Bestuur jeugdsociëteit „Meddle wijst beschuldigingen van de hand REGIOUOURINAAL Voorh o u ter Ronald Schlempe Europees kampioen „Go" Onzekerheid in Leiderdor j over regionalisering van schoolbegeleidingswerk Katwijkse politie wil met mate bezuinigen LEIDEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 PAGING Geslaagde ziekendag Auto tegen boom Autodiefstallen Auto in het water LISSE/SASSENHEIM De traditio nele ziekendag van de Maria- Agatha- en Engelparochie, gisteren in de kerk van de H.H. Engelbewaarders, had weer een zeer geslaagd verloop. Het middenschip van de kerk was speciaal ingericht voor de chronisch zieken en gehandicapten, waarvan er velen in hun bedden werden gebracht. Om half tien werd met een feestelijke Eucharistieviering begonnen in conce lebratie met de pastores van de drie pa rochies en Deken Schoonebeek. In zijn -welkomstwoord zei pastoor Spronk het erg fijn te vinden dat de Engel-paro chie gastvrijheid mocht verlenen. De ken Schoonebeek zei in zijn toespraak onder meer dat als men lang ziek is, en als men oud is, terugziet op vaak pijn lijke ervaringen. „Niemand ontkomt hieraan, maar hoe ervaart men het, hoe gaat men er mee om?". Het parochieel dameskoor zong onder meer de Kleine Barokmis van C. v. Ha peren. Tijdens de handoplegging was er koor- en samenzang, terwijl Wendy Vermey op de dwarsfluit, samen met organist Ton Boerakker, heel mooi de „Sonate in F. „van Vivaldi speelde. Om drie uur was er tot besluit de „Lofvie- ring", waarbij pater Vulto vooraf af scheidswoorden sprak in verband met zijn op handen zijnde vertrek. Hierna zong het koor met orgelbegeleiding en kele Gregoriaanse liederen, waaronder een „Magnificat", en van J. Haagh „Ave Maria", dat heel goed overkwam. WOUBRUGGE Een 48-jarige auto mobiliste en een 82-jarige inzittende vrouw zijn gistermorgen omstreeks elf uur gewond geraakt bij een ongeval. Het ongeval gebeurde doordat de be stuurster met haar voorwiel in de berm terecht kwam en de macht over het stuur verloor. De vrouw botste tegen een lichtmast en daarna nog tegen een boom. De uit Al phen afkomstige automobiliste is met een hersenschudding en kneuzingen naar het Rijnoordziekenhuis overge bracht. Een 82-jarige inzittende vrouw is met een gebroken kaak naar het zie kenhuis overgebracht. Een andere 85- jarige inzittende vrouw is na behande ling weer huiswaarts gestuurd. KATWIJK Bij de Katwijkse poli tie zijn gisteren acht aangiften van diefstal uit een auto gedaan. De auto's waren 's nachts opengebro ken. Alle auto's be vonden zich in de buurt van de camping in de Zuidduinen. Er werden camera's, au topapieren, kleding en zelfs een stereoto ren uit de auto's ge haald. NIEUWKOOP Een 23-jarige inwoon ster van Noorden is gistermorgen met de schrik vrijgekomen toen haar auto na een botsing in het water belandde. Het ongeluk gebeurde op de kruising Ach terweg/Nieuwveenseweg. De automobiliste, die waarschijnlijk te hard reed, kreeg geen voorrang van de 42-jarige Rot terdamse bestuurder van een oplegger van de provinciale bibliotheekcentrale die vanaf de Achterweg kwam. Er ontstond een botsing waarbij de personenauto van de vrachtwagen terugkaatste en in een sloot terechtkwam. De vrouw, die zeven maanden in verwachting was, bleef ongedeerd, evenals haar ongeboren kind. De materiële schade is aanzienlijk. Discokampioenschappen In de Voorschotense Lindehoeve worden vrijdagmid dag disco-danskampioenschappen gehouden voor kin deren onder de 16 jaar. De wedstrijden beginnen om drie uur. Behalve danswedstrijden wordt een demon stratie discodansen verzorgd door professionals. Kasteelconcert In kasteel Duivenvoorde in Voorschoten wordt zaterdag 21 augustus door de Avro-radio een concert gehouden, dal wordt uitgezonden via Hilversum 4. Tijdens het concert zullen Peter Bree (hobo/althobo), Paul Komen (piano) het Ludwig Trio werken ten gehore brengen van ondei anderen Poulenc, Koetsier. Grovlex, Francaix, Mozart en Dotzauer. Het concert begint om kwart over acht. De toe gangskaarten kosten zeven gulden vijftig en zijn verkrijg baar aan het kasteel aan de Laan van Duivenvoorde. Midzomernachtfeest De Europese „Go"-kam- pioen terug in Voorhout. in Rijpwetering en Nieuwe Bij wijze van opening van het nieuwe seizoen organi seert Ut Sloepie zaterdagnacht een wat verlaat midzo mernachtfeest. Barbecue, levende muziek en een drankje beloven de juiste stemming er in te brengen. Alle deelnemers aan het feest dienen om half twaall in Ut Sloepie aanwezig te zijn zodat men precies om middernacht kan vertrekken naar de plaats van hel feest. Om op alle weertypen voorbereid te zijn, staal daar een grote tent opgesteld. De kosten bedragen twintig gulden per persoon. Hooibroei De inhoud van de hooiberg van veehouder W. de Groo(j aan de Hogedijk in Zevenhoven is gistermorgen groten4 deels door hooibroei verloren gegaan, 's Morgens om everi over zeven ontdekte, de heer De Groot vlammen en rooli bovenin de hooiberg. De gealarmeerde brandweer was snel ter plaatse. Hierdoor kon uitbreiding van de vuurhaard naar de aan de hooiberg grenzende varkensschuur en een woonhuis worden voorkomen. De brandweer is tot het eind van de middag bezig geweest om een groot deel van de berg leeg te halen. Veehouder De Groot, die al jaren geen hooi meer opsloeg maar alles inkuilde, dacht dit jaar vanwege het mooie weer weer eens hooi op te slaan. Na drie weken hard werken was enkele weken geleden al het hooi 50 a 60 ton binnen. De veehouder is niet voor hooibroei verzekerd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Vakan tiespelen VOORHOUT De Voor- houtse student Ronald Schlemper is onlangs in Kopenhagen Europees kampioen „Go" gewor den. Hij speelde negen partijen en verzamelde acht punten winst. Van de zestien kandidaten voor dit kampioenschap van dit vierduizend jaar oude 'denkspel waren nog twee kandidaten uit Nederland afkomstig. Zij behaalden een tweede en een vijfde plaats. De 21-jarige Voorhouter is op de fiets naar Denemarken ge gaan, rustig aan in 6 dagen 's nachts overnachtend in een tentje. Ronald, die dit jaar der dejaars medicijnen wordt, speelt sinds zijn negende jaar „Go". „Mijn vader koos mij in dertijd uit om Waarschijnlijk c te hebben". Karakter „Go" is een uit Japan afkom stig intellectueel denkspel ge speeld op een bord rhet gladde witte en zwarte stenen. Verge leken met het schaakspel bezit. „Go" een strengere eenvoud en een strakker doorgevoerde logica. Het spel kan fantasierij ker worden gespeeld. Het vraagt van de speler overwo gen beheersing en doortas tendheid. Ronald vindt „Go" een uitge sproken karakterspel. Hij stelt dat dit laatste ook het meest essentiële verschil is tussen zijn geliefde spel en schaken „Al je eigenschappen zijn na melijk van belang. In het „Go"-spel leg je je hele karak ter bloot. Na een partijtje ik meestal wel vertellen iemands karakter is. Daardo heeft „Go" iets menselijks, wijl in het schaakspel mee gave tot denken tot uiti Elegant Door de Japanner wordt „G beschouwd als het elegant spel, zelfs als een deel van z geestelijke cultuur. „In Jap speelt één op de tien mens „Go". Er zijn honderd miljo Japanners, dus tien miljot spelen het" constateert nald. Vorig jaar is hij in Japan weest om zich daar één lang dag in dag uit te bekvt men in het spel. Het kome jaar hoopt Ronald Schlemp naar Japan te gaan om da mee te dingen naar de werel titel. LEIDERDORP De re gionalisering van het schoolbegeleidingswerk dat gisteravond het voor naamste onderwerp van gesprek vormde in de raadscommissie onderwijs is voor de zoveelste maal op een teleurstelling uit gelopen. De raadscommis sie die de achtste versie besprak van de statuten van de op te richten stich ting Schoolbegeleidings dienst Rijnland, waarin de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeter- woude moeten gaan sa menwerken, kon ander maal niet tot een afgerond advies komen. Oorzaak was de onzekerheid over de financiële consequen ties van de nieuwe ge meenschappelijke rege ling. Wethouder H. J. Verdier (CDA) sprak er zijn teleurstel ling over uit dat de gemeente Leiden nog steeds niet in staat was gebleken het financiële eindplaatje op tafel te leggen. Een ander probleem voor de raadscommissie was het ont breken1 van een duidelijke om schrijving van de taakstelling en het dienstenpakket. De raadscommissie ontbeerde ook de mening van het be stuur van het Leiderdorpse Onderwijs Advies Centrum (OAC). OAC-bestuurslid me vrouw Neleman maakte dui delijk dat het OAC-bestuur niet staat te trappelen om zich bij de Leidse schooladvies dienst, die tot een regionaal centrum moet worden uitge breid, aan te sluiten. Het be stuur wacht met een stand puntbepaling totdat er meer bekend is over de toekomstige positie van het Leiderdorpse centrum met betrekking tot personeel en huisvesting. Wet houder Verdier deelde overi gens mee in het gezamenlij wethoudersoverleg de vei kering te hebben gekregen er wat het Leiderdorpse 01 betreft niets zal verandert Ook heeft hij gedaan gekreg dat Leiderdorp niet mee hot te betalen aan de bezuinigi van de Leidse schooladvit dienst wanneer de regionalit ring een feit mocht zijn Het ziet er overigens n dat de gemeente Leidert tot de nieuwe gemeenscha) lijke regeling zal Wanneer het tot ee met het bestuur van het O mocht komen, dan zal, aid wethouder Verdier. het collt van GS op basis van het af\» gen van belangen de zijde v het gemeentebestuur van L derdorp kiezen. In de prakt betekent dit de opheffing het OAC. Verwacht dat in het najaar 1 definitieve besluit tot toeti ding van de gemeenschappel ke regeling kan worden gen OUD ADE Het bestuur van jeugdsociëteit „Medd le" in Oud Ade is stom verbaasd over het „sprookje" dat de ronde doet over het gedrag van bezoekers van de soos. In de laatstgehouden verga dering van de raadscom missie financiën is er na melijk geklaagd over knokploegen en jeugd bendes uit Hazerswoude, die „Meddle" wel eens met een bezoek zouden vereren. Een van de om wonenden zou zelfs met een mes bedreigd zijn en het toegangsweggetje in de Blijverspolder zou als een soort racebaan wor den gebruikt. De klachten leken niet mis en daarom zijn de bestuursleden naar alle omwonenden toege gaan om navraag te doen. De bestuursleden zelf waren er namelijk heilig van overtuigd dat er in hun soos nog nooit iets was voorgevallen dat niet door de beugel kon. Laat staan dat er jeugdbendes en knok ploegen in „Meddle" zijn ge weest of dat er ooit messen ge trokken zijn. De weinige omwonenden van het jeugdhonk (het voormalige kleedhok van VVOA) bleken echter helemaal geen extra overlast te hebben. De er recht tegenover wonende familie Plasmeyer zegt er lol in te hebben dat de jongelui zich zo goed kunnen vermaken in hun clubgebouw; het geeft hen bovendien een veilig gevoel in de afgelegen Blijverspolder. Tuinder Van der Meer geeft altijd graag zijn medewerking als er stroom nodig is voor ac tiviteiten op het buitenterrein Ook de families Olijerhoek en Vink verklaarden totaal geen klachten over het gedrag van de jongelui te hebben. Alleen boer Van der Meer wil dat de soosbezoekers niet m,eer de bierflesjes in de sloot gooien en boer Van der Geest vindt het vervelend als het toe gangspad op zondagmiddag helemaal vol staat met auto's. Telefoontje De bestuursleden van „Medd le" hebben alle omwonenden hun namen, adressen en tele foonnummers gegeven, zodat een telefoontje voldoende is om bij eventuele overlast daar iets aan te doen. De bestuurs- uit Hazerswoude in het club gebouw te hebben gezien. „De enige, soms wat luidruchtige vreemdelingen, zijn de kam peerders van camping „De Spijkerboor" aan de Boekhor- sterweg" zeggen zij. Het ter rein van de jongerensociëteit heeft voorts twee zelfgefabri- ceerde verkeersdrempels, dus van een „racebaan" ter plaatse kan geen sprake zijn. De be stuursleden van „Meddle" zijn bang voor de gevolgen van ne gatieve publiciteit bij de ou ders van de jeugdige bezoekers en doen er alles aan om het én soosbezoekers én omwonenden zo vee} mogelijk naar de zin te maken. Overigens vragen zij voor 4 en 5 september wel enig begrip aan de bewoners van Oud Ade. Op genoemde data name lijk zal het inmiddels traditio nele „Meddle festival" gehou den worden. Dan treden di verse orkesten in een tent op het buitenterrein op. De die dagen verwachte parkeer- en geluidsoverlast zal vrijwel on vermijdelijk zijn. „Maar" zeg gen de jongelui, „het is maar één, hooguit tweemaal per jaar dat wij zoiets organiseren en de baten komen geheel ten goede aan de plaatselijke jeugd. OM DEEL VAN MEERKOSTEN TE DEKKEN KATWIJK Korpschef P.B.N. de Jong vindt dat de hoge lasten van het nieuwe bureau niet ten koste mogen gaan van de kwaliteit van het politie werk. De heer De Jong zei gisteravond in de raadscommissie voor be- stuurs- en juridische za ken dat het korps natuur lijk bereid is om te bezui nigen (en dat ook al heeft gedaan) maar dat op een gegeven moment een ffrens is bereikt. Zoals vorige week bekend is geworden zijn de totale stich- tingskosten van het Katwijk se politiebureau met ruim 1,1 miljoen gulden overschre den. Dit bedrag komt nu ten laste van de meerjarenbegro ting en een deel van de meerkosten (een ton per jaar) zal nu ook door de poli tie moeten worden opge bracht. Korpschef De Jong meent echter dat dit niet te gen elke prijs mag gebeuren. De heer De Jong gaf gister avond aan dat het korps in het verleden al het nodige heeft ingeleverd. „In 1979 zijn wij spontaan gekomen met een bezuiniging van 120.000 gulden terwijl in 1980 nog eens 85.000 gulden werd ingeleverd. Voor 1983 hopen wij de kosten met 79.000 gul den naar beneden te brengen maar het zal erg moeilijk worden om dit bedrag nog eens met een ton te verho gen. Er zijn natuurlijk altijd nog wel mogelijkheden, zoals bijvoorbeeld het inkrimpen van het voertuigenpark en het uitstellen van de aan schaf van een rood-licht-ca- natuurlijk voor waken dat de serviceverlening aan het pu bliek niet vermindert". Te duur „Het nieuwe gebouw is ge woon te duur", meent korps chef De Jong, „en daar zul len we mee moeten leven. Het ziet er namelijk niet naar uit dat wij het verwach te aantal van 80 politiemen sen in 1995 zullen halen zo dat het bureau altijd wel te groot zal blijven Mot alle no dige financiële consequenties van dien". Kritiek was er ook gisteravond weer op het functioneren van de commis sie die de bouw van het poli tiebureau heeft begeleid. Met name het CDA-raadslid J. van Leeuwen was van me ning dat deze commissie er nauwlettender op had moe ten toezien dat de verleende kredieten niet werden over schreden. „Het mag niet meer voorkomen dat we tel kens achteraf geconfronteerd worden met extra uitgaven van enkele tonnen. Zeker niet in deze tijd" leden van ..Meddle" denken dat de „slinks doorgespeelde" klachten in de raadscommissie financiën puur bedoeld zijn om hun soos in een kwaad daglicht te zetten. Navraag bij de Alkemadese politie heeft hen geleerd dat er nooit klach ten zijn binnengekomen over het gedrag van de bezoekers van jongerensociëteit „Medd le" Eén keer is er geklaagd over parkeerruimtegebrek. Deze overlast denken de jongelui echter te verhelpen zodra hun in aanbouw zijnde soosgebouw gereed is. Dan gaat het oude gebouw tegen de vlakte en zal er flink wat parkeergelegen heid ontstaan. Het deponeren van bierflesjes in de omliggen de sloten zal ook binnenkort tot het verleden behoren, want „Meddle" gaat over op tapbier. Verkeersdrempels De bestuursleden zijn zich er niet van bewust ooit jongelui Wetering druk bezocht Er wordt hard gewerkt aan het nieuwe onderkomen van „Meddle". RIJPWETERING/NIEU WE WETERING De gisteren gehouden dieren- show in het Ripse Dorps huis is een groot succes geworden. Niet minder dan 64 kinderen brachten hun lievelingsdieren mee. Ze varieerden sterk in grootte en soort; vooral honden, katten, kanaries, duiven, parkieten en mar motten bleken favoriet, maar ook een heuse geit, een hagedis, spinnen en rupsen werden als troetel- diertjes aangedragen. Prijswinnaars bij de dieren- show werden kinderen, die hun dieren goed verzorgden; voorts telden voor de jury het uiterlijk en originaliteit van de meegebrachte beesten. Prijs winnaars werden Brenda Jan sen. Muriel Verhaar, Corinne Straathof en Dolf Rotteveel. Bij de eigenaars van speel goeddieren wonnen Jolande terochtend werd in Nieuwe Wetering door 105 kinderen gestart met de bouw van een huttendorp. Nog nooit tevoren was het aantal huttenbouwers in dit Alkemadese dorp zó groot. De emancipatie heeft dit jaar flink doorgezet, want ze ker de helft van de werkers bestond uit meisjes, die net zo enthousiast „bouwvakten" als de jongens. De dieFenshow werd een ware happening. Plasmeyer, Mark Snelleman Tjer Otto en Schelto Kruyff Overigens verlopen de vakan- tiespelen in Rijpwetering pri ma. Niet minder dan 160 kin deren komen dagelijks naar het Ripse Dorpshuis om er ge zellig te knutselen. Huttendorp Ondanks forse regenbuien gis-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4