inelle estafette Amerikanen FC Den hoort applaus I rans Vrimbergen errast ylarco Winter Tips voor Duindigt Thung te zwak voor Laudin SPORTWERELD inkort LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1982 PAGINA 13 ireur Uncini wereldkampioen iERSTORP De Italiaan Franco Uncini is de •e wereldkampioen motorsport in de halve liter- De beslissing viel gisteren in Anderstorp. Daar ;te de teamleiding van Yamaha bekend, dat de ïaamste concurrent van Uncini, de Amerikaan y Roberts, zondag tijdens de wedstrijd om de Gro- ,jjs van Zweden niet zal starten. Roberts heeft vori- feek in de race om de Britse Grote Prijs op het cir- ivan Silverstone de pink van zijn rechterhand ge- BhuW Roberts en de vorige week op Silverstone voor me tijd uitgeschakelde Engelsman Barry Sheene in de enige renners, die Uncini nog konden achter- Uncini verzamelde 103 punten voor het WK- ment. Roberts en Sheene staan beiden op 68. De ïge Uncini is de opvolger van zijn landgenoot vj{o Lucchinelli, die vorig jaar na het behalen van mispel voor een bedrag van twee miljoen dollar (vijf Jen gulden) zijn Suzuki voor een Honda inruilde, [hinelli bleef dit seizoen onder de verwachtingen. Stichter sportfondsenbaden overleden HEEMSTEDE Op 84-jarige leeftijd is woensdag mr. J. A. C. Bierenbroodspot, één van de belangrijkste stimulators van het zwemmen in Nederland, overleden. De heer Bierenbroodspot is vandaag gecremeerd. Johannes Abraham Cornelis Bierenbrood- spot was oprichter van Sportfondsen Nederland N.V. Hij nam in de jaren twintig het initiatief tot het vormen van een sportfonds door middel van kleine spaaraandelen. Met die middelen werd in Amsterdam het eerste sportfondsenbad aangelegd. In een tijd dat het stichten van zwembaden nog niet als een overheidstaak werd beschouwd, maakte dit voorbeeld ook buiten de hoofdstad indruk. Het plan van Bierenbroodspot vond in andere steden na volging. Zo ontstond de „Verenigde Sportfondsenbaden", waar van in 1940 achttien overdekte zwembaden deel uitmaakten. Na de tweede wereldoorlog werden initiatieven tot de bouw van zwembaden steeds meer door gemeentebesturen overgenomen. Onder leiding van Bierenbroodspot ontwikkelde het centraal kantoor van de sportfondsen-organisatie zith tot een instantie voor advies en dienstvelening voor gemeenten. Bierenbroodspot was ridder in de orde van Oranje Nassau. Golfer slaat zijn slag HUIS TER HEIDE Reeds op de eerste dag van de strijd om de internationale open golftitel van Nederland op „De Pan" is de extra prijs, die op een hole-in-one stond, weggekaapt. De Zuidafri kaan Tienie Britz slaagde er op de vijftiende hole in de bal in één klap over 163 meter precies in het gaatje te mikken. Daarmee verdiende hij een auto ter waarde van ruim 52.000 gulden. Dat is meer dan zijn jaarinkomen, want de 37-jarige Britz is geen grote golfer in het uitgebreide prof gezelschap. De stand na de eerste dag is: 1. Jeff Hall (Gbr) en Mark Thomas (Gbr) 69 slagen. 3 16. Gordon Brand sr. en jr. (Eng), Tienie Britz (Zaf), Bill McColl (Sch), Mike Miller (Sch), Chris Moody (Schj), Larry Mowly (VSt), David Ogrin (VSt), Eddy Polland (Eng), Matt Runge (VSt), Keith Waters (Gbr), Gery Wattine (Fra), Ian Woosman (Wal), Cliff Defoy (Wal) allen 70 sla gen. Directeur sportcentrum Papendal overleden PAPENDAL In een ziekenhuis in Velp is gistermiddag aan een her senbloeding overleden dr. H. A. M. Hermans, directeur van het Nationaal Sportcentrum in Papendal. Huub Hermans was vanaf de opening 1970 directeur van deze instelling. Na zijn middelbare school ging Huub Hermans naar de Academie Licha melijke Opvoeding in Amsterdam en promoveerde later aan de universi teit van Leuven. Hij was Officier in de Orde van Leopold II van België. Huub Hermans werd 59 jaar. De vroegere voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, Dick Beets, is maandag op 75-jarige leeftijd overleden. Beets maakte van 1931 tot 1958 deel uit van het bestuur van de honkbalbond, waarvan de laatste elf jaar als voorzitter. Hij is vandaag ge cremeerd. Beets was ere-lid van de organisatie, die zich in de jaren zeventig om doopte in Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond. Aan het bestuurslidmaatschap van de gymnastiekleraar uit Heemstede kwam na 27 jaar een einde, toen in februari 1958 de spanningen in de bond hoog waren opgelopen. Dat was aan de vooravond van de eerste Europese titel strijd, die in Nederland werd gehouden. Tevens stond het Nederlandse lidmaatschap van de FEB, de Europese honkbalbond, ter discussie. ^orjAYAQUIL Oorzaak en gevolg liggen ideiht bij elkaar. Ook in de zwetnsport. De 1 enstatie van de één inspireert de ander. Zo j het de afgelopen dagen bij het wereld kampioenschap zwemmen in Guyayaquil in '^"itieve zin met de Nederlanders en in nega- op opzicht met de Amerikanen. Daar werden .Seren echter de rollen enigszins omge- ird. In het Nederlandse kamp is een zekere Ie Amerikanen trok men ben Sop aan de prestatie van benV^mster, die al vier jaar geslagen is: Mary Me- Haar verschijning in ater, vlinderend ver voor (nderen uit, gaf de USA- jrikanen, zoals ze in Ecua- jworden genoemd, de door ••trainer Mark Schubert de tnste kick. kwartet Cavanaugh, Lea- Mc Cagg en Gaines, waar- rigqilijk de mooiste verzame- eret sprinters die Amerika jverf voortgebracht, dook in net lotrace van de avond on- ?chtket wereldrecord op de 4 x in Jneter vrije slag. De 3.19,26 jebiparaan wereldrecordhou- tenhUaines een indrukwek- te sprint van 49,14 bij- de të - was n'et het enige we- /ildfécord van de avond. >prif>r Davis, een Canadese laatkomer, die in de winter te »e maakte op de Ameri-' oorfse korte-baanwedstrijden, de leterde op de 200 meter jenfolslag het zes jaar oude isse^idrecord van de Britse e pmpische kampioen David ideiie. De achttien-jarige Ca- nepes uit Waterloo legde het De f zo'n moordend tempo op, »d. op de laatste baan de con- rentie bijna in verdrin- -fsnood kwam door zijn we- jijd van 2.14,77. [meeste vreemde was nog at de Russische schools- pspr^emster Belokon de finale maar in de troostfinale ijd maakte die haar in de eindstrijd een zilveren J&ille zou hebben opgele- ts. «I. De equipe van de Neder ige bondscoach Bert Sitters tenrf* dusver bespaard geble- 3eek voor dat soort uitschieters, •de|al werkte hier de gevol- Gem van de rustdag na. De mr - Wm. kans dat op zo'n vrije dag de spanning breekt, is verre van denkbeeldig door de scheiding die ontstaat tussen de degenen voor wie het toernooi al voor bij is en zij die nog aan het werk moeten. Stemming Annelies Maas had er in de se ries van de 800 meter vrije slag duidelijk last van. Ze mis te op een halve seconde de fi nale, die wel werd gehaald door Jolande van der Meer. Ook „gouden" Annemarie Verstappen was aanvankelijk niet bij de les. Ondanks een sterk verbeterde techniek ging ze op de 100 meter vlinderslag slechter dan gepland. Maar 's avonds was de stemming er weer. Vooral door toedoen van het optreden van hei heren- kwartet op de 4 x 100 meter vrije slag. Jarenlang was in het Nederlandse zwemmen een echte sprinter net zo zeld zaam als in een pinguin in de Sahara, maar de opkomst van Hans Kroes heeft een niet te onderschatten zuigkracht uit geoefend. Ook al zal de straffe sprinttraining die Bert Sitters tijdens de voorbereiding door voerde wel van invloed zijn geweest. In elk geval werd het feno meen uit Lisse door Frank Drost, Cees Vervoorn en Ed ward Maadsdijk zo bekwaam geassisteerd, dat het enkele maanden oudé nationale re cord in, twee etappes maar liefst vier seconden scherper werd gesteld. Via 3.27,75 in de series naar 3.26,74 in de finale, waarmee in het sterke veld een alleszins acceptabele zesde plaats werd bezet. Een gelijke positie dus als eerder op de 4x Succes dames waterpoloteam GUAYAQUIL De Nederlandse dameswaterpoloploeg heeft het toernooi om de FINA-cup in Guayaquil gewon nen. Gisteravond speelden de Nederlandse dames gelijk te gen de Verenigde Staten: 8-8. Australië, dat als tweede ein digde, versloeg Canada met 10-6. De Verenigde Staten werd derde, Canada vierde. Eindstand: 1. Nederland 10 punten; 2. Australië 8; 3. Verenigde Staten; 4. Canada 2. val met de keerpunten en ook nog niet met de baanindeling. Kroes bijvoorbeeld ging als startzwemmer op de vrije- sla g-estafette zo hard af dat hij op de terugweg zichzelf tegen kwam. Uitslag- 200 meter vrije slag werd be haald. Vooral de inbreng van Cees Vervoorn was daarbij van betekenis. De Hagenaar ontwikkelde dit keer wel de kracht na een snelle start ook rap te finishen. Hij was er zo tevreden over, dat hij ter plek ke besloot zijn besluit om te stoppen te herzien. Als of dat niet genoeg was zorgde ook Petra van Staveren weer voor een nationale top- verrichting. De zestien-jarige zwemster uit Kampen - toch niet zwemstad nummer één - zwom temidden van de school slag-elite alsof ze niets anders gewend was. Na de tiende plaats op de 200 meter, finishte ze nu als vijfde op de halve af stand. Haar nationale record van 1.11,64 was een nieuw be wijs hoezeer zij in training kampen opbloeit. Een jaar ge leden in Split was dat ook al het geval. Van Staveren was waarschijnlijk nog in de buuj-t van de eerste drie gekomen als haar start niet zo slecht was geweest. Nu werd het een ach tervolgingsrace waarbij ze on der meer Varganova, winnares van de 200 meter, inliep. Al mag dan bij Petra van Sta veren de start nog niet vol doende verzorgd zijn, slecht vertrekken is in de Neder landse ploeg eerder uitzonde ring dan regel. Vooral Anne marie Verstappen en Hans Kroes hebben een zodanige techniek ontwikkeld, dat er heel wat moet gebeuren willen zij op dat onderdeel worden verrast. Dat is nog niet het ge en: 4x 100 meter vrije slag heren: 1. Ver enigde Staten (Cavanaugh, Leamy, Mc Cagg. Gaines) 3.19,26 ((wereldre cord); 2. Sovjet-Unie (Karassijoek, Fi- linov, Smirigvien, Markovski) 3.21,78; 3. Zweden (Johansson, Baron, Homertz, Wikstroim) 3.22,15; 4. West- - Duitsland 3.23,77; 5. Italië 3.24,10;6. Nederland Kroes, Drost, Vervoorn, Maasdijk) 3.26,74. 100 meter vlinderslag dames:1. Mary T. Meagher (Vst) 59,41; 2 Ines Geiss- ler (Odl) 1.00,36;3. Melanie Budde- meyer (Vst) 1,00,48; 100 meter schooslag, dames:l. Ute Geweniger (Odl) 1.09,14; 2. Anne Ot- tenbrite (Can) en Kim Rhodenbaugh (Vst) 1.11,03; 4. Svetlana Varganova (Sov) 1.11,60;5. Petra van Staveren (Ned) 1.11.64. 200 meter schoolslag heren: 1. Victor Davis (Can) 2.14,77 (wereldrecord);2. Robertas Schoelpa (Sov) 2.16,68;3. John Moffet (Vst) 2.18,54. 400 meter vrije slag heren: 1. Vladi mir Salnikov (Sov) 3.51.30;2 Sviatos- lav Tsjemenov (Sov) 3 51,43,3. Sven Lodziewski (Odl) 3.52,55. ieeri fataal. De partij die Frans jrg.IDEN Frans Grim- Grimbergen vervolgens tegen ben zorgde gisteren op René Boers diende af te wer- □ene tennistoernooi van ken. werd nooit een' echte o vaimburg voor een grote wedstrijd Wellicht dat de Urn- epteL„„„- tycummer Boers optimaal gepre- Tassing. De ongeplaat- pareerti redelijk tegenstand zal Lissenaar versloeg de kunnen bieden, een zichtbaar iet herenenkelspel B vermoeide Grimbergen kon ïerste geplaatste Marco dat duidelijk niet; 2-6, 2-6. 3-3,liter in een afmattende 6 .tij met 2-6, 6-2, 6-4. In Afgelopen 'ordi hoofdnummer kwam nbergen vervolgens t tot grootse daden. ich al vermoeide Unicum- ontmoette in René «cfts ook nog eens een te ster- 16- fegenstander. Tot 2-6, 1-0 Grimbergen tegen Winter eigenlijk een iren wedstrijd. De Lisse- wist duidelijk niet hoe hij sterker geachte opponent >t aanpakken en een een- lige tweesets-overwinning Winter lag in het ver lat. het moment echter dat is Grimbergen inzag dat 'are baan en de vochtige zich uitstekend leenden een afwachtend slicespel- keerden de kansen. Nu het Marco Winter die lan- lagwisselingen met fouten de winnende pun- lerhalve voor veel praten- ;n hard zwoegende Grim- |en. Nadat de tweede set i-2 in het voordeel van de naar was afgesloten, ging rijd in het beslissende ge- Ite tot 4-4 gelijk op. Grim den hield vervolgens zijn lag, terwijl Winter op eigen 'ice drie matchpoints moest itaan. Het derde werd hem Ook voor Jacqueline van Wijk is het optreden in het dames enkelspel A afgelopen. Tegen de als tweede geplaatste Na nette Schutte speelde zij niet slecht, maar verloor toch: 2-6, 4-6. De vandaag bij de nationa le titelstrijd tot en met achttien jaar actieve Van Wijk zag ook bij de B-dames haar partij ver loren gaan. Mirjam de Groot bleef haar met dezelfde cijfers voor en plaatste zich door die zege voor de eindstrijd. In het heren-hoofdnummer van de Open Leidse titelstrijd, kwalificeerde Ton Sie zich voor de halve finales. Frits Don werd met 1-6, 6-4, 6-2 ge klopt. Wouter Fok bleek nog te weinig trainingsuren in de benen te hebben tegen de slim spelende Hans Everaars: 2-6, 2-6. De als eerste geplaatste Michiel Schapers kwam nog altijd niet in actie. Districtskampioen Hans Tön- jann zoekt, na een goede start op Roomburg, duidelijk naar de echte vorm. In de tweede ronde kende Tönjann al pro blemen met Thijs Steensma, gisteren moest hij zelfs een set afgeven aan Waldo Jansen. Er zal het nodige moeten verbete ren, wil Tönjann, na de dis trictskampioenschappen en Noordwijk, ook dit toernooi winnend kunnen afsluiten. De toch al verrassend bij de laat ste zestien gekomen Har Mey er bewees tegen Marcel van Rijn dat hij met een goede mo tivatie nog altijd een lastige te genstander op B-niveau kan zijn. Zelfs veroverde Meyer de eerste set (11-9 in de tiebreak), voordat Van Rijn de winst pakte: 6-2, 6-1. Bob van Over- beeke vond. na eerst in drie sets van Jon Visbeen te heb ben gewonnen, zijn Waterloo in z'n partij tegen Dick Bou- man. De met een chronisch gebrek aan zelfvertrouwen kampende Van Overbeeke leek volledig te zijn vergeten dat hij Bouman in een eerder competitietreffen dit jaar al eens had geklopt en hervond zich te laat: 3-6, 6-7. Herman van der Capellen mag dan al in een vroeg stadium uit de enkelstrijd zijn geslagen, in de dubbelspelen blijft hij een klasse apart. Met Bub van der Zee en Jacqueline van Wijk liet hij weer diverse ver bluffende „pipo-ballen" van zijn racket komen. Dat een toernooi leiden niet altijd een uitschakeling in de eerste ron de behoeft te impliceren, be wees Anneliës Koole met An- kie Treffers in het damesdub- bel B. Hetty Bosch en Petra Velzel werden met 7-6, 6-2 te ruggewezen. De verrassing in het heren en kelspel C kwam op naam van Mare Mellema. De deze week sterk spelende Mellema ver sloeg eerstgeplaatste Marcel van Paridon met 6-3, 7-5. Ove rigens niet de eerste maal dit seizoen dat Van Paridon de hooggespannen verwachtingen niet kon waarmaken. Bij de dames in C klasseerde Juliette Grimbergen zich volgens plan bij de laatste vier. Tiny van Velzen werd simpel aan de toch al overbeladen zegekar gebonden: 6-1, 6-2. GERT-JAN ONVLEE WASSENAAR Zowel morgen als zondag zijn op Duindigt rennen en draverijen. Morgen is de eerste start om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: WALDECKPRIJS: Uros M. Victory van Elpse en Urey Regina KIJKDUINPRIJS: Video Buitenzorg. Vonny Albo en Vorstin Star BABYLONPRIJS: Wodan Victoria. White du Bois en Whispering B PALEISPROMONADEPRIJS: Use Sprookjeshof. Volo Rapid en Vuurvreter. LANGE POTENPRIJS: Ultra Regina. Timbre en Viola Buitenzorg. BUITENHOFPRIJS(eerste afdeling): Usta Hanover, Tati D en Sanjos Carbo- KNEUTERDIJKPRIJS: Trudy Hollandia. Torro Ashton en Thor ter Lune. PASSAGEPRIJS: Tommy. Top Way en Topper D. LANGE VOORHOUTPRIJS. Salvo Estancia. Shilling en Sirikit van A BUITENHOFPRIJS(tweede afdeling): Una Westfrisia, Peter Star Urdy DAr- tel. Zondagmiddag is de eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: TOERISTEN PRIJS: United Dynamic. Vink Hanover en Varna Pluto. WATERSPORTPRIJS: Vyvonne Promise, Treze Hanover en Urana. ZILVEREN SCHILD: Sacha, Queen Ann en Val de Vanneau. VACANTIEPRIJS: REindert, The Import Laren en Pepiton. ZEILSPORTPRIJS: Utahbon. Uhlan D en Usmien van Epse. DIANAPRIJS: Aiglon, Boxberger Beauty en Boxberger Dream. DUINDIGT's SPRINTCRITERIU.W: Siegfried Dakota. Roland Morgan en Ronnie Bunt. SURFSPORTPRIJS: Ursa Major, Ulbanie W en Useful Prince. SANTA ANITAPRIJS: Simby, Lady of Eire en Our Jeremy. DUINDIGTPRIJS: Rieka HAnover, Reimer Gallant en Prizefighter. RECREATIEPRIJS: Viktor van Lady, Verdi Kandia en Vital Zimbri. Bram Rontberg heeft Excelsiors doelman Vermunt (liggend) omspeeld en gaat FC Den Haag op een voorsprong van 3-2 zetten. DEN HAAG Voor het eerst sinds heel wat maanden was er gister avond applaus te horen in het Zuiderpark. En zo waar betrof het FC Den Haag. De oefenwedstrijd tegen Excelsior leverde namelijk niet alleen winst op (4-2), er viel af en toe ook wel degelijk iets te zien. Het publiek (maximaal 1300 toe schouwers) herkende vooral de gretighied van de jeugdige formatie en de mooie doelpunten. Dat bij elkaar was al veel meer dan waarop mocht wor den gerekend en daarom kon er bij trainer Cor van der Hart best een lachje af. „Toch ben ik niet echt tevreden", temperde hij direct te groot optimisme, „want daarvoor was het centrum van de ver dediging te zwak. Ik vind daarom dat we Eef Melgers beslist moeten contracteren. In de eerste plaats omdat we een voorstopper hard nodig hebben, maar bovendien om dat we door het wegvallen van Arie van der Zwan alles behalve royaal in onze ver dedigers zitten". Melgers krijgt na Haarlem en Telstar dus een nieuwe kans in het betaalde voetbal, al moet er vandaag nog officieel over zijn (minimaal) contract worden gesproken. Van der Hart kreeg gisteren overi gens geen reëel beeld van Melgers' mogelijkheden, om dat deze nauwelijks onder druk kwam. Wel werd dui delijk, dat Melgers meer mo gelijkheden heeft dan Marco de Vroedt, die in de tweede helft een nieuwe kans kreeg maar door Van der Hart na 25 minuten zonder pardon weer naar de bank werd ge haald. „Hij voldoet niet op die plaats, hij is slecht in de mandekking. Jammer, maar profvoetbal is hard", vond Van der Hart. Gips Melgers speelde het tweede gedeelte rechtsachter, nadat eerder Purvis op die positie was uitgeprobeerd. Van der Hart zal waarschijnlijk kie zen voor de laatste mogelijk heid, nu Van der Zwan vijf weken met zijn gebroken middenvoetsbeentje in het gips'moet en zo'n twee maan den zal zijn uitgeschakeld. Als vrije verdediger werd Jan Renooy getest, waardoor Guido Pen spelbepalende middenvelder werd. Beiden slaagden, al had Renooy af en toe nog wat problemen met de rugdekking. Gezien het wegvallen van Arie van der Zwan en de op hem gebaseerde speelwijze van de ploeg, was de presta tie die FC Den Haag gisteren leverde extra opmerkelijk. Bouwens, die nog altijd wat nonchalant oogt maar een enorm rendement heeft, be wees bovendien weer eens een goede aankoop te zijn. Met hem viel bovenal Ront berg op, die op beide vleugels speelde en het tweede en derde doelpunt produceerde, na eerst soepel combinerend met Groenendijk en spits Bouwens, de laatste de ope ningstreffer te hebben „ge gund". Verfrissend Piet Groen speelde één helft linkerspits, maar zal op die positie toch niet dé oplossing zijn. Rontberg hoort daar thuis en op rechts zou dan een Engelse „aankoop" ge posteerd moeten worden. Bouwens uit het centrum ha len zou in elk geval een dom me zet zijn. Mogelijk nog on verstandiger is het om lin kermiddenvelder Alphons Groenendijk zijn dagen in het tweede team te laten slij ten. Groenendijk mag voor zichtig als één van de groot ste talenten van de laatste ja ren worden aangemerkt, al kan hij dat beter nog maar niet zelf horen. Zijn baltech niek is verfrissend, zijn snel heid van handelen zelfs ver bluffend. Mark Wotte lijkt waarachtig een beetje door hem geïnspireerd, want die kwam eindelijk af en toe eens tot opmerkelijke dingen. Zoals zijn dieptepass door het centrum waarop Rontberg kon scoren (3-2) en zijn eigen treffer (4-2) na een verstan dig teruggelegde bal door Bouwens. Om een onmisbare kracht te worden zal Wotte evenwel toch nog iets meer moeten laten zien. Ten slotte kan Van Antwer pen rekenen op een plaats onder de lat als hij geen in zinking krijgt. Gisteren speelde hij ondanks de twee tegentreffers sterk. Excelsior, met deze onevenwichtige ploeg niet lang eredivisionist, kwam namelijk goedkoop aan zijn doelpunten. De Leeuw schoot een strafschop in (1-0 als gevolg van vast houden Rutjes door Van der Mark) en Rutjes had een fraaie zweefkopbal in huis na een dekkingsfout van De Vroedt (2-2). Verder liet hoofdzakelijk FC Den Haag iets hoopvols zien. DICK HOFLAND FC Den Haag-Excelsior 4-2 (1-1). Scoreverloop: 41 De Leeuw 0-1 (strafschop). 44 Bouwens 1-1. 50. Rontberg 2-1, Rutjes 2-2, 60. Ront berg 3-2, 87 Wotte 4-2. Opstelling FC Den Haag: Van Ant werpen, Purvis (De Vroedt. Prevo). Renooy. Melgers, Van der Mark; Wotte. Pen. Groenendijk; Rontberg. Bouwens, Groen (Roode). Vijf spelers van de Ita liaanse voetbalkampioen Juventus spelen mor genavond in New York een benefietwedstrijd voor het team van Euro pa, dat het tegen „de rest van de wereld" gaat opnemen. De opbrengst van het duel gaat naar Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. V.l.n.r.: Rossi, Tardelli, doelman Zoff en de twee aanwinsten Boniek en Platini. LEIDSCHENDAM Rolf Thung stond vlak voor het tijdperk Sanders in de finale van het Nederlands tennis kampioenschap, maar ging toen af tegen Jan Hordijk. Sinds de ex-proftennisser en ex-marine-officier besloot zich ook buiten zijn sport, o.a. via een universitaire studie, een maatschappelijke positie te verwerven, stokte zijn pro gressie op de binnen- en bui tenbanen. In het A-toernooi van park Leeuwenbergh, dat traditiegetrouw voorafgaat aan de nationale titelstrijd, liet Thung gisteravond zien dat zijn vastheid en conditie in middels naar een bedenkelijk peil zijn afgezakt. Ondanks een fraaie stijl slaagde hij er tegen veteraan Marian Laudin niet in de kwartfinales te be reiken. In de eerste set (5-7) gaf hij een voorsprong van 4-2 uit handen, in de tweede (ook 5-7) haalde hij van 2-5 nog op tot 5-5, maar moest de hard werkende Laudin toch laten gaan. Uitslagen achtste finales: L. Sanders- P. Mako (Vst) 6-3. 6-0. M. Laudin-R Thung 7-5. 7-5; Th. Gorter-F Schmitz 4-6, 6-3, 6-3; H van Boeckel- O Panman 6-4. 6-0, M. Albert-T. Lindgren (Zwe) 6-2, 6-4. LEMMER Jeen Zwaga van Eernewoude (3e) heeft gisteren op het IJsselmeer bij Lemmer de leiding in het algemeen klasse ment van het Skutsjesilen overgenomen van Keimpe van der Meulen van Woudsend (7e). Lemmer was het skutsje van Piet Vreeze uit Jou re. NOTTINGHAM Sebastian Coe zal tijdens de Europese atle- tiekkampioenschappen in Athene uitkomen op de 800 meter. De Engelsman kwalificeerde zich gisteravond in Nottingham door tijdens een speciaal ten behoeve van hem georganiseerde race de afstand te lopen in 1 minuut 46,5 seconden, een halve seconde onder het limiet. ROTTERDAM Klaas Lok heeft een stratenloop rond sport complex Ahoy gewonnen. Lok legde de 10 kilomter in 30 minu ten en 3 seconden af. De Phoenix-atleet werd op korte afstand gevolgd door Ray Crabb (30.08). MAARHEEZE Gerrie Knetemann heeft gisteravond de pro fronde van Maarheeze gewonnen. Knetemann, in de slotfase met Bert Oosterbosch uit een kopgroep van vijf man ontsnapt, was de snelste in de spurt. ZWOLLE FC Twente is voetbalkampioen geworden van de provincie Overijssel. In de finale van het toernooi voor Overijs selse betaald-voetbalverenigingen wonnen de Twentenaren met 1-0 van Go Ahead Eagles. Martin Vreijsen maakte in de slotfase het beslissende doelpunt voor FC Twente. ZDAR Het Nederlands damesteam heeft in het internationa le basketbal toernooi van Zdar de tweede overwinning behaald. Nederland versloeg Polen met 82-60 PARIJS De Braziliaanse voetbalploeg van Atletico Miheiro heeft gisteren het internationale voetbaltoernooi van Parijs ge wonnen. De Brazilianen, zaterdag tegenstander van AZ'67 in het toernooi van Rimini, wonnen in de finale met 1-0 van Zagreb. In de strijd om de derde en vierde plaats verloor FC Köln, door twee fouten van doelman Schumacher, met 2-1 van gastheer Pa ris Saint Germain.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13