Onenigheid over aanpak mafia-terreur Ba Leger ingezet tegen plunderaars in Bombay HP IHAJITENLAND ait in 'ij ,eger Seychellen slaat ïuiterij neer EZE MAAND AL ACHTTIEN MOORDEN GEPLEEGD IN PALERMO betogingen oor olidariteit ouden aan Krappe overwinning voor regering-Botha Z-Afrika beschuldigd van moord op verzetsleidster Fransen binden strijd aan tegen Action Directe lies gereed voor ertrek Palestijnen USMERS M ffl DE TIJD di&ENE LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1982 PAGINA 7 Ut Albert Rene hebben gisteren de muiterij die een dag (rder was ontstaan, op bloedige wijze de kop ingedrukt. IOI toroverden het nationale radiostation, en een kazerne ■"I ir de opstandige militairen zich met een onbekend aan- gijzelaars hadden verschanst. President Rene verklaar- na de actie, waaraan ook speciaal uit Tanzania overge ven militairen deelnamen, dat nog enkele militairen op je voeten zijn. Over het lot van de gijzelaars liet de pre- ent niets los. Er werd evenmin gerept over slachtoffers, bedrag Volgens ooggetuigen zijn er doden gevallen. De presi- it zei dat hij met de rebellen had onderhandeld totdat idelijk werd dat ze alleen maar een verskechtering wil- De opstandige militairen wilden beter behandeld wor- door de officieren, die hen als „varkens" zouden heb- behandeld. 2.025 1.010 2.015 1.015 Wilddieven doden duizenden dieren LUSAKA Wilddieven in de Afrikaanse staat Zambia hebben in de jaren 1973-1979 ongeveer 50.000 olifanten en 6.000 neushoorns ge dood. Volgens een officiële mede deling in de Zambiaanse hoofdstad Lusaka is het bestand van deze diersoorten in het gebied van Lu- angwa-Tals, waar in 1973 nog circa 100.000 olifanten en 8.000 neus hoorns verbleven, intussen dras tisch uitgedund. Volgens het rap port is het echter nog kwalijker dat jaarlijks in Zambia ongeveer 10.000 vierkante kilometer bos wordt ge kapt, omdat daardoor de mogelijk heid voor in het wild levende die ren om zich terug te trekken, steeds meer wordt beperkt. Irak bombardeert olie-eiland Kharg BAHREIN Irak heeft giste ren olie-installaties op het Iraanse eiland Kharg gebom bardeerd. Daarbij is volgens woordvoerders in Bagdad ver meden olietankers te treffen. De aanval zou zijn uitgevoerd om „buitenlandse tankers die zich bij Kharg bevinden of die daarheen op weg zijn een laat ste kans te geven te verdwij nen, vóór de grote aanval wordt uitgevoerd". Met de aanvallen op Kharg wil Irak Iran ertoe dwingen de aanval len op Iraakse grensplaatsen te staken. Begin eind oktober naar Parijs JERUZALEM De Israëlische premier Begin zal eind oktober een bezoek brengen aan Frank rijk. Dit heeft oppositieleider Peres gisteren gezegd bij zijn terugkeer uit Parijs. In de Franse hoofdstad zal Begin een bijeenkomst ter soli dariteit met de Russische joden bij wonen. Peres heeft in Parijs ge sproken met president Mitterrand over onder meer de gespannen re latie tussen Israël en Frankrijk als gevolg van de anti-joodse aansla gen in Parijs, waarna premier Be gin sprak van een herlevend anti- -semitisme in Frankrijk. Begin had het ook niet begrepen op de Franse reacties op Israëls inval in Libanon. De gevel van het kantoor van het rechtse Parijse weekblad Minute werd vannacht zwaar beschadigd door de ontploffing van een bom. De extreem linkse organisatie Action Directe heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. )ME Terwijl de ma- van Palermo vöort- rdt, maken de autori ten ruzie over de ma- er, waarop deze moord- rtijen moeten worden stopt. De situatie is in- 5sen zo uit de hand gelo- n, dat ook de Kerk zich lee is gaan bemoeien, t verschil van mening er de juiste aanpak van schrikbarend toegeno- en mafia-terreur bestaat tussen de regering in Rome en de man die in april speciaal naar Paler mo is gezonden om aan die praktijken van de on derwereld een eind te ma ken, generaal Dalla Chie- Dalla Chiesa, vermaard we gens zijn successen tegen het terrorisme, rekende op specia le volmachten en bevoegdhe den om tegen de uitstekend georganiseerde mafia afdoende te kunnen optreden. Maar in deze verwachting is hij teleur gesteld. De regering (en met name de minister van binnen landse zaken Rognoni) staat hem slechts toe binnen het raam van de bestaande wetten op te treden. Volgens Rognoni heeft de Italiaanse staat alle middelen in huis om de mafia de baas te worden, mits die middelen goed worden benut. Hij heeft Dalla Chiesa als reac tie op de golf moorden van de laatste weken slechts enige honderden gendarmes méeéer ter beschikking gesteld. Maar volgens Dalla Chiesa (in Italiëe steevast aangeduid als de sterke man) gaat het hier niet meer om een simpele ver hoging van het aantal politie mannen. Alle overheidsinstel lingen dienen gemobiliseerd en geplaatst te worden onder het bevel van één man, van hemzelf. Te vaak komt het volgens de generaal voor, dat de lokale autoriteiten (waaron der ook de gerechtelijke macht) tegenstribbelen en hun medewerking weigeren. De onenigheid tussen Dalla Chiesa en zijn superieuren in Rome is zo toegenomen, dat hij al gedreigd heeft ontslag te zullen nemen. Waar het alle maal om begonnen is, de uit schakeling van de mafia, daar komt voorlopig weinig van te recht. Op de 18e dag van au gustus werd in de driehoek van de dood (de drie dorpjes even buiten Palermo) de 18e mafiamoord geregistreerd, en de 96e in de regio Palermo sinds het begin van dit jaar. Ter ere van haar speciale be strijder, generaal Carlo Alber to Dalla Chiesa, heeft de mafia haar moordcampagne „Carlo Alberto" gedoopt... De Kerk van Palermo, in het verleden nooit erg betrokken bij de bestrijding van de mafia, is nu ook van leer getrokken tegen de mafia. In de paro chiekerken van de streek is een boodschap voorgelezen van de priesters van de drie dorpjes, die samen de driehoek van de dood vormen. In die brief wordt fel uitgehaald naar de mafia en iedereen die de moordpartijen van deze misda digers op enige wijze mogelijk maakt. Vooral de (voor drie kwart christen-democratische) politici van de steden en dor pen van de regio Palermo worden door de priesters op de korrel genomen. „Het moet af gelopen zijn met de aanwezig heid van al die burgemeesters, al die wethouders en gemeen teraadsleden bij begrafenissen van gedode mafia-leiders." De bevolking wordt opgeroepen zich door het geweten té laten leiden, en de omerta, de zwijg plicht, die hen door de mafia is opgelegd, te doorbreken. De uitval van de priesters komt na eerdere oproepen van de kardinaal van Palermo en van paus Johannes Paulus II om een eind te maken aan de gewelddadigheden in de streek. Eind volgende maand komt de paus trouwens zelf naar Palermo en verwacht wordt, dat hij dan op de door de mafia-moorden verziekte situatie in de regio zal ingaan. MtSCHAU In Warschau in de Baltische zeehaven zecin zijn gisteren in strijd t de staat van beleg vreed- ne betogingen gehouden ten Bte van de verboden vak- 10, iid Solidariteit. De rege- igsgetrouwe kranten in de else hoofdstad riepen de be- Iking op de acties ten gunste Solidariteit te negeren. 2.010p>ieuw verzamelden zich uwel fuim achthonderd nsen op het Plein van de rerwinning om van hun un voor Solidariteit te ge- ijgf/i en liederen te Zingen, politie was weliswaar in loogde staat van paraat- I,. maar wist de bijeen- nst niet te verhinderen, werden een paar arresta- verricht. officiële persbureau PAP - Idde dat „extreme activis- van Solidariteit" een klei- betoging hadden georgani- rd in Szczecin. „Een deel ii de werknemers" van de RHTpte scheepswerven in de liet hun werkzaamheden steek om deel te kunnen icn aan een kranslegging het gedenkteken buiten de ifdpoorten. JOHANNESBURG De regerende Nasionale Partij in Zuid-Afrika heeft giste ren met een krappe meer derheid haar zetel in Ge- miston behouden. In de op zestien kilometer ten oos ten van Johannesburg ge legen stad vonden tussen tijdse verkiezingen plaats voor een zetel in het pro vinciale parlement van Transvaal. Waarnemers beschouwen de krappe meerderheid als een onverwachte tegenslag voor het regeringsplan om de Azia ten en kleurlingen in het land parlementaire macht te geven. De conservatieve partij van Zuid-Afrika, die. deze plannen afwijst slaagde er bijna de zetel in de wacht te slepen. Leider daarvan is oud-minister An- dries Treurnicht, die vorig jaar uit protest tegen deze plannen met een grote groep gelijkge zinden uit de Nasionale Partij stapte. In het plan van de Nasionale Partij, die sinds 1948 onafge broken aan de macht is, krij gen de 2,5 miljoen kleurlingen en 800.000 Aziaten voor het eerst stemrecht. Het plan moet nog goedgekeurd worden door regionale partijafdelingen. MAPUTO De Zuidafri- kaanse bevrijdingsorganisatie ANC heeft de Zuidafrikaanse regering ervan beschuldigd de hand te hebben gehad in de moord op de blanke verzets leidster Ruth First. Zij kwam eerder deze week om het le ven toen zij een brief opende waarin een bom zat verborgen. Volgens het ANC is de moord op Ruth First onderdeel van een campagne om de ANC-lei- ding om het leven te brengen. De Nederlandse anti-apart heidsbewegingen hebben ge schokt en verontwaardigd ge reageerd op de moord. In Zuid-Afrika is bekend ge maakt dat het aantal terroristi sche aanlsagen van 19 aansla gen in 1980 is gestegen naar 55 gedurende 1981. Negentig pro cent van deze gevallen konden tot een oplossing worden ge bracht, aldus het hoofd van de Zuidafrikaanse politie, luite nant-generaal Coetzee. Deze verklaarde dat het ANC en de Zuidafrikaanse comunistische partij hun guerrillaoorlog in 1977 zijn begonnen op te voe ren. Meer dan 30 linkse guer rillastrijders waren gearres teerd of op een of andere wijze om het leven gebracht. PARIJS De Franse rege ring heeft gisteren in het ka der van haar strijd tegen het terrorisme besloten de anar chistische organisatie Action Directe te ontbinden. Na af loop van het wekelijkse kabi netsberaad onder leiding van president Mitterrand verklaar de diens adviseur Jacques At- ttali dat de groepering een „ondergrondse organisatie is die uit voorstanders van ge welddadige acties bestaat en die contact houdt met bewe gingen van buitenlandse ex tremisten". Volgens hem heeft de groepering zich uitgespro ken voor „de gewapende strijd met terroristische middelen". De uiterst linkse organisatie liet vanmorgen weten verant woordelijk te zijn voor de aan slag op het rechtse blad Minu te, waarbij alleen enige mate riële schade werd aangericht. Eerder had de voortvluchtige leider van Action Directe. Jean-Marc Rouillan, verklaard dat zijn organisatie voor drie anti-joodse aanslagen verant woordelijk was, maar daar viel volgens hem niet die van de Rue des Rosiers onder. -De po litie heeft inmiddels vastge steld dat vier mannen daar voor verantwoordelijk zijn. Van hen zijn inmiddels monta gefoto's verspreid. Teveel wapens op marineschip WASHINGTON De Ameri- kaanse marinekruiser Ticon- deroga is zo volgeladen met moderne wapens en appara tuur, dat het schip te zwaar is geworden om zijn taak naar behoren te kunnen vervullen. Het schip, dat vliegdekschepen moet begeleiden en bescher men, is door zijn gewicht niet in staat de vliegdekschepen bij te houden. BOMBAY In de Westindiase havenstad Bombay zijn gisteren eenheden van het leger ingezet om een einde te maken aan rellen en plunderingen, die uitbraken nadat de politie in opstand was gekomen tegen de ont binding van haar vakorganisatie. In sommige delen van het land is een algeheel uitgaansverbod afgekon digd. De onlusten in de acht miljoen mensen tellende stad braken gis termorgen uit, nadat de regering van de deelstaat Maharashtra had besloten de politievakbond te ontbinden: tweeëntwintig vakbondsleiders werden krachtens de nationale veiligheidswet aangehouden en negentig andere politiemensen werden ontsla gen wegens „verraad en ontrouw aan het gezag". De bond wilde hogere lonen en betere werkomstandigheden. De politieagenten gingen uit protest tegen de arrestaties over tot het laten stoppen van treinen. Duizenden gestrande forensen gingen toen op strooptocht uit en richtten zware schade aan aan stationsgebouwen en winkels, die massaal werden geplunderd Een ooggetuige zei gezien te hebben hoe een complete horloge winkel in nog geen vijf minuten volkomen leeggeroofd werd. Later op de dag openden militairen het vuur op een menigte mensen die aan het plunderen waren en winkels in brand sta ken. Hoeveel slachtoffers daarbij zijn gevallen is niet bekend. ilNDE „NACHTMERRIE-BEIROET" IN ZICHT EIROET/JERUZALEM Het einde van de „nacht- errie-Beiroet" lijkt in zicht. Volgens de Libanese au- riteiten is alles gereed voor de evacuatie van de Pa- I stijnse stijders uit het westelijk stadsdeel. Het Libane- kabinet is gisteren akkoord gegaan met „het plan it met de Amerikaanse speciale afgezant Philip Habib erd opgesteld voor het vertrek van de Palestijnen en it redden van de hoofdstad Beiroet". Vandaag wordt !t ,ja" van Israël verwacht. De Libanese regering eft vandaag de betrokken regeringen (van de Vere- ]de Staten, Frankrijk en Italië) verzocht troepen te 'eren voor de internationale, macht die op de evacua- moet toezien. emier Al-Wazzan zei dat met de uitvoering van het plan, die 5 ee weken in beslag zal nemen, zaterdag of zondag zal worden jonnen. Zijn minister van buitenlandse zaken, Foead Boetros, tgde daaraan toe dat de dag van het begin van de evacuatie f inen 24 uur zal worden bekendgemaakt. Volgens de Israëli- ie militaire radio zal de Israëlische piloot Aharon Ahiaz, die or Palestijnse strijders in Beiroet gevangen werd genomen, i dag voor het begin van het vertrek van de Palestijnse guer- #strijders uit de Libanese hoofdstad worden vrijgelaten. Die fde dag zullen de lijken van negen Israëlische militairen die 1978 in Zuid-Libanon gedood werden, worden overdragen. Is- had die vrijlating en overdracht met kracht geëist. Amerikaanse gezant Habib heeft 69 dagen ononderbroken derhandelingen gevoerd, eerst over een beëindiging van de Ijd en daarna over het vertrek van de PLO. internationale vredesmacht voor Beiroet zal uit ongeveer man bestaan. Daaraan zullen ongeveer 3.000 militairen van ^geregelde Libanese leger worden toegevoegd. De macht, die worden geplaatst onder het gezag van de Libanese regering, niet staan onder één enkel commando maar zal een coördi- !-structuur van de vier nationale opperbevelen hebben. C uit welingelichte kring is vernomen zullen 350 Franse pa- uitisten, die in Calvi op Corsica gestationeerd zijn, als eers- <het Libanese grondgebied betreden. Hun aankomst, die tus- yrijdag en zaterdag verwacht wordt, zou zes uur voorafgaan Jiet vertrek uit Beiroet van de eerste groep Palestijnse strij kt .De Franse voorhoede zou spoedig gevolgd worden door de pge 450 leden van het Franse contingent, de 800 Amerikaan- iriniêrs en de 500 Italianen. Libanese premier zei dat de terugtrekking van de Palestijnse gprs uit Beiroet de eerste stap zal zijn ter uitvoering van de Uties 588 en 509 van de Veiligheidsraad van de Verenigde pies inzake Libanon. Die resoluties hebben betrekking op het pen van het vuren en de algehele terugtrekking van de Temde troepen uit Libanon. Elsevier vertelt zijn lezers waarom de PvdA weer gaat winnen. „Er is dit keer een vastbesloten kiezerscorps. Bij de vorige verkiezingen liet een groot deel van de aanhang het afweten. Hierin nu is een be langrijke verandering geko men. Sinds de PvdA het Cats- huis heeft verlaten, menen de socialistische kiezers weer naar de stembus te moeten gaan". Het blad veroordeelt het stemadvies van het IKV. „Omwille van de duidelijkheid in de politiek zou het goed zijn, als het predikaat inter kerkelijk werd geschrapt en als de kerken ook hun 'finan ciële steun zouden onthouden. Gebeurt dit niet, dan lopen de religieuze leiders het gevaar straxs verantwoordelijk te worden gesteld voor de bur gerlijke ongehoorzaamheid, wanneer het IKV nu al dreigt". De vraag of het anti semitisme weer herleeft, wordt aldus beantwoord: „Alle joden ter wereld te vereenzel vigen met het Israëlisch beleid is steun geven aan de rampza lige mythe van een internatio nale joodse samenzwering, waarvan eens Hitier zich heeft bediend. Van een herleving van het anti-semitisme in West-Europa is nauwelijks sprake, maar wél is het zaak zich te onthouden van steun aan de mythe waarop het is gebouwd". Het omslagartikel constateert dat Amsterdam dood-eng begint te worden. Hoofdinspecteur Valken: „Het lijkt er veel op, dat we naar Amerikaanse toestanden toe gaan. De georganiseerde inter nationale misdaad, waarmee we nu worden geconfronteerd, lijkt niet meer op de onderwe reld van tien, twintig jaar ge leden. Ze beschikken bijvoor beeld over de modernste appa ratuur". Amsterdam, dat verantwoor delijk is voor recente bomaan slagen. „We hebben geen zin meer in matpartijen met een stelletje ME-robots. Daarom zijn we overgegaan tot het'" aanpakken van mensen en in stituties die wél verantwoorde lijkheden dragen. En als je over mogelijke doden praat, praat dan liever over de doden die vallen door staatsterreur. Ga de onderzoeken maar na over de duizenden doden die hier vallen door kleine behui zingen". Het omslagartikel gaat over de bureaucratisering van Oom Agent. „Het komt mede, omdat wij geen mana gers hebben. Politiemensen die administratief werk doen, het is niet alleen doodzonde van die dure krachten, ze kun nen het soms niet eens. Die er varing van oudere dienders, die zou toch eigenlijk gebruikt moeten worden voor begelei ding, voor overdracht van kennis". Een gesprek voorts met jhr. Van der Goes van Na- ters, eens fractieleider van de PvdA. „Natuurlijk komt er een progressieve meerderheid. Het kan haast niet anders. Als ze de tegenstellingen echt ver scherpen, en dat moeten ze doen: polariseren. Het moment komt stellig weer, dat een groot front van de Nederland se bevolking zich schaart on der de gedachte van recon structie. Na de ergste crisis dan, zeker". Onze internatio naal vermaarde cellist Anner Bijlsma tenslotte over zijn vak: „Een cellist is dom, lui en dik. Cellisten hebben iets ontluiste- rends. Iets van: doe maar ge woon, dan doe je al gek ge noeg". In Vrij Nederland zegt de Is raëlische oppositieleider Peres: „Ik denk, dat een paar landen in West-Europa niet goed ge noeg naar de echte problemen van Israël kijken en dat ze meegesleept zijn door enige fraseologie. Ik geloof niet, dat Europa ooit enige invloed zal krijgen in het Midden-Oosten, tenzij het invloed krijgt in Is raël. En het zal nooit krijgen in Israël, als het niet ook naar de Israëlische argumenten luistert". Een vernietigend ar tikel voorts over de Amster damse Bijlmermeer. „Het oer- gebrek ervan is, dat de plan nenmakers van twintig jaar geleden ervan uitgingen dat Nederlanders, die een veer weg te blazen hebben, het liefst in een luxueuze en prijzi ge huurflat willen wonen. Dit is ongetwijfeld het duurste misverstand van de na-oorlog- se woningbouw geweest. De Nederlandse burgerij woont het liefst op de grond". Een gesprek voorts met lijsttrekker Ina Brouwer van de CPN. „Het verzet in de partij tegen de vernieuwingen moet je niet onderschatten. Mensen voelen zich onzeker, en het zijn niet alleen de ouderen die met die vijfjarenplannen zijn grootge bracht. Maar wat kunnen we anders? Je moet toch verder. Al die gemaakte fouten. Daar kan ik toch niet bij blijven stil staan?" Een blik achter de schermen tenslotte bij de ver kiezingscampagne van de PvdA. „Afgesproken is, dat andere partijen met zachtheid behandeld zullen worden, en dat het betweterige imago van de partij zoveel mogelijk ge dempt zal worden. Geen ge hakketak, geen gekift, geen gebakkelei. We moeten met Den Uyl trainen dat hij er niet echt tegenaan gaat". De Tijd laat burgemeester Gillisen van Valkenburg zijn bezwaren tegen een topless da- mesgroep aldus rechtvaardi gen: „In het zwembad is er na-, tuurlijk sprake van een heel andere situatie. Je gaat niet zonnen met je winterjas aan Maar in de dancing komen ze niet topless omdat ze het zc warm hebben". Secretaris-ge neraal Van Munster van de bisschoppenconferentie zegt over het stemadvies van het IKV: „We juichen toe, dat Pax Christi en IKV bijdragen aan de bewustwording. Maar de vraag komt nu, of die bewe gingen niet te polariserend op treden en zo de vrije discussie blokkeren. Nee, we gaan niét me^ de geldbuidel rammelen maar we willen wel een ge sprek". Ook in dit blad aan dacht voor het opstekende anti-semitisme. „Als nu kan worden aangetoond, dat de jo den eigenlijk een soort nazi's zijn, valt een deel van ons schuldgevoel weg. De ioden hebben geen recht te klagen over de Holocaust. Ze zijn net zo slecht als de nazi's zelf. Zo bereikt Hitier, ruim veertig jaar na dato, toch nog zijn doel". Een interview tenslotte met VVD-Kamerlid Van Erp. „De overheid zou eigenlijk moeten zeggen: ik zorg voor het klimaat, en de rest moet de ondernemer doen. En wie dan afvalt, valt af. Geen steun, geen nadere maatregelen. Dan Cl UI II Uil De Groene Amsterdammer noemt het stemadvies van het IKV „het intrappen van een reeds openstaande deur". Aan dacht ook voor de problemen bij de Amsterdamse politie. Toch: „Ik denk dat je de reali teitszin, ook van politiemen sen, niet moet onderschatten. Die zien best in dat er nu niets inzit. Verpleegsters worden op het moment, dat ze diploma's halen, ontslagen, leraren en onderwijzer worden aan de dijk gezet. Wie zijn wij dan als politiemensen?" Elders kritiek op het rapport van de Weten schappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, over de toe komst van de zachte sector. „De raad is enthousiast over het ontstaan van allerlei actie-, woon-, zelfhulp- en vrijwilli- gersgroepen, waarmee men zich, nu gezin en zuilen zijn uiteengevallen, kan identifice ren. De doelstelling van socia le integratie dus. Maar in de keuze van zijn beleidsmidde len breekt de raad juist onder linge solidariteit en lokale au tonomie af". Een gesprek ten slotte met ex-burgemeester Rashid A. Shawa van Gaza. „Als Israël denkt, dat ze nu het Palestijnse probleem in één klap hebben opgelost, ma ken ze een enorme misreke ning. We hebben nog steeds dezelfde stem. Misschien wordt dat geluid wel sterker, als het uit verschillende lan den opklinkt, nu de PLO daar heen gaat". Hervormd Nederland neemt het op voor het stemadvies van het IKV. „Hebben kerken en kerkelijke kringen in ver leden en heden met de politie ke bemoeienissen niet voor meer dan genoeg dwaalsporen gezorgd? Dat is zo. Maar het laat onverlet hun blijvende op dracht te streven naar een rechtvaardige samenleving, omdat dit een godsdienstige daad bij uitstek is". In een an der artikel de beschuldiging, dat ook de Nederlandse media verantwoordelijk zijn voor de toeneming van het anti-semi tisme. „Wij dachten, dat het voor een groot deel verdwe nen was. Het is niet waar. Het is er. Het wordt nu pas weer manifest. Het kan weer, omdat Israëls politiek, de joodse poli tiek, wereldwijd kritiek ont moet.. Dat ook talrijke joden zich tegen die politiek verzet ten, is 'niet interessant. Joden worden apart gezet". Elders wordt gesignaleerd, dat de mu- nitietrein-affaire als nasleep zal hebben, dat actievoerders straks geen kans meer krijgen. De Zutphense hoofdofficier van justitie Vaillant: „Op het moment kun je actievoerders alleen maar wegdragen naar het politiebureau en ze een be keuring geven. In de toekomst willen wij gebruik gaan ma ken van artikel 540: de rech terlijke bevelen ter handha ving van de openbare orde". alleen thuis een beetje voor me uit te staren. Zal ik dit doen, zal ik dét boek lezen. En dan denk ik: was er maar een alarm dat de politie in aan tocht is".

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7