Firato 82: record aantal exposanten en bezoekers RADIO/TELEVISIE Meer zendtijd voor minderheder gekleurd gezien LEIDSE COURANT DINSDAG 13 JULI 1982 PAG1I Nieuwe zendtijdverdeling voor radio HILVERSUM Het bestuur van de NOS heeft de nieuwe zendtijdindeling voor de radio per oktober a.s. vastgesteld. Deze nieuwe indeling was nodig, omdat de Veronica Omroep Organi satie in verband met de verkrijging van de B-status, recht heeft op 25 uren meer radio zendtijd per week. In verband daarmee leveren de grote omroepen elk vier uren zendtijd per week in, de kleine omroepen elk veertig minuten per week en de NOS twee uren per week. De nieuwe indeling heeft tot gevolg, dat op Hilversum 2 en op Hilversum 4 geen omroep meer een hele dag uitzendt. Er zijn dagen, dat op een van deze beide zenders acht verschillende omroepen uitzendingen verzorgen. De program ma's van Hilversum 1 en Hilversum 3 zijn nagenoeg ongewijzigd gebleven. Het NOS-bestuur besloot ook, dat met ingang van het winterseizoen 1983-1984 meer zendtijd wordt besteed aan radio programma's ten behoeve van etnisch-culturele minderheden. Educatieve omroep in de maak HILVERSUM Het bestuur van de NOS heeft besloten tot de oprichting van de Stichting Federatie voor Educatieve Om roep. Het doel van de Stichting is de bevor dering van educatieve radio- en televisiepro gramma's voor volwassenen en de produk- tie van daarbij behorend begeleidend mate riaal. Daarnaast gaat de Stichting zich bezig gehouden met het ontwerpen en de voorbe reiding van een definitieve structuur voor de educatieve omroep in Nederland. Hierbij zullen overheidsinstanties en de regionale omroep betrokken worden. ROCK ONDERSCHEIDING VOOR 75-JARIGE JIMMY LONDEN - De 75-jarige Londenaar Jimmy Norris kreeg dezer dagen een rock 'n' roll-onderscheiding uitgereikt. In Londen kennen ze hem als straat zanger, een vak, dat hij al ruim een halve eeuw uitoefent. In al dje jaren kwam hij met steeds nieuw repertoire, van smartelijke c.q. romantisch uit het leven gegrepen liederen tot enige tijd geleden met een rock-^song. Met zijn eerste single op dat gebied, getiteld „There ain't no age for rock 'n' roll" (rock 'n' roll is niet gebonden aan leef tijd), haalde hij de wereldhitlijsten. Voor dit werk werd hem genoemde on derscheiding uitgereikt. Het is overi gens niet zijn eerste prijs. Vijftien jaar geleden al werd hij uitgeroepen tot „King of busters". Een buster is een straatzanger, maar zelfs méér dan dat, want Jimmy tapdanst er ook bij. Sedert jaren heeft hij zijn eigen plaatsje voor de ingang van het warenhuis Harrods. Op de muziek van een 'draagbare kof- fergramofoon pleegt hij daar de mo dernste dansen te dansen. Nationale be kendheid kreeg hij, toen hij voor de BBC-microfoon mocht optreden. In Amsterdam gaf hij trouwens ook al eens straatvoorstellingen. AMSTERDAM De Fi rato 82, van 27 augustus tot en met 5 september 1982 in de Amsterdamse RAI, wordt groter dan ooit. Deze expositie van alles wat met radio, tele visie en geluid te maken heeft, overtreft alle voor gaande tentoonstellingen: wat betreft oppervlakte en aantal exposanten. On der meer als gevolg van de manifestatie Muziek Aktief brengt de Firato 82 een breder aanbod dan voorheen; de organisato ren verwachten een re cord-aantal bezoekers die voor het eerst met beeld plaat en compact disc kennis kunnen maken, de eerste draagbare video-re corder en tv-spelen met inbegrip van het schaak spel op verschillende ni- veau's. De compact disc is een éénzij dig afspeelbaar grammofoon plaatje dat mét een laserstraal wordt afgetast i.p.v. door een naald en een speelduur heeft van maximaal een uur, langer dan beide kanten van een el pee. De plaat is dermate onge voelig voor stof en krassen dat de levensduur onbeperkt kan zijn; de kwaliteit van het ge luid is ongekend hoog. De af speler komt nog dit jaar in de winkel, begeleid door 200 plaatjes met Herbert von Ka- rajan in de hoofdrol. Volgend jaar komen er tot 400 titels bij. Andêrs ligt dat met de beeld plaat. Men kan zich deze plaat voorstellen als een zilverkleu rige elpee, aan beide zijden af speelbaar met een laserstraal tje. Op deze plaat is (speel)film met geluid vastgelegd. Ook De beeldplaat, als een dubbelzijdige, zilverkleurige spiegel met op beide zijden (speel- jfilm. deze plaat geeft beeld en ge luid van zeer hoge kwaliteit. De afspeler heeft geen enkele moeite met slow motion, ver sneld voor- en achteruitdraai en en het opzoeken van be paalde passages. Philips, die afspeler en plaat produceert, doet dit eerst voor Duitsland, waar een en ander september dit jaar in de handel komt. Philips: „Het taalgebied van Duitsland is dermate groot, dat we daar beginnen. Het gaat om speelfilms waarvoor we een zo groot mogelijk afzetge bied zoeken. Wat dat betreft ligt Duitsland uiteraard aan zienlijk gunstiger dan Neder land. Mogelijk komt de beeld plaat volgend jaar in Neder land, als er voldoende filmma teriaal is, Nederlandse speel film. We wachten gewoon even af". Nieuw Nieuw op de Firato die om de twee jaar wordt gehouden, is de manifestatie „Muziek AkT tief". Onder het motto „mu ziek. een klinkende hobby", is de Amstelhal in de RAI geheel gevuld met exposanten van elektronische en akoestische muziekinstrumenten, bladmu ziek en toebehoren. De bezoe kende muziekliefhebbers wor den in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de moge lijkheid zelf muziek te maken. Vanuit een studio in de Am stelhal worden rechtstreekse uitzendingen van onder meer Hilversum 4 verzorgd. Op het programma staan lunchcon certen en andere muzikale evenementen. Tal van nieuwe produkten worden op de Firato gepresen teerd, zoals de nieuwste gene ratie huis- en hobbycomputers, Het aantal computer-spelen neemt toe. Philips brengt 37 cassettes in de handel, met inbegrip van het schaakspel op Verschillende niveau's. digitalisering, satellietont vangst, viditel, teletekst, glas vezeltechniek en computerge stuurde apparatuur. Hiermee wordt duidelijk gemaakt dat in 1985 „het televisie-toestel" niet meer wordt gemaakt, maar een beeldscherm waarop on der meer tv-beelden kunnen worden ontvangen. Wonderland Een belangrijk onderdeel van de Firato is de presentatie van de Nederlandse omroep. In „Omroep Wonderland" kan het publiek een kijkje neqien achter de schermen van de te levisie- en radiowereld. In speciaal hiervoor ingerichte studio's kunnen de Firato-be- zoekers meemaken hoe de ra dio- en tv-programma's tot stand komen, die rechtstreeks vanaf de Firato worden uitge zonden. Zo brengt de TROS vrijdaga vond 27 augustus een groots openingsgala dat rechtstreeks op tv wordt uitgezonden; ook de AVRO, KRO en VARA maken radio- en. tv-program ma's die rechtstreeks wprden uitgezonden. In „Omroep .Wonderland" worden enkele popconcerten gegeven en wor den omroepprijzen uitgereikt: de Zilveren Nipkow-schijf, de Reiss-microfoon en de Gouden 5Harp. Elektron Een andere speciale presenta tie is „Het Elektron", een voorlichtingsmanifestatie over opleidingen en beroepen in de elektronica, opgezet door over heid en industrie. Het elektron breng jong en oud in contact met de vele mogelijkheden en technieken van de moderne elektronica. Tijdens de komende Firato heeft Het Elektron als thema' „sensoren en actuatoren". Sen soren zijn de zintuigen van de huidige elektronica. Via senso ren kunnen gegevens als tem peratuur, druk en chemische concentratie worden omgezet in elektrische signalen. Het toepassingsgebied, voor de in dustrie en particuliere gebrui ker, is zeer groot. HILVERSUM Het bestuur van de NOS heeft besloten toekomst meer radio- en televisiezendtijd te besteden ai voor zogenaamde etnisch-culturele minderheden. Het NO stuur hoopt medio oktober de reacties binnen te hebben v hierbij betrokken organisaties en instellingen, waarna in fe ri volgend jaar concrete besluiten kunnen worden genome De NO£ gaat op korte termijn besprekingen voeren met d nister van CRM en met de staatssecretaris van Binnenlands ken (als coördinator van het minderhedenbeleid) over d stemming van het regeringsbeleid voor minderheden op he roepbeleid, vooral met het oog op de hoeveelheid zendtijd i bekostiging daarvan. Daarnaast gaat de NOS na, welke r lijkheden er zijn voor de uitzending van programma's voor derheden via regionale omroep (streekradio) en locale on (kabeltelevisie). Bovendien probeert dé NOS via de Eur Unie van Omroeporganisaties en de Raad van Europa to internationale samenwerking te komen op dit terrein. Twee uiterste vormen vaïi leven gisteravond op KRO-tv: hi tueel van het folkloristisch Ballet van Mexico en de Regel .-van „Een dagje op de bank", een documentaire tien jaar ge! al gemaakt door Kees Boomkens, maar toch nog helemaa, deze tijd. De verschillen kwamen opvallend over. De Mexic brachten de folklore mee, de volksleer, dat leven vitaliteit dat het communicatiebevorderend werkt als mannen en 1 wen de armen dansend ineenslaan. Op kantoor zie je ze dai direct doen. Daar trekken de mensen vaak jaar in jaar uit elkaar op. En daarbij kun je niet zo gemakkelijk als bij het sen op eikaars tenen gaan staan. Daar wekt het irritatie! opgelost worden door elkaar bij wijze van humor papei naar het hoofd te werpen. Een gruwelijk strijdmiddel, wai het kantoor waar Boomkens kwam werd bijna al eens eer uitgeworpen. Het kantoor als dagelijks strijdperk. Het kom: voor, dat men elkaar geen blik of woord of paperclip waardig keurt. Dan moet de chef er aan te pas komen om ii soort pas de deux het ijs te breken. Een kantoorman maak geen geheim van, dat er soms veel liefde voor nodig is om j( anderen met hun hebbelijkheden verdraagzaam te zijn wordt wat liefde bedreven op zo'n kantoor. Niet zozeer jegei mooie meiden alswel wegens onuitstaanbare figuren. Van kantoor kün je geen folkloristisch ballet maken. Anders Z( wat voor te zeggen zijn, dat de dames zich voorzagen van zienlijk meer meters zwierig rokwerk dan nodig om het nj lijf te bedekken. En daarmee dan duchtig in het rond zw: om de aandacht van de heren te trekken, die daar dan leve op in gaan door hakkeklappend tussen de bureaus door te pen. Afgaande op de folklore doen ze dat zo op kantoor in ft co. Maar de formulieren en de rekeningen moeten op tij deur uit, anders zou je de Mexicaanse poppen zien dans© kantoor. Een kantoorman wist te vertellen, dat er op kantoor knap zenuwgestoorden rondlopen. Lijders aan het formulierentn of mensen met een typewriter-tic. Een ander wist: als je je sioen wil halen, moet je gewoon blijven zitten. Levenslang zonder ontsnappingskans. Heel anders dan bij een Mexic, dans. Daar ga je mee door tot je er bij neervalt. Op kantoor je de volgende dag weer fris als een hoen verwacht. KRO-tv brak aan het slot van de avond met de regelmaat de filmkwis van Bob Bouma, de man met dezelfde onafscht lijke initialen als het eveneens voormalige filmverschijnsel gitte Bardot. Er voor in de plaats kwam DB, niet Deerntje I als het blok waarvoor Bouma werd gezet, maar Dieuwertje I zijn vroegere assistente, die alleen maar informatie gaf nieuwe films. Zij liet wel vragen over als in een kwis: was meppen twee boksers elkaar tot moes in een liefdadigheids) strijd, tènzij dit ritueel zo hoort. TON OLIEMUL] Televisie vandaag NEDERLAND NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. EO 19.00 De meeuwenkolonie. Documentaire over het broeden van de meeu wen. 19.25 De hand van de mees ter. Een film, waarin duidelijk wordt, dat Je zus Christus de mens oproept om door Hem vernieuwd te worden, zoals een oude viool, die nauwelijks waarde heeft, totdat iemand erop gaat spelen. 20.25 Running free. Een spe cial, op lokatie in Neder land opgenomen, waar in de uit Dallas afkom stige zanger Walt Mills enkele van zijn songs ten gehore brengt. Hij Zong vroeger samen met Jim Reeves en Willy Nelson. 21.00 God wil wonen bij de mensen. Een program ma van Henk Binnen dijk, Willie Jonker, Ineke Duinkerken en Dirk Jan Bijker, dat eerder werd uitgezonden op 24 maart 1981. De samen stellers gaan op bezoek bij de familie Monsuur in België om te praten over de betekenis van 'leven in het licht'. EO 21.50 Tijdsein. In plaats van het bijbelprogramma in formatie over Israël in Libanon, waarbij onder meer naar voren komt dat de PLO de laatste jaren in Libanon een ge weldige legermacht heeft opgebouwd. Vol gens de EO maakten de andere nieuwsmedia té weinig melding van het feit, dat hier met Russi- i sche wapens werd ge werkt, ofschoon dit overbekend is. In het programma tevens een opsomming van buiten landse terroristen uit meer dan 20 landen, die de PLO een handje kwamen helpen en thans in Israëlische krijgsgevangenschap zijn. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Ronde van Frankrijk. Samenvatting van de vandaag verreden rit: Saintes-Bordeaux. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelis- sen. 18.54 De Bereboot. Voor de kleintjes. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Amerikaanse ayonturen- serie over de familie Duke, die constant overhoop ligt met het gezag. Met: Tom Wopat, John Schneider, Cathe rine Bach, Denver Pyle e.a. Korte inhoud: De jongens Bo en Luke ontmoeten toevallig de beroemde renner Cale Yarborough en sluiten vriendschap met hem. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.27 Dallas. J.R. gaat door de knieën voor Leslie Stewart, die weet dat ze de baas van Ewing Oil precies heeft waar ze hem hebben wil. Als Leslie haar vangst bin nen haalt, zit Bobby midden tussen de strij dende partijen: Jock en Miss Ellie. 21.20 AVRO's Wie-kent-kwis. Zilveren, koperen en aanstaande bruidsparen spelen een spelletje on der leiding van Fred Os- ter. 22.30 Televizier magazine. Actualiteitenrubriek on der eindredactie van Jaap van Meekren en Will Simon. 23.10 De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- termann. 23.15 Honderd beroemde schilderijen. 'Het bad' van de Franse schilder Edgar Degas (1834-1917). NOS 23.30 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Hulpeloos, lusteloos en slap? Documentaire over onderwijsproble men. 17.00 Speelkamer. Kinderprogram ma. 17.40 Tele-lexicon. 17.50 Journaal. 16.00 Camera-safari. Van Rusland naar Mlddem-Azië. 18.10 De Laurents. Historisch getinte familiesaga van een Hugenoten-gezin in Berlijn. Afl.: Gevecht om de erfenis (1717). 19.45 De 'Duitse' stem. Vandaag Walt Mills treedt vanavond op bij de EO In „The wonderful world of Disney" is ook Goofy te gast op BBC 1 om in „Zo vrij als een vogel" op Ned. I om 20.15 uur. 20.25 uur. spreekt Stewart Granger Duits met de stem van Klaus Miedel. 20.15 Met duimstok en viool. Non- sens-parade van en met Jochen Put- zenbacher. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Ray Krebbs is nu een echte Ewing. Het valt hem niet ge makkelijk zich aan te passen. Bobby krijgt te maken met een chanteur, die vijf miljoen dollar wil vangen, anders zal hij boortoren Ewing 23 opblazen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Kunst komt na brood. Het Bundesverbandes der Deutschen In dustrie probeert de Duitse kunste naars te stimuleren., 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.05 Muggsy. Avonturenserie voor de jeugd. De brandstichter. 16.30 Mozaïek. Voor 65-plussers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratfe. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie van Maurice Fievet en Dominique Dumonte. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 19.30 Voordeliger per dozijn. Ameri kaanse film van Walter Lang (1950). Met: Clifton Webb, Myrna Loy, Je- annne Crain en Betty Lynn. Korte in houd: Frank Gllbreth, vader van elf kinderen is een man met een eigen zinnig karakter. Telkens wanneer hij van een zakenreis terugkeert, kunnen de familieleden een of andere verras sing verwachten. Aansluitend: Tips voor cinefielen. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Een week bij de 'Stern'. Re portage: de strijd om de kopers. 22.05 Liefde in het dorp. Een serie verhalen uit de Alpen. Met: Helmut Qualtinger, Hans Brenner en Otto Tausig. 23.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Met het toverpaard naar Lon den. Kinderserie van Margret en Rolf Rettich. Afl.; Ali's vinding. 18.50 Lolek en Bolek. Kinderserie. Afl.: Muzikanten. 19.00 Het rotsgrijze risico. Filmre portage van Dietrich Wawzyn over de veiligheid bij het bergbeklimmen. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Getuigen van de tijd. Dr. Paul Frank in gesprek met Ernst Weisen- feld over Duitslands buitenlandse po litiek. 21.00 Lapo vertelt... Televisieserie vrij naar de Decamerone van Boccac cio. Afl.: Het verhaal van Calandrino en de toversteen. 21.45 Godzijdank verboden! Verbo den satire uit de Pruisentijd. Pro gramma van Cornelia Hoppe met me dewerking van Elisabeth Bacia, Han- nelore Lubeck, Jurgen Rohe en Hein- rich Hambitzer. 22.30 De rebellen van Liang Shan Po. Japanse tv-serle. Afl.: Geen uit-, weg mogelijk. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Er was eens... de mens. Te kenfilmserie van Albert Barille over de geschiedenis van het mensdom. Achtste aflevering: De veroveringen van de Islam. 18.30 Sprekendr planten. Docu mentaire serie. 18.55 Natuur in Nederland. Korte documentaire met commentaar van Ton Lensink: Weide. 19.07 KTRO. In de serie Uitzending door Derden een meditatief program ma over geloof. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. Met o.m. een verslag van de Ronde van Frankrijk. 20.15 Kijk uitl Programma met ver- keerstlp. Vandaag: Met een eivolle auto op vakantie. 20.20 Die goeie ouwe zomertijd. In het operagebouw van Gent presen teert Jan Theys een bloemlezing uit de diverse 'Die goeie ouwe tljd- '-shows, die de afgelopen winter wer den uitgezonden. Op het programma staan: De Brugse Accordeonisten, Eddy Wally, Mieke, Robert Cogoi, Chris Wijnen, Yvette Ravell, Al van Dam en Roger Danneels, Lily Castel, Bert van Hoorde, het Orkest van de Opera voor Vlaanderen-Gent met Je- annlne Martony en Koen Crucke. 21.15 Kijk mensen: vergeten tijd. Herhaling van een programma over demente bejaarden van Paula Semer en Cecil Marlchal naar aanleiding van de bekroning van dit programma door de Bond van Jónge en Grote Gezinnen. 22.10 Concert. Het Symfonie-Orkest van de Bayerischer Rundfunk o.l.v. Lorin Maazel vertolkt in het Deut- sches Museum te München de Carna val-ouverture van Dvorak en de Tweede Symfonie van Schumann. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie Belgltf BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.45 Nourritures. Documentaire se rie. Tweede afl.: Een natuurlijk pro duct: aardbeien. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faitas vos jaux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Ronde van Frankrijk. Samen vattende reportage van de rit Sain tes-Bordeaux. 20.05 Les sentiers du monde. Docu mentaire serie met vandaag een afle vering over de Mentawai-archipel In Indonesië. 21.20 Lucien Leuwen. Zevendelige serie naar de roman van Stendhal. Met: Bruno Garcin, Nicole Jamet, Ma rio Ferrari en Antonella Lualdl. Derde afl.: De familie van Bathilde zijn aan hangers van de Bourbons en ziet de gevoelens tussen Bathilde en Lucien niet bepaald zitten. 22.20 Les contes du mardi. Herha ling van een serie verhalen, waarin de acteur Robert Delleu altijd de hoofd rol speelt. Fragment uit 'La renais sance de Charleroi' van O'Henry. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00-19.30 Zie België Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-23.05 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. Kleuterprogram- 17.45 Lassie. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Take two. Beelden uit favoriete programma's. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal pro gramma. 19.50 Triangle. Serie. 20.15 The wonderful world of Dis ney. 21.05 Private Schultz. 22.00 Journaal. 22.25 Mary Stuart. Tv-film. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 19.25 Yesterday's witness. 19.55 655 special. 20.25 Journaal. 20.30 Food and drink. 21.00 The past afloat. 21.30 The quiet man. Avonturenfilm van John Ford uit 1952. Met: John Wayne en Maureen O'Hara. 23.15 Cricket. 23.45 Newsnight. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NCRV 15.30 Roby en Boby. Tsjechisch te kenfilmpje voor de kleintjes. 15.40 Het goud van de Kraaienberg. Vierde aflevering van deze Jeugdserie. De kinderen zijn ervan overtuigd, dat de kruidenier de klomp goud van Staffan heeft gestolen. 16.10-17.35 Geluksvogels. BBC-film voor de jeugd naar een boëk van John Farrimond! Billy en zijn vrienden Nancy en Mlck zoeken bij gebrek aan speelruimte hun vertier tussen de sin- telbergen. Een spannende, maar ook een levensgevaarlijk plaats om te spelen. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Voordeliger per dozijn. Herha ling. 11.45 Ümschau. 12.10 Report. Actualiteitenrubriek. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 15:50 Journaal. 15.55 Dieren voor de camera. Die- rendocumentaire: Sneeuwapen in Ja pan. 16.40 Het Duitse poppentheater. Darmstadter Puppensplele. 17.10 Twee ouden hazen ontdekken iets nieuws. Kinderprogramma. 17:30 Ronde van Frankrijk. Verslag van de elfde rit. 17.50 Journaal. 18.00 Nick Knatterton. Série. DUITSLAND 2 15.00 Journaal. 15.03 Orzowei-blanke zoon van de kleine koning. Avonturenserie voor de jeugd. 15.30 Vakantiekalender. 15.50 Het dubbelleven van Jackie Dearing. Amerikaanse jeugdfilm (1973). 16.35 Don Quichote. Tekenfilm. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 15.15-16.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de indi viduele tijdrit te Valence d'Agen. 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdprogramma met als thema: onze vriendjes in de EG: Ierland. 17.30 De kat. Jeugdserie van Lode de Groof, onder regie van Bert Struys. Met: Rik Andries, Domien de Gruyter, A. Willems en Diana Delhem. Tweede afl.: Oscar Diaz, de directeur en eigenaar van een Vinexfabriek is absoluut niet opgetogen over de mi- lieubeschermende activiteiten van de Kat. BELGIE BRT 2 Zl* België BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.15-16.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreeks verslag van de indivi duele tijdrit te Valence d'Agen. 17.45 Nourritures. Documentaire se rie. Derde afl.: Van de wijnstok naar het glas. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantle-toerisme. ENGELAND BBC 1 7.40 Schooltelevisie. 11.25-13.50 Cricket. 14.00 Journaal. 14.30-14.45 See saw. Kinderpro gramma. 16.45 Popbol. 17.20 Play school. ENGELAND BBC Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (AVRO) Lichte gevarii muziek uit het platenrek van Harsma - 18.06 Radiojournaal -| Hans Simonis presenteert toj van toen - 19.02 Fragmenten uil rettes en musicals - 20.03 Di mont- Hoorneshow - 22.02 S panorama - 23.02 (NOS) Met hfl op morgen. .HILVERSUM 2 - 17.36 (KRO) Actualiteiten - Echo - 18.30 Humanistisch Verbl 19.00 Kinderen in de liturgie -1 Magazine over de kerk in de sa leving - 19.40 Oefeningen in hetl van bijbelse verhalen - 20.03 Ov| gingen - 20.10 William Burrd geb. 1914 'Junkie' - 21.30 l school - 22.40 Een programma taak en invloed van de wetensd beoefening in en op onze san ving - 23.00 Zin in muziek - Kunst en vergisssingen. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondsplts - (VARA) Popdonder plus - Moondogs. HILVERSUM 4 - 17.00 (TROS) Sluiting - 20.00 ken van Dvorak, Chopin, Glazi en Schubert - 22.30 Guitariteite Eddy Christiani. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 Elpee-tuin - 2.02 Groot I 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Ver komt naar je toe... vandaag uil tem - 9.03 Muziek terwijl u we 10.03 Kletskop - 10.45 (VPRO richten uit de derde wereld - Villa Vpro - 12.03 Verzet over op dige mensen - 13.06 Welinge kringen: journalisten bespreke wereld - 13.35 Een klap op ja 14.03 (NOS) Radio Tour de Fra 17.00 (EO) Actualiteiten en muzi HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio De vooruitgang: consumenten matie - 9.05 Gymnastiek voc vrouw - 9.15 De werkbank - 9.3 leac - 10.03 Hoor haar! - 11.3 merse gesprekken door het teai Centraal - 13.50 Culturele agei 14.00 Oude schoolliedjes doo Merels - 14.20 De schuurpap 14.50 Kinderen een kwartje - Leef-tijd genoeg - 16.32 Over en onrecht tijdens actuele rechö - 17.00 Actualiteiten - 17.36 vuur: een confrontatie tussen ee derlander in het nieuws en een a hinderlijke vragenstellers. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.3 raplu - 10.34 Muziek, zang en voor nu, heden en thans - 12.34 slag - 13.30 Weeshuis yan de I 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-bo HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende w<x 7.10 Preludium - 8.05 Platennia 8.45 Musica sacra - 9.15 Mui pastoraal bezoek - 10.00 Resld Orkest o.l.v. Roelof van Driest 12.00 Divertimento met werken Getry, Haydn, Beethoven, Mi Buys en Mendelssohn-Barthol 13.05 Werken van Mendelssohn tholdy - 16.30 Llterama - woensi 17.00 Sluiting. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilve 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Oi versum 2 op elk half uur van 7.3 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en I uur. Op Hilversum 3 op elk he« van 7.00 tot 24.00 uur en Hilvers om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2