oorcroft nieuw troetelkind Tienkamp De Wit weer beter Recordtijd voor King PEG Zwolle gered \X BESCHEIDEN BOMVOL NAALDWIJK Bouwens op schot Cees van Beelen zesde 'kKHOLM Robert de n PSV uit Eindhoven is e'l afgelopen weekeinde in ,holm bij een internatio- tienkampwedstrijd tot lieuw Nederlands record ten. Met zijn 7800 pun- ileef hij ruim boven het jl van 7722 dat hij op 4 .er 1981 in Blankenber- lel^ië) vestigde. De spe- Itie van zijn resultaat is: leter: 11.46 sec. - ver- 6.71 meter - kogel- 13.70 meter - hoop- springen: 1.98 meter - 400 meter: 48.89 sec. - 110 meter horden: 14.78 sec. - discu- werpen: 41.28 meter - pols- stokhoog: 4.50 meter - speer werpen: 58.34 meter - 1500 meter: 4.16.56. Zijn grootste winst boekte De Wit op het kogelstoten en de 1500 meter. Hij stootte de kogel vorig jaar 12.44 meter, hetgeen hem nu een wins tmarge van 1.26 meter gaf. Op de 1500 meter was hij twee seconden sneller dan bij zijn vorige recordverbetering. Zijn prestatie leverde hem te vens de eerste plaats op in de eindrangschikking. De prestaties van de overige Ne derlanders waren: Bob Jan sen (Sprint) 7225 punten (3e), Frans van der Ham (V&LTC) 7038 punten (4e) en Nico Mosselman (sprint) 6576 pun ten (9e). Bij de dames eiste Nederland de hoogste twee ereplaatsen op. Tineke Hidding toonde zich de sterkste met 5845 punten, tweede werd Sylvia Barlag met 5573 punten. De Nederlander Cor Vriend en de Fransman Dominique Chauv.elier deelden eveneens de eerste plaats in de stads- marathon van Helsinki. Na van'het begin af aan samen aan de kop te hebben gelo pen kwamen zij hand in hand over de finish in een tijd van twee uur, 17 minuten en 2 se conden. Derde werd de Ja panner Mitsukubo Mitsio in 2 uur, 18 minuten en 4 secon den. Hageraats keer goud Bij de vijfde 'an de spastic-ga- irl het Deens Greve Me Nederlandse af- fing dit weekeinde luden medailles ver- Het grootste aan- a'fvan werd veroverd zwemmen. Ineke iats uit Den Haag ee gouden plakken, 100 meter vrije slag jOO meter rugslag in .(leven. Imorgen begonnen in en negen mensen aan h kilometer lage tocht, mlstoel zal worden af- Aanstaande zaterdag i-ne rit bij het Gemeen- bn De Bilt. De rolstoel- t:iafkomstig uit Utrecht, Udurende hun tocht het Jilijk sporten van ge iten en niet-gehandi- propageren. De helft ploeg is dan ook niet papt. :elschap hoopt iedere irop ruim 40 kilometer elegd, voldoen- ;en te ontmoeten om stfachten te kunnen wis- )e ANIB afdeling Gro- leeft een autobusje ter :ing gesteld, dat als zal fungeren. Nie- in de in Groningen ver- "jploeg heeft ervaring in jgen van lange afstan- rolstoel. Twee studen- de interfaculteit Licha- gtöpvoeding van de Vrije "jteit Amsterdam bege- groep. King met jockey Davies (links) wint het springkampioenschap van Nederland met ruime afstand voor de derde keer in succèssie. Rechts is No Contest (tweede) volslagen kansloos. WASSENAAR In het sprintkampioenschap van Nederland, dat gistermiddag op de Wassenaarse renbaan Duindigt werd gehouden, kwamen zeven volbloeds aan de start. Voor deze gelegen heid was speciaal uit Enge land overgekomen de drieja rige hengst No Contest. Te recht gingen er hoge ver wachtingen van No Contest uit, met in het zadel jockey Philip Robinson. No Contest was de belangrijkste tegen stander van de 7-jarige Ne derlandse hengst King van Kevin Davies. Over de 1300 meter was No Contest na de start het snelste weg. In de laatste rechte lijn kwam King naast No Contest. In een prachtige eindstrijd zag King echter No Contest niet meer staan en zegevierde met groot vertoon van overmacht in de nieuwe recordtijd van 1.16.9. Dit is een snelheid van meer dan 60 km per uur. No Contest werd tweede voor Saintly One, met in het zadel Terry Cain, die verleden week nog de Derby won en Marmo- rera. Voor de pure sprinter King was dit zijn derde achter kampioenstitel op de sprint van Nederland. De dravers kwamen aan de start in de derbyproef. Vriend met Hugo Langeweg, die in de derby van 1 augustus op Duin digt niet van start mag omdat hij ruin is, zegevierde echter wel in de generale van de klas sieker der klassiekers, de der byproef. In de prachtige kilo- metertijd van 1.19.7 eindigde hij voor Volomite S en Vera van Corinjum. Op de 3220 me ter voor oudere paarden zege vierde de stayer bij uitstek, Trijst Skoatter, met op de sulky Gerard van Eykelenburg. WIJK Ajax heeft g zijn oefencam- ingezet met een be- n zege van 3-1 op r-eersteklasser ndia. Dat gebeurde met 6500 toeschou- erkelijk afgeladen rk De Hoge Bomen Idwijk. De formatie iner Aad de Mos wel (voor de eers met shirtreclame, zonder Cruijff, die rste trainingsweek en erdagmorgen was er k aan getrokken en de landskampioen een matte indruk. Daar dia bovendien logi- compact verdedigde, score laag. Overigens estiandia af en toe een aanval. Hierbij ed Scholtes het nog indrukwekkend af- hot, dat eindigde op ven de stijlvol duiken- Schrijvers. Toen had Europees topscorer Wim Kieft overigens al twee maal gescoord. Na rust deed Kees Bentvelzen namens de thuisclub via een door scheids rechter Storm uit Monster ver strekte strafschop iets terug. Ajax' nieuweling Mölby bepaal de de eindstand op 1-3. De op merkelijk zwaar gebouwde, maar als een routinier spelen de Deen fungeerde door de af wezigheid van Leo van Veen als laatste man. Na rust ver scheen Ahmet Fahdi bij Ajax in de spits. De uit Singapore af komstige speler, die gemakke lijk uit alle standen kan schie ten, is momenteel twee weken op proef bij de landskampioen. Trainer De Mos: „Hij heeft din gen laten zien, die mij hebben kunnen bekoren". Een stijlvol luchtduel tijdens Westlandia-Ajax. Edo Ophof kopt de bal weg, voordat Westlandia gevaarlijk kan worden. De meespringende Frank Rijkaard geoft rugdek king. MAANDAG 19 JULI 1982 PAGINA 13 ZWOLLE Een projectontwikkelaar heeft de schuldenlast, groot 6,2 miljoen gulden, van de eredivisieclub PEC Zwolle overgeno men. Daardoor is PEC gered van een faillissement. De club is een B.V. geworden voor wat betreft het spelerspakket. De KNVB en het BBI (Budget Bewakings Instituut) hebben ingestemd met de nieuwe vorm. Voor 21 augustus is een buitengewone ledenvergadering van PEC vastgesteld, waarin het ontwerp voor de nieuwe structuur uitvoerig zal worden belicht en besproken. Jan Wiersma, de voorzitter van het huidige bestuur van PEC, heeft inmiddels te kennen gegeven zijn functie neer te leggen in verband met druk ke werkzaamheden. Telstar Het bestuur van de sportstichting Telstar heeft de beslissing over het voortbestaan van de Velsense eerste-divisieclub een week uitgesteld. Volgens voorzitter Klaas Groen wil het bestuur van Telstar het actiecomité „Satellietclub Telstar" nog een week ex tra de tijd geven voor het inzamelen van het bedrag van 200.000 gulden.d at op korte termijn nodig is om het financiële tekort van Telstar aan te zuiveren. Voorzitter Groen: „Het actiecomité had maar weinig tijd en heeft in een korte periode al veel reacties losgemaakt in de IJmond. Een loterij, die 80.000 gulden kan opleveren, loopt goed. We stellen de beslissing over het voortbestaan graag een week uit". Vandaag begint de training bij Telstar. Op vrijwillige basis kun nen de êpelers aan de slag onder leiding van assistent-trainer Immers. Hoofdtrainer Joop Brand is nog niet teruggekeerd van vakantie. Oefenvoetbal FC Twente heeft gistermiddag een oefenwedstrijd tegen de Westduitse amateurclub SV Bentheim met 82 gewonnen. De ruststand van de in West-Duitsland gespeelde wedstrijd was 3 2. Bentheim opende de score door Knebelkamp. Daarna begon de Enschedese aanval te lopen. De acht treffers kwamen van Rutten (2), Bleuming (2), de nieuwe Engelse aanwinst Ashcroft, Bos, Vreijsen en Van Benthem. Er waren duizend toeschouwers, die Bijkerk het twéede doelpunt voor Bentheim zagen maken. Haarlem heeft zaterdagavond in Hollandscheveld in zijn eerste oefenwedstrijd met-51 gewonnen van een amateurcombinatie uit de Drentse plaats. De treffers van de nieuwe deelnemer aan het toernooi om de UEFA-cup kwamen van Piet Keur (1), Edwin van Hameren (2) en Martin Haar (2). Problemen bij toernee prof voetballers door Zuid-Afrika SOWETO De omstreden toernee van Europese en Zuidameri- kaanse profvoetballers door Zuid-Afrika gaat gepaard met veel problemen. Nadat de Argentijnen Ardiles en Kempes hadden af gehaakt, hebben zich ook drie tegenstanders afgemeld. Die op ponenten, het populaire Orlando Pirates, Kaizer Chiefs en Mo rocco Swallows deelden de organisatoren na overleg met anti- aparthèidsgroeperingen als AZAPO, de Zuidafrikaanse kerke- raad, studentenbonden en zwarte vakbonden, mee van deelne ming af te zien. Na de annulering van Orlando Pirates, dat gisteren als tegen stander van het „Touringteam" zou fungeren, strikte George Thabe, de voorzitter van de multi-raciale voetbajbond in Zuid- Afrika, onmiddellijk een nieuwe tegenstander, Amazulu, een ploeg van zwarten uit Durban. Thabe hoopt in een gesprek de drie clubs, die zich hebben teruggetrokken, alsnog van gedach ten te doen veranderen teneinde de 4,2 miljoen gulden (waarvan drie miljoen voor de Europese en Züidamerikaanse spelers is) kostende toernee te redden. Het „Touringteam" speelde vrijdag in Johannesburg voor 15.000 toeschouwers in zijn eerste van de zes wedstrijden omvattende reeks met 0-0 gelijk tegen een selectie van Zuid-Afrika. Het door de Brit John Barnwell geleide „Touringteam" bestond geheel uit blanken. De donkere Calvin Plummer van Nottingham Forest bleef op de bank, omdat hij nog geen toestemming had gekre gen van zijn club om te spelen. Dit was volgens Barnwell ook de reden, dat de Argentijnen Ardiles en Kempes en de Braziliaan Dircue nog niet in Zuid-Afrika in actie kwamen. De tweede wedstrijd, die het „Touringteam" gisteren voor 3000 toeschouwers in Soweto afwerkte tegen Amuzulu, werd met 1-0 gewonnen. De vroegere Engelse international Stuart Pearson (West Ham United) maakte op aangeven van Mike Channon (Southampton) de enige treffer. Bij aankomst in Soweto werd de groep Europese en Züidamerikaanse voetballers geconfronteerd met enige honderden demonstranten, die riepen „Rebels go home". DEN HAAG „Trek er niet te voorbarige conclusies uit. Het was maar, laat ik zeggen, een training in wedstrijdverband". Dat zei trainer Cor van der Hart, nadat hij en zijn collega's Piet de Zoete en Lex Schoenmaker zaterdagmiddag op Ockenburgh twee com binaties van FC Den Haag tegen elkaar hadden laten spelen ter afsluiting van de eerste, toch afmattende trainingsweek. Een combinatie, die de meeste kandidaten voor het eerste elftal her bergde, versloeg het met Pen, Lelieveld, Prevo, Penooy en Groen versterkte „tweede" met 7-0. Een score, die pas ver na rust gestalte kreeg, toen de onwennig heid van de meeste nieuwelingen (doelman Selier (UVS), Hogen- hout (Ajax), Van Bijnen (ADO) en De Roode (Roodenburg) het tweede elftal parten speelden. Zonder nu al tot opmerkelijke hoogstandjes te komen, fungeerden de nieuwelingen (Bouwens en Wotte van Feyenoord, Van der Mark van RVC en de wat wei nig in het spel betrokken Iwan Lionar van ADO) bij het „eerste" wel wat beter. Bouwens bracht dit tot uitdrukking met een pro- duktie van vier treffers. Voorts scoorden Frank Dekker, René van Delft en Bram Rontberg. FC Den Haag oefent woensdag weer op Ockenburgh. Dan fun geert DZS om 19.00 uur als gastheer. LEIDEN Bataaf Cees van Beelen liep in Rotterdam een sterke 1500 meter. Met een tijd van 3.57,1 klasseerde Katwijker van Beelen zich als zesde tijdens door Blauw Wit georganiseerde open wedstrijden. Op de honderd meter kwamen John van Loon (Spartaan) en Al fred Verhoef (AV Holland) goed uit de voeten. Van Loon werd tweede in 11,1; Verhoef derde in 11,2. De door Mario Westbroek in 47,5 gelopen vierhonderd meter bracht Bataven Ton van der Berg en Gert Velthuizen eveneens goede tijden. Velthuizen kwam tot 53,2; Van der Berg tot 53,4. LEIDSE COURANT Snelle sprint Jos Lammertink QISTERWIJK Jos Lammertink is gisteren winnaar geworden van de profwielërronde van Oisterwijk. De Twentenaar legde de 100 kilometer af in 2 uur 17 minuten en 19 seconden. In de eind sprint versloeg hij zijn medevluchters Johnny Broers en Bert Oosterbosch, die respectievelijk als tweede en derde finishten. Theo Smit won zaterdag het profcritèrium van Ede. Smit ver sloeg in de eindspurt vluchtmakker Hanegraaf, met wie hij tien kilometer voor het eind uit het actief koersende peloton was weggesprongen. Heddy Nieuwdorp werd derde door de sprint van de grote groep te winnen. Op de eerste dag van de wedstrijden om de wereldkampioen schappen wielrennen voor junioren in Perugia is Nederland in de ploegentijdrit als vierde geëindigd. Aan de finish bleek het Ne derlandse viprtal slechts zestien seconden te langzaam voor een bronzen medaille. .Denemarken verraste met een derde plaats. Oost-Duitsland veroverde het wereldkampioenschap, de Sovjet- Unie eindigde als tweede. Boete voor Barcelona ZURICH FC Barcelona heeft van de Europese voetbalunie (UEFA) een boete van 35.000 Zwitserse franken (45.000 gulden) opgelegd gekregen wegens ongeregeldheden tijdens de op 12 mei met 2-1 gewonnen Europese bekerfinale voor bekerwinnaars tegen Standard Luik, De tuchtcommissie van de UEFA bestrafte de Spaanse club voor het gedrag van zijn supporters, die tijdens het duel in het Stadion Nou Camp in Barcelona voortdurend vuurwerp afstaken en voorwerpen op het veld gooiden. Boven dien bestormden duizenden supporters van Barcelona na afloop van de wedstrijd de grasmat. De ÜEFA gaf de Spaanse voetbal bond als mede-organisator van de wedstrijd, een officiële waar schuwing. Excelsior leent Carlo de Leeuw ROTTERDAM Carlo de Leeuw speelt het komende seizoen bij Excelsior. De voetballer is door Feyenoord uitgeleend aan de naar de eredivisie gepromoveerde Excelsior. Eerder contracteer de Excelsior al de Joegoslaaf Jandric, die vorig seizoen voor het Rijswijkse RVC uitkwam. SPORTWERELD ATLANTIC CITY Davey Moore heeft in Atlantic City zijn we reldtitel boksen in het middengewicht (WBA-versie) met succes verdedigd. ROME Alexander Romankov uit de Sovjet-Unie heeft in Rome de "wereldtitel schermen op het onderdeel floret veroverd. Bij de dames won Naila Giljasova uit de Sovjet-Unie. LEIPZIG De Nederlandse worstelaar Frans Snijders is bij de Europese titelstrijd voor junioren in de eerste ronde door Marco Baldocci uitgeschakeld. LONDEN Matt Busby is om gezondheidsredenen afgetreden als vice-voorzitter van de Engelse voetbalbond. MONACO De Zwitser Jacques Michel is in Monaco wereld kampioen backgammoh geworden. OOSTVOORNE De amateur-wielrenner Ton Vrolijk is bij een criterium te Oostvoorne als tweede geëindigd. Marco van der Hulst won. BAD KISSINGEN Erika Belle is kansloos geworden voor een hoge klassering in een sterk internationaal schaaktoernooi in Bad Kissingen. Zij verloor zowel van de Hongaarse Ivanka als de Amerikaanse Crotto. De Brit David r)bft, na Coe en Met nieuwe Engelse blind, heeft zaterdag edstrijden in Lon- Europees record Irie kilometer ver- 'ot 7 minuten 32,79 apn. Op de baan van •naai sportcentrum sifstal Palace finishte twee seconden »t oude record, dat augustus 1974 op tond van zijn land- Brendan Foster •ad - 7.35,20). t won de race voor de fjin Sydney Maree, die le 7.33,37 noteerde en ilker uit Nieuw-Zee- 7.37,49 nodig had. Idrecord op deze af- nJaat op naam van de Henry Rono. Hij liep li 1978 in Oslo 7.32,1. ft scherpte anderhalve leden in Oslo het we- d op de vijf kilometer van Rono aan tot 13.00,42. Aanvankelijk was op zaterdag avond de eerste van drie ont moetingen tussen de aartsriva len Sebastian Coe en Steve Ovett vastgesteld. Coe moest echter wegens een knieblessu re afschrijven. Met Ovett, die tien dagen geleden tijdens een wedstrijd in Parijs met maag krampen uitviel, gaat het even min goed. In de drie kilometer van Crystal Palace moest hij genoegen nemen met een tien de plaats in 7.48,07. Ook Ste ve Scott, die drie dagen tevo ren in Lausanne de beste we- reldseizoenprestatie op de 1500 meter had genoteerd, kwam er niet aan te pas. De Engelsman Mike Downs leidde het gerenommeerde deelnemersveld door de eerste drie ronden. De 29-jarige Moorcroft nam vervolgens de kop over om die pas bij het in gaan van de laatste bocht af te staan. Sydney Maree zag zijn kans schoon, maar de aanval was te vroeg geplaatst. Moor croft, die de laatste 200 meter in 26,8 seconden aflegde, pas seerde de Amerikaan van Zuidafrikaanse origine in de eindsprint. Stones Tijdens de wedstrijden op Crystal Palace zegevierde Ste ve Cramm uit Engeland op de 800 meter in 1 minuut 44,45 seconden. Als tweede eindigde de Spanjaard Trabado in 1.46,03. Het polsstokhoog springen leverde winst op voor de Amerikaan Volz, die een hoogte van 5,61 meter be dwong. De Japanner Takahas- hi kwam tot 5,40. De overwin ning bij het hoogspringen ging naar de Amerikaan Dwight Stones met 2,25 meter. De wedstrijden werden gehouden in het kader van een landen- ontmoeting tussen Engeland, Spanje, Japan en Kenia. Zowel op de loopnummers als de technische onderdelen werd Engeland eerste. Mary Decker verbeterde tij dens wedstrijden in Eugene in de Amerikaanse staat Oregon het wereldrecord öp de tien ki lometer. De Amerikaanse atle te bracht de toptijd voor deze incourante afstand op 31 mi nuten 35,03 seconden. Het re cord stond met 32.17,19 sinds vorig jaar op naam van Jelena Sipatova uit de Sovjet-Unie. Mary Decker liep acht dagen geleden in Parijs een wereldre cord op de mijl (4.18,08). Ook is zij houdster van het wereld record op de vijf kilometer met 15.08,26. Tijdens het indoor- seizoen toonde de Amerikaan se atlete al haar goede vorm door in eigen land vijf keer een mondiale toptijd scherper te stellen. Tijdens wedstrijden in Bern boekte de Amerikaanse atleet Willie Gault een opmerkelijke dubbele overwinning. Hij zege vierde zowel op de 100 meter als op de 110 meter horden. Op de hordensprint liet Gault in 13,60 seconden zijn landge noot Rod Milbirn (13,68) achter zich. De sprint zonder obsta kels ging in 10,32. De drie kilo meter in Bern werd aanzienlijk minder rap afgewerkt dan die in Londen. Wereldrecordhou der Rono won in 7.53,05, voor een andere Keniaan, Richard Tuwei, in 7.54,58. David Moorcorft weet, dat hij een Europees record op de 3000 meter heeft gelopen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13