FC Den Haag tevreden over afbouwregeling Waardering voor honkbalteam Valke en Wijnstekers verrassingen bij Oran je Roodenburg stuit RCL: 0-2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 - tudio Sport op zaterdag Is bijdrage aan omroepen verlVERSUM - NOS-tv en de omroepen zijn het in -leid-rpidering eens geworden over „Studio Sport" op za- ver dagavond. De NOS wilde de sport, lees het beroeps- '"o „tthal. zelfstandig blijven verzorgen in een vaste uit- Zujd.lding van „Studio Sport", terwijl de omroep, die or n ge.erdag in de ether is, zelf samenvattingen zou wil- Zuidj verzorgen. nuarijj is het er nu over eens geworden, dat de NOS die 'J "nenvattingen blijft maken, maar het uitzenden pro^rvan aankondigt als een „bijdrage aan het sport- ;wam(gramma van de betreffende omroep". De AVRO, .d om monde van voorzitter Wallis de Vries, wilde hier- neids- overigens aangetekend hebben, dat dit besluit niet graf met zijn omroep was doorgesproken.. k.oersen ilversum LvERSUM De uitslagen de draverijen, die gister- werden gehouden op de /an Hilversum, zijn: TE KOERS (2000 m): 1. Violet Belwin Pools) 1.24.4, 2 Venus Volanda. 3 V Toto Winn. f. 2.10. PI. f 1.20. f 3.20. Kopp f 16.30. Trio f 775.40 £DE KOERS (1540 m). 1 Winda Ha- (K Woudstra) 1.21.4, 2 Wishfull For- Wanda Plulo Winn. 5,70, PI f. ,10. f. 1.10. Kopp. f. 11.30. Trio f KOERS (2440 ml: 1 Volant Expres Post! 1.25.2. 2 Udra, 3. Vigoni Niet Vera Diepnow Winn. f. 2.60. 3.60. Kopp. f. 32.00, Trio f DE KOERS (2000 ml: 1. Vepiton Nora 1.24.0. 2. Vuurpijl. 3. Veike inn f. 5,90. PI. f 1.80, f. 2,90, f. Kopp. f 45.50. Trio f. 660,60. Winn. f. 2,80, PI f. 1,50, f. 14,30, Trio f. 140;00 "5 (2000 i Major srtman) 1.21,3, 2 Uniek Helene. 3 Demon Winn. f. 1,90, PI. f. 1,30, f. 2.00. Kopp. 9,40, Trio f. 50,70. NDE KOERS (Sprintkampioenschap id. finale» (1609 m): 1. Rainier van Dijk) 1.17.4. 2 Ivens. 3 13 Tanja Woldberg TSTE KOERS (2000 m): 1 Ter |A.T Knijnenburg) 1 21.8. 2 Thor 3. Sven Wt f 3.40. PI. f. 1.10. ,t 1,10. Kopp f. 19.80, Trio f. 59.20 :NDE KOERS (2000 m): 1 Udet Ulan- W. Duivenvoorden) 1.22.6. 2 Pearl 3. Una Rotarv Niet gestart: nr. 1. To- Winn. f 4.50. PI. f 2.20,1. 1.60. Kopp f 175.20 DE KOERS (2440 m): 1 Schavuit (M 1.22.8. 2 Sigohno. 3. Super liet gestart: nr 6 Titan Prin- nn. 5,20, PI f. 1,70. f 1.60. f. Copp. f. 14.10. Trio f 408.20 IE KOERS (2000 ml: I Vannie K (R J im) 1.24.1. 2. Victress Flower. 3. Va- Niet gesurt nr. 6 Varolos. Winn. f .f. 1.60. f. 1.90. f. 1.70, Kopp. f. 25.80. fc21260 na m TOTAL1SATOR: f. 497.839.00. ERSFOORT SC Amers- )rt heeft Bert Nijdam, die de Iste jaren in Oostenrijk tbalde en Klaas Weijers (ex. - S Amsterdam) gecontrac- ?rd. Abe van den Ban (ex- rlem) gaat naar Telstar. Hinault schakelt vakbond in 'TIEL Het zit Bernard Hinault niet lekker dat de Franse wielerbond hem maandag een boete en een voorwaardelijke schorsing heeft opgelegd omdat hij weigerde mee te werken aan een dopingonderzoek. De Fran-, se wielrenner heeft de affaire in handen ge geven van de UNCP, de vakbond van Fran se profrenners. „Morgen of vrijdag, tijdens de Ronde van Limousin, valt er een beslissing", zei Hi nault voordat hij in de Ronde van Tiel, die werd gewonnen door Joop Zoetemelk, van start ging. „Ik weet niet wat er besloten wordt. Ik vind niet dat ik dat moet bepalen. Er waren vijf renners bij die zaak betrok ken, ik was er slechts één van. Het woord is aan de UNCP". Waterpoloërs Zijl/LGB naar Hongarije LEIDEN De waterpoloërs van de Zijl/LGB zijn vandaag afgereisd naar Hongarije, de ba kermat van het waterpolo. De Leidenaars zul len daar ter voorbereiding op de nieuwe com petitie enkele oefenwedstrijden spelen. Als gastheer treedt Vasas Boedapest op. Dit team speelde vorig jaar een aantal oefenpartijen in Leiden. Hoogtepunt van de trip naar Honga rije wordt het internationale toernooi, waaraan zes Europese topclubs deelnemen. Dit evene ment wordt komend weekend afgewerkt. Ove rigens moet de Zijl/LGB het zonder Stan van Belkum stellen. Hij blijft in Nederland om na toernooien met het nationale team in Honga rije, Curasao en Equador wat op krachten te komen. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen van de diver se prijsvragen is als volgt: Lotto 32 Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f. 435.223.00; tweede: 7, f. 21.428,50; derde: 222 win naars, f. 790,00; vierde: 7.258, f. 24,10; vijfde: 93.328 win naars, f. 5,(30 ontvangen. Cijferspel Twee personen hadden bei den alle zes cijfers goed. Zij ontvangen beiden bruto f. 100.000,00. GEMEENTE STAAKT SUBSIDIE NA UITKERING AFKOOPSOM DEN HAAG Burge meester en Wethouders van Den Haag willen de subsidie aan FC Den Haag' met vrijwel directe in gang, namelijk vanaf de het komend weekeinde beginnende voetbalsei zoen, stopzetten. Het col lege stelt de gemeente raad (die daarover op 28 augustus officieel moet beslissen en op onderde len nog wijzigingen zou kunnen aanbrengen) voor een zodanige financiële afwikkeling te creëren dat FC Den Haag schul denvrij verder kan gaan. B. en W. verwachten, dat hierdoor een aantrekkelij ker klimaat kan worden geschapen voor het be drijfsleven om FC Den Haag financieel te steu nen, bijvoorbeeld in de vorm van sponsoring of shirtreclame. Belangrijkste reden voor de ook omde eigen financiële huishouding beduchte ge meente Den Haag de subsidie aan FC Den Haag, in 1971 ont-1 staan door het samengaan van ADO en Holland Sport, te sta ken is de schuldenlast, die FC Den Haag momenteel heeft. Deze bedraagt 1,8 miljoen, terwijl de rente over een bankschuld iOO.000,00 per jaar bedraagt. Het voorstel, dat B.en W. de raad doen teneinde de kortlo pende schulden van de voet balstichting tot een bedrag van f 1,47 miljoen te delgen, luidt: - uitkering ineens van de reeds eerder toegezegde subsi dies over de seizoenen 1982- 1983 en 1983-1984 tot een be drag van 900.000,00; - de aan FC Den Haag toeko mende „gezondmakingsgel- den" 185.000.00) van het Budget Bewakingsinstituut (BBI) worden door de gemeen te niet teruggevorderd; - het beschikbaar stellen van 385.000.00 in het kader van een gemeentelijke „subsidie- afbouwrégeling". Verder stellen B. en W. voor FC Den Haag toe te staan shirtreclame (tot dusver een •subsidievoorwaarde) te gaan voeren, dat het Zuiderparksta- dion in gebruik wordt gegeven op basis van de huurregeling, die geldt voor amateurveld- sportverenigingen en te bedin gen, dat de naam FC Den Haag aan de club verbonden blijft, tenzij B. en W. goedkeu ring zou geven voor een wijzi ging. Wanneer de gemeenteraad zich akkoord verklaart zal FC Den Haag op dat moment schuldenvrij zijn, zij het dat een langlopende schuld van 330.000,00 resteert. Uitvoerig Over het voorstel is uitvoerig overleg geweest met het be stuur van FC Den Haag. Doe lend op de ook niet rooskleuri ge financiële situatie van de gemeente meende wethouder Vink. dat er toch een zeer re delijk regeling uit de bus is ge komen. „Stel", aldus Vink, „dat de subsidieregeling ge woon was voortgezet, dan zou het zeer twijfelachtig zijn ge weest of deze over twee jaar zou zijn verlengd. En als je als club dan in een financiële po sitie had verkeerd, als nu, zou dit zeker het einde van het be taalde voetbal in Den Haag. hebben betekend". Over het behoud van de naam FC Den Haag zei de wethouder: „Het is geen kleinigheid wat de ge meente aan directe subsidie in al die jaren (geschat wordt ruim 5 miljoen) verstrekt en heeft verstrekt. Daarom moet je die naam niet zo maar prijs geven". Tevreden Voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag zei over de cijfermatige opstelling van het voorstel tevreden te zijn. „De tien procent van de recette, die wij als bijdrage in de kos ten en onderhoud van het sta dion aan de gemeente moesten afstaan, is nu voor ons. Dat is in het verleden toch vier ton geweest". Over het mogelijk aantrekkelijker klimaat, dat door de voorgestelde regeling zou kunnen worden geschapen voor het bedrijfsleven, zei de voorzitter: „Latep wij voorop stellen, dat het betaalde voet bal hier de afgelopen jaren kon blijven bestaan dank zij de financiële inbreng van de Wethouder Piet Vink: „FC Den Haag moet die naam niet zo maar prijsgeven". gemeente. Nu wij niet meer te fnaken gaan krijgen met die inmenging zou ik mij kunnen voorstellen, dat het bedrijfsle ven gemakkelijker is te bena deren. Wij hebben wat vage contacten met sponsors, maar uitzichten op concrete resulta ten zijn er nog niet". Overi gens heeft FC Den Haag. voor uitlopend op de nieuwe situa tie, al alert gehandeld door via een advertentie in de Haagse dagbladen het bedrijfsleven vanavond voor een nadere kennismaking uit te nodigen. In het gemeentelijke voorstel wordt overigens met geen woord gerept over de eventue le herbouw van de afgebrande eretribune. Den Duik: „Dat is een probleem, waarmee FC Den Haag zit. Er zijn wel ge dachten geopperd om de fi nanciën uit het brandschade- fonds van de gemeente te krij gen. Een oplossing is hiervoor overigens nog niet gevonden". FRANS LEERMAKERS lanks een nederlaag (2-1) van zijn nieuwe club in een oefen- strijd tegen Olympia Ljubljana maakte Hulshoff als vrije dediger een uitstekende indruk. Trainer Gustl Starek na het te optreden van Hulshoff: „Een man met de klasse van shoff kan na een pauze van twee jaar nog bij elke club in tenrijk meespelen". rry Hulshoff maakte een goede indruk bij zijn rentree. arry Hulshoff weer actief AZ Oud-voetbalinternational Barry Hulshoff is na een on- Jreking van twee jaar weer actief. De 35-jarige. ex-Ajacied kte zijn rentree bij de Oostenrijkse eerste divisieclub Grazer )ortwereld LIJN Borussia Dort- d heeft gisteravond de e overwinning van het Oen in de Westduitse Bun- iga behaald. Hertha BSC met 3-0 verslagen. INSEA Swansea heeft eerste wedstrijd van het looi voor bekerwinnaars lelijk gewonnen. De Engel- voetbalploeg versloeg het tugese Braga met 3-0 ITTGART Op de derde van de wielerronde van t-Duitsland heeft de Belg ny; van Holen in het alge klassement Giuseppe Sa- van de eerste plaats ver ben tONTON Fph worste laar uit Iran heeft tijdens het wk vrije stijl in Canada, poli tiek asiel gevraagd. Ook een vrouwelijk lid van het me disch team van de Oostduitse afvaardiging meldde zich om asiel naar West-Duitsland af te dwingen. BOGOTA De Verenigde Staten, Spanje, Sowjet-Unie. Joegoslavië en Canada hebben zich op de tweede dag van het wk basketbal geplaatst voor de finale-poule. AVESTA Het Nederlands volleybalteam (dames) heeft gisteren de tweede oefenwed strijd tegen Zweden met 3-1 gewonnen: 15-13, 7-15, 15-7, 15-8. Carolien Keulen, Joke de Boer en Agnes Brunninkhui- zen raakten aan de enkel ge- hl psseerd LEIDEN Er werd gis teravond weer druk geoe fend in de regio. Opval lendste uitslag was de 0-2 nederlaag van RCL tegen Roodenburg. Rijnsburgse Boys had met Blauw Zwart beduidend minder moeite en won met 5-1. Het zaterdagteam van Lis- se kwam een 0-0 deling overeen met Uithoorn, terwijl Bernardus de eer aan Soccer Boys moest la ten: 4-0. Foreholte veegde KRV (zat) van het veld: 8- 3. RKAVV sleepte bij SVLV een 2-4 zege uit het vuur. Na een aantal goede oefenpar tijen stuitte RCL gisteravond op een lastig Roodenburg. Voor rust misten de Leider dorpers enkele kansen, het geen Marco van Alphen voor Roodenburg evenwel niet deed. Na een door Van der Heijden gemiste vrije trap van Richard Klein schoot hij raak: 0-1. Na rust kwam RCL niet verder dan dreigen. Via een uitval die door Boudy Pijnak ker omgezet werd in een tref fer werd de 0-2 eindstand be reikt. Bernardus kwam er slecht vanaf in de uitwedstrijd tegen Soccer Boys. Het door vakan ties en blessures nogal gehan dicapte Hazerswoudse team kreeg een terechte 4-0 neder laag te slikken. Rijnsburgse Boys was tegen Blauw Zwart duidelijk de sterkere. Dat bleek met name in de tweede helft toen de Rijnsburgers uitliepen naar een ruime 5-1 overwinning. Voor rust trof Jan Hoge wo ning als enige de roos voor RBB. Na rust vergrootte Ton Arroyo de marge naar twee, waarna Ed Ruygrok tegen- scoorde. Een zuivere hattrick van Rob Gillessen betekende 5-1. Het zaterdagteam van FC Lis- se kwam in de uitwedstrijd te gen Uithoorn niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Beide ploegen waren goed aan elkaar gewaagd in dit pittige duel. Defensieve blunders braken KRV (zaterdag) lelijk op bij Foreholte. Zonder veel moeite konden de Voorhouters een 8-- 3 zege op de resultatenlijst la ten bijschrijven. Bij rust stond het 4-0 door doelpunten van Jaap van Duyn (eigen doel), Loek van Kesteren (twee maal) en John van Dijk. Na de hervatting maakten Piet Ruy grok (twee), Henk van de Berg en Kees Zwetsloot het achttal vol voor Foreholte. Dirk Hoek, Gerard van Beelen en Peter Noordermeer scoorden tegen. Een wat agressiever RKAVV ging bij SVLV met de oefenze ge aan de haal. Het wat sterke re middenveld gaf de doorslag. Bert Vogelaar opende de score. Mart van der Valk bracht SVLV weer op gelijke hoogte,x rnaar Rob van der Tas zette AVV bij rust alsnog op voor sprong. Na de pauze zorgde Vogelaar voor 1-3, waarna Rob Lamboo de stand terugbracht tot 2-3. Theo Kok stelde de Leidschendamse zege veilig. Woubrugge behaalde op eigen terrein een verdienstelijke 4-2 zege op VCS. Wim Beukers opende de score voor de Hage naars, maar Harry van der Weijden trok nog voor de thee de zaken recht. Na rust zette Eugene Henkes VCS ander maal op voorsprong, maar treffers van Hans van Dijk en twee maal Bert Meier deden de zege in Woubrugse handen belanden. ZEIST Bondscoach Kees Rijvers zal vanmiddag op het sportcentrum van de KNVB te Zeist de eerste trai ning verzorgen voor de interlands van het nationale A- elftal en Jong Oranje, die respectievelijk op 1 septem ber en 31 augustus moeten aantreden tegen IJsland in het kader van het Europees voetbalkampioenschap van 198^. In Zeist zullen zich vartmiddag twintig spelers voor de beide elftallen melden. Opvallende namen daarbij zijn die van Ben Wijnstekers en Michel Valke (beiden Feyenoord) en van Berrie van Aerie (PSV). Wijnstekers en Valke zijn de verrassingen in de groep voor de- A-selectie. De keus van Wijnstekers is een surprise, omdat hij - ongeveer een jaar geleden voor het laatst voor Oranje werd op geroepen en vervolgens niets meer van Rijvers vernam. Valk^- slaagde er het afgelopen seizoen bij PSV niet in. Willy van der Kuylen te doen vergeten en mocht van de Eindhovense club op huurbasis naar Feyenoord vertrekken, waar hij inmiddels zo zeer is opgefleurd, dat de bondscoach hem een oproep voor de EK-kwalificatiewedstrijd waard acht. Berrie van Aerle, die bij PSV een basisplaats heeft afgedwon gen. werd geïnviteerd voor Jong Oranje. Hij is opmerkelijk ge noeg de enige PSV'er die zich vandaag in Zeist moet melden Wel kreeg PSV, waarvan oefenmeester Thijs Libregts gisteren in Eindhoven een gesprek had met Rijvers, van de bondscoach te horen, dat het nog één of meer kandidaten voor IJsland zal moeten afstaan, wanneer in het buitenland spelende internatio- nals om welke reden dan ook afzeggen. Voorlopig ziet het er naar uit dat het wat dat betreft bij het ont breken van John Metgod blijft. De voormalige speler van AZ '67, dat overigens in het geheel niemand bij de geselecteerden heeft, moet zoals bekend op 1 september met Real Madrid uitko- Michel Valke is weer helemaal opgefleurd. men in het toernooi van de koninklijke. Bij die gelegenheid zou ook Simon Tahamata moeten optreden, maar diens werkgever Standard Luik schijnt al toezeggingen te hebben gedaan, dat de Molukker normaal voor Oranje beschikbaar is. Dat laatste geldt eventueel ook voor Michel van de Korput (AG Torino) en Arnold Mühren (Manchester United), die Rijvers hebben laten weten eventueel graag beschikbaar te zijn. Rijvers zal naar verwachting naast de reeds opgeroepen twintig nog acht man aanwijzen voor de duels met IJsland. Het ligt voor de hand, dat hij daarbij ook denkt aan nog niet genoemde „buiten landers" als Ronald Spelbos (Brugge), René van der Gijp (Loke ren), Jan Peters (Genua) en Frans Thijssen. Na het vriendschap pelijke duel tegen Engeland, dat 25 mei op Wembley met 2-0 verloren ging, heeft Rijvers in elk geval afscheid genomen van het drietal Ruud Krol, Piet Schrijvers en Cees van Kooten. Rijvers: „Het contact met de spelers en de clubs bevindt zich nog in het stadium van brieven en telegrammen, pas wanneer ik ze kerheid heb over wie beschikbaar is, zal ik de ploegen op sterkte kunnen brengen. Het zal echter duidelijk zijn dat het belangrijk ste deel van de 20 spelers, die ik voor Zeist heb uitgenodigd, in aanmerking komt voor de wedstrijd van Jong Oranje" De twintig spelers zijn: Frank Rijkaard, Wim Kieft, Edo Ophof. Peter Boeven, Gerald Vanenburg, Sjaak Storm. John van 't Schip (allen Ajax), Edward Metgod (Haarlem). Denny Blind (Sparta), Berrie van Aerle (PSV). Ruud Gullitt. Michel Falke. Ben Wijnstekers en Henk Duut (allen Feyenoord). Hans van Breukelen en Gert Kruys (beiden FC Utrecht). Peter van der Ven (Roda JC), Fred Rutten (FC Twente), en Erwin en Ronalcf Koeman (beiden FC Groningen) WILLEM PFEIFFER ONLANGS NEDERLAAG TEGEN VERENIGDE STATEN HAARLEM Het Neder landse honkbalteam is hard op weg de spectacu lairste ploeg te worden in de twaalfde Haarlemse honkbalweek. De kwali teit van het spel mag wel iswaar regelmatig te wen sen overlaten, de geest die de coaches Stoeckel en Herkemij door de selectie hebben laten waaien, brengt het publiek her haaldelijk op de banken. Was het in de openings wedstrijd tegen Mississippi al meteen raak, na een in zinking tegen de nationale amateurploeg van de Ver enigde Staten, volgde gis teren weer een staaltje hard veroverend honkbal. De enige smet op de pres tatie tegen de fabrieks- ploeg uit Tokyo was de nederlaag van 6-5. De ruim 8000 toeschouwers in het bomvolle Pim Mulier-sta- dion lieten hun waardering voor de nationale honkballers bijna drie uur onafgebroken blijken. De Europese titel, die vorig jaar werd veroverd, heeft duidelijk voor nieuw le ven gezorgd in en buiten het veld en op die positieve lijn wordt ook in deze sterkbezette honkbalweek gemarcheerd. De voor een belangrijk deel onervaren Nederlandse honk- balploeg beleefde twee sterke periodes in het duel met de Ja panners en miste, scherp ge steld, de zege op luttele centi meters. In de slotfase (negende inning) namelijk, bij een ach terstand van 6-4, leefde Haar lem op bij een honkslag van aanvoerder Jenken. Pinchrun- ner Whitfield werd binnenge- slagen door absolute uitblinker Sieval (vier uit vier, inclusief een homerun met twee man aan boord). Nieuwkomer Knol had daarna de zege in handen. Coach Stoeckel durfde het niet aan hem met tweede en derde honk bezet een stootslag te la ten plaatsen en droeg Knol op zoveel mogelijk uit te halen. Dat mislukte, en de speler van Giants ging met drieslag aan de kant. Met twee nullen (Smit was als eerste slagman ook met drieslag terugge stuurd) kon een andere nieuw komer, tweede-honkman Bos, alsnog Nederland aan de zege helpen. Hij sloeg goed, Tokyo's korte stop Kawabe liet de bal vallen maar raapte die razend snel weer op en gooide Bos, volgens scheidsrechter Jans zen althans, uit op het eerste honk. Een beslissing die voor veel rumoer zorgde, maar die volgens coach Stoeckel wel de gelijk juist was. Foutjes In plaats van winst of een ver lenging dus een nederlaag. Maar veel verdriet kon Stoec kel er niet over hebben. „We hebben in het begin wat fout jes gemaakt, maar verder kan iedereen toch zien dat we groeien. Bovendien is het geen schande van dit soort sterke ploegen te verliezen. Ik denk, dat we de komende dagen al leen nog maar beter zullen gaan spelen". Of dat inderdaad gebeurt, zal grotendeels afhangen van de kracht van de werpers. Giste ren beleefde Haitze de Vries zijn interland-debuut en toon de zich een talent. In de zesde inning pas kreeg hij een inzin king, toen hij de ballen iets ho ger ging werpen en daar lust ten de Japanners wel pap van. Drie twee-honkslagen achter elkaar en even zovele punten betekende het einde van De Vries' veelbelovende eerste optreden. Haage maakte het karwei zo goed mogelijk af. In Haitze de vries neett Ne derland na Volkerijk dus weer een topwerper in de top. Voor een plaats in de finale van de honkbalweek zal dat echter nog niet genoeg zijn. Van avond kan Nederland zich door winst op de tegenvallen de Sullivans plaatsen voor die eindstrijd. Op zich al een op merkelijk feit, want zoiets werd pakweg vijf jaar geleden voor absoluut onmogelijk ge houden. Ervan uitgaande, dat de Verenigde Staten bok de laatste groepswedstrijd wint tegen Tokyo, speelt Nederland de grote finale als de Sullivans opnieuw meer aan feestvieren dan aan honkballen denken. Toch zal er ook in die wed strijd veel gevergd worden van de werpers, en of die kwaliteit genoeg hebben, is maar zeer de vraag. In dat licht is het optreden van Nederland extra verba zend. Want waar de overige deelnemers een blik goede pit chers kunnen opentrekken, blijkt dat nog geen voorwaar de voor onophoudelijk succes. Met werkelijke toplanden als Amerika dan natuurlijk als uitzondering. Dat geeft meteen aan, dat de eindstrijd in de honkbalweek waarschijnlijk niet echt boeiend wordt Met Nederland als tegenstander zou het verschil veel te groot zijn, en in het geval van Mis sissippi en mogelijk toch nog de Sullivans geldt eigenlijk hetzelfde bezwaar. Zoals gis termiddag bleek, toen Missis sippi nauwelijk tegenstand kon bieden tegen de superieu re ploeg van de Verenigde Staten. Daar tegenover moet wel worden gesteld, dat de Ne derlandse slagploeg gisteren tegen Tokyo bewees wel dege-. lijk te kunnen uithalen. Joost en Sieval sloegen de bal het stadion uit, maar daarnaast waren er nog zeven degelijke; maar bovenal op beslissende momenten uitgedeelde honksr. lagen. Als die lijn zich doorzet, zoals Stoeckel dus verwacht, kan dat voor Nederland wel eens uiterst plezierige gevolgen hebben voor het wereldkampi oenschap volgende maand in Seoul. Tot nu toe bungelde de Nederlandse afvaardiging bij dergelijke wereldtoernooien onderaan. Dit keer zijn er veel aanwijzingen voor een totaal andere rol. In Haarlem moet daartoe een aanzet worden ge geven en tot nu toe is geble- ken, dat het honkbalteam een heel eind op de goede weg is. zeker waar het op mentaliteit aankomt. Niet voor niets, noemt Stoeckel die eigenschap karakteristiek voor zijn team. DICK HOFLAND

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11