Zoeterwoudse vrijwilligers vrijdag naar Casa Materna Voor Pietje Precies. verwelkomt 8.000e in won er Zoeterwoude REGIO VOOR JAARLIJKSE WERKKAMP Sassenheim onderzoekt verbouwing „Ontmoeting Meer werklozen door schoolverlate in regio Alphen Stompwijks zomerfeest onder grote belangstelling van start Eeidie <2owuml LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 JULI 1982 PAG» SASSENHEIM De gemeente gaat onderzoeken v het gaat kosten om het gebouw Ontmoeting aan Narcissenlaan op te knappen. Overwogen wordt t gebouw na volgend jaar voor meer jaren te huren vc sociaal-culturele activiteiten, maar dan moeten ee wat technische" een bouwkundige ingrepen word verricht. Zoals bekend was het gebouw al slecht t( gankelijk voor bejaarden en minder-validen door buitentrap. Nu is de toegang, door reconstructie van straat nog moeizamer geworden voor het slecht I been zijnde deel van de Sassenheimse bevolking. De gemeenteraad heeft inmiddels toestemming gegeven om v| de komende periode, van 1 september 1982 tot en met 31 aug tus 1983 een huurcontract met de Kerkvoogdij van de Hervo( de Kerk, eigenaresse van Ontmoeting, af te sluiten. Uit de commodatienota van de gemeente is gebleken dat het gebo langer nodig is als onderkomen voor sociaal-culturele activil ten. Daarom wordt overwogen voor meer jaren een huurci tract af te sluiten. Voorzieningen Een probleem daarbij is de slechte toegankelijkheid. Het meentebeleid is zo dat geen geld wordt geïnvesteerd in partii liere gebouwen. Wel is de gemeente eventueel bereid te ond zoeken, als ze vaste huurder wordt, of er voorzieningen kum| worden getroffen. In afwachting van dat onderzoek en de k ten van de aanpassingen, is dus besloten voor de derde kj maar een eenjarig contract af te sluiten. Eén van de aanpass gen zou de bouw van een lift kunnen zijn, maar dat zal ingl pende gevolgen hebben. Er moet dan flink worden gebroken bovendien moet is er dan een nieuw trappenhuis nodig, eeni vestering van tonnen dus. B en W hebben hun twijfels of gemeente er goed aandoet hier zoveel geld aan te besteden, i De raadsleden van de verschillende fracties vinden in ieder j val dat er onderzocht moet worden of de aanpassingen goedkoper kunnen zijn. „Het bezwaar is nu juist dat bepaa) groeperingen worden buitengesloten", aldus het PS-raadslid! Drenth. CDA-collega A.M. Mazee drukt het zelfs nog sterkeri met: „Het gaat om individuen, niet om verenigingen, die bepai de activiteiten niet kunnen bijwonen. Openbare gebouwen ml ten ook toegankelijk zijn, waarom dit soort gebouwen niei Volgens burgemeester A.J. Kret durven B en W zo'n dure vl bouwing niet aan en moet dan het nadeel maar worden gei men dat sommige mensen er niet in kunnen. Van de huid] huurders hebben we nog geen klachten gekregen. We zullen! verbouv/ing en de kosten wel onderzoeken". Hometrainers (1) In het kader van de Tour de France zijn in het winket centrum De Winkelhof in Leiderdorp wedstrijden ge houden op hometrainers. Zaterdag zullen alle win naars en winnende sportverenigingen zich in de strijk werpen wanneer de grote finale wordt gehouden. Di\ wielerspektakel is een groot succes, dat blijkt uit he\ aantal deelnemers: 12 Leiderdorpse sportverenigingen!, 53 dames en 326 heren fietsten zich in de voorrondes iij het zweet. Uiteindelijk hebben zich zes verenigingen^ zeven dames en zes heren geplaatst voor de finale, Voor een laatste poging om alsnog in de finale uit ti komen, kunnen fiets-enthousiasten zich vrijdagmiddag vanaf twee uur vervoegen in De Winkelhof bij AH. Hometrainers (2) De finales beginnen zaterdagmorgen om tien uur met dt strijd tussen de Basketbalvereniging, de Reddingsbrigade de Ruitervereniging Liethorp, de Zwem- en Poloclub e/| tennisclub De Munnik. Om twee uur beginnen de finale! voor dames en heren. Best geplaatste dame is Elly van Leeuwen, die de 500 meter in 27,4 seconde fietste. Best ge~ plaatste heer is John de Lange, die de 500 meter m 23,1 seconde aflegde. De prijsuitreiking is om vier uur. Biertapwedstrijden Hotel-restaurant Kaagzicht organiseert in het kadei van haar honderd jarig bestaan biertapwedsrijden. Dit worden zondagavond 1 augustus gehouden. Aan dt deelname is een aantal voorwaarden verbonden: men mag niet werkzaam zijn in de horeca en dient oudei dan 18 jaar te zijn. Inschrijvingskosten bedragen 9 gul den 50. Maximaal 50 kandidaten zullen elkaar in viei ronden bestrijden, daarna zal in de finale blijken wit het beste biertje tapt en serveert. De biertapwedstrij den beginnen om 21.00 uur. Men kan zich telefonisch opgeven onder nummer 02524-4278 of 02524-5727. ZOETERWOUDE De zeventienjarige Minke Mi- rande de Fonkert is giste ren op feestelijke wijze welkom geheten in de ge meente Zoeterwoude. De reden hiervan is dat de bewoonster van „Swetter- hage" de 8.000-ste inwo ner is die in het persoons register van Zoeterwoude is opgenomen. Daarom trok het voltallige college van burgemeester en wet houders naar Blankaart- weg 2 om mejuffrouw De Fonkert te verwelkomen. Zij kreeg van burgemeester Houdijk een fraaie oorkonde. Door de opening van „Swet- terhage", het tehuis voor gees telijk minder-validen van de Stichting Gemiva, is het inwo nertal van Zoeterwoude vrij sterk toegenomen. Zelf streeft het gemeentebestuur naar een jaarlijkse bouwstroom van vijftig woningen zodat in ieder geval in de eigen behoefte kan worden voorzien zonder het landelijke karakter van de ge meente aan te tasten. Op 1 januari van dit jaar telde het dorp 7.601 inwoners; vijf jaar geleden op 1 januari 1977 stonden 7.084 mensen ingeschreven in het persoons register. Overigens mag niet vergeten worden dat door de annexatie van een gedeelte van de Hoge Rijndijk, Vliet- weg en Vrouwen weg het in wonertal van Zoeterwoude op 1 juli 1966 daalde met circa 1.000. In de herfst van 1973 werd de 7.000e inwoner met enig feestvertoon ingeschre ven. Naar verwachting zal het inwonertal de komende jaren nog stijgen als de bouwactivi teiten aan de Hoge Rijndijk volgens planning kunnen wor den uitgevoerd. Overigens wordt bij de gemeentelijke herindelingsplannen uitgegaan al veroorzaakt wordt door geren. De werkloosheid de mannelijke jeugd bene de 19 jaar steeg van 115 r 177 en van de vrouwel jeugd van 125 naar 182. Or de mannelijke werklozen vinden zich vooral veel taaibewerkers, bouwarbei< en kantoorpersoneel. In vrouwelijke beroepsgroepe het voornamelijk het hand en kantoorpersoneel, dat de stijging verantwoordelijk Een lichtpuntje is volgens i Arbeidsbureau dat de vr naar personeel in de maj juni een lichte stijging i toonde. Gemiddeld stonde! in juni 110 vacatures gerei treerd. In het algemeen k] nen vacatures vlot word vervuld, omdat er zoi werklozen zijn. Opmerkel wordt de toename van vraag naar krachten vanuit bouwnijverheid genoemd, h wel het een vraag naar uit; sproken vaklieden betrof. werden enkele vacatures i meld voor H.T.S.'ers met schillende vakrichtingen. STOMPWIJK De zoekers. Stompwijkse zomerfeesten trekken elk jaar meer be zoek. De kinderspelen en de springwedstrijden voor pony's en paarden trok ken gistermiddag tenmin ste een record aantal be- Voorafgegaan door het fanfa rekorps Juliana was de school jeugd van Stompwijk rond 1 uur naar het feestterrein aan de dr. Van Noortstraat getrok ken. De traditionele spring- wedstrijd voor pony's om de Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. als nieuwe abonqee Noteer m.i.v van de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. Cor Jansen-wisseltrofee werd gewonnen door Manuela Gar- dien niet de pony Vlijt. Twee de werd Samantha van der Voort met Wanda en de derde de pony Juweeltje met als be rijdster Miekje van Rossum. De harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" hield vdor het eerst ook een springwed- strijd voor paarden waarvan de ruiters lid moesten zijn van de. Stompwijkse vereniging „De Blesruiters". Ponyrijders worden ook groot, zo was de achterliggende gedachte, en ook de jeugd die op paarden is overgegaan moest een kans worden gegeven onderling in een wedstrijd te kunnen uitko men. Tilly van Haaster won met Rosie de eerste prijs, ge volgd door Kitty Roeling met Pascal. De derde prijs was voor Astrid van der Meer met het paard RandelL Vierde in de springwedstrijd (en eerste „man") was Kees de Jong met Timona. 's Avonds om 7 uur opnieuw een muzikale optocht ditmaal om de Stompwijkers mee te nemen naar het aloude katk nuppelen waarbij de kat overi gens al enkele tientallen jaren is vervangen door een ton met daarin een waardebon. De be langstelling is er evenwel niet minder om. Veertien waarde bonnen van 25 gulden wissel den van eigenaar. De buitentrap, die ,,De Ontmoeting" geheel ontoegankelijk voor minder-validen maakt. ZOETERWOUDE Na dat afgelopen zaterdag de wielerploeg naar Casa Ma terna is vertrokken met het oogmerk daar 31 juli te arriveren, reist vrijdag 23 juli opnieuw een groep Zoeterwoudse jongeren af naar het weeshuis in Na pels. Het gaat dan om 24 jeugdigen die zullen deelnemen aan het werkkamp tijdens welk in het weeshuis Casa Materna allerlei werkzaamheden worden ver richt die normaliter achterwe ge blijven omdat financiële middelen ontbreken. Dat bete kent dat op een gegeven mo ment niqt minder dan 48 „Zoe- terwoudenaars" aanwezig zul len zijn in het Napolitaanse weeshuis. Voor de elfde maal in succes sie zullen jongeren uit Zoeter woude en van plaatsen in de omgeving tijdens hun vakantie de handen uit de mouwen steken. De werk zaamheden zullen voorname lijk bestaan uit schrappen, schuren, stucen, sauzen en schilderen van schoollokalen en toiletgroepen. Veel lokalen die aan de zeezijde liggen, heb ben vochtige muren die zullen worden behandeld met dege lijk materiaal dat vanuit Hol land wordt meegenomen. In elk geval is het voor veel le den van de werkgroep zwaar en ongewoon werk dat meestal in een enorme hitte moet wor den uitgevoerd. Niettemin ontbreekt het de groep niet aan enthousiasme en heerst er een prima onder linge sfeer. De werkploeg be staat uit: Otto Bekers, Ronald Dogterom, Eric Degreef, Jaap Dorrepaal, Jan Dorrepaal, Loes Dorrepaal, Frans van Eeden, Monique van Haaste ren, Eric Hulsbos, Conny Jan sen, Look de Joode, Tineke de Joode, Marja van Kampen, Ilse Kamphuis, Hans Kulik, Marja van Klink, Jan van der Loo, José Olsthoorn, Margot Olsthoorn, Petra Pont, Wilma van Rijn, Liesbet Winkelmo- len, Anneke Voshol en Peter Verroen. Nadat het echtpaar Peter en Alie Popma zeven jaar achter een de leiding heeft gehad over het werkkamp hebben zij deze taak thans overgedragen aan Tineke de Joode die de al gehele leiding zal hebben ter wijl Look de Joode de techni sche leiding heeft overgeno men van Arie Knetseh die thans per fiets tracht Casa Ma terna te bereiken. Overigens betekent het af scheid van Peter Popma geenszins het einde van zijn bemoeienissen met Casa Ma terna want als bestuurslid van het Nationaal Komité blijft hij toch nauw verbonden met het weeshuis dat wordt geleid door de gebroeders Santi. Acties Het werkkamp 1982, dat twee weken duurt, is financieel mo gelijk gemaakt door onder meer de opbrengst van de stroopwafelactie en de wieler- tour naar Groningen en terug. Tevens leveren alle deelne mers (net als bij de wielertour) een eigen bijdrage die zeker niet gering is. Behalve het zware werk is er voor de wer kers ook tijd voor ontspanning en zal de inmiddels traditio nele spelletjesmiddag wor den gehouden voor de kinde ren die intern in het weeshuis verblijven én de kinderen die de dagschool bezoeken. Ook de bonte avond staat op het pro gramma. De nodige voorberei dingen om dit te laten slagen zijn reeds getroffen. Hoewel te merken is dat de economische kraan flink wordt dichtge draaid hebben diverse bedrij ven en instellingen toch weer (reclame)materiaal afgestaan zodat er aan het slot van de spelletjesmiddag voor ieder kind een cadeautje is. Aan het einde van de eerste werkweek, het is dan zaterdag 31 augustus, zal de wielerequi- pe in Casa Materna arriveren. Hen staat dan een feestelijke intocht te wachten. In die wie- lerequipe fietsen enkele perso nen mee die al vele malen hebben deelgenomen aan het werkkamp. Zij zien de wieier- promotietour als een waardige afsluiting van hun Casa Ma- terna-tijd. Zij maken plaats voor de jongeren van Zoeter woude in de hoop dat die net zo gegrepen zullen worden door het werk van Teofilo en Emanuele Santi en bereid zijn enkele jaren achtereen hun zo mervakantie op te offeren om in het weeshuis werkzaamhe den te verrichten die anders achterwege zouden moeten, blijven. ALPHEN AAN DEN RIJN De werkloosheid in het gewest Alphen aan den Rijn is in de maand juni aanzienlijk gestegen met 232. Het aantal gere gistreerde mannelijk werklozen kwam die maand van 1.495 op 1.633 en het aantal vrouwelijke werkzoekenden steeg van 588 naar 682. Burgemeester Houdijk overhandigt Minke de Fonkert de oorkonde. van een grens van 10.000 in woners als richtlijn bij de zelf standigheid van een landelijke gemeente. De minister van binnenlandse zaken heeft "laten blijken dat de richtlijn inzake het inwo nertal zeker niet als een harde voorwaarde wordt gezien maar meer als een ijkpunt. Hoewel de minister wel van mening is dat het oordeel van de huidige bewoners van een gemeente alle aandacht moet krijgen, kan dit ten aanzien van de herindeling niet van doorslaggevende betekenis worden geacht. Daartegenover staat dat volgens de minister iedere gemeente een eigen, voor de burger herkenbare en aanvaardbare, identiteit moet hebben. Wat dat betreft be hoeft Zoeterwoude de toe komst niet al te donker in te zien en lijken er zeker reële .overlevingskansen". Het Arbeidsbureau schrijft de flinke stijging voor een be langrijk deel toe aan het grote aantal schoolverlaters, dat zich in deze periode laat inschrij ven. Bovendien is de vakantie periode oorZaak van een groei end aantal werklozen, omdat juist in die periode weinig mensen in dienst worden ge nomen. Jongeren Het is dan ook niet vreemd dat de stijging van de cijfers voor-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4