k Bouwkrediet Katwijks politiebureau met ruim een miljoen overschreden Kritiek op gratis wonen in ambtswoning Alkemadi Dolle pret bij spuitvoetbal REGI0U0UR1NAAL Katwijk moet bijna twee ton toeleggen oj exploitatie Tripodia Verzet tegen plan subsidieregeling ophalen oud papier REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 17 AUGUSTUS 1982 PAGI Prins Bernhard opent Dekker Hout Warmond WARMOND Prins Bernhard opent vrijdag 10 september het bedrijf Dek ker Hout Warmond en het sportcom plex Dekker Tennis Warmond offi cieel. Deze bedrijven zijn te vinden op het industrieterrein aan de Padoxlaan in Warmond en inmiddels alweer ge ruime tijd in gebruik. Prins Bernhard zal omstreeks half vijf 's middags de openingshandeling verrichten. Hem zal als tegenprestatie een bedrag worden overhandigd voor de bestrijding van onnodige blindheid bij kinderen in In donesië. Op het programma staan ver der nog een toespraak door burgemees ter mevrouw Hendrickx, cabaret door Seth Gaaikema, een modeshow en een receptie. BEWONERS VEURSESTRAATWEG KRIJGEN ACHTERPAD IN T LIEN LEIDSCHENDAM De bewoners van woningen aan de Veursestraatweg die grenzen aan de nieuw te bouwen woningen in 't Lien zullen hun achter uitgang kunnen behouden als ze willen meebetalen aan de aanleg van een nieuw gemeenschappelijk achterpad. Formeel kunnen zij geen enkel recht op een achteruitgang voor hun wonin gen doen gelden. In overleg met de Ex ploitatie Vastgoed Holland (EVH), die woningen in 't Lien bouwt, zal de ge meente strookjes grond achter elf wo ningen aan de Veursestraatweg aan de betrokken eigenaren verkopen. De aanleg van het pad, inclusief kolken. rioleringen en dergelijke, kost ruim tienduizend gulden waarvan de helft door de eigenaren moet worden opge bracht. In de raadscommissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening bleek gisteren dat niet iedereen bereid is de 75 gulden voor de grond plus de aan- legkosten van het pad te betalen. Enke le alleenwonende bejaarden zeggen geen behoefte aan een achterpad te hebben wat voor de overige bewoners een groot probleem kan worden. Wet houder Van Dongen zei te hopen dat alsnog overeenstemming kan worden bereikt. Nieuwbouw Schoorwijck volgend jaar van start LEIDSCHENDAM Met de bouw van een nieuw bejaarden centrum Schoorwijck kan waar schijnlijk begin juli 1983 een begin worden gemaakt. De raadscom missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening heeft gister avond positief geadviseerd over de aankoop door de gemeente van 18.590 vierkante meter grond ach ter de Zaagmolenstraat. De grond van de huidige eigenaar, de rozen- kweker Jac. van den Nouweland, moet 1 juli volgend jaar worden opgeleverd. Wethouder H. L. van Dongen zei dat de Stichting Schoorwijck al vrij ver is met het bouwplan. Het huidige bejaardencentrum zal zoals eerder gemeld door de gemeente worden aangekocht waarna het gebouw geschikt zal worden ge maakt voor circa vijftig woningen voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. De wethouder zei het „een enorm voordeel" te vinden dat de bejaarden rustig kunnen blijven zitten tot hun nieuwe huisvesting gereed is. De nieuwbouw zal anderhalf a twee jaar vergen waarna, in 1985, met de verbouwing van het bestaande bejaardencentrum kan worden be gonnen. Het bedrijf van de rozen- kweker wordt door twee van diens zoons elders voortgezet. KATWIJK Het krediet dat beschikbaar was ge steld voor de totale stich- tingskosten van een nieuw politiebureau blijkt achteraf met ruim 1.1 mil joen gulden overschreden. Met name de bouwkosten, het renteverlies en de voorfinancieringskosten vielen aanmerkelijk hoger uit dan geraamd. Het tota le bedrag is hiermee van 13.3 miljoen gekomen op 14.4 miljoen. De over schrijding van het krediet komt geheel voor reke ning van de gemeente Katwijk. Al tijdens de bouwperiode van het bureau aan de Piet Hein- laan was bekend dat de totale stichtingskosten flink zouden stijgen. Een aanvullend kre diet kon toen echter niet wor den gevraagd/omdat de hoog te van een aantal posten nog niet kon worden vastgesteld. Nu deze bedragen wel bekend zijn, werd de raadscommissie voor financiën gisteravond ge confronteerd met een kredie- toverschri'ding van zo'n 1.1 miljoen, die door de raadsle den slechts met de grootst mo gelijke moeite werd geaccep teerd. Bouwkosten De oorzaken van de over schrijding liggen vooral in de stijging van de bouwkosten, de rente tijdens de bouw en de voorfinancieringskosten. De bouwkosten zijn bijvoorbeeld 550.000 gulden hoger dan ge raamd. Dit is onder meer te wijten aan tegenvallers in het werk. verrekening van con structiewijzigingen en hogere honoraria van de architect, constructeur en adviseur. De rente tijdens de bouw is bo vendien gestegen met 170.000 gulden terwijl de voorfinan cieringskosten bijna 460.000 gulden hoger zijn uitgevallen. Vooral deze posten betekenen voor de gemeente een geduch te tegenvaller. In de weten schap dat het rijk pas vanaf 1983 zou gaan betalen voor het nieuwe politiebureau heeft het gemeentebestuur namelijk in 1979 besloten om het bouw werk voor te financieren. De gemeente Katwijk schoot dus het benodigde bedrag (ruim 13 miljoen gulden) voor in de hoop dat de bouwkosten (waarvoor het rijk vanaf 1983 vergoeding geef) in vier jaar zo zouden stijgen dat het ren teverlies voor de gemeente be perkt zou kunnen blijven. Nu blijkt echter dat de bduwkos- ten in de afgelopen jaren nau welijks zijn gestegen terwijl de rentetarieven wel fors omhoog zijn gegaan. Lasten In de meerjarenbegroting be tekent de kostenoverschrijding een jaarlijks bedrag van een ton extra omdat de lasten van het politiebureau zijn gestegen van 314.000 gulden tot 411.400 gulden. In verband hiermee zal de politie haar meeijaren- begroting opnieuw moeten be kijken om tot een bezuiniging van dit bedrag te komen. Het nieuwe bureau, dat 26 mei werd geopend de toen demissionaire minister van Binnenlandse Zaken, E. van Thijn, voldoet ove rigens uitstekend. Omdat bij de bouw is gerekend op een korpssterkte van 80 man (in 1985) is er ruimte genoeg. Schaakkampioenschap De Warmondse jeugd sociëteit „Ut Sloepie" houdt de komende winter weer de Warmondse kampio schappen schaken. Aanstaande donderdag wordt ovi de opzet van deze kampioenschappen gesproken dens de halfjaarlijkse vergadering van de jeugdsoi telt Eventuele deelnemers aan de kampioenschapp kunnen zich uiterlijk morgen nog te melden bij Schakenbos, tel. 10027 of J. v.d. Vooren, tel. 11422 zo het programma kan worden samengesteld. Nieuwe riolering De riolering langs de Voorweg in Nieuwe Wetering moL- binnenkort vervangen worden. Het inklinken van de biW vengrond ter plaatse wijst uit dat het betonnen riool var" binnenuit verrot is. Dit dertig jaar oude riool stamt uit dt zelfde periode als dat van de Rijpweteringse Binnen wej dat vorig jaar al vervangen moest worden. Het nieuw aai te leggen riool zal van PVC-kwaliteit zijn, hetgeen een lan gere levensduur zou moeten hebben. Overigens wordt bii\ nenkort ook het riool aan de Veense Nieuwstraat en <T Spoorstraat vervangen. Leden vergadering Progressief Warmond belegt donderdagavond een tra ledenvergadering met als belangrijkste punt op agenda het collegeprogramma. De fractie wil met leden en andere belangstellenden overleg plegen o het verloop en de uitkomsten van de onderhandelinget met de overige fracties. De vergadering begint om ach uur in het Trefpunt. Foreholte jj™ Sportvereniging Foreholte in Voorhout bestaat 50 jaar. gelegenheid van dit jubileum wordt voor de kaartliefhénst bers zowel een klaverjas- als een bridge-avond gehoudefych Vrijdag 27 augustus wordt er in de Foreholte-kantine gvan klaverjast en drie dagen eerder kan er worden gebridgel- Beide wedstrijden beginnen om acht uur. Inschrijvingen}^ kosten 2 gulden 50, moeten voor 20 augustus binnen zijn if1" J.J. van Dijk aan de J. van Beierenweg 59, P. Hulsebuscfien aan de Spoorlaan 61. W. v.d. Ploeg aan de J. van Beierexoo weg 46 en B. Engelen aan de Boekhorstlaan 205. (o0i TIJDELIJKE BEWONERS MOETEN IN IEDER GEVAL GAfc WATER EN LICHT BETALEN" ALKEMADE „Wij wa ren blij dat enige ambte naren de voormalige bur gemeesterswoning tijde lijk wilden betrekken en daarom meenden we geen huur, gas, licht of water in rekening te moeten bren gen". Op deze wijze ver dedigde wethouder H. M. L. van Duykeren gisteravond in de raads commissie financiën een gevraagd krediet voor be taling van de water- en energierekening van de tijdelijke bewoners van de Alkemadese ambtswoning aan het Westeinde. De royale villa met prachtige tuin aan het water wordt mo menteel bewoond door drie ambtenaren, omdat de nieuwe burgemeester van Alkemade,' de heer Wagenaar, nog niet besloten heeft of hij deze wo ning zal betrekken of zijn ei gen huis in Nieuwe Wetering. De heer Wagenaar heeft be denktijd tot einde van dit jaar. dan zal een definitieve beslis sing genomen worden over de bestemming van het gemeen telijke pand. Westeinde 81. Om kraken van het geheel ge stoffeerde huis te voorkomen. werd aan drie ambtenaren, die tóch over niet al te lange tijd in aanmerking komen voor toewijzing van een woning, ge vraagd of zij het pand zolang wilden bewonen. De desbe treffende ambtenaren wilden dat wel temeer daar zij vrijge steld zouden worden van beta ling van huur, energie en wa ter. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de raads commissie financiën bleken de leden het gevoerde beleid niet te kunnen goedkeuren. J. Kret (CDA) stelde voor de tijdelijke bewoners en zeker eventueel toekomstige bewoners tenmin ste voor gas, elektriciteit en water aan te slaan. Zijn frac tiegenoot W. Klerks was het evenals H. van Tol (PPR) roe rend met Kret eens. Met te genzin („die mensen hebben toch al dubbele verhuiskos ten") zegde wethouder Van Duykeren toe de zaak binnen het college nogmaals aan te kaarten. Zwanenbrug De conditie van de Zwanen- brug in Rijpwetering (richting Hoogmade) is zodanig slecht dat calamiteiten niet langer uitgesloten geacht mogen wor den. Vervanging van de brug is geraamd op een bedrag van f 950.000. Hiervan zal 75% door de provincie vergoed worden. Om te voorkomen dat Alke made het provinciale deel moet voorfinancieren werd af gesproken dat uitvoering van de werkzaamheden pas plaats zal vinden nadat de provincie met geld over de brug is geko men. De heer Kret wilde weten waarom de nieuw geplande ophaalbrug zes meter breed moet worden in plaats van 3.40 meter. „Dat is toch een kostenverhogende faktor" ver onderstelde hij. Hij stelde evenals Klerks voor de voor- bereidingskosten ad 60.000 grotendeels uit te sparen door het ontwerp van een bestaan de brug te gebruiken. Wethouder Van Duykeren antwoordde dat de nieuw- bouwbrug breder moet wor den voor het huidige land- bouwverkeer en voor het ne men van de draai naar de Zuidweg. Het gebruiken van oude plantekeningen zou vol gens hem niet meevallen, om dat overal de situatie anders is. Afsluiten van de Zwanenbrug was naar zijn mening niet ver antwoord wegens het belang van de brug voor het land bouw- en toeristische verkeer van en naar Hoogmade. H. van Tol deed de suggestie de brug in samenspraak met Pro vinciale Waterstaat te ontwik kelen zodat een deel van* voorbereidingskosten dooi provincie gedragen zal den. Raadslid W. Klerks i te het noodzakelijk dat ontwerp voor een beweeg! brug door een ervaren i structiebedrijf gemaakt W en niet door afdeling Opey^i re Werken. Nieuwe Wetering Lp' In Nieuwe Wetering vijiO* binnenkort begonnen metBan verbreding en afwerking(|et de dam met stelconplatenig^ toegang geeft tot de Regi.' boogsehool. Hiertoe word tij gedeelte van de Sluis gedel®* Deze ruim ƒ30.000 kost#'© operatie dient voor de aarOO van voorlopig zes parlip plaatsen en is onderdeel Kg reeds lang in voorbereiii zijnde veel omvangrijr werkzaamheden (totaalkcr®^ f 325.000). Deze houden ówOt meer in dat de Sluis overljer veel grotere lengte gedagn zal worden ten behoeve K» de aanleg van ongeveea? parkeerplaatsen. Zoals be*®" kan dit laatste voorlopig IlSt. uitgevoerd worden wegenéöt rechtelijke stappen van -Uoc der omwonenden, die vijg voor de onderheiïng vanL_ woonhuis. De bezwaard^" door de Raad van State w®" lopig in het gelijk gesteldJCh( 1Met Politie zonder telefoon KATWIJK De politie in Katwijk heeft gisteren vrijwel de gehele dag zonder telefoon verbinding gezeten. Dit kwam door een kabelstoring in het telefoonnet. Ook de gehele Zeeheldenbuurt zat zonder te lefoon. De politie trof een noodoplossing door de tele foons van het gemeentehuis te gebruiken. Fietser geschept OEGSTGEEST Een 27-jari- ge Rijnsburgse fietser is van morgen rond zes uur in een hevige regenbui geschept. Het ongeluk gebeurde op de split sing Geversstraat/Wilhelmi- napark. De 29-jarige Leidse automobilist wilde hier afslaan en zag door de zware regenval de fietser over het hoofd. Het slachtoffer is met een gebro ken been en diverse kneuzin gen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Inbraak in kerk OEGSTGEEST Dieven hebben vannacht ingebroken in de r.k. St-Willibrorduskerk aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. Ze verschaften zich toegang middels het for ceren van een deur. Uit de kerk werden collecte kistjes en een Mariabeeld mee genomen. Het houten Maria beeld, dat één meter hoog is, heeft een waarde van onge veer 1000 gulden. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. Het, met hulp van de vrij willige brandweer in het kader van de jeugdvakan- tieweek georganiseerde, spuitvoetbal werd gister middag in Koudekerk aan den Rijn een dolle en natte boel. Belangstellende ouders en vriendjes en vriendinnetjes werden bijkans even nat als de deelnemertjes zelt, die, in hun enthousiasme om de bal te raken alles en iedereen nat spoten. De fotograaf slaagde er maar nauwelijks in zijn toestel droog te houden. egd KATWIJK Het tekort van het gemeentelijk zal^or, complex Tripodia blijft stijgen. Voor 1983 wordt gqfg€ kend op een nadelig saldo van 188.000 gulden. Alsj denen voor deze stijging van ruim 30.000 guldert— vergelijking met het vorig jaar worden de vermindeL huuropbrengst, de verminderde baropbrengst enjly hogere energiekosten genoemd. f Voor de leden van de raadscommissie voor financiën was»»» grote tekort aanleiding om de nodige vraagtekens bij de exT" tatie van Tripodia te zetten. Een exploitatie die volgen#®1" raadsleden nog moeilijker zal worden wanneer de wijkvèiflSti ging Hoornes/Rijnsoever (één van de grootste huurders vanfiat gebouw) binnen korte tijd kan beschikken over een eigenjou, derkomen. Ook het feit dat de stichting K O steeds mijn j zalen in Tripodia huurt, baart de commissieleden zorgen, terj/L omdat met de verminderde huuropbrengst ook de baropbrcP" naar beneden gaat. *01ï har Het bestuur van Tripodia verwacht echter dat het vertrekjou met name de wijkvereniging de nodige „armslag" zal oplevjjer wat in de toekomst kan leiden tot een hogere huuropbreL Om dit te bereiken zal een aktief beleid worden gevoerd omf zo hoog mogelijke bezettingsgraad te krijgen. De verwachtifL van de raadsleden bleken gisteren aanmerkelijk minder ÊD/ gespannen dan die van het Tripodia-bestuur. Verwacht w|dih dat het tekort in de komende jaren alleen maar verder zal eei gen. Om enig inzicht te krijgen in de exploitatieplannen val Tripodia-bestuur zal nu om een nadere toelichting worden vraagd. Wellicht dat aan de hand van deze toelichting nog ..reddingsplan'" kan worden opgesteld. LEIDERDORP De raadscommissie bestuurs zaken voelt niets voor een subsidieregeling op de in zameling van oud papier. Tijdens de gisteravond ge houden vergadering sprak een meerderheid zich te gen een voorstel van het college van B en W uit. B en W van Leiderdorp willen met een garantiesubsidie van maximaal vier cent per kilo het ophalen van papier door verenigingen en scholen sti muleren. Volstrekt overbodig en allang achterhaald door de praktijk, zo betoogden de te genstanders van een subsidie regeling. Ook werd gevreesd voor de administratieve rompslomp die een subsidieregeling met zich zou brengen. Een ander argument om de subsidierege ling niet in het leven te roepen was het feit, dat de vuilver branding in Leiden minder aanbod van huisvuil zou krij gen. Gewezen werd op de toch al niet beste financiële positie van dit bedrijf. Nu al is er een aanbodtekort van 7.000 tón. evenveel als Leiderdorp jaar lijks ter verbranding aanbiedt De raadsleden J. den Boeft (CDA) en R. Mommaas (PPR) schaarden zich daarentegen achter het voorstel van het college. Vanuit een oogpunt van milieu juichten zij een subsidieregeling voor het op halen van oud papier toe De beide raadsleden vonden dat de verenigingen en scholen best een stimulans konden hebben om de inzameling van oud papier voort te zetten. De maquette van de Houtkamp en de bebouwing rondom het park. Dansschool in Houtkamp LEIDERDORP De raads commissie ruimtelijke orde ning en openbare werken heeft zich gisteravond voor de tweede maal uitgesproken voor de vestiging van een dansschool van Karei en José van der Linden in het park de Houtkamp, nabij de kruising Van Diepingenlaan/Laan van Ouderzorg Dr- randsromnv-cHe^n Uw- men tot hun oordeel aan de hand van een maquette waar in de bebouwing van de on middellijke omgeving in beeld was gebracht. De raadscom missie bleek wel problemen te hebben met de vormgeving van het toekomstige bankge bouw van de Rabobank dat aan de Van Diepingenlaan zal worden gebouwd. Men vond r'it r-'f wmM.iUoh re rror afsta ken bij de platte daken van de dansschool en de bestaande school De Houtkamp. De com missie, zo kwam verder uit de discussie naar voren, bleek veel waarde te hechten aan de uit bezuinigingsoverwegin gen geschrapte boulevar dachtige verbinding tussen de winkelcentra Santhorst en Winkelhof

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4