Geld ligt op straat. 113 SUISSES Frans Grimbergen probleemloos langs Brooshooft *$reï- ^festival Ex-schipper wordt van hot naar her gestuurd jj Sportwereld Vakantie in Italië vIn telligen t vertrekken9 'om verkeerschaos te voorkomen SPORT/BINNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 1982 PAGINA 6[ï I LEIDEN Frans Grim bergen en Bob van Over- beeke hebben zich als eerste Leidse" B-spelers gekwalificeerd voor het hoofdnummer van het tennistoernooi van Room burg. In tegenstelling tot Van Overbeeke, die via een bye en een walk over tegen Woody van Omme ren wel erg eenvoudig bij de tweeëndertig uitverko renen kwam, diende Frans Grimbergen wel een partij af te werken. Marinus Brooshooft bleek na twee weken nietsdoen echter nauwelijks in staat het de Lis- senaar echt lastig te maken: 2- (j, 2-6. Grimbergen kwam ook in het herenenkelspel B nog in actie. Zijn partij tegen Hans Keizer duurde evenwel slechts vier games. Bij een voorsprong van 3-1 hield Keizer het tegen veel pratende Grimbergen voor gezien en gaf de wed strijd op. Of dit resultaat door de wedstrijdleiding inderdaad zal worden geaccepteerd, is echter nog de vraag. Herman van der Capellen is in de B-klasse wel op zeker uit de Open Leidse tenniskampioen schappen verdwenen. De net van vakantie teruggekeerde Van der Capellen werd door bijna naamgenoot Ronald Koppelle uitgeschakeld. Na 4-6 in de eerste set, pakte de num mer zeven geplaatste Van der Capellen het tweede gedeelte met 6-3. Een 4-2 voorsprong in de beslissende set bleek voor minder gemotiveerde Herman van der Capellen („Ik heb geen lelijk woord gezegd, dat zegt alles") echter niet vol doende om de volgende ronde te bereiken: 6-7. Bub van der Zee, op Forescate nog te sterk voor Waldo Jan sen. redde het dit keer niet te gen de Leidse Hout-speler. Met 6-4, 6-1 trok Jansen eigen lijk nog vrij simpel aan het langste eind. In de dubbelstrijd met teamgenoot Marcel van Rijn, haalde Jansen de tweede ronde niet. Henny Koemans en Arnold van der Capellen bleken te sterk: 6-4. 6-7, 6-3. Koemans en Van der Capel len. twee jaar terug winnaars van het dubbelspel op Room burg en nadien niet meer sa men spelend, zullen het in de volgende ronde hoogstwaar schijnlijk moeten opnemen te gen Jon Visbeen en Marinus Brooshooft, het koppel dat in 1980 in de finale werd terug gewezen. Joost van Leeuwen plaatsten zich voor de volgende ronde in B door Mare Nije (aan het eind van deze maand hoopt hij het wereldrecord kruipen te ver beteren) te verslaan: 7-5, 6-3. In diezelfde categorie wonnen ook Brooshooft (van Martijn Drijver) en Har Meijer hun partijen. De zege die Meijer op Reijmers boekte (6-0, 6-4) bracht de tennissende huisarts zelfs bij de laatste zestien; zijn geplande tegenstander. Jos Koemans, heeft zich immers uit het toernooi teruggetrok ken, omdat hij zich volledig op de nationale titelstrijd tot en met achttien jaar wil concen treren. Petra Velzel bewees bij de B- dames in haar wedstrijd tegen Anita Vermeulen dat trai- ningsarbeid adelt. Via 6-3, 6-2 klasseerde de Unicum-speel ster zich voor de tweede ron de. Ook Juliette Grimbergen, vorige week nog drievoudig winnares op Voorhout, over leefde het eerste gedeelte. M. Frans Grimbergen kwalificeerde zich gisteren, in de hem eigen stijl, voor het hoofdnummer van Roomburg. Carlier werd eenvoudig ver slagen: 6-2, 6-3. Emmy Groof, als eerste op de C-lijst van de dames gezet, slaagde er in het geheel niet in haar plaatsing waar te maken. Anneke van Overloop (Rijn- kanters) was in de beslissende set duidelijk te sterk: 6-1, 3-6, 6-2. Patricia Lafay speelde Marian Post van De Munnik volledig weg: 6-1, 6-2. Bij de heren in C haalde eerst- geplaatste Marcel van Paridon de volgende (derde) ronde wel. Tweedejaarstennisser René Steenbeek pakte echter wel vier games: tweemaal 6-2. Ook Mare Mellema speelde zich bij de laatste zestien. L. Looijen en Fred Dreckmeier slaagden er niet in ook maar een game van de OLTC-speler af te snoepen. Marius Pieters boek te een goede overwinning te gen Jan van Veen. De jeugd kampioen van Leiden tot en met twaalf jaar, die niet werd afgevaardigd naar de nationa le titelstrijd, was te vast voor de Alkemadenaar: 6-4, 7-6. GERT-JAN ONVLEE ALKEMADE Ex- schipper Santing, de man die begin dit jaar, met zijn gezin, de Wijde Aa uitkoos om er zijn tot woonark verbouwchvrachtschip aan te leggen, verscheen gis teravond voor de tweede keer in korte tijd voor de commissie bezwaar- en beroepschriften. Hij ver klaarde bereid te zijn om weg te varen uit de Alke- madese wateren als ie mand hem zou kunnen vertellen waarheen. Want dat is het probleem van deze WAO'er zonder vaste woon- of verblijfplaats. De heer Santing komt uit een schippersfamilie en heeft zijn hele leven de Europese bin nenwateren frank en vrij kun nen doorkruisen. Als vracht schipper was hij eraan gewend dat hij vrijwel overal voor tweemaal 24 uur kon aanleg gen. Eenmaal in de WAO be sloot hij met zijn vrouw en twee zoons op de vaste Zeeuw se wal te gaan wonen. Omdat na een poosje bleek dat de zoons daar geen werk konden vinden, besloot de familie San ting om naar de Randstad te verhuizen. Pa kocht weer een vrachtschip, verbouwde het vaartuig tot woonark en voer' de haven van Terneuzen uit richting Haarlemmermeer. Werk In de Ringvaart nabij het aquaduct vond de familie een geschikt ligplaatsje. De twee zoons vonden vrijwel direct werk: één in Leimuiden en de andere in Roelofarendsveen. Tot zover ging alles dan ook volgens plan. De familie San ting had echter buiten de waard gerekend, in d,it geval het gemeentebestuur van Haarlemmermeer, dat de fa milie sommeerde tot vertrek, omdat men niet over de ver eiste aanlegvergunning be schikte. Via diverse omzwervingen in en rond Alkemade belandde Santings varende woonverblijf in de prachtige Wijde Aa nabij het Paddegat, waar het schip stevig verankerd werd. Bin nen de kortste keren ontving de ex-schipper zijn zoveelste aanschrijving tot verwijdering van de boot. Een advocate werd ingeschakeld, maar zelfs deze kon niet waarmaken dat Santing zich blijvend in Alke made mag vestigen. Immers, een vrachtschip mag wel over al tweemaal 24 uur aangelegd worden, maar bij een tot woonark verbouwd schip lig gen de zaken geheel anders. Gesprek De Santings zitten nu met het probleem dat zij een prachtig woonschip hebben dat nergens! i aangemeerd mag worden, fat Daarbij komt dat zij haast! 2 nooit een vaste woon- of ver-[t blijfplaats hebben gehad.tw waardoor zij bij geen enkelelO gemeente kunnen aankloppen T voor woonruimte. De leden md van de commissie bezwaar- enhr beroepschriften trachtten defN radeloze schipper-op-drift gis-ri| teravond duidelijk te maken dat zij niet de bevoegdheid hebben een geschikte ligplaatsL^ aan te wijzen. Zij adviseerden dan ook om een gesprek met B1 en W aan te vragen. CUERNAVACA Het Ne derlands studentenvoetbal team is in Mexico tijdens he wereldkampioenschap uitge schakeld in de kwartfinales Men verloor met 4-2 van Uru guay. NEW YORK De Fransman! Yannick Noah heeft het ten-I nistoernooi van South Orange gewonnen door een zege van 6-3, 7-6 op de Mexicaan Raul Ramirez. De Tsjechoslowaak Tomas Smid was in Cap D'Ag-1 de sterker dan de verrassende j Amerikaanse finalist Lloyd j Bourne: 6-3, 6-4. 5-7, 6-2. „Zoek een toerist die wordt vermist" Per dag worden in het hoog seizoen gemiddeld zes buiten landers die in Nederland va kantie houden, gezocht we gens overlijden of ziekte van familieleden. Ondanks allerlei pogingen van de ANWB lukt het bijna nooit deze gezochte toeristen tijdig op te sporen. De ANWB en het Nationaal Bureau voor Toerisme willen nu - onder het motto: „Zoek een toerist, die vermist is", proberen Nederlanders zo ver zien te krijgen, dat zij helpen bij het opsporen. Als blijk van waardering denkt de ANWB de vinder te belonen met een speldje, boek of stropdas. Tot dusverre worden dage lijks via Hilversum 1 tussen 17.55 en 18.00 uur de namen van gezochte toeristen door gegeven. Vrijwel geen enkele toerist reageert hierop, aldus een A NWB-woord voerder. Vooral campinghouders, jach- leigenaren en hotelhouders worden ertoe aangespoord om te helpen bij de zoekactie. Volgens de woordvoerder van de ANWB gaat het met de op sporing van Nederlanders in het buitenland veel beter. Van de tweehonderd mensen die in het hoogseizoen dage lijks gezocht worden, komt ongeveer de helft de oproep ook werkelijk ter ore. Onder een stralend blauwe hemel maar in een stortbui van prijsverhogingen hebben vijftien miljoen Italianen zich het afgelopen weekeinde op weg begeven naar hun va kantiebestemming. Meteorolo gisch gezien is er geen vuiltje aan de lucht, maar de rege ring is erin geslaagd nog net voor de vakantie prijsverho gingen van nagenoeg alle ele mentaire levensbehoeften af te kondigen. De benzine gaat al direct om hoog van 1020 naar 1090 lire (ƒ2,19). Andere verhogingen van krant, trein, bus. tram, metro, post, telefoon, gas, wa ter. licht, btw. inkomsten- en wegenbelasting en de eigen bijdrage in ziektekosten, wor den over een periode van een maand (de vakantiemaand) uitgesmeerd. Maar het hoofd van de meeste Italianen staat nu slechts naar de vakantie: hoe kom ik zo snel en zo heel huids mogelijk op mijn va kantie-adres. dat is de zorg van .dit moment. Hoe dat inderdaad moet. kan men zich in gemoede afvra gen. want de volksverhuizing is zo massaal, dat de Italiaanse wegen en spoorlijnen dat nooit allemaal kunnen ver werken. De chaos zal dit jaar dan ook nog veel groter zijn dan vorig jaar. omdat hu ook de buitenlanders weer van de partij zijn. Om althans enige orde na te streven, heeft de regering het plan „intelligent vertrekken" uitgedacht, waarbij is aangegeven, wan neer van welke wegen beslist geen gebruik moet worden gemaakt. Maar gewoontege trouw trekken de Italianen zich daar niets van aan. Files dus voor in- en uitgangen van autowegen en verlies van kostbare vakantiedagen op de op- en afritten, dat allemaal in de brandende zon. Vorig jaar waren files van twintig kilometer niet uitzonderlijk en worden dit jaar ook ver wacht. Met twee miljoen au to's op slechts 2618 kilometer autoweg is moeilijk iets an ders te verwachten. Gelukkig zal het krankzinni ge verkeersspektakel hoog stens tot en met morgen, wan neer hopelijk iedereen bij zijn gereserveerde parasol in Pu- glië of Sicilië zal zijn gearri veerd. Maar eind augustus herhaalt de geschiedenis zich, nu in omgekeerde richting. 28, 29. 30, en 31 Augustus zijn dan ook de beslist te mijden dagen, zegt de overheid. En wanneer nu alleen de buiten landers dit in hun oren kno pen, hebben de Italianen het iets rustiger op hun eigen we gen. Het weer voor de vakantielanden: Benelux', Duitsland. Frank rijk, Noord- en Midden-Italie: Perioden met zon, maar ook enkele regen of onweersbui en; temperaturen van 24 tot 30 graden. Spanje, Portugal, Zuid-Italië en Griekenland: zonnig en warm; rond 30 graden. Scandinavië. Finland en De nemarken: Droog en vrij zon nig; temperatuur rond 25 gra den. Britse eilanden: zonnige pe rioden. met in het zuiden plaatselijk onweer. Meer be wolking. Temperatuur van 20 tot 27 graden. Flipperdag in Hoorn In Hoorn wordt morgen een Openlucht Flipperdag gehou den. Het evenement speelt zich af op het marktplein de Roodesteen. Er wordt ge speeld in verschillende klas sen. ingedeeld naar flipper- sterkte en leeftijd. Aanmel ding kan nog tot morgen tien uur: 02290-15755, of bij het wedstrijdsecretariaat op het marktplein. Lichtjesavond in Bergen Vanaf zeven uur in de avond tot middernacht zal het hele centrum van het Noordhol landse Bergen morgenavond in het teken staan van de tra ditionele lichtjesavond. De in woners hebben dan met lam pions. vetpotjes en fakkels hun tuinen, de, gevels en de straten verlicht. Elektrisch licht is die avond taboe. Lichtjesavond in Bergen'da teert al van 1926. Visserijweeh in Den Helder Den Helder is aan drie kanten omringd door de zee. Het is dan ook geen wonder dat deze- havenstad een jaarlijkse visse- rijweek heeft, die er zijn mag. Dat festijn speelt zich deze week af, dat wil zeggen van daag tot en met zaterdag. Op het Julianaplein zijn de gehele week demonstraties klaarmaken en bakken van vis, vissnijden. visfileren en van netten boeten. Helderse visserijmeisjes delen deze week visbonnen uit, die recht geven op een stuk gebakken vis. Hoogtepunt is vlaggetjes dag op zaterdag, met om 14.30 uur de traditionele vloot- schouw van de Helderse vis serij. Iedereen kan daarbij meevaren; vertrek vanaf de Visafslag om 14.30 uur. Ver der zijn er evenementen zoals een visserijbraderie, roei wed* strijden, duikdemonstraties en oude ambachten in en rond de visafslag. In dè aanbouw van de Helderse schouwburg is gedurende alle dagen de tentoonstelling „Den Helder Visserijstad" te zien. Tijdens de Vlootschouw op zaterdag mag iedereen mee varen. F amilieberichten GERARD DE GROOT ANNIE DE GROOT-VERHAAR elkaar het ja-woord gaven. 2731 PZ Benthuizen 3 augustus 1982 Noordpolder 1 Na een smartelijk gedragen lijden nam God tot Zich, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, onze zuster en tante HELENA ZANDVLIET op de leeftijd van 83 jaar. C. Zandvliet E. Ouwendijk-Zandvliet Neven en nichten. 2 augustus 1982. van Wijckersloothplein 7 2341 BB Oegstgeest De overledene is opgebaard in de rouwkapel van Huize „Duinzicht". Rhijngeesterstraatweg 40 te Oegstgeest. Wij vieren voor haar de H. Eucharistie in de kapel van Huize „Duinzicht" op donderdag 5 augustus om 10.00 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf plaatsvindt op de R.-K. afdeling van de begraafplaats „Rhijnhof" te circa 11.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Eenvoud was jouw sieraad. Bedroefd geven wij u kennis dat geheel onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man, mijn zorgza me vader en zoon KOOS DEVILEE op de leeftijd van 42 jaar. Ina Devllee-Hempel Joke W. Bakkenes-Betgen 1 augustus 1982 Colmanstraat 34 2671 ST Naaldwijk Geen bezoek aan huis. Koos is opgebaard in de aula van Pijletuinenhof, Verdilaan 43. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdagavond van 19.00-20.00 uur. De crematie zal plaatsvinden Iri het crematorium Eikelenburg, Eikelenburglaan 7 te Rijswijk, donder dag 5 augustus om 12.00 uur. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets.Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een rubrieks advertentie de aangewezen weg. U bereikt 24.000 lezers, waaronder allicht iemand die heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en in een oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. Prijaen zijn incl. 4% btw. Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen laat plaatsen, hoeft u maar voor 2 X te betalen. Bij 6 achtereen volgende dagen worden slechts 3 plaatsingen in rekening gebracht. NB. U kunt ons ook bellen. Ons nummer 071-122244 Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam -X plaatsen op_ Adres- Postcode- -Woonplaats- -Telefoon- becgrrea^nt'i!Iën ,.aó sanctos' LAMMERMARKT 43 LEIDEN TEL 071 - 12 66 f* brieven ondernummer 3,35 extra) worden afgehaald brieven moeten worden doorgezonden bewijsnummer toezenden 2,65 extra) (aankruisen wat van toepassing is) Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: O J 4> Leidse Courant, Antwdbrdnr. 10070,2300 VB Leiden. JvCtCL&C COtlïQ/tll WHAJAAR'82 Wat nu? Eerst huiswerk? Of eerst de krant?

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6