Sponsoring kunst ijkt afhankelijk pan willekeur Een loedezef £eicLcSoma«t Franse geurtjes gaa nog voorde wind ondanks imitaties üonomie NOG 100.000 BANEN WEG IN STAALINDUSTRIE VS raelische invasie genadeslag voor veel Libanese bedrijven MARKTEN 7 Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 JULI 1982 PAGINA 11 ühokbeton heeft miljoenen nodig UDERKERK AAN DE RIJN :ijn zeker enkele miljoenen gul- - nodig om Schokbeton te kun- voortzetten. Dit heeft het [d personeel en organisatie van noodlijdende betonconcern, de r T.H. Bakker, gisteren bekend- iaakt. De toekomst van de be- abriekant ziet er somber uit »ezien de belangrijkste geld- eter, de ABN-bank, geen ver- kredieten wil verlenen. De k is hiertoe alleen maar bereid de (met 72 pet) belangrijkste deelhouder, ENCI (Eerste Ne- andse Cement Industrie), be de garanties wil geven. Zonder zekerheidsstelling verstrekt de ABN geen verdere leningen om-' dat: „De financiële structuur van Schokbeton niet aan haar normen beantwoord", aldus de heer Bak ker. Bij Schokbeton wordt momen teel bekeken op welke wijze de toe komst van het bedrijf veiliggesteld kan worden. Een positief punt hierbij is de volgens Bakker nog al tijd redelijk gevulde orderportefe uille. „Op dit moment is er nog voor drie maanden werk. De mar ges zijn echter te klein. Iedereen probeert te pakken wat er te pak ken valt en de concurrentie is in derdaad moordend", aldus de woordvoerder. PITTSBURGH Als er geen verande ring komt in de gang van zaken zullen er in de Amerikaanse staalindustrie in de loop van dit decennium nog honderddui zend arbeidsplaatsen verloren gaan, onge veer éénderde van het totaal aantal staal- arbeiders. Dat blijkt uit een studie van het raadgevend bureau Putman, Hayes en Barlett in opdracht van de acht staalbe drijven die als groep de cao-onderhande lingen met de vakbonden voeren. Afge zien van de arbeidsplaatsen zal de Ameri kaanse staalindustrie dit decennium ook 2,1 miljard dollar (5,7 miljard gulden) ver liezen als de inflatie tien procent per jaar blijft bedragen en de arbeidskosten en de prijzen dezelfde ontwikkeling doormaken als in de jaren zeventig. De staalmaat- schappijen hebben de United Steelwor- kers, de vakbond, daarom gevraagd de huidige cao open te breken en ten gunste van de bedrijven te herzien. De proble men van de Amerikaanse staalindustrie liggen zoals bekend ten grondslag aan de •handelsproblemen die Amerika heeft met. Europa en Japan. Tegen Japanse staalon- dernemingen (Mutsui) zijn juridische pro cedures aangespannen teneinde de impor ten te beperken, de Europese staalbedrij ven moeten sedert enkele maanden extra heffingen betalen. EN HAAG Sponsoring in kunst door het bedrijfs- ven in Nederland is geen ibekend fenomeen. Toch de vorig jaar door het Ne- rlandse bedrijfsleven op- richte stichting Sponso- ïg The Arts ter ziele ge- an. De stichting had tot iel bedrijven te interesse- n voor kunstsponsoring. ii perspectief voor de insten op financiële steun kt echter afhankelijk van economische situatie en n willekeur. Dat blijkt uit motivering van sommige drijven die zich bezighou- n met kunstsponsoring. it kledingbedrijf C&A jnsort het dertien leden lende strijkorkest Caecilia Ïnsort. Dit orkest is thans het vierde seizoen bezig. steun van C&A bestaat het dekken van exploita- tekorten. Waarom sponso- ig van kunst? Een woord erder van C&A: „Op een ;even moment krijg je het- voel dat er meer is dan iding en kassa. Vanuit die dachte ga je denken aan Ituur en aan kunst in het zonder. Muziek spreekt el mensen aan, vooral issieke muziek, veel meer n andere kunstuitingen, ten zijn we begonnen met idersteuning van dat or- .st, waarvan sommige leden 4c in het Radio-Kaiperor- ■X zitten", ii luurlijk is het ook zo dat je 11 naam van het bedrijf op ■j te wijze langs andere ka len dan de gebruikelijke ar buiten kunt brengen, zo ift de woordvoerder toe. samenwerking met het platenlabel CBS zijn van het orkest twee grammofoonpla ten op de markt gebracht. De naam van het bedrijf wordt in kleine letters op de platen hoes aangebracht. Wel heeft C&A weerstand- ondervon den van kunstenaars en re censenten, die zich bevreesd toonden voor een te groot stempel van het bedrijfsleven op de kunsten. In Nederland ligt het begrip kunstsponso ring gevoelig, zo meent de C&A-woordvoerder. Impres- sario Wolf houdt er een an dere mening op na: „Ik heb zat recensies die het tegen deel bewijzen." Toeval De Westland-Utrecht Hypo theekbank doet ook aan kunstsponsoring. De motie ven van dit bedrijf zijn an ders dan die van C&A. „Meer door toeval", zo zet een woordvoerder uiteen. Een van de leden van de raad van bestuur speelt zelf viool en door zijn toedoen is het bedrijf er eigenlijk inge rold. „Pas achteraf ga je zoe ken naar een verklaring". De bank begon tien jaar geleden met het jaarverslag te illus treren met een litho van Je roen Henneman. Dat sproot meer voort uit zorg voor de vormgeving van bedrijfspu- blikaties dan dat er sprake was van een gerichte onder steuning van artistieke ui-1 tingen. Later ging de bank muziekuitvoeringen, toneel voorstellingen en -plaatopna men financieren. Vooral aan kamermuziek doet de bank veel. „Wij wil len vooral jong talent aan bod laten "komen, dat anders de kans niet krijgt". Destijds hielp de bank de naar ons land uitgeweken Russische pianist Joeri Egorov. In sa menwerking met het Neder lands Impressariaat is er een plaatopname gemaakt van zijn debuutconcert in de Car negie Hall te New York. De bank ziet de steunverlening aan kunstobjecten graag om-1 schreven als liefhebberij, want „je naam wordt wel vermeld op een affiche of platenhoes, maar veel stelt dat niet voor", aldus een woordvoerder. Vanwege de reclame Een ander bedrijf dat zich ac tief toont in cultuursteun is Ballast Nedam. Het bedrijf geeft subsidies aan verenigin gen in de cultureel-maat- schappelijke en gezondheids sector, zoals aan de stichting Vrienden van de Oude Mu ziek, het Rode Kruis, de Gijs- brecht van Aemstel en het koor van het Concertge bouworkest. Het bedrijf geeft toe dat het kunst subsidieert uit reclame-oogpunt. Vanuit die gedachte wordt ook de sport gesponsord, zo stelt Bal- last-Nedam. De bedragen die bedrijven beschikbaar stellen zijn niet hoog. Ballast-Nedam spreekt van 2000 tot 5000 gulden per jaar per object. En de West land-Utrecht Hypotheekbank zegt in deze tijden van econo mische neergang de subsidies per jaar te gaan bekijken. Maar ook de overheid bezui nigt. CRM draait de subsidie kraan dicht. Orkesten wor den samengevoegd, het thea- Caecilia Consort: méér dan kleding en kassa. terleven bevindt zich in een crisis. De kunstwereld kijkt daarom uit naar nieuwe geldbronnen. Zoals het cultureel centrum „De Muzeval" in Emmen, dat zich genoodzaakt ziet voor de totstandkoming van een groot aantal kleinschalige theaterprodukties de finan ciële hulp in te roepen van het bedrijfsleven. Directeur S. Zijlstra van de Muzeval: „We hebben die steun gevon den bij een plaatselijk bedrijf. De steun beperkt zich nog tot de uitgave van een krantje met informatie gericht op pu bliek van 15 tot 25 jaar. Hét zelfde willen we doen voor publiek in de leeftijd van 35 tot 65 jaar". Het theater in Emmen wil de moeilijke tijden niet het hoofd bieden door het aantal produkties te verminderen. „Dan blijft een alternatief over, het bedrijfsleven." Een ander probleem is volgens Zijlstra dat het theater te ma ken krijgt met een vergrij zend publiek. „Een nieuwe generatie dient zich aan. Vandaar dat wij streven naar een gerichte benadering van de verschillende soorten pu bliek. Dat willen we doen met dat krantje." Om enige duidelijkheid te scheppen in kunstsponsoring werd vorig jaar vanuit het bedrijfsleven een initiatief genomen voor een symposi um. Gelijktijdig werd de stichting Sponsoring The Arts in Doorn opgericht. Het bestuur werd gevormd door F.A.M. de Vilder (lid van de raad van bestuur van Ballast Nedam). C.J.M.R. van der Bas (Algemeen direkteur van het adviesbureau voor recla me en public relations Data Doorn), J.J. Oyevaar (direc teur van de Algemene Bank Nederland) en B.L. van Mou- rik (zakelijk leider van het Nederlands Kamerorkest). De stichting begon haar acti viteiten voortvarend. Op het symposium was het Neder landse bedrijfsleven ruim vertegenwoordigd, alsmede het hoofd directie kunsten van het ministerie van CRM, Drs. J.H. Knoppen. De deel nemers hadden destijds alle hoop dat kunstsponsoring door het bedrijfsleven in de jaren tachtig krachtig zou toenemen. Maar de stichting stierf een langzame dood. Op 1 mei 1982 werd de stichting Spon soring The Arts opgeheven. „Als gevolg van de economi sche ontwikkelingen bleef de verwachte belangstelling van het bedrijfsleven toch uit. Ook de overheid stelde zich tegen het initiatief zo niet af wijzend dan toch afwachtend op," aldus bestuurslid Oyevaar van de stichting. Sponsoring van het bedrijfs leven gaat door, maar veelal op ad-hoc basis. is tOET De economische 12 ijvigheid in Libanon is Ul/el tot stilstand gekomen j'( dat de invasie van de Is- ,1, sche troepen het vervoer >lt lamgelegd, de havens uikbaar heeft gemaakt de ti 'oedselvoorziening echter door en in Beiroet zijn de banken open voor het chten van de voornaam- nanciële transacties. 'ii pxport van Libanon ligt Sjnoeg stil maar er worden S nks de blokkade van de door Israëlische oorlogs- jhen nog wel goederen evoerd in kleine havens de Middellandse Zee. In kringen in Beiroet is ver nomen dat de Israëlische inva sie voor veel onmisbare bedrij ven, die toch al onder erg moeilijke financiële omstan digheden moesten werken, de genadeslag heeft betekend. Ondernemingen in de bedrijfs takken textiel, voedselverwer king, hout en plastic, die voor een groot deel van vreemd ka pitaal aangewezen zijn, hebben het zwaar te verduren door gebrek aan geld en werk kracht in Libanon. Over het algemeen wordt er niet meer geproduceerd. Alleen in het noorden van het land, ver van het strijdtoneel, wordt bijvoor beeld bij cementfabrieken en houtzagerijen normaal ge werkt. In het zuiden van Libanon en zelfs in het oostelijk deel van Beiroet zijn Israëlische land- bouwprodukten te krijgen. De produkten uit de Bekaa-vallei in het oosten van het land kunnen de hoofdstad echter niet bereiken. In bankkringen neemt men aan dat de inflatie in Libanon groter is geworden maar er heerst in het land zo'n chaos dat er geen betrouwbare gegevens te krijgen zijn. Vóór de invasie stegen de prijzen met vijftien tot twintig procent per jaar. Benzine Benzine kost in West-Beiroet nu een gulden of twee per liter tegen vóór de invasie tegen de vijftig cent. Bij de banken kan vrijwel alleen geld worden op genomen en gestort. De ban ken in het westen van de stad moeten het met tien procent van hun personeel doen, voor namelijk doordat werknemers die buiten de stad wonen dé Israëlische afzetting niet mo- "gen passeren. Volgens de handelsbanken be moeit de Libanese centrale bank zich niet met de valuta- handel, al wordt het verloop van de wisselkoersen wel in de gaten gehouden. Het Liba nese pond wordt verhandeld voor 5,17 a 5,18 per dollar te gen vóór de invasie voor circa vijf dollar. Er heeft zich geen omvangrijke kapitaalvlucht voorgedaan. Volgens de ban ken gaan de rekeninghouders ervan uit dat het na de ellende van de afgelopen zeven jaar alleen maar beter kan worden. De meeste buitenlandse werk nemers van de banken in Li banon hebben het land verla ten. Hun plaatsen worden in genomen door Libanese inge zetenen. Maar dat heeft de veiligheid van het Libanese bankwezen volgens financiële kringen in Beiroet niet in ge vaar gebracht; het aantal bankroven is niet merkbaar toegenomen, evenmin als het aantal aanslagen op geldtran sporten, dat „net als normaal" gemiddeld twee per maand be draagt, aldus bankkringen. Lagere dollar stimuleert koersen AMSTERDAM De Amster damse effectenbeurs vertoon de op het eind van deze week een vriendelijke stemming. Hoewel Wall Street weinig veranderde, en de dollar flink terrein prijs moest geven, ruim drie cent op 2,6500, gingen de aandelen en de obligaties om hoog. In de obligatiesector was het zelfs redelijk druk. De staatsfondsen noteerden 0,4 punt hoger. Oorzaak hiervan was de stemming in Amerika voor obligaties door daling van de korte rente. De internationals stonden rond het middaguur bijna alle maal op winst. Alleen KLM kon niet zo goed meekomen en bleef rond het peil van donderdag hangen. Koninklij ke Olie daarentegen won /0,60 op ƒ86,30. Philips trok drie dubbeltjes aan op ƒ23,80 en Unilever ƒ0,60 op 154,60. De banken openden gedrukt, maar konden al gauw aantrek ken. Westland-Utrecht stoom de op naar ƒ74,80, een vooruit gang van ƒ2,30. Ook de ban ken herstelden zich verder, waardoor ABN en Amro zelfs op winst kwamen. Een opvallende stijging boekte Ahold. Dit fonds ligt al een tijd goed in de markt en blijft steeds hoger klimmen. Vrijdag werd een winst geboekt van ƒ1,90 op ƒ88,30. Volgens de beurs is het „het publiek" dat blijft kopen. Verwacht wordt dat het concern goede cijfers over het eerste halfjaar zal la ten zien. Uitgesproken zwak was Ned- lloyd, die 4 verloor op f 105,50. Aanbod in een dunne markt zonder limieten is hier de oorzaak van, aldus een han delaar. Het aanbod is het ge volg van de slechte gang van zaken in de wereldscheep vaart. Van Ommeren hield het verlies beperkt tot 0,40 op f 21,20. Ook Heineken kon een ietsje naar boven opschuiven en wel 0,40 op 60. Pakhoed werd 0,60 duurder op 38,40. De verzekeraars bleven dicht bij huis. Alleen Amev moest met een achteruitgang van 1 genoegen nemen op 86. De hypotheekbanken, uitgevers en bouwers veranderden wei nig. Op een verdeelde lokale markt brokkelde de koers van KBB verder af, en wel ƒ0,40 naar 17,60. CSM verloor 1 op ƒ73 en Deli 1,40 op 68,50. Schuttersveld was op een 5 lagere koers van 5 niet te slijten. Pont was 2,50 lager op een prijs van 40,50 en Cindu 0,80 op 11,70. An dere fondsen die aan de ver keerde kant van de streep za ten waren Wereldhave, Braat, Leidsche Wol en Begemann. Poeldijk, Wëstland-Noord, vrijdag 23 juli 1982 alicanten 7-970; aubergines, 500 65- 85; aubergines 400 70-85; aubergines 300 80-110; aubergines 225 90-110; aubergines 175 110-120; aubergines 100 105-125; bleekselderij 12 85-125; bloemkool 4 117; bloemkool 5 80; bloemkool 8 86; broccoli 115-170; courgettes 12-27; frankenthaler 640- 970; golen champion 630-750; kom kommers 91 37-41; komkommers 76 32-37; komkommers 61 23-30; kom kommers 41 23-24; komkommers 31 23; komkommers krom 23; koolrabi 9/10 41-49; krulpeterselie 19-2; ma- roe gros 850; muscaat 640-740; me loenen net 5 340-350; meloenen net 6 310-340; meloenen net 8 220-310; meloenen net 10 110-180; meloenen oog 4 410; meloenen oog 5 270-370; meloenen oog 6 230-360; meloenen oog 8 2-310; meloenen oog 12 150- 250; meloenen oog 15 130; meloenen suiker 4 720; meloenen suiker 5 7; meloenen suiker 6 420-660; meloe nen suiker 8 360-440; meloenen sui ker 10 240-350; meloenen suiker 12 190-240; paprika rood 85 410-4709; paprika rood 75 460-5; paprika rood 65 430-480; paprika rood 55 430; pa prika groen 85 150-180; paprika groen 75 180-220; paprika groen 65 160-250; paprika groen 55 180-190; ADVERTENTIE it i e tier voor twee met dit handige mini-damspel. 'n U krijgt het thuisgestuurd als u wm e kleine moeite doet een nieuwe ^ësÉf engen voor deze krant. I van de Leidse Courant als nieuwe abonnee stcode/Plaats itaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal luur een n J lam Ires aats/Postcode_ uur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - ar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, J100 VB Leiden. I (Van onze correspondent Jan Drummen) GRASSE Ondanks de alge mene crisis vaart de Franse parfumindustrie redelijk wel en tijdens -de grote feesten, waarop de traditionele ge schenken gegeven worden, is parfum nog steeds een van de favoriete cadeaus. Uiteraard heeft zich in de in dustrie een aanzienlijke evolu tie voorgedaan sedert Chanel zijn no. 5 en Guerlain zijn Mit- souko op de markt brachten. De tijd van de eerbiedwaardi ge familiebedrijven, wier eni ge taak en roeping bestond uit het samenstellen en in de han del brengen van reukwerken van kwaliteit, is ten einde en bedrijven zoals Molinard en Coty kunnen nog maar amper mee; de „nieuwe" parfums worden op de markt gebracht door modehuizen en zelfs gro te confectiebedrijven en dra gen dan ook hun naam. Sedert enige tijd brengt het reukwerk dat de voornaamste Parijse modehuizen op de markt brengen, meer op dan de toiletten waarvoor de hui zen terecht en op de eerste plaats beroemd zijn. En dit is met name van toepassing op Dior, Givenchy, Patou, Laro- che, Saint-Laurent. En met de nieuwkomers als Ted Lapidus, Cacharel en Courrege is de parfumvervaardiging op een groot industrieel vlak komen te staan. Evenals de schoon- heidsprodukten, haarmidde- len, en toiletartikelen, gaat het de „alcoholische" parfumin dustrie voor de wind. De industrie van de schoon heidsmiddelen in Frankrijk verschaft aan 35.000 personen arbeid en heeft een omzet van acht miljard. En terwijl de bui tenlandse handelsbalans van Frankrijk rampzalig ne ,atief is, vormt het punt reukv ^rken daarop een uitzondering in zo verre dit de post chemie com penseert. Terwijl de „essences" steeds kunstmatiger worden, neemt de reukwerkindustrie niette min nog een aanzienlijke hoe veelheid bloemen en planten af, waardoor de kwekers van de hausse meeprofiteren. Het feit dat toiletwaar, eau de co logne en zekere reukwerken ook voor de manlijke clientèle bestemd is, heeft beslist bijge dragen tot de relatieve bloei van de parfumindustrie. Uiter aard heeft deze industrie altijd veel geëxporteerd: bijna 30 pet. van de produktie. Tal van fa brieken hebben licenties aan buitenlandse firma's afgestaan, waardoor de post „royalties" voor deze industrie belangrij ker is dan voor de meeste an dere bedrijfstakken. Tenslotte is er de „onzichtbare export" van buitenlandse bezoekers die accijnsvrij parfum in Frankrijk kunnen kopen. De glasindustrie profiteert even eens van de gunstige tendens, door de levering van de sierlij ke flacons. Niettemin is er sedert enkele jaren concurrentie uit het bui tenland, met name de Vere nigde Staten. Dit is groten deels het gevolg van de op zienbarende prestaties van de chemie, waardoor tal van na tuurlijke grondstoffen overbo dig zijn geworden. Vooral de Amerikaanse firma Estee Lau der is een geducht concurrent voor de Franse reukwerkin dustrie geworden en deze fir ma laat de „klassieke" Franse merken Dior, Chanel en Ro- chas op de Amerikaanse markt ver achter zich. Max Factor en Avon zijn eveneens krachtige concurrenten ge worden door hun bijzonder doeltreffende marktpolitiek en Revlon is sedert jaren een doorn in het oog van de Fran se reukwerkfabrikanten. De in Amerika werkende Franse parfumeur Bergerac heeft met zijn merk „Charlie" de groot ste verkoop ter wereld. Tenslotte is er de illegale con currentie van de imitatoren, die op allerlei gebied de Fran se luxe-industrieën belagen. Hoe beroemder een (Frans) merk, hoe meer het nage maakt wordt. In Turkije wordt een parfum dat in verregaan de mate met Chanel overeen komt onder de naam Sanel verhandeld; in Oostenrijk heet het Chanella, in Spanje Che- nellia en ook in de Verenigde Staten imiteren een vijftiental bedrijven bekende Franse par fums. Sherell's en Similia bie den copieën aan van Shalimar en Joy tegen de helft van de prijzen van de oorspronkelijke Franse produkten en Guerlain heeft enige tijd geleden meer dan anderhalf miljoen uit moeten geven om zijn produk ten te beschermen. hoofdfondsen Amro-bank Boskalis Westm Dordtsche petr Gist Brocades 218.00 214.50 153.80 87,40 25.00 273.00 86,50 40.00e 219.50 215.00 55.30 75,30 15.60 86,00 Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. 116.6C 22.50 NMB v. Ommeren Pakhoed Holding 3J3 36^00 23,50 203.00 Philips Rodamco Rollnco 201,50 Rorento 156.50 Ver.Bez.VNÜ 'fa'oo Volker Stevin 28.90 WUH 71,20 86.20 116,00 109.50 155,80 155.00 56.60 28.80 overige aandelen Ass St. R'dan Audet Aut. Ind. Rt Ballast-N BAM 80.70 184,00 79,30 75.50 530,00 61,90 25.00 334.00 68.00 103,50 59.00 321.50 24,00 757.00 83,00 57.00 52,00 117.00 116,00 Nagron NBM-bOUW Nedap Ned. Crediet NEFIT Ned Scheep Ned. Springsl Caland Hold Calvé O eert id 6 pet eert Econosti EMBA Erlks Gel. Delft c Gerolabr HALL Trust. Holl. Kloos Holl. Sea Searc 82.00 67.00 100,50 114.00 153,50 153.50 35.20 73.00 157.50 158,00 72.10 41,50 85.00 52,50e 23,50 26,50 372.00 360.0 4500.00 4400.0' 970,00 990.0 600,00 590,0 292,00 295.0 29.30 1050,00 1 185,80 3090.00 55,60 57.40 50.50 120,50 Rohte Jlsk Rom men holl. Rijn-Schelde 63,00 68.80 erger 510,00 46.20 14,60 182.00b 87.00 110,20 18.80 60.00 221.00 10.50a 94.00 96.50 95,00e 210.50 Binn. Belt. VG B.O.G. Goldmines Holland F Inter bonds 49.50 120.20 107,50 204.80 305.00 293,50 63.50 68.501 515,00 53,50 85.00 5.00a 78.20 51.50 37.90 2.00e 149.50 31.50 76.50 152,00 48.30 25.50 5,00 103,OOf 162,00 138.20 96.00 97.00e 212,00 532.00 259,00 76,80 192.50 96.00 106,50 136.00 192.50 95,50 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 0 113,20 7.00 ld 661-91 0 109.10 7.00 Id 66II 0 89.80 0 88.90 12^00 ld 81-91 3 106^80 6.75 id 78-98 3 82,60 1L75 ld 81-91 3 104^30 6.50 Id 68II 3 86.50 1L50 ld 81-91 J 104^60 6.25 id 66-91 3 88.10 1L50 ld 62-92 3 104^80 6 00 Id 67-92 3 86160 1L25 ld 81-96 3 104J0 575 Id 6511 3 89.50 11.00 ld 82 3 102i60 5.25 Id 6411 3 90i00 1075 ld 81 3 101,50 4.50 Id 58-83 0 97.90 10^50 ld 80 3 10L40 4^50 id 601-85 0 94>0 1075 id 80-90 3 101.10 4.50 Id 63-93 0 84^90 1075 id 62-92 3 10L50 4 25 Id 60-90 0 68>0 1070 Id 82 0 9970 4.25 Id 631 0 84^40 9^50 Id 76-1 1 0 100!90 4.00 id 61-86 0 - 9.50 id 60-95 3 95,90 3.75 id 53-93 0 84iS0 9.00 Id 75 9.00 id 79-94 |60 937 0 3.50 id 53-83 0 93.60 0 98^50 8.75 Id 75 8 75 id 75-2 8.75 id 76-96 0 95.80 0 95.60 3.50 Id 56-86 0 92,80 3.25 Id 48-98 0 92,50 0 78.70 875 Id 79-89 8.50 Id 75 8.50 Id 75-2 !00 94.10 375 Id 54-94 0 - 3.25 Id 55-95 0 94,50 3.25 id 55-85 0 8L70 0 79.70 0 94.30 8^50 id 78-89 8.50 Id 79-89 0 9670 12.00 BNG 81-06 1 3 95.80 11.00 id 74-84 0 1 io!oo 103.10 875 id 77-92 3 92^0 9.50 Id 74-99 0 96! 20 875 id 79-89 8.00 id 69 0 9370 9^50 Id 76-01 0 90,80 9.00 Id 75-00 0 9S!20 94.10 8.00 id 70-95 8.00 Id 71-96 0 90,30 8.75 id 70-90 3 98 50 8 75 7°"95 0 97,00 0 92.90 6^00 Id 7011 8.00 id 70111 S ioo 97ia0 875 Id 77-02 3 98,00 8.50 Id 70-85 0 92^0 0 98,10 870 Id 77-97 8.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 3 88,90 8*50 id 73-98 0 97,40 8.25 Id 70-85 0 93.30 8.25 Id 70-96 !20 9 LOO 0 97,90 0 91.20 7.75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 Id 77-97 ,70 88,70 8.25 id 76-01 0 86,70 8.00 Id 69-94 0 88,30 8.00 Id 71-96 0 «7,10 0 90.60 0 89.40 7.75 Id 77-92 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 0 91.30 8.00 id 72-97 0 88,80 8 00 id 73-79 0 87,60 8.00 id 75-00 0 89.40 0 100.10 0 87,40 7.50 id 72-97 7.50 Id 78-93 7.50 id 78-88 0 87,10 7.6O id 73-98 0 89.50 7 50 id 72-97 0 92.20 7.25 id 73-98 86,30 0 86.60 0 84.60 7.50 Id 78-88-2 7.20 id 72-97 0 91.50 7.00 id 661-91 0 85,80 7.00 id 66-11 89.20 88.80 beurs van New York All. Corp. Am. Brands Am. Can. Am. Motors Gen. Electric Gen. Motors Goodyear 27 3/8 3 1/2 53 7/8 23 3/4 45 3/8 24 3/4 26 7/8 77 7/8 26 5/8 24 1/4 67 3/8 43 3/4 23 5/8 26 1/2 9 1/8 66 1/2 S. Fe Shell Oil South. Pac. Standard Oil Texaco Unilever Un. Brands Un. Techn. Westlnghou»* 4 1/4 23 1/2 32 1/2 38 3/4 70 1/4 21 5/8 34 1/2 18 5/8 16 3/4 32 1/2 "15 3/4 15 3/4 19 3/4 19 3/4 35 3/4 35 1/4 21 3/4 35 1/8 19 1/8 16 3/4 32 1/8 buitenlands geld (Prijs In guldens) 2.60 2.70 Zweedse kroon (100) 4.52 4,82 Noorse kroon (100) 5.27 5,57 Deense kroon (100) 109.25 112.25 Ooslenr sch (100) 18.50 21,50 Spaanse pes (100) 3.00 3.70 Griekse drachme (100; 2,07 2.17 Finse mark (100) 38.50 41.50 Joegosl. dinar (100)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11