Herinneringen aan Jappenkampen in boeiendVerwerkt verleden Een geval voor twee Barbara doet voor u de NCR V „Raharbara gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 PAGINA FD Belgische tv stopt eerder BRUSSEL - Drastische bezuinigingen bij de Belgische televisie, die nog zon der reclame werkt, maken een vroe ger stoppen met de programma's noodzakelijk. Vanaf het najaar hou den de uitzendingen om 23.00 uur op. Het laatste programma is het Jour naal van 10 minuten. Slechts de Bel gen die op de kabel zijn aangesloten, kunnen daarna nog naar een buiten landse zender krijgen. De leiding van' de Belgische televisie heeft al aange kondigd, dat er uitzonderingen op de nieuwe regel mogelijk zijn. Men denkt dan vooral aan de zaterdag. De maatschappijen, die hun beroep ma ken van televisie via de kabel, gaan ervan uit dat het aantal Belgen dat een aansluiting wil, flink zal toene men. Debat CDA- PvdA op VARA-tv HILVERSUM Aan de vooravond van de ver kiezingen op woensdag 8 september zullen kop stukken van PvdA en CDA voor de televisie de degens kruisen. Op maandag 6 september zullen de oud-PvdA-mi- nisters van Dam (Volks huisvesting) en van der Louw (CRM) voor de VAR A-televisie debatte ren met de CDA-politici Lubbers (fractievoorzit ter) en minister de Ko ning (Landbouw). De acteurs Günter Strack (links) en Claus Theo Gërtner spelen de hoofdrollen in de nieuwe Duitse krimi serie „Ein Fall für zwei", die TROS-tv de komende winter gaat uitzenden. Deze tv-serie komt in de plaats van „Der Alte" met in de hoofdrol Siegfried Lowitz. nimiiiiiiiiiiiiiiiiHininiiinniniiHimniminiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiHiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiniiiiHiiiHiiuiiiiiiiiiiii VPRO heeft nog meer leden nodig HILVERSUM Bij de VPRO hebben zich de laatste tijd zoveel nieuwe leden aangemeld, dat deze omroeporganisatie nu de grens voor de b-status (300:000) heeft overschreden. Maar voordat de VPRO bij het ministerie die bv-status gaat aanvragen wil zij, zo zei voorzitter mr. M. Jager, een veiligheidsmarge van tien procent bereikt hebben. Daarom zal in september een nieuwe werfactie op gang komen om tot een to taal van 330.000 leden te komen. Jager zei, dat er inmiddels in het bestuur van de VPRO al wel voorbereidingen wor den getroffen om de b-status aan te vragen. Hij verwacht dat dit nog ruim voor het einde van 1982 zal geschieden. In dat geval zou de b-status per 1 okto ber 1983 aan de VPRO kunnen worden verleend. HILVERSUM Op 15 augustus 1945 capituleerde Japan. Ongeveer 250.000 Nederlanders uit het voormalige Nederlands- Indië komen die dag of enige tijd later uit de beruchte Jappenkampen om berooid en ontredderd naar Nederland terug te keren. De geestelijke èn lichamelijke schade aan de repatrianten is groot, de ontvangst in Nederland is, zacht uitgedrukt, be droevend. Vele jaren zul len de voor „kolonialen en parasieten" uitgemaak te Nederlanders nodig hebben om enigszins met het kampleven af te kun nen rekenen. Sommigen komen nooit van hun her inneringen af en blijven getekend door de jaren die zij in Japanse slavernij hebben doorgebracht. Hoe hun omstandigheden in de kampen was, komt tot uitdrukking in de docu mentaire die Jan Pieter Visser maakte voor de NCRV „Afrekenen met het verleden". De uitzen ding van dit programma van een uur is 18 augustus om 21.55 uur. De documentaire geeft aan met hoe weinig middelen de Isaac Boer die, hertrouwd, na jaren heeft afgerekend met zijn verleden In een Jappen kamp. geïnterneerden toch iets van het dagelijks leven maakten, of dit althans probeerden. Wie tot enige creativiteit in staat was buitte deze gave uit, tot behoud van het eigen leven en dat van anderen. Van enkele overlevenden, die thans als kunstenaar naam hebben ge maakt, is bekend dat zij de ba sis voor hun wérk in de Jap penkampen hebben gelegd. Hun emoties legden zij vooral geestelijk vast, of op spaarza me papiertjes die later van on schatbare waarde werden. Sommigen van hen komen in deze NCRV-documentaire aan het woord en wie enigszins op de hoogte is met het leven in de Jappenkampen kan zich voorstellen waarom een ogen schijnlijk stevige man bij het ophalen van herinneringen met moeite zijn tranen kan be dwingen. De documentaire gaat vooral over de manier waarop de voormalige gevangenen het kamp-verleden hebben ver werkt of daar nog mee bezig zijn. Enkelen van hen brengen destijds geschreven gedichten en liedjes of halen anecdoten op. Tot heel hoog artistiek ni veau komen deze mensen niet, maar de artisticiteit speelde nauwelijks een rol; men wilde overleven en had daar in de eerste plaats ontspanning voor nodig, als tegengif voor de er ger dan hondse behandeling door de Japanners. De documentaire volgt geen strak afgebakend stramien, maar laat de woordvoerders voldoende voor zichzelf spre ken; de herinneringen van deze mensen vormen een boei ende en bindende achter grond. Visser wilde zich (be- perken tot de wijze waarop de geïnterneerden hun kampver leden verwerkten; niet wat het dagelijks leven van deze mensen in de kampen was. Enkele oud-gevangenen weten in sobere taal iets door te ge ven van hetgeen zij moesten doormaken. Een goed ver staander zal begrijpen waarom de gedichten die Jan Eggink schreef destijds niet met goud te betalen waren, maar nu niet meer zijn dan geëmotioneerde herinneringen op rijm. Een belangrijk aandeel in deze documentaire heeft Isaac Boer, die duidelijk is als hij spreekt over zijn angst en hoop toen de bevrijding nabij was. Zijn gedachten waren, als die van zijn mede-gevangenen, ver ward. Na jaren van slavernij, de dagelijkse angsten en ver nederingen, van de ene dag op de andere vrijheid; het was moeilijk te verwerken. „Plot seling bergen zeep, kleren en eten", verhaalt Boer, die de er varing had dat je een stukje zeep van de Jappen moest ste len, met de kans er het leven bij in te schieten. De documentaire geeft enigs zins aan, hoe zwaar de schade is die de overlevenden uit de Jappenkampen geestelijk en lichamelijk hebben opgelopen; Boer vertelt erover. Hoe hij aan de slag wilde en nauwe lijks kans kreeg. Degenen die aan de documentaire hebben meegewerkt behoren tot de krachtigsten. Niet in beeld ko men de mensen die het woord Japan nog steeds niet kunnen horen en de hoop op volledig herstel hebben laten varen. De mensen die wel in de docu mentaire het woord voeren, zijn de sterk relatief gelukki gen die hun verleden be spreekbaar konden maken om in elk geval hun geestelijke schade binnen de perken te houden. „Om te overleven moest je jezelf blijven", zegt Isaac Boer. Het is hem kenne lijk gelukt dë sporen van het kampleven voor het meren deel uit te wissen. De docu mentaire geeft iets van die sporen aan. FRITS BROMBERG HILVERSUM - De 11-jarige Barbara, die al jeugdprogram ma's presenteerde op NCRV- radio, krijgt te beginnen zater dag 4 september een program ma, waarin haar naam is ver werkt, nl. „Rabarbara", elke zaterdagochtend tussen half negen en negen uur op Hilver sum 3. De inhoud van het Barbarar programma verandert hiermee voorlopig niet. Paul Biegel blijft zijn eigen, speciaal voor deze uitzending geschreven verhalen vertellen. Verder blijft er aandacht voor kinde ren met interessante hobbies, avonturen hebben beleefd dan wel die willen praten met be kende personen. Ook zijn er weer boekbesprekingen en wordt er in het onderdeel „Kassa" gepraat over omgaan met geld. Het programma is bestemd voor luisteraars tus sen zes en twaalf jaar. Vraag was of de 11-jarige Bar bara wel opgescheept mag worden met de spanningen rond een dergelijk program ma. Bij de NCRV heeft men deze kwestie degelijk serieus genomen, hoezeer ook men zich daar op het stand] g stelt, dat de herkenbaar! van programma's wordt hoogd door jongeren te aanspreken door leeftijdgi ten. In overleg met de ou .je werd Barbara gekozen. schoon men de naam li< p0 niet prijs geeft, is Barbar* dochter van een echtpaar, al jaren zijn werk in de roep vindt. Die helpen er mee hun dochter te vrijwj voor consequenties die haar programma-aandeel voortvloeien. et i: in C De 11-jarige Barbara haar eigen programma. JII Uit de dierfabels leren we, dat de mens te rade moet gaan bi ,]jr dieren. Dat kon gisteravond uitstekend op de tv, waar zo irp mens als dier in vergelijkbare drift en/of aandrang zich uit! de voor de camera. Eerst bij de Ev. Omroep, die het filmc 6e echtpaar Bartlett alle ruimte bood beelden te bieden vanfn zuidargentijnse Patagonië, waar met de onvermijdelijkheid en het seizoen duizenden pinguins onder het kwelen van het hi gei ste lied de parings- en broedtijd vieren. Die beesten daar j met elkaar om als een parodie op een opera. Na de rui stekei zich in een nieuw verenpak, zo uit de kleedkamer van de tuur, scherpen zij eikaars snavels wanneer zij krijsend toem!rs- ring zoeken en werpen zij zich vol overgave op de liefdesri in len rond het ei. Er worden duels uitgevochten om dit te besc >zel men. Samen met de jongeren storten tenslotte de complete ,n zinnen zich in zee. De operafiguur Tosca doet niet anders, zij het dat zij zich iiL Tiber werpt. Aan haar dankt het programma „Tosca op de tri poline", later op de avond bij de AVRO, zijn titel. Dat wil I gen, zij gooit zich op het toneel van de decormuur, waaraci matrassen liggen opgestapeld. Dit blijken gaaf verende exeml ren, zodat zij opveert en ongeveer terugkeert op het toneel.1 Weense staatsoperaregisseur Otto Schenk moest dit ei kwijl een uitzending, waarin hij tal van operacatastrofes etaleer» Montreux kreeg hij er onlangs de zilveren roos voor. Niet of recht, maar de opera zit achter het brandscherm vol kleine! gelukjes. Daar zijn wel tien zilveren rozen mee te halen. J aan Christine Deutekom, die op KRO-tv eens hevig in de 1 kwam met Henk Elsink. Leuk voor de operagekken, daarl van. De Wagnerheld Siegfried die als lijk van zijn baar don! de met rechtse directen zingende bariton die vroeger als baf zijn brood verdiende en Verdi's bekoorlijke Carmen die vl gellam rondfladdert. Operageliefden van ongelijke grootte I ken door de knieën als balsemende pinguins. Otto Schenk! waggelt als balletdanser tussen het Fidelio-soldatenkoor f Beethoven door en Wagners Götterdëmmerung raakt anden in de rtesten. Maar nou lijkt het er op, dat we bezig zijn twei programma's door elkaar te halen. TON OLIEMULj Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 21.37 21.55 23.05 23.15- -17.30 De geheime code van de kameleon. Pool se getekende detective film. Een kat en een muis staan voor de zwa re opdracht een kame leon in te rekenen, die ieder ogenblik van kleur en gedaante verwisselt. I Nieuws voor doven en slechthorenden. t Journaal. i Rollebol. Franse pop- penfilmserie. De prinses en de taxi chauffeur. Amerikaans modern tv-sprookje van Glenn Jordan (1981) naar een verhaal van E. Pomerantz. Met: Valerie Bertlnelli, Robert Desi- derio, Peter Donat e.a. Korte inhoud: Joanna James is jong, knap en schatrijk. Joe Holliday is ook knap, intelligent, maar arm. De twee ont moeten elkaar als Joan na in Joe's taxi stapt, waarna deze ontmoe ting natuurlijk voor het verhaal een staartje krijgt. NCRV Springtrofee. In de open lucht te Dron- ten wordt in het kader van de vier wedstrijden om de NCRV Springtro fee vandaag het derde onderdeel, het jachtcon- cours, verreden. Pre sentatie: Tanja Koen. Journaal. Afrekenen met het ver leden. Een programma over de lotgevallen van Nederlanders tijdens de Japanse bezetting in het voormalig Nederland- s-lndië. Zie elders op deze pagina. Tot besluit. Dominee L.A.C. van Cinkel uit Doetinchem haakt in op het vorige programma. Journaal. En: Nieuws voor doven en slecht horenden. -00.30 Studio sport. Een verslag van het Interna tionale Atletiekfeest te Zürich en de honkbal wedstrijd Nederland- -Sullivans. NEDERLAND 2 NOS 18.49 Staatsloterij. De derde trekking van de 715de loterij. 18.54 De Bereboot. IKON 18.59 Vreemdeling in eigen huis. Documentaire voor en over de jeugd. NOS 20.00 20.27 NOS 23.35 23.45 Als haar moeder her trouwt komt de twaalfja rige Carrie pardoes in een nieuw gezin terecht. Het wordt van beide kanten wennen. Kenmerk. Reportage over een door Duitse deskundigen in het Cen- traal-Afrikaanse land Ruanda ontwikkelde landbouwmethode. Daarin wordt rekening gehouden met het land, met de mensen die er wonen en met de eigen voedselvoorziening. De reportage is gemaakt onder meer naar aanlei ding van een rapport van de wereldbank, waaruit zou blijken dat de Westerse grootscha lige machinale land bouwmethodes niet ge schikt zijn voor de arme landen. In Ruanda wordt volgens de IKON ge toond dat het ook an ders kan. Journaal. Socutara. Informatief filmpje over vliegende dokters. Nederland - muziek land. Vanuit Bourtange in Oost- Groningen pre senteert Veronica een non-stop-showprogram ma, waaraan de volgen de artiesten meewer ken: Rob de Nijs, High way. Willem Duijn, Peter Weekers, Donna Lyn- ton, Dominic, Blue Fea ther en Future World Orchestra. Presentatie: Erik de Zwart. De heilige koe. In Vero nica's auto- en motorru briek vertellen de poli tieke partijen hoe ze over de toekomst van de auto- en motorsport in Nederland denken i Magnum. Amerikaanse detective-serie met Tom Selleck als Magnum. Kacy, vriend en surfka- meraad van Magnum wordt dood op het strand gevonden, i Teleac. Voorproefje van wat Teleac op stapel heeft staan voor het nieuwe winter(studeer- )seizoen. Presentatie: Ria Dalmeijer. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Gek op gevaar. Documentaire serie over stuntlui. 17.00 De speelhoek. Kinderpro gramma. 17.40 Tele-lesicon. Voor de Jeugd. 17.50 Journaal. 18.00 De grote tijd voor de kleine auto'a. Hans Joachim Kulenkampf Bob de Jong praat met Neelie Smit-Kroes over de toekomst van de Rob de Nijs is te gast in „Nederland - auto- en motorsport in Nederland op Ned. II om 21.40 uur. muziekland" op Ned. II om 20.35 uur. stelt voor: de tempo-driewieler, de BMW. Osetta en de BMW 600. 18.10 Nila Holgerssona fantastische reis. Sprookjesserie. 18.35 St. Paull-aanlegateiger. Serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tuinen der fantasie. Roger Chomeaux: bosgeesten. 20.00 Journaal. 20.15 Ik wil niet zachtjes doodgaan. Tv-fllm van Thomas Langhort naar Martin Stephan. Met: Lotte Loebin- ger, Juergen Gosch. Ruth Relnecke, Bernd Stichler en Juergen Holtz. Kor te inhoud: Onverwachte hartstoornls- sen zetten de zeventigjarige Klara aan het denken over haar leven. 21.10 Titels, theses, temperamen ten. Culturele rubriek. 21.40 Achtergrondinformatie. 22.15-23.15 Atletiek. Beelden van het Internationale Atletiekfeest in Zu rich. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 18.05 Rokende colts (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie. 18.57 Overzicht programme's 19.00 JoumaaL 19.30 Direct. Programma met bijdra gen van jonge kijkers. 20.15 Balans. Economisch nieuws. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met karl Malden en Michael Douglas. AfL: Ju welen voor Jacques. 22.10 Dat ia belangrijk voor u. Con sumentenrubriek: Benzine. 22.15 Het einde en het begin. Zesde verhaal van de 'Alpensaga' van Wil helm Pevny en Peter Turrini. 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Da kinderan uit de holen. Jeugdserie van Peter Podehl. Afl. 7: De stem. 19.00 In Darwine voetsporen. Na tuurfilmserie. Afl. 3: Aan de Hunboldt- stroom. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Stadsgesprek inKassei. Burgers en politici In gesprek. 21.45 Verslaggever buitenland. Re portage van Jean-Pierre Moscardo over drugsmokkel. 22.15 Edward, mijn zoon. Speelfilm van George Cukor naar het toneel stuk van Robert Morley en Noel Lan- gley. Met: Spencer Tracy. Deborah Kerr, Ian Hunter e.a 00.05 JournaaL BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schilpadptein. Jeugd programma 17.30 De Kat Zevende aflevering van een jeugdserie onder regie van Bert Struys. 17.55 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.00 Paul Klee. Documentaire van 'Schooltelevisie' over de Zwitserse te kenaar en schilder Paul Klee (1879-1940). 18.30 Chips. Amerikaanse jeugdse rie. Met: Larry Wilcox, Erik Estrada, Robert Pine en Paul Gale. Vierde afl.: Een reeks ongelukken die bijna fataal aflopen doen vermoeden, dat iemand het gemunt heeft opeen jonge land bouwer. die zich specialiseert in ge zonde natuurlijke producten. Jon en Ponch proberen het mysterie te ont rafelen. 19.17 Uitzending door derden. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en tierce-uitsla- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Amofd (Diffrent strokes). Ko mische serie van de Amerikaanse te levisie. Tante Sof ie zorgj voor de ken nismaking van haar 'doodgewone' kapster met Drummond. Er schijnt iets moois te groeien, totdat Arnold zijn mond voorbijpraat. 20.40 Take it easy. Inleidend filmpje voor de cursus Engels voor begin- 20.50 Gezocht: vriendelijk huis vrouw. Nieuwzeelandse film van Da vid Blyth naar een scenario van Eliza beth Gowan. Met: Sarah Peirse, De- rek Hard wick, Jeremy Stephens en Bruno Lawrence. Aan het einde van de 19de eeuw kampt de pionierskolonie in Nieuw- -Zeeland met een vrouwentekort. 21.45 Puur culiuur~~. over derden. Herhaling van een programma waarin Ludo Bekkers praat met Alfred Koss- man over Leopold von Sacher-Ma- 22 20 Journaal. Met uitslagen van Nationale loterij en Tierce. BELGIE BRT 2 20.15-22.45 Internationale atletie kontmoeting in Zürich. Rechtstreek se reportage met commentaar van Roger Moens en Alain Coninx. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor kinderen. 18.45 Fsites voa jeuz-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Weerbericht 19.30 Journaal. 19.55 ta chaaea auz tresors. Inter nationaal spelprogramma vanuil Quimper in Bretagne. 20.55 Lee grandes marees. Tv-film van de Canadese televisie ingezon den voor de Louis-Philippe Kam- mans- prijs 1981. Met: Yvan Ponton, Beatrix van Til, Marcel Saoourin. Be atrice Picard e.a. Korte inhoud: De grote baas van een krant bezit een eiland in de St. Laurensrivier, een to taal geïsoleerd domein, waarvoor hij een vertaler van stripverhalen in dienst neemt als bewaker. Bang dat de vertaler zich zal vervelen, stuurt hij hem achtereenvolgens een leuke se cretaresse op het dak, zijn eigen vrouw, een specialist in stripverhalen, twee katten en een hondje. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 La pensee et les hommes. Het racisme, een wetenschappelijke ver gissing. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-22.45 Internationale atletie kontmoeting in ZUrlch. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 We are the champions. Inters- colair kwlsprogramma. 18.10 John Craven's newaround. 18.15 The Monkees. Serie. 18 35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.25 Tekenfilmpje. 19.35 It's amazing. 20.00 Elvis on tour. Amerikaanse documentaire film van Pierre Adidge en Robert Abel (1972). Met: flvis Presley, Vernon Presley, James Bur ton en Charlie Hodges. 21.30 Tomorrows world at large. 22.00 Journaal. 22.25 Chicago story. Serie. 23.35 Ijsschaatsen te St. Ivel. Gala van wereldkampioenen. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Titian. Drie schilderijen. 18.35 Cricket. 20.20 Journaal. 20.25 The travel show. Over reizen en reisorganisaties. 20.55 Arthur Negus enjoys 'Good wood House*. 21.15 The man alive debate. 22.00 Film buff of the year. Film- kwis. 22.30 Top crown pairs. 23.15 Good time George. 23.45 Newsnight. 00.30 Cricket. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. VARA 15.30 VARA's Filmclub. Met „Het bed in de holle boom", een Tsje chisch getekend sprookje en „Het ge heim van de levensbronhet tweede en laatste deel van een jeugdfilm naar hef boek van Natalie Babbit. 16.45-17.35 De wildernis leeft. Do cumentaire serie over de natuur. Afl.: Het bergland van Alaska. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven e horenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Internationaal atletiekfeest te Zürich. 11.05 Ik wil niet zachtjes doodgaan. Herhaling. 12.00 Umscheu. 12.10 Balans. 12.55 Pereoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Discussia. Over vrouwelijke dienstplicht In Duitsland. 17.00 Pan Tau... Jeugdserie. Afl.: De betoverde meloen. 17.30 Verhalen van de Roer. Docu mentaire serie voor de jeugd. 17.50 Journaal. 18.00 Het politie-programma. Serie: Een maat te groot. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 Overzicht programma's. 15.00 Journaal. 15.03 Vakantieprogramma voor kin deren. Met o.a. Sindbad en Nosey, de superdetective. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 17.50 Billy. Engelse tv-serie met Be nedict Taylor. Afl.: Een man genaamd Jerry Toth. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1... contact. Wetenschap pelijke serie voor kinderen. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantie-toerisme. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nleuwsbox - I (NOS) De avondsplts - 19.02 Krachtvoer - 21.02 Stampij - j Rocktempel: festival Torhout-WL ter - 23.02 Walhalla: Brussel in lold en vinyl. HILVERSUM 4 - 16.30 (NCRV) Literama (1) - L Overname Hilversum 2-1. (NCRV) Muzikale reizen (lil): Dvot Amerika - 21.30 Llterama-woens)< 22.25 Orgelwerken van Joh^ Gijsbertus Bastiaans. u ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Tv-cursu8sen. 10.00 Golden hair. 10.20 Jackanory. 10.40 Take hart on the farm. 11.05 Why don't you. 11.20 Play chess. 14.00 Journaal. 14.30-14.45 See saw. 15.30 Pobol. 17.20 Play school. 17.45 Popeye. ENGELAND BBC 2 07.40-11.55 Tv-cursussen. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.00 (EO) Muziekspecial met An drus. Blackwood Co - 16.15 Woord en lied afgestemd op 'geloof, dat de wereld overwint' - 17.00 Actualiteiten - 17.45 Berichtgeving over het zen dingswerk - 18.05 (NCRV) Hier en nu - 19.02 Christelijk Vocaal Dubbel Kwartet uit Menaldum - 20.02 (NOS) Langs de lijn met de wedstrijd Neder- land-Sullivans In de Haarlemse honk- balweek en de opening van het Utrechtse stadion Galgwaard - 23.07 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) Uit de actualiteit - 17.36 Actualiteiten - 18.30 De Rode Draad - 19.30 Luchtruim - 20.03 Het zout in de pap. - 20.45 Daar waar m'n wiegje stond: Turkse plaatjes - 21.10 Voor Antlllianen - 21.40 Open school - 22.10 Radio Volksuniversiteit - 22.40 Zonder titel - 23.00 And all that jazz Radio morgen nv HILVERSUM 1 Wei - 0.02 (NCRV) Late date - 1.02 k fiaj polis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 daag... donderdag - 9.03 Wie waar Willem Wever woont? - voi Muziekjes bij de koffie - 11.OL. Nederlandstalig kwartiertje - uej Twaalf-uurtje met Nederlandse aai - 11.50 Keukentip door Henk fy ,en berg 12.40 Middagpauzedie 13.06 Hier en nu - 13.20 NCR! ell baal - 13.30 Het spel 21-en w |e ouderwetse liedjes een belangrij spelen - 14.45 Het woord is ai ee hoofdpersoon - 16.02 Gouden ijn Ensemble - 16.30 Voor de kleu - 16.40 Stappen in Amerika HILVERSUM 2 Van - 7.10 (AVRO) Ochtendgymnas ve 7.20 Ingrid Drissen - 9.05 Gymm voor de vrouw - 9.15 De werkb Ct( 9.33 De ondergang van Nedei s-lndië - 10.03 Bulten - 11.03 l an paal extra: over jeugdalcoholUp 11.33 Radio Lawaaipapegaai - Actueel en informatief tussen de,inc dag - 14.00 Anne van Egmc el, 16.32 Actueel en informatief i an vooravond azp HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermOutsl a*v 9.03 Hugo van Gelderen - 11.(®t polderpopparade - 12.03 Nederl én talige top 10 - 13.03 50 pop o )eze envelop - 15.03 Ferry Maat m ;n TROS tup 50 HILVERSUM 4 ,e\ - 7.02 (VARA) Groot en klein kil >ek morgenwerk - 9.00 Gevarieerde s ziekprogramma - 12.10 Het Proi e de Orkest met werk van Offen Ganne. Sullivan Sydney J Strauss - 13.05 Lunchconcert Wolfgang Boettcher (cello) en I Trede (piano): werk van Wolfl, zart, Danzi en Beethoven - 13. klonk het vroeger: Gre Brouwe! -cyclus (IV en slot) - 17.00 Oveii Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvé 1 elk heel uur. 24 uur per dag. G versum 2 op elk half uur van 7.3 tot 17.30 uur, voorts om 7.00.E 13.00. 18 00. 20.00 22,30 uur. Op Hilversum 3 op elk hef van 7.00 tot 24.00 uur en Hilved om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. -pjl ADVERTENTIE vai

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2