talië al weer uit roes Post bereikt mijlpaal Hillegom: geen onderonsje voor „Leidse" tennistop OP DE LOSSE TOER LEIDSE COURANT DINSDAG 13 JULI 1982 PAGINA 9 in namen gisteren in het crematorium Ockenburgh afscheid van oud-international i Bakhuys, die vorige week op 73-jarlge leeftijd overleed. Cruyff niet naar Zuid-Afrika LONDEN - Johan Cruyff en Franz Beckenbauer hebben een uitnodiging om voor veel geld vijf demonstratiewedstrij den te spelen in Zuid-Afrika van de hand gewezen. Een brouwerij in Zuid-Afrika heeft achttien bekende voetballers, benaderd voor de reeks de monstratieduels. Daar Zuid- Afrika sinds 1976 geen lid meer is van de internationale voetbal federatie (FIFA) lopen de spelers bij het aannemen van de uitnodiging het risico voor het leven geschorst te worden. Gouden medaille gestolen MADRID Onbekenden hebben gis teravond de gouden medaille van Giu seppe Dossena, lid van de winnende Ita liaanse ploeg in het WK voetbal, gesto len. Dossena, in het toernooi niet actief geweest, had het kleinood wat al te non chalant in zijn broekzak gestoken. Bij •het verlaten van het Bernabeu-stadion kwam hij tot de ontdekking dat de me-- daille weg was. Paolo Rossi nam van de eindronde wel twee gouden trofeeën mee naar huis. Hij kreeg de goudpn bal (waarde 4000 dollar) omdat journalisten hem tot beste speler van het toernooi uitriepen. Verder ontving Rossi de gou den schoen (waarde 3700 dollar) als top scorer met zes doelpunten. onze correspondent Cees Manders) ME Wereldkam- Icjnen zijn toch ook 'jr hele gewone men- „Wij zijn wereldkam- we zijn nu de bes- en de sterksten van iaal", schreeuwden inen Italianen in de van zondag op ..jdag, die waanzinnige afpioensnacht. Maar en opgaande zon fkten echter ook aan l festijn een onverbid- lijk eind. De overwel fde meerderheid der pioenen" stond op igen bed en toog nor- aan het werk. Een ;oor hier en een win- daar tolereerden nog een stuk driekleur of ander symbool van lanse eenheid, maar party was duidelijk -. Italië is al weer uit l roes. intocht van de „echte" hpioenen uit Madrid, gis- liddag, was een grote anti- ix. Tienduizenden men- niet gehinderd door be- of bedrijf, hadden ge it het grote feest op het eld voort te zetten, waar iliaanse „Air Force One" allers' en president zou afle- 1 pn. Maar deze rechtstreeks Iv uitgezonden „grandioze jptie" draaide uit op een ;ch Italiaanse chaos, waar- luitzinnige menigten met politiecordon speelden, als #%f het een voetbal. Presi- t en elftal werden door ze gachtige bodyguards dan ^naar veilige oorden over- Jacht. De „officiële ont- gst" werd besloten met een eme lunch in een vertrek in het presidentiële pa- waar de roep van het volk zijn helden niet vermocht te dringen. Italië kampioen wordt, zul je eens wat meema- dan barst er een feest los raan geen einde komt, '^den vorige week enkele janen verzekerd. Nauwe- na het veroveren van wereldbeker was het in ie opvallend rustig. De ge- nte had maandagochtend !g al elke "herinnering aan grote nacht (waaronder enkele verdwaasd rond ende voetbalsupporters) straat verwijderd om Aankomst van de wereldkampioen op het vliegveld van Rome. Doelman en aanvoerder Dino Zoff toont het gouden kleinood ten overstaan van duizenden supporters, die even later voor een enorme chaos zouden zorgen. ruimte te scheppen*voor de ge bruikelijke verkeersopstoppin gen en files. De EHBO maakte zelfs bekend dat tijdens de wedstrijd maar 30 keer be hoefde te worden ingegrepen, en na de wedstrijd 50 keer. Baby dood Slechts 20 mensen zijn voor periodes variërend van 1 tot 4 weken in het ziekenhuis opge nomen. Een jongen werd door juichende vrienden in de Tre- vi-fontein gesmeten en brak zijn rug, en een baby kwam om het leven omdat de ouders tijdens de wedstrijd zijn hulp- kreetjes niet hadden opge merkt. Maar daar staat tegen over dat de Italiaanse ver keerspolitie tijdens de voetbal plechtigheid nagenoeg geen ernstige verkeersongelukken heeft hoeven registreren. Italië herbergt momenteel zo'n 10.000 Westduitse toeristen, en de autoriteiten hadden reke ning gehouden met een treffen tussen hen en heetgebakerde Italianen. Maar deze wedstrijd verliep gladjes en de grote meerderheid van de Westduit sers in Italië nam de nederlaag van hun team zeer sportief op Zelfs de ontelbare kisten waarin na de nederlaag het Duitse voetbalelftal in de Ita liaanse straten ten grave werd gedragen, konden de toeristen niet uit hun tent lokken. Win nen is plezierig en goed voor het humeur, maar van Duit sers winnen is voor Italianen altijd iets bijzonders. Reden waarom het praktisch nooit gebeurt. Miracolo99 Tegenover de Duitsers hebben de Italianen een soort minder waardigheidscomplex. Duits betekent voor een Italiaan rijk, blond, sterk en betrouw baar. Eigenschappen waarin de Italianen graag bekennen niet altijd uit te blinken. De overwinning op juist deze te genstander is dan ook niet minder dan een „miracolo", schrijven de kranten. „Is het echt waar dat we van de West duitsers gewonnen hebben?", vraagt Italië zich nog steeds af. Wellicht ook om dit te bewij zen heeft de Italiaanse tv maandag liefst twaalf keer de drie „historische" doelpunten getoond, die van Rossi (de ver loren zoon), Tardelli en Alto- belli. „Siamo grandi noi", wij zijn groots, verzuchtten de commentatoren bij al dit fraais. Het progamma van de rest van het feest is bekend. De Italianen zullen de wed-» strijd-van-de-eeuw voor zich zelf thuis in alle snelheden en vanuit alle gezichtshoeken blijven bestuderen. Dank zij de video-recorders (al of niet van Duitse makelij), die tijdens „Spanje" als zeer warme broodjes over de Italiaanse toonbanken zijn gegaan. En ook de „echte" tv, de RAI, zal kijkers blijven vergasten op anecdotes en analyses van spe lers, trainers en andere toe schouwers. Rossi krijgt het eerste gratis paar schoenen, en Antognoni neemt (of hij wil of niet) een koelkast met vijf deuren in ontvangst. President Pertini zal ter bekroning elke voetbalvorst van passend ere metaal voorzien. En als. de laatste vlag is opgerold en de laatste deun van het volkslied is verstomd, zullen de helden dolblij naar Milaan, Napels, Pisa of zelfs het aardbevings- gebied terugkeren om met vrienden, vrouwen en kennis-, sen te kunnen vieren dat ze de beste ter aarde zijn. Vier jaar lang. CEES MANDERS Westduitsers toch bejubeld (Van onze correspondent Ami van Vree) BONN Ondanks de ne derlaag tegen Italië in de finale van het WK voetbal en ondanks de veelgehoor de kritiek hebben duizen den mensen gistermiddag het Westduitse elftal bij de aankomst in Frankfurt met gejubel begroet. De spelers en officials werden als „vice-wereldkampi- oenofficieel gelukge wenst op het stadhuis op de Romerberg, waar zij zich op het balkon aan de enthousiaste menigte ver toonden. De Westduitse pers was het er gisteren unaniem overeen dat de overwin ning van Italië (3-1) vol strekt verdiend was. De Kölner Rundschau schreef dat het zelf wel op een de bacle voor de Duitsers uit had kunnen lopen: „In de tweede helft waren de Duitsers niet veel meer dan een sparring-partner voor de Azzurri. Zij moes ten erkennen dat gebrek aan klasse en tekortschie tende homogeniteit door wilskracht en vechtlust al leen niet te vervangen zijn". „Niemand in de troep van Derwall groeide in dit belangrijke spel bo ven zichzelf uit; de m ees ten bleven, ingeshoerd in een tactisch concept, ver onder hun kunnen, diep in doorsnee steken". (Kolner Stadtanzeiger). „Regel recht van het veld ge veegd" (Express). „Het be tere team heeft gewonnen, ons elftal had niet meer de laatste kracht om opnieuw voor een sensatie te zor gen". (Bildzeitung). „Al met al de zwakste Duitse prestatie in een WK-fina- le". (General Anzeiger). Uitvoerig gingen de West duitse kranten ook in op de storm van kritiek die in het buitenland, met name in het gastland Spanje en in Frankrijk is losgebar sten over het gedrag van de Westduitse spelers in en buiten het veld. Daarbij moesten vooral Breitner en Schumacher het ontgel den. LEIDEN Het tennistoernooi van Hillegom belooft dit jaar geen onderonsje te worden voor spelers uit het District Leiden. In tegenstelling tot voorgaande uitgaven, zullen spelers van „buiten" zich hoogstwaarschijnlijk wel in de strijd om de hoogste eer gaan mengen. Zo komen op de plaatsingslijst, achter „Leide- naars" Hans Tönjann en Frans Grimbergen, de namen voor van Ruud Thijssen (3) en Cees Boot (5), terwijl tevens vol strekt onbekende grootheden uit Duitsland en India deelne men. Opmerkelijk is de plaat sing van Arnold van der Ca- pellen (6) boven zijn broer Freek (7). In het dames enkel B kan op nieuw een confrontatie tussen sterke Ingelise Driehuis en Jacqueline van Wijk worden verwacht. Overigens zal Inge lise Driehuis dan wel in de halve eindstrijd van Henny Fehling moeten winnen. Bij de C-heren wordt R. Kinders sterker geacht dan de Leidse topjeugd. Voor Stephan Faas, Cees Heemskerk, René van de Wilk en de niet geplaatste Mi chael van der Berg voert Kin ders de lijst aan. Karin Roo sendaal en Patricia Lafay zul len bij de C-dames moeten be wijzen echt de sterksten van het district te zijn. Margot van Overloop en Sylvia Steenvoor den kunnen hele lastige tegen standsters zijn. Unicum Het Jaap Noordman jeugdtoer- nooi dat deze week wordt ver speeld, kent duidelijk niet de sterkst mogelijke bezetting, omdat diverse jeugdige toppers, in Hillegom acte de précense geven. Desondanks zal er op Unicum van goed tennis geno ten kunrfen worden. Zo is de complete Drentse selectie, on der leiding van Auke Lemstra en André de Rooy, aanwezig en mag vooral van tienjarige Karei Kist veel worden ver wacht. In de oudste categorie (jongens t/m 16 jaar) zal om de Jaap Noordman bokaal worden ge streden. Drentenaren Bart de Vries en Albert Meppelink lij ken de hoofdgegadigden voor deze ereprijs. Alkemade Het plaatsingsschema van het C/D tennistoernooi in Alke made, vermeldt Frank Lief- broer als sterkste (C) speler. Als alles volgens plan verloopt zal Liefbroer in de finale Kees Brugman moeten tegenkomen. Rob van Wijngaarden fungeert in dit toernooi als „verdekt gé- plaatste" speler. In zijn eerste ronde, tegen Carl Adamse, maakte Van Wijngaarden dat vertrouwen echter maar ter nauwernood waar: 7-5, 7-6. Bij de C-dames wordt van Veroni- que van Ruiten het meest ver wacht. Juliëtte Grimbergen staat op deze lijst als tweede genoteerd. Martin Hoekstra en Ignace Ponsioen dienen bij de D-heren de finale te bereiken, terwijl bij de dames in deze klasse Irma van Oudenrijn en Kitty Kroon erg ver zouden moeten komen. Uitslagen Tour de France Ploegentijdrit: 1. Ploeg Post 66 kilo meter in 1 uur, 29 minuten en 38 se conden (tljdvergoeding per renner 3 minuten en 15 seconden). 2. Ploeg Guimard 1.30,48 (tijdvergoeding per renner 2.50), 3. Ploeg Driessens 1.32,29 (2.30), 4. Ploeg Danguillaume 1.32,43 (2.15), 5. Ploeg de Muer 1.32,43 (2.00), 6. Ploeg de Bruyne 1.33,04, 7. Ploeg Girard 1.33,07. 8. Ploeg Godefroot 1.33,35. 9. Ploeg Crepel 1.34,05, 10. Ploeg de Gribaldy 1.34,09, 11. Ploeg Swerts 1.34.13, 12. Ploeg Zandegu 1.35,00, 13. Ploeg de Kimpe 1.35,54, 14. Ploeg Boishardy 1.36,36, 15. Ploeg Boifava 1.36,45, 16. Ploeg Arnold 1.37,21, 17. Ploeg Perurena 1.38,23. Van de Ploeg Post kwamen Raas. Hoste en de Keulenaar later binnen dan de overige zeven renners. Zij ko men niet in aanmerking voor de tijd vergoeding. Tweede deel negende etappe ia: 1. Mutter (Zwi-Arn) 138,5 km in 3.07.32 (met tijdvergoeding 3.07.02), 2. Villemiane (Fra-Boi) op 58 sec. (Met tijdvergoeding 3.08.10), 3. Raas (Ned-Post)op 59 sec. (Met tijdvergoe ding 3.08.21), 4. Planckaert (Bel-Ki- m)op 1.03, 5. Kelly (ler-Gri), 6. Van Vliet (Ned-Post, 7. Wijnands (Ned- -Post), 8. Jourdan (Fra-Cre), 9. Rault (Fra-Bol), 10.Anderson (Aus-Mue), 11.Pevenag.e (Bei-God), 12.Gomez (Fra-Boi), 13.Vandenbrande (Bel- -Kim), 14.Seznec (Fra-Boi), 15.Arnaud (Fra-Boi), 16.Hinault (Fra-Gui), 17-Chassang (Fra-Bol), 18.Mentheour (Fra-Dan), 19.Vallet (Fra-Cre), 20.Van- overschelde (Fra-Cre), 26. De Rooy (Ned/Godefroot). 28. Peeters (Bel- /Post). 29. Van der Velde (Ned/Post), 30. Hoste (Bel/Post), 36. Winnen ^Ned/Godefroot). 39. Zoetemelk (Ned/Danguillaume). 54. A. van Hou- welingen (Ned/Swerts), 55. J. van Houwelingen (Ned/Swerts). 60. Van der Poel (Ned/De Bruyne), 69. Knete- mann (Ned/Post) allen dezelfde tijd als Planckaert, 74. Kuiper (Ned/De Bruyne) op 1.13 (inclusief 10 strafse- conden), 97. Lubberding (ned/Post) op 1.36, 128. De Keulenaar (Bel/Post) z.t.. 129. Veldscholten (Ned/Post) z.t.. 142. Schipper (Ned/De Kimpe) op 1.59, 154. en laatste: Gallopln (Fra/De Gribaldy) op 2.59. Opgegeven: Milani (Ita/Zandegu) Algemeen klassement na de negen de etappe: 1. Anderson (Aus/De Muer) 41 uur 18 minuten en 36 seconden, 2. Hinault (Fra/Guimard) op 28 seconden, 3. Knetemann (Ned/Post) op 0.48, 4. Peeters (Bel/Post) op 0.53, 5. Willems (Bel/Driessens) op 1.29, 6. Lubber ding (Ned/Post) op 1.43, 7. Kelly (ler- /de Gribaldy) op 1.48, 8. Van der Vel de (Ned/Posl) op 1.53, 9. Madiot (Fra/Guimard) op 2.00, 10. Clere (Fra- /Danguillaume) op 2.09, 11. Berard (Fra/Guimard) op 2.13, 12. Van Vliet (Ned/Post) op 2.14, 13. Rodriguez (Fra/Guimard) op 2.21. 14. Bonnet (Fra/Guimard) op 2.26, 15. Didier (Lux/Guimard) op 2.30, 16. Zoete melk (Ned/Danguil) op 2.31, 17. Le Guilloux (Fra/Guimard) op 2.38, 18. Laurent (Fra/De Muer) op 2.45, 19. Vallet (Fra/Crepel) op 2.56, 20. Martin (Fra/Danguillaume) op 3.04, 21. Kui per (Ned/De Bruyne) op 3.08, 25. De Rooy (Ned/Godefroot) op 3.18. 30. Winnen (Ned/Godefroot) op 3.31, 51. Wijnands (Ned/Post) op 5.25, 52. A. van Houwelingen (Ned/Swerts) op 5.37, 58. Raas (Ned/Post) op 6.17, 81. Van der Poel (Ned/De Bruyne) op 10.01, 92. Veldscholten (Ned/Post) op 13.03. 105. Hoste (Bel/Post) op 13.52, 113. J. van Houwelingen (Ned/S werts) op 15.30. 124. De Keulenaer (Bel/Post) op 18.48. 131. Schipper (Ned/De Kimpe) op 20.25, 154. Moro (Ita/Boifava) op 1.00.52 Ploegenklassement van het tweede gedeelte: 1. Arnold 12.33.17. 2. Boishardy 12.34,15, 3. Post 12.34.16, 4. Crepel 12.34,20, 5. De Muer z.t., 6. Guimard z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Post 173.00.14. 2. Guimard 173.06,51, 3. Danguillaume 173.16,38. 4. De Muer 173.16.39, 5. De Bruyne 173.21,01, 6. Godefroot 173.21,31. Bergklassement: 1. Vallet (Fra) 97 punten. 2. Bernau- deau (Fra) 40. 3. Clere (Fra) 28. 4 Nilsson (Zwe) en Breu (Zwi) 20. 6. Peeters (Bel) 19, 10. A. van Houwelin gen (ned) 13. Puntenklassement: 1. Kelly (Ier) 206 punten. 2. Anderson (Aus) 110. 3. Raas (Ned) 99. 4. Mutter (Zwi) 93, 5. Villemiane (Fra) 82. 6. E. Planckaert (Bel) 69, 11. Knetemann (Ned) 48. Jongerenklassement: 1. Anderson (Aus) 41.18.36, 2. Madiot (Fra) op 2.00 3. Le Bigault (Fra) op 3.44, 4. Anders- en (Den) op 4.14 5. Mentheour (Fra) op 5.22, 6. Wij nands (Ned) op 5.25 EN NU EEN INDIVID. T'JDRIT woensdagKjuti-lleetappe-53 km N KILOMETER IT KILOMETER ITES In Plumelëc star- renners voor het twee- eel van de negende etappe de Ronde van Frankrijk 135 kilometer naar Nan- Het is bewolkt maar droog. km: rste bonificatie-tussen- ïa t. 1 Villemiane (12 sec.), 2. Aheour (8). 3. Le Bigault (4). /ikm: doorkomst op de Cóte de jj refer (4e cat): 1. Vallet, 2. Ber- i, 3. Criguiélfon. tm: korte solo Urruti. km: tweede bonificatie-tussen- 1. Villemiane, 2. Le Bigault, 3. tm: kopgioep met Bazzo, Simon, ïder Poel en Berard Knetemann en Lubberding lis ten peloton bij kopgroep, ti lm: aanval van Mentheour. Du- 1 Lasalle. Van den Brande, Wehr- ,i lurdan, Kaenel en Le Guillouxi jn aan. Willems brengt peloton bij eniroep. Ie j*m: De Wolf in de aanval met [M enzie. Bernaudeau en Poisspn. km: peloton bij kopgroep onder van Hinault; Miiani stapt af. i: Mutter start solo. Bertin zet ervolging in. km: erde bonificatie-tussen- >t: 1. Mutter, 2. Bertin op 45 sec., illemiane. Mutter leidt met 1 minuut op Bertin en 3 minuten km: vierde bonificatie-tussen- 1. Mutter. 2. Bertin, 3. Wil- 3Q km: Bertin ingehaald door pelo- iRaas, Villemiane en Jourdan zet- in*achtervolging in op Mutter. Val- ndij in peloton met o.a. Lubberding, ignaudeau, Jacobs en Verlinden, (flkm: Mutter wint negende etappe, minuut voor Villemiane en Raas. erson behoudt de gele trui, Kelly dl roene, Vallet de bolletjestrui van [klassement iprong t NANTES Het was gis teren een historische dag voor de Raleigh-ploeg. Een mijlpaal werd be- rèikt, de vijftigste over winning in de Tour de France sinds het debuut, nu zeven jaar geleden. De vijftigste zege kwam tot stand na een vlekkeloos gereden ploegentijdrit tus sen Lorient en Plumelec over 69 kilometer, waarin de ploeg van Peter Post in de ochtenduren een mi nuut en tien seconden sneller was dan de forma tie van Bernard Hinault, en vier renners van Post, omdat de maximale bon- nificatie van drie minuten en vijftien seconden werd verdiend, bij de tien eers ten in het individueel klassement opschoven. Sinds 1976 is Raleigh in de ploegentijdritten slechts één keer verslagen. Dat was in Angers in 1977, toen over vier kilometer Fiat en Peugeot een fraktie snellër waren. De an dere negen ploegentijdritten werden in zeven seizoenen alle in de Tour gewonnen. In welke samenstelling de ploeg ook reed, of Thurau, Kuiper, Raas, Knetemann, Mutter, Oosterbosch, Zoetemelk, Wij nands, Karstens, Van Vliet, Van den Hoek, Priem of Wei- De ploeg van Post op jacht naar de winst in de ploegentijdrit, met vlnr. Hoste, Knetemann, Veld- schoten, Lubberding, Wijnands, Van der Velde en Van Vliet. lens meereden, altijd bleek de homogeniteit van de ploeg een voorbeeld voor de anderen. Behaalde de Raleigh-ploeg zelf dus negen etappe-zeges, de overige 41 etappes werden ge wonnen door Raas (9), Knete mann (8), Thurau (4), Kuiper (3), Lubberding, Zoetemelk, Van der Velde en Wijnands elk 2 en Karstens, Thaler, Wellens, Hoste, Van Vliet, Priem, Oosterbosch, Freuler en Ludo Peeters elk een. Post is de succesvolste Tour-ploeg van na de oorlog geworden. De ploeg leverde een Tour- -winnaar (Zoetemelk in 1980), leverde drie keer de beste jon gere (witte trui) in de Tour (Thurau, Lubberding, Van der Velde), won het ploegenklasse ment in 1977 en staat nu in beide ploegenklassementen op punten en in tijd weer aan de leiding. Na één kilometer had de ploeg van Post gisteren al de snelste tijd, tien seconden sneller dan Peugeot en zeven seconden sneller dan Renault. Na 49 ki lometer passeerde de Post-for- matie in 1 uur, 1 minuut en 40 seconden, op 1 minuut en 8 se conden gevolgd door de ploeg van Hinault. Dat bleef zo in de laatste 20 kilometer. De ploeg van de favorieten voor het eindklassement Peter Winnen en Jostein Wilmann, dié door het uitvallen van de Westduit se tempo-beul Gregor Braun ernstig verzwakt was, eindigde - al deed Peter Winnen dik wijls het zware kopwerk - op een bèscheiden achtste plaats. Winnen en Wilmann verspeel den hierdoor op de Raleigh's 1 minuut en 55 seconden en op Bernard Hinault 1 minuut en 30 seconden in het algemeen klassement. Het was niet al leen voor de ploeg van Post een goede dag, maar ook voor .Bernard Hinault, die zijn posi tie ten opzichte van de andere klassementsrijders aanzienlijk verbeterde. Dat Hinault met zijn, door velen als uiterst zwak ingeschatte jonge ploeg, op de tweede plaats zob eindi gen, mag heel opmerkelijk worden genoemd. Peter Post bleef, zelfs bij het bereiken van de mijlpaal, als altijd heel rustig. „Weet je dat ik op een dag als vandaag al weer pieker over volgend jaar", zei hij, „over de toekomst, hoe ik mijn ploeg op topniveau kan hou den. Dat is net zo moeilijk als het winnen van de Tour". Slapen Post dus kalm, maar in Nantes werd er gisteren in het tweede gedeelte van de etappe liefst twee keer gejuicht. Eerst wi- naar Stephan Mutter en ver volgens Raymond Villemiane. Laatstegenoemde dacht dat hij het tweede gedeelte van de ne gende etappe ook op zijn naam had gebracht. De Fransman had evenwel onderweg zitten slapen en niet ontdekt, dat Mutter al eerder aan een fraaie solo was begonnen. De ondernemingslust van de Zwitser kwam de vedetten in het peloton uitstekend uit. Het was daarvoor na de inspannin gen van 's morgens wat een voudiger om het veld gesloten te houden. Yvon Bertin pro beerde daarin nog verandering te brengen, maar ook hij werd weer opgeslokt. Tot zijn grote ongenoegen, want als inwoner van Nantes had Bertin graag voor eigen publiek geschi- teerd. Pas op de laatste kilo meters kwam er nog wat leven in de brouwerij. Raas, Villemi ane en Jourdan kozen het ha- zepad. Het in de slotfase ontketende peloton rekende Jourdan weer in, maar moest van dichtbij toezien hoe Villemiane zich vergiste. Raas grinnikte maar eens. Voor een tweede plek wenste hij niet eens te sprin ten. Aan deze etappe zaten voor Lubberding en Kuiper vervelende consequenties. Door een valpartij brak het peloton in twee stukken en verspeelde Lubberding 30 se conden. Kuiper kreeg voorts tien seconden straf van de iury omdat hij onderweg tijdens een bonificatiesprint had ge duwd. Thurau wacht Het goede rijden van Didi Thurau is niet onopgemerkt ge bleven. Verschillende ploegleidf rs wippen de laatste tijd bij hem aan, teneinde eens naar zijr toekomstplannen te in formeren. Met name Lomme Dreissens schijnt er voor te voelen de Westduitser volgend seizoen in zijn formatie op te nemen. Thurau: „Er lijkt inderdaad weer wat belang stelling voor mijn persoontje te komen. Er staat nog niets vast. Ik wacht maar rustig af. De vorm wordt wel elke dag beter". Vertrouwen Giovanni Battaglin, die zijn voorbereiding op de Tour, de France door een valpar tij heeft zien mislukken, is nog vol vertrouwen dat er betere tijden zullen komen. „Die schouderbreuk ben ik al bijna weer vergeten. Ze ker. ik heb een fikse achter stand opgelopen en in de Pyreneeën zal ik nog wel tekort schieten, maar in de Alpen denk ik mijn oude niveau weer te kunnen be reiken NOSTALGISCHE TOURVRAAG 2: In welk jaar reed Gerrie Knetemann zijn eerste Tour de France bij de beroeps renners? Antwoord: (uw antwoord moet 16 juli in ons bezit zijn) INZENDER: Adres: Postcode:Woonplaats: Spelregels: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag in de krant opsturen. Bij voorkeur per briefkaart (frankering 50 cent), door het invulformulier uit de krant te knippen en op de achterzijde van de briefkaart te plakken of over te schrijven. Daarbij moet vooral niet worden vergeten het juiste vraagnummer te vermelden. Het invulformulier kan ook worden inge stuurd per brief (open enveloppe-frankering 60 cent. geslo ten enveloppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts één inzending op dezelfde naam, om een eerlijke puntentelling mogelijk te maken. 3. Halverwege de Tourprijsvraag een rebus en een extra vraag over de eindtijd van de Tourwinnaar oplossen. 4. Inzendingen aan de Leidse Courant. Postbus 9, 2501 CA Den Haag. U mag uw antwoord ook (zonder postzegel) in de bus doen op ons adres Apothekersdijk 34, Leiden, maar dan wel vóór de bij de vraag vermelde datum. 6. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum die ver meld staat bij de vraag in ons bezit zijn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9