Pech achtervolgt Zoeterwoudse fietsers Grootse afsluiting van Gymnaestrada in Zürich REGIO Overweldigendt belangstelling tobbetje steken in Warmond Gezelligheid troef op braderie Noordwijkerhout Arbeidsbureau Lisse noteert triest record; OP EERSTE FIETSDAG VOOR WEESHUIS CASA MATERNA Sprietlopen succes tijdens vakantiefeesten Leimuiden LEIDSE COURANT MAANDAG 19 JULI 1982 PAGII ZÜRICH De Gymnae strada in Zürich is voorbij. Zaterdag werd het gym- nastiekevenement afgeslo ten met het slotfeest, in het stadion Letzigrund. Voor een kleine 25.000 toeschouwers gaven acht geselecteerde ploegen een demonstratie. Voor de eerste maal in de Gym naestrada trad in dit af- sluitnummer een Holland se formatie voor het voet licht. Deze eer was wegge legd voor de springploeg van Koos van den IJssel, onderdeel van de demon stratie Nederland Massaal, waar onder meer de turn kring Leidschenhage deel van uitmaakt. Zaterdagochtend vond in het Gymnaestradacentrum Oerli- kon de matinee plaats. In deze matinee komt een selectieve ploeg gymnasten in actie. De opzet van de matinee is, om een zogenaamde afspiegeling van de Gymnaestrada te vor men. Hieraan werd niet hele maal voldaan, omdat met name de sectie jazz-gymnas- tiek, toch goed vertegenwoor digd tijdens deze Gymnaestra da, helemaal ontbrak. Voor het Apeldoornse KDO van Riny de Bruin een teleurstel lende zaak, temeer omdat deze groep alom geprezen werd voor de demonstratie Dancing in the Street. De matinee vond voor slechts een kleine groep genodigden plaats. Jammer omdat juist het grote publiek geen getuige kon zijn van een doorsnee van hetgeen men op de Gymnastraeda kon zien. Daarom vormde het slotoptre- den zaterdagmiddag in het sta dion Letzigrund voor de onge veer 25.000 toeschouwers het hoogtepunt van deze Gymnae strada. Daarna was het afgelo pen. De ruim 20.000 gymnasten vanuit de hele wereld zijn dit weekeinde weer huiswaarts gekeerd. De 2100 leden tellen de Nederlandse delegatie ver trok in de nacht van zaterdag op zondag. Vervolg Vast staat inmiddels dat de Gymnaestrada een vervolg krijgt. In 1987 zal dit evene ment voor de achtste keer ge organiseerd worden. Na Rot terdam, Zagreb, Stuttgart, We nen, Bazel, West-Berlijn en Zürich zal de volgende in De nemarken plaatsvinden. Het beursstadje Herning, dat 35000 inwoners telt, zal de veel om vattende organisatie voor zijn rekening nemen. Herning ligt ongeveer vier uur rijden van Hamburg verwijderd. Na af loop Van de Gymnaestrada in Zürich was iedereen het ero ver eens: het is te hopen dat de volgende inderdaad over vijf jaar plaatsvindt. Na West-Ber lijn in 1975 heeft men té lang moeten wachten, omdat het organiserende land Spanje zich op het allerlaatste mo ment terugtrok. De Gymnae strada in Zürich heeft bewe zen een absoluut hoogtepunt in het gymnastiekwereldje te zijn. Niet alleen voor de uit voerenden, maar ook voor het publiek. Wat dit laatste betreft blijkt de gymnastieksport bij het grote publiek niet.erg po pulair te zijn. Dagelijks kwa men gemiddeld 8500 toeschou wers naar de verrichtingen van de turners en turnsters kijken. Inclusief de deelne mers hielden zich dagelijks on geveer 20.000 mensen op in het Hallencentrum. Dit bete kent, dat de meeste toeschou wers uit deelnemers beston den. Een spijtige zaak, omdat gymnastiek op dit niveau erg veel showelementen bevat die het grote publiek ongetwijfeld aanspreken. Viswedstrijd in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING De zaterdagochtend in het kader van de vakantiespelen gehouden viswedstrijd in Nieuwe Wetering trok 36 deelnemende kinderen. Er is bij stralend weer twee uur lang lekker gevist in de 's morgens vroeg met vereende krach ten schoongemaakte sloot langs de Voorweg; alles bij elkaar werden 60 vissen aan de haakjes geslagen. De lengte van alle vissen achter elkaar bedroeg 737 1/2 centime ter, hetgeen een gemiddelde vislengte van 12.3 cm was. In de leeftijdsgroep tot zes jaar won Mike van der Broek met 18 cm (één vis); tweede werd Johnny Struive met 15 cm vis. In de leef tijdsgroep 7 tot 9 jaar was Jeroen Bouwmeester de allerbeste; hij had het grootste aantal vissen van de ochtend gevangen, name lijk 9 met een totale lengte 124 12 cm. Tweede werd Arnoud Schoonderwoerd met 102 cm. In de leeftijdsgroep 10 tot 14 jaar ging Bianca van Went (95 cm vis). De extra prijs, die uitgeloofd was voor degene die als eerste een vis zou vangen ging naar Koen Straathof. Reeds anderhalve minuut na aanvang van de wedstrijd had hij beet Brand in kleuterschool KATWIJK -Een felle brand heeft vrijdagavond voor dui zenden guldens schade aange richt in de kleuterschool „De eerste stap" aan de Langeveld- straat in Katwijk. Een berghok, waarin de volle dige inrichting van een kleu terklas was opgeslagen, brand de geheel uit. Het aan het berghok grenzende klaslokaal werd grotendeels vernield door de vlammen. De Kat- wijkse politie vermoedt, dat de brand is aangestoken. Zoeterwouds kampioenschap „boon aken" ZOETERWOUDE Joop de Jong mag zich de eerste Zoe- terwoudse kampioen „boon aken" noemen. Zaterdagavond streden zestien kaarters om de hoogste eer. Na de eerste series plaatsten zich vijf man voor de finale. Uit die onderlinge con frontatie kwam Joop de Jong als overwinnaar tevoorschijn gevolgd door Koos Romijn en Toon Verhagen. Hoewel zij net buiten de prijzen vielen, kre gen Herman van Teylingen en organisator van het kampioen schap, Jan van der Geest toch een eervolle vermelding. Alphense dames werken inbrekers de deur uit ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphense vrouwen hebben dit weekeinde inbraken weten te verijdelen. Eén van hen moest die kranige actie met rake klappen bekopen. Dat gebeurde zaterdagmiddag. Een 26-jarige Alphense betrad haar bovenwoning aan de Julianalaan en trof daar een onbe kende man aan. De insluiper had reeds wat goederen verza meld. De Alphense sloeg direct alarm en greep de inbreker in zijn kraag, waarop een gevecht ontstond. De vrouw liep daarbij verwondingen op. De inbreker, een 26-jarige Hagenaar, vlucht te, maar werd later door de politie aangehouden. De Alphense moest met lichte verwondigen aan het gelaat worden overge bracht naar het Rijnoord ziekenhuis, maar kon weer spoedig huiswaarts keren. Een soortgelijk geval gebeurde vannacht in de Parelstraat. Ook daar werd een inbreker op heterdaad betrapt door een Alphense dame. Zij trachtte eveneens de inbreker zelf in te rekenen en hem de buit, twee juwelenkistjes, te ontnemen. Een poging die, na een korte worsteling, succes had. De inbreker koos het haze- pad. Van hem ontbreekt tot op heden elk spoor. Uit de woning aan de Parelstraat wordt een videorecorder gemist. Het was afgelopen zaterdag gezellig druk in het centrum van Noordwijkerhout, waar de plaatselijke middenstand een braderie hield. Druk was het zowel gelet op het aantal be zoekers, als op het aantal stands dat de bradrie bevolk te. Opvallend was ook, dat tus sen alle stands van de midden stand, kinderen hun eigen kraampjes hadden en daar van alles te koop aanboden. Van oude stripboeken tot speel goedjes. Het marktplein nam een centrale plaats in het ge beuren in. Daar kon onder meer geluisterd worden naar muziek, die vanaf de achter klep van een vrachtwagen over het publiek werd uitgestort. Het bracht een enkeling, on danks het warme weer, in de verleiding de beentjes te strek ken en een dansje te maken. ZOETERWOUDE Za terdagochtend, enkele mi nuten na zeven uur ver trokken vanuit Zoeter- woude vijftien goed ge trainde jonge mensen op de fiets naar Napels. Het doel van deze 2.250 kilo meter lange tocht is de naam van het weeshuis Casa Materna meer be kendheid te geven. Thans hebben de fietsers er drie etappes met een totale af stand van 566 kilometer opzitten. De reacties in Nederland en Duitsland zijn tot heden opvallend positief zodat vol vertrou wen het vervolg van de wielertour tegemoet wordt gezien. Onder het toeziend oog van zo'n zestig belangstellenden gaf wethouder Wim Maan zaterdag het startsein. Vol enthousiasme togen de wiel renners richting Limburg maar de eerste dag zou niet geheel vlekkeloos verlopen. Door onbekende oorzaak verloor een van de volgauto's een met reservemateriaal be laden imperial. Nadat dat eu vel was verholpen, trok de caravaan verder. In Waal wijk werd de meute ont vangen door het gemeente bestuur. waar men overigens vanwege onder meer vier lekke banden aanzienlijk la ter arriveerde dan gepland. Reservefiets In het zicht van Roermond, de eerste rustplaats, sloeg het noodlot toe voor John van Wieringen toen de voorvork van zijn racefiets het begaf. Met de nodige improvisatie is hij aan de tweede etappe, van Roermond naar het Duitse Linz, begonnen. In al lerijl is evenwel vandaag een reservefiets vanuit Zoeter- woude naar de wielerequipe overgebracht. Ook in Linz is de Zoeterwoudse formatie WARMOND De prijswinnaars van het tobbetje steker den vrijdagavond pas heel laat bekend gemaakt worden i er een record-aantal deelnemers had ingeschreven voor c derdeel van de Kaagweek-festiviteiten. In totaal 123 dan heren probeerden de ring te steken maar kregen in plaats van meestal een nat pak. Onder grote publieke belangstelling bereikte Paul Stol tei de eerste plaats gevolgd door de heer Soetmulder en Dir Tongeren. Bij het parapluhangen werd Ferry van Rijn i Paul Bakker tweede en Kees Heemskerk derde. Viswedstrijd Zaterdagochtend vroeg was iedereen weer aanwezig voor c wedstrijd. Er werd redelijk gevangen en de heer J. Boef ui den behaalde met 2080 gram maatvis de eerste prijs. P. v< Zon uit Warmond werd tweede met 1880 gram vis. De ge; braderie in de Dorpsstraat trok duizenden bezoekers ei groot deel van dat publiek bezocht tegelijkertijd de poppel voorstelling in het Park, de verschillende exposities en de voor 't Trefpunt. In de Beatrixlaan werd 's middags een ringrijderij gehoude aangespannen wagens. In totaal schreven 32 combinati waaronder enkele fraaie oud-Hollandse wagens. De meeste ten bij het ringsteken behaalde T. Stravers, B. van der werd tweede en Van Kesteren derde. De „schoonheidspr voor kleding, versiering en dergelijke gingen naar M. Ki hoven, H. Grimbergen, Beiersbergen en B. van der Eijkel Fietspuzzeltocht Zaterdagavond toefden waarschijnlijk maar heel weinig; monders in hun eigen huis: op het kermisterrein, in de fee in het Park en in 't Trefpunt, overal was het vol. Op zj werd de Kaagweek afgesloten met de gebruikelijke fietspi tocht voor het hele gezin. De kreet voor het hele gezin i letterlijk opgevat want hele families waarvan de leeftijd v leden varieerde van 2 jaar tot achter in de zeventig redj tocht van ongeveer 35 km die richting duinen voerde. Dronkeman ramt politiewagen KATWIJK Een 23-jarige Leidenaar is gisteravond op de weg tussen Katwijk en Wassenaar frontaal tegen een stil staande politiewagen opgereden. De politiewagen werd totaal vernield. De Leidenaar, die te diep in het glaasje had geke ken, kwam met de schrik vrij. De agenten hadden hun auto, waarvan het zwaailicht func tioneerde, geparkeerd en hielden zich bezig met het afhande len van een aanrijding op de weg tussen Katwijk en Wasse naar. De Leidenaar reed met een snelheid van 110 kilometer per uur tegen de politieauto op. Uit de blaastest bleek, dat de man te veel had gedronken. Hem is een bloedproef afgeno men. Veroorzaker verdwenen: Vijf gewonden na aanrijding ALKEMADE Een onbekend gebleven man heeft giste gen op de rijksweg 4 voor een ravage gezorgd, waarbij vij terdammers, in leeftijd variërend van 20 tot 27 jaar, gewor geraakt. De auto reed richting Den Haag. Ter hoogte van de afslag Roelofarendsveen raakte de aut de onbekend gebleven man plotseling op de vangrail en daarna dwars op jde weg te staan. De bestuurder verdwe bosjes in en is tot op heden nog niet terug gevonden. Vier botsten op zijn achtérgebleven voertuig. In één daarvan zal Rotterdammers. Van hen hoefde alleen een 21-jarige vro het Academisch Ziekenhuis Leiden te blijven. Alle vijf del werden totaal vernield. door het gemeentebestuur ontvangen, waarbij de burge meester van die plaats zijn bewondering voor het initia tief niet onder stoelen of banken stak. In tegenstelling tot de eerste dag werd het tijdschema gis teren ruimschoots gehaald en bleven de renners verstoken van pech. Opvallend ook de aandacht die de dagbladen besteden aan de „Casa Ma terna promotie wielertour". Woordvoerder Ronald de Hoop gisteravond: „Het blijkt dat de persberichten die wij van te voren hebben ver stuurd door de diverse bla den zijn opgehomen. Waar we komen, is men al op de hoogte van onze bedoelingen en onze initiatieven worden gewaardeerd. Dat is allemaal ten gunste van Casa Mater na. De sfeer is prima al heb ben we wel even overleg moeten plegen over de snel heid waarmee wordt gefietst. Om de teamgeest geen ge weld aan te doen is in onder ling overleg afgesproken dat de snelheid niet te hoog mag zijn om te voorkomen dat enkelen zich moeten force ren". Vannacht verblijft de wielerequipe en de tien man sterke begeleidingsgroep in Worms om morgenochtend vroeg op de fiets te stappen voor de rit over 132 kilome ter naar Pforzheim. LISSE Voor het eerst sinds de laatste wereldoorlog heel aantal werklozen in het rayon van het arbeidsbureau Li^ 2000 overschreden. En zelfs in ruime mate. Eind juni not men 2224 werklozen, 1357 mannen en 867 vrouwen. Een rr eerder bedroeg het aantal werklozen nog 1998. vorig jaar is het aantal werklozen in Lisse en is gestegen. Van de 2224 werklozen zijn 822 bijna eenderde 23 jaar. Onder deze 822 zijn veel schoolverlaters; 390. is de werkloosheid iets gedaald, van 304 naar 285. Het werklozen in de nijverheidssector daarentegen steeg, naar 148. In de land- en tuinbouw staan 322 mannen en wen zonder werk ingeschreven, een lichte stijging ten van mei met 16 personen. Het aanbod van handels- en personeel nam in juni toe met 95 en steeg daardoor waarvan 181 mannen en 260 vrouwen. Het aantal vacatures daalde. Van 135 in mei naar 122 in de vacaturebank is nog ruime vraag naar Voornamelijk voor het pellen van bollen. De thans ook een dépendance heeft in het Noordwijk, wordt door veel jongeren veel buitenlanders. Het sprietlopen vormde zater dag een waardige afsluiting van de door het Leimuidense Oranjecomitè georganiseerde vakantiefeesten. Zo'n 75 deel nemers trachtten gadegesla gen door vele dorpsgenoten veilig de over de Drecht ge plaatste boomstammen te overbruggen. Zij, die daar niet in slaagden waren daar be paald niet rouwig om, een koe le duik was juist waar velen naar snakten. Iemand die de hele middag niet in aanraking kwam met het water van de Drecht was de jeugdige Meijkel Broere, hij won de wedstrijd voor jongens tot 16 jaar ,,op z'n sloffen" door steeds weer, en ogenschijnlijk met het grootste gemak, de overkant te bereiken. Bij de dames eiste Angela Hoogenboom de eerste plaats op. Carla van Haasteren en Tiny Appelboom moesten genoegen nemen met respec tievelijk een tweede er derde plaats. Bij de werd Marco van der Aa na de concurrentie, Johr bers en Hans Vernooy, t€ ben afgeschud.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4