„Bollenstrekers zijn geen gekken, maar ze hebben het in hun mars" schrijve. la fl^£cïd4e(3ou/(atit 'Veel VVD'ers hadden ons graag in college gezien' Wielerploeg naar Casa Materna is nog steeds compleet schouder Dennis v.d. Berg Benzinepomp mag in Voorstraat blijven Gecostumeerd voetbal REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 JULI 1982 PAGINA 4 Dievenduo aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De politie heelt gistermorgen twee mannen aangehouden, die zich met gestolen radioapparatuur bij het sta tion ophielden. Dat gebeurde om half acht. Bij verhoor bleek het tweetal, een 22-jarige Alphe- naar en een 23-jarige inwoner van Bodegraven, meer op zijn kerfstok te hebben. Zij bekenden een diefstal in Nieuwkoop, waarbij een videore corder werd buitgemaakt, en twee pogingen tot inbraak in Bodegraven te hebben gepleegd. Alphense pompbediende bestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een vrouwelijke pompbediende is gistermorgen beroofd. De buit bedroeg 2300 gulden. De beroving gebeurde rond zeven uur. De pompbediende was juist met haar werk bij een benzinestation aan de Troubadourweg begonnen. Terwijl zij een klant hielp, slopen onverlaten het benzinehokje bin nen en stalen de tas met geld. Eis vijftien maanden cel wegens overval kapsalon in Wassenaar heeft de Haagse officier van justitie tegen een 23-jarige en een 27-jarige verdachte uit Voorschoten vijftien maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist. Op 19 mei van dit jaar kwam het tweetal een kapsalon aan de Hugo de Grootstraat in Wasse naar binnen en toonde een neprevolver, die echter niet van echt te onderscheiden was. Zij dwongen een kapster de kassa open te maken en het geld af te geven. Dat was bij elkaar zo'n achthonderd gulden. Al eerder hadden de twee zich aan dergelijke praktijken schuldig ge maakt. De bedreigde kapster ondervindt nog steeds de psychische gevolgen van de overval. De rechter wijst vonnis op 10 augustus. Romeins kampdorp opgegraven in Katwijkse duinen KATWIJK Archeologen van het instituut voor Prae- en Pro tohistorie uit Amsterdam hebben in de Katwijkse duinen resten van een Romeins kampdorp gevonden. Een en ander is boven water gekomen tijdens de werkzaamheden voor de bouw van een uitwateringssluis in de Rijn. Blootgelegd zijn de contouren van het kamp, dat een onderdeel vormde van het fort Brittenburg. Het kamp, dat dateert uit de periode van 160 tot 240 na Christus, werd bewoond door familie leden van de militairen uit het nabijgelegen fort, handelaars en prostitués. Gisteren werd door de Amsterdamse archeologen houtwerk op gegraven dat waarschijnlijk afkomstig is van een boomstamka no. Al eerder werden een vierkante waterput, van doorkliefde dennestammetjes, een paar kuilen en een paar palissaden bloot gelegd. In het profiel van de bouwput werden ook ploegsporen uit de vroege Middeleeuwen ontdekt. Zomerconcert in Bernardus SASSENHEIM De bewoners van Huize Bernardus hebben gistermiddag genoten van een zomerconcert in de tuinzaal van het be jaardencentrum. Het concert werd verzorgd door het dameskoor „Andante" uit Leiden onder leiding van mevrouw Caroline van Dorp met pianobegeleiding van de heer T. Kranenburg. Het programma bestond uit luchtige liede ren, en droeg een gevarieerd karakter. Zo werd onder meer gezongen „Jerushalaim", „Het Angelus" en „Edelweiss" uit „The Sound of Music". Door mevrouw J. v.d. Horst werd fraai psalm 23, op een Engelse melodie, gezongen, en na de pauze „Door mijn woning speelt een licht". Mevrouw Metselaar declameerde een zelf gemaakt ge dicht. Parkeerverbod op deel van Kerkweg WOUBRUGGE Op het binnen de bebouwde kom gelegen deel van de Kerkweg wordt een par keerverbod ingesteld. Het gaat om het gedeelte tussen de grens van de bebouwde kom en de krui sing van de Kerkweg met de Bateweg en de A. de Graaflaan. Tot de maatregel is besloten om het veelvuldig in de berm parkeren tegen te gaan. Iets dat zowel door sommige bewoners van de Ker kweg als door bezoekers aan het volkstuinencom plex wordt gedaan. Dit nu levert gevaar op voor de bewoners van de Kerkweg, die met hun auto's via uitritten op de provinciale weg moeten ko men. De in de berm geparkeerde auto's ontnemen hen het zicht. Een gevaarlijke situatie, waaraan via een parkeerverbod een einde gemaakt dient te worden, menen Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. De gemeente Woubrugge kan met de door GS voorgestelde maatregel instemmen. VOORSCHOTEN De gemeente moet het herziene bestemmingsplan „Voorstraat" zodanig wijzigen dat de op nummer 13 aanwezige benzinepomp gehandhaafd blijft. Dat hebben Gedeputeerde Staten (GS) beslist na de behandeling van twaalf bezwaarschriften, die tegen de herziene bestemmingsplannen „Centrum" en „Voorstraat" zijn ingediend. De pomp is in het plan wegbestemd, omdat hij in strijd zou zijn met de karakteristieke bebouwing. GS vinden het niet logisch dat de pomp wel en geparkeerde auto's niet strijdig zijn met die karakteristieke bebouwing. Voorgesteld wordt het betreffende stukje grond de bestemming „Verkooppunt van motorbrandstof fen, behorende bij de aangrenzende rijwielhandel" te gevep, met die beperking dat er in ieder geval geen LPG mag worden ver kocht. Verder hebben GS de bezwaren afgewezen en de meeste herzie ningen van de gemeente goedgekeurd. Twee uitzonderingen zijn daarbij: het pand aan de Voorstraat 17 en het pand Molenlaan 3 Het eerste is 31 meter diep, terwijl de gemeente in het plan aan geeft dat het maximaal twintig meter diep mag zijn. Aangezien j zowel bij de eigenaar als bij de gemeente geen plannen zijn om j de werkelijke diepte te veranderen, wordt het bestemmingsplan j voor dit deel niet goedgekeurd. Het pand Molenlaan 3 heeft de bestemming winkel gekregen, terwijl het een expositieruimte is. Die valt niet onder een winkel-, maar onder een woonbestem- ming en de gemeente zal dat dus ook moeten veranderen. Ook mag de gemeente volgens GS niet toestaan dat in de Voorstraat de mogelijkheid wordt geboden tot de vestiging van een winkel of een horecabedrijf, maar dat daar gewoon een woonbestem ming moet gelden. Fietstunnel onder oprit van Koningin Julianabrug KATWIJK Na de bouwvakantie wordt begonnen met de aan- J leg van een fietstunnel onder de oprit van de Koningin Juliana- brug aan de zijde van de Biltlaan. Tegen het einde van het jaar i is het karwei geklaard. Dan kunnen de fietsers ondergronds van j Hoornes-west naar Hoornes-oost rijden. Met de aanleg van de tunnel is een bedrag van 950.000 gulden gemoeid. 1 Tot de aanleg werd besloten uit een oogpunt van verkeersveilig- j heid. Om van Hoornes-west naar Hoornes-oost te komen, steekt men met de fiets aan de hand de vaak drukke rijbaan over. i Ook moeten opritten vanuit de parkstroken naar de hoger gele- I gen verkeersweg Biltlaan/Koningin Julianalaan worden aange legd en bestaande fietspaden worden verbreed. De fietspaden worden met rode tegels bekleed. Met ingang van maandag 9 augustus zal de Koningin Juliana brug voor een periode van vijf weken worden afgesloten voor het autoverkeer. Automobilisten worden via de Binnensluis worden omgeleid. ZOETER WOU DE - De vijftien Zoeterwoudse fietsers op weg naar het weeshuis Casa Mater na in Napels hadden gedacht dat zij zaterdag de zwaarste etappe achter de rug hadden. Ze kwamen echter bedrogen uit want gisteren kwamen di verse renners „de man met de hamer" tegen. Oorzaak was het enorm lange traject dat moest worden afgelegd, name lijk 195 kilometer over sterk heuvelachtig terrein van de Apennijnen. Daarbij kwam dan nog het wisselvallige weer: het ene moment snik heet en even later weer fikse buien. Juist dergelijke omstan digheden vreten aan de condi tie van de wielrenners. Dennis van den Berg hield een licht .gekneusde schouder over aan een botsing met de auto van begeleider Ronald de Hoop. Toch klom hij weer op de fiets en kon tot op heden, zij het met pijnstillende tabletten, in de wielerploeg blijven. Slaapverwekkend Soms is de route slaapverwek kend. De wegen zijn namelijk goed berijdbaar maar tiental len kilometers lang en zonder ook maar één bochtje. Daarom is het erg saai. In verband met de concentratie hebben de be stuurders van de begeleidende auto's besloten regelmatig van Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor de handige 4-kleurenbalpen. Naam_ van de Leidse Courant 1 s nieuwe abonnee I I I Adres Postcode/Plaats. Betaald wordt D per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een vierkleurenbalpen naar: Naamj Adres_ Postcode/Plaats_ 1 Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300 VB Leiden. plaats te verwisselen om toch maar attent te kunnen blijven. In de rit van Cremona naar Bologna over 161 kilometer vertrok de equipe 's morgens om zeven uur onder slechte weersomstandigheden. De re gen vormde constant een wa zig gordijn dat voor de zon een te groot obstakel vormde. De traktatie van Pluvius door weekte de renners die als een peloton natte Hollandse kik kers over de Italiaanse wegen ploegden. Tijdens de tussen stop in Reggio d'Emilia werd een fraai tegeltableau ont vangen ter herinnering aan het verblijf in die plaats. Succes voor weeshuis Het gemeentebestuur van Bo logna was erg onder de indruk van de promotie-tour van de Zoeterwoudse fietsers. Het doel van de tocht sprak bijzon der aan, aldus de collega van burgemeester Houdijk. Toege zegd is dat het bestuur van Bo logna in ieder geval diverse materialen zal zenden aan het Napolitaanse weeshuis terwijl een groep kinderen uit het weeshuis een geheel verzorgde vakantie aangeboden krijgt. Ook in andere plaatsen die de wielerequipe aandoet, is de be langstelling voor het weeshuis merkbaar zodat het resultaat van de tocht prima aan de doelstelling voldoet. Maar om dat succes te berei ken moeten de renners wel op de tanden bijten. Nadat Her man de Jong tijdens de tussen stop in Cesena was onderschei den vanwege zijn verjaardag trok de meute verder richting Sansepolcro. Met een gemid delde snelheid van 23,4 kilo meter doorkruiste men de Apennijnen alvorens rond de klok van zes uur het klooster van de paters Capucijnen werd bereikt waar overnacht werd. Vandaag bereikt de wielerfor- matie Spoleto terwijl morgen na een tocht van 184 kilometer Sora de laatste pleisterplaats is alvorens men zaterdag aan de laatste 180 kilometer begint naar Napels. Daar wacht hen ongetwijfeld een warm ont haal op de Corso Garibaldi. Behalve het voetbaltoer nooi van de stichting jeug- drecreatie Sassenheim, dat onder flinke belang stelling goede voortgang maakt, was er gisteravond na de jeugdwedstrijden een wedstrijd tussen het bestuur van de jeugdrecre- die eindigde met 44. atie en de medewerkers, Beide elftallen waren leuk dames en heren. Het werd gecostumeerd, ieder in een spannende wedstrijd, een eigen creatie. ZEVENHOVEN Het comité tot behoud van de doktersapo theken wijst met klem alle verwijten van de plattelandsa pothekers van de hand. De laatsten hebben een gezamen lijke verklaring opgesteld naar aanleiding van een door het comité uitgeschreven enquete onder 33.000 inwoners van tien plattelandsgemeenten in de Rijnstreek. Uit dat onder zoek bleek, dat de overgrote meerderheid van de onder vraagden voor behoud van de doktersapotheek is. De apothekers zetten echter vraagtekens bij de manier waarop het onderzoek is ge houden. Zij hebben het comité onder meer verweten dat de enquete een eenzijdig karakter droeg en dat degenen die het onderzoek verrichtten partij- dig zijn. Volgens het comité blijkt uit de enquete zonneklaar hoe be trokken de patiënten bij deze hele zaak zijn en wat zij er van vinden. Teneinde het verwijt van partijdigheid teniet te doen, nodigt men de apothe kers uit de formulieren te con troleren. WASSENAARSE CDA-FRACTIEVOORZITTER VAN RIJ: WASSENAAR „Ik heb een aantal brieven ont vangen van verontruste VVD'ers, die ons liever als coalitiepartner hadden ge zien. Toch zijn er vinger wijzingen genoeg geweest: De PvdA heeft na de ver kiezingen van 2 juni geen enkel gesprek met ons ge voerd over zijn bedoelin.- gen en D'66 heeft 5 dagen na de verkiezingen reeds besloten om met de PvdA te gaan samenwerken. Nee, wij zijn niet uit de besprekingen gestapt, dat is wel duidelijk". Aldus C. van Rij, fractievoorzitter van het CDA over de veelomstreden totstand koming van een college van B en W in Wassenaar, alleen bestaande uit VVD en PvdA/D'66. De heer Van Rij acht een wij ziging in het nieuw geformeer de college alsnog denkbaar, vóór het op 9 september wordt geïnstalleerd. Hij doelt hierbij niet op de solistische actie van zijn wethouder van technische diensten, de heer Van Dings tee. Deze laatste verstuurde een brief aan de VVD, waarin hij meldde alsnog te willen in gaan op de constructie twee VVD-wethouders, één CDA- wethouder en één wethouder voor de kleine partijen, zolang hij zelf wordt gehandhaafd als wethouder op de post techni sche diensten. Van Rij zegt hierover: ..Dat is onder ver antwoordelijkheid van Van Dingstee. We zijn geen kleu terklas, dus ik hoef Van Dingstee niet te zeggen wat hij moet doen of laten". Geloofwaardigheid Wethouder Barning (VVD) wil de afspraak met de PvdA en D'66 niet verbreken omdat hij bang is om aan „geloofwaar- digheid"«te zullen inboeten te genover zijn kiezers. De frac tievoorzitter van het CDA daarover, tevens een verkla ring gevend voor de afwezig heid van zijn partij in het col lege: „VVD-onderhandelaar Barning heeft de zaken over hoop gegooid. We zouden eerst spreken over het beleidsplan, en enkele dagen later pas over de politieke samenstelling van het cojlege. Barning eiste een afspraak over de politieke sa menstelling nog vóór het be leidsplan was vastgesteld. On geveer 38 procent van de ge meenteraad wordt nu door wethouder Barning met zijn nieuwe college buitenspel ge zet. Dat komt al heel dicht bij de helft", aldus de heer Van Rij. Het voorstel van het CDA om te kiezen voor twee VVD- en twee CDA-wethouders noemt Van Rij nadrukkelijk „een vóórstel". „Buiten twee VVD- wethouders, één CDA-wethou- der en één wethouder voor de kleine partijen, zijn andere mogelijkheden, zoals drie VVD en één voor het CDA, niet onderzocht. Barning heeft erg veel over onze voorstellen overlegd met de heren Greep (PvdA) en Nieuwenhoven (D'66). Zo vroeg ik aan Bar ning welke portefeuille hij het CDA had toebedacht bij de 2:l:l-combinatie. Hij wilde er geen antwoord op geven, om dat hij eerst overleg wilde ple gen met Greep en Nieuwenho ven. Na dat overleg bleek het CDA de post „welzijnszaken" toebedeeld, een post die nu door mevrouw Van der Wie) (VVD) wordt „bemand". Die post staat in geen verhouding met die van Greep (onderwijs, huisvesting, personeel en orga nisatie.)." De heer Van Rij vervolgt: „Een coalitie van VVD-CDA kon ook nog op de steun van Partij Wassenaar rekenen, zo dat we 18 van de 21 zetels zou den hebhen Een ruimere af spiegeling dan nu de 13 zetels van VVD-PvdA en D'66." In het collegeprogramma is overeengekomen dat de Hoge Klei niet zal worden bebouwd, maar een agrarische bestem ming krijgt. „Wij hadden een compromisvoorstel dat inhield dat er 150 woningen op de Hoge Klei zouden komen. De bollenkwekers in dat gebied gingen hier zelfs mee akkoord. Ik vraag me dan ook af wat de reactie van de Provincie zal zijn. De Hoge Klei heeft im mers een woonbestemming ge kregen. Hier zijn reeds twee raadsbesluiten over genomen en die worden op deze manier zomaar van de tafel geveegd Als PvdA en D'66 samen met CDA bleven vasthouden aan bebouwing, dan waren we met 9 geweest. De VVD had daai niet omheen sekund." EEN PAALZITTER HAAKT AF NOORDWIJKERHOUT „Er zijn hier alleen maar bewoners van de Bollenstreek. Die van daarbuiten zeggen: „Die Bollenstrekers zijn knet tergek". Maar die hebben het wel als enigen in hun mars om meer dan hon derd uur op een paal (vanuit het publiek klonk schamper: voor paal) te gaan zitten". Zo stak voor zitter Cor Noordermeer van de Evenementencom missie Noordwijkerhout gisteren vlak na de start de achttien deelnemers aan het wereldkampioen schap paalzitten een hart onder de riem. Overigens noemde hij het vreemd dat de wereldrecords van vorig jaar (101 uur en 4 minuten voor de mannen en 81 uur en 33 minuten voor de vrouwen) niet in het Guiness Book of Re cords voorkomen, „maar Noordwijkerhout heeft er pok 750 jaar over gedaan om de wereldkampioen schappen te organiseren", stelde Noordermeer. Om precies 7 minuten en twintig seconden over tien werd gistermorgen het start sein gegeven voor de record- poging. die tenminste 101 uur en vijf minuten zal duren en maximaal 103 uur. Onder de achttien deelnemers ook de re cordhouders Jan Poolman en Corina Koetsier. Op het strand sloeg opperwachtmeester Ri chard Stam, vorig jaar één van de kampioenen, zijn collega Poolman gade. Hendrik Steen beek, die vierde kampioen, was uit teleurstelling dat hij niet mee mocht doen vanwege zijn te late aanmelding niet aanwezig. Enkele paalzitters zaten toen al een kwartier, omdat het nu eenmaal onmo gelijk is alle achttien deelne mers tegelijkertijd de zéker twee meter hoge palen te laten bestijgen. Zonnig weer Getooid met de meest vreemde attributen klom men, al dan niet moeizaam, op het kleine plankje zonder ruggesteun. Een reddingsboei, parasols, tassen mét kleding en verma kelijkheden, kussens en meer van dat soort spul werden bo ven het Oosterduinse meer aan de haken van de palen ge hangen. Iets nieuws dit jaar: houders voor parasols. „We verwachten zonnig weer en dan hebben de deelnemers dat zeker nodig", aldus Noorder meer. De steunen zijn overi men geven. Wel maakte hij gisteravond met zijn collega Rob Zeeman de ronde per boot langs de deelnemers. „Wë heb ben ze oefeningen en tips op gegeven. Ze moeten regelma tig zorgen dat de knieën, en kels, schouders en dergelijke regelmatig oefenen, anders ko men ze na vier dagen totaal verstijfd van de plank af. Bo vendien moeten ze ademha lingsoefeningen doen om het hele lichaam zo goed mogelijk te laten functioneren. Maar als het dit weer blijft,^verwachten we geen problemen, wel als het gaat regene'n. dan ,zullen we veel voeten moeten masse ren als die te koud worden." •Vrijdagmiddag verwachten de fysiotherapeuten voor het eerst in actie te moeten ko men. Houten plankje Vanmorgen om kwart over zes moest de 26-jarige J. Beeren- donk uit Bennebroek afhaken. Hij had last van zijn benen.' De overige paalzitters houden het voorlopig nog wel uit, al is er vannacht natuurlijk niet gesla pen, omdat men anders van zijn paal afvalt. De enige steun vormt namelijk het houten plankje, dat na tien uur als voetensteun op de palen werd getimmerd. Overdag kon men zich vermaken met allerhande activiteiten op het strand, zoals de ballonnenwedstrijd voor kinderen en gisteravond was er tot een uur disco op het strand. Actiecomité bestrijdt verwijten apothekers De deelnemers kort na de beklimming van de palen in het Oosterduinse meer. gens wel zo bevestigd dat de paalzitters er niet tegen aan kunnen leunen. Luide aanmoedigingen klon ken de hele dag vanaf het strand van het meer naar de deelnemers. Ook vanmorgen kwamen de belangstellenden weer vroeg naar het strand om de paalzitters moed in te spre ken. Volgens fysiotherapeut Leo Groot zullen de eerste twee dagen nauwelijks proble J. Beerendonk uit Benne broek die het na twintig uur voor gezien hield.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4