CDA en VVD prolongeren samenwerking r~- -■ RijpweteringseMarja trouwde in Joegoslavië stiekem nog een keer Bromfietser gewond na inhaalpoging VIJFTIEN MILLE GESTOLEN BIJ INBRAAK Actiecomité wil opschorting aanleg verlengde Conradstraat Nalatigheid oorzaak van instorten plafond Concertweg „Juf" Homan zegt Annaschool vaarwel Mevrouw Rie Homan heeft gisteren feestelijk afscheid genomen van de Sassen- heimse Annaschool. Vanaf negen uur gistermorgen ging er in de filmzaal een feestelijk programma van start, waar aan alle klassen hun mede werking verleenden door middel van het opvoeren van musicals, 's Middags was er een receptie, waar mevrouw Homan, die vrijwillig afscheid neemt om plaats te maken voor jongere leerkrachten, hartelijk werd toegesproken. Uit handen van de heer Vren- sen van het schoolbestuur ontving zij een enveloppe met inhoud. Mevrouw Roze- meijer van de oudercommis sie deed een spinnewiel ca deau. Op de foto: de schei dende onderwijzeres met het vorige en het huidige school hoofd van de Annaschool. RIJPWETERING Kmecka Ohcet is de naam van een beroemde boerenbruiloft, die jaar lijks in de Joegoslavische deelstaat Slovenië wordt gehouden. Aanstaande echtparen uit allerlei lan den komen daar op uitno diging van de staat naar toe om zich in de echt te verbinden. Onder de uit alle windstreken afkom stige paren bevond zich dit jaar een Nederlands stel; Marja van Berkel uit Rijpwetering en Paul Lemmerling uit het Lim burgse Valkenburg. Zij maakten het hele gebeu ren mee; de feesten, de rondritten, de serenades, de concerten, de diners en ga zo maar door. Vijf dagen feest. Maar ook vijf dagen doen alsof je neus bloedt. Tenminste voor Marja en Paul. Want ei genlijk waren ze al ge trouwd. In mei, gewoon in Nederland. Wisten ze in Joegoslavië veel. Marja van Berkel en Paul Lemmerling wonen sinds ze getrouwd zijn in het Lim burgse Gemert. Via een ken nis van Paul. een Limburger met de nodige relaties in Joe goslavië, waren zij uitgeno digd om deel te nemen aan de Kmecka Ohcet. De invitatie ontvingen zij reeds vorig jaar. Door omstandigheden kon dat niet doorgaan. Maar de Joego- slaven bleken het Nederland se tweetal nog niet vergeten en dus bleef de uitnodiging van kracht. Wat men achter het ijzeren gordijn niet wist. was. dat Marja van Berkel en Paul Lemmerling elkaar reeds in mei van dit jaar het ja-woord hadden gegeven. Het tweetal besloot echter stommetje te spelen, want zo 'n buitenkansje zou zich niet weer voordoen. Ze beslo ten het huwelijksfeest nog eens dunnetjes over te doen. Klederdracht Vanuit Gemert werd op 20 juni per auto vertrokken rich- Trouwlustigen uit alle uithoeken van de wereld bijeen in het Joegoslavische Ljubljana. Een Joegoslavische krant besteedde er uitgebreid aandacht aan. ting Joegoslavië. Na een over nachting ergens in Oostenrijk arriveerde het tweetal aan de Joegoslavische grens om ver volgens onder begeleiding Marja van Berkel en Paul Lemmerling: Vijf dagen doen of je neus bloedt... door te rijden naar de plaats van bestemming; Ljubljana, de hoofdstad van de deelstaat Slovenië. In die stad vindt een maal per jaar de reusach tige boerenbruiloft plaats. De organisatie van dat festijn be rust bij de Sloveense staat en het stadsbestuur van Ljublja na. Na drie jaar van afwezig heid maakte een Nederlands stel weer deel uit van dit groots opgezette gebeuren. Sa men met 21 paren uit ver schillende landen (Japan, Rusland, Engeland e. v.a.) maakte het tweetal zich op voor de inzegening. Een plechtigheid, die in kleder dracht zou worden voltrok ken. Paul en Marja hadden voor die gelegenheid, bij ge brek aan Rijpweteringse kle derdracht, in Leiden Volen- damse kostuums gehuurd. En zo stapten zij op klompen (schoeisel waar men achter het ijzeren gordijn nogal vreemd tegenaan keek) voor de tweede maal in het huwe lijksbootje. Na afloop maakten de kersverse echtelieden, ga degeslagen door zo'n tiendui zend belangstellenden, per rij tuig een rondrit door de stad en ontvingen daarna vele ge schenken, waaronder een au thentieke, met de hand ge maakte wieg. Een feest om nooit te vergeten, zo conclu deerde het tweetal bij terug keer in Nederland. Ook al was het eigenlijk dubbelop. tietijd, als de raad niet voltal lig is. Het actiecomité vindt dan oo dat bij een keuze rekenin moét worden gehouden mf het feit dat de niet voltallig raad geen eensluidende beslis sing kan nemen. Ook is he doortrekken van de verlengd Conradstraat en de reconstru'e tie van de Conradstraat eei belangrijk deel van de total verkeerscirculatie in Alphér De verkeersproblematiek va Alphen zal in het tweede dee van het verkeerscirculatiepla behandeld worden door d nieuwe raad en nieuwe raads leden hebben op het gebiei van verkeer een aantal duide lijke afspraken gedaan di „min of meer conflicteren rtft het verkeersbeleid zoals tof'ij toe gevolgd". REGIO LEIDSE COURANT CDA Valkenburg claimt twee wethouderszetels VALKENBURG Het CDA claimt alle twee de wethoudersze tels, die in Valkenburg beschikbaar zijn. Bij de laatste gemeente raadsverkiezingen kregen de christen-democraten 53,4 van de stemmen. Als kandidaten voor het wethouderschap schuift het CDA de heren M. Vos en H. van der Nagel naar voren. De VVD en de PvdA/PPR hebben ernstige bezwaren tegen deze kandidaten. Zowel de heer Vos als de heer Van der Nagel heb ben nog niet eerder in de gemeenteraad gezeten. De liberalen en socialisten vinden dat zij te weinig ervaring hebben om de post van wethouder naar behoren te vervullen. Het GPV heeft min der moeite met de kandidaten. Een en ander is gisteravond naar voren gekomen tijdens een vergadering van de fractievoorzitters van de in de Valkenburgse gemeenteraad vertegenwoordigde partijen. Op 5 augustus komt men weer bijeen. Dan om de commissiestructuur in de komende raadsperiode te bespreken. GROOT ZOMERFEEST IN „SWETTERHAGE" ZOETERWOUDE „Swetterhage" in Zoeterwoude is zaterdag 10 juli het to neel van een groot zomerfeest waaraan van twee tot vier uur ook de jeugd van het dorp kan deelnemen. Het feest wordt 's morgens ingeluid met een mu zikale rondgang door drumband VIOS. Nadat de bewoners van Swetterhage het zomerfeest hebben ingezet, begin nen om twee uur op het sportveld al lerlei spelletjes, waarbij ook de lagere schooljeugd welkom is. Er is een lucht kussen, diverse balspelen, zak lopen, koek happen, kringspelen enz. Trouba dour Klaas van Rijt zal doedelzakmu- ziek ten gehore brengen. Het ligt in de bedoeling het zomerfeest jaarlijks te organiseren. Een eerste, goe de aanzet is dus erg belangrijk. Bij min der gunstige weersomstandigheden wordt het feest gehouden in „De Her berg" waarbij dan de disco centraal zal staan. Het zomerfeest is een van de ac tiviteiten die in het recreatiepakket van Swetterhage zijn opgenomen. Toch doet zich een probleem voor. Vanwege de krappe personeelsbezetting ont breekt veelal begeleiding zodat bepaal de plannen niet tot uitvoering kunnen komen. Erg jammer natuurlijk maar wellicht is er iets aan te doen. Als er namelijk voldoende vrijwilligers/sters komen, kunnen de plannen, die nu in de ijskast staan, wellicht toch verwe zenlijkt worden. Het gaat vooral om be geleiding van recreatieve en creatieve activiteiten zoals muziekclubjes en hob byclubjes. RIJNSBURG Bij een ongeval op de Zand- laan raakte gisteravond een 17-jarige brom fietser uit Hillegom gewond. Dat gebeurde om zeven uur. Op dat tijdstip stond er op Zandlaan een auto, die linksaf de Baron van Wassenaarstraat in wilde. Op het moment, dat de automobilist dat daadwerke lijk deed, werd hij links met hoge snelheid ingehaald door de bromfietser, waardoor een botsing ontstond. De bromfietser liep daarbij een gebroken el leboog, pols, kaak en vingers op. Hij werd voor behandeling overgebracht naar het AZL. KATWIJK Bij een in- braak in een woninginrich tingszaak is gisteren voor on geveer 15.000 gulden aan spullen gestolen. Uit de zaak aan de Sandtlaan hebben in brekers in de nacht van dinsdag op woensdag gordij nen, dekbedden en dekbedo vertrekken meegenomen. De daders zijn binnengekomen door een ruit aan de zijkant in te slaan en binnen de toe gangsdeur naar de showroom te forceren. DONDERDAG 8 JULI 1982 PAGINJ ALPHEN AAN DEN RIJN Een slordig en verkeerd gebruik van ma terialen heeft gezorgd dat het 2.5 ton wegende pla fond van het nieuwe soci aal-culturele centrum aan de Concertweg naar bene den kwam. Dit gebeurde gelukkig toen er geen mensen binnen aanwezig waren, een week voor er in de zaal een popconcert zou worden gegeven. Uit het rapport van het onaf hankelijke Alphense adviesbu reau voor beton- en staalcon structies Jongenburger blijkt dat een aantal fouten tot het neerstorten van het plafond hebben geleid. 1. de schroefo- ?;en zijn te kort. 2. De schroe- ogen zijn niet te ver genoeg in de pluggen gedraaid. 3. De schroefogen zijn niet ver ge noeg in de gaten gedrukt. 4. De pluggen zijn te ver uit el kaar geplaatst. Hierdoor kon den de pluggen met schroeven niet het volledige gewicht van het plafond dragen maar slechts eentiende hiervan. Te zwaar Doordat sommige pluggen slechts een gewicht van 35 kg. konden dragen en een belas ting tot 50 kg. per plug aanne melijk is, is het waarschijnlijk dat de constructie bij een zwakke verbinding is gaan be zwijken, waardoor het hele plafond van de bovenliggende vloer werd afgescheurd. Oog getuigen die het plafond na het neerstorten hebben gezien, staven, gezien hun beschrij vingen, deze theorie. Voor het plafond in de grote zaal zal een nader onderzoek moeten plaatsvinden. Dit was nog niet mogelijk omdat het plafond niet voldoende onder steund is om een lang verblijf er op mogelijk te maken. Ook door het geringe aantal luiken in het plafond en de kleine af meting kon geen uitgebreide controle plaatsvinden. Controle De overige plafonds zullen goed ondersteund moeten wor den en een volledige controle van de ophangconstructie is noodzakelijk, hoewel bij de tot nu toe genomen proeven is ge bleken dat deze wel deugdelij ker is. Het adviesbureau geeft in zijn rapport precies aan welke con trole-maatregelen nodig zijn. Ook worden er richtlijnen ge geven voor het opnieuw op hangen van het neergestorte plafond. Aansprakelijkheid Intussen heeft de gemeente de aannemer J.A. van Leeuwen aansprakelijk gesteld, maar deze verwijst door naar Braat Bouwstoffen BV uit Den Haag die het plafond heeft geïnstal leerd. Ook de gemeente gaat niet helemaal vrijuit. Immers het bouwwerk werd geregeld gecontroleerd door een ambte naar van bouw- en woningtoe zicht. Deze heeft bij een con trole, enkele dagen voor het instorten, geen fouten bij de constructie kunnen vinden. Ook bleek dat de arbeidsin spectie buiten de zaak gehou den werd. Voorlopig heeft Al phen nog steeds geen groot so ciaal-cultureel centrum, wan- ineer het gebouw nu wordt op geleverd, is nog niet bekend. Receptie De heer S.C.G. Alkemade neemt morgen tussen vier en zes uur in Tripodia in Katwijk afscheid van al zijn za kelijke relaties. Op 2 juli nam hij als directeur al af scheid van het personeel van Nortgho Houtindustrie. Morgen kunnen de relaties ook direct kennismaken met zijn opvolger, de heer Th.P.M.M. Alkemade. De oud-directeur kreeg 2 juli medaille behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Kelderbier Een primeur voor de bollenstreek. Zo wordt de nieuwe biertap-installatie genoemd, die zaterdag in De Roodé Leeuw aan de Oegstgeestse Dorpsstraat wordt neergezet: Bij dit systeem wordt niet meer gewerkt met de ouderwet se vaten, maar met een 1.000-litertank in de kelder, daar om wordt het kelderbier" genoemd. De Dommelsche Bierbrouwerij uit Valkenswaard plaatst de tanks. Zaterdag 10 juli volgt de kijkdag voor het publiek, waarbij een ..kel derpilsje" een gulden kost. De Lenco's uit Leiderdorp zor gen 's avonds voor een goed 'sfeertje. Zomerabonnemen t Tijdens de zomervakantie kan de Lissese bevolking weer goedkoop zwemmen. Voor het zwembad De Lis is dan een goedkoop zomerabonnement verkrijgbaar, dat geldig is van 10 juli tot en met 22 augustus. De prijs van het abonnement is 18 gulden 75 voor de jeugd tot en met 15 jaar en 22 gulden 50 voor bezoekers van 16 jaar en ouder. Met dit bewijs kan men één keer per dag voor onbeperkte tijd zwemmen. De abonnementen zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad. Standwerkers Duinrell in Wassenaar staat zondag in het teken van het Standwerkersconcours. Vanaf elf uur zullen de standwer kers hun kunnen tonen op het gebied van autopoets, bloe men, messen, schroevedraaiers, aanstekers, uiensnijders enzovoorts. Om deze dag een extra gezellig tintje te geven zullen er diverse clowns rondlopen en zal men zich kun nen laten schminken in de inmiddels populair geworden schminkstand. De gewone attracties zijn al vanaf negen uur open. De toegangsprijs is 6 gulden 75 per persoon. Kin deren tot 2 jaar mogen gratis binnen. Een nieuw gezicht halen bij de schminkstand. Junioren naar Oostenrijk De Hazerswoudse vereniging Avanti beeft tijdens de Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis, die van 16 tot en met 25 juli in het Oostenrijkse Hollabrunn worden gehouden, drie leden in de continentale strijd: Ellen Bakker, nationale kampioene bij de aspiranten) doet in Oostenrijk mee aan de wedstrijden voor de ju nioren. Haar jongere zusje José, de vaderlandse kampi oene bij de pupillen, komt uit in de kadettencategorie. Rob Turk, aspirantenkampioen van Nederland, doet in Hollbrunn mee aan de wedstrijden voor de hoogste (junioren-)categorie. Roeiwedstrijden Het Plattelands Jongeren Kontakt uit Hazerswoude-dorp houdt morgenavond vanaf zeven uur roeiwedstrijden op de vaart die grenst aan de Burgemeester Warnaarkade. Om dat dit een „open" wedstrijd is, kan iedereen meedoen, mits zij of hij uiteraard inleggeld betaalt. Dat is voor leden van het PJK: 1.- en voor niet-leden 1.50. de bestaande plannen wor den opgeschort „tot het mo ment, waarop duidelijk is, wat er met het verkeer in Alphen-Zuid gaat gebeuren en op grond hiervan tevens duidelijk wordt, welke vorm van reconstructie zinvol is en welke niet". De stichting is duidelijk ver baasd dat een zo belangrijke zaak als de verkeersproblema tiek in Alphen-Zuid op het laatste moment en in de va kantie moet worden behan deld en er nu plotseling een besluit moet komen. In haar brief zegt zij dat de gemeente herhaaldelijk is gewaarschuwd dat eens een beslissing over de aanleg van de verlengde Con radstraat moet worden geno men. Het schijnt reeds het der de jaar te zijn dat over deze problematiek een besluit moet worden genomen in de vakan- PROGRESSIEF ZOETERWOUDE TELEURGESTELD OVER COLLEGEVORMING ZOETERWOUDE Voor de eerste maal in de ge schiedenis van Zoeter woude zal een wethou derszetel worden bezet door een vrouw. De 33-ja- rige Hellen Graniewski- Wijnands, debutante in de VVD-fractie, zal samen met CDA-er Ton van der Heijden en burgemeester Houdijk het college gaan vormen. De acht-jarige sa menwerking in het colle ge tussen CDA en VVD wordt hiermede dus ver lengd. Progressief Zoeter woude, dat tijdens de laat ste verkiezing van drie naar vier zetels ging, zal dus opnieuw genoegen moeten nemen met louter raadsleden. Mevrouw Graniewski is nieuw in de Zoetervvoudse politiek. Vijf jaar geleden kwam de in Amsterdam geboren wethou der vanuit Alphen aan den Rijn naar Zoeterwoude. De be langstelling voor de dorpspoli tiek begon te groeien toen haar man het secretariaat op zich nam van de plaatselijke VVD en ze later deel ging uit maken van de werkgroep wel zijn. Een terrein dat vanwege haar werkkring (Academisch Ziekenhuis te Leiden) haar be langstelling had en heeft. VVD-fractievoorzitter P. Kre- mer: „Wij denken een kwalita tief goede wethouder te leve ren. De eerste periode zal niet eenvoudig zijn want het wet houderschap is bepaald geen erebaantje maar een harde job". Afwijzen Het CDA, dat als grootste par tij het initiatief nam tot de verdeling van de wethouders zetels, noemt een aantal essen tiële verschilpunten in de par tijprogramma's als mede-oor zaak voor het afwijzen van een college tussen CDA en Progressief Zoeterwoude. Zo zijn er verschillen van inzicht over rijksweg 11, het wel of niet benoemen van politiek- gebonden burgers in belang rijk beheer met betrekking tot de reserves. Koos van der Geest: „Dat zijn misschien geen breekpunten maar wel duidelijke nuanceverschillen die meetellen. Uiteindelijk moet er gewogen worden en dan kom je tot een uitkomst". Daarbij komt tevens dat de sa menwerking tussen CDA en VVD de laatste twee raadspe riodes uitstekend was en op die gronden zou een breuk niet logisch zijn. Frans de Graaff, woordvoerder van Progressief Zoeterwoude, is ui termate verbaasd over de uit komst. „Natuurlijk zijn er verschillen maar die zijn toch gering. Wat rijksweg 11 betreft hebben we als raad al unaniem gezegd dat die weg er moet komen. Al leen de uitvoering, daar valt nog wel wat over te zeggen. Neen, de argumenten die het CDA gebruikt lijken nergens op. Kijk, ik heb wel begrip voor de opmerking over de goede samenwerking in de af gelopen jaren met de VVD. Da's eerlijk. Er is ons gevraagd mede te werken aan de sa menstelling van het beleids plan. Dat willen we wel maar eerst dient de verdeling van de portefeuilles bekend te zijn. Tevens zijn wij van mening dat het beleidsplan bij installa tie van de nieuwe raad bekend moet zijn", aldus Frans de Graaff die zegt teleurgesteld te zijn maar er aan toevoegt dat in de dorpspolitiek te moeten aanvaarden. Over het feit dat de twee wet houders samen met de fractie voorzitters van CDA (Rob Ho- genelst) en VVD (Piet Kre- mer) en burgemeester Houdijk zich zullen buigen over de verdeling van de taken is Pro gressief Zoeterwoude uiterst ontevreden. Frans de Graaff: „Wij hebben al opgemerkt tij dens het gesprek met het CDA dat enkele portefeuilles niet in aanmerking komen voor de burgemeester. De politiek ge laden posten zoals openbare werken, financiën en welzijn behoren bij politici. Overigens vinden wij het van elementair fatsoen getuigen als we vol gende week met drie partijen om de tafel gaan zitten om over de portefeuille-verdeling te discussiëren". ALPHEN AAN DEN RIJN De keuze die van daag door de raad gemaakt moet worden met betrekking tot de aanleg van de verleng de Conradstraat, moet een keuze zijn die zekere beleids- mogelijkheden voor later openlaat. Dit zegt de Stich ting Actiecomité „Van Hef- tot Havenbrug" in een brief aan de gemeenteraad. Vol gens het actiecomité moeten Mevrouw H. Wljnands.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4