Jan Raas maakt voorspelling waar Zalm of niet toch een zalmfeest Louk Sanders in goede vorm Uitslag zesde etappe Op de losse Tour SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 JULI 1982 PAGIN, Ouwens in Europese turnbond ZURICH Tom Day Ouwens. de vice-voor- zitter van het Konink lijk Nederlands Gym nastiek Verbond, is in Zurich gekozen tot be stuurslid van de Euro pese turnbond. Ouwens. van geboorte een Hagenaar, woon achtig in Benthuizen en nu werkzaam in Leiden, heeft de Zwit ser Pierre Chabloz als voorzitter boven zich staan. SOSONKO DEELT EERSTE PLAATS AMSTERDAM In de tweede ronde van het in ternationale schaaktoernooi van Amsterdam, dat op zijn Zwitsers wordt gespeeld, hebben de Neder landse grootmeester Sosonko, de Brit Short en diens jonge Israëlische collega Grünfeld de leiding genomen met twee winstpartijen. Uitslagen: Van der Sterren (Ned)-Hort (Tsj) 1/2-1/2; Sosonko (Ned)-Van Wijgerden (Ned) 1-0; Hartoch (Ned)- Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2; Van Mil (Ned)-Short (Eng) 0-1; Grünfeld (Isr)-Van der Vliet 1-0; Jusu- pov (Sov)-Van Baarle (Ned) 1/2-1/2; Ree (Ned)- Böhm (Ned) 1/2-1/2; Pliester (Ned)-Ligterink (Ned) 1-0; King (Eng)-R. Kuyf (Ned) 1-0; Borm (Ned)-H. Kuyf (Ned) 1/2-1/2; Kulikowski (Pol)- Timmerman (Ned) 1-0; Boersma (Ned)-Miles (Eng) 1-0; Hess (Wdl)-Donner (Ned) 1/2-1/2; Langeweg (Ned)-Iskov (Den) 1/2-1/2; Grooten (Ned)-Saeed Vae) afg.; Van den Berg (Ned)-Meulders (Bel) afg. Softbal- team ongeslagen TAIPEH Het Ne- derlands softbalteam heeft gisteren voor het wereldkampioen schap twee wedstrij den gewonnen. Eerst werd Indonesië met 1-0 verslagen, la ter volgde een over winning van 4-0 op Bermuda. Uitblinker bij Oranje, dat de kop positie deelt met Nieuw-Zeeland, was werpster Els Koks. Goede prestatie waterpoloploeg BOEDAPEST Het Ne- derlands waterpoloteam heeft met een gelijkspel van 10-10 tegen West- Duitsland in het interna tionale toernooi van Boe dapest, dat als een genera le repetitie voor de ko mende wereldkampioen schappen van het eind van deze maand in Ecuador mag gelden, gisteren op nieuw een goede prestatie neergezet. Nederland deelt de leiding na drie dagen met de Ver enigde Staten, Hongarije en Spanje. Nieuwe titel Hennie Top NIJMEGEN Hennie Top heeft gisteren haar tweede nationale wielertitel be haald. Op de baan van Nijmegen werd zij kampioe ne op het onder deel individuele achtevolging. In Alkmaar werd de Rotterdammer Robert Lupgens nationaal sprint kampioen. SCHEVENINGEN Tussen de acht overgebleven deelnemers aan het internationaal tenniskampioen schap van Scheveningen bevindt zich nog slechts één Nederlander. En het zal vermoedelijk weinig verbazing wekken, dat die man luistert naar de naam Louk Sanders. Getuige de door hem tot nu toe getoonde vorm, mag Sanders bovendien nog wel verdere progressie worden toegedicht. De Ameri kaan Crowley kreeg gistermiddag in ieder geval geen schijn van kans: 6-2, 6-0. Ook Huub van Boec- kel had tevoren redelijke hoop op het bereiken van de vandaag op de Mets-banen te verspelen kwartfi nales. De Hagenaar bleek woensdag in de langduri ge partij tegen Marc Albert evenwel teveel van zijn krachten verbruikt te hebben om ook de Zweed Mi chael Wennberg te kunnen elimineren. Wennberg kwam ondanks de spannend klinkende uitslag (tweemaal 6-4) geen moment werkelijk in gevaar. René Moos zal het tot en met zondag durende nooi ook verder vanaf de overigens behoorlijk vulde tribunes moeten volgen. In navolging va genstander Moscino toonde hij gisteren wel 1< dig, aanvallend tennis, maar de Italiaan biet drie sets meer kwaliteit in huis te hebben: 6-3. Moos' naamgenoot René Boers hield zijn Ai kaanse tegenstander Buckley in de eerste set aardig bij. maar in de tweede set werd de speli Apeldoorn geen game meer gegund: 6-0. Uitslagen achtste finales: S. Christian (Roe)-A. nando (Sri Lanka) 6-1, 6-4; M. Fancutt (At Fullwood (Vst) 6-3, 6-2; L. Sanders (Ned)-R. C ley (Vst) 6-2, 6-0; B. Capineri (Ita)-L. Elvs (Zwe) 6-3, 4-6, 6-3; M. Wennberg (Zwe)-H. Boeckel (Ned) 6-4, 6-4; S. Vadusevan (India)-J. (Eng) 6-0, 6-1; F. Moscino (Ita)-R. Moos (Ned) 6 6, 6-4; M. Buckley (Vst)-R. Boers (Ned) 7-5, 6-( IN DE HEUVELS VAN BRETAGNE zaterdag 10juli-7e etappe-233 km LILLE Sinds de start in Ba zel had de karavaan op Jan Raas gewacht. Met bijna ma thematische zekerheid stond vast, dat de „klassiekerko- ning" uit Zeeland op een dag zou toeslaan. Gisterochtend bij de start in Lille fluisterde zijn verzorger Ruud Bakker enke le getrouwen in het oor: „Let vandaag op Jan, als hij zo ner veus is, dan heeft hij zich voorgenomen om te winnen". Zes uur later werd de Zeeuw gehuldigd in Lille, waar hij met een splijtende demarrage vijf mede-vluchters precies onder het spandoek, dat de laatste kilometer aangaf, had Het peloton aanvaardde de etappezege van Jan Raas als TOURVRAAG 11: Wat is de tijd van de win naar van de individuele tijd rit over 53 km te Valence d'Agen in de elfde etappe? (Tijd afgerond in minuten, dus geen seconden bij schrijven). Antwoord: (uw antwoord moet 13 juli in ons bezit zijn) Postcode:Woonplaats; Spelregels: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag in de krant opsturen. Bij voorkeur per briefkaart (frankering 50 cent), door het invulformulier uit de krant te knippen en op de achterzijde van de briefkaart te plakken of over te schrijven. Daarbij moet vooral niet worden vergeten het juiste vraagnummer te vermelden. Het invulformulier kan ook worden inge stuurd per brief (open enveloppe frankering 60 cent, geslo ten enveloppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts één inzending op dezelfde naam, om een eerlijke puntentelling mogelijk te maken. 3. Halverwege de Tourprijsvraag een rebus en een extra vraag over de eindtijd van de Tourwinnaar oplossen. 4. Inzendingen aan de Leidse Courant, Postbus 9, 2501 CA Den Haag. U mag uw antwoord ook (zonder postzegel) in de bus doen op ons adres Apothekersdijk 34, Leiden, maar dan wel vóór de bij de vraag vermelde datum. 5. Op de briefkaart duidelijk uw naam en adres vermelden en in de linkerbovenhoek: TOURPRIJSVRAAG. 6. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum die ver^ meld staat bij de vraag in ons bezit zijn. bijna een vanzelfsprekend heid. Elk jaar, als Raas er bij is, wint hij minstens een etap pe, met als topjaren 1978 en 1980, toen hij tot drie ritzeges kwam. In zijn achtste profsei zoen bereikte Raas gisteren in Lille zijn 110e overwinning, waaronder nu 9 Tour-etappes. En er zijn maar weinig ren ners, die de klasse en de durf hebben een zege tevoren aan te kondigen, zoals Raas gister ochtend in een Franse krant deed, en de voorspelling dan ook waarmaken. Misschien dat Hinault dit ook zou kunnen, vlak voor een tijdrit. De eerste Tour-week over ziend, is de Raleigh-ploeg met 3 etappqzeges van Ludo Pee- ters, Knetemann en Raas weer de succesvolste geweest. De uitstekende resultaten doen ook de bel van de kassa elke dag luiden. Op zes koersdagen heeft Raleigh 30.000 gulden verdiend, waar de tweede suc cesvolste ploeg Peugeot amper tot 20.000 gulden winst komt. De 17 kilometer lange strook kasseien, waarboven enorme stofwolken hingen, heeft giste ren geen verandering gebracht in het algemeen klassement. Alle favorieten bevonden zich in de grote groep van 68 ren ners, die 24 seconden na Raas de finish passeerde. De ver schillen tussen Hinault en zijn rivalen voor de eindzege zijn in de eerste Tour-week over brugbaar gebleven. Daniel Willems volgt op 37 seconden, Bernard Vallet op 40 secon den, Joop Zoetemelk op 1 min. 20, Peter Winnen op 1 min. 25, Jostein Wilmann op 1.28 en Jean-Renée Bernaudeau op 1 min. 30. De klappen zullen vallen in de komende week in de individuele tijdrit over 57.3 km. in Valence d'Agen, ge volgd door twee Pyreneëenrit- ten. Rustig Tot nog toe hebben de klim mers zich rustig gehouden. Vooral de Noor Jostein Wil mann heeft, zeer tegen zijn ge woonte in, onopvallend mee gereden. Van de Italiaan Gio vanni Battaglin mochten geen wonderen verwacht worden, omdat hij na zijn schouder- breuk met slechts 9 wedstrijd dagen in Bazel van start ging en duidelijk konditie te kort komt, hetgeen zijn achterstand van 2 min. en 45 sec. op Hi nault verklaart. Maar toch is geen van de favorieten op be slissende achterstand gezet, de verschillen die zijn ontstaan zijn het gevolg van bonificatie seconden. Het goede weer heeft ertoe bijgedragen dat er nog geen grote klappen kon den worden uitgedeeld. Wind en regen hebben de karavaan tot nog toe nauwelijks gege seld. Dat is ook de reden waar om alle 160 renners gisteren vrij ongeschonden de stenen tussen Hollain en Gruson kon den passeren. Als de voortekenen niet be driegen zal er nog minstens éen Tourdag komen, waarop Jan Raas op het podium staat. De Zeeuw heeft een volle week nodig gehad om in su- pervorm te komen. Hij heeft na de klassiekers eind april een rustperiode ingelast, her vatte de competitie weer in de Ronde van Zwitserland, maar keerde na enkele dagen al weer naar huis terug, omdat Op iedere renner zijn cQ-15 volgers» de Zwitserse bergen hem niet aanstonden. Raas had daarom 1000 Tourkilometers nodig om zijn punch terug te krijgen, waardoor de Raleigh-ploeg gis teravond in Lille een glas champagne dronk op het win nen van de 47ste Tour- etappe. De vaste waarden in de ploeg, de veteranen dus, hebben hun aandeel in het succes alweer geleverd. Het wachten is nu op Johan van der Velde. Van kilometer tot kilometer Ronde van Frankrijk over 221 kilo meter door de Hel van het Noorden terug naar Rijssel. 32 km: eerste tussensprint: 1. Van Overschelde. 2. Perret. 3. Mckenzie. 79 km: tweede tussensprint: 1. Sher- wen, 2. Mentheour, 3. Laurens. 131 km: derde tussensprint: 1. Ar- naud, 2. De Vos, 3. Sherwen. 132 km: Demarrage van Bazzo. Er ontsnapt een groep met Verlinden, Lubberding. Graignic, Tinazzi, Ar- bes, Linard, Vandenbroucke, de Gendt, Bazzo, Van Overschelde, Van der Poel en Moerlen. 145 km: voorsprong 2.30. 165 km: voorsprong teruggelopen tot 1.38. krijgen ook lekke band. 179 km: lekke banden Vandenbrouc ke (kopgroep) en Hinault (peloton). 189 km: voorsprong leiders nog 40 sec. Van der Poel en Bazzo demarre- 193 km: Van der Poel en Bazzo inge lopen door medevluchters. 199 km: Kopgroep ingehaald door peloton. 207 km: Peeters pakt 26 sec. voor sprong, maar krijgt lekke band. 209 km: Raas en Braum rijden Pee ters voorbij. Braum komt ten val. 212 km: Raas 16 sec. voor. 216 km: Jacobs haalt Raas in. 217 km: Van Houwelingen, Martens, Andersen en Arnaud bij twee vluch- 217,5 km: Le Bigault rijdt naar kop- re Raas ontsnapt uit kopgroep. 221 km: Raas wint zesde etappe voor Jacobs en Le Bigault, Anderson be houdt gele trui en witte, Kelly de groene en Vallet de bolletjestrui. De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Frankrijk: 1. Raas (Ned-Post) 221 km in 5.55.42, 2. Ja cobs (Bel-Swerts) op 10 sec., 3. Le Bi- gaut (Fra-Danguillaume) z.t., 4. Mar tens (Bel-De Bruyne) z.t., 5. Adrie v. Houwelingen (Ned-Swerts) z.t., 6. Andersen (Den-Danguillaume) z.t., 7. Arnaud (Fra-Boishardy) z.t., 8. Kelly (Ier-De Gribaldy) op 14 sec., 9. Villemiane (Fra-Boishardy) z.t., 10. Tackaert (Bel-De Bruyne) z.t., 11. Vanoverschelde (Fra-Crepel) z.t., 12. Gomez (Fra-Boishardy) z.t„ 13. Pevenage (Bel-Godefroot) z.t., 14. Van der Poel (Ned-De Bruyne) z.t., 15. Sherwen (Gbr-Crepel) z.t., 16. Milani (Ita-Zandgeu) z.t., 17. Ver- schuere (Bel-Swerts) z.t., 18. Van Vliet (Ned-Post) z.t., 19. Peeters (Bel- Post) z.t., 20. De Wolf (Bel-Swerts) z.t., 30. Kuiper (Ned/Bruyne), 31. Van de Velde (Ned/Post), 33. Winnen (Ned/Godefroot), 40. Hi nault (Fra/Guimard). 47. Lubber ding (Ned/Post), 57. Zoetemelk (Ned/Danguillaume). 71. De Rooy (Ned/Godefroot) allen in dezelfde tijd als Kelly, 73. Schipper (Ned- /Kimpe) op 40 sec., 86. Wijnands /Post) op 7.52. 135. Jan van Houwe lingen (Ned/Swerts) op 10.22, 138. Veldschoten (Ned/Post) z.t., 144. De Keulenaere (Bel/Post) op 11.52, 158. Zijerveld (Ned/Bruynel op 19.46, 160. en laatste Moro (Ita- /Boifava) op 35.48. Adri van der Poel (Ned/Bruyne) werd uitgeroepen tot strijdlustigste renner in de zesde etappe. 1. Anderson (Aus/Muer) 27.01,16; 2. Kelly (Ier/Gribaldy) op 28 sec.; 3. Hi nault (Fra/Guimard) op 1.02; 4. Wil lems (Bel/Driessens) op 1.39; 5. Kne temann (Ned/Post) z.t.; 6. Vallet (Fra/Crepel) op 1.42; 7. Peeters (Bel /Post) op 1.48; 8. Lubberding (Bel- /Post) op 2.01; 9. Michaud (Fra/Dan- guillaume) z.t.; 10. Braun (Wdl/Gode- froot) op 2.11; 11. Clere (Fra/Dan- /Danguillaurpe) op 2.22; 15. Thurau (Wdl/Zandegu) op 2.25; 16. Winnen (Ned/Godefroot) op 2.27; 17. Wil mann (Noo/Godefroot) op 2.30; 18. Bernaudeau (Fra/Muer) op 2.32; 19. Jacobs (Bel/Swerts) op 2.33; 20. Cri- quielion (Bel/Kimpe) op 2.36; 26. Kuiper (Ned/Bruyne) op 2.43, 27. Van de Velde (Ned/Post) op 2.44, 33. De Rooy (Ned/Godefroot) op 2.53, 42. Van Vliet (Ned/Post) op 3.05, 59. Adri van Houwelingen (Ned/Swerts) op 4.03, 60. Raas (Ned- /Post) op 4.07, 77. Wijnands (Ned- /Post) op 6.59, 89. Van der Poel (Ned/Bruyne) op 9.22, 112. Hoste (Bel/Post) op 12.10, 119. Veldscholten (Ned/Post) op 13.21, 120. Jan van Houwelingen (Ned/Swerts) op 13.56^ 129. De Keulenaere (Bel/Post) op 15.51, 130. Schipper (Ned/Kimpe) op 16.15, 154. Zijerveld (Ned/Bruyne) op 30.11, 160. en laatste Moro (Ita- /Boifava) op 49.10. Puntenklassement: 1. Kelly (Ier) 177 punten, 2. Ander son (Aus) 88. 3. Raas (Ned) 73, 4. Wil- lems (Bel) 51, 5. Demiere (Zwi) 49, 6. Knetemann (Ned) 48. Dagploegenklassement: 1. Swerts 23.43,56, 2. Danguillaume z.t.; 3. Post 23.44,00; 4. Boishardy 23.44,10; 5. De Bruyne z.t.; 6. Crepel 23.44,24. Algemeen ploegenklassement: 1. Post 108.13,43; 2. Danguillaume 108.14,07; 3. De Muer 108.14,08; 4. Guimard 108.14,18; 5. Godefroot 108.15,07; 6. Crepel 108.15,33. Jongerenklassement: 1. Anderson (Aus) 27.01,16, 2. Madiot (Fra) op 2.38, 3. Mentheour (Fra) op 3.18, 4. Andersen (Den) op 3.32, 5. Le Bigault (Fra) op 3.47, 6. Adri van Houwelingen (Ned) op 4.03. Bergklassement: 1. Vallet (Fra) 69 punten, 2. Bernau deau (Fra) 30. 3. Nilsson (Zwe) 19. 4. Peeters (Bel) 16, 5. Bourreau (Fra) 16, 6. Bittinger (Fra) 16, 7. Breu (Zwi) 16, 9. Adri van Houwelingen (Ned) 12. - Andere datum Felix Levitan heeft zijn plannen ten aanzien van h opnieuw vaststellen van de ploegentijdrit moeten wij gen. De overheid maakte ernstig bezwaar tegen de c turn van de elfde juli. Het zou op een zondag niet mc lijk zijn de juiste verkeersmaatregelen te treffen, overleg is nu besloten de door de arbéiders van Den, getorpedeerde rit tegen de klok voor ploegen te dot1 plaatshebben op maandag 12 juli. De oorspronkelijke d Lorient-Nantes wordt nu gesplitst, 's Morgens won van Lorient naar Plumelec de ploegentijdrit over 63 k\ georganiseerd, 's Middags is er van Plumelec naar Na tes een rit in lijn over 132 km. De tijd vergoeding vo de winnende ploeg is 3.15 min. Rustdag Na een week vol inspan ningen heeft het Tourdi recteur Felix Levitan be haagd de renners een rust dag te geven. Aan dat rui me gebaar zit echter wel een nadelig puntje vast. De renners zullen zich per vliegtuig moeten laten vervoeren naar Canca wapr morgen de zevem étappe begint. Wanne wordt bedacht dat de re ners in de middaguren benen moeten losmake dan is het duidelijk dat van echt rusten wein komt. Ongeluk De Tourkaravaan werd gisteren opgeschrikt door bericht dat de ploegleider van Del Tongo dodelijk u verongelukt tijdens een frontale botsing op de autoba, ergens in Italië. Giancarlo Chiappano had als bekends renner Guiseppe Saronni onder zich. De Paus Jacques Goddet heeft gis teren in zijn dagelijks co lumn „editorial" in het sportdagblad 1 'Equipe de paus in Rome als getuige opgeroepen om zijn ver oordeling van de blokkade van de Tour in Denain door arbeiders van staalfabriek Usinor, rech t vaardigen paus", zo schreef de Tou directeur, „heeft onlan gezegd: gij allen die liji vernietigt niets wat nog verbindt". Vette contracten Terwijl de Tour nog in volle gang is. weet Bernard H nault zich al zeker van een aantal vette contracten. I Bretop heeft diverse aanbiedingen op zak, om straks de kèrmiskoersen aan de start te verschijnen. Vt Stuttgart, Keulen en Hamburg heeft hij zich al vaslj? legd en ontvangt hij per ronde een bedrag tussen i 16.000 en 22.000 gulden. sportprogramma rates-HCAW, UVV-Sparta. Eerste klasse: Quick A-PSV, Sparks-Scho- ten. Kinheim-Storks. DOS'32-Twins. Eerste klasse B: ODIZ-Frogs-Hoofd- dorp, Bloemendaal-Feyenoord, RCH- The Herons. Softbal Eerste klasse: Pirates-Storks, Kin- heim-Spaarnwoude. ZONDAG Honkbal Hoofdklasse: Haarlem N-Nep Spartaan-ADO. Giants-A.T HCAW-Pirates. Sparta-UVV. klasse A: PSV-Quick A. Set Sparks, Storks-Kinheim. klasse B Tigers-VUC. NADO-1 naar. VI Holy-Tilburg. Jek Stars. Zwijndrecht-Celeritas. Cricket Hoofdklasse: Kon UD-RW, ACC. Bloemendaal-VOC. HB celsior. Eerste klasse:Hercules-i Hermes DVJs-Kampong, Quic KZKC, Kieviten-VUC. Fietsen „Rond 'f Haringvliet" Clubhuis Kuipersveer in Put- tershoek organiseert morgen de vrije fiets-toertocht „Rond 't Haringvliet". Afstanden 150 en 75 kilometer. Nadere in lichtingen: 01853-1751. Vragen over auto of caravan? Bel de rijkspolitie Op de valreep voor de zomer vakantie heeft de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie Driebergen een telefoonum- mer ingesteld voor informatie aan vakantieganger over het onderhoud en de belading van de auto en caravan. Dit nummer is 03438-14321. Wie dit nummer belt, krijgt niet direct antwoord. De vraag wordt genoteerd en binnen twee dagen wordt schriftelijk antwoord gegeven. Als u belt, houdt dan de papieren van de auto en de caravan bij de hand. Oude ambachten in Meijel hoek Eindhoven/Venlo/Roer- mond, wordt zondag het tien de jaarlijkse festival oude am bachten gehouden (waaronder diamantslijpen, harmonika- bouwen en stofdrukken). Be halve de verrichtingen van negentig handwerkslieden, ziet men er tussen 11 en 19 uur steltlopen, volksdansen en een wagenspel. In Ameide en Tienhoven, ge legen aan de zuidelijke oever van de Lek in Zuid-Holland, begint morgen om 11.00 uur het zalmfeest. In het stadhuis van Ameide is dan een ten toonstelling te bezichtigen over de zalmvisserij, zoals die in vroegere jaren in de buurt van Tienhoven op de Lek werd bedreven. Wie komt kij ken, zal ook een levende zalm zien, als bewijs dat er na meer dan twintig jaar weer zalm in de Lek zwemt. Althans, dat zegt de organiserende „Stich ting promoting Ameide/Tien- hoven". Twintig jaar geleden is de zalm vanwege de milieuver vuiling uit de Nederlandse wateren verdwenen - naar men dacht voorgoed. Maar nu het met de waterkwaliteit van de rivieren iets beter gaat, heeft de stichting deze vis weer in de Lek gesignaleerd en zijn beroepsvissers weer op kleine schaal gaan vissen. Vandaar de tentoonstelling (die overigens op zondag ge sloten zal zijn) met onder meer prenten en een maquet- Is dit nu de Salmo Salar, de Salmo Trutta Trutta, of ge woon: Maaszalm? te die het visserijgebeuren van vroeger weergeeft. Aan vullend zal de horeca in Ameide en Tienhoven vis (vooral zalm) serveren, terwijl de plaatselijke wijnhandel speciale aandacht besteedt aan „viswijnen". Op de ten toonstelling zijn ook aquarel len over het rivierenland van Vijfheerenlanden en Alblas- serwaard te zien van dé hand van Theo Tukker. Weer echte zalm in de Lek - Het Rijks Instituut voor Vis serij Onderzoek RIVO in IJ- muiden, zet daar een groot vraagteken bij. Hoewel, het RIVO wil geen roet in het eten gooien. „Want", zo zegt men daar, „de vis die de hore ca in Ameide en Tienhoven zal presenteren, zal beslist niet onder doen voor echte zalm". Volgens het RIVO wordt in de Lek hoogstwaar schijnlijk niet de echte zalm (Salmo Salar in het Latjn der geleerden), maar de Schot zalm of Zeeforel aangetroffen. In de geleerdentaal heet die Salmo Trutta Trutta, in de taal der Lekdorpen gewoon Maaszalm. Ondanks de ver wantschap, zeggen de ken ners, is dat geen echte zalm. De tentoonstelling in het stad huis van Ameide duurt tot en met zaterdag 17 juli en is op werkdagen open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 23.00 uur. Stierzitten In het centrum van het Zuid hollandse 's Gravenzande morgen en overmorgen om twaalf uur een Bourgondische braderie, stierzitten en mast- klimmen. Grootste rotstuin in Utrecht In de botanische tuin „Fort Hoof dijk" in de Uithof in Utrecht-oost, wordt morgen van 10 tot 17 uur open dag ge houden. Men kan er onder meer Nederlands grootste rot stuin bezoeken met planten uit het hooggebergte. Wedstrijden voor aangespannen paarden De vereniging „de Brabantse aanspanning" heeft voor mor gen en overmorgen in Tete- ringen, gelegen tussen Breda en Oosterhout, nationale vier en tweespan-menwedstrijden voor paarden en pony's geor ganiseerd. Morgen om 8 uur: marathonproef; zondag 8.30 uur: presentatie en dressuur en om 15 uur: vaardigheids- proef. Nadere informatie bij de Meerberg: 076-812002. HetisweerKaagweek De koninklijke watersportvere niging De Kaag, houdt morgen tot en met volgende week woensdag de 62e Kaagweek op de Kagerplassen. Start: elke dag om 10.00 uur; finish voor de Kaagsociëtelt. Be langrijke deelname is de zoge-. heten Regenboogklasse (start 13.30 uur) waarin onder meer de Holland-Friesland team wedstrijden worden gehouden (start 10.00 uur). Verder zijn er nog vele wedstrijden in ver schillende klassen. Zondag zijn er zogeheten gezellig heidswedstrijden, waaronder dames- en eenmanswedstrij- den. Weersvooruitzichten voor vakantielanden Benelux: eerst regenbuien, later zonnige perioden; 24 grade aan zee 20. Midden- en Zuid-Frankrijk: eerst onweersbuien, later droog zonnig; 26 tot 32 graden. Spanje en Portugal: droog en zonnig; 25 graden aan noordkt tot 32 aan de Costa Bra va en 37 in het zuiden. Alpenlanden: onweersbuien gevolgd door afkoeling; 28 gradt maar in het oosten eerst nog 33 graden. Italië en Balkanlanden: zonnig en heet; 35 tot 40 graden, ma in Noord-Italië enkele onweersbuien en afkoeling tot o! streeks 28 graden. Britse Eilanden: eerst nog een bui, later droog en zonnig. Schotland 17; in het zuiden 20 tot 22 graden. Denemarken, Duitsland en Polen: in Polen en Oost-Duitsla eerst nog zonnig en warm, tot 30 graden, later onweersbui en afkoeling tot 25 graden. Scandinavië: flinke zonnige perioden met later kans op onwe in het zuiden. In het noorden 20, in het zuiden 27 graden. West-Noorwegen toenemende bewolking en later regen; 12 17 graden. di

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10