BEELD SPRAAK RADIO/TELEVISIE Kees Boomkens van KRO-tv brengt sluim eren d leed boven water ft LEIDSE COURANT MAANDAG 19 JULI 1982 PAG ding door moest gaan, omdat er sprake was van een door wrocht signaleren van een tijdsverschijnsel, dat angst wekkend genoeg is om er niet omheen te lopen. Boom kens kreeg hiervoor ook me dewerking van de juiste mensen, zoals de Molukse woordvoerder Etty Aponno. De informatie van deze en anderen maakte' zijn docu mentaire doorlichting van wat er nu nog broeit zo doorzichtig, dat de Nipkow- schijf ook mag dienen als een zachte wenk daar blij kend zorg voor te hebben. Een tot het hart sprekend werkstuk. De naam van KRO-man Kees Boomkens viel al spoe dig en bij herhaling, toen de jury van tv-critici zich dezer dagen in beraad begaf om de jaarlijkse Nipkowschijf voor opvallend tv-werk toe te kennen. Deze tv-man, de maker van de documentaire „Vijf jaar later", liet zich door een van Molukse zijde aangespannen kort geding niet weerhouden van het op rakelen van de gijzelingen vijf jaar geleden. Het leed bleek nog niet geleden. Dat stelde de uitzending op zon dag 14 maart jl. al helder, rhaar kwam andermaal aan het licht, toen dezer dagen plannen tot nieuwe gijzelin gen boven water kwamen. Het lijkt achteraf praten, maar dat de gemoederen aan twee zijden gesust zouden zijn na de veroordeling van de kapers destijds, daarvan toonde Boomkens het tegen deel. Het broeit en gist nog in die kringen en van opna me in de bevolking van de Molukkers lijkt nog lang geen sprake. De ontwikke lingen van de laatste dagen wekten eigenlijk geen ver rassing. Dat toonde Boom kens in zijn documentaire toen al aan. Maar, en daar voor kreeg hij de prijs, zo ge degen informatief en zo wars vart emoties, dat het te gelijk als een zakelijk en menselijk document in de geest van de kijker achter bleef. KRO-tv valt deze eer ook toe, omdat men zich door een kort geding niet uit het veld liet slaan en als oor deel uitsprak, dat de uitzen- HANS HYLKEMA Maar minstens zo vaak viel de naam van Hans Hylkema, die voor IKON-tv druk en vindingrijk in de weer is voor jeugdigen, een door vele omroepen verwaarloosd gebied en bevolkingsgroep, als men even buiten be schouwing laat de hippe hit- gebeurens, die met veel hoorbare tamtam worden omgeven. Zo niet de IKON met Hylkema voorop. De programma's liggen voor het oprapen: Puberteit, Week end, Allemaal tuig, School verlaters, het een beter of slechter dan het andere, maar alles doortrokken van de goede wil om open kaart te spelen met wat jongeren in deze tijd bezig houdt dan wel te verstouwen hebben. In „De jongens Veerman" door Ton Oliemuller Kees Boomkens scheen maanden geleden al te we ten wat er juist dezer dagen aan uitgelekte gijze lingsplannen boven water kwam. scoorde Hylkema in deze reeks nog weer eens hoog. Niet alleen legde hij tiener levens open volgens een sce nario, dat geschreven was op de huid van 'het alledaags gebeuren, maar tevens pikte hij als filmer niet-bedachte 'incidentjes op, die wonder wel fgungeerden in het ka rakter van zijn verhaal. Dat getuigt van beeldend vermo gen, van het juist inschatten van het sfeertje, dat hij in zijn jongerenwerk bezig is op te bouwen. Die jongens Veerman zie je nog tegen de pui hangen, nog door de dis co dwalen, nog'aan hun gi taar jengelen. Daar gaat dit jaar de eervolle vermelding naar toe. VROUWEN Voor getrouwe tv-vrouwen werd menig goed woordje gedaan door de Nipkow-ju- ryleden. Vroeg of laat zullen die toch een keer in de prij zen vallen. Sonja Barend met haar „Maandag" werd geprezen en omschreven als een vrouw, die de durf heeft om direct op het scherm te gaan met onderwerpen wel ke in staat zijn gemoederen te verhitten, tot lang na de uitzending. Al wordt er met verf gespoten, al knipt men bijna onder haar voeten de kabels door. Sonja schuwt de netelige onderwerpen niet. Jammer, dat zij de discussie niet altijd in de hand heeft en bijv. aan een wuft wezen als Xaviera Hollander en anderen eigenlijk het woord uit handen geeft. In één moeite door viel de naam van VARA-vrouw El len Blazer, die samen met Sonja optrekt, maar ook in andere programma's sterke inbreng levert. Zonder Ellen zou Sonja er misschien niet eens zijn. Dan viel ook de naam van Leontien Ceulemans als de vrouw, de actrice, die zich in het Jeugdjournaal op journa listiek terrein begaf en op het scherm het nieuws een intonatie verleende die bij jongeren gemakkelijk ge hoor en ingang vond. Zij stapt mogelijk over naar een NCRV-jeugdprogramma, in welke hoedanigheid zij in de naaste toekomst opnieuw bij de Nipkowjury in het oog zal kunnen vallen. Genoemd werd ook Flory Anstadt, die met grote regel maat bij de VARA speels in de weer is met kinderen en met kinderliedjes. En niet te vergeten Catherina Keyl, die als redactrice van NCRV's „Hier en nu" steeds opmerkelijker werk levert en dit met grote vakmatig heid, hetgeen haar waar merk lijkt te gaan worden, de mannen van deze rubriek niet te na gesproken. RIK Jurydiscussie werd ook ge wijd aan Rik de Saedeleer, de Nederlandstalige Belg, die door NOS-tv op het Hol landse scherm werd toegela ten voor verslagen bij WK- voetbal. Het noemen van zijn naam riep alleen maar een glimlach op bij sommige juryleden, maar gesteld moet toch worden, dat deze man het geijkte voetbalverslagge- versjargon niet nodig heeft om boeiend te zijn. Hij werd zelfs vergeleken met Han Hollander, onbetwiste groot heid destijds op dit gebied Rik legde een 'grote taal vaardigheid aan de dag, een niet ongeestige woordkeus ook. Laten we nog eens meeluisteren: Toen een Tsjech in de wedstrijd tegen de Belgen de bal op de schouder kreeg in plaats van op het hoofd, signaleerde Rik, dat deze Tsjech net als zijn eigen landgenoten hun hoofd niet gebruikten. Een uitgelokte overtreding door een Belg kreeg als commen taar, dat hij zeker dacht een Spanjaard te zijn met een thuisfluiter achter zich. En de Belgen-uit-vorm riep hij toe: zó zit je dichter bij Brus sel dan bij Barcelona. Een quasi-zwaargeraakte Ita liaan. die met kermend to neelspel bleef liggen, werd opnieuw gevloerd door Rik's opmerking: de diagnose van de dokter krijgt men straks op teletekst, maar nu eerst voetballen. Kreeg Rik ook kritiek, bijvoorbeeld dat hij zijn relativerend vermogen vergat, toen de Belgen tegen de Polen zwaar op verlies kwamen te staan. Mag dat? Een man die zijn eigen clup- pie smadelijk ziet sneven. Die mag zich en zijn eigen stijl even vergeten. De Nip- kowjuru is er niet om hem heilig te verklaren, wel om zijn verdiensten te beoorde len. Programma's op tv, die bij de Nipkowjury zoveel be wondering oogstten dat er woorden over vielen, daar toe mag men1 opnieuw reke nen de „Alles is anders- shpw" van Aad v.d. Heuvel en „Showroom" van de NCRV, zomede de regelma tig goede documentaires van Cherry Duins (VPRO), al weer Koot en Bie, Pieter Verhoeff (VPRO) in „Met de rug tegen de muur" over het vrouwelijke Kamerlid Elske ter Veld, en „Ver van mijn bed" van Han v.d. Meer, ook van de KRO. En dan viel ook nog de naam van Martine Bijl. Die vrouw kan wat: zingen, acte ren, typetjes maken, een hele persoonlijkheid op de tv, op weg een alom op han den gedragen publiekslieve linge te worden. Om dit op juiste waarde te schatten, daarvoor dient de Nipkowju ry niet. Daar bestaan popu- lariteitsprijzen voor dan wel toneelringen. ■jfr KLAAS-JAN Klaas-Jan Hindriks van al die buitenlandse informa tieve NOS-programma' heeft de kijkers de komen de weken mooi bij de neus Wat is er gaande? Te begin neri vandaag gaan er via de Europese kunstsatelliet OTS Europese programma's de lucht in, bijdragen van ver schillende Europese tv-sta- tions. Deze hele week ver zorgt Italië de uitzending, zoals eerder Engeland, Dit is allemaal bedoeld als een test, maar -en daar had Klaas-Jan als begeleider van dit experiment iets aan moeten doen- de program ma's zijn alleen via een ge sloten circuit te ontvangen. Genieten ze in Hilversum van beelden uit allerlei lan den in Europa en daarbui ten, zo ook Jordanië met haremprögramma's. Krijgen wij allemaal niks van te zien, terwijl ze in Hilver sum alleen maar even stekkertje door hoeven steken. Tegen de tijd, dat haremdames over I scherm vliegen, m Klaas-Jan dife beelden tc maar even doorprikken. DINAH Dinah Shore, de Ameri kaanse zangeres in goede doen, schrok van,haar eigen kleptomane neigingen, toen zij in Londen werd betrapt op winkeldiefstal. Op Lon don Airport kocht zij n alleen wat flessen parfu maar stak tevens heimel nog wat dure merkfless in haar tas. Zij werd op l terdaad betrapt en mo dezer' dagen voor de Lc dense rechter verschijnt Zij kreeg een boete van Pond Sterling. Het hij haar niets, dat zij uit-Ame ka per privé-vliegtuig eiö advocaten over liet kom om haar te verdedigen, verstrekten haar wel goede raad maar te bekt nen. omdat er anders li meer heisa van'zou komt STEVE De Amerikaanse gitaarspè- ler/songschrijver Steve Forbert blijft aan de weg timmeren met telkens nieu we elpees^ Nu al .de vierde, terwijl hij nog niet eens zo erg gemakkelijk in de han del ligt. Hij zit echter vol gedachten en gedichten, die hij in gezongen vorm de wereld in wil werpen. Een soort onstuitbare drift. Van daar. De titels zeggen het al: „Oh so close and yet so away" en „Ya ya next me", om maar even dit bij huis te blijven. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Rollebol. Franse pop- penfilm voor de klein tjes. 19.05 Swiebertje. Jeugdserie uit de oude doos. Met: Joop Doderer, Lou Geels, Rien van Nunen, Hella Faassen, John Soer en Coba Keiling. Swieb en Bromsnor hebben stiekem gere geld dat er een dame op sollicitatiebezoek komt. Bromsnor wil per se al leen met haar praten. 20.00 Gaslicht. Herhaling van een tv-thriller, geba seerd op het toneelstuk 'Gaslight' van Patrick Hamilton. Met: Christine Ewert, Carol Linssen, Kees Brusse en Belinda Meuldijk. Er gebeuren wonderlijke dingen in huize Manningham en het wordt tijd dat er maatregelen genomen worden. Bella Manning ham weet absoluut niet meer of de zenuwen haar de baas worden of dat er echt allerlei din gen gebeuren, die niet kloppen. 21.37 Journaal. 21.55 Kerkepad '82. Toeristi- sch-religieus program ma, waarin wandelwe gen worden uitgestip peld, die leiden langs in teressante kerken en kloosters. De route van vandaag: Roermond en Asselt-Swalmen. 22.20 Cum laude. Kwispro- gramma van Eddy Bec ker, waarin drie kandi daten worden getest op hun algemene kennis en op die van een speciaal door hen zelf gekozen onderwerp. 22.45 Tot besluit. Ds. Wonno Bleij uit Amstelveen spreekt' een korte over denking. 22.55 Socutera. Een druppel op de goede plaats. 23.10 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 16.00-17.30 Ronde van Frankrijk. Rechtstreek se reportage van de laatste kilometers en de finish van de rit: Manos- que-Orciere Merlette. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelis- sen. 18.30 Ronde van Frankrijk. Samenvatting van de vandaag verreden rit Manosque-Orciere Mer lette. 18.54 De Bereboot. Poppen- filmserie voor de kleu ters. VARA 18.59 Dieren in beweging. Tekenfilmserie van de tekenaar Keith Shackle- ton. Twaalfde afl.: Ja gers. 19.25 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hywel Ben nett, Belanda Sinclair. Josephine Tewson en Warren Clarke. Shelley is altijd belust op koop jes, hij is dan ook vaste klant bij de tweede hands boetiek en de rommelmarkt. Maar Fran staat wel wat hui verig tegenover 'ouwe rommel'. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek onder eindredactie van Joop van Zijl. 21.00 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin El lis, Angharad Rees, Ri chard Morant, Jill Town- send en Clive Francis. Negende afl.: Al zijn slechte ervaringen ten spijt, blijft Ross Poldark geloven in het goede in de mens. Hij is ervan overtuigd, dat hij een eerlijk proces zal krij gen, maar gelukkig is Demelza daar niet zo zeker van. Zij vertelt hem, dat er getuigen worden omgekocht om hem zwart te maken. 21.50 Theater thuis: Elke dag is er een. Herhaling van een toneelstuk van Max Dendermonde onder re gie van Eimert Kruidhof. Met: Marja Habraken, Wies Andersen, Annet Nieuwenhuyzen, Jan Teulings en vele ande ren. Het stuk vertelt het verhaal van Edith Eg- ges, een alcoholiste en haar strijd om van het glaasje af te blijven. Voor een alcoholist zit het gevaar niet in het laatste glaasje maar in het eerste. 23.05 Journaal. En: Nieuws voor doven en slechtho renden. 23.15-23.25 Ronde van Frankrijk. Samenvatting van de vandaag verre den rit: Manosque-Or ciere Merlette. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Typiachl Typisch! Spelletje rond vooroordelen. 17.15 Plezier moet er zijn. Kinder programma. 17.50 Journaal. 18.00 Van oud naar nieuw. Serie. 18.10 Tandarra. Franz was getuige. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Da 'Duitse stem'. Jochen Schroder laat Gregory Peck Duits spreken. 20.00 Journaal. 20.15 Bloed en eer. Gedramatiseer de documentaire serie over de Duitse jeugd onder Hitier. Tweede afl.: Onze vlag is de nieuwe tijd. 21.15 Het voorgeschreven paradijs. Documentaire over Noord-Korea. 22.00 Solo voor grapjassen. Acro batiek, dans, mime en muziek met de Hongaarse clown llli en de Zwitser Olli. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De overwinning van de vrou wen. Japanse film over ontvoogding van de vrouw onder regie van Kenji Mizoguchi (1946). De jonge advocate Hiroko zet zichtin voor de verwezenlij king van haar liberale èn democrati sche idealen. Ze neemt de verdedi ging op zich van een vrouw die be schuldigd wordt van abortus. 00.20 Journaal. DUITSLAND 2 16.05 Don Quichote. Tekenfilmserie. 16.30 Inleiding tot het erfrecht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 16.00 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie. Met: William Shatner, Leonard Nimoy e.a. Afl.: De tempel van Apollo. 19.00 Journaal. 19.30 De pyramide. Spel rond woor den en begrippen met Dieter Thomas Heek. 20.15 'Goed, je bent alleen - maar ook eenzaam?' Programma rond le vensproblemen. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Attica-opstand achter tralies. Amerikaanse tv-film (1980) van Mar vin J. Chomsky. Met: George Griz- zard, Morgan Freeman en Roger E. Mosley. De Amerikaanse gevangenis Attica biedt onderdak aan duizenden misdadigers, merendeels negers en Portoricanen. Ze worden nauwelijks als mensen behandeld. 22.50 Sport actueel. Open Britse golfkampioenschappen en de WK worstelen in Rome. 0.05 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Urmel uit het ijs (2). Kinderse rie van Max Kruse met de Augsbur- ger Puppenkiste. 19.00 Tatort Altstadt. Filmreportage van Michaele Scherenberg over de verhalen rond de sanering van Bad Homburg. NDR 19.45 Tekenen. Filmreportage van Hannelore Schafer over Carl Timmer. WDR 19.45 Journaal 3. NDR-WDR 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie: Prima la Musical Herdenkingsprogramma t.g.v. de sterfdag van Arturo Toscani- ni, 25 jaar geleden, m.m.v. Friedelind Wagner, Sir Georg Solti, Lorin Maazel a.a. Arturo Toscanini dirigeert het NBC-orkest en het Robert Shaw-koor in opnamen uit de jaren 1949 en 1951. 21.50 De geschiedenis van de Che valier des Grieux en Manon Lescaut (3). Tv-serie van Jean Anouilh naar Abbe Prevost. Met: Fanny Cottencon, Franck David, Andre Reybaz e.a. Re gie: Jean Dellannoy. 22.40 Reisroutes naar de kunst: Kees Brusse vanavond als in specteur Rough in het tv-spel „Gaslicht" op Ned. I om 20.00 Griekenland (3). Filmreportage van Erica Refese en Wolf Seidl over de ei landen Kos en Rhodos. 23.25 Journaal. SWF 15.00-16.50 Vakantiefilm: Kim, de geheime dienst in Indie. Amerikaanse speelfilm (1950) van Victor Saville naar de gelijknamige roman van Ru- dyard Kipling. Met: Errpl Flynn, Dean Stockwell, Paul Lukas e.a. 19.00 Archeologie aan de Rijn (3). Documentaire serie. 19.50 Bonanza. Westernserie met Lome Greene. 20.40 Vakantiereis per beeld scherm: Venetie. Filmreportage van Christian Rischert. 21.20 Jazz op maandagavond: Carla Bley b Band II. Met Mike Mantler en Steve Swallow. 22.05-22.55 De snelste trein van de wereld. De Franse Nationale Spoor wegen. BELGIE BRT 1 16.00-17.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst van de 15de etappe: Manosque-Orciere Mehette. Commentaar: Louis de Pelsmaeker 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten met een herhaling van het derde sprookje van koningin Fabiola: De hemelreis van Pipo. 18.35 Literatuur op reis. Documen taire serie van de schooltelevisie. Tweede afl.: Over de Alpen. 19.05 Nepal. Documentaire serie van het echtpa r Materna over Nepal. Derde afl.: Leven in het dal. 19.35 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. Met o m een verslag van de Ronde van Frankrijk. 20.15 De weerman. 20.20 Rhinoceros. Amerikaans psy chologisch drama van Tom O'Horgan (1973) naar het toneelstuk van Euge ne lonesco. Met: Zero Mostel, Gene Wilder. Karen Black, Robert Weil. Joe Silver er. Marilyn Chris. Het gesprek tussen John en Stanley wordt ver stoord door het lawaai van een kudde neushoorns, die door de straten stormt. De volgende dag komt Daisy, een vriendinnetje van Stanley met een verhaal over een stormloop van de wilde dieren. Mevrouw Bingham, de vrouw van een collega, vertelt dat haar man niet op kantoor zal verschij nen en dat zij door een neushoorn is achtervolgd. Haar verhaal wordt on derbroken door een binnenstormen- Marja Habraken speelt de al coholiste in het tv-spel „Elke dag is er èém", vanavond op Ned. II om 21.50 uur. de neushoorn, waarin mevrouw Bing ham haar man herkent. Onder de ver baasde ogen van Stanley transfor meert John zich tot neushoorn en rent weg met de opmerking dat neus hoorns veel beter zijn dan mensen... 22.00 Cultuur en beschaving. Engel se serie van Sir Kenneth Clark over het ontstaan en.de geschiedenis van de Westerse beschaving. Zevende af.: Grootheid en gezag. 22.50 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 16.00-17.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de rit: Manosque-Orciere Merlette. 17.45 Les jeunes. Documentaire se rie van de Nederlandse televisie over de veertienjarige jongen Bas, die midden in zijn pubertijd zit. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram- 19.24 Zomertoto. 19.30 Journaal. 19.55 Ronde van Frankrijk. Samen vatting van de rit: Manosque-Orciere Merlette. 20.05 Inedits. Herhaling van een se rie actualiteitsdocumenten, gefilmd door amateurs. 20.35 Les grandes manoeuvres. Franse dramatische komedie van Rene Clair (1955). Met: Gerard Phili- pe, Michele Morgan, Jean Desailly en Brigitte Bardot. Armand de Laverne, luitenant bij de dragonders is een echte Don Juan. Zijn collega-officie- ren dagen hem uit, dat hij niet elke vrouw kan verleiden, tenminste niet binnen een maand. BELGIE FRANS 2 19.00-19.30 Zie Belgie Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.40 Songs of praise. 17.20 Play school. 17.45 Space sentinels. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Ticket to ride. De boot naar, La Gite. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. Christina Ewert als Bella Man ningham in het tv-spel „Gas licht", vanavond op Ned. I om 20.00 uur. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Serie. 20.20 Doctor Who and the mon sters. SF-serie. 21 10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Little Eyolf. In de serie 'Play of the month'. 00.03 Journaal. 00.05 .A. Robertson. 00.35 Taking the strain. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 20.25 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.30 Promenade concert. Mozart. 21.00 Paul Daniels magic show. 21.20 Promenade concert. Bruck- 22.50 Third eye. Serie. 23.45 Newsnight. 00.30 Cricket. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7,00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 17.02 (TROS) Gevarieerd amuse mentsprogramma - 18.06 Viola van Emmenes - 18.42 De gelaarsde kater (3): luisterspel - 19.02 Gerard de Vries met zijn country westernshow - 20.02 Een mondje Frans - 20.30 Made in Holland - 22.02 Aktua sport en muziek - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.15 (NCRV) Nederlandse muziek - 16.32 Klanken van weleer - 17.00 Promenade Orkest - 17.36 Actualitei ten - 18.18 Cinema-orgels - 18.30 Is raëlitische godsdienstige uitzending - 18.45 Bond zonder Naam - 18.50 Om zo te zeggen - 19.00 Leerhuis - 19.15 Erfenis uit Engeland - 19.30 Rondom het woord - 19.30 Muziekprogramma - 20.03 Redevoeringen die geschiede nis maakten - 20.30 Kerkepad - 20.45 Ambon, de werkelijkheid van een droomeiland - 21 00 Bij de tijd - 21.30 Teleac - 22.40 Radio Kamer Orkest met werken van R. Mengel berg - 23.00 Aandacht voor Surina- mers in Nederlarid. HILVERSUM 3 16.03 (AVRO) Toppop disco met Ad Visser - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (AVRO) Proefdraaien - 20.03 Folklive met de Schotse zanger lan McKintosh - 21.02 Recente pop-el- pees - 22.02 Candlelight - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 16.15 (KRO) Collage van alledaags en zeldzaam - 17.00 Sluiting - 20.00 Ta- mas Vasary en Peter Frankl, piano- -vierhandig - 21.30 Schwetzinger Se renade - 22.30 Muziek op het spel. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. EO 15.30 Zeven op een rij. Amerikaanse western van Earl Bellamy uit 1975. Met: Dewey Martin, Anne Collings, Stewart Petersen, Scott Petersen. Debbie van Orden e.a. De film speelt in 1843. De kolonist Henry Sager trekt samen met zijn vrouw en zes kinderen naar Oregon, dat volgens hem het land van belofte is. Bij een treffen met Indianen wordt hij zwaar gewond en sterft. Als de moeder ook dood is. besluiten de inmiddels zeven kinderen de tocht alleen voort te zet- 17.20-17.50 Hijs de zeilen! Reporta ge over het leven aan boord van gro te zeilschepen. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 15.00-17.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse repoctage DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 A tale of two cities. Herhaling 12-25 Solo voor grapjassen. Herha ling. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Koran, thora en machinepis tolen. Politieke documentaire: Joden en Arabieren in Hebron. 16.40 Avonturen tegenwoordig. Na- tuurdocumentaire: 'Kopjes' in de sa- 17.30 Ronde van Frankrijk. Samen vatting van de rit: Orciere Merlette- -Alpe d'Huez. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Midden-Azie. DUITSLAND 2 10.00-13 15 Zie Duitsland 1. 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15.03 Sindbad. Tekenfilmserie voor kinderen. Afl.: De diamanten. 15.30 Vakantickalender. 15.45 De verzoekfilm. 16.10 Muggsy. Jeugdserie. Afl.: De wedren. 16.30 Mozaiek. Programma voor 65-plussers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. SWF 15.00-16.20 Vakantiefilm: Reisebe- kanntschaft. Oostenrijkse speelfilm uit 1943 van E.W. Emo. Met: Hans Moser, Elfriede Datzig, Wolf Albach- -Retty e.a. BELGIE BRT 1 *5.00-16.30 Ronde van Rechtstreekse reportage v: ste kilometers en de aankon de zestiende rit: Orciere Merlf pe d'Huez. Commentaar: Lo Pelsmaeker. 18.00 Emilie. Tekenfilmserie v kleuters. BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.00-16.30 Ronde van F Rechtstreeks verslag van di ciere Merlette-AIpe d'Huez. 17.45 Les jeunes. Deense doi taire over de meisjes vt gen. BELGIE FRANS 1 14.00 Teletekst. ENGELAND B8C 07.40-08.55 Tv-cursussen. 14.00 Journaal. 14.30-14.45 See saw. K gramma. 17.20 Play school. 17 45 Lassie. Jeugdserie. ENGELAND BBC 07.40-11.55 Tv-cursussen. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (AVRO) Jerry van Rooiji een portret van Frank Loesser Round midnight - 2.00 Service - 6.02 Auto in? Avro Steunpunt - 9.08 Arbeidsvitan 10.03 De zandbakshow - 10. beidsvitaminen (vervolg) - 11.0 Co (luisterspelserie) - 11.30 track - 12.03 Prioriteiten - 13. diojournaal - 13.20 De Avro Di - 14.03 (NOS) Radio Tour de F 17.02 (AVRO) Cees van Zijtvf het platenrek van Wim Harsm HILVERSUM 2 7.20 (KRO) Het levende woord Actualiteiten - 8.20 Studio-gei 8.45 Vrouwenrubriek - 9.00 St praat - 9.05 Gymnastiek vi vrouw - 9.15 De werkbank - 9 en wee in Nederland - 10.31 over en met ouderen - 11 00 rugkeer van gedetineerden ii maatschappij - 11.30 Ratel Overheidsvoorlichting - 12.361 teiten - 13.10 Een serie progri over de bedreiging van 13.33 Hallo, hallo wie stinkt hi jongerenprogramma - 14.00 -express - 14.33 Voor de Bi vrouwen - 15.03 Het omroe| raat - 15.10 Boekenwijsheid - Babyion - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 7.02 (VARA) Felix Meurders - 9 roen Soer - 12.03 Het VIP 13.03 Peter Holland - 15.30 Po HILVERSUM 4 7.02 (TROS) Specialiteiten a la 9.00 Aandacht voor jonge mui trio Mauve - 9.30 Met Laguest vreemde landen - 10.00 Opus twaalf: het Omroeporkest o.i Charles Groves m.m.v. de pian son Freire - 12.00 Hoogtepun 'The sound of music' - 13.05 siek top 1Q - 13.30 Het Ncx lands Kamerorkest: Liebi Brahms - 14.00 Belcantorium Sluiting. -

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2