesburg; Hendriks. Mars man. Quint, Smand; Van der Akker. Ruud Das. Hannie Das; Bosz (Huls hof!). Gerdsen (Van Oosterom). Meij- WASSENAAR Als er geen topnummers op het programma staan van de Wassenaarse baan Duin digt dan heeft de baan- vereniging het moeilijk om de trainers met hun paarden binnen poorten te krijgen. Terwijl het aan bod op andere drafbanen groot is komt Duindigt met veel kunst- en vlieg werk aan een kleine be zetting van de acht drave rijen. Op de baan in Alk maar moesten gisteren zo'n veertig paarden wor den uitgeloot, omdat daar de animo te groot was. Dit seizoen is het baanbestuur van Duindigt begonnen met een competitie voor trainers met een maand- en jaarklasse ment. Daaraan zijn behoorlijke geldprijzen verbonden. Niette min is de aantrekkingskracht niet groter geworden en zo stonden er zaterdag acht dra verijen op het programma met een zeer geringe bezetting waarvan de meeste nauwelijks het aankijken waard waren. De finish van de Grote Kermls-prijs op de renbaan van Alkmaar was een neus-aan- neus-aangelegenheld tussen Ster Buitenzorg (voorgrond) en Ovatio. De foto wees la ter uit, dat eerstgenoemde had gewonnen. het gau\y duidelijk waarom er dag op de Wassenaarse baan Wolffers was het een goede nauwelijks vijftienhonderd aanwezig waren. dag. Jockey John Smith paardesportliefhebbers zater- Voor de volbloedtrainer Hans bracht voor hem in de tweede afdeling van de Amiens-prijs Loika winnend over de finish. In de ren daarvoor had hij ge noegen moeten nemen met de tweede plaats achter Lady Maxine (Terry Cain). De ama- trice van stal Wolffers, Leila Jacobs, de dochter van muzi kale Pim, won met Wallyfred het Korthals van Schooten Memoriaal, een ren met een grote naam maar met een be scheiden eerste prijs van twee duizend gulden. Suptertriotip Vijftien paarden komen er zondag 29 augustus op Duin digt aan de start in supertrio 35. Tot en met donderdag is het mogelijk de wedformulie- ren in te leveren op de post kantoren en tot en met zater dag op de wedstrijdbanen. Uk- kie Supreme gaat als lichte fa voriet van start. Uit zijn laatste vijf starts won de hengst twee keer en was driemaal tweede. Het paard won op 1 augustus te Groningen reeds een super trio. Onze favorieten: Ukkie Supre me, Sven Werstlandia en Tar- zan H. Onze outsiders: Siegfried Dak ota, Thor ter Lune en Schie- wago. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEUTSCHE VDTOURmZ 'méi Theo de Rooy (midden) is blij met zijn eerste grote over winning. Links nummer twee Paul Haghedoorn, rechts nummer drie Klaus-Peter Thaler. AKEN Theo de Rooy heeft gisteren zijn eerste grote ronde als wielerprof gewonnen. In zijn ama- teurtijd was hij daar al eerder in geslaagd, maar als broodfietser greep hij een aantal keren net naast de eerste plaats. Dit jaar nog moest hij in het voor seizoen in de Ronde van Corsica de eer laten aan zijn Noorse ploeggenoot Jostein Wilmann. Ook in de Ronde van Zwitser land, waarin hij uitste kend reed en de zwaarste rit over drie Alpencols won, ging de eindzege aan zijn neus voorbij. Giusep pe Saronni won en De Rooy eindigde andermaal als tweede. Ook vorig jaar miste De Rooy in de Ronde van West-Duits- land op een haar na de eindze ge. De Italiaan Silvano Contini bleef hem net voor. In de Ron de van West-Duitsland van dit jciar zette De Rooy de zaken naar zijn hand in de vijfde etappe, een bergtijdrit over ruim zeven kilometer. Ditmaal wist hij in de resterende etap pes stand te houden. Hij wist zich daarbij gesteund door zijn sterke ploeg, die in de Belg Paul Haghedoorn een tweede aas voor de eindzege had. In de eindrangschikking bezette hij de tweede plaats. De 25-jarige De Rooy, afge stuurd econoom aan de HEAO en woonachtig in Zuid-Lim burg, was niet als kopman van de formatie van Walter Gode- froot vertrokken. Die eer was toebedeeld aan de Westduitser Gregor Braun, de winnaar van 1980. Toen Braun het evenwel liet afweten, kreeg de voorma lige wereldkampioen bij de studenten zijn kans. Hij greep die met beide handen. De Rooy is geeh renner, die een uitgesproken kwaliteit bezit, maar zowel in de bergen, op het vlakke terrein als in de tij dritten kan hij zich met de besten meten. Enigszins ver rassend was het, dat hij in de bergtijdrit zegevierde. Meer op vechtlust dan op pure klim merstechniek bereikte hij dat resultaat en het bleek uitein delijk voldoende voor zijn triomf. In het weekeinde kwam zijn zege niet meer in gevaar. Za terdag maakte het tot 57 man uitgedunde peloton er een ge zellig fietstochtje door de Eifel van. De Fransman Philippe Poisonnier mocht ontsnappen en bereikte alleen de eind streep. De zevende en laatste etappe, die in twee delen was gesplitst, bracht ook geen ver anderingen meer in het alge meen klassement, wel nog een Nederlands succes. René Kop- pert won het eerste gedeelte. De neo-prof van Peter Post was de snelste van een kop groep van drie renners. Het laatste traject eindigde in een massasprint. De Belg Gui do van Calster kwam als eers te over de eindstreep, maar werd even later wegens hinde ren gediskwalificeerd. Hij werd teruggezet naar de twee de plaats en zijn landgenoot Noel de Jonckheere werd als winnaar aangewezen. Koppert bezette de derde plaats. Het tweede gedeelte van de zeven de en laatste etappe leverde alsnog een zege op voor de Belg Guido van Calster. Henk Lubberding is gisteren winnaar geworden van de Profronde van Heerhugo- waard. Lubberding legde de 100 kilometer af in 2.17,18 mi nuten. Op een achterstand van tien seconden kwam Jos Lam- mertink als tweede over de fi nish voor Jan van Houwelin- gen. Joop Zoetemelk en Gerrie Knetemann. Hennie Stamsnij- der won zaterdag in Raalte een profkoers achter dernies. Gerrie Knetemann werd tweede voor Jos Lammertink. De wielerclub De Peddelaars heeft in Sint-Willebrord het merkenkampioenschap van Nederland gewonnen. De ploeg uit Hoogeveen zegevier de in de tijdrit over 17 kilome ter in een tijd van 22 minuten en 42 seconden. In het eind klassement eindigde Zwalu wen als tweede, Wcstland Wil Vooruit als derde. De Omloop van de Mijnstreek, een vier daagse etappewedstrijd voor amateurs, is gewonnen door Nico Verhoeven. LUZERN Het congres van de internationale roeifederatie FIS heeft in Luzern, waar vandaag de wereldkampioenschappen be ginnen, twee actuele problemen voor zich uitgeschoven. Zowel ten aanzien van het omstreden gebruik van de roll-rigger in de skiff als de inzet van extreem lichte boten besloot het congres unaniem de discussies met een jaar te verlengen en de proble matiek definitief op het volgende congres, tijdens de WK 1983 in Duisburg, te behandelen. Op de jaarlijkse bijeenkomst van de nationale roeibonden werd bekrachtigd, dat Duisburg in 1983 als gast optreedt voor de WK senioren (26 augustus lot 4 september) en het Zweedse Jönkö- ping voor de junioren (18 tot 22 juli). In het Olympische jaar 1984 worden de WK voor de lichte roeiers gehouden in Montre al. De Olympische Spelen gelden tevens als WK voor de senio ren. In Los Angeles zullen alle wedstrijden uit klimatologisch oogpunt in de ochtenduren gevaren worden. In de commissie damesroeien nam de Nederlandse Nelly Gambon-de Vos na 13 jaar afscheid als presidente. Zij werd opgevolgd door Magdalena Sarbochova uit Tsjechoslowakije.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11