Casa Materna-fietsers komen morgen terug in Zoeterwoude Stun tfestival in Noordwijk REGIOUOURINAAL LEIDEN AANKOMST BIJ „ONS HUIS" CIRCA HALF VIJF Uitbarsting van botulisme in Alphen Demonstratie reddingswerk in Katwijk Eerste paal premie-A in Buitenhof Wassenaarse apen maken het bont LEIDSE COURANT VRIIDAG 6 AUGUSTUS 1982 PAGINApjj Record deelname aan Rijnsburgs kindercorso RIJNSBURG Maar liefst 365 kinde ren hebben gistermorgen deelgenomen aan het kindercorso, dat jaarlijks in het kader van de oranjefestiviteiten in Rijnsburg wordt gehouden. Het corso had in de stromende regen plaats, maar de belangstelling was er niet minder om. Een bonte stoet van tot in de pun tjes opgebonden fietjes. trekkarren en andere voertuigen trok aan het oog van het in groten getale opgekomen publiek voorbij. Gistermiddag was het de beurt aan de ouderen om hun beste beentje voor te zetten tijdens de volksspelen tonnetje steken, kussengevecht en touwtrekken. die voor het eerst voor het raadhuis werden gehouden. De spelen brachten een 3.000-koppig publiek op de been. Het ringrijden dat elders in het dorp werd gehouden trok eveneens veel pu bliek. Winnaars: ringrijden: Ben Stravers uit Oegstgeest; mooiste geheel: Maarten Kuivenhoven uit Rijnsburg. Touwtrekken: heren: Fitness Centrum Katwijk; dames: ploeg Ruis. Tonnetje steken: Nel Lagerwerf en Greet Haasbroek. Kussengevecht: meisjes tot 13 jr.: Rinske Mijnmeijer; jongens: Aad Grimbergen: senioren: Kees de Mooij; junioren: André Prins; dames: Janneke Glasbergen. Kopers 't Lien verenigd LEIDSCHENDAM In Leidsehendam wordt voor kopers van woningen in de wijk tussen de Noordsingel en de Veursestraat- weg ('t Lien) binnenkort een kopersvereniging opgericht. Zoals bekend komen voor deze woningen ook niet-Leidschendammers in aanmerking. Dinsdag 31 augustus wordt in het gebouwtje van de speeltuin vereniging aan de Rozenlaan een bijeenkomst gehouden waarbij zal moeten blijken of er voldoende animo voor het lidmaatschap bestaat. Volgens reeds opgestelde concept-statuten stelt de vere niging zich tot doel het behartigen van de belangen van de le den vóór, tijdens en na de bouw van de woningen. De vereni ging zou met de bouwers willen overleggen over de afwerking van de woningen, verder met de gemeente over de inrichting van de wijk en ook met leveranciers (woning- en tuininrichting en dergelijke). De concept-statuten en een uitnodiging voor de oprichtingsvergadering zijn verkrijgbaar bij M. J. F. M. Coppens. De Tol 323, 2266 EE Leidsehendam op schriftelijk verzoek. Stankoverlast bij woonboten in Valkenburg VALKENBURG De bewoners van een aan tal woonboten aan het botenpad zijn voorlopig verlost van verschrikkelijke stank, die hun de laatste dagen kwelde. Het water, waarin de bo ten liggen, verspreidde de lucht en maakte de mensen het leven ondragelijk. Het probleem is door de vrijwillige brandweer opgelost. Door de langdurige oostenwind was de sloot vanuit de Rijn volgelopen met allerlei vanuit de riolen voortkomende „gassen" en viezigheid. Het daarbij optredende zuurstofgebrek in de sloot zorgde ervoor dat de situatie onhoudbaar dreigde te worden. De vrijwillige brandweer van Valkenburg rukte uit en stuwde met zes brandspuiten de dikke brei weer de Rijn in. ZOETERWOUDE De wielerploeg die drie we ken geleden naar het Ita liaanse weeshuis Casa Ma terna vertrok, keert mor gen weer terug in Zoeter woude. Ook de deelne mers aan het werkkamp, die dan twee weken van hun vakantie hebben op geofferd om allerlei werkzaamheden te ver richten, keren dan huis waarts. Naar verwachting zal de aankomst morgen middag tussen vier en vijf uur plaatsvinden nabij „Ons Huis" aan het Kos terspad. Vijftien jonge wielrenners vertrokken in de vroege morgen van zaterdag 17 juli richting Italië. Een zeer in tensief voorbereid evene ment met als belangrijkste doel de naam van het wees huis Casa Materna meer be kendheid te geven in Neder land. Duitsland, Zwitserland én Italië. In veertien etappes legde de wielerformatie, be geleid door een team van tien verzorgers, een afstand af van 2.250 kilometer. Daar bij is het beoogde doel be reikt want zowel de schrij vende pers, als radio en tele visie hebben aandacht be steed aan de wieier promo tietour én het weeshuis in de wijk Portici in Napels. De tocht verliep vlekkeloos; slechts een klein ongelukje trok de wielerequipe. Opval lend ook dat alle vijftien fiet sers Napels hebben bereikt want ondanks de pittige trai ningen zou het zeker geen schande geweest zijn als een of meer wielrenners in de bezemwagen waren gestapt. Immers dagelijks werd zo'n 160 kilometer afgelegd, soms over sterk bergachtig terrein terwijl de brandende zon niet bepaald inspirerend werkte. Toch bereikte ieder een in goede gezondheid het einddoel. De 24 deelnemers aan het werkkamp vertrokken vrij dag 23 juli naar Napels. Zij hebben zich in het weeshuis dagelijks bezig gehouden met voornamelijk verfwerkzaam- heden. Monnikenwerk dat evenwel met plezier werd gedaan omdat de werkzaam heden van de Zoeterwoudse vrijwilligers een steentje bij dragen tot het in stand hou den van het weeshuis. Morgen wacht de „Zoeter woudse Napels-gangers" on getwijfeld een warm onthaal. Het thuisfront heeft zeer in tensief meegeleefd met de wielrenners. Om de twee da gen werd telefonisch contact onderhouden. In „Ons Huis" konden belangstellenden toen, via een geluidsinstalla tie, meeluisteren. Daarvan werd goed gebruik gemaakt want steeds waren er circa 50 mensen in „Ons Huis". A vondzwem vierdaagse In Voorschoten wordt voor de derde achtereenvolgen de keer de jaarlijkse zwemvierdaagse gehouden in zwembad Het Wedde. Van maandag tot en met vrijdag kan er elke avond worden gestart tussen zes en acht uur. De afstand bedraagt per avond 500 meter, doch kan voor oudere en jeugdige deelnemers worden aan gepast. Om voor een medaille in aanmerking te komen moet er op vier avonden worden gezwommen. Men kan echter ook alle vijf de avonden zwemmen. De kos ten bedragen f5, inclusief entree en medaille en te vol doen aan de kassa van het zwembad. Extra prijzen zijn er voor de jongste en oudste deelnemer en de drie deel nemers die op de slotavond het origineelst zijn ver kleed, mits niet gehuld in crêpe-papier. Op de slota vond speelt Sint Laurentius uit Voorschoten. Jeugdvakantie De jeugdvakantieweek in Valkenburg gaat maandag van start. Een soort „rattenvanger van Hameien", in dit geval dus „kindervanger van Valkenburg", zal trachten met zijn fluitspel alle kinderen van het Rijndorp achter zich aan te trekken. Na een optocht door het dorp zal men op weg gaan naar het Dorpshuis. Daar zal men deze week probe ren de jeugd met spelletjes en recreatie te vermaken. Viswedstrijd Gewoontegetrouw organiseert de hengelsportvereni ging De Sportvisser in Noordwijk in de zomervakantie een grote viswedstrijd voor de jeugd. Die wedstrijd wordt dinsdag gehouden in het water van de North go- dreef en begint om één uur. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen op het Doe feest in de sporthal (tussen elf en drie uur) een deelnemerskaart voor twee gulden kopen. Bezoekers van het Doefeest op dinsdag, mogen gratis meedoen. Er zijn vele prijsjes te winnen en voor verschillende tractaties wordt gezorgd. Boegsprietlopen Buurthuis „De Weipoort" te Zoeterwoude zet het nieuwe seizoen al vroeg in. Zondagmiddag wordt namelijk een wedstrijd boegsprietlopen gehouden over de Noord Aa ter hoogte van de boerderij van Van der Salm. Het waterrijke festijn is echter niet alleen voor leden van het buurthuis want ook andere mensen die graag een poging wagen om „heelhuids" over de boegspriet te komen zijn welkom. De wedstrijden beginnen om twaalf uur. NOORDWIJK Het In ternationale Stuntfestival wordt maandag en dins dag gehouden op het ter rein aan de Johanna van Hoornstraat in Noord- wijk. Beide dagen begin nen de voorstellingen van ijzingwekkende stunts met auto's en motoren om half negen 's avonds. Het Internationale Stuntfesti val wordt verzorgd door de motor- en autostunt- groep Hell Drivers. Te vens is er een demonstra tie koorddansen. Die wordt verzorgd door drie broers en zusters van de Franse familie Lemoine. De Hell Drivers zijn stunt mensen, die een opleiding hebben gevolgd aan de Casca- deursschool in Frankrijk. Door die opleiding zijn zij in staat „onmogelijke" stunts uit te halen, zoals met de auto over de kop gaan en er zon der kleerscheuren vanaf ko men, met een auto op twee wielen rijden en motorspron- gen, waarvan zelfs de meest ervaren motorrijder het zweet in de handen krijgt. Zij zullen een groot aandeel leveren in het 90 minuten durende pro-' gramma. De andere groep op het stunt festival is Les Lemoine. Deze broers en zusters komen uit een familie, die zich al 350 jaar bezig houdt met de koorddansacrobatiek. Zij ver tonen ijzingwekkende acroba tiek op stalen kabels en mas ten met een hoogte variërend van drie tot veertig meter. Onderdelen uit hun program ma: koorddansen op een 14 milimeter dikke kabel van drie naar twintig meter en het rijden met een motor over deze staalkabel, waarbij de dames aan de trapeze, die on deraan de motor hangt, acro batische toeren verrichten. Verder wordt acrobatiek op een 40 meter hoge zwiepende mast vertoond. Tijdens hun optreden maken de acrobaten geen gebruik van vangnetten of andere veiligheidsvoorzie ningen. Een van de spectaculaire stunts, die te zien zijn in Noordwijk. ALPHEN AAN DEN RIJN Een uitbarsting van botulisme is door de gemeentelijke afdeling openbare werken gecon stateerd in de sloten in de wijk Ridderveld II. Hon derden dode vissen en een aantal dode eenden zijn gisteren met grote netten uit de sloot langs de Loe- vestein en de sloot achter de Groenestein gehaald en naar de noodslacht- plaats overgebracht. Van hieruit worden ze doorge stuurd naar een destruc tiebedrijf in Overschie. Op 21 juli werd er voor het eerst een groot aantal dode vissen in deze sloten gesigna leerd. Bij onderzoek van een aantal van deze vissen door de veeartsenijkundige dienst in Lelystad bleek dat het hier om botulisme van het type C gaat, dat niet gevaarlijk is voor de mens. Dit in tegenstelling tot de typen B en A. Menselijk contact met botulisme van het type A kunnen verlammings verschijnselen tot gevolg heb ben. Botulisme wordt veroorzaakt door een bacterie die leeft op de bodem van de sloot. Deze bacterie kan zich alleen verder ontwikkelen wanneer de wa tertemperatuur boven de 20 graden Celsius stijgt. Tot nu toe kwam in Alphen deze ziekte ieder jaar voor in de Rijn. richting Zwammerdam voorbij de Rijnbrug. Dit jaar is hier nog geen botulisme waar genomen. KATWIJK De Kat- wijkse Reddingsbrigade brengt morgen op het strand een grootse red dingsdemonstratie. Dat gebeurt in samenwerking met de Koninklijke Mari ne en de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddings Maatschappij (KNZHRM). Aan alle as pecten van het reddings werk, het beveiligen van baders en zwemmers, het redden van drenkelingen en het optreden bij ram pen op zee, zal ruim schoots aandacht worden besteed. Morgenochtend wordt vanaf elf uur op het strand bij de Oude Kerk een zogenaamde „static show" gehouden. Al het beschikbare materiaal voor het reddingwerk kan daar worden bekeken. Naast bij voorbeeld de kleine boten van de Katwijkse reddingsbrigade zal er ook een grote boot van de KNZHRM aanwezig zijn ea een Lynx helicopter van de Koninklijke Marine. Verder zijn er tal van stands met in formatie over het reddings werk en tips voor bootbezit- ters, surfers en zwemmers. Het middaggebeuren gaat om drie uur van start op het strand voor het Zeehospitium. Het grote werk zal beginnen met het laag overvliegen van een Brequet Atlantic. Vervol gens is het aan de Reddings brigade om een aantal zeered dingen en hulpverleningen te laten zien. Ook de jeugd zal hierbij van de partij zijn. Na de verrichtingen van de Red dingsbrigade wordt een groot ongeval op zee in scene gezet. Brand en veel drenkelingen zijn daarbij de belangrijkste punten. De Koninklijke Mari ne en de KNZHRM zullen dan laten zien wat zij waard zijn. LEIDERDORP De heer C.N. Ravensbergen, één van de toekomstige bewo ners slaat donderdag 12 augustus de eerste paal voor 33 premie-A-wonin- gen in Buitenhof Leider dorp. De woningen wor den gebouwd in opdracht van de Algemene Wo ningbouwvereniging Lei derdorp door de aanne mingscombinatie Leider dorp BV. Na afloop van het officiële gebeuren is er een receptie in Muzen- hof. Het ontwerp is gemaakt door architectenbureau Zanstra, De Clerq Zubli, Van den Oever en Partners uit Almere. De 33 woningen komen te staan aan de Annie M.G. Schmidtstraat, de Harry Mulischstraat, het Cees Noteboompad en het Jan Wolkerspad. Het zijn de eerste premiewoningen die, naar aanleiding van de door de ge meente Leiderdorp gehouden voorlichtingsavonden, in Bui tenhof in aanbouw worden ge nomen. Ze maken deel uit van een bouwstroom van 367 wo ningen die in opdracht van het AWL in Buitenhof worden ge bouwd. De koopprijs van de woningen, waarin voor het merendeel woningzoekenden en „doorstromers" gaan wonen bedraagt 155.400 gulden. Ople vering waarschijnlijk in het vooijaar van 1983. WASSENAAR De chimpansee Jimmy en de orang-oetan Sipo- ra zijn twee zeer populaire bewo ners van dieren park Wassenaar. De bezoekers ver maken zich dage lijks om de lach wekkende caprio len van het jeugdi ge duo. Het zijn de twee allerjongste apenspruiten in de dierentuin. Na al die actie in het overwegend war me weer is het na tuurlijk goed uitbla zen in de armen van1 verzorgster Ria Bakker op een achterrein van het dierenpark. Daar doen de apen nieu we energie op voor hun nieuwe „één aap shows" voor het hooggeëerd publiek.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4