emeente overweegt sluiting Verblijf sgebouw buitenlanders ouden camping schenkt banken aan Noordwijk [AD/REGIO STOFFELIJK OVERSCHOT VAN ONBEKENDE MAN IN SLOOPPAND AAN MOLENSTEEG GEVONDEN ijvere bijen in ,eiderdorpse flat Kilometers gaan tellen voor Casa Materna-fietsers LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 JULI 1982 PAGINA 3 /enementen afgelast jORDWIJK Tot haar spijt moet de :fV-Noordwijk melden dat een aantal van geplande evenementen in het zeedorp niet Sr zullen gaan. In de eerste plaats betreft de vliegshow, die vandaag zou worden Jouden. Boulevard-festival met Dixieland Street jade op dinsdag 3 augustus gaat ook niet ï>r en datzelfde geldt voor de kindervlie- jshow, die zaterdag 14 augustus zou wor- n gehouden.Bovendien zijn de openingsda- ji van de Bloemenexpositie in de N.H. Ka- in de Hoofdstraat gewijzigd, dat wordt (30 juli), zaterdag (31 juli) en zondag Augustus), vrijdag en zaterdag tussen tien gtwaalf uur en alle drie de dagen ook tus- i twee en acht uur. Inbrekers ontmaskerd ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft de daders ontmaskerd van een inbraak zon dag in een woning aan de Parel straat. De inbrekers ontvreemden daar een video, maar lieten daarbij de ook gestolen juwelenkistjes val len na het doortastend optreden van dames. Een 21-jarige man uit Alphen bekende zijn aandeel in deze actie, na een verhoor door de politie. Hij werd namelijk woens dag op heterdaad betrapt bij een inbraak in een auto aan de Rem- brandtstraat. het bleek dat hij op pad was geweest met een 27-jarige vriend, die net met kort verlof uit de gevangenis was. Politie zoekt getuigen LEIDEN In een slooppand aan de Molensteeg in Leiden is don derdagavond het stoffelijk over schot van een man aangetroffen. De identiteit van de dode is niet bekend. De politie heeft de doodsoorzaak ook niet kunnen vaststellen, maar men vermoedt, dat de man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. De po litie verzoekt mensen, die ophel dering in deze zaak kunnen ge ven, contact op te nemen. Het stoffelijk overschot werd ge vonden door een aspirant-koper, die het huis aan de Molensteeg bezichtigde. De politiearts ver moedt, dat het lijk sinds donder dag 15 juli in de woning heeft ge legen. Sectie in het gerechtelijk labora torium heeft, omdat het stoffelijk overschot er ruim een week heeft gelegen, niets opgeleverd. Men weet niet hoe de man om het le ven is gekomen. Ook de identi teit van de man is tot nu toe on bekend. Een onderzoek in de wo ning aan de Molensteeg en een buurtonderzoek hebben niets op geleverd. De man is tussen de 25 en 30 jaar oud. Hij is blank, heeft een lengte van 1.77 meter en is brildragend. De man heeft half-lang donker blond haar, een gaaf gebit en een stevig postuur. Toen het lijk werd gevonden, was het gekleed in een gele trui en een beige cor duroy broek. Hij droeg sport schoenen, maat 42. Om de linker pols zat een zilverkleurige scha kelarmband. Aan de armband hangt een plaatje, waarin de .naam „André" is gegraveerd. Mensen die de man kennen, wor den door de politie dringend ver zocht contact op te nemen. Ook mensen die de man in de buurt van of in het pand hebben ge zien, worden verzocht contact met de politie op te nemen. Tele foon: 071-149961. 5|IDEN De gemeente ynvan plan het verblijfs- inpouw voor buitenlandse jrknemers aan de Hooi- icht te sluiten. De ani- j voor bewoning van t verblijfsgebouw is in loop der jaren aanzien- t afgenomen. t verblijfsgebouw werd cir- |zes jaar geleden gesticht. vt>r die tijd was het in ge- als toonzaal van de ste- njke gas- en lichtfabrieken. moest dienen als opvang- 6 voor de bewoners van dijsions. Onder leiding van de werdt een groot aan- illegale pensions gesloten, opewoners konden terecht in gebouw aan de Hooigracht - tin het wat later geopende aan de Beukenschans Aanvankelijk f de belangstelling voor het gebouw aan de Hooigracht zeer groot. Nu is minder dan de helft van het aantal bedden bezet. Lage bezetting De commissie huisvesting mi granten, beheerder van beide gebouwen, heeft in het verle den vastgesteld dat, wanneer de bezetting lager dan 50 pro cent zou zijn, sluiting zou moe ten worden overwogen. Dat moment lijkt nu aangebroken. De vroegere bewoners van het verblijfsgebouw zijn naar goedkope woningen in het Noorderkwartier of in De Kooi verhuisd öf omdat hun gezin is overgekomen óf om dat ze gerieflijker willen wo nen. Het verblijfsgebouw heeft namelijk een wat primitief ka rakter: kamertjes bestemd voor meerdere personen en een gezamenlijke verblijfs- ruimte. Ook zijn veel bewo ners naar de Beukenschans ge trokken waar het heel wat ge rieflijker wonen is. De staat waarin het verblijfs- gebuw verkeert, is erg slecht, er moet veel onderhoud ge pleegd worden. Nu de bezet ting zo laag is, hebben de be woners weliswaar meer ruim te gekregen maar is de exploi tatie van het gebouw nauwe lijks meer verantwoord, er moeten 'tonnen' bij. De com missie huisvesting migranten hebben B en W inmiddels met de neus op de feiten gedrukt en gevraagd wat nu te doen. Herhuisvesting Probleem van sluiting van het gebouw is de herhuisvesting van de nog aanwezige bewo ners. Leiden heeft voor de huisvesting van alleenstaan den slechts een derde van het aantal woningen van het mi nisterie gekregen dan het aan tal dat de gemeente nodig denkt te hebben. Voorlopig wordt er naar gestreefd de huidige bewoners in woningen van de LWS in Leiden-Noord onder te brengen. Een defini tieve oplossing is echter nog niet in zicht. De toekomst van het pand na de verhuizing van de huidige bewoners is nog volledig onze ker. Een eventuele verbou wing van het pand tot woon eenheden valt binnen de door het ministerie vastgestelde contigentering. Dit betekent dat wat er in het pand aan de Hooigracht aan wooneenheden wordt gerealiseerd, elders minder gebouwd mag worden. Door de commissie huisvesting migranten is de suggestie ge daan het pand voor opvang van daklozen te bestemmen. Het pand aan de Hooi gracht. impingeigenaar de Wit op èén van de weggeschonken banken met links van hem zijn vrouw en rechts van _m respectievelijk burgemeester Bonnike en wethouder Warmerdam. NOORDWIJK „Na vijftig jaar wilde ik iets doen voor de gemeente. Noordwijk is dik bezaaid met ban ken, maar niet in het Langeveld. De wandelaars hier willen ook weieens uitrusten". Met deze woorden schonk campingbeheerder Jan de Wit, van het gelijk namige kampeerterrein, de gemeente gistermiddag twee stevige rustbanken ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van de camping. Eigenlijk bestond het kampeerterrein op 1 april al vijftig jaar. Toen ook schonken de bezoekers de beheerder een fraaie bron zen plaquette met daarop uitgebeeld een caravan, een tent en een kamphuisje en de woorden: April 1932-1982, Camping Jan de Wit. Het feest werd gisteren pas echt gevierd, vanwege het weer. De camping was ook gesierd met het bordje „vol". Feest was er volop rond dit gedenkwaardige jubileum, want de camping is samen met drie anderen in Nederland de oudste. Naast de plaquette kreeg de eigenaar van de evenementencom missie van de camping nog een jubileumvlag aangeboden. Het meest verrast was de heer De Wit echter door een reclamevlieg- tuigje dat rondcirkelde ook al met de tekst: 50 jaar camping Jan de Wit. Burgemeester mr. J.M. Bonnike aanvaardde de banken met veel dank. ',,U heeft de grootste en vooral een sociale camping in Noordwijk. U had er best uw naam in mogen zetten. U huurt de grond wel van de gemeente, maar dat gevoel hebben wij allang niet meer en wat die wandelaars betreft: U heeft gelijk, maar wij dachten dat het hier zo rustig is dat ze wel in de berm gaan zitten", daarna gaf de burgemeester door het oplaten het start sein voor een grote balonnenwedstrijd ter gelegenheid van het jubileum voor alle campingkinderen. Wiens ballon het verst landt, die wint een fiets. Camping Jan de Wit is in het Langeveld aan de Kapelleboslaan een begrip. Jarenlang bezoeken vaste gasten het terrein, dat in de loop van jaren van vader op zoon is overgegaan. Ook nu weer werkt een zoon mee in het bedrijf van vader, die het op zijn beurt zeventien jaar geleden van zijn vader overnam. Een plakboek met foto's, officiële stukken en nota's werd de eige naar door zijn kinderen aangeboden. Al bladerend merkte hij op dat er veel veranderd is in die tijd. „Mijn vader en moeder zijn ermee begonnen. Eerst verderop en drie jaar later hier op een klein stuk land. Toen kookten ze ook voor honderd mensen. Een maaltijd kostte 60 cent". bujlIDERDORP De bevolking van de flat aan de Me istraat in Leiderdorp is flink uitgebreid. In een mwmuur van de flat huist een bijenvolk. De dertig- zend bijen wonen er al een tijdje, ook de winter J3rd knusjes in de spouwmuur doorgebracht. jinnend Imker J. Kuiters uit Leiden noemt dit een ieke situatie. En toen enkele flatbewoners voorstel- r het bijenvolk uit te roeien, greep hij in. Naast het f in de muur, waardoor de bijen de flat in en uitvlie- hing hij een briefje. Daarop staat, dat deze insec- geen wespen zijn maar bijen en dat men niets van :e nijvere beestjes hoeft te vrezen. Aar de bijen, die huizen in de Merelstraat, vandaan komen ifiiet bekend. Ze kunnen afkomstig zijn uit de vrije natuur ifkomstig uit een kast van een imker. In de maanden mei, i en juli krijgt een bijenvolk vanwege de voortplantings- jft zwermneigingen. Er worden jonge darren (mannetjes- pn) en koninginnen gemaakt. Op een bepaald moment "rlaat de oude koningin in gezelschap van de helft van het pnvolk het nest. Dat nieuwe volk gaat op zoek naar nieu- behuizing. Verkenners gaan op speurtocht. Wordt een. jmte gevonden, dan trekt het nieuwe volk daar in. In dit 'jval vonden de verkenners een geschikte ruimte in de flat de Merelstraat. In die ruimte liggen naar alle waar- iiijnlijkheid kilo's heerlijke honing. Die honing, winter- •jorraad voor de bijen, is echter onbereikbaar. Of men moet muur slopen... De bijen vliegen af en aan in de Merelstraat. Geen uitvallers fietsvierdaagse in Sassenheim SASSENHEIM Met veel bloemen en feestvertoon zijn gisteravond alle 310 deelne mers aan de Sassenheimse Wielertoer-avondvierdaagse gearriveerd. De slotavond is zeer voorspoedig verlopen en geen enkele deelnemer hoefde uit te vallen. Tegen half negen kwam de stoet aan op het Havenplein, waar het een drukte van be lang was door wachtende fa milieleden en kennissen, die de fietsers in de bloemetjes wilden zetten. Het bestuuurs- lid Scheffer bood daar ook de oudste deelnemer van deze fiets-avondvierdaagse, de 79- jarige Jaap Waasdorp, nog eens bloemen aan. Tot slot kregen de fietsers op het plein van de Annaschool allen nog een herinneringsmedaille uit gereikt. Drie weken lang vakantie- spelen in Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten or ganiseert deze zomer voor de zestiende keer jeugdva- kantiebezigheden. Van 27 juli tot en met 13 augustus is voor de jeugd zowel binnen als buiten van al les te beleven. De vakantiespelen beginnen dinsdag 27 juli met een vis wedstrijd. Daarbij gaat het om wie de meeste vissen vangt. De wedstrijd wordt gehouden in de Singel bij Rosenburgh en duurt van negen tot elf uur. 's Middags is er om twee uur een skelterrace op de parkeer plaats bij recreatiebad „Het Wedde". Een dag later moet de jeugd het zonder vakanties- pelen stellen, omdat die dag in het teken van de paarden markt staat, vertier te over dus. Donderdag 29 juli kan de Voorschotense jeugd weer te recht in „Het Wedde". Daar wordt een zeskamp gehouden, die de hele dag duurt. Het spectakel begint om tien uur. Een natuurtocht door de land goederen de Horsten en Dui venvoorde staat voor vrijdag op het programma. De aan vang is negen uur. De vakantiespelen vinden hun vervolg op maandag 2 augus tus om twee uur met een film voorstelling in het Cultureel Centrum. Vanaf datzelfde ge bouw vertrekt een dag later om negen uur een wandel- /puzzeltocht over 5 of 10 kilo meter. 's Middags is er een die- renshow in het Cultureel Cen trum. Dierenarts Van Ooster- om zal vanaf drie uur huisdie ren aan een onderzoekje on derwerpen. Woensdag is er vanaf tien uur een tekenwed strijd in het Cultureel Cen trum en vanaf twee uur een brandweerwedstrijd op het grasveld bij het Frans Hals plantsoen. Kinderen tot 10 jaar kunnen donderdagochtend midgetgolven. Dat begint om tien uur op de baan bij het zwembad. Kinderen van tien tot vijftien kunnen daar vanaf twee uur terecht. Vrijdag is er tussen negen en elf uur in het zwembad een waterinstuif. De week daarop staat in het teken van „Vakantieland". Van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus zijn er in de Lindehoeve activiteiten voor de jeugd. De aanvang is dagelijks om tien uur. Deelname aan één van de acti viteiten kost 1 gulden 50. Va kantieland kost voor de hele week 15 gulden, per dag dient 3,50 gulden betaald te worden. Aan alle wedstrijden zijn door de gemeente beschikbaar ge stelde prijzen verbonden. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. nummer 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. VANDAAG ZWAARSTE RIT IN DE BERGEN: ZOETERWOUDE De kilometers gaan nu heel nadrukkelijk tellen voor de vijftien fietsers, die op weg zijn naar het Napoll- taanse weeshuis Casa Ma terna. Reeds 1.144 kilome ter was afgelegd voor men vandaag aan de wellicht zwaarste opgave begon in de etappe van het Zwit serse Thusis naar het Ita liaanse Lecco. Gister avond had Ronald de Hoop opnieuw contact met het thuisfront en hij wist te melden dat de for matie wel vol goede moed, maar ook met de nodige zorgen de dag van vandaag tegemoet zag. Het blijkt dat zeven dagen achtereen fietsen over een grote afstand en op sterk geac cidenteerd terrein de krachten aantast.- Fysiotherapeute Anet- te Bikker, die deel uitmaakt van de begéleidersgroep, is al 51 maal in actie gekomen. Hoewel het niet verontrustend is, moeten de benen van Lex Olsthoorn, Johan Batelaan, Rob Hockx, Henk Batelaan en Alex van kampen toch regel matig worden behandeld. Met verlangen ziet de equipe dan ook uit naar zondag, als in Lecco een rustdag wordt ge houden. John van Wieringen verdedigde met allure zijn „gaatjestrui" door opnieuw lek te rijden. Herman de Jong is de nieuwe drager van de „bal letjestrui", nadat hij zich in Furtwagen in „prima" Duits voorstelde met „Ich bin Hol land, ich bin schön". De begeleidersgroep, die als belangrijkste taak de zorg voor de maaltijden heeft, heeft wat dat betreft een makkie, want regelmatig worden de Casa Materna-gangers getrakteerd op prima maaltijden, soms zelfs in restaurants. Aangezien de fietsers gisteren vroegtijdig in de overnachtingsplaats Thusis arriveerden, was er nog gelegenheid de route voor vandaag te verkennen. De routebeschrijving dat het een zeer zwaar traject gaat wor den, blijkt volgens berichten niets te sterk uitgedrukt. De eerste 25 kilometer bestaan uit louter klimwerk over smalle, kronkelige wegen met veel haarspeldbochten. Ook voor de begeleidende chauffeurs zal het een zware opgave zijn, vooral omdat het voor enkelen de eerste keer is dat ze in ber gachtig terrein autorijden. Hoewel het Optimisme groot is, wordt toch verwacht dat enke len vandaag in de bezemwa gen zullen stappen. De rustdag zal voor allen een welkome onderbreking zijn om de accu op te laden voor de resterende zes etappes naar Napels over een totale afstand van 966, on getwijfeld zware, kilometers.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3