Peter Houtman ziet Feyenoord in rol van FC Groningen Amerika verovert honkbal- f harten UVS geeft visitekaart je af Tine Langeveld viert rentree met zege SPORT FC Den Haag tevreden over reactie jfsleven Dagtrips naarYerseke, Floriadeen Bloemencorso FLORIADE BLOEMENCORSO LE1DSE COURANT DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1982 PAGIN (Van i verslaggever) DEN HAAG Ongeveer twintig bedrijven hebben gisteravond gevolg gege ven aan een uitnodiging van FC Den Haag voor nadere kennismaking. De uitnoding was gedaan via .een advertentie in de Haagse dagbladen en een hondervijftig-tal brieven. Voorzitter Den Duik van FC Den Haag erkende dat de respons niet bijster groot was, maar noemde de inbreng van de aanwe zige vertegenwoordigers van de bedrijven hoopge vend. „Het enthousiasme was zelfs zo groot dat ik de zaak wat moest afremmen. Er waren mensen die al direct met geld over de brug wilden komen. We moeten echter de zaak ge stroomlijnd laten lopen en ook de stichtig betaald voetbal 's- Gravenhage en de sponsors er bij betrekken, die in het afge lopen seizoen het mogelijk hebben gemaakt dat de wed strijd tegen MVV gratis kon worden bijgewoond". Gisteravond werd ook bekend gemaakt dat er wordt gewerkt aan de oprichting van een nieuwe supportersvereniging, de vrienden van FC Den Haag. Bij de eerste competitie wedstrijd, zóndag tegen Vites se in het Zuiderpark, worden hierover folders verspreid. FC Den Haag heeft nog steeds belangstelling voor Werner Eriksep De Deen werd giste ren geobserveerd tijdens een bekerduel van zijn club Brons- hój tegen AABEE door Piet de Zoete. Volgens de Haagse as sistent-trainer, die coördinator Eddie Hartman telefonisch op de hoogte bracht, maakte Eriksen evenals dinsdag tij dens Rijswijk-FC Den Haag een zeer redelijke indruk. Na terugkeer van De Zoete in Den Haag Wordt door FC Den Haag nader gesproken over het eventuele aantrekken van de Deense spits. Peter Houtman heeft een patent op het schieten op paal en lat. ROTTERDAM De af kalving van Feyenoord, die in het voorbije seizoen resulteerde in het missen van Europees voetbal, plaatst de Rotterdamse formatie dit jaar voor een heel bijzondere competi tie. Resultaat móet, dat zou dit keer de slagzin kunnen zijn. Want als Feyenoord er niet in slaagt terug te keren tot minimaal UEFA-voetbal, kan voorzichtig worden begonnen met de afbraak van de Kuip. In het streven naar een snelle en aansprekende wederopstanding werd al in een vroeg stadium ""Hans Kraay aangetrokken als nieuwe trainer. Hij moest schoon schip maken na onder andere het ver trek van manager Peter Stpehan en trainer Vaclav Jezek. Kraay sprak zelfs over een gemiddelde van 40.000 toeschouwers, dat de weg naar de Kuip moest gaan vinden. Voor lopig mag hij al blij zijn, als hij er zelf elke wed strijd is. De problemen met zijn gezondheid speel den een hoofdrol in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Kraay en Feye noord namen uiteindelijk het risico door te gaan, maar voor hóe lang is nog altijd de vraag. Op spelersgebied zorgde Kraay voor het aantrekken van Ruud Gullit (Haarlem), Peter Hout man (FC Groningen) en Mi chel Valke (geleend van PSV). De keuze voor dit drietal ver raadt vooral dat Feyenoord aanvallend voetbal wil gaan spelen, wat in grote lijnen al werd bewezen in de vriend schappelijke duels en toernooi en. Een tegenslag was echter de beslissing van Jan van Deinsen om vrij onverwacht te vertrekken Feyenoord ver loor daarmee geen groot voet baller, maar wel een zescilin der motor. De laatste ontwik kelingen wijzen evenwel in de richting van een verbroede ring tussen beide partijen, Last Staat Feyenoord voor een ze ker financieel beslissend sei zoen, voor Peter Houtman kan er al weinig meer fout gaan. Uitgerekend de al twee keer in dé Kuip min of meer mis lukte spits werd teruggehaald door Feyenoord om een abso lute aftakeling van de voorma lige topclub tegen te gaan. Houtman realiseert zich, dat er nogal een last op zijn schou ders ligt, maar moreel heeft hij al een niet geringe zege bin- „Je mag best van eén over winning spreken, want zo voel ik het echt wel", bekent de net 25 jaar geworden Houtman. „Misschien is het zelfs wel uniek, dat je voor een derde keer bij dezelfde club begint. Maar ja, je zou bijna denken dat destijds (na het tijdperk- Kindvall; red.) de positie van spits zeer langdurig besmet was. Iedereen die daar kwam te staan, bakte er niets van, maar zodra diezelfde speler bij een andere club ging voetbal len, maakte die de ene na de andere treffer. Zo is het met mij toch ook een beetje ge gaan". Houtman doelt op FC Gronin gen, waar hij zijn beste jaren als spits beleefde, na een op niets uitgelopen avontuur bij FC Brugge. De afgelopen twee seizoenen presteerde Houtman voortreffelijk bij FC Gronin gen en vooral het voorbije sei zoen was een uitschieter. Toen, onder leiding van Feye- noords voormalige tweede trainer Theo Verlangen, liet Houtman (eindelijk) zien „We hebben met FC Gronin gen een beter seizoen gedraaid dan Feyenoord. Veel mensen vinden het mede daardoor wat vreemd, dat ik toch naar Fey enoord ben gegaan. Vooral omdat ik daar ook geen inter national voetbal kan spelen. Maar ja, waarom kies je voor een bepaalde club? Voor het geld, zeker, maar geld is niet alles voor me. Bovendien had ik een gelimiteerde transfer som van zes ton, daardoor kom je gemakkelijker weg. Het jaar daarvoor kon FC Groningen veel meer vragen. Het is na tuurlijk een geweldige uitda ging voor mij om het juist bij Feyenoord weer te proberen. Want iets van een rancunege voel heb ik toch wel overge houden aan die eerdere perio den in de Kuip". Ambitie „Bovendien heb ik ambitie. Ik wil omhoog en ik geloof dat Feyenoord daarvoor momen teel meer kwaliteit heeft dan voorheen. Er is een hele goed kans, dat ik met Feyenoord aan iets fraais kan gaan bou wen. Dat was ook wat me zo heeft aangestaan bij FC Gro ningen. Bij elkaar heb ik er vier jaar gespeeld en toen ik daar kwam, zaten er elke wed strijd drie- a vierduizend men sen op de tribune. Nu ik weg ga zijn dat er zo'n tienduizend. Het voetbal is er enorm gaan leven en daar heb ik aan mee gewerkt. Zoiets geeft voldoe- ■nPng, meer dan geld. Ik hoop en verwacht ook wel een beet je, dat bij Feyenoord iets der gelijks kan gaan gebeuren, al leen op een grotere schaal. Er zit altijd een risico aan vast, want de resultaten zijn toch bepalend. Maar ik kan me in middels maatschappelijk wel iets permitteren. Gelukkig". Hoe vreemd trouwens, dat de op 14-jarige leeftijd in Feye- noords jeugd begonnen Peter Houtman in aanleg helemaal geen spits is. „Nee, inderdaad niet. Ik ben begonnen als vleugelverdediger en als doel man. Pas later ben ik omge turnd tot spits. Op de een of andere manier heb ik mijn snelheid nog nooit optimaal kunnen benutten. En ik ben echt één van de snelsten, ook bij Feyenoord. Schieten doe ik ook te weinig, terwijl ik juist vreselijk graag op dat doel ke gel. Misschien komt dat er dit seizoen eens uit, te meer daar het elftal niet alleen van mijn lengte afhankelijk is". „Met Jeliazkov, Nielsen, Gullit en toch zeker ook nog Van Hanegem hebben we erg veel kopsterkte. Daardoor kan ik me mogelijk beter ontplooien. Dat wordt overigens hoog tijd, want ik vind nog altijd dat ik mijn talent te eenzijdig benut, een heleboel capaticiteiten zijn nooit ontwikkeld. Wie weet heb ik daardoor een patent op het schieten tegen paal en lat. Dat moet er toch eindelijk eens uit". DICK HOFLAND ADVERTENTIE Yerseke beleeft aanstaande zaterdag, 21 augustus, de gezelligste dag van het jaar. Dan wordt het mosselsei zoen geopend met tal van feestelijkheden, zoals een mosselmaaltijd, een tochtje op een mosselschip, water- spelen in de haven en een braderie. Wij hebben nog en kele plaatsen over in onze bussen, die overmorgen om half acht, acht uur en half negen vertrekken uit respec tievelijk Gouda, Den Haag en Rotterdam. De prijs be draagt 49 p.p. Inbegrepen zijn de reis heen en terug, koffie met gebak op de heenreis, het mosselen eten en op de terugreis een diner in restaurant Napoleon in Rijs- bergen. Op woensdag 1 september hebben wij een dagtocht ge organiseerd naar de Floriade. Wij vertrekken om 9 uur uit Den Haag, half tien uit Rotterdam en tien uur uit Gouda. In hotel De Witte Bergen in Laren wordt koffie met gebak gebruikt, 's middags is het bezoek aan de Floriade en 's avonds wordt een afscheidsdiner gehou den in restaurant Treslong in Hillegom. De prijs be draagt 49 p.p. Inbegrepen zijn de heen- en terugreis, koffie met gebak op de heenreis, de toegang tot de Flo riade en het diner. Zondag 5 september wordt het jaarlijkse Bloemencorso gehouden in Zundert. Teneinde u in de gelegenheid te stellen dit beroemde gebeuren mee te maken, hebben wij die dag een trip naar Zundert georganiseerd. Onze touringcar rijdt van Gouda (vertrek 8 uur), Den Haag (vertrek half negen) en Rotterdam (vertrek negen uur) via Baarle-Nassau, waar koffie met gebak wordt ge bruikt, naar Zundert. Op de tribune is plaats besproken. Na afloop wordt gedineerd in restaurant Napoleon in Rijsbergen. De prijs bedraagt 55 p.p. Inbegrepen zijn de reis, koffie met gebak op de heenreis, tribuneplaats tijdens het Bloemencorso en diner in Napoleon. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sljthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 en 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde uren ook te recht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). LEIDEN UVS heeft gisteravond overtuigend zijn visitekaartje voor het komende voetbalseizoen afgegeven. Het keurkorps van trainer Gerard Désar - voor het eerst in de waarschijnlijk sterkste op stelling spelend - over troefde mede-tweedeklas ser UW na rust volledig: 6-1. Met name in dat tweede gedeelte werd dui delijk, dat er deze jaargang best wel eens aardig én succesvol gevoetbald kan gaan worden in de Leidse Kikkerpolder. Oud-Spartaan Bert Jansen en Wil Henskens (terug van Nep- tunus) vormen een uitstekend centraal verdedigingsduo, ter wijl een middenlinie met Leendert de Goey (ex Go Ahe ad Eagles) en Theo van Segge- len (Telstar) eveneens beslist niet zwak kan worden ge noemd. Henskens bleek, getui ge zijn twee fraaie treffers, overigens ook in aanvallend opzicht een aanwinst. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Theo van Seggelen (2x), Cock van Weerlee en Hans van Leeuwen. Lugdunum moest het onder spit delven tegen Quick Boys. Bij rust was het 1-0 voor de kustbewoners, dankzij een treffer van Huug Aandewiel. Na de thee was Lugdunum een kwartier lang heer en meester, hetgeen tot uitdruk king kwam in doelpunten van Henry van der Weijden en Daan Kooymans. Daarna was het echter weer Quick Boys, dat de lakens uitdeelde. Via Aandewiel, Johan van Duijn en twee maal Mart van der Plas werd het 2-5. SIZO ontving Noordwijk. De zaterdageersteklasser won met 1-5, na een 1-3 ruststand. Voor de Noordwijkse treffers zorg den Klaas Vink (2x), John Ma- rijt (2x) en Jan Willem Bogers. Roel Staal schoot SIZO raak. Katwijk oefende tegen Rand stad Sport. Nadat Randstad in de eerste helft de leiding had genomen, was het Katwijk dat in het tweede part met scherp schoot. Via Aad Koelewijn, Mart van der Plas, Wim Guijt 1 en Peter van der Boon trok ken de Katwijkers alsnog de verdiende zege naar zich toe. De Oegstgeester derby tussen UDO en Oegstgeest eindigde onbeslist. Hoewel UDO in de tweede helft de betere was, deed de zaterdagploeg slechts weinig onder voor de ex-buur. Oegstgeest nam via Van der Mark (eigen doelpunt) en Ho- gewoning wel beide goals voor zijn rekening. Wally van Ha ver miste namens UDO nog een strafschop. DOCOS won met 2-1 van Koudekerk. Via Sjaak Rietbergen (strafschop) en Kees Verburg namen de Lqidenaars een 2-0 voor sprong. Peter Smit scoorde te gen. SJC kwam dit keer, tegen vierdeklasser Schooten, slechts 1-0 achterstand, bezorgden Jaap Smit en Maarten Plug de Noord wijkers nog wel de volle winst. Tweedeklasser Alphen- se Boys diende bij Voorburg met een soort van nederlaag genoegen te nemen. Cees Met selaar had de Voorburgers op voorsprong gezet, toen de par tij wegens de regen werd ge staakt. VVSB bezat tot twintig minuten voor tijd een 3-0 voorsprong in de oefenwed strijd tegen De Spartaan. Bij het laatste fluitsignaal was die stand evenwel, mede door wat wisselingen in het Noordwij- kerhoutse team, in een 3-5 ne derlaag omgebogen. VVSB- goals van Gerrie van der Burg (2x) en Kees Nullekes. SV Voorschoten tenslotte, klopte SJZ overtuigend met 3-0. ARC kende meer problemen dan verwacht met Hazers- woudse Boys. Na een 0-1 ruststand, kwamen de Alphe- naren uiteindelijk met een 2-1 zege van het veld. Voor ARC scoorden Bert Stenvers en Frits van Geen, terwijl na mens Hazerswoudse Boys Kees van Tol doelpuntte. iiet WTE Ie i Sfts jn ir lel i |ten. in h: HOOFDCOACH PETROFF: „SELECTIE NIET EENVOUDIG" HAARLEM De Haarlemse honkbalweek heeft t tradities: regen en minimaal één hele echte toppj Gisteren, tijdens de twaalfde editie, vielea beide frTcn theden samen. Met bakken kwam het vocht 's midr uit de hemel op het moment dat het nationale ^es teurteam van de Verenigde Staten ook zijn vierd?"' genstander, Tokio, een bewijs van zijn supprematii verde. In vier en een halve inning was het al 9-[ dus kon het duel met een gerust hard worden gesti j!r zonder de geldigheid in het geding te brengen. De* verregende avondwedstrijd Nederland-Sullivans eenvoudig worden ingepast in het programma r00.r vandaag. laar v^st' De klPikl een fid De 5500 toeschouwers vonden het overigens ma hoofdscheidsrechter Pauwels de ploegen van Tokio, natuurlijk van de Verenigde Staten, liet inrukken. De begroetten de volledig terechte beslissing met een schreeuwconcert. Het bewijst nog weer eens wat voont A vreemd volkje honkbalsupporters is en bovendien hoe aizjcj naam het is om naar het spel van de Verenigde Staten te ki^ j Het honkbal in de Nieuwe Wereld staat, dat is bekend, ojjrste onaantastbaar peil. Maar dan praten we in de eerste plaats) het professionele honkbal. Dat het semi-professionele teur-honkbal daar direct op aansluiten, is echter niet verhief derlijk. Honkbal is en blijft dé nationale sport aar J van de Atlantische Oceaan. En dat een nationaal de spelers elkaar anderhalve week geled< zagen, in Haarlem de lakens uitdeélt, is dan ook n|n. verwonderlijk. |i de Cijfers Hoofdcoach van die moeizaam geselecteerde formatie Petroff (43). Met zijn drie assistenten Duane Banks, Floyd en Pat Ricci, begon hij in maart dit jaar met zijn selectieSdiei viertal deelde het land op in vier grote parten, waar elke <0p i vervolgens verantwoordelijk was voor het selecteren vart>r h aantal spelers. De coaches bezochten veel wedstrijden vaake universiteitsploegen, maar baseerden hun oordeel vrijwe^nje sluitend op cijfers. „Honkbal is nu eenmaal een sport van slvaak middelden, werkcijfers en veldfouten. Uit die gegevens mfe he tot een keuze komen. De vórm van de dag doet dan niet z* jn ter zake", zegt Floyd Perry, die verantwoordelijk werpers. Dat betekent echter geenszins, dat een nationaal snel was gekozen. Hoofdcoach Petroff: „Om te beginn aantal talentvolle spelers benaderd door de prof- en s* clubs. Die vielen dus al meteen af. Dan hebben er een kozen om met hun club in Wichita het toernooi om professional kampioenschap van Amerika te spelen. En ten i te hebben sommigen eenvoudig geen zin om zeven en een !-■ week van huis te zijn. Want met de trip van vorige week'* J West-Duitsland, de Haarlemse honkbalweek, daarna een nooi in Taiwan en de volgende maand het wereldkamp.-!- schap in Seoul, zijn we inderdaad ongelooflijk lang weg". I* De ploeg, die in Haarlem zoveel honkbalharten steelt, is de!- ET ve óp het laatste moment op papier gezet. Petroff, die onth dt zijn Russisch aandoende naam geen voorouders uit die conteft g heeft: „Ik zie nu ook pas dat er een beetje lijn in het spel I tijde Het slagwerk is goed, maar het veld is nog lang niet ingespnse er worden te veel fouten gemaakt". Het neemt niet weg. deft fc winnaar van de honkbalweek al bekend is. Wie er ook tegfl de Amerikanen in de zogenaamde „grote" finale komt te ^ens veel strijd zal het niet opleveren. tk, ir Ite h; vofot I Verbetering indai „Toch", meent Petroff, „zie ik eert onverwachte verbeteriih aa Nederland. Twee jaar geleden was ik assistent-coach van Atlers ka bij het WK in Tokio. Als ik de Nederlandse ploeg vannu vergelijk met die van nu, dan is er een wereld van verschileds 1 derland gaat straks in Seoul ongetwijfeld een aantal wedstif wi< winnen. Ik denk dat die vooruitgang voor een groot deel tejtiona ken is aan Amerikaanse invloeden. Amerikanen werken graag in Nederland. Onze werperscoach Perry bijvoorbeelft is het heerlijk vinden om hier te blijven. Het leuke is natuii seh dat er hier nog het een en ander valt op te bouwen, terwijlktre! de Verenigde Staten veel meer kunt verliezen". bben club Zoals bij het wereldkampioertschap. „Cuba is natuurlijk sterk land, al vallen de prestaties in de Middenamerik» competitie tot nu toe wat tegen. Maar ik geef ons een t kans. We zijn tenslotte een topland". Waarna hij enigszirf'*©* dekt laat weten, dat de Olympische Spelen van 1984 i geles natuurlijk hét evenement voor de Amerikaanse ploegt worden, mits honkbal door het IOC wordt toegelaten. De u tie en voorbereiding zullen tegen die tijd aanzienlijk sch^ worden, hetgeen niet zal meevallen met bij elkaar ploegen waaruit kan worden geselecteerd". Voorlopig concentreert Petroff zich echter nog even lem, waar hij aan de ene kant lovend spreekt over d» sfeer, maar anderzijds wat kritiek laat horen over he rechterscorps. De Amerikaanse werpers hebben namelijk wat geklaagd over de arbitrage, omdat de heuvelartiesterC."1^ goed weten waar ze aan toe zijn. „De arbiters verleggen dei zone nogal eens, voor een werper is dat om gek te worderu dus Petroff. Erg veel invloed op de werpersstaf, waar NedetL uiterst jaloers naar kijkt, heeft dat echter niet. De Verer, Staten wint in de honkbalweek alles, dat staat wel vast. /f. gent het nog zo hard. g DICK HOFL tslag. y At •P' LEIDEN Tine Lange veld kan nog tennissen, luidt de conclusie na de plotselinge verschijning van de Alphense speelster op het toernooi van Leidse Hout en haar overwinning op Liselotte van der Bijl. Jaren .geleden won Tine Langeveld het ene B-toer- nooi na het andere, om zich vervolgens uit het ge regelde toernooitennis te rug te trekken. Liselotte van der Bijl sleepte nog wel een derde set uit het vuur, maar ging daarin toch ten onder: 6-2, 6-3, 6- 4. Jacquelien van Wiik had in de eerste ronde niet al teveel pro blemen met Karin Roosendaal: 6-2, 6-1. Nancy Toole klaarde het karwei tegen Jannie Kaai en met 6-4, 6-3. In C plaatste Ellen Winkel zich als eerste voor de halve finales door een lege op Ellen Krul: 1-6, 6-3, 6- Bij de heren in B werd Henny Koemans uit het toernooi ge tikt. Anne Jan van der Meer was hiervoor verantwoorde lijk, de Unicummer behoefde niet eens tot het uiterste te gaan, want Koemans zorgde met vele fouten zelf voor de nodige punten: 6-4, 6-3. Freek van der Capellen staat deze week weer wat gemotiveerder te tennissen en Marcel van Rijn, die op Noordwijk nog sterker was, kwam er daar door maar één set aan te pas: ndar beke 6-4. 0-6, 6-1. Bob beeke ondervond alleen tweede set tegenstand Mark Nije: 6-1, 7-6. Jos l mans had problemen mierde harde wind en kon daaroldstri forehand niet goed in stfot brengen. Joost van Leejen st profiteerde en dwong eenscho de set af: 7-6, 4-6, 6-3. ver;

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10