Groeiende aanvoeren en lagere prijzen binaen de perken i I „KLEINTJES" 071-122244 1 Lessen Te koop van part. Dierenselaan Half vrijstaand huis Wassenaar T.k. Winkel/Woonhuis Hazerswoude Leiden Noordwijk Eigen Haard Oegstgeest. Tel. 071-175151. Lid NBM. Dubbelbovenhuis Wolphaartsdijk Magic bus Scheepsaccu's Middenstandsavondschoisci MEAB's informatica-curs(^ „U en de computer. onderwijs-instituutMEABE:» MEAB onderwijs-instituut B.V. Tel.beantw. 1 LAND EN TUINBOUW LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1982 PAG» Hogere bloemenomzet dalende rentabiliteit In de afgelopen zes maanden van dit jaar is voor het eerst het omzetbedrag van een miljard gulden aan snijbloemen door de gezamenlijke bloemenveilingen, aangesloten bij de Vereni ging van Bloemenveilingen Nederland (V.B.N.), overschre den. De totale omzet beliep namelijk 1.062 miljoen gulden, hetgeen 7,8% meer is dan in de eerste zes maanden van het vorig jaar. In het eerste kwartaal was er een stijging van ruim 13%, maar liep in het tweede kwartaal terug tot 2,9%. Bij af trek van de invoer aan bloemen, blijkt dat er aan Nederland se snijbloemen een toename was van 7,3%. Gezien het feit dat het hoger prijspeil in het eerste halfjaar nog ruim 9% bedroeg, kan gesteld worden, dat deze in de laatste drie maanden slecht verliep. De rentabiliteitspositie van de Nederlandse bloemisterijsector zal bij een opbrengststijging van 7%, de zeer sterkstijgende kosten o.a. van de energie, het beeld verder verslechteren. Aan de hand van cijfers verstrekt door de VBA, te Aalsmeer, CCWS te Honselersdijk, Flora te Rijnsburg en Berkel, zijn door de VBN gemiddelde prijzen nagegaan voor bepaalde produkten over het eerste halfjaar. Zo blijkt dat de prijs voor de grootbloemige rozen met 2,3% is gedaald. Met name in het tweede kwartaal werden gemiddelde prijzen genoteerd die belangrijk lager waren dan in dezelfde periode vorig jaar. De aanvoer van genoemd produkt neemt, zij het met slechts 2% nog steeds toe. Ook voor kleinbloemige rozen werd de eerste zes maanden van dit jaar minder betaalt, namelijk gemiddeld 1,5%. Deze prijsdaling werd hoofdzakelijk veroorzaakt door het feit dat de aanvoer met 11,8% toenam. De aanvoer van de kleinbloe mige soorten neemt sterker toe dan die van de grootbloemi- gen. Wat betreft de aanvoer van troschrysanten van de jaar- rondcultuur. was deze in eerste halfjaar 1982 met 9,2% groter. In de maanden februari en april werd belangrijk meer aange voerd. Deze toename had mede het gevolg dat het prijsniveau met 2,3% daalde. De maanden mei en juni hadden op deze ongunstige ontwikkeling het meeste invloed. De ontwikkelin gen met de tulpen mogen over de afgelopen zes maanden gunstig worden genoemd. Nadat vorig jaar nog een prijsda ling van 14,4% werd genoteerd, bleek nu het prijspeil nu weer gestegen met 15,1%. Het tulpenassortiment is de laatste jaren nogal aan veranderingen onderhevig. De totale tulpenaan- voer nam met 6,% toe. Nadat jarenlang de aanvoer van freesia is toegenomen, wordt na zes maanden van dit jaar geconsta teerd dat er 2,4% minder werd aangevoerd. De maanden fe bruari en maart hadden de meeste invloed op deze ontwikke ling. De gemiddelde prijs is dit jaar gestegen tot het niveau van 1980. De stijging bedroeg 6,3%. Gerbera kende jarenlang forse aanvoerstijging. Dit jaar werd in zes maanden tijd evenwel nagenoeg geen verandering geconstateerd. Vooral in januari en in mei liep de aanvoer van Gerbera aan genoemde veilingen terug. Het prijspeil herstelde zich enigszins, namelijk plm. 2,9% na de prijsdaling van 7,1% vorig jaar. De prijsvorming van trosan- jers is in de afgelopen zes maanden ongunstig verlopen. Ten opzichte van vorig jaar daalde de gemiddelde prijs met maar liefst 15,1%. Met name in de maanden februari en juni werd belangrijk minder betaalt. De toename van het aanbod met 17,1%, is hierop zeker van invloed geweest. De laatste twee jaar is de aanvoer van standaardanjers weer stijgende. Dit jaar werd 17,3% meer aangevoerd. De vergro ting van het aanbod had onvermijdelijk een prijsdaling tot ge volg. De gemiddelde prijs daalde met 8%. Nadat vorig jaar nog een forse prijsstijging genoteerd werd voor lelietalcken, bleek dat de gemiddelde prijs nu met 6,1% was gedaald. Deze komt geheel voor rekening van de maanden mei en juni. De aan- voertoename van 14,5% zal, bij het tot stand komen van de prijs eveneens een rol hebben gespeeld. Het aanbod van kel ken op de veilingen is thans met 15,5% afgenomen. Uit het overzicht over het eerste half jaar van Vei ling Westland Noord blijkt dat de aanvoer van de belangrijkste glas groenten in sommige ge vallen aanmerkelijk ge groeid. De financiële re sultaten hielden geen ge lijke tred en waren over het algemeen minder gun stig als vorig jaar. Dit komt ook in de veilin- gomzet tot uitdrukking, evenals bij vele andere veilingen in het land. In 1982 werd er in de perio de van 1 januari tot en met 9 juli ruim 4 miljoen gulden minder geveild in vergelijking met vorig sei zoen. Ten opzichte van 1981 valt de aanvoer van zowel ronde als vleestomaten groter uit. Dit ruimere aanbod kan toege schreven worden aan een ge ringe uitbreiding van de op pervlakte en vooral aan het gunstige weer. Hierdoor ver liep de zetting vrij probleem loos. Er werden ruim 100 mil joen bakjes ronde tomaten aangevoerd, hiermee kwam de aanvoer 16 boven die van vorig jaar te liggen. In de prijsvorming pakte het ongun stiger uit, want de gemiddelde prijs lag op 13,42 tegen vorig seizoen 15,81. In procenten uitgedrukt komt dit neer op 15 Bij de vleestomaten was de ontwikkeling veel stor machtiger. Het aanbod groeide naar maar liefst 900.000 bakjes, dit betekende een groei van maar liefst 35%. Ook bij de vleestomaten lagen de prijzen op een lager niveau. Toch viel dit gezien de sterke groei van het aanbod eigenlijk nog mee. Het prijsniveau zat 7 onder dat van vorig seizoen. De ge middelde prijs kwam uit op f 15,12 per kistje. De markt blijkt het ruime aanbod van vleestomaten redelijk goed te kunnen verwerken. In de af gelopen week liet de prijsvor ming van tomaten duidelijk weer te wensen over. Het is en blijft voor een tuinder een hard gelag om te moeten con stateren dat een met zorg ge sorteerde vracht van 600 bak- Ook de vrouwen van de tuinders helpen flink mee jes doordraait. De prijs schom melde tussen de 3,20 en 3,40 per kistje. Heel West- Europa is op het ogenblik ruim voorzien van tomaten. Er wordt dan ook buiten de Hol landse grenzen een gevecht geleverd, met name op de En gelse markt. Bij de komkommers was er ten opzichte van 1981 een groei van 10 Er viel een verschuiving waar te nemen in de aanvoer van lichtere naar zwaardere sorteringen. In de eerste maanden van het aanvoerseizoen was er steeds sprake van een negatief prijs verschil ten opzichte van het vorige seizoen. Zo had men op 1 juni een achterstand opgelo pen van 7,5 cent per stuk. In juni trad er een verbetering op, in deze maand is de achter stand bijna geheel wegge werkt. Tegen het eind van de maand was er nog slechts sprake van een negatief prijs verschil van een halve cent. Een nieuwe ontwikkeling bin nen de komkommerteelt is de teel van mini-komkommers. De omzet van dit produkt be droeg eind juni 50.000,-. Paprika's De paprika's deden voor het eerst sinds drie jaar weer mee in de groei van het aanbod. In het afgelopen half jaar was er sprake van een groei van 16 Er valt de laatste jaren een doorzettende verschuiving waar te nemen van groen naar rood. Dit kwam ook in de prijsvorming tot uitdrukking, de prijsdruk bij de rode sorte ringen nam duidelijk toe. Het aanbod van rood groeide met 27 en kwam uit op ruim 3,2 miljoen kilo. De gemiddelde prijs daalde in vergelijking met vorig seizoen met een gul den per kilo. Zo werden er dit seizoen voor de rode sorterin gen gemiddelde prijzen be taald van 4,69. Het aanbod van groen groeide met 9 en de prijs daalde met 5 Voor een kilo groen werd er gemid deld 4,19 betaald tegen vorig seizoen 4,41. Aubergines De aanvoer van aubergines groeide met 262 ton (16%). Vanaf het begin van het sei zoen was het aanbod groter als vorig jaar. Op 15 april was er al 120 ton aangevoerd tegen 55 ton in 1981. Deze vervroeging kan op naam geschreven wor den van de teelt op steenwol. Een piek in de aanvoerstijging trad op in de maand juni. De gemiddelde prijs lag eind juni op 3,17 per kilo. In 1981 was dit 3,50 en in 1980 kwam men uit op 3,03. In de afge lopen week schommelde de prijs rond de twee gulden per kilo. Het aanbod neemt af en de prijs kan weer wat aantrek ken. Radijs Als hekkesluiter in dit over zicht van Veiling Westland Nood wordt de radijs ge noemd. De resultaten bij dit gewas komen zeker niet als de minste uit de bus. In 1981 bleef het aan het radijsfront vrij rustig. In het afgelopen sei zoen was er weer sprake van een groei. Het aanbod nam met 1,2 miljoen bos toe en kwam uit op totaal 7,8 miljoen bos. Toch ging bij dit gewas de prijs niet gebukt onder deze groei. De gemiddelde prijs wist zich op het niveau van 1981 te handhaven en kwam uit op 67 cent per bos. Bloemkool De aanvoer van bloemkool verminderde sterk. Als gevolg hiervan liepen de prijzen in een korte tijd fors op. Voor de „zessen" werd er ,175 be taald (in de week ervoor 81 cent) en voor de „achten" f 1,68. Het aanbod neemt ver der af en men mag hogere prijzen verwachten. Bij Chine se kool was er ook sprake van een forse prijssteiging. De prijs klom van 65 cent naar 1,06 per kilo. Met een afnemend aanbod in het vooruitzicht mag er op een vrij vaste prijs vorming gerekend worden. Tjaa tlijk rslic Terug van vakantie wet pari gen en Bijna iedereen is weer van vakantie teruggekeerd en 't i&mei lemaal fijn verlopen; we hebben prima weer gehad en dak ook aan de tuin best te zien. Terwijl we weg waren, heeft]?" onkruid een goede kans gekregen; allerlei zomerbloemen ^an tonen bosjes uitgebloeide bloemen, kortom, we weten, watigaa te doen hebben. Een van de laatste vakantiedagen zullenpog wel moeten besteden aan de tuin. Het gazon zal best ttie maaibeurt nodig hebben en als er een heg in de tuin staat,j.je_( die wellicht geknipt moeten worden. Zo blijft het werk int^jp wereld.... maar och, we mogen toch wel aannemen, dat w< de vakantie nieuwe krachten opgedaan hebben?. Nou dar Men komt misschien ook voor de verrassing te staan als ijscht zijn kamerplanten inspecteert. Buur of kennis hebben wiles waar trouw gezorgd voor het watergeven en voor het vfsch plukken van een vergeeld blaadje hier en daar; maar 05002 ontdekt luis op sommige kamerplanten!. Hoe kan dat nou eens, anders heb je daar toch nooit last van?. Het zal wel j de warme zomer liggen, wordt dan gedacht. ere Och, 't ligt meestal een tikje anders. Tijdens de vakantie it va maar heel weinig of helemaal niet geventileerd, ook wpl v; niet altijd tijdig een zonnescherm of luxaflex neergela| Ha Dan krijgen we een vochtige, warme omgeving zonder frisse lucht. Elke plantenliefhebber weet, dat zo'n situ^ gunstig is voor het ontstaan van schimmel, welnu, ook pl tenluizen vinden dat een ideaal „leefklimaat", 't Is dus Ift- niet de schuld van de buur of kennis! We moeten er wat aan doen, aan die bladluis. Ze hebben melijk zuigsnuitjes, die ze in de groene plantendelen kunj'tter boren, om zich dan vol te zuigen met sappen. De planten den dat minder leuk, tal van zulke „aderlatingen", dief Pri voedsel wegroven. :tami Tussen haakjes, volgens de deskundigen komen er in len landje meer dan zeshonderd verschillende luizensoorten vj'n we proberen dus maar niet, het juiste „soort" vast te stellu[8G Trouwens: veel meer interesseert ons de vraag, hoe kod we er zo snel mogelijk weer af?. 8el' Nu zijn er tegenwoordig allerlei spuitbussen te koop met secticiden", maar persoonlijk zijn we niet zo dol op dat gesp 1 met onbekende dingen. Er wordt ons trouwens ook regelfamf tig verteld, dat het drijfgas in die spuitbussen (dikwijls frejP'aa zo slecht zou zijn voor de atmosfeer. Daarom maken we |aate melding van een veel „gezonder" en goedkoper middel: ze "at spiritus. Heel eenvoudig: we lossen ongeveer 20 gram zac me (groene) zeep op in een liter water en voegen dan 10 gfn spiritus toe. Wat die hoeveelheden betreft, zo erg nauw sti" het niet eens. Met dat mengsel bespuiten we de door luis ^1l"c getaste planten en na een week herhalen we de handePtte nog eens. Tien tegen een, dat de luizen het loodje gelegd lj?n£e ben. Er is nog een ander, volkomen „natuurlijk" middel,"* hc heel wat luizensoorten doen sneuvelen: pluk een flinkej"loe brandnetels (handschoenen aan!) en zet die een etmaal in ?JJ u emmer water. Vervolgens gaan we sproeien met dat wabur' Heel eenvoudig, totaal onschadelijk en het kost geen cenPvie Ook is er nog de dopluis, we zien dan kleine bruinachh? v bobbeltjes op de stengels en aan de onderkant van de blr'e 1 ren. Die kunnen we met een fijn penseeltje aanstippen f £,et spiritus en vervolgens bespuiten met ons zeep-spiritus me sel. Maar let op: de bruine bobbeltjes aan de onderkant fei varenbladeren zijn géén dop- of schildluizen; die horen £rs;, voudig bij varens, 't zijn zogenaamde sporen. 'a8 Na de vakantie is er in de tuin vaak weer heel te doen. LEIDSE COURANT HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. MEISJE 17 jr. zoekt werk voor hele week, liefst in winkel. Tel. 01713-3508, Anemoonstr. 17, Roelofarendsveen. Gezocht een kamer In Lelden voor de periode okt. '82 tot juni '83. Henk Granzier, Wagenlngen, tel. 08370-22543. Heel woonhuis voor 4 5 personen, te huur gevr. Huur ca. 1000. Tel. 070- 245195. Derdejaars student rechten zoekt KAMER in Leiden. Roest. Heemstede, tel. 023-288203. KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kolom in kleine letters met een woord In hoofdletters. Prijs 34 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer groot gezette regels. Prijs 38 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leidse Courant. Haagsche Courant. Het Binnenhof. Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant. Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3.34 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,35 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2.65 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. juist plaatsen v Fouten in telefc door onduidelijk handsct#ift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf redenen advertenties te weigeren. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di- rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Wij geven een leuk inrullprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewlelerspeclalist Pola- nen, Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. I DIVERSEN KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Uw TROUWREPORTAGE In kleur, één feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen. Ker- klaan 2. Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Gebroken 'ruiten, glas In lood. REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring ventilatoren. Glasrepara tiebedrijf D. Galjaard. De Sltter- laan 76, tel. 071-132916. verzendwerk. Inl. (gefr. en velop bijsluiten). Nieuwe Toe komst. Postbus 174, 5240 AD Rosmalen. Molenstraat 49, Noordwljk. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Rij-instructeur is een goed en zelfstandig be roep. De VRM helpt u op weg. Iedere maandagavond voorlich ting, aanvang 20.00 uur op de Ln. v. Meerdervoort 178, Den Haag. Voor Inl. bellen van 11.00-15.00 u. en 18.00-19.00 u. 070-80.48.49. Overige kan tooruren 070-64.99.00. Aan vang cursus half september. Ook voor aanvullende opleidin gen A en CE/DE. Au-pair gevraagd bi) Hollandse familie Duitsland, Düsseldorf. voor 2 kinderen 4 en 7 Jaar. Tel. 070- 86.27.68 of 09-492105-4573. van Jr. voor 18 uur per week (overdag) tegen vergoeding of gratis Inwoning. Tel. 071- 155222. Leuke bijverdienste Ogllvle/Marktonderzoek b.v. vraagt: Dames en Heren voor het houden van vraagge sprekken (interviews). Schrijf of bel naar: Sarphatikade 8, 1017 WV Amsterdam. Tel. 020- 235400 (ook 's-avonds en in weekend)of 020-245315. Fully furnished 5-room apartment c.h. 2 zolder KAMERS met gebr. keuken en douche. 275.- Incl. g.l.w. Tel. 01751-14090, na 18.00 uur. Dringend! ind. rechtenstudent oudejaars o.ld.J. zoekt wegens overplaat sing in Lelden of omstreken woonruimte. Tel. 020-198385. Studentenechtpaar zoekt etage met vrije opgang, eventueel door woningruil In centrum (2 kmrs., resp. 4x4 en 4x3, gebr. keuken en douche en zolder). Bellen tussen 17.00 en 19.00 uur. Tel. 071-132601. Afgest. student Engels recht Cambridge Universiteit zoekt kamer Onderwijzer zoekt woonruimte I WATERSPORT Mercedes Benz DIESELMOTO REN voor uw boot. Wij zorgen desgewenst voor deskundige inbouw. Wij leveren keerkoppe- lingen, watergekoelde sprult- stukken. ollekoelers enz. Stip- donk. Leiden. Schuttersveld. Tel. 122525. Privé 141032. I LESSEN EN CLUBS Let op-Knip uit Geopend te Lelden „Verkeers school Unicum" voor Lelden en Omstreken kring 44, Haarlem- merstr. 309 bij de Haven. Spec, aanbieding maand augustus, 1e tien lessen Ineens Incl. theorie cursus 260.- overige lessen 44.- p. uur (60 min.). Iedere 25e leerling dat wordt Inge schreven gratis opleiding excl. examen. Moderne opleiding volgens Vamor-M-l In nieuwe Fiat's Argento, ook vrachtwa gen, motor. Tevens verlenging van uw huidige rijbewijzen. Voor meer Inl. Haarlemmerstr. 309 of tel. 01713-4365. geopend van maand, t/m vrijdag 9.00 t/m 16.00 uur. Adviesbureau Gieles Uitgever maandblad Sagittarius Meer dan 20 jaar ervaring. Aan vang nieuwe cursus voor begin ners en gevorderden 7 septem ber 1982 19.15 uur. Laan van Meerdervoort 944, Den Haag. Leer zelf een horoscoop bere kenen en verklaren, Meer infor matie, tel. nr. 070-252613. ADVERTEREN DOETVERKOPEN I B ONROEREND GOED AANGEBODEN J Ruime 4-kamerwonlng op eerste etage, gestoffeerd, grote keu ken, veel kastruimte en groot balkon, vraagprijs 89.000,-. Br. bur. blad SP 55042. Oostdorperweg 173, parterre met hal. keuken, garage, 1e etage, 3 sl.kmrs., c.v., vrij uitzicht over bollenvelden, 36 mtr. diepe achter tuin. 310 m2, eigen grond. Pr. 190.000,- k.k. Tel. 01751-18488. Woonhuis: 3 kamers, toilet en douche, grote tuin op het zuiden met grote schuur. Winkel: met aparte werkplaats. Vr. pr. 124.000,-. Goudenregenstraat te Den Haag. Tel. 070-636233 De Poelzoom 18. Aan 3 zijden vrije geschakelde villa met garage/berging met vlie ring. grote woonkamer met open haard, studeer/werkkamer, luxe open keuken, bijkeuken. 4 slaapkamers, berging, 2 badkamers, 2 toiletten, C.V. gas. Rustige en landelijke omgeving. 350.000,- Nachtegaallaan 17. Hoekhuis met voor- en zonnige achtertuin met schuur en vijver, kamer en suite met parket, doorloop naar keuken, 5 slaapkamers, balkon, 2 toiletten, badkamer met ligbad en douche, C.V.-gas, ged. thermopane beglazing. Vrij uitzicht, centrale ligging t.o.v. station, winkels, scholen, ziekenhuizen. 240.000,- Op 2e etage gelegen appartement met lift, eigen parkeerplaats in garage en berging, woonkamer over de hele breedte met schuif pui naar zitbalkon en uitzicht op zee en boulevard, open keuken, slaapkamer, badkamer met ligbad. 162.000,- Rijklof van Goensstraat. Ind.: woonkamer 13 x 4,5 m., 4 slaapka mers, balkon, ligbad, eiken keuken, parketvloer, openhaard, c.v.- gas, alles is nieuw en pas verbouwd. Vr.pr. 169.000,-. Tel. 070-835288, b.g.g. 255848. Te koop aangeb. op grens Voorburg-Den Haag 2e Etage-portiekwoning Ind.: 4 kmrs., badkmr., grote garderobe-ruimte. Modern in gerichte keuken, balkon, c.v. Vr. pr. 85.000.-. Br. bur. bl. SP 55047. Leeg te koop 4 kamerwoning met douche, 2e etage Huls horststraat, omg. Zuiderpark. Pr. n.o.t.k. Tel. 070-648344. Na 17.00 uur. Aan Braassemermeer, 30 min. van Den Haag, Amsterdam. Te koop ruime woning. Woonkmr. plm. 35 m2, open haard, open keuken, 4 slaapkmrs, grote ber ging. Tuin Z.W. Vraagprijs 149.000 k.k. Inl. 01721-9832. Kantooruren: 020-936963. Vrijstaande eengezinswoning, landelijk gelegen, 10 min. van Goes. In recreatie- en water sportgebied. Met tuin en stenen schuur. 3 sl.kmrs. badk. en vlie ring. Privé-zonneterras 16 m2, bj. 1954. Vrij uitzicht: korenveld en weilanden. Vr.pr. 89.000 k.k. Tel. 01198-1916. T.k.a.: perceel - Rijswijk (Z-H) Benedenwoning, tuin, 4 kmrs. keuken, balkon, schuur ei plaats. Leeg te aanvaarden. Bo venwoning: 6 kmrs., keuken, balkon en berging. Huurop brengst plm. 4.400.- p.J. Te bevragen: tel. 01846-4169 J busretours London 135,- Athene 385.- Berlljn 125,- Dublin 315,- Istanbul 465, Liverpool 180,- Kopenhagen 180,- Stockholm 295,- Ook goedkope vluchten Magic Bus-Nieuwstraat 6H 2511 AV Den Haag 070- 65.48.24 Rotterdam Tel. 010-132304 Utrecht Tel. 030-332438. Steeds voorradig: overzet plaatwerk voor div. merken auto's. Braay BV, Bloemendaalsestraatweg 91. Santpoort-zuid. 023- 376400, geopend: ma. t/m 8.00-17.00, z.a. 8.30-12.30 u. WATERSPORT Kanovaren op de Nleuwkoopse plassen. Roeiboten- en kanoverhuur „De Ziende". Zuideinde 2, Nieuw koop, 01725-1761. T.k. aangeb. 2 surfplanken eigen bouw. Tel. 01713-3862- Te koop KAJUITZEILJACHT Kolibrl 5,60, i.z.g.st., f 7500,-, tel. 01713-3832. VRIJHEID 960 met geldige meetbrief volledig wedstrijd schip, 2 gr. zeilen, 4 genua's, 1 spinnaker, harkenbeslag overloop. 5.000,-. Tel. 070- 466972. ïn" Herengracht 4 - Leiden. Rijksgesubsidieerde opleiding^ middenstandsexamen. Lesgeld: slechts 305.- per ei Inlichtingen: maandag t/m vrijdag van 9.30 - 17.30 uur.' Huj oop Jlrwe ie k VOO Cursusduur slechts 4 maanden - leslokaal met micro-cor^ Vraag inlichtingen bij: Herengracht 4, Leiden - teleloon 071-130660. kl »f ai H HUISHOUDELIJK PERSONEEL Ie Gevaagd voor 1 oktober, 2 inwonende hulp j va bij hulpbeh. oudere dame te Den Haag, dichtbij centrun nen, gas. water, electra. J salaris nader over. te komen. Vrij 2 dgn. per week. Zeeiy\js voor echtp. z. kind. waarvan de man een baan of uitkeiLner Brieven met referenties te sturen aan bur. blad onder nij„e>n 55045, in le Te huur 7.5 m. ten Broek KRUI- SER, 4-pers.. vrij v.a. 21/8 v.a.i omg. De Kaag. Info. na 18.00 uur 071-155236. UW KLEINTJE WORDT GELEZEN B ZAKEN EN FINANCIERINGEN Wie stelt assurantie-inschrijving A of B beschikbaar. Uw reactie gaarne naar A.A. Postbus 857212508 CK. Den Haag. Ter overname aangeboden. Eerste klas specialiteiten-restaurant met bar. Op goede stand gelegen en luxueus geoutilleerd. Omzet 400.000 p.jr. Vr. prijs 225.000. Boeken ter inzage. Financiering event, mogelijk. Brieven onder nr. 3925. H LESSEN EN CLUBS IB Dansschool Karei en Jose van der Linden finalisten Nederlands kampioenschappen professionals 1981 en 1982 geven ook voor u club- en privélessen in ballroom en latljns- amerikaanse dansen. Speciale clubs voor scholieren, jongeren er paren. Inschrijven dagelijks behalve zaterdag van 19.00 tot 22.00 uur aan de school. Splinterlaan 91 Leiderdorp of bel ons even tel. 412255 Mondeling Economisch Administratief Beroepsonderwijs voor volwassenen, vraag gratis studiewijzerll Herengracht 4. Lelden telefoon 071-130660. Pi WINKEL/KAPPERS PERS. GEVR. zei Drukke internationale bloemenwinkel Bloemenhal Centraal Station Den Haag vraagt voor direct: verkoopster/bindster m/v Leeftijd 18-35 jr. Verkoopervaring gewenst. Zij die uit de branche komen genieten de voorkeur. Wisseldiensten. Soil, uitsluitend na tel.afspr. 070-85901 heer Klffers tussen 14.00 en 20.00 uur. Deurenspecialist Zoekt u een nieuwe deur. dan is een bezoek aan onze zeker de moeite waard. De deuren kunnen ook voor u a worden. Flevoweg 11a, Merenwijk achter Groenoordt den. Tel. 071-213832 b.g.g. 01713-3226. Leer thuis met de computer werken Nu basis cursus op video cassette. Gebruik van div. co onze workshop mogelijk. Vlasveld Computers, Morsw j 071-120848. Ook te huur. Tel. 02522-10063. Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. KUNST EN ANTI H. J. Visserij vraagt te koop oud g hoogste dagkoers. Téj muntverzamelingen. H. J. Visser, Haagh(| Leiderdorp. 891271/412025. Beautyfarm SLOOPGOUD contant voor 14 krt.. I 1 verpl., v. Ruiten, Antii -• Rapenburg 12 (operft Wassenaar, Rijksstraatweg 787, tel. 01751-78685 b.g.g. 77534. Snel bruiner, lichaams massage alle cosmet. beha llngen enz. Ook dag- en weeku ren. Gespecialiseerd afslankdiëten. Meer dan 100 oude en antieke vanaf 125.-. 12 n tie. Inruil elke klok n Molensteeg 11, Hilli 02520-15204. tot 6 ui

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4