poloteam overeind Geld en spelen in Italiaans voetbal Zeges Raas en Winnen Zeven renners Post in WK-ploeg Stuivertje wisselen in CSI Geesteren >ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 JULI 1982 PAGINA 7 pporters yenoord ouden huis tSSEL Dronken jporters van Feye- >rd hebben in de nacht donderdag op vrijdag Kassei verschillende >'s ernstig beschadigd voor vele duizenden lens schade aange- jcht. Feyenoord speelt idaag en morgen in toernooi in Kassei iraan o.a. ook mee- [n een elftal van jrd-Hessen, Celtic isgow en Borussia rtmund. Timman finisht op zesde plaats LAS PALM AS Jan Timman is het interzonale schaaktoernooi in Las Palmas geëindigd op de ge deelde zesde plaats. In zijn partij voor de dertiende en laatste ronde kwam hij in de derde zitting remise overeen met Vladimir Toekmakov uit de Sovjet-Unie. De Amsterdamse grootmeester komt daardoor op een totaal van 6 1/2 punt, ook de Deen Bent Larsen beëindigde het toernooi met deze score. Het toernooi werd gewonnen door de Hongaar Zoltan Ribli, die in dertien partijen negen punten verzamelde. Ribli en de als tweede gefinishte Smyslov uit de Sovjet-Unie plaatsen zich voor het kandidatentoernooi, dat de uitdager voor we reldkampioen Anatoli Karpov moet opleveren. Laatste uitslagen Toekmakov (Sov)-Timman (Ned) 1/21/2, Sunye (Bra)-Browne (VSt) 0—1. Eindstand: 1. Ribli (Hon) 9 punten, 2. Smyslov (Sov) 8 1/2, 3. Suba (Roe) 8, 4. Toekmakov (Sov), Petrosjan (Sov) 7 1/2, 6. Timman (Ned), Larsen (Den) 6 1/2, 8. Psakhis (Sov), Pinter (Hon). Mestel (GBr) 6. 11. Karlsson (Zwe), Bouaziz (Tun), Sunye (Bra) 3 1/2, 14. Browne (VSt) 3. Frans de Roo overleden DEN HAAG Na een langdurig ziekbed is gistermorgen op 71-jarige leeftijd overleden de bekende oud voetballer van ADO Frans de Roo. Hij speelde in de jaren dertig in het eerste elftal van de Zuiderparkclub. In zijn actieve loopbaan als voetballer kwam hij ook vele malen uit voor het' Haagse Elftal en het elftal van de Zwaluwen, destijds bestaande uit kan didaten voor het Nederlands Elftal. Frans de Roo heeft voorts voor het Nederlands B-elftal gespeeld. Na zijn actieve loopbaan was hij onder meer leider van het tweede elftal van zijn club ADO, waarvan hij later tot lid van verdienste zou worden benoemd. De crematie heeft dinsdag om 10.45 uur plaats in het crematorium Ocken- burgh. Ruud Misdorp had een belangrijk aandeel In de eerste zege van het Nederlandse waterpoloteam. GUAYAQUIL De ^jkbaar onvermijdelijke Jankenkoorts die op- ^edt bij het begin van Je groot toernooi heeft et Nederlands waterpo- gteam gisteren in de ste mde zon van Guyaquil gehouden van een over timing met grote cijfers )t Canada. Dank zij het unvankelijk uiterst be- buwbare doelverdedigen )n Ruud Misdorp kon jjederland uitlopen tot r1, maar gedurfd wisse- ?n wisselen bracht de :h fel verzettende Cana- ifse ploeg aardig terug in race. De voorsprong t&nk tot 64 en even la- r tot 75 en als de Ca- Jdees Wol na een handi- r[ actie de bal in het in- ^ddels door Wouly de ie verdedigde doel had Mplaatst zou zelfs de herwinning in gevaar jn geweest. fals zo vaak was het Nico jndeweerd die de ban brak. J een uitval keek hij naar Iks schoot hij rechts. De ac- I verraste de als een generaal troepen commanderende Canadese doelman Zayons en het was 85. Door het optre den an De Bie werd dat ook de eindstand. „Tevreden met het resultaat, maar niet met 'het spel", zo vatte coach Denis Poczik zijn indrukken samen. „Zo'n eerste wedstrijd is altijd moeilijk. De spelers waren nerveus. Waarom, dat weet ik eigenlijk niet. Misschien van wege het idee dat hier niet al leen een wereldtitel maar ook een Olympische kwalificatie te verdienen is". Het gewicht van de wedstrijd drukte vooral op de veldspe- lers en dan met name op Dick Nieuwenhuizen, die een te verdedigende rol opgedrongen kreeg en in iets mindere mate op Aad van Mil. Het waren in feite de doelverdedigers die de spanning het beste verwerk ten. Met name Ruud Misdorp, die bij het toernooi om de Tungsramscup als tamelijk on betrouwbaar werd gekwalifi ceerd, hield door koel ingrij pen de Nederlandse kansen overeind. Toen hij in de derde periode onder de voortduren de Canadese aanvallen over werkt dreigde te raken, nam De Bie zijn taak over. Ondanks het feit dat Van Bel- kum de helft van de productie verzorgde, overtuigde de Lei- denaar niet. Hij leed veel bal verlies, ook al omdat de Cana dezen reeds eerder hadden on dervonden hoe gevaarlijk hij in vrije schietpositie is en der halve een straffe mandekking toepasten. Hoewel aanvoerder Ton Buunk ontkende dat con ditionele problemen ten grondslag lagen aan het trage wisselen van Aad van Mil en Nico Landeweerd, leek het er van de kant gezien veel op dat beide spelers het spel niet kon den volgen. Toch te veel Het was dat Landeweerd op tijd zijn ritmegevoel hervond, anders was trainer Denis Poc zik echt in moeilijkheden ge raakt. Een wisselspeler als Blikslager op wie hij in de dér- de periode een beroep deed mist toch te veel om op be langrijke momenten effectief te zijn. Men mag het lot wel dankbaar zijn dat het Neder landse team vandaag het mid delmatige Frankrijk een twee de kans krijgt om op schot te komen, voordat met de wed strijd tegen Joegoslavië het echte grote werk begint. Scoreverloop: Van Belkum 10, Van Belkum 2—0 (strafworp), Noorde- Eaaf 30, Deschamps 3—1, Van Bel- im 4—1 (7—6), Van Mil 5—1, Van Es 61, Deschamps 62 (76), An derson 63 (67), Juhasz 64, Van Belkum 74 (7—6), Anderson 75, Landeweerd 8—5. Overige uitslagen: groep A: Spanje- Nieuw Zeeland 21-2; groep B: Vere nigde Staten-Egypte 24-2; groep C: Cuba-Griekenland 9-5; groep D: Ne derland-Canada 8-5. Goed gedaan De Nederlandse afvaardiging bij het kunstzwemmen heeft het bij de verplichte figuren goed gedaan. Solo-zwemster Marijke Engelen bezet de vijf de plaats, waarbij ze 84.1833 punten verzamelde. De Ame rikaanse Tracie Ruiz kwam met 94.500 tot de hoogste core. Ze wordt gevolgd door de Ca nadese Kelly Kryczka, de Ja panse Miwako Motoyoshi en de Britse Carolyn Wilson. De Oostenrijkse Alexandra Wo- rish, in de afgelopen jaren vaak de sterkste Europese kunstzwemster, kwam niet verder dan de tiende plaats. Bij de duetten en in de landen- wedstrijd leunt de Nederland se vertegenwoordiging, zoals verwacht, tegen de ereplaatsen aan, staan Marijke Engelen en Catherine Eyken vierde ach ter de Amerikaanse, Canadese en Japanse duo's. Het Neder landse achttal bezet achter de zelfde naties eveneens de vier de plaats. Met deze resultaten toonde Nederland zich tot nu toe het sterkste Europese land op dit onderdeel van de we reldtitelstrijd in Ecuador. rijfel over >rm van incouver Cede SSENAAR Voor de naar van de 60e Neder- 'fdse Derby voor driejarige ivers, die morgenmiddag op Ij baan van Duindigt wordt luden, ligt een cheque van gulden te wachten. >r de met 231.000 gulden loteerde drafklassieker is jn uitgesproken favoriet aan |wijzen. Van de zestien ge- 'alificeerde driejarigen was ivankelijk Vancouver Cede, it Gerard van Eykelenborg, 'oriet. Maar de matige pres- ies van de laatste tijd van (ncouver Cede hebben twij- doen ontstaan over de van het paard. Bijzonde- tegenstand wordt verwacht Volomite S, Volando Jon- Veloce en Volo Prise, ivang van het programma 13.00 uur. Onze tips voor s meeting luiden: ROD R-PRIJS: Unique of Grace, lla Hannover, Umberry Dillon. JGCHAMP-PRIJS: Redress, Sim- Lucky Raaphorst. '1 AVON-PRIJS: Urana, Uria ifrisia, Unicef Fortuna. Y VITESSE-PRIJS: Ulaan, Ur- i Gallant, Useful Prince. INCHAMP-PRIJS (2e afd.): Happy iphorst, Gcramon, Lin Chung. INTY BUITENZORG-PRIJS: liewago, Titana P., Unpredictable. "*BY V: Vancouver Cede, Volo !GCHAMP-PRIJS (3e afd Roy- ifield, Amign Raaphorst, Pretty ipt. ENGELBERT-PRIJS: Trust itter. Perry Anjo, Karim la Mot- lNIS TER LUNE-PRIJS: The :k Garden, Uvelia Hanover, Tra it Fortuna. 1ANOH-PRIJS: Vera Wielinga Lerona, Ures Bakker. iD KISSINGEN Erika le brak af tegen Semenova remiseerde tegen Fatalibe- ra in het interzonedame- iktoernooi. iKERSFIELD De Poolse tisster Iwona Kuczynska ;g asiel in de Verenigde iten aan. Geanimeerde prijsui treiking Tourprijsvraag In een geanimeerde bijeen komst zijn gisteravond in de ontvangstruimte van het ge bouw van Sijthoff Pers in Rijswijk de prijzen uitgereikt aan de winnaars in de Tour de France-prijsvraag van deze krant. De „gelukkigen" werden welkom geheten door hoofdredacteur-direc teur J.J. Hallewas, waarna een uitgebreide rondleiding door het krantenbedrijf werd gehouden. De vele tientallen prijswinnaars verzamelden zich vervol gens in de hall om hun prijzen in ontvangst, te nemen. Deze werden uitgereikt door „het brein achter de Tour de France-prijsvraag, redacteur Han Nieuwmans, en chef sportredactie Frank Werkman. Na dit officiële gedeelte bleven de prijswinnaars onder het genot van een drankje en een hapje nog geruime tijd na om bovendien nog even te poseren voor de foto van Cees Verkerk. Op de foto alle prijswinaars van de Leidse Courant verzameld. De volledige uitslag van de Tourprijsvraag 1982 luidt: (Bij gelijk aantal punten beslist de extra vraag over de to- taaltijd van de Tourwinnaar, vandaar dat bij sommige prijswinnaars hun tijd achter de naam vermeld staat). 19 punten: Eerste prijs Raleigh race/iets „Rapide" in de team- kleur, met volledige sportoutfit: Mevr. v. Klink-v.d. Wereld, Roelofarendsveen (90 54 37). Tweede prijs Raleigh racefiets Rapidein de team- kleur Casper v.d. Meer, Roelofarendsveen (95 02 45). 18 punten: Derde prijs trainingsoverall, wielerbroek, wielrens- hirt, schoudertas en wielrenspel: Hans Kok, Zoeterwou- de (91 28 50). Vierde prijs trainingsoverall, wielerbroek, wielrens- hirt en schoudertasN.v.d. Wereld, Roelofarendsveen (91 22 02). Vijfde prijs trainingsoverall en wielrenspel: Bert Bouwmeester, Langeraar (89 24 46). 17 punten: Zesde prijs trainingsoverall: Gerard Onderwater, Voor hout (90 50 26). 16 punten: Zevende prijs wielrenshirt schoudertas en wielren spel: L.J.M.v. Leeuwen, Leiden (93 18 09). Achtste prijs wielrenshirt en schoudertas: W.A. Peter- se, Leiden (93 25 39). Negende prijs wielrenshirt en wielrenspel: Gerard Le lieveld, Stompwijk (99 30 10). Tiende prijs wielrenshirtr Theo v.d. Wereld, Roelofa rendsveen (94 38 12). Elfde tot en met twintigste prijs wielrenspel: L. A. Senne, Zoeterwoude (94 51 12); Ed Koeleman, Ter Aar (94 04 28). 15 punten: Leo van Ruiten, Oegstgeest (92 23 04); Hans Bos, Zoeter woude (91 05 54); Alex Bos, Zoeterwoude (90 53 42); John Klein, Roelofarendsveen (93 30 03); Pascal Hoogenboom, Zoeterwoude (90 31 44); Peter Overdevest, Leiden (93 53 38); P.v.Hameren, Roelofarendsveen (94 06 00); Pierre Sa- raber, Rijnsaterwoude (89 23 06). Over de uitslag van onze Tourprijsvraag is geen cor respondentie mogelijk. Vele deelnemers vergaten het antwoord of hun naam in te vullen, zodat geen punten konden worden toegediend. DEN HAAG Jan Raas en Peter Winnen hebben gister avond een profcriterium ge wonnen. Raas won in Kwa- dendamme in de eindsprint met banddikte van Gerrie van Gerwen. Peter Winnen won in Rijsbergen een profomnium voor 20.000 toeschouwers. Hij vergaarde 45 punten. De twee de plaats was voor Wies van Dongen (37) en Joop Zoete melk eindigde met 34 punten als derde. Jacques Hanegraaf won de afvalwedstrijd over twintig kilometer en Peter Winnen was de snelste in het criterium over 80 kilometer in 1 uur 53 minuten en 12 secon den. Uitslag Kwadendamme: 1. Raas 100 km 2.19, 2. Van Gerwen z.t., 3. Schip per z.t., 4. Van Meer op 25 sec., 5. Jan van Houwelingen z.t Uitslag Rijsbergen: 1. Winnen 45 punten, 2. Van Dongen 37, 3. Zoete melk 34, 4. Smit 33, 5. Van der Poel 32. WOERDEN Vijf weken voor de wedstrijd op het we reldkampioenschap op de weg heeft de KNWU de ploeg van de beroepsrenners bekendge maakt. Zeven van de twaali renners zijn afkomstig uit de stal van Peter Post. Voor de wedstrijd van september in het Engelse plaatsje Goodwood zijn geselecteerd: Adri van Houwelingen, Gerrie Knete- mann, Hennie Kuiper, Henk Lubberding, Jan Raas, Theo de Rooy, Johan van de Velde, Gerard Veldscholten, Leo van Vliet, Peter Winnen, Ad Wij- nands en Joop Zoetemelk. De commissie beroepsrennen van de KNWU heeft aangewe zen als reserves: adrie van der Poel (eerste reserve), Jos Lam- mertink, Jan van Houwelin gen en Frits Pirard. De ploeg is in een vroegtijdig stadium bekendgemaakt om een optimale voorbereiding mogelijk te maken. De gese lecteerde renners zullen na de Ronde van Nederland, die van 23 tot en met 28 augustus wordt gehouden, hun pro gramma sterk moeten beper ken. Zij doen op 29 augustus mee aan een wedstrijd in Os- sendrecht en rijden op 1 sep tember in Gerardsbergen of Putten-Mechelen in belgië. De commissie wegrennen wil daarmee voorkomen dat het Nederlands twaalftal uitgeput van de kermiskoersen aan de start in Goodwood verschijnt. Vorig jaar faalde de Nederlan ders afvaardiging tijdens de wegwedstrijd om de wereldti tel volledig,'omdat de renners er niet meer aan gewend wa ren afstanden van boven de 200 kilometer op de fiets af te leggen. GEESTEREN Wanneer de strijd om de Grote Prijs van Twente morgen even boeiend verloopt als het belangrijkste on derdeel van de openingsdag, staat de liefhebbers van de hippi sche sport een spectaculair slot van het achtste internationale concours hippique van Geesteren te wachten. Het springcon cours tabel A met hindernissen tot anderhalve meter hield de toeschouwers tot de laatste van de 22 combinaties zijn rit had beëindigd, in de ban. Die tweeëntwintig combinaties hadden zich voor de barrage ge plaatst. Het gevecht in de extra rondgang draaide uiteindelijk uit op een wedstrijdje stuivertje wisselen tussen de Oostenrijker Hugo Simon en de winnaar, de Westduitser Jürgen Ernst. Nadat Johan Heins als eerste in de barrage met Silver Shadow alle hindernissen op hun plaats had gelaten, verbeterde Willy van der Ham op de rug van Fine Schnitt Z zijn tijd met precies drie seconden. Van der Ham werd vervolgens van de toppositie ver dreven door Simon, die met Gladstone nog ruim een tel sneller was. Ernst verdrong op zijn beurt Simon van de kop van het klasse ment door met lustig enkele tienden van een seconden onder de tijd van Simon te duiken. De Oostenrijker, die met Gladstone zowel in 1978 als in 1979 de Grote Prijs van twente op zijn naam schreef, greep daarna met Sorry de kans om zich weer op de eerste plaats te nestelen, maar Ernst had toch het laatste woord. Met Stanley legde de Westduitser het parkoers af in de beste tijd van de dag: 35,24 seconden. Het openingsnummer van het CSI van Geesteren was gewonnen door Ton Klumpers. Deze ruiter uit Woensdrecht was de rapste in het springconcours tabel A met Copain du NRK. Hugo Simon (op Farina) en de Nederlander Gerd Meier (met Piraat) werden tweede en derde. VILAMOURA Jan Mare Schreur eindigde als tweede in het EK windsurfen vrije stijl achter winnaar La Ligne. WERELDKAMPIOENEN KUNNEN NIET ZONDER BUITENLANDERS (Van onze correspondent) ROME Italië maakt zich op voor het nieuwe voetbalseizoen. De oefen wedstrijden zijn al in vol le gang, het serieuze werk begint half augus tus. Voor Italië zal het seizoen 1982/1983 een bij zonder seizoen zijn, want je bent wereldkampioen of je bent het niet. Juventus, de club waar het nationale elftal meer dan de helft van zijn spelers aan ont leent, speelt op 18 augustus de eerste (beker)wedstrijd tegen een elftal van de provincie plaats Catania. Het lokale sta dion is uiteraard reeds lang uitverkocht, „want de wereld kampioenen komen". Paolo Rossi zal onder zijn Spaanse vorm blijven of er bovenuit stijgen. Boniek zal toch tegen vallen, na Spanje. En Dino Zoff zal opnieuw de grote vorm, waarin hij al tijdens het wereldtoernooi stak, bevesti gen. Met andere woorden: de Italiaanse voetballerij staat het komend seizoen geheel in het teken van de triomfen van Spanje. Als die vermaar de benen de weelde maar kunnen dragen. Italië wereldkampioen, en dat betekent in dit land niets an ders dan dat de Azzurri's de beste voetballers ter wereld zijn. Toch blijft de behoefte aan buitenlands voetbalbloed groot, want de Italiaanse clubs hebben nu juist meer voetbal lers uit het buitenland geïm porteerd dan ooit tevoren. Voetbaldeskundigen hebben enige moeite dit merkwaardi ge fenomeen te verklaren. Waarschijnlijk komt het door dat de buitenlandse aankopen in kannen en kruiken moes ten zijn lang voordat het na tionale elftal naar Spanje af reisde en ook lang voordat Italië begon in te zien hoe voortreffelijk het eigenlijk wel was. Goed, de buitenlandse ster ren, wier marktwaarde na het Italiaanse optreden in Spanje in elk geval niet is toegeno men, zijn er nu en hun aan wezigheid voorkomt dat zij noch de Italiaanse sterren op hun lauweren kunnen rusten. De harde reservebank wacht voor diegene die teleurstelt, of hij nu Tardelli heet of Platini. Bij de Italiaanse clubs spelen nu in totaal 29 buitenlanders, bijna twee keer zoveel als vo rig seizoen. Achtentwintig van hen komen uit voor clubs van de eredivisie en één, de Schot Jordan, is met AC Mi lan gedegradeerd naar de tweede divisie. Er zijn vier Argentijnen (Passarella, Her nandez, Bertoni en Diaz), vier Brazilianen (Dirceu, Juary, Edinho en Falcao), drie Ne derlanders (Van de Korput, Krol en Peters), twee Peruvi anen, twee Oostenrijkers, twee Denen, twee Polen (Bo niek en Zmuda), twee Uru- guayanen, één Westduitser (Hansi Müller), één Ier (Bra dy), één Roemeen, één Belg (Vandereycken), één Engels man (Francis), één Joegoslaaf, één Schot en één 'Derde We reld-speler', Zahoui uit Ivoor kust. Gerechtigheid moet er zijn, ook in het voetbal, en daarom heeft de rijkste club, het door Het rechterbeen, waarmee Paolo Rossi tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap zes doelpunten scoorde, is voor de Italiaanse spits ook wat reclame-opbrengsten betreft mil joenen (en dan niet alleen lires) waard gebleken. de automobiel-fabriek Fiat geleide Juventus uit Turijn, ook de spectaculairste aanko pen mogen doen: Platini en Boniek. Zii hebben de speciale opdracht landskampioen Ju ventus de zo fel begeerde Eu ropa Cup voor landskampioe nen te bezorgen. Daarbij zul len ze worden aangespeeld door zes wereldkampioenen: Tardelli, Rossi, Zoff, Scirea, Gentile en Cabrini. Voordat voetballers zich in de competitie storten, praten ze over salaris, loon, premies, aandelen in recettes en in komsten uit reclame. Dit zijn dan ook de onderwerpen die op het ogenblik de pagina's van de sportieve schandaal- pers in Italië vullen. Platini krijgt een basisloon van onge veer 600.000 gulden, plus een vrij huis, premies en een gra tis auto. Jan Peters kan twee ton per jaar naar zijn spaarre kening laten overschrijven. Dat moet kunnen met een sa laris van 200 miljoen lire (vier ton) en gratis onderdak, zijn de een riante villa in Recco. Krol houdt zijn acht ton en Van de Korput schijnt ook het nieuwe seizoen genoegen te hebben genomen met 200.000 dollar. Uiteraard is dit basis- loon, reclame-schnabbels zijn extra. Krol blijft verbonden aan een bepaald type kleding, zoals het afgelopen seizoen, maar van Peters en Van de Korput zijn (nog) geen recla me-activiteiten bekend. Italia nen hebben iets meer gevoel voor publiciteit, Paolo Rossi bijvoorbeeld moet wel heel erg stom zijn als hij dit jaar door het aanprijzen van was machines en enige nationale automerken niet twee miljoen gulden aan zijn salaris van drie ton gaat toevoegen. Niet slecht voor iemand die juist een schorsing van twee jaar achter de rug heeft omdat hij voor een paar duizend gulden een wedstrijduitslag trachtte te beïnvloeden. Dino Zoff, de nationale doelman, is goed voor één miljoen reclamegul dens en zelfs een man als Sel- vaggi, in Spanje reserve, kan in de publiciteit twee ton ex tra verdienen. De economi sche crisis blijft in Italië goed voor haar voetballers zorgen. Als de heren dan nog aan het voetballen zelf toekomen, moeten ze allen een shirtje aantrekken, voorzien van een firmanaam. Spelers van Ju ventus krijgen de naam van een firma in huishoudelijke apparaten op de borst en Jan Peters heeft voor Genua al geoefend in een shirtje met een Japans horlogemerk. De inkomsten zijn voor de clubs. Nederlandse clubbestuurders zullen watertanden als ze dit lezen: Juventus incasseert voor deze borstreclame meer dan twee miljoen gulden, Ge nua één miljoen gulden en AS Roma krijgt van een spaghet- ti-fabrikant 1,4 miljoen gul den voor een simpele aandui ding van de firmanaam op het spelerslichaam. De RAI, de Italiaanse staats-televisie, be taalt de clubs 25 miljoen gul den voor uitzendrechten en privée-stations zijn nog gene reuzer bij hun ondersteuning van het sportieve gebeuren. Kenners schatten dat de voet balindustrie dit jaar dan ook een factuur van 200 miljoen gulden zal presenteren. Met al deze ronde bedragen in hun achterhoofd moet het de spelers niet moeilijk vallen ook nog enige tijd vrij te ma ken voor het voetbalspel. Ju ventus wordt ook komend sei zoen kampioen van Italië. Daar zijn alle voorspellers het over eens. Met zoveel sterren mag en kan geen enkele ploeg falen. De strijd om de tweede plaats is (gelukkig) nog open. Fiorentina (met Antognoni, marktwaarde 7 miljoen gul den, Bertoni en Passarella) heeft de meeste kans, maar ook AS Roma (met Falcao en Prohaska) en Inter Milan ma ken aanspraken. Misschien dat AC Torino (met Van de Korput) en AC Napoli (met Krol en Diaz) nog voor een verrassing kunnen zorgen, maar daar rekent niemand op. De komende competitie be looft dus niet één van de op windendste sportgebeurtenis sen te worden. Het enige wat de spanning er in houdt, is te kijken of de kampioenen aan de hooggespannen verwach tingen zullen beantwoorden. Wat het wereldkampioen schap betreft: Italië, dat overi gens met de hakken over de sloot het WK in Spanje haal de, hoeft zich tot 1990 geen zorgen meer te maken over die lastige kwalificatiewed strijden. In 1986 in Colombia wordt de kampioen vrijge steld van de voorronden evenals in 1990. Niet omdat Italië er zo zeker van is de volgende keer weer wereld kampioen te worden, maar omdat men er hier van over tuigd is dat de FIFA Italië zal aanwijzen als organisator van het toernooi in 1990. CEES MANDERS Sanders en Van Boeekel in halve finales AMERSFOORT Louk San- ders en Huub van Boeekel hebben zich in Amersfoort ge plaatst voor de halve finales van het Masters-tennistoer- nooi. Sanders won in twee sets van de Italiaan Fabio Moscino met 63 en 64. Hij ontmoet in de halve finales de Zweed Lars Elvstroem, die met 75 en 75 Arjun Fernando uit" Sri Lanka uitschakelde. Huub van Boeekel schakelde met 7—5, 6—7 (4—7), 6—3 de Zuidafrikaan Brian Levine uit. De Westduitser Oliver Freund wordt in de halve eindstrijden de tegenstander van Van Boeekel. Freund won met 62 en 6r—4 van de Zweed Michael Wennberg. Oefenwedstrijden DEN HAAG De finale van het toernooi van Lens gaat tussen FC Den Haag 2 en Spoorwijk. FC Den Haag 2 versloeg gisteravond in de openingswedstrijd van liet voetbaltoernooi het zaterda gelftal van de organiserende vereniging met 12-0 na een ruststand van 0-6. Spoorwijk speelde met 2-2 ge lijk tegen Oegstgeest. Het kwam in de eindstrijd, doordat het de noodzakelijk geworden serie strafschoppen beter nam dan Oegstgeest. Het toernooi van Lens wordt vandaag voortgezet met de wedstrijden Lens-Oegstgeest (12.30 uur) en FC Den Haag 2- Spoorwijk (14.30 uur), overige oefenduels: Limburgia-For- tuna SC 3-5; doelpunten FSC: Ruys (3), Schrijnemakers, Suvreyn; EHC- FC VVV 0-5; doelpunten: Bothmer (3), Coort, Ressel; St. Pieter-MVV 0-4; doelpunten: Van Staveren. Driessen, Van Marwijk, Jac. Linders; Roda JC- Bayern München 2-4; doelpunten Roda JC: Raeven, Van Geel; Bayern: Mathy (3), Delhaye; Heerenveen- PEC Zwolle 2-2; doelpunten Heeren veen: Nijgh (2); PEC: Van Rhoon. Van Moorst, Veelerveen-Sparta 0-12; doelpunten: Lengkeek (4). Van Gaal (2), Ölde Riekerink, Diliberto. Meijer. Uer en tweemaal eigen doelpunt Veelerveen; SVBC-PSV 0-10; doel punten. Landsbergen (5). Koolhof (3). Poortvliet, Huh.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7